eeuw Restauratie Dorpskerk niet in zicht nog Omschakeling aardgas Echtpaar Van der Star kwart eeuw getrouwd bruidegom en dit bewijst wel de keurig verzorgde tuin rondom zijn woning en die van het wijkgebouw. Stilzitten gaat de man maar slecht af. Zo is het dan ook, dat hij dik wijls behulpzaam is bij het schoon maken van de zalen van Vereni gingsgebouw. NIEUWE SOORT Boonstoppel gaat bouwen DE KEUKEN NODIGEN FRA-VA-KO's Doelmatig verenigingsgebouw noodzakelijk VETARME KAAS A. Vermeulen ter aarde besteld Waardevolle kronen werden verhandeld Ancora Electric opgericht LUNAPARK IN BEDRIJF Meer runderen ingeschreven BURGERLIJKE STAND Ook 25 jaar in Groene Kruis-werk Met f <4 nhuizense toren is Zevenhuizen Uitvoerige overheidsbrochure beschrijft mogelijkheden bijna één ton gemoeid WARENHUIZEN Pagina 7 Weekblad /oor Waddinxveen - 19 augustus 1965 Goveka IS Doktersdiensten voor r ij w i e 1 e n KRAIJESTEIJN Reeuwijk Moerkapelle Nieuwkoop te laat Gang- en Toiletspiegels Franse stijl v.a. f 9.95 Vervolg van pag. 1 Koude hapjes Waddinxveen Plannen rond Veel over voor herstel 9 (ingezonden mededeling) WADDINXVEEN f (Ingezonden mededeling) BRUGWEG (opgaven van 10 t/m 16 augustus 1965) WADDINXVEEN Ondertrouwd: F. N. C. van Nielen en T. de Wit; M. Oosterom en C. K. v. d. Hoeven; J. van Weenen en P. A. Rupke; C. A. de Knoop en M. T. Slaman; F. J. M. Bobde en F. C. M. Zoet- houtmaar; K. J. Kloos en P. J. Claes. (zondag 22 augustus) WADDINXVEEN C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telefoon (01828) 2676 REEUWIJK J. v. d. Goot, ’s-Gravenbroekseweg 1, Reeuwijk, telefoon (01829) 254. ZEVENHUIZEN W. H. Verduyn den Boer, Noordeinde 21, Zevenhuizen, telefoon (01802) 409. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Kamerbeek van Rouveen n.m. 6.45 uur: ds. Kamerbeek Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. H. Stolk van Scheveningen n.m. 5.00 uur: ds. Kamerbeek N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. J. Plomp van Gouderak Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: Zondag 7.30 - 9.00 - 10.45 u.: H. Mis. In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: eerw. heer Grisnigt van Rotterdam n.m. 6.30 uur: ds. A. van Eyk van Bergschenhoek Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar 40.000. Het hele restauratieplan vergt intussen al zo’n 400.000. Mo numentenzorg wil 45 procent hier van bijdragen, de provincie tien pro cent en de gemeente vijftien pro cent. Voor de toren ziet de toekomst er beter uit. Er is nu een begroting ingediend, waarin voor het herstel van de onder de gemeente ressor terende toren een bedrag van 90.000 gulden wordt genoemd. Sportweek Comité aan alvast aan het volgende lunapark te denken. Maar tot zaterdag kan men reeds terecht voor een rit in de zweef molen, in de botsauto. Men kan de cakewalk proberen of een zakje patate frites consumeren. Alles is wel aanwezig voor een geslaagd lunapark, dachten we zo. De baten van het pretpark zijn voor het Sportweek-comité. dervonden de werkzaamheden wel enige vertraging. Onmiddellijk nadat de ombouw van alle kooktoestellen was vol tooid, werd begonnen aan de om bouw van de andere gasapparaten, zoals geysers, Verwacht werd, dat deze werkzaamheden eind deze week zouden kunnen worden vol tooid. Alle nieuw gekochte gasapparaten werden al eerder geplaatst met uit zondering van een zestigtal fornui zen en een tachtigtal kookplaten, die door de betrokken onderneming niet tijdig werden af geleverd en pas op 24 augustus zullen arriveren. Aanvankelijk had het Gemeente- gasbedrijf de bedoeling alle gekoch te apparatuur door dit bedrijf te laten leveren. Later werd echter be sloten deze leveringen te spreiden, teneinde de risico’s van te late af levering tot een minimum te be perken. Dat deze beslissing niet overbodig was, is nu wel gebleken. Overigens is