nog ’Noord- voor Emmastraat aan Derde kleuterschool Groenswaard Tweede speeltuindag werd eveneens Moerkapelle wil achter 81 150 huizen bouwen groot succes Eerste paal\ oost‘ VERZORGD in ■GESCHENKEN BAZAR VOOR RESTAURATIE INSTALLATIEVAN BURGEMEESTER INBRAKEN IN WADDINXVEEN Waddinxveen Waddinxveen V akantieregeling: net meisje voor de huishouding - voor de morgenuren en vrijdags de gehele dag. Spreekuren Ouderraad voor Weekblad voor Goudse bioscopen Zaterdag laatste speelfeest Verbreding van Wilhelminakade Geen marsconcours Agenda Bromfietser tegen geparkeerde auto Gaf é-Restaurant „R 0 Y A IT Verkoop gronden in Vondelwijk Sociale zaken wordt verrold 20 jaar geleden: V olksonderwi js Voor de nieuwe scholen weer Bioscopen te Gouda spoedig wachtlijsten Weekblad voor Waddinxveen - 19 augustus 1965 Paging 3 Enkele maanden Prijzen Financieel beter School in Groenswaard Voorbeeld r- ~"77r I Vrijdag 17 augustus: (foto Sjaak Noteboom) (Ingezonden mededeling) WADDINXVEEN IN GOUD ZILVER EN DOUBLE MOERKAPELLE- MANUF AKTURIERS 9 t/m 16 augustus Wed. Bac Zn 16 t/m 23 augustus Fa. Van der Vlist MELKHANDEL: In verband met de vakanties van de melkhandel zal in de periode van 12 juli tot en met 21 augustus met de bel worden rondgegaan en zal men de melk bij de wagens moeten afhalen. ZEVENHUIZEN Woensdag 1 september: Installatie nieuwe burgemeester. GEVRAAGD: Hoog loon. Mevrouw Van der Heiden, Zuidkade 1, Waddinxveen ZEVENHUIZEN Voor de res tauratie van de uit 1635 daterende Dorpskerk te Zevenhuizen zal op 8 en 9 oktober een bazar worden ge houden door de Hervormde Vrou wenvereniging „Wees Getrouw”. De opbrengst zal worden gevoegd bij het bedrag bestemd voor de restau ratie, die 4OU.ÜUO gaat kosten. de stichting een paradijs MOERKAPELLE Moerkapelle zal in 1966 een verbetering van de wo ningmarkt beleven. Dan komen, naar men hoopt, de eerst woningen klaar van een uitbreidingsplan van totaal 81 woningen. Goed nieuws voor de negentig woningzoekenden die Moerkapelle nu telt. Met het slaan (nou, ja, slaan van de eerste paal voor dit complex vorige week vrijdag door het lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de heer D. van der Kwaak, werd een begin gemaakt met de bouw van een record-aantal wo ningen. Sinds 1945 werden 54 huizen toegevoegd aan het woningbezit van het 1366 (per 31 december 1964) inwoners tellende Moerkapelle. Totaal telt Moerkapelle driehonderd woningen. REEUWIJK De burgemeester houdt, behoudens onvoorziene om standigheden, spreekuur op: vrijdag morgen 20 augustus tussen 10 en 11 uur; vrijdagmorgen 27 augustus tus sen 10 en 11 uur. De sekretaris van de woonruimte- adviescommissie houdt spreekuur op maandagavond tussen 7 en 7.30 uur ten raadhuize voor uitsluitend woonruimtezaken. ZEVENHUIZEN De beide O- ranjeverenigingen die Zevenhuizen telt zorgen op 1 september voor het eerste welkom ter gelegenheid van de installatie van de nieuwe burge meester, de heer A. van ’t Verlaat. Bij de grens van de gemeente zullen de Oranjeverenigingen voor een welkom zorgen, omlijst door mu ziek van „De kleine Trompetter”. Om 14.30 uur begint een raads vergadering, die een uur zal duren, gevolgd door een zanghulde door 500 schoolkinderen voor het Raad huis. In het Raadhuis is om 14.00 uur een receptie voor de raadsleden en genodigden, die in Hotel Vos zal worden voortgezet. ’sAvonds kunnen de verenigingen kennismaken met de nieuwe burge meester, tijdens een kennismakings bijeenkomst. De drie plaatselijke aannemers: G. J.Bakker, D. de Graaf en Zn en J. Koster gaan gezamenlijk bouwen 36 woningwetwoningen, 9 premie- woningen, 18 ongesubsidieerde wo ningen en 18 Bogaerswoningen. Bij de woningwetwoningen aan de Van Hogendorpstraat zal een postkantoor worden gebouwd. De nieuwe huizen in het uitbreidingsplan noord-oost zullen verrijzen aan o.a. de noord zijde van de Jhr. v. d. Welstraat. Het ontwerp van het plan is van het