aan >3 voor WIK - NIEUWS Elsevier’s weekblad Christelijke Sport Unie maakte goede start Aanvraag ingediend bouw van nieuwe hal K.N.V.B. afdeling Gouda bestaat zestig jaar Veiling aan Bredeweg al weer te klein PRISMA Kadervorming hoog genoteerd N.V. Incomex nu Verspringen Goedkope benzine ook in Reeuwijk In 1905 met vier verenigingen begonnen, nu vierenveertig clubs Subsidie recreatie Rottemeren VOORBEELD Geslaagd Zwemcl, De Gouwe ^■CÖ-C’C’Ö’ Weekblad voor Waddinxveen - 12 augustus 1965 Pagina 2 i Meer atletiek Bloemen O 8983 voetballers Contacten Feestavond Versterking en uitbouw Centrum Piasweg Aardgas XJitgebreid jubileuin program ma 24 MARGUERITE LEES 1 1 (wordt vervolgd) Ml 1 REEUWIJK Tijdens de regionale wedstrijden op de Nenijto-sintelbaan te Rotterdam, behaalde P. J. van Os een derde prijs met verspringen met een sprong van 5.49 meter, wat te vens een verbetering van zijn eigen clubrecord (5.47 m) betekende, dat hij een jaar geleden vestigde. Een vijfde plaats behaalde K. Goor met een sprong van 5.10 meter. Op de 100 meter werd K. Goor in de serie uitgeschakeld en P. J. van Os uit de strijd genomen door twee valse starts. Bij het diskuswerpen verbeterde K. Goor met een worp van 26.65 meter het oude club record met 4.70 meter, dat 3 jaar oud was. De Wandelsportvereniging „Willen Is Kunnen” te Waddinxveen, houdt a.s. woensdagavond om 7.00 uur weer een clubavond. Op deze avond zal tevens de ledenvergadering worden gehouden. Er is nu nog gelegenheid om zich op te geven voor de Oosterbeektocht op zaterdag 11 september. Inschrijf geld 1,00 per persoon. REEUWIJK Niet alleen in Wad dinxveen, zoals wij vorige week al berichtten, staat een zogenaamde merkloze benzinepomp, maar ook in Reeuwijk, namelijk in de laan naar het parkeerterrein van Hotel-Café- Restaurant ’Elfhoeven’. De pomp is daar in juni geplaatst. De super-ben- zine kost er 49 cent en de andere benzine is twee cent goedkoper. De unie heeft vanaf haar oprich ting speciale aandacht geschonken aan de atletiekbeoefening in Zuid- Holland. Zoals uit het zojuist ver schenen adresboekje van de Zuidhol- landse unie blijkt, telt Zuid-Holland slechts twee chr. atletiekverenigin gen. De unie stelt alles in het werk om de atletiekbeoefening in deze provincie te bevorderen. De geïso- Het ligt in de bedoeling in de toe komst ook bloemen te gaan veilen. Meer en meer wordt overgegaan tot nateelt van bloemen. Sinds de opening zijn drie nieuwe exporteurs van de veiling gebruik gaan maken, waaardoor het totaal aantal exporteurs thans circa 25 be draagt. Naar alle landen van Europa gaan de produkten uit het Waddinx- veense veilingcomplex. Er zijn ook veel nieuwe leden bij- gekomen, dit jaar twintig aanmeldin gen, die het totale ledental op 225 brachten. Nieuwe aanvoerders kwa men onder andere uit het nieuwe centrum bij Ter Aar. Nog meer cijfers: de ruim honderd afnemers, kunnen worden onderver deeld in vijftig groothandelaren en vijftig kleinhandelaren. Op één vei- lingdag (maandag, woensdag en vrij dag) gaan gemiddeld tussen de 15000 en 20.000 colli door de loodsen. Voor het interne vervoer wordt gebruik gemaakt van pallets en 120 meter lange rollenbanen, die zeer goed vol doen. Deze winter wordt met een nieuwe activiteit begonnen: een witlof was serij. De witlof, bestemd voor export, gaat in gestandaardiseerde dozen van het Centraal Bureau. De witlof van verschillende