de directeur van de bedrijven, de heer Kraneveld, zich ervan bewust, dat het beslist niet overal naar wens zal zijn verlopen. Het is een omvangrijke operatie en dat daarbij natuurlijk toch ook fou ten en vergissingen worden ge maakt staat bij voorbaat vast. Wel is de voorbereiding van dien aard geweest, dat vergissingen tot een minimum beperkt konden blijven. Voor tien jaar trouwe dienst bij de plaatselijke afdeling van de be scherming bevolking, mocht hij de medaille ontvangen, terwijl hij ja- ren actief lid is geweest van de vrij willige brandweer. Zijn uniform had op de slaapkamer een vaste plaats en hij behoorde vaak tot de eerste die zich meldden als het alarm was gegaan. Voor zijn vele verdiensten ont ving de bruidegom enkele jaren ge leden de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons. Blijkens een persbericht van het Amerikaanse Ministerie van Land bouw werd in de Verenigde Staten onlangs de bereiding van een nieuw soort kaas met een laag vetgehalte ontwikkeld, aldus het „Officieel Or gaan”. Deze kaas wordt gemaakt als zeer milde cheddar, bevat slechts van ondermelk, ziet er uit en smaakt 5 a 7% melkvet (tegen 31% in nor male cheddar) doch meer vocht en vetvrije bestanddelen. De berei dingstijd voor deze vetarme kaas bedraagt twee en een half uur en voor rijping is slechts één tot drie maanden nodig, vergeleken met zes en een half uur voor de bereiding en zes tot dertien maanden voor rij ping voor gewone cheddar. Er heeft nog geen proefverkoop plaats ge vonden, hoewel verscheidene hon derden consumenten deze kaas tij dens demonstraties hebben gekeurd De grote meerderheid zou hebben verklaard dat de kwaliteit uitste kend of goed was. REEUWIJK Onder grote be langstelling is zaterdagmiddag op de algemene begraafplaats „De Tempel” het stoffelijk overschot van de 12-jarige Adrianus Vermeulen, die vorige week op zo’n tragische wijze te Wateringen om het leven is gekomen, ter aarde besteld. Tal van klasgenoten van Josje, zo werd de overledene in de volks mond genoemd, hadden zich rond het graf geschaard. Namens de klas genoten was het de heer A. Nuis, hoofd van de Chr. school, die met enkele woorden afscheid nam van „hun” schoolvriendje, terwijl te vens het woord werd gevoerd door de heer W. Buitelaar, leider van de zondagschool en de heer J. Alte uit Wateringen. De plechtigheid werd geleid door ds. J. Kooien. REEUWIJK In de woning aan de Raadhuisweg nummer 51, zal het maandag a.s. groot feest zijn. Dan hoopt het echtpaar Johannes van der Star-Eva van Wensveen, de dag te herdenken, dat het 25 jaar ge leden in Reeuwijk in het huwelijk is getreden. Het is niet de gewoonte om aan een 25-jarig huwelijk veel publiciteit te schenken, doch gezien het vele, dat dit echtpaar heeft ge daan en nog doet voor de gehele gemeenschap, willen we hierop een uitzondering maken. Zo staat het echtpaar, waarvan de man 69 jaar oud is en de bruid 69 lentes telt, reeds 25 jaar lang dag en nacht klaar om bij afwezig heid van de wijkzuster, de telefoon te bedienen van het Groene Kruis en zorg te dragen voor het verstrek ken van materialen, terwijl tevens tuin en wijkgebouw door het echt paar keurig wordt bij gehouden. Voorts is het echtpaar, reeds van af de oprichting van Reeuwijks Ge mengd Koor, lid van deze vereni ging en zij zingen hun partij nog goed mee. Ze worden dan ook met recht „de vader en moeder” van het koor genoemd. Tuinieren is de hobby van de In de Nederlands Hervorm de Dorpskerk van Zevenhui zen hebben fraaie kronen ge hangen. In 1866 werd deze verlichting verkocht. De kro nen kregen toen verschillen de bestemmingen. Eén ervan hangt zelfs in een gerenom meerd restaurant in Amster dam. Een tweede is naar En geland verhuisd. Enige tijd geleden kreeg de Ned. Herv. Gem. een tip, dat er één kroon te koop werd aangeboden van de vijf die destijds de