voorjaar en voor getrouwd Huisje, oppascentrale nieuwe toestellen Echtpaar Van Hofwegen 50 jaar Speeltuin „De Overkant 6 6 vernieuwd Nieuwe burgemeester Zevenhuizen Waddinxveen ACTIVITEIT A. van aan succes B, W. Moerkapelle naar Waddinxveen Vakantieregeling: Spreekuur van burgemeester 81 woningen in Moerkapelle Paardendagen in Utrecht Feestelijke opening twee kleuterscholen Orgelconcert Uitvoering van Mijnreglement Agenda Toename spaargeld Boerenleenbank Caf é-Restaurant „R 0 Y A L” Weekblad voor 4t Verlaat nauw verwant agrarische sectorbedrijf Installatie op 1 september Speeltuinmiddag werd groot FRA-VA-KO’s Leefruimte voor <le jeugrd 20 jaar geleden: Bioscopen te Gouda Bruidegom bouwde eerste winkelgalerij KRAIJESTEIJN Weekblad voor Waddinxveen - 12 augustus 1965 Pagina 3 J9) Vertelster Groene Hart Eerste winkelgalerij Bergambacht Overal aan meedoen Wij willen een speeltuin Ondergronds Metalen Droogrekken van f 4.40 voor f 3.40 Onbevooroordeeld Straattekenen WARENHUIZEN uur. Vrijdag 10 augustus 1945: 13 Waddinxveen (Ingezonaen mededeling) BAKKERS: KON. WILHELMINAPLEIN 13 - 14, TEL. 3083, WADDINXVEEN tweede Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING vrijdagmorgen 20 augustus tussen 10.30 en 11.30 uur. de te Op 25-jarige leeftijd was de brui degom aannemer in Gouda. In deze gemeente heeft hij honderden wonin- REEUWIJKWoensdag 11 augus tus vierde het echtpaar Gerrit van HofwegenCatharina M. Boot, wo nende aan de Zoutmansweg 114, de dag waarop zij vijftig jaar geleden in Gouda in het huwelijk traden. De heer van Hofwegen is 71 jaar en zijn vrouw 70 jaar. Zij genieten beiden een goede gezondheid. Uit het huwe lijk zijn twee dochters en twee zoons geboren, waarvan 1 dochter is over leden. De familie telt verder dertien kleinkinderen. Bruid en bruidegom zijn trots op hun kinderen en met recht als men bedenkt, dat de twee zoons burgemeester zijn, en wel in Sliedrecht en De Lier. De dochter Clasina is gehuwd met dokter Hagen en woont in Winterswijk. Het echtpaar is geboren in Gouda, waar ook het huwelijk werd voltrok ken. Dit is dan wel de reden, dat zij zich ondanks de grenswijziging in Reeuwijk wonend, toch nog echt Gouwenaar voelen. De bruid is een gezellige vertelster en voelt zich in haar element, als haar kinderen en de kleinkinderen de ouderlijke woning bezoeken. Met plezier doet zij haar huishouden. Het beroep van haar man brengt mee, dat zij in haar woning tal van per sonen ontvangt, en de gemoedelijke gastvrouw komt al gauw met: „Wilt u een kopje koffie?” In hotel „De Zalm” in Gouda, zal het familiefeest zaterdag 14 augustus worden gehouden met een receptie in de middaguren van 4 tot 5.30 uur. Van 2 t/m 21 augustus: De Graaff, Hollander, Van der Loo, Broer, v.d. Spoel en de Coöperatie. Gedurende deze periode zullen de broodbezorgers hun komst aankon digen met een bel. MOERKAPELLE' BAKKERS: 26 juli t/m 14 augustus bakkerij Van de Berg MANUFAKTURIERS: 9 t/m 16 augustus Wed. Bac Zn 16 t/m 23 augustus Fa. Van der Vlist MELKHANDEL: In verband met de vakanties van de melkhandel zal in de periode van 12 juli tot en met 21 augustus met de bel worden rondgegaan en zal men de melk bij de wagens moeten afhalen. MOERKAPELLE Als onderdeel van een serie oriënteringsbezoeken, dat de colleges van B. en W. van Moerkapelle en Benthuizen op het programma hebben staan, zullen deze colleges op 23 augustus a.s. een werk bezoek brengen aan Waddinxveen. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: „Handel in minderjarigen” (18 jaar); vr. 20.15 uur, zat. 15 uur, zond. 15 en 17 uur: „De dood loert in Khartoem” (14 jaar); zat. en zon. 19 en 21.15 uur, ma., di._en wo. 14.30 en 20.15 uur: „Le mépris” (De verachting) (18 jaar). WADDINXVEEN KRUIDENIERS: 2 t/m 14 aug.: G. van Ringelenstein, leplaan; 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 22 sept. t/m 5 okt.