veilingen in Nederland I wordt aan de Bredeweg geadmini- streerd en voor verzending gereed- De minister voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft ten behoeve van voorzieningen voor openluchtrecreatie de toezegging ge daan van een subsidie van 250.000 voor het recreatieplan Rottemeren. Het totaal aantal toezeggingen, over het hele land verdeeld, bedraagt ruim acht miljoen gulden. WADDINXVEEN Opgericht werd de N.V. Industriële en Commerciële Exploitatie Incomex, gevestigd te Waddinxveen, door de heer H. J. van Doornik, bedrijfseconoom te Wad dinxveen en zijn echtgenote mevrouw P. C. van Doomik-van der Graaf. Doel van de n.v. is de exploitatie van octrooien, het deelnemen in en het financieren van ondernemingen van handel en industrie, het verrichten van handelingen in dit verband op commercieel,industrieel en financieel gebied. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 20.000, waarvan 4000 is ge plaatst en volgestort. Tot directeur werd benoemd de heer H. J. van Doornik en tot commissaris mevrouw N. C. G. de Haas-Hansbergen te Leid- schendam. Begonnen werd in 1905 met vier verenigingen en viif elftallen. In 1925 waren dat er al 17 en 37, samen 1085 leden omvattend, in 1945 27 vereni gingen en 2040 leden en de afdeling omvat nu 43 verenigingen en 345 elf tallen, samen 8982 voetballers. De groei moet bij de junioren worden gezocht. In de vorige competitie werden 2341 wedstrijden gespeeld en de af deling heeft 130 (actieve) scheids rechters tot zijn beschikking. De kleine maar springlevende afdeling gaat zich dit jaar ook bezighouden met de opleiding van kader. De jubileumcommissie bestaat uit de heren H. J. v.d. Molen, voorzitter, J. Stouthart en Th. M. C. Schoon- derwoerd. De Zuidhollandse unie hield reeds verscheidene bestuursvergaderingen en een kaderbijeenkomst met de be sturen van de regionale chr. sport organisaties. De unie deed ook het nodige ter stimulering van de jaar lijkse actie „Steunt Samen Sport” van het Chr. Nat. Sportfonds. De unie onderhoudt contacten met de provinciale overheid via haar verte genwoordiging in de Provinciale Jeugd- en Sportraad. Op het pro gramma staat nog het leggen van contacten met de provinciale kerke lijke organen, chr. politieke partijen en chr. jeugdorganisaties. De unie adviseert verder het Chr. Nat. Sport fonds betr. subsidie- aanvragen van chr. sportverenigingen in Zuid-Hol- land. De Ned. Chr. Sport Unie, waarin alle chr. sportbonden met plm. 120.000 leden zijn""verenigd, heeft zich vanaf haar oprichting beijverd voor de geza menlijke belangen van deze organisaties. Met name de kadervorming stond by haar hoog genoteerd. Het kaderblad „Spiraal” voorziet in een behoefte en de kadercursus „Aan het roer” heeft steeds voldoende belangstelling. Als men bedenkt, dat 61“/o van het aantal leden jonger is dan 16 jaar (bij de gymnastiekverenigingen zelfs 79%!), dan is kadervorming van het grootste belang. Reeds lang werd er behoefte gevoeld aan provinciale organisaties, omdat men plaatselijk veel beter kan bekijken hoe de kaarten liggen. Vorig jaar heeft de N.C.S.U. de grote stap gewaagd door het instellen van provin ciale unies, waarvan de Zuidhollandse er één is. Deze unie werkt ten dienste van de ongeveer 200 chr. sportverenigingen in Zuid-Holland. leerde positie van de beide vereni gingen moet opgeheven worden, aan gezien deze clubs nu bijna uitslui tend