Bureau voor Ruimtelijke Ordening en Architectuur De Ranitz, van der Ree en Van Tol te Rotterdam. De woningen werden ontworpen door het Architectenbureau L. Rogge veen te Waddinxveen. Zeer nauw betrokken bij ontwerp van uitbrei- dingsplna en woningen was de heer H. H. Jalink, directeur van de ge meenschappelijke dienst voor ge meentewerken en bouw- en woning toezicht in de gemeenten Benthui zen, Bleiswijk, Moerkapelle en Ze venhuizen. De 36 woningwetwonin gen worden gebouwd voor rekening van de bouwvereniging „Volks belang te Moerkapelle. Op het bouwterrein staat een in de gemeentelijke kleuren geschil derd bord, vermeldend de namen van de drie plaatselijke aan nemers die gezamenlijk gaan bouwen. Het slaan van de eerste paal voor een complex van 81 wonin gen is voor Moerkapelle een uit zonderlijke gebeurtenis, die dan ook een passende entourage kreeg. Een zeer verzorgde entourage ook. In het Dorpshuis was gezorgd voor een stijlvolle ontvangst en grote perspectieftekeningen van de in aanbouw genomen wonin gen. Maar ook buiten kon ieder een zien wat er aan de hand was. Sjaak Vermey. De meisjes van 11 t/m 13 jaar met „matjes lopen”: 1. Corry Rip, 2. Ger Cammeraat en 3. Joke van Buren. Van de jongens van 11 t/m 13 jaar bleek B. van Dorp de vlugste in kruipen, wringen en eten; 2. werd hier Hans Dool en 3. Bert Angenent. Dit spelen in federaal verband blijkt bijzonder in de smaak te val len bij de jeugd. De organisatie was ook nu weer perfect en de dames en heren die zich zo beijveren in het leiding geven komt alle lof toe. Voor 21 augustus wordt weer op een zonnige middag gerekend, zo dat de „vossejacht” in het Sniep- kwartier de speurderskwaliteiten van de Waddinxveense jeugd duide lijk zal manifesteren. De vinding rijkheid van het „Paddestoel” be stuur waarborgt daar eveneens een succesvolle speeltuindag. Na „Mondo Cana” heeft de Itali aanse filmmaker Jacopetti nu „La donna nel mondo” („Alle vrouwen van de wereld”) gemaakt. Hij is daarvoor de hele wereld doorge- resd, hij maakte opnamen in Parijs, maar evengoed op Borneo. Hij heeft op die reizen een aantal curieuze zaken verfilmd, ze aan elkaar ge plakt en aldus ontstond een meng sel dat boeit, maar vooral door zijn kleuren (in technicolor) en zijn bi zarre, vaak „gezochte” onderwer pen. Het Nederlandse gesproken commentaar is van Wim Povel. Janine Magnan en Guy Mairesse spelen de hoofdrollen in „Liefde onder voorbehoud”, waarvan Clau de Lelouch de regie had en ook het scenario verzorgde. De film is, zo als de regisseur zelf zegt, een lief desfilm, een politiefilm, een muzi kale komedie en een western. De rolprent handelt over de sadistische moordenaar Robert Blam, onder meer over diens ontvluchting uit de gevangenis en de daaropvolgende autorit naar Calais. Onderweg neemt hij een vrouw op, misschien een toekomstig slachtoffer? (Schouwburg Bioscoop). WADDINXVEEN Zaterdag 14 augustus was het de speeltuin in de Oranjewijk aan de Jan Willem Fri- soweg, waar de stroom kinderen uit eigen omgeving, de Victorwijk en het Sniepkwartier werd opgevangen door de leiders en leidsters van de diverse spelen. Op de grote speel weide, waarover het bestuur van de Oranjewijk, dankzij het bouwver- bod op dit terrein, beschikt, werden de kinderen naar leeftijd en sekse gescheiden in zes groepen. De kleintjes van 6 en 7 jaar gin gen vlaggetjes zetten en balletje lopen; de meisjes van 8 t/m 10 jaar toonden hun vaardigheid in het was ophangen en de jongens van die leeftijd moesten in zaklopen him behendigheid tonen. Het „matje-lopen” voor meisjes van 11 t/m 13 jaar gaf vaak span nende momenten, maar soms was de winnende partij een hele baan vóór. De kunst was hier om van de twee matjes telkens één vooruit te leggen, zonder met de voeten op de grond te komen en dan weer op dat matje staande het andere vlug naar voren te brengen. Het was hier een kwestie van snel reageren met