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. De ambtelijke loopbaan van de heer Van ’t Verlaat begon bijna 29 jaar geleden. Hiervan heeft hij er 23 in Bergambacht doorgebracht. In 1936 begon hij na zijn HBS-opleiding als volontair bij de gemeente Giessen- worden gebouwd. Wat betreft de recreatie-ontwikke- ling rond Zevenhuizen is de heer Van ’t Verlaat bijzonder geïnteres seerd en hij hoopt ook zijn volle me dewerking te kunnen geven aan de plannen van de zestien samenwer kende Zuidhollandse gemeenten wat betreft Hollands Groene Hart. De huisvesting van de nieuwe bur gemeester zal tijdelijk moeten wor den geregeld omdat nog geen echte ambtswoning beschikbaar is. De mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat er te zijner tijd een nieuwe woning zal REEUWIJK Vrijdagmorgen augustus tussen 10.30 en 11.30 uur; MOERKAPELLE Geen 51, maar 81 woningen zullen in een jaar tijds in Moerkapelle worden gerealiseerd. Door een verkeerde interpretatie van de cijfers noemden we in ons artikel van vorige week over de woning- bouwplannen dertig huizen te weinig. Het nieuwe uitbreidingsplan, waar voor het lid van Gedeputeerde Staten de heer D. van der Kwaak morgen middag de eerste paal zal slaan, om vat in totaal 36 woningwetwoningen, negen premiewoningen, achttien vrije sectorwoningen en nog eens eenzelf de aantal zgn. Bogaerswoningen. Voor f 369 een vol-automatische brommer WADDINXVEEN De speeltuin „De Overkant” aan de Kromme Esse is de jongste van de vier Waddinxveense speeltuinen. En om de vergelijking door te trekken: ook nog een beetje onvolwassen. Maar de speeltuin groeit naar de uiteindelijke vorm toe. Op het ogenblik wordt het voetbalveld flink onder handen genomen, waarmede in het voorjaar werd begonnen. Dit werk bestaat uit het afgraven, leggen van draineerbuizen, met zand en grond aan vullen en gras zaaien. Dit alles is nu zo ongeveer klaar, maar het veld moet tot volgend jaar rust hebben. Er mag nu niet op worden gevoetbald. Op dit gedeelte van de speeltuin dus voorlopig geen activiteit. ren T. Twicht en P. L. J. van Soest, B. Versluis, D. Monster, D. M. De genhardt, L. Rehorst en A. van Rijn, ook nu nog, de heer Van Soest uitge zonderd, het dagelijks bestuur vor mend. Ruim honderd gezinnen zijn lid en per dag spelen er gemiddeld vijftig kinderen in de speeltuin. Volgend voorjaar, als de vernieuw de speeltuin wordt heropend (met feestelijkheden) kan het bestuur ook meer gaan denken aan speeltuinwerk in groter verband. Zo werd aan de speeltuindagen van dit jaar niet deelgenomen, onder andere doordat de speeltuin nog niet geschikt is voor het ontvangen van grote groepen. „We willen overal aan meedoen,” zegt de heer L. Rehorst, „maar eerst moet bij ons dan alles in kannen en kruiken zijn.” „Tot groot gerief van ons is de dienst op onze spoorlijn hervat. In beide richtingen rij den dagelijks weer een tiental geriefelijke dieseltreinen. De eerst vertrekkende trein was met een drietal bloemkransen versierd. Hulde aan de Spoor wegen voor hun doorzetten, waardoor het vervoerprobleem voor ons weer nader tot oplos sing is gebracht. Ook de ver zending van goederen is thans weer mogelijk over het geheele land”. Activiteit is er zeker in het bestuur en een kleine kring van getrouwen daaromheen. Als het seizoen is afge lopen komen de tekeningen op tafel voor een flinke uitbreiding met toe stellen; onder andere een klimrek en een zweefmolen. Dat zijn de plannen die deze winter moeten worden ge realiseerd. Voorjaar 1966 zal „De Overkant” herboren zijn. De eerste nieuwe aanwinst wordt een speeltuinhuis, dat de gemeente heeft toegezegd. Een dergelijke ruim te, als onderkomen voor de toezicht- houdsters en het opbergen van mate riaal, ontbreekt namelijk nog. „Dan gaan we kijken wat er nog meer kan worden