aangewezen zijn op wedstrijden in het midden, oosten en noorden des lands. De unie streeft ernaar om in Zuid-Holland een kring van chr. atle tiekverenigingen te vormen en heeft hiervoor de medewerking van alle bestaande chr. sportverenigingen ge vraagd. De Prov. Chr. Sport Unie Zuid- Holland (secretatriaat: Mr. Lohman- straat 25, Barendrecht) is in de korte tijd van haar bestaan reeds ingescho ten in haar werk en zal ongetwijfeld nog veel kunnen doen voor de ver enigingen in Zuid-Holland. zij de wanhoop, die hij voelde, zou zien. In de ogen van de wereld was hij verantwoordelijk voor het ongeluk en Martine’s verminking. Hij zag nu geen uitweg meer uit een huwelijk, hetgeen betekende gebonden te zijn aan een humeurig, temperamentvol meisje, dat hij niet lief had. Zuster Gracia kon dat niet raden, als zij aan hem dacht en hem het beste wenste. Zij begonnen aan de ronde. Na de eerste vreugde hem weer te zien, was Gracia geschrokken van de verande ring in hem. Hij was er in een week tijd jaren ouder uit gaan zien! Zij weet het aan zijn liefde en zorg om Martine. Hoe hevig moest hij het meisje liefhebben, als haar ongeluk hem zo vreselijk aanpakte! Zij voelde een wild verlangen. Martine verdiende zo’n grote liefde niet en waardeerde hem niet, terwijl zulke kwellingen om harentwil geleden werden. Zij dacht: „Ik zou de meest trotse vrouw ter wereld zijn, als ik zo bemind werd.” Toen riep zij zich scherp tot de orde. Het was fataal om zulke dingen te denken. Hoe dikwijls had zij zich voorgehouden, dat haar privé leven, haar persoonlijke gevoelens niets met haar werk te maken hadden? Zij begon hem rustig verslag uit te brengen over de ziektegevallen, terwijl zij van bed naar bed gingen. „Hoe is het gegaan met de jongen, die verbloedde?” vroeg hij, toen hij een ander kind zag in het bed waar bij zij die gedenkwaardige nacht om een teer klein le ven gevochten hadden. Gracia keek hem verdrietig aan. „De ouders hebben hem naar huis gehaald. Wij hebben ons best gedaan hen ervan te overtuigen hoe riskant het was. Hij had langer onder observatie moeten blijven. Maar de moe der begon te tobben en tekende tenslotte, toen de dok ter haar niet kon overtuigen, een verklaring, dat zij tegen het advies in de verantwoording op zich nam. We hebben natuurlijk haar eigen dokter ingelicht, zo dat hij een oogje in het zeil zal houden. Maar,” - zij maakte een wanhopig gebaar met haar handen - „nadat we zo’n gevecht geleverd hadden!” „Misschien gaat het goed,” zei David. „De moeder had een ellendige tijd en ik veronderstel, dat iemand, die zelf geen kind heeft niet kan begrijpen hoe graag zij hem thuis wilde verzorgen.” „Ik begrijp dat beter dan hij denkt,” dacht Gracia. „Maar ik zou het welzijn van het kind voorop stellen.” Hij lachte tegen het kleine patiëntje in het bedje en tikte hem vriendelijk met de kaart op zijn hoofd voor hij verder ging naar het volgende bed. „En bovendien hebben we de bedden nodig,” voegde hij als gedachte achteraf aan toe. „Inderdaad,” zei zuster Gracia. „Mr. Bridewell heeft drie bedden meer dan waar hij recht op heeft. Het is erg moeilijk, want Mr. Delph heeft een patiënt, die wacht op een operatie aan het kniegewricht en dr. Phillips wil een kind uit de afdeling brandwonden hierheen brengen voor huidtransplantatie. Misschien WADDINXVEEN De in januari van dit jaar in gebruik genomen veiling aan de Bredeweg is al weer te