han den en voeten! De jongens van 11 t/m 13 jaar hadden wel het meeste bekijks. Hun spel was dan ook wel spectaculair. Het was een wedloop met hinder nissen, waarbij ze onder een groot zeil moesten doorkruipen, zich ver volgens door een loshangende auto band moesten wringen, om daarna BAKKERS: Van 2 t/m 21 augustus: De Graaff, Hollander, Van der Loo, Broer, v.d. Spoel en de Coöperatie. Gedurende deze periode zullen de broodbezorgers hun komst aankon digen met een bel. In het Dorpshuis memoreerde burgemeester I. J. P. Keijzer voor het slaan van de eerste paal aan de Emmastraat de gang van zaken rond het afkomen van de goedkeurin0 voor de bouw van de woningen. In enkele maanden was de administra tieve voorbereiding rond. De Rijks- goedkeuring kwam snel, nadat de plannen in Den Haag waren ont vouwd. De burgemeester verwacht dat na gereedkomen van de wonin gen 36 woningzoekenden kunnen worden geholpen en door opschui ving wellicht meerderen. Ook na „het in de grond zakken” van de eerste paal, kwam het gezel schap weer bijeen in het Dorpshuis. De toespraken kwamen toen goed los. De burgemeester zorgde voor een verrassende mededeling door tussen neus en lippen te melden dat er nog plannen zijn voor de bouw van nog eens 150 woningen in Moerkapelle, onder meer 84 woningwetwoningen, 10 bungalows in een groene en wa terrijke omgeving en 24 woningen in de vrije sector. Raadslid Jac. de Knegt probeerde even later bij Gedeputeerde Van der Kwaak „het straatje te plaveien” WADDINXVEEN Waddinxveen krijgt een ouderraad, die gaat fun geren als een overkoepelend orgaan van de afzonderlijke ouder commis sies der diverse scholen. Volgens een vorig jaar doorgevoerde wijzi ging van de lager onderwijswet dient in een gemeente, waar meer dan één oudercommissie bestaat een ouderraad te worden ingesteld. De algemene maatregel van bestuur, waarbij instelling van deze raad ge regeld wordt is echter nog steeds niet verschenen. B. W. stellen de raad echter voor toch vast tot de instelling van deze ouderraad over te gaan, mede op grond van besprekingen met de leerkrachten en oudercommissies van de openbare scholen voor lager en Ulo onderwijs. Alleen zal deze raad, voorlopig althans, worden sa mengesteld volgens de oude bepa lingen. Een ouderraad bevordert de bloei van het openbaar onderwijs in de gemeente en onderhoudt contact met de oudercommissies in de ge meente. Deze raad staat voorts de gemeenschappelijke belangen der openbare scholen in de gemeente voor bij gemeenteraad en college van B. W. onderhoud”, het verlichten, verwar men, schoonhouden van de lokalen. Geen vetpot dus, maar het bestuur weet de eindjes nog aan elkaar te knopen. Het bestuur bestaat uit de heren: T. Ververs, voorzitter, C. M. P. van Vuuren, secretaris, P. Bakker, pen ningmeester, C. Rietveld, tweede voorzitter, M. C. Kloet, A. Ooms, Adr. Ooms, A. J. van Vliet en A. v. Oort. als beloning een kaakje te krijgen dat zo vlug mogelijk opgegeten moest worden. Via controle van de lege mond de terugtocht naar de finish. Onder grote hilariteit van het publiek waagden zich ook twee be stuursleden aan dit experiment, waarbij het „kaakje eten” wel het grootste probleem vormde. Was de vorige week in de Victor wijk het spel pas om vijf uur af gelopen, hier waren de jongens en meisjes reeds om vier uur „uitge speeld”. Van de meisjes van 6-7 jaar (bal letje lopen) was de uitslag: 1. Betty van Beek, 2. Ellen Braat en 3. Thea van Buuren. De prijzen werden di- rekt aan de gelukkige winstens over handigd en ook de andere groepen kregen dadelijk hun vaak fraaie poppen of mechanieken in handen. De kleine jongens van 6 en 7 jaar met vlaggetjes steken: le prijs Hans van Offeren, 2. Bert je de Cock en 3. John Ensing. De wasophangsters van 8 t/m 10 jaar: 1. Marijke van Cork, 2. Marian van Bueren en 3. Mientje Zwanen berg. De zaklopers van 8 t/m 10 jaar 1. Evert Jan de Jong, Dirk en 