geplaatst,” zegt de heer L. Rehorst, voorzitter van de speeltuin vereniging „De Overkant”. Als dat huisje er is, kan ook een „oppascentrale” in het leven worden geroepen, bestaande uit moeders die eens in de tien tot veertien dagen een paar uur per dag belangeloos in de speeltuin toezicht willen houden. Op 20 en 21 augustus zullen in de Utrechtse Irenehal weer de Utrecht se Paardagen worden gehouden. Op deze paardendagen zullen vele paar den- en ponyrassen zijn vertegen woordigd, zoals het Nederlandse warmbloedpaard (Gronings en Gel ders type), het Nederlandse half- bloedpaard, de volbloed Arabieren, Engelse volbloeds, tuigpaarden, de Hackney’s, de springpaarden, de Shetland, New Forest, Welsh Pony’s, de Fjorden paarden enz. In de hal zijn tienduizend zitplaatsen. De vereniging tot het Houden van Nat. Vee- en Paardententoonstellin- gen en Concoursen-Hippique te Utrecht die de dagen organiseert meldt voorts dat op 19 augustus een avondprogramma is gepland voor de stadsbevolking van Utrecht en het paardenminnend publiek uit de pro vincie. Evenals vorig jaar komt ook dit jaar fokmateriaal van hoge klasse van de V.L.N. en N.W.P. naar Utrecht. WADDINXVEEN Op zaterdag middag 28 augustus a.s. zullen twee kleuterscholen van Volksonderwijs feestelijk worden geopend door bur gemeester C. A. van der Hooft. In de Oranjewijk op de hoek van de Julia na van Stolberglaan en v. Mecklen burg Schwerinlaan wordt de nieuw gebouwde kleuterschool Pinkeltje in gebruik genomen. Daarna volgt de (her)opening van de kleuterschool ’’Pinkelotje” in de Vondelwijk. Het betreft hier het houten schoolge bouw, dat voorheen onder de naam „Pinkeltje” dienst deed in de Oranje wijk en dat onlangs werd verplaatst. dam-Nieuwkerk. In 1940 ging de in middels tot ambtenaar ter secretarie benoemde heer Van ’t Verlaat over naar de gemeente Lekkerkerk. Op 1 januari 1943 volgde zijn benoeming tot ambtenaar bij de gemeentesecre tarie van Bergambacht en tevens ad ministrateur van het elektriciteitsbe drijf. Later kwamen daar nog bij de functies van ambtenaar van de bur gerlijke stand en administrateur van het grondbedrijf. Op 1 januari 1951 volgde zijn benoeming tot gemeente secretaris. In het openbare leven was de heer Van ’t Verlaat ook actief. Hij was o.m. oprichter en geruime tijd voor zitter van de wijkvereniging in de nieuwe wijk van Bergambacht. Het was onder zijn leiding, dat die ver eniging een fraaie speeltuin bouwde, die in 1958 nog met een bezoek van de Koningin werd vereerd. De heer Van’t Verlaat is nog steeds ere-voor zitter van de vereniging. Voorts is hij bestuurslid van het kraamcen- trum „Gouwe, Lek en IJssel”, van de afd. Gouda van de Nederlandse Bond van Gemeente Ambtenaren en is hij voorzitter van het Bergambachtse Leesgezelschap. Ruim drie jaar geleden werd „De Overkant” in gebruik genomen. En dat was op aandrang van de jeugd in deze wijk! Een groep jongens zin- de het al lang niet, dat er geen gele genheid was tot voetballen; uit de straten werden zij, met het oog op de ruiten, geweerd. Voorzien van spandoeken die ver meldden: „Wij willen een speeltuin”, ging het in optocht naar het gemeen tehuis. Later toen de burgemeester voor de opening van een zaak in de wijk kwam, werd de demonstratie nog eens herhaald. Lachend beloofde de burgemeester toen, het verzoek in overweging te willen nemen. En de gemeente Waddinxveen hielp. Niet lang daarna werd een comité opgericht met als doel het stichten van een gelegenheid tot voetballen. Daaruit groeide de speeltuin. De heer A. van Rijn zette de om heining en maakte de schommels en wippen. Voorts werden toestellen vervaardigd door de heren Otten- speer, P. L. J. van Soest en T. Twicht. Dat gebeurde in de fabriek van de fa. J. v.d. Berg Zn. aan de Hene- gouwerweg, die ook de materialen schonk. Onder andere werd daar de