klein gebleken. Het bestuur heeft een aan vraag ingediend voor de bouw van een hal van 30 meter breedte en een lengte van 75 meter. Ook op andere gebieden groeit de veiling. Nieuwe ter reinen worden betreden en bestaande activiteiten uitgebreid. gemaakt. In dozen van vijf kilogram verlaat de witlof de veiling, die voor de behandeling van dit produkt ge kozen is met het oog op de gunstige ligging. king van een speciaal voor het jubi leum vervaardigd vaantje plaats heb ben aan de verenigingen. Voorts zal een speldje worden uitgereikt. Op 15 september zijn er tenslotte een diner in de Beursklok te Gouda en een feestavond in De Schouwburg verzorgd door het Ned. Theaterbu reau in Den Haag. Onder andere zul len optreden: Frans Vrolijk, De Spel brekers, de Selvera’s en Bueno de Mesquita. Bij de afdeling zijn nu 44 vereni gingen aangesloten,aldus de heer G. van Tilburg, die 47 jaar secretaris- competitieleider is geweest. Op zes september zal hij in de algemene jaarvergadering zijn functie neerleg gen. Het bestuur heeft een huldiging in petto. De afdeling werd opgericht door de heer J. H. Hardeman uit Bos koop, die de eerste penningmeester werd, de heer J. v.d. Spek (voorzit ter) en de heer D. H. Greub uit Alphen a.d. Rijn (secretaris). De op richtingsvergadering vond plaats in De Harmonie te Gouda. moeten we een paar kampbedden op het balkon zetten. Patsy’s bed kon spoedig vrijkomen, als we haar ergens in een herstellingsoord konden plaatsen, maar u weet hoeveel vraag naar plaats er is.” Zij hadden Patsy’s bedje bereikt, waar de stafzuster zuster Armitage een standje gaf, omdat zij poppetjes uitknipte, net toen de dokter aankwam. De arme Lucy zocht met een kleur als vuur tussen de dekens naar krijtjes en gegomd papier. Zuster Gracia stelde haar met een glimlach gerust. „U kunt zien, hoe Patsy is opgeknapt, dokter.” Maar dat kon hij niet, want Patsy, overweldigd door verlegenheid, was verdwenen - zoals de krijtjes - onder de dekens. Hij was geamuseerd en trachtte haar tot vriendelijkheid te verleiden door de papieren pop over de rand van het bed te laten wandelen. Patsy hield de hand van de zuster stijf vast, zodat zij gedwongen was te blijven, terwijl zuster Mawte woedend toekeek van uit de verte. Een zaalronde was een zaalronde en zij keurde het niet goed, als de dokter zijn tijd verknoeide - die van hemzelf en van een ander - door met de kin deren te spelenvooral als zuster Gracia bij hem was. Je zou haast denken, dat hij express uitvluchten verzon om langer te blijven, dacht zuster Mawte, ter wijl haar lange neus trilde alsof zij moeilijkheden rook, onder het heimelijk gadeslaan van die twee. Zuster Gracia legde uit, dat zij de leerlingverpleeg- ster speciaal belast had met de zorg voor Patsy, die vanaf het eerste ogenblik aan haar gehecht was ge weest. „En de jonge man, Sanders, wiens vrachtauto bij het ongeluk betrokken was, is ook erg vriendelijk voor Patsy geweest,” zei Gracia warm, niet beseffend waar dit toe leidde. „Hij belt op, en hij heeft speelgoed en snoepgoed gestuurd - hoewel wij dit onder alle kinde ren verdeeld hebben. Ik geloof, dat zuster Armitage hem van tijd tot tijd op de hoogte houdt over Patsy.” Dit werd gezegd met een knipoogje, dat de blos weer deed opkomen in Lucy’s wangen. Zij, evenals het ge- wonde kind, was „opgeknapt” onder Jim Sander’s in vloed, vond Gracia. Het meisje werkte beter. Zij