Reactiveringscentrum krijgt gestalte P RIS AA A Onderzoek toestand Parachutspringen bij Benthuizen Weer cursus voor scheidsrechters Sportmiddag voor K.W.F.-fonds Zo vlogen de duiven WSE oefende tegen Alfense Boys sportvelden Groeneweg heeft financiële zorgen ZEVENHUIZEN De voetbal vereniging Groeneweg speelde zon vereniging Groeneweg speelt zon dagmiddag a.s. een wedstrijd tegen Spirit op het programma. Op zon dag 29 augustus speelt een combi natie van het eerste en tweede elf tal thuis tegen G.D.S. en een an dere combinatie trekt ten strijde tegen Moordrecht II. De jeugd van Groeneweg neemt zaterdag 28 au gustus deel aan een toernooi in Krimpen a.d. IJsseL uit midden Zuid-Holland Zwemcl. De Gouwe Verzorging van gehandicapten Weekblad voor Waddinxveen - 19 augustus 1965 Pagina 2 Voorlopig bestuur I wijze is te geven. 25 MARGUERITE LEES (wordt vervolgd) 1 1 Uitslagen vriendschappelijk gè- speelde wedstrijden: Gouwe 4/5-Z.P.S. 1 (heren) 53 Gouwe II-Z.P.S. 1 (dames) 34 Gouwe I-S.Z.C. I (heren) 43 Gouwe-comb.-Linge (heren) 44 In deze wedstrijden werd bij vlagen goed gespeeld; vooral het eerste speelde aanzienlijk beter als in de laatste competitiewedstrijd. Deze week speelt de Gouwe nog tegen S.V.H., terwijl volgende week het Woerdense W.Z.C. een vriend schappelijke wedstrijd komt spelen. Een combinatie van de Gouwe be haalde in Leerdam een gelijkspel tegen „de Lingen” in een leuke en aantrekkelijke wedstrijd. PROGRAMMA: zaterdag 21 augustus: groot nationaal polotournooi met de volgende deelnemende verenigingen „Merwede” (Dordrecht); „Z.I.O.S.” (Den Haag); „D.V.Z.” (Den Haag); G.Z.C. (Gouda); „Polar Baers” (E- de); „Dolfijn” (Amsterdam)en de Gouwe (Waddinxveen). Aanv. 2 u. Dinsdag 24 augustus: 7.30 De Gouwe-W.Z.C. (meisjes) 8.00 De Gouwe 1-W.Z.C. (heren) Woensdag 1 september: 7.15 uur: onderlinge wedstrijden. Opgeven in het zwembad. Zaterdag 28 augustus: zal het jaarlijkse zwemfeest worden georganiseerd; waar voor diverse programmapunten zijn - o.a. het be kende sprietlopen (gecostumeerd). Voor dit onderdeel zijn voor de origineelste costuums mooie prijzen beschikbaar. Men kan zich nu reeds opgeven in het zwembad. Doe het vlug, want het aantal deelnemers is beperkt. Zaterdag 4 september: is er gelegenheid diploma te zwem men voor alle diploma’s. Hiervoor kan men zich reeds opgeven in het zwembad tot 3 september. i i 1 l I 1 x r e k k (ingezonden mededeling) GOUDA: achter: De Gruyl, J. Kruitbos en H. van der Velden; midden: A. Groe ne woud, A. van der Werf, J. Alblas; voor: Botterop, Luxen, Noordemeer, Hornes en Oudshoorn. WADDINXVEEN B. W. stellen de gemeenteraad voor een eerste subsidie ten bedrage van 250 beschikbaar te stellen voor de in oprichting zijnde „Stichting Voorzieningscentrum voor Lichamelijk Gehandicapten”. Het initiatief, om in Waddinxveen eenzgn. reactiveringscentrum voor de gehele streek op te richten, werd enige tijd geleden genomen door het Waddinxveense college van B. W. nadat diverse besprekingen met de provinciale en rijksoverheidsautoriteiten waren gevoerd en men kennis had genomen van de resultaten, die bij het reactiveringscentrum Nieuw Unicum te Heemstede zijn bereikt. Het Waddinxveense centrum zal zijn bestemd voor Gouda en omgeving en Alphen en omgeving, een gebied met een inwonertal van 205.460. Het reactiveringscentrum krijgt in eerste in stantie 120 bedden en zal later kunnen worden uitgebreid. Boven de grasbaan van het Bos- koopse vliegbedrijf