glijbaan vervaardigd. Oprichters van de speeltuinvereniging waren: de he- Op dinsdag 17 augustus, 20.15 uur geeft de organist Nico van der Hoo ven uit Den Haag een concert in de St. Janskerk te Gouda. Hij speelt werken van J. S. Bach, J. G. Wal ther, F. Mendelssohn, H. Schroeder en eigen werken. Al eerder werd Zoetermeer bezocht en maandagmiddag waren burge meester I. J. P. Keijzer met zijn wet houders, de directeur van openbare werken, alsmede een ambtenaar van de technische dienst, de gast van het Boskoopse college van B. en W. Op het gemeentéhüis heette burgemees ter Van Dedem zijn gasten welkom, waarna de directeur van gemeente werken van Boskoop een uitvoerig overzicht gaf van het Boskoopse sier- teeltplan, dat voorziet in de ontslui ting van grote delen van de gemeen te, waarin de kwekerijen zijn gele gen, door nieuwe wegen. Een bezoek aan het kwekerij bedrijf van wethou der Houdijk toonde aan, hoe noodza kelijk dit Boskoopse miljoenenplan is. Voorts werden bezoeken gebracht aan de op grondgebied van Hazers- woude liggende nieuwe begraafplaats, het fraaie Boskoopse sportvelden complex op Waddinxveens grondge bied. het zwembad, de Snïjdelwijk en het bejaardenhuis Irene. Een ’ritje’ met de hefbrug gaf de bezoekers een goede gelegenheid om Boskop van bovenaf te zien. Nadat nog een bezoek werd gebracht aan de z.g. gereconstrueerde Biezen, werd in hotel „Florida” nog over diverse problemen, o.a. in de financiële sfeer van gedachten gewisseld. De colleges van Burgemeester en Wethouders van Moerkapelle en Bent huizen willen door middel van deze oriënteringsbezoeken een indruk krij gen van wat er in de buurgemeenten omgaat en wat er gaat gebeuren, ter wijl er bovendien een beter inzicht wordt verkregen in de bestuurlijke problemen. MOERKAPELLE Het gemeente bestuur van Moerkapelle heeft be kend gemaakt, dat de minister van Economische Zaken gunstig heeft be schikt op het verzoek van de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij te ’s-Gravenhage, d.d. 1 november 1963, om vergunning ingevolge arti kel 210b van het Mijnreglement 1939, tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een in richting, bestemd voor het injecteren van stoom in de ondergrondse olie- lagen, het omhoogpompen, ontvan gen, koelen, meten, opslaan, verpom pen en afvoeren van ruwe olie, en het comprimeren en drogen van lucht op het terrein, gelegen binnen de percelen kadastraal bekend Zeven huizen, sectie A, nos. 6, 13, 14 en 963, bij zijn besluit van 29 juli 1965. Van deze beschikking kunnen de genen, die op de gehouden openbare zitting in persoon of bij gemachtigde zijn verschenen en zij, die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen, binnen de daartoe gestelde ter mijn, schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet woonachtig zijn in de gemeenten, waar de openbare kennisgeving van het verzoek heeft plaats gevonden, binnen twintig da gen na dagtekening van deze open bare bekendmaking (3 augustus 1965) bij Hare Majesteit de Koningin in beroep komen. Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit worden ge richt, doch worden ingediend bij Inspecteur-Generaal der Mijnen Heerlen. SLAGERS: 7 t/m 21 aug. K. van Tilburg, Kon. W ihelminaplein. WADDINXVEEN Zaterdag 14 augustus: Speeltuindag, Speeltuin Oranjewijk. Dinsdag 17 augustus: Gouda St. Janskerk, orgelconcert, 20.15 Dinsdag 17 augustus: Omschakeling op aardgas (in de nacht van dinsdag op woensdag). Woensdag 18 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Donderdag 19 augustus: Lunapark, Verlengd Stationsstraat. Vrijdag 20 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Zaterdag 21 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Marsband-concours, Verl. Stations straat. Speeltuindag, Speeltuin „De Padde stoel”. Zaterdag 21 augustus: Sportmiddag ten bate van het Kon. Wilhelmina-fonds, o.a. voetbalwed strijd Gouda I-Hillegoml. 