was vrolijker, oplettender - hoewel zij nog altijd tegen de stafzuster opbotste over verpleging en etiquette. David fronste zijn voorhoofd. Hij vroeg abrupt: „Hoe staat de politie tegenover deze jonge man?” Zijn hand klemde zich om de rand van het bed. „Twijfelde zij aan hem?” Lucy bloosde en verbleekte. Zij liet alle etiquette va ren en zei tegen de dokter: „O, zij weten dat Jim geen schuld had. Hij had geen kans. De remsporen toonden hoe snel hij geremd heeft en hoewel hij bijna de gehele nacht achter het stuuur had gezeten, weet de politie nu, dat hij klaar wakker was en geen gevaar op de weg betekende. Hij gaat volkomen vrijuit, gelukkigU moet niet denken, dat zijn schuldige geweten hem ertoe In de komende weken zullen er enkele vriendschappelijke wedstrij den en toernooien gespeeld worden. Voor de komende week zijn er reeds enkele vastgesteld, n.l. op donderdag 12 augustus: 7.00 uur Gouwe 2 Z.P.S. 1, dames 7.20 uur Gouwe 4/5 Z.P.S. 1, heren 7.45 uur Gouwe 1 S. Z. C. 1, heren S.Z.C. is tweede klasser en komt uit Schiedam, dus een goede tegen stander voor onze herenploeg. Dinsdag 17 augustus: 8.00 uur Gouwe 1 S.V.H. 1, heren Er zullen nog twee vóór-wedstrij den gespeeld worden maar de tegen standers hiervoor zijn nog niet be kend. Daar S.V.H. (Ie klasser) volle dig komt, zal De Gouwe hier de han den vol aan hebben om een redelijke uitslag te verkrijgen. Zaterdag 21 augustus: 2.00 uur n.m. zal er een toernooi gehouden worden voor de reserve- zeventallen, waaraan verschillende sterke clubs deelnemen. Deelnemers aan de voetbaltoto kunnen zich vor het nieuwe seizoen nog laten inschrijven bij ,De Gouwe’. Onderstaande personen kunnen u daarbij helpen: S. Versloot, Kerkweg (hotel de Unie); A. P. de Graaff, Sta tionsstraat 21. Pool bij „De Gouwe”, u steunt ons ermee! Dinsdag a.s. begint in Gouda een zwem- en polo-training. Leden die hiervoor interesse hebben kunnen alle inlichtingen verkrijgen bij C. van Tilburg en A. Troost. De deelnemers mogen niet ouder zijn dan 16 jaar, daar het een jeugd-training is. De kinderziektes zijn al lang over wonnen en iedereen is enthousiast over de gebouwen, vooral over de laad- en losperrons. De faam van het complex is aanleiding geworden tot de bouw van veilingen elders in het land naar het voorbeeld van de vei ling te Waddinxveen. De belangrijkste produkten zijn to maten, komkommers en sla, maar de aardappelaanvoer begint nu ook te lopen. Met de Hacu is een overeen komst gesloten betreffende de geza menlijke afzet van aardappelen aan de veiling. Er bestaan thans chr. bonden voor gymnastiek, korfbal, voetbal, wandel sport, atletiek, volleybal en kaatsen. In chr. verenigingsverband worden echter ook andere takken van sport beoefend zoals tennis, judo, tafelten nis, basketbal, badminton, handbal en hockey. Hiervoor zijn echter nog geen organisaties gevormd. Aan de organisatorische opbouw wordt nog steeds gewerkt. Aan de ene kant moet aandacht geschonken worden aan versterking van het bestaande en anderzijds moet met voortvarend heid gewerkt worden aan de uitbouw van de chr. sportbeweging. De pro vinciale unie beijvert zich voor de vorming van plaatselijke chr. sport federaties, waardoor de landelijke, provinciale en plaatselijke bundeling voltooid is. In Barendrecht, Berkel, Leiden, Rotterdam, Schiedam, Voor burg en Zuidland bestaat reeds een chr. sportfederatie, waarin de plaat selijke