J. M. de Lugt maakten onlangs drie leden van de jonge Sky Divingclub „The Flying Dutchman” de eerste parachute sprongen. Op het vliegveldje, gele gen in Benthuizen, stond burge meester I. J. P. Keijzer klaar om de springers welkom te heten. In de toekomst zal de club ieder week einde oefenen bij Benthuizen. in het ziekenhuis. Zij hebben me laten roepen. Zij zijn bangO, zuster Gracia, ik had dit ten koste van alles willen voorkomen, geloof me. U móét me geloven.” „Maar wat is er dan gebeurd?” Gracia’s eigen stem klonk schril, te luid. „Wat is er aan de hand met Ri chard?” Iemand opende de deur van de eetkamer en een golf van lawaai kwam eruit. Er kwam een hoofd om de hoek van de deur. „O, sorry!” De deur werd dichtge gooid. „Verbrand...” meende Gracia te horen. Toen kraakte het en de verbinding werd verbroken. Bij voldoende deelname gaat de scheidsrechtercommissie der Kon. Ned. Voetbalbond, afdeling Gouda, in september en oktober weer een opleidingscursus geven voor scheids réchters. Docent en algemeen leider van de cursus is de internationale scheids rechter Piet Roomer uit Rotterdam. De cursus staat open voor alle personen van zestien jaar en ouder, die een goede lichamelijke gezond heid genieten. De eerste cursus avond wordt op dinsdag 14 septem ber gehouden in de bovenzaal van café-restaurant De Kroon aan de Kleiweg in Gouda. Daar worden ook de volgende avonden op 21 en 29 september en 5, 12 en 19 oktober georganiseerd. Geïnteresseerden kunnen zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij het secretariaat van de scheids rechtercommissie, Stationsstraat 39, Waddinxveen, telefoon 01828-2468 of bij het KNVB-bureau afd. Gouda, Karnemelksloot 209 te Gouda. WADDINXVEEN Op het ter rein van de Voetbalvereniging „Waddinxveen” wordt a.s. zaterdag de elfde sportmiddag gehouden. De baten komen ten goede aan het Ko ningin Wilhelminafonds. Om kwart over twee is er een voetbalwedstrijd tussen Waddinxveen-veteranen en de Goudse Scheidsrechtersvereni- ging met als inzet de K.W.F.-beker, geschonken door de Gebr. van Vliet. Daarna volgt de prijsuitreiking door de heer L. Rehorst, voorzitter van het Koningin Wilhelminafonds. Vervolgens verricht burgemeester C. A. van der Hooft de aftrap voor een wedstrijd tussen Gouda I en Hillegom I om de Oranjeverenging- wisselbeker. De schooljeugd komt ook aan bod; het elftal van de Willem van Oran- jeschool, kampioen in het school- voetbaltoernooi, gaat de doelverde- diger van Sparta en reserve-doel- man van het Nederlands elftal, Pim Doesburg, onder vuur nemen. De prijs wordt uitgereikt door een der plaatselijke artsen. De scholieren mogen ieder drie schoten lossen op het doel van Doesburg. Ze krijgen daarvoor als beloning een foto met handtekening van de Rotterdamse doelverdediger. P.V. „DE ZWALUW” UIT WADDINXVEEN P.V. „De Zwaluw” hield een wed vlucht vanuit Noyon, afstand 299 km. In concours 94 duiven. Gelost 6.50 uur. Aankomst le duif 11-52-33 uur. Aankomst 24e duif 12-32-06 u. De uitslag was: A. J. van Essen 1, 11, 12, 18, 22; D. Boere 2, 3, 13, 21; W. Tamerus 4, 24; T. Colla 5; P. Mastop 6; L. W. Ver sluis 7, 8, 9; H. N. van Haren 10, 14, 15, 19, 20, 23; Gebr. Mulder 16; G. A. van ’t Slot 17. P.V. de Zwaluw hield eveneens een wedvlucht met jonge duiven uit St. Quentin. Los 7.20 uur. Aankomst le duif 11-44-25. Aankomst laatste duif 12-36-00. De uitslag was: H. N. van Haren 1, 4, 14, 15, 19, 20, 30; L. W. Versluis 2, 5, 9; W. Ta