3e WADDINXVEEN In verband met de plannen tot verbreding van de Wilhelminakade stellen B. W. de raad voor twee kredieten van 6500 en 7500 beschikbaar te stel len respectievelijk voor de aankoop van het dubbele woonhuis Wilhel minakade 27 en 28 voor de sloop van de opstallen. Het marsbandconcours dat zater dag zou worden gehouden in de Stationstraat, gaat wegens het ge ringe aantal aanmeldngen niet door. WADDINXVEEN Inbrekers zijn eind vorige week actief geweest in Waddinxveen. Bij vier bedrijven werd ingebroken: in de fabriek van Mulder, de fa. P. Both en Zonen aan de Noordkade, de fa. Versluis aan de Noordkade, de fa. Appel aan de Zuidkade en de Coöperatie aan de Kromme Esse. Bij de fa. Versluis werd wat klein geld ontvreemd. Naar wordt vermoed zijn de in braken gepleegd door dezelfde per sonen. WADDINXVEEN Donderdag 19 augustus: Lunapark, Stationsstraat. Vrijdag 20 augustus: Muziekver. ’Concordia’ naar Leiden Vrijdag 20 augustus: Lunapark, Stationsstraat. Zaterdag 21 augustus: Lunapark, Stationsstraat. Speeltuindag, Speeltuin „De Padde stoel”. Zaterdag 21 augustus: Sportmiddag ten bate van het Kon. Wilhelmina-fonds, o.a. voetbalwed strijd Gouda I - Hillegom I. 14.15 uur. Donderdag 26 augustus: Goudse Vee- en Kaastentoonstelling Goveka, Veemarktterrien, Gouda. Raadsvergadering, Raadhuis, 20 uur Zaterdag 28 augustus: Opening kleuterscholen Pinkeltje en Pikelotje, Oranjewijk en Vondelwijk, aanvang 14.00 uur. Vrijdag 8 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk in Hotel ’Vos’. Zaterdag 9 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk in Hotel ’Vos’. Sinds 1956 worden de scholen van de stichting gesubsidieerd door de gemeente. De financiële toestand is sindsdien wel verbeterd, maar nog niet rooskleurig. Buiten de bijdra gen per kleuter, heeft het bestuur de bijdragen van de ouders dan ook dringend nodig, voornamelijk voor het aanschaffen van materialen voor het onderwijs, die op een kleu terschool heel vaak moeten worden aangevuld. Behalve bijdragen van ouders, schoolgeld, de vergoeding van 14.90 per kleuter per jaar van de gemeen te, steunt de gemeente ook door middel van een landelijk voorge schreven lokaalvergoeding ad 955 voor lokalen kleiner dan 70 vier kante meter en 1.432,50 groter dan 70 vierkante meter. Deze bedragen worden bestemd voor het „grote KRUIDENIERS: 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 22 sept. t/m 5 okt.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. SLAGERS: 7 t/m 21 aug. K. van Tilburg, Kon. W ihelminaplein. WADDINXVEEN Een 15-jarige scholier uit Waddinxveen reed on langs in de Koningin Julianalaan tegen een geparkeerde auto, nadat hij moest stoppen voor oversteken de kinderen. Hij bleek daarbij niet goed overweg te kunnen met zpn bromfiets. Bovendien had hij niet de voor het berijden van een brom fiets vereiste leeftijd. De politie nam de brommer in beslag. De jongen zal de schade zelf moeten betalen. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: „Alle vrouwen van de wereld” (18 jr); vr. 20.15 uur, zat. 15-19 en 21.15 uur, zond. 15-17 en 19 uur: „Every day’s a holiday” (alle leef tijden); zond. 21.15 uur, ma. 14.30- 2Ö.15 uur, di. en wo. 20.15 uur: „Liefde onder voorbehoud” (18 jr). KON. WILHELMINAPLEIN 13 - 14, TEL. 3083, WADDINXVEEN Nieuwe mogelijkheden moeten worden gezocht. Gedacht wordt aan het weer ingebruik nemen van het clublokaal van de voetbalvereniging Waddinxveen, dat al eerder voor het kleuteronderwijs werd gebruikt. Voorts is contact opgenomen met het gemeentebestuur over het hu ren van een semi-permanent twee- klassend tellend gebouw, dat ge plaatst wordt in Groenswaard. 