verenigingen samenspreken en samenwerken. De porvinciale unie heeft aan alle verenigingen verzocht over te gaan tot oprichting van een plaatselijke chr. sportfederatie. Op het 28 ha grote terrein dat de Coöperatieve Veiling Gouda en Om streken aan de Piasweg heeft ge kocht en waar twintig bedrijven kunnen worden geplaatst, hebben zich tot nu toe zeven tuinders geves tigd. Hun bedrijven omvatten geza menlijk 4500 ramen. De eigenaars zijn voornamelijk afkomstig uit Rot terdam en Zoetermeer. De laatste hand wordt op het ogenblik gelegd aan een weg midden door het cen trum, die in de toekomst wordt door getrokken naar de Tweede Bloksweg. Een zaak die de volle aandacht heeft van het bestuur is de toepas sing van aardgaé in de tuinbouw. Het centrum mag geen oorzaak van luchtvervéihng worden, redeneert men. om de lijk uf nieuwe centrum aan de Piasweg is een stap in de goede richting. Het werd namelijk opgezet in gezamen lijk overleg tussen veilingbestuur, stedebouwkundigen, gemeentebestuur van Waddinxveen, de Heidemaat schappij, provinciale planologen en anderen. De eerste paar dagen had David geen dienst gedaan, daar hij aan shock leed en kneuzingen had. Het waren donkere uren voor Gracia. Zij dacht, dat zijn kwetsuren veel ernstiger waren dan in werkelijkheid het geval was en durfde niet te vaak te informeren hoe hij voor uit ging. Zij miste hem op de afdeling. Hoe kundig de andere doktoren ook waren, er scheen een last van ver antwoordelijkheid op haar schouders te rusten, als zij de gevallen niet met David kon bespreken en wist, dat hij achter haar stond. Kinderen waren zo verschillend van andere patiënten! Zij waren zo gauw beter en er ger. Een crisis ontwikkelde zich ontstellend snel. En zij konden je zelfs niet precies vertellen, waar de pijn zat. „Buikpijn” kon iets met de longen te maken hebben, of een breuk betekenen of gewone ouderwetse koliek! Toen hij binnenkwam om voor de eerste keer weer de ronde te doen, sprong haar hart op van dankbaar heid. Hij zei met een glimlach: „Ik veronderstel, dat je je eigen ideeën over babyvoeding hebt uitgeprobeerd toen je wist, dat ik niet onverwachts binnen kon komen om je op de vingers te tikken!” Gracia lachte en bloosde. „Ik heb geen melkrecepten verzonnen, als u dat soms bedoelt, dokter. Maar ik vind nog altijd, dat zodra een baby een lepel kan vasthouden, men er hem een moet geven en hem moet aanmoedigen zichzelf te helpen met zijn pap, al wordt het nog zo’n smeerboel! Niemand, zelfs geen baby van negen maanden oud, vindt het prettig zich hulpeloos te voelen en als een vogel zijn mond te openen, zodat het voedsel erin gestopt wordt!” „Neen,” gaf David toe, terwijl er een schaduw over zijn gezicht viel. Hij dacht aan Martine in haar hulpe loosheid en de moeilijkheid met een gebroken kaak te eten. „Wij hebben u gemist,” zei Gracia. „Ik - ik hoop, dat u gevoeld hebt, dat wij aan u dachten en u het beste wensten.” David durfde haar niet aan te kijken voor het geval REEUWIJK Onze plaatsgenote mejuffr. A. M. Groenendijk Gd. is te Rotterdam geslaagd voor het diplo- ma-A .Kinderrecht’ en .Godsdienst’. brengt dingen voor Patsy te doèn. Hij zegt, dat er een soort morele verantwoordelijkheid bestaat en daar kom je niet onderuit.” Bij de strenge blik van de zuster, keek zij plotseling schuldig. Maar het was niet het voorbijzien van de eti quette, die Gracia bezwaarde; het was de glimp