14.15 uur. Zaterdag 28 augustus: Opening kleuterscholen Pinkeltje en Pikelotje, Oranjewijk en Vondelwijk, aanvang 14.00 uur. MOERKAPELLE Maandag 23 augustus: Bezoek B. en W. van Moerkapelle en Benthuizen aan Waddinxveen. Zaterdag 28 augustus: Opening clubhuis v.v. „Moercapelle”. ZEVENHUIZEN Woensdag 1 september: Installatie nieuwe burgemeester. REEUWIJK Bij de stichting Spaarbank van de Boerenleenbank Reeuwijk is gedurende de maand juli - ingelëgd 216.227,79 en terugbetaald 165.849,62. Er had aldus een toena me van de spaarsaldi plaats met een bedrag van 50.378,17. Het bijkan toor van Heuven Goedhartstraat had een geringe ontsparing van 7010,26, het kantoor Dorpsweg zag de spaar gelden toenemen met 57.388,43. In deze periode werden 24 nieuwe spaarders ingeschreven. gen gebouwd. Hij was de eerste aan nemer die een winkelgalerij in de Pijpenstad bouwde. In die jaren heeft hij ook zitting gehad in de gemeenteraad van Gou da voor de S.D.A.P., van welke partij hij ook voorzitter was. Direct na de oorlog was hij chef taxateur bij de wederopbouw en van het prijzenbu- reau te Arnhem en omgeving. De laatste jaren oefent hij het beroep uit van makelaar. Voorts is hij lid van de Rijks-onteigeningscommissie, belast met het opmaken van con tracten. Zijn hobby is lezen en rekenen en het bestuderen van tal van wetten op het gebied van onroerende goe deren. Tijdens de tweede wereldoorlog was de heer Van ’t Verlaat actief be trokken bij het verzetswerk in Berg ambacht. Na 1945 speelde hij een be langrijke rol als secretaris van toen opgerichte instanties als HARK, NI- WIN en Volksherstel. Ook had hij nog de leiding van de Stichting 1940- 45 in Bergambacht. Mevrouw Van ’t Verlaat-de Vries was o.m. presidente van de gezins verzorging in Bergambacht en Am- merstol van het Groene Kruis. Het echtpaar heeft twee kinderen, een achttienjarige zoon, die de volgende maand in Amsterdam sociografie gaat studeren en een zestienjarige dochter, leerlinge van het Goudse Chr. Lyceum. De heer Van ’t Verlaat is lidmaat van de Ned. Hervormde Kerk en al vele jaren lid van de Chr. Histori sche Unie. Zelf heeft hij echter nim mer actief politiek bedreven. ZEVENHUIZEN Bijna vijftien jaar zetelt de heer A. van ’t Verlaat in de zakelijk gemeubileerde kamer van het kleine gemeentehuis van Bergam bacht. Hij zal zijn derde lustrum als gemeentesecretaris van deze gemeente op 1 januari 1966 net niet meer vol kunnen maken. Vorige week vrijdag kreeg hij het telefoontje van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Hol- land, waarin deze hem mededeelde, dat hij per 1 september was benoemd tot burgemeester van Zevenhuizen. Lang heelt de heer Van ’t Verlaat geaarzeld, of hij de gemeente, waarmede in de loop der jaren zulke sterke banden wa ren gegroeid wel moest verlaten, maar nu de beslissing is gevallen, is hij er toch blij om. Van de ene agrarische gemeente naar de andere. Dat zal voor deze bijna 47-jarige in Hardinxveld gebo ren aannemerszoon geen probleem zijn. Want in feite is hij altijd nauw verwant geweest aan het agrarische bedrijf. Zijn moeder kwam uit deze sector en ook zijn in Lekkerkerk ge boren echtgenote, mevrouw W. M. van ’t Verlaat-de Vries komt uit het boerenbedrijf. „Juist die agrarische sector maakte Zevenhuizen voor mij zo aantrekke lijk”, zegt de heer Van ’t Verlaat, die zijn nieuwe gemeente overigens nog ..maar oppervlakkig kent. Natuurlijk heeft hij er in stilte al enkele malen rondgekeken. Zijn eerste officiële contact vond zaterdagavond na de benoeming plaats, toen de wethou ders C. Kreft (tevens loco-burge- meester) en A. van Tol, vergezeld van gemeentesecretaris A. Gijsenberg naar de Molenlaan 16 in Bergam- bacht kwamen om persoonlijk met hun nieuwe burgemeester kennis