80 kleuters kunnen in dit gebouw on dergebracht worden. In januari van het volgende jaar wil het bestuur dit gebouw geplaatst hebben in de omgeving van de Kerkweg. De aan de Onderweg ondergebrachte klas kan dan naar de nieuwe school ver huizen. Voor „Pinkelotje” werd mevrouw R. H. Kooymans-Beaupain als nieu we leidster aangesteld. Hoofdleid ster van „Pinkelotje” is mej. C. M. S. Karman. Hoofdleidster van de vestiging aan de Onderweg is mej. C. C. Blonk. WADDINXVEEN N.V. Groens waard gaat in de Vondelwijk aan de Nicolaas Beetslaan en de Bosboom Toussaintsingel veertig eengezins woningen en 25 garages bouwen. B. W. stellen de gemeenteraad voor de hiervoor bestemde gronden voor dat doel te verkopen tegen en to taalprijs van 337.500. Per woning komt dat neer op 7500 grondkosten en per garage op 1500 grondkosten De kopers van de toekomstige wonngen moeten volgens het voor stel van B. W. aan de raad tevens verplichtingen aangaan wat betreft de aansluitingen voor de centrale wijkverwarming en het centrale an- tennesysteem. „Ingaande maandag 20 Augustus zal voor de kom der gemeente een middagpostbestelling worden ingevoerd. Zaterdagavond geeft de muziek vereniging „V oorwaarts" een con cert aan het dorp. Dinsdagavond werd de wedstrijd Waddinxveen 1 tegen The Artil lery Boys gespeeld, welke eindig de in een Engelsche overwinning van 21. Hedenavond 7 uur zal een revanche wedstrijd worden gespeeld.” voor dit uitbreidingsplan, maar deze zei daarop lachend niet zó maar in de fuik van de heer De Knegt (bin nenkort dertig jaar lid van de ge meenteraad) te willen zwemmen. Gedeputeerde Van der Kwaak noemde Moerkapelle een voorbeeld, onder andere door de sluitende be groting, het geen last hebben van het leningplafond. Hij ziet dan ook mogelijkheden voor andere Moer- kapelse plannen: de bouw van een Straataanzicht Woningwetwoningen rioolwaterzuiveringsinstallatie, de vergroting van de begraafplaats, de verbreding van de Dorpsstraat. Raadslid De Knegt betrok in zijn toespraak ook het plan tot instellen van eenrichtingverkeer in dat ge deelte van het uitbreidingsplan dat bestemd is voor op de agrarische sector gerichte industrieën. In de gemeente is een ernstige parkeer- nood voor grote wagens, constateer de hij. Het woord werd voorts nog ge voerd door de voorzitter van de Bouwvereniging „Volksbelang”, de heer A. Verwey. WADDINXVEEN Teneinde te zijner tijd een aanvang te kunnen maken met de realisering van het winkelplan „Brugcentrum” is het noodzakelijk, dat het vlak naast het gemeentehuis staande houten ge bouw van sociale zaken wordt ver plaatst naar een deel van het toe komstige parkeerterrein van dit winkelcentrum. B. W. delen de raad mede, dat met de verplaatsing een bedarg van 48.500 is gemoeid. Het demonteren en weer opbouwen zou 60.000 gaan kosten. Verrollen van het gebouw kost slechts 40.000, waarbij dan nog 8.500 komt vor funderingswerken. WADDINXVEEN De nieuwe kleuterschool „Pinkeltje” van Kleuterschool „Volksonderwijs” aan de Juliana van Stolberglaan is voor de kleuters. Zij zullen er heerlijk kunnen spelen met potjes en pannetjes in de „knoeihoek"op het gebied van kleuteronderwijs, zo ongeveer de laatste ont wikkeling. De school is uiterst modern ingericht en de hoofdleidster mevrouw B. den Boer-Dullemond en leidster mej. A. P. M. den Haan zullen bij de opening op 28 augustus de nieuwe school vol trots hun collega’s kunnen tonen. Met de eveneens op 28 augustus te openen kleuterschool ’Pinkelotje’ (de voormalige „Pinkeltje”) geves tigd in een houten gebouw in de Vondelwijk en een dependance in de Ned. Herv. kleuterschool aan de Onderweg kan de stichting nu totaal tweehonderd kleuters opvangen. Maar de scholen in de Oranjewijk en Vondelwijk zullen vóór het einde van dit jaar weer tjokvol zijn. Het instellen van een wachtlijst is dan ook niet te voorkomen. JUNEUERHORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z49S - WflDOINXVEEH MOERKAPELLE Maandag 23 augustus: Bezoek B. en W. van Moerkapelle en Benthuizen aan Waddinxveen. Zaterdag 28 augustus: Opening clubhuis v.v. „Moercapelle”. Iti' 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3