van iets in David’s ogen - zo wanhopig, zo hopeloos, dat het haar hart ineen deed krimpen. Hij werkte snel de rest van de gevallen af. Toen zij langs een bedje liepen, zei Gracia: „Tussen twee haak jes, dokter, ik heb gedaan wat u zei en de politie ge vraagd de ouders van onze kleine zigeuner op te spo ren. Zij zijn gevonden op een kermis waar zij een of ander spul exploiteerden. Zij wisten, dat het kind in goede handen was, en zij maakten zich geen zorgen. Maar ik geloof niet, dat zij het prettig vonden, dat de politie hen vond.” „Het was in de eerste plaats jouw idee, niet het mijne,” zei David. Zij keek verbaasd; maar voor zij het raadsel kon op lossen, greep hij naar de kaart van het volgende kind. „Insuline injecties?” „Ja dokter.” Zij ging op de technische bijzonderheden van het geval in. „Misschien zal men spoedig een mogelijkheid ontdek ken insuline gewoon in te geven,” zei David. „Ik zal blij zijn terwille van de kinderen.” „O, ja!” zei Gracia heftig. Je wende aan een leven mét insuline en de dagelijkse injectie werd mettertijd iets gewoons; maar kinderen waren soms bang voor de prik en het vereiste al haar vriendelijkheid en handig heid en het verhaaltje over de „tovemaald”. David keek haar nauwlettend aan. Op bruuske, bijna ruwe toon zei hij: „Je trekt je alles veel te veel aan. Je leeft op je emoties en dat wreek zich mettertijd op je werk. Ik kan niet vergeten, hoe je eruit zag die dag, toen ik je uit het gerechtsgebouw zag komen.” Alle kleur week uit haar gezicht. „Het gerechtsgebouw?” vroeg zij zwak. „Je moet hard zijn,” vervolgde David, alsof hij zich zelf trachtte te overtuigen. „Je moet hef nemen zoals het valt. Geen spijt. Niet wensen, dat de dingen anders gaan. Te veel verbeelding is een vloek.” Toen zij hem verschrikt aanstaarde scheen hij zich te beheersen. „Ik bedoel alleen - de kinderen zijn slechts gevallen voor je. Je moet je niet zoveel van hen aantrekken.” Gracia was er zeker van, dat hij dat niet bedoeld had. Toen hij weg was stond zij bij haar bureau en trok haar voorhoofd in rimpels. Was hij bang, dat Mar tine hem de schuld zou geven van het ongeluk en niet meer van hem zou houden - dat hij haar zou verliezen? Zuster Mawte vond een voorwendsel om bedillerig binnen te komen. WADDINXVEEN De K.N.V.B. afdeling Gouda, één van de twintig K.N.V.B.-afdelingen die ons land rijk is, bestaat vandaag zestig jaar. Dit feit zal worden gevierd met een voet balwedstrijd van een Gouds KNVB- elftal tegen een Haags elftal, een receptie en een grote feestavond. De wedstrijd wordt a.s. zaterdag gehou den op het terrein van de Voetbal vereniging „Gouda” te Gouda, aan vang 16.00 uur. In het Goudse elftal staat in het doel: Straver van ONA, rechtsachter staat J. W. Hofstede (G.S.V.) en links achter T. de Boon (G.S.V.), rechtshalf P. de Bennis (ONA), spil B. Nholen (Bodegraven), linkshalf A. v.d. Werf (Gouda), rechtsbuiten M. Luxen van (Gouda), rechtsbinnen H. v. d. Vlist (VEP), middenvoor Th. Stalvoort van (Oudewater), linksbinnen C. Brem (GSV), linksbuiten S. de Jong (ONA), reserve: Vonk (Haastrecht), Binnen dijk (Olympia), P. de Jong (GSV). Zaterdag 11 september is de recep tie in „Concordia” te Gouda, van 16.00 tot 18.00 uur. Dan zal de uitrei- mag /ei’yjjjih) VaortS’ zal alles worden .gedaan bedrijven eenzo schoon moge- jitmijk te laten houden. Het

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2