van Werk aan nieuwe winkels vordert snel nu in SPAAR Gascon begon met ombouw 6000 gasapparaten Vier dagen pretpark Waddinxveen RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen man en SPAAR. GOED Zestig man en 22 wagens bij werkzaamheden betrokken Burgemeester Zevenhuizen Volgende week feestelijke sfeer in Stationsstraat Tuinloods door brand verwoest MOBIELE WERKPLAATS Snelheidsgrens op KanaaIdijk Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen in I DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1965 4 Koningin Wilhelminnplein Traditie nA SPAAR BIJ DE Hogere calorische waarde MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda - i dfö a Uarsbandconcours onzeker Kapsalon „Modern“ Van Triet Zelfbediening In computer Geluidswalen C. van der Linde W. Groeneveld Assdienian Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1048 ft (Ingezonden mededeling) de WADDINXVEEN Waddinxveen beleefde maandag een vreedzame inva sie: zestig man en 22 wagens van velerlei soort van de N.V. Gascon hebben hun tenten opgeslagen op het parkeerterrein achter het Raadhuis. De blauwe wagens, met het zo langzamerhand bekend geworden gele Gascon-embleem met de vlammetjes, nemen het grootste gedeelte van het terrein in beslag. Dezelfde dag werd al een aanvang gemaakt met de ombouw van de ruim zesduizend apparaten. Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Het Gascon-’circus’, dat in een sneltreintempo moet zorgen voor de omschakeling van alle Waddinxveense gastoestellen, zodat deze volgende week geschikt zijn voor verbranding van aardgas, sloeg eind vorige week de tenten op in Waddinxveen. Het hoofdkwartier werd opgebouwd op het parkeerterrein achter het raadhuis. Verder zwermden de mannen met hun materiaalwagens uit over de gehele gemeente. (foto Sjaak Noteboom) Te koop in Waddinxveen RIANTE MIDDEN- STANDSWONING aan een brede singel ge legen. Royale bouw en afmetingen, voor en achtertuin vlak bij het station. Hoge hypo theek beschikbaar. In overleg op korte ter mijn leeg te aanvaarden. Tevens diverse andere objecten te koop, zo wel op korte als lange termijn leeg te aan vaarden. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. /■'h*" S’ fetS 1 “II 1 J WADDINXVEEN De nieuwe winkelgalerij aan het Koningin Wil- helminaplein nadert snel de voltooi ing. In de meeste van de zeven win kels met maisonettes wordt al ge werkt aan de afwerking van het in wendige en op vyf oktober moet de winkelgalerij helemaal klaar zijn, want dan opent de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. J. Klaasesz de zeven fraaie zaken. Van af woensdag zes oktober zal het pu bliek er terecht kunnen. Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 sluitend aan de jaarlijkse sportweek kan terugkeren. Ten aanzien van het op zaterdag 21 augustus te houden marsbandcon- cours zijn de geluiden wat minder optimistisch. De aanmeldingen voor dit concours zijn van dien aard, dat de organisatoren nog niet met zeker heid kunnen zeggen of het concours voortgang zal vinden. WADDINXVEEN Woensdag begint het feest. Vier dagen pretpark in de Waddinxveense Stationsstraat en Rijnlandstraat. Met een Lunapark viert het Waddinxveense Sportweek Comité het vierde lustrum van de Sportweek, die jaar op jaar in Waddinxveen een groot succes is. De Sportweek 1965 ligt alweer verscheidene weken achter ons en de werkelijke viering van het feest werd uitgesteld tot de tweede helft van augustus. Gedurende de periode, waarin de ombouwactiviteiten plaats vinden, zal de calorische waarde van het gas worden opgevoerd, zodat ook op dit gas reeds omgebouwde of nieuw aan gesloten gasapparaten kunnen bran den, terwijl de aardgastoestellen daarentegen niet op hun capaciteit zullen werken. Het is niet mogelijk het aardgas met een niet omgebouwd apparaat brandende te krijgen. Vóór 17 augustus kan het gebeuren, dat de nieuw geplaatste of reeds omge bouwde apparaten slechts zwak zul len branden, zodat in die periode het koken, bakken en braden iets langer kan duren dan normaal. Na 17 augustus kunnen alleen de aardgastoestellen, voorzien van het „Gascon”-merk worden gebruikt. Stadsgastoestellen zjjn dan taboe in Waddinxveen, want in de nacht van 17 op 18 augustusu gaat het aardgas door het Waddinxveense buizennet stromen. kantoor en een magazijn. Lundia te Varsseveld verzorgde het interieur. Er komen onder andere twee lo pende band cassa’s