te komen maken. Op korte termijn hoopt de heer Van ’t Verlaat een be zoek aan Zevenhuizen te kunnen brengen om met de ambtenaren al daar kennis te kunnen maken. De installatie is inmiddels al bepaald op woennsdag 1 september. De nieuwe burgemeester waagt zich beslist nóg niet aan uitspraken over de toekomstplannen voor Ze venhuizen. Daarvoor weet hij nog te weinig van de gemeente af. „Een voordeel is, dat ik overal onbèvoor- oordeeld tegenover sta,” meent hij. Waar hij wel zéker van is, dat hij niet gaat tornen aan situaties waarin de inwoners van Zevenhuizen voor lopig ook nog geen verandering wil len zien. De heer Van ’t Verlaat wil zich allereerst bij de bestaande ge meenschap aahpassen. Zevenhuizen krijgt een spontaan, maar tevens gemoedelijk man tot burgemeester. Dat blijkt uit het feit, dat het gezinsleven bij de heer Van ’t Verlaat een zeer belangrijke plaats inneemt. Ook daarom had Zevenhui zen zijn extra aandacht. „De sfeer in een gemeenschap trekt mij,” vertelt de nieuwe burgervader. „Ik houd van gemoedelijkheid en dat lijkt me in Zevenhuizen wel zo. Dat te besten digen en zelfs nog verder te bevor deren vind ik erg belangrijk.” WADDINXVEEN Ver over de honderd kinderen hebben zaterdag deelgenomen aan de eerste van een serie van drie speeltuinmiddagen, die door drie speeltuinverenigingen wor den georganiseerd. Begunstigd door fraai zomerweer kon de speeltuin vereniging „Zonnig Zuid” in de St. Victorwijk de jeugd een prachtige ontspanning bieden. De volgende speeltuinmiddagen worden georgani seerd door de speeltuinverenigingen Oranjewijk en De Paddestoel, waar bij de kinderen uit deze wijken van vele attracties kunnen genieten. Niet in de speeltuin zelf, maar in de straten daaromheen: de St. Victor- straat, de Ringvaartsingel en het St. Victorplein was alle activiteit gelo- caliseerd. De grootste plaats werd in genomen door het levende aloude ganzenbord in 65 hokjes op het trot toir afgetekend. Maar er waren ook nieuwe evenementen zoals „brug met toffeecentrale”, „werpspel met drie ballen”, „Ezeltje prik”, geblinddoekt „Waterballet” en met groot enthou siasme deden de jongens, in groepjes van tien hun best om veel punten te verzamelen. Bij het ganzenbord bij voorbeeld ging groot gejuich op als de finish met veel punten was be reikt, maar luid geklaag klonk er als de gevangenis, of de put, de opmars soms geruimetijd vertraagden. De meisjes hielden zich intussen op een ander trottoir intensief bezig met straattekenen. Hevig geïnspi reerd werden fraaie koppen, schepen, bruggen, torens, paddestoelen en mo lens op de tegels getoverd. De min der fantasierijke „huisjes met boom pjes” ontbraken evenmin. Enkele jonge artiesten vergaten in hun ijver alle begrip voor tijd en omgeving en stoorden zich niet aan kritiek en lof van de omstanders, maar anderen waren al maar bezig het ’ontwerp’ weer uit te wissen en wat ’nieuws’ op te zetten en „de raad van de stuurlui aan de wal” op te volgen. Het bestuur van „Zonnig Zuid” heeft alle eer van deze eerste speel tuinmiddag, die zeer geslaagd kan worden genoemd. De uitgebreide voorbereidingen, die bestuur en helpers zulk een gevari eerde speeltuinmiddag deden organi seren, hebben jeugd en ouderen da nig vermaakt. De tekenwedstrijd heeft voor de meisjes van 5-8 jaar als prijswin naar opgeieverd: le Annetje Slie drecht; 2e Marijke de Kok en 3e He leentje Maurits. In de klasse 8-12 jaar was de volgorde: le Dorina Gerts, 2e Henny Broer en 3e Heleen tje Sliedrecht. De ganzenbordactie voor de jon gens gaf de volgende prijswinnaars, met het hoogste aantal punten: le Jan Bouer; 2e Jac. Dool en 3e Wim Metselaar. Zaterdagmiddag a.s. wordt in de speeltuin „Oranjewijk” de speeltuinmiddag gehouden. Eikenlaan leplaan Waddinxveen Telefoon 2401 b g.g. 2184

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3