merus 3, 10, 22; D. Boere 6, 17, 32; J. de Haan 7; J. van Soest 8; A. J. van Essen 11, 33, 34; Th. Colla 12, 21, 24, 27; G. van ’t Slot 13, 23; J. Heeren 16; Joh. Brans 18, 25, 26, 28, 29; C. de Lang 31. O P.V. „DE SPERWER” UIT WADDINXVEEN P.V. „De Sperwer” nam deel aan een wedvlucht vanuit Tergnier. Af stand 283 km. In concours 305 dui ven. Gelost 6 uur. Aankomst van le duif 10-04-56 uur. Aankomst 76e duif 11-18-44 uur. De uitslag was: Gebr. Metselaar 1, 17, 18, 42, 68, 70, 72; P. Bonefaas 2, 16; E. J. de Jong 3, 4, 5, 19, 31, 35, 41, 57; J. C. den Riet 6, 33, 48; L. de Bruyn 7, 13, 21, 51, 58; Jac. de Beer 8, 15, 45, 60; A. Bonefaas 9, 11, 12, 14, 27; L. Sloot jes 10, 29, 62; T. H. Twigt 20; Gebr. Heeren 22, 23; F. Rip 24, 37, 43, 49, 63; Jac. de Jongh 25; A. Lam 26; P. Vink 28, 34, 46, 53, 59, 73; C. P. Ne- derstigt 30; A. de Bruyn 32; N. J. van Buren 36, 39; D. M. Degenhardt 38; H. v. d. Willik 40, 56, 64, 66, 71; M. M. de Rijk 44, 67; N. L. v. d. Zij den 47, 61; H. van Dijk 50, 69; J. C. Koren 52, 55, 74; W. Heuvelman 54, 75, 76; J. Pellekooren 65. P.V. „De Sperwer” hield een wed vlucht met jonge duiven uit Sint Denis. Los 6 uur. Aankomst le duif 12-26-45 uur. Aankomst laatste duif 12-17-00 uur. De uitslag was: P. Vink 2, 11, 20, 35, 42, 46, 57, 72, 84, 89, 93 99; J. C. Koren 3, 4, 78, 98, 117; L. Slootjes 5, 16, 31, 52; E. J. de Jong 6, 7, 41, 102, 104, 112; A. de Bruyn 8, 15, 17, 25, 29, 56, 83, 91, 121; Gebr. Metselaar 9, 23, 34, 53, 58, 59, 65, 80, 94, 105, 107, 122; J. C. den Riet 10, 14, 24, 27, 30, 61, 62; Abr. v. d. Graaf 12, 26, 28, 71; Gebr. van Wagenngen 13, 60; Jac. de Beer 18, 44, 45, 55, 68, 76, 92, 101, 114; F. Rip 19, 22, 37, 48, 50, 70, 73, 108, 118; L. de Bruyn 21, 33, 54, 77, 106; W. Heuvelman 32, 40; D. Verkade 36; C. P. Nederstigt 38; Gebr. Heeren 39, 67, 74, 87, 110; H. v.d. Willik 43, 79, 97, 109, 111; H. van Dijk 47; T. H. Twigt 49; A. Lam 51, 66, 100, 116 P. Metselaar 63; J. Degenkamp 64, 123; A. Bonefaas 69, 95, 103, 113, 119 en 120; N. van Buuren 75; C. A. de Bode 81; P. Bonefaas 82, 96; Van Ringelenstein-De Jong 85, 90; J. v.d. Zijden 86; Jac. de Jongh 88; W. B. Smits 115, 124. toevertrouwd: „Stel, dat dit mijn Richard was De procedure van adoptie maakte langzaam vorde ringen. Gracia kon volkomen begrijpen, dat het belang rijk was zowel voor het kind als voor de toekomstige ouders, dat er niets overhaast gebeurde. Richard voelde zich natuurlijk al helemaal thuis bij de Medway kinderen en mevrouw Medway schreef Gracia, dat hij de moeilijke tijd van na de vakantie te boven was, toen hij haar zo miste en onrustig sliep en niet wilde eten. Ook voor Gracia was het een zorgelijke tijd geweest; en het uitstel bleef aan haar hart vreten tot alles wettig geregeld en voorbij was. De Medway’s hadden hem al him eigen naam gegeven. Richard Paul Medway zou een gewone vrolijke jongen zijn, die op groeide in een gezellige familie. Hun ontmoetingen en afscheid, zijn behoefte aan haar zou tot een droom ver vagen. Er gingen verscheidene weken voorbij. En toen, op een frisse gouden herfstdag, toen zij om zeven uur weg ging om te eten, werd alle vastbeslotenheid, die zij be waard had voor het uiteindelijke afscheid van Richard verbrijzeld als een vensterruit, waar men een baksteen tegen aan gooit. Reeds op weg naar de eetkamer, werd zij aan de telefoon geroepen. Zij herinnerde zich later, dat zij een beetje ongeduldig was. Na de maaltijd had zij nog