in de nieuwe su permarkt. Voorts een koelmeubel voor zuivelprodukten, afdelingen voor het kruideniersassortiment, een aparte groente- en fruitafdeling, een hoek voor vleeswaren, en afdelingen voor een diepvries assortiment en lu xe brood. De heer Asscheman die is aangesloten bij de Spar-organisatie is begonnen met een zaak in de Dorp straat 72. Kapsalon „Modem”, geleid door mevrouw P. Veldhuizen - Bruning, verhuist van de Jacob Catslaan 20 naar de nieuwe galerij, waar de laat ste hand wordt gelegd aan een salon in Italiaanse stijl. De heer P. de Bruin te Waddinxveen brengt de betimme ring aan. In de nieuwe salon zullen twintig zitplaatsen komen en als at tractie voor de kinderen een vijver. De fa. Van Triet gaat binnenkort de houten noodwinkel verlaten en betrekt een 120 vierkante meter grote zelfbedieningswinkel in de galerij. Deze zaak komt naast C. v.d. Linde en het is de voorlaatste gerekend van de zuidelijke kant van de galerij. Behalve de kruideniersartikelen gaat de fa. Van Triet in het nieuwe pand ook groenten en fruit, fijne vleeswa ren en wijnen verkopen. ochtend op de ombouw attent ge maakt door middel van een geluids- wagen die tussen (harde) muziek door de komst van de ploegen in de Waddinxveense straten meldde. Al eerder werden de voor de ombouw benodigde onderdelen huis aan huis bezorgd. Als eerste fase in het ombouwwerk werd begonnen met de plaatsing van de nieuw gekochte aardgastoestellen; plaatsing van de leencomforen voor de stadsgastoestellen, die moeten worden omgebouwd en het ombou wen van de toestellen die thuis kun nen worden omgebouwd. Op 18 au gustus volgt het ombouwen van de overige stadsgastoestellen, zoals gey sers, kachels e.d. Van de ongeveer 6500 in Waddinxveen aanwezige gas toestellen zullen er naar schatting 3500 moeten worden omgebouwd. De overige werden vervangen door nieu we fornuizen, comforen, ovens enz. Met het pretpark dat woensdag a.s. begint en voortduurt tot zaterdag avond wil het Sportweek Comité niet alleen alle inwoners uit Waddinx veen en ruime omgeving laten mee delen in de feestvreugde, maar men hoopt door middel van het pretpark ook de jaarlijks leger wordende sportweekkas wat aanvulling te kun nen geven. Ieder jaar weer zijn er tekorten, weliswaar van geringe om vang, maar toch zodanig, dat het be stuur van de Sportweek naar midde len zocht om aan deze chronische geldnood een einde te maken. Gehele of gedeeltelijke over name van berichten of artike len uit dit blad is zonder schrif- telijke goedkeuring van redactie niet toegestaan. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. REEUWIJK Door een tot nu toe onbekende oorzaak, is maandagmid dag een houten tuinloods van tien bij vijf meter, van de boomkwekers D. Schouten en H. v.d. Laan, aan de Tempeldijk, tot aan de grond toe af gebrand. De in de loods aanwezige materialen, waaronder een bestel auto, een gloednieuwe motorpomp en een grasmaaimachine, gingen even eens verloren. Omstreeks 6 uUr was de loods, ge heel onverwachts één vuurzee. En kele uren daarvoor was men nog in de loods geweest. De brandweer was, onder leiding van commandant L. van der Linde, spoedig ter plaatse en met vier stralen had men de enorme vuurzee snel geblust. Door de grote hitte, zijn ook nog enkele kweekbak- ken verbrand, terwijl tal van bomen en planten, staande in de onmiddel lijke omgeving van de loods, verloren zijn gegaan. De loods met inventaris was ver zekerd voor 5000,De auto was niet voor brand verzekerd. De schade wordt geschat op een 9000,Deze brand betekent voor deze nog jonge kwekers een vrij grote schadepost. CITROENJENEVER (Sevenstern) zacht en toch pittig liter 7.35, l/2 liter 3,90 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Waddinxveen Het centrale punt in het Gascon- kamp is de mobiele werkplaats, een enorme DAF met zeven ton laadver mogen en een lengte van negen me ter. Daaraan gebouwd is een werk plaats van zeildoek van elf bij vijf tien meter. Hier worden temidden van draaibanken, las- en testappara- ten, de gastoestellen omgebouwd, die niet in de huizen kunnen worden be handeld. Meestal betreft dit kachels, fornuizen e.d. van vóór 1962. Op de grote testtafel worden de toestellen voor het eerst aangesloten op aardgas (uit flessen) waarbij ge bruik wordt gemaakt van zeep(!) om door middel van de zeepbellen even tuele lekkages onmiddellijk te kun nen aantonen. Die centrale werk