een uur dienst en er moesten nog veel dringende dingen gedaan worden. De mensen kozen de meest on gelukkige tijden om op te bellen, dacht zij. Maar het was de stem van mevrouw Medway aan de telefoon. Voor zij deze hoorde had Gracia zich niet ge realiseerd, dat het een interlokale oproep was. En de lijn kraakte door atmosferische invloeden. Ook het ver warde gepraat en gekletter uit de eetkamer stoorde. Zij strekte haar arm en sloot de deur van het kleine ka mertje, waar de telefoon hing. „Ja, dit is zuster Gracia”. De gedachte schoot door haar hoofd, dat zij misschien verzuimd had bepaalde papieren in te vullen. De stem van mevrouw Medway kwam met horten en stoten. „Richard, Aan de raad schrijven B. W. o.m.: „De stichting voor revalidatie in Zuid-Holland heeft destijds een rapport uitgebracht inzake revali datie en de regionale planning in deze provincie. Ons college nam toen ook kennis van de grote noodzaak dat ook in deze omgeving voorzie ningen moesten worden getroffen. In april heeft het college aan Gedepu teerde Staten medegedeeld gaarne medewerking te willen verlenen aan de verwezenlijking van een plan tot bouw van reactiveringscentrum in de nieuwe wijk Groenswaard. G.S. hebben zich in beginsel met dit plan kunnen verenigen. Door de stichting voor revalidatie in Zuid-Holland wordt aangedron gen op de bouw van een voorzie ningscentrum voor lichamelijk ge handicapten voor de leeftijdsgroep tussen 20 en 50 jaar. Hierin zou naast verzorging en zonodig ver pleging de mogelijkheid moeten be staan tot een verantwoorde reacti vering, alsmede het verrichten van een functie óf in het vrije bedrijf óf in naburige sociale werkplaatsen óf in de eigen werkplaats van de inrichting. Deze inrichting zou be stemd zijn voor personen met een zodanige handicap, dat regelmatig toezicht voor hen nodig is en voor wie in het eigen gezin de nodige verzorging niet op verantwoorde ciale raad voor de volksgezondheid en W. J. Zoet, rijksconsulent van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, tevens voorzitter van Nieuw Unicum te Heemstede. De stichting zal een particulier karakter dragen. Uiteraard zal de exploitatie te zijner tijd voor een deel uit subsidies moeten worden bekostigd, o.m. afkomstig van de betrokken gemeenten in het ver zorgingsgebied. WADDINXVEEN WSE 1 en 2 speelden nuttige oefenwedstrijden tegen Alfense Boys 1 en 2. Het eer ste elftal wist met 31 te winnen en het tweede elftal verloor met 32 in een goed gespeelde wed strijd. Zondag a.s. speelt WSE 1 en 2 tegen twee K.NV.B.-combinaties van T.O.G.B. uit Berkel om 2.30 uur in het Warnaarplantsoen. Mocht u nog geen toto-formulier hebben, dan kan men deze halen en inleveren bij de volgende adressen: C. Toor, St. Victorstraat 25, A. Klei weg, Brugweg 35; Van der Helm, Roemer Visserstraat 13; Th. Droog, Acaciastraat 68; W. Nieuwhof, W. de Rijkelaan 5; A. van der Starre, benzinepomp Oranjelaan en bij Si garenmagazijn Van der Krans, Kerkweg 175. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heer C. A. van der Hooft, burge meester van Waddinxveen die als voorzitter fungeert, de heer Jac. van Steijn (secretaris) directeur van de gemeentelijke sociale dienst te Waddinxveen, de heer F. Th. Brenk- man (penningmeester) chef van de afdeling financiën te Waddinxveen, de heer J. Bergvoet, directeur van Nieuw Unicum te Heemstede, mej. F. H. J. van Drimmelen, maatschap pelijk werkster te Waddinxveen, mej. J. J. Lavooy, districtsverpleeg- ster van de Stichting Revalidatie in Zuid-Holland en de heer T. de Moor contactambtenaar van het ministe rie van sociale zaken en volksge zondheid. Het ligt in het voornemen dit be stuur verder uit te breiden met ver tegenwoordigers van ziekenfondsen, kruisverenigingen, uit de medische-, maatschappelijk-, arbeids-, onder wijs- en overheidssectoren. Als adviseurs van de stichting treden op de heren dr. A. in ’t Veld, geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zuid-Holland, F. R. Worisek, revalidatiearts van de Stichting Revalidatie, dr. P. Sta- verman, directeur van de provin- Hoofdstuk X. Alles draaide om Gracia heen, toen zij bij de telefoon stond, haar geest was als het wrak van een schip, dat op een wilde donkere zee heen en weer wordt gesme ten. Zij wist slechts één ding zeker: Mevrouw Medway had opgebeld vanuit het plattelandsziekenhuis in het stadje, enkele mijlen van haar woonplaats, en er was iets verschrikkelijks met Richard gebeurd. Na zenuwslopende vertragingen slaagde zij erin weer verbinding met het ziekenhuis te krijgen. Het duurde een eeuw voor de portier of de nachtklerk de dienst doende zuster vond, die eindelijk ademloos en vermoeid aan de telefoon kwam. „Winsbury Ziekenhuis. U spreekt met de dienstdoen de zuster.” Gracia herkende nauwelijks haar eigen stem, toen zij stamelde: „Een telefonische oproep vanuit uw zieken huis werd afgebroken. Het ging over een kleine jongen, Richard...” Zij zweeg, niet zeker, of mevrouw Medway Richard’s eigen naam had opgegeven, of dat zij „Ri chard Medway” had gezegd. Het was heel logisch, want het was nog slechts een kwestie van enkele weken voor de wettige adoptie recht zou geven op een andere naam en een veranderd geboortebewijs. De zuster loste het op, door te zeggen. „De kleine jongen van mevrouw Medway? Ik vrees, dat mevrouw Medway in elkaar is gezakt en dat haar man haar mee naar huis heeft genomen. Met wie spreek ik?” Gracia noemde de naam van het ziekenhuis. „U spreekt met zuster Gracia van de kinderafdeling.” De dienstdoende zuster ontdooide direct, nu zij wist, dat zij met een collega sprak. Toch was ze geërgerd. „Dat is het toppunt! Het was nergens voor nodig, dat mevrouw Medway u opbelde, zij had dat aan mij, of de dokter moeten overlaten.” Toen zei zij zakelijk: „Nu u toch aan de lijn bent, zal ik het officieel opnemen We hebben hier die kleine jongen met een verwaar loosde brandwond. Ik geloof niet, dat hij veel kans heeft, de arme stakkerd; het is een vergiftiging en hij is ver weg en de dokter vindt, dat hij overgebracht moet worden naar een speciale afdeling voor brand wonden, zoals u heeft, voor bloedtransfusie en een grote dosis penicilline. We zijn er hier niet op inge steld.” „Het is me nog altijd niet duidelijk, wat er gebeurd is,” zei Gracia met een stem, die zo hees en vreemd was, dat het klonk, of zij zelf op grote afstand aan het andere eind van de lijn stond. „U krijgt het rapport, als hij opgenomen wordt. Maar in grote trekken gaat het hierom. Hij is tegen het roos ter van de keukenkachel gevallen - iemand had de deur opengezet om er kolen op te doen. Hij had een brandwond op zijn been. Geen grote, niet meer dan twee vierkante centimeters; tenminste in het begin. U zou nu eens moeten zien!” Alleen op een goed bespeelbaar sportveld kunnen de spelers, zelfs die van topklasse, het spel tot volle ontplooiing brengen. Dit is dan ook de reden, dat de laatste jaren' zeer veel aandacht aan drainage, bezan- ding (verschraling) en egalisatie van de sportvelden wordt besteed teneinde een zo sterk mogelijke grasmat te krijgen. Deze grasmat moet in een zo goed mogelijke conditie worden gehou den door maaien (resp. afweiden door schapen) en door een juiste bemesting. En aan dit laatste valt op zeer veel velden nog wel het een en ander te verbeteren. Dit blijkt uit de resultaten van het grondon derzoek, dat in de loop der jaren is verricht. Op de velden die onder beheer staan van de Nederlandse Sport Federatie wordt regelmatig onderzoek verricht in verband met het feit, dat deze instelling hiervoor en abonnement op grondonderzoek heeft afgsloten. Een belangrijk aan tal velden valt hier echter buiten en ook voor deze is het van belang dat ruime aandacht aan een juiste be mesting wordt geschonken. De ge- schikste tijd voor bemesting is sep tember, dus voordat het grote sei zoen begint. „Een gebroken man, gelooft u niet, zuster?” was haar commentaar. „Hij wist nauwelijks wat hij zei en deed... Maar even goed” - met een bescheiden, doch boosaar dige blik - „u hebt gelijk de behoefte aan bedden en aan een herstellingsoord te onderstrepen. Je weet het nooit. Als u het op de juiste wijze speelt, zuster, zijn we misschien zo gelukkig een dependance te krijgen als dankoffer van Lucas J. voor het herstel van zijn dochter - ik wil wedden, dat we het krijgen vóór de nieuwe röntgenuitrusting. We hebben tenslotte dr. Hal- cott om de zaak een beetje te bespoedigen.” Zuster Gracia keek haar aan, wit van woede, einde lijk was haar geduld ten einde. „Wilt u de naam van dr. Halcott er buiten laten? Het laatste, wat hij zou willen bereiken door... door middel van zijn verloving, is voordeel voor zichzelf, of voor zijn afdeling. Hij is een idealist.” „Als dat betekent, dat hij mensen op een voetstuk zet, of zij er horen of niet, dan hebt u gelijk, zuster,” snauwde Olive Mawte, openlijke haat in haar ogen, voor zij ze neersloeg. Hij was verloofd met het meisje Delamere, maar zij had vanmorgen iets in zijn ogen gezien toen hij naar zuster Gracia keek: een onvoldane honger en eenzaam heid, iets als aanbidding. Zij dacht, dat het haar een maand salaris waard zou zijn, en de promotie tot hoofdzuster, die zij zo heftig begeerde, als zij zuster Gracia in zijn ogen zwart kon maken. Het zijn slechts gevallen - en je moet je er niet zo veel van aantrekken, had David Halcott gezegd; en Gracia wist, dat hij gelijk had. Zij had zorg en angst over haar kinderen, werkte langer dan zij moest, gaf zich zonder zich te ontzien. En als zij weggingen, ver scheurde het haar hart. Maar David wist niet, dat dit zo was, omdat zij tot zichzelf zei, als er een zwak of naar huis verlangend wezentje aan haar zorg werd Op het terrein zal „Concordia” voor de muziek zorgen. De toegangs prijzen bedragen 0.75 voor vol wassenen en 0.25 voor kinderen. Opstelling elftallen voor de wed strijd Hillegom-Gouda. HILLEGOM: achter: P. Huyer, N. Blokker en G. Endema; midden: R. Arnolde, A. Drost en C. van den Berg; voor: B. Moudriaan, H. Liefhebber, H. Gooi- grijp, L. van Braam, A. de Ridder. De financiële toestand van de vereniging is niet zo rooskleurig. Dat bleek tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering. De «drai nage van het veld, het opnieuw in zaaien en andere voorzieningen de den een zeer zware aanslag op de kas. Een der leden meende, dat de gemeente zal moeten bij springen, temeer