plaats is gemakkelijk te demonteren, en in de DAF onder te brengen en is daardoor in z’n geheel mobiel. In de plaats van ombouw aangekomen, be hoeft slechts de elektrische installa tie op die van de gemeente te wor den aangesloten en het ’circus’ kan draaien. Naast de grote werkplaats omvat de karavaan nog een aantal gereed- schapswagens, een flessenwagen, twee kantinewagens, service-wagens, be stelwagens, een commandowagen, een administratiewagen en wagens voor de vijf ploegen van acht man die „in het veld” werken, waarmee wordt bedoeld de ploegen die aan huis ombouwen. Een ploeg bestaat uit zeven man en een voorman. „De ’stadsbaas’ van de ombouwkaravaan is de heer H. Proveniers, die ons over het uitgestrekte complex rondleidde. Voordat de ombouw in Waddinx veen plaats vond, werden de om te bouwen apparaten ’verwerkt’ in de centrale computer van de Gascon te Amsterdam. Ruim 350 toestellen worden omge bouwd in de centrale werkplaats. Daar krijgen de toestellen een label en een werkplaatskaart, waarop pre cies staat wat er aan het betreffende apparaat moet worden gedaan. Op handige platte wagentjes worden de apparaten tussen de machines ge transporteerd. De DAF is zo nodig ook als magazijn in te richten, de rekken daarvoor staan er al. Grote TL-buizen zorgen voor een uitste kende verlichting. De huisvrouwen werden maandag- Een splinternieuwe autoskooter- baan, zweef- en draaimolens, Balco Rhotorsport, schiettent, Holy Grane, Cake Walk, Hollandse gebakkraam en nog vele andere attracties gaan daarvoor zorgen. De exploitanten van al deze lunapark-attributen hebben er in ieder geval al voor gezorgd, dat de Sportweek zeker is van een be paald bedrag en het hangt uiteraard van het bezoek af, of dit bedrag nog groter zal worden. Overigens heeft het Sportweek Comité alle vertrou wen in het bezoek, vooral als ook het weer meewerkt. Tenslotte heeft Wad dinxveen deze vorm van vertier vele jaren niet gekend. Bovendien is de bevolking in deze gemeente en om geving zodanig toegenomen, dat ook dit een goed bezoek doet verwachten. Het Sportweek Comité hoopt, dat dit pretpark een begin zal vormen van een soort traditie, die in de toe komst misschien voorafgaand of aan- Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Met ingang van 1 september a.s. heeft Zevenhuizen weer een burgemeester. Bij Konink lijk Besluit is de heer A. van ’t Verlaat, gemeentesecretaris van Bergambacht benoemd tot op volger van de heer A. Boer, die in verband met het berei ken van de pensioengerechtig de leeftijd op 1 april j.l. zijn functie neerlegde. Meer over Zevenhuizen’s nieuwe burger vader op pagina 3. In één der grootste panden komt een filiaal van de fa. C. v.d. Linde die op 250 vierkante meter verkoop ruimte manufacturen en confectie gaat verkopen. In de kelder wordt een afdeling voor woninginrichting gehuisvest. De winkel krijgt rondom etalages. De betimmering wordt uit gevoerd door de heer Van Uffelen. W. Groeneveld, nu nog gevestigd op Zuidkade 172 krijgt de beschik king over 100 vierkante meter, waar voornamelijk luxe huishoudelijke ar tikelen, speelgoed en elektrische trei nen zullen worden verkocht. Voor de fraaie betimmering zorgt F. Dijkhui zen uit Schiedam. Onder andere be staat die betimmering uit een grote luifel en zogenaamde gondelaars. Asscheman’s Zelfbediening ’steekt’ het Koningin Wilhelminaplein over. In de oude zaak op Koningin Wilhel minaplein 1 wordt een bijkantoor van de Raiffeisenbank gevestigd. Assche man’s nieuwe bedrijf wordt gevestigd op de numemrs 52 en 54, maar door het weglaten van een muur is één grote zaak ontstaan, waarin ook een (Ingezonden mededeling) de vele passerende gevaarlijke wegge- nog geen maximum snelheid gold, in de vijftig kilometer zone opgenomen. Alleen geldt de re geling nog maar voor het verkeer ko mende uit zuidelijke richting. Het verkeer uit de richting van het dorp treft n.l. ter hoogte van de Sniepweg al het bord aan, dat het einde van de snelheidsbeperking aangeeft. Ver plaatsing van dit bord lijkt dus ook wel gewenst. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. WADDINXVEEN Op de Kanaal dijk is thans een bord geplaatst ten zuiden van de brug naar de Burgem. Trooststraat, dat de maximumsnel heid aangeeft van vijftig kilometer. Eindelijk is daardoor nu ook dit vooral voor schoolkinderen deelte, waar J

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1