omdat de nieuwe sportvel den nog zo lang op zich laten wach ten, waardoor Groeneweg nu zelf hoge kosten heeft moeten maken. Voorzitter Van Helden zeide in zijn overzicht, dat het eerste elftal de verwachtingen had overtroffen door op de tweede plaats te eindi gen. De mentale instelling van de spelers van het tweede elftal, dat voor het eerst weer in de tweede klasse had gespeeld, was er vooral oorzaak van dat degradatie maar net kon worden voorkomen. Ter vergadering werd besloten het aantal van vier elftallen terug te brengen tot drie. Bij de bestuurs verkiezing werd de aftredende heer C. van Mannekes (penningmeester) herkozen, terwijl de heer G. v. Vliet werd opgevolgd door de heer A. Roos. In de elftalcommmissie werd de plaats van wijlen de heer J. v.d. Graaf bezet door de heer H. Boerop, die ook voor de training van de elftallen zal zorgdragen. „Hoe lang geleden?” bracht Gracia uit. „O, ongeveer een'week. Als het een grote wond was geweest, was zij met hem naar de dokter gegaan. Zoals de zaken staan, is hij blijkbaar een flink ventje, hij huilde even en klaagde daarna niet. Hij heeft zich zelf verbonden met een oude lap, waardoor hij zich zwaar infecteerde, natuurlijk. Mevrouw Medway zegt, dat hij altijd ziekenhuisje speelt - zichzelf verbindt, de teddy beer spalken geeft enzovoorts. Griezelig, als u het nhj vraagt.” Gracia viel bijna over haar woorden. „Als een kind zijn angsten en verlangens wegdrukt is het juist grie zelig. Als hij zijn problemen in zijn spel uitleeft, is het natuurlijk en gezond.” „Ik begrijp niet, wat het met ziekenhuizen te maken heeft.” Gracia wel en haar hart kromp ineen. „Wel, hij zal nu wel zijn deel van ziekenhuizen krij gen,” ging de zuster verder. „U hebt nooit zoiets gezien. Pas toen hij er al erg aan toe was, merkte mevrouw Medway, die een groot gezin heeft, behalve Richard, dat er iets niet in de haak was. Toen bekeek zij het been en ik verzeker u, dat zij bijna flauw viel. Zij belde de dokter op. Hij hield spreekuur en zei haar met het kind te komen. Dat was vanmorgen. Wij hebben het onder verdoving, schoongemaakt, maar het bevalt ons niet. En zijn algehele toestand wordt slechter.” Gracia kon het niet verdragen meer te horen. „Breng hem snel naar ons toe. Ik zal het regelen met de opname en met zuster Mack van de afdeling brand wonden.” „Prachtig,” zei de zuster opgelucht. „We zullen mor genochtend direct een ambulance bellen.” „Neen, vanavond,” zei Gracia. En met brekende stem: „Er mag geen uur verloren gaan. Geen minuut Toen zij uit de zitkamer kwam, geschokt en afwezig, kwam er een stel jonge verpleegsters voorbij, die na het eten weer aan het werk gingen. Lucy Armitage was erbij. Geschrokken door de bleekheid van zuster Gracia en de wilde, wanhopige uitdrukking op haar gezicht, liet zij haar groepje in de steek en kwam naar haar toe. „Kan ikkan ik iets voor u doen?” „Doen?” Zuster Gracia trachtte zich te beheersen. „Er is iets gebeurd. Dat kan ik zien. Kon ik u maar helpen!” „Je kunt me helpen door gauw aan het werk te gaan.” Lucy’s gezicht betrok. „Ja zuster.” „Geef een boodschap door aan de stafzuster. Ik wil, dat zij voor mij waarneemt, totdat de nachtzuster komt. Ik... ik heb iets dringends te doen. Ik moet naar de directrice.” „Ja zuster.” Oprecht bezorgd zei zij„U hebt nog niet gegeten.” 3ÜNELIER HORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z495 WflDDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2