Zevenhuizense kerk hebben gesierd. Het was niet eens de grootste van de vijf, maar er werd niettemin 14.000 voor gevraagd. De brochure, die geschreven werd door drs. B. C. H. Verdoes, hoofd van de afd. Centra en Uitvoerend Maatschappelijk Opbouwwerk van het Ministerie van C.R.M., is ver lucht met foto’s en plattegronden van een twaalftal verenigingsge bouwen van verschillende grootte, w.o. combinatiegebouwen met bad- Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. v. d. Staat Kapel a/d Rotte: v.m. 10 uur: eerw. heer A. Bakker n.m. 7 uur: ds. W. F. v.d. Staat Gereformeerde Kerk: vm. 9.30 uur: ds. A. P. Heiner van Ter Aar n.m. 6.30 uur: ds. A. P. Heiner huis komt er. Maar dat niet al leen. Deze nieuwe ontmoeting o- pent meteen perspectieven voor verdere samenwerking. De een maal ontdekte mogelijkheden van samenwerking worden ook benut op ander maatschappelijk en cul tureel terrein. Zo zijn deze centra niet alleen een doel op zich; zij zijn een middel gebleken tot het bereiken van een verdergaande vernieuwing van het sociaal-cul- turele leven. In 1963 kwam het 150ste gesubsidieerde dorpshuis tot stand en thans - twee jaar la ter - constateren wij, dat reeds subsidie is toegezegd voor het 250st. Hieruit kan al afgeleid wor den, dat er behoefte bestaat aan goede informatie over doel, opzet en inrcihting van een dergelijke accomodatie voor het verenigings leven”. SPECIALE AANBIEDING Hoofdingang naar de Juliana van Stolberglaan WADDINXVEEN Het Garage Bedrijf A. Boonstoppel Jr. aan de Oranjelaan, heeft maandag eenben- zinepompstation aan de Juliana van Stolberglaan in gebruik genomen. Het betreft een provisorische op lossing, om de problemen te om zeilen die de opgebroken Oranjelaan voor het garagebedrijf oplevert. In de nabije toekomst zal de hoofd ingang van het bedrijf evenwel ver plaatst worden naar de Juliana van Stolberglaan. Deze week is vergun ning afgekomen voor de bouw van een nieuw gebouw, waarin onder andere een smeerstation, showroom, wasinrichting en kantoren zullen worden ondergebracht. De pompen aan de Oranjelaan blijven in bedrijf, maar zullen met tertijd verdwijnen. v Nederlandse Hervormde Dorpskerk van Zeven- ht- ?.u Bevallige indruk. Ook een bouwvallige. Vooral het dak .va zijn door de verschoven leien slecht beschermd. Het dak lekt •en zeef, zo erg zelfs, dat bij regen de kerkgangers moeten verschuiven ‘•gendruppels te ontwijken. Tijdens de strenge winter ’62 op ’63 •lerlandse Hervormde Gemeente kerken in het gebouw van de Kerk. De eigen kerk kon niet op temperatuur worden ge bracht. WADDINXVEEN - De heren P. Gosselaar en J. J. O. van Kempen, bedrijfsdirecteuren te Waddinxveen en H. Wittenberg, elektrotechnicus te Gouda, hebben opgericht de N.V. Technisch Installatiebureau „Anco ra Electric”, gevestigd Noordkade 38b te Waddinxveen. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 50.000, waarvan 12.000 is geplaatst en volgestort. Directeur is de heer H. Wittenberg. Voor de Waddinxveense huisvrouw betekende de omschakeling over het algemeen het einde van enige on grief. De al voor de omschakeling omgebouwde gastoestellen waren namelijk slecht bruikbaar voor de kookdoeleinden, omdat de druk van het stadsgas voor deze apparaten o.d. aan de kook te krijgen. In heel wat Waddinxveense gezinnen is de warme maaltijd dan ook enkele da gen niet op tafel verschenen en wa ren het koude hapjes, die de magen moesten vullen. Overigens was dat met het warme weer weer niet zo’n probleem. Over het algemeen was de direc teur van de bedrijven, de heer Kra neveld niet ontevreden over het ver loop van de ombouwwerkzaamhe- den en hij had alle lof voor het per soneel van de Gascon, dat deze taak verricht. Een probleem vormde het feit, dat er sedert de zaken dit voorjaar werden opgenomen, nogal wat mu taties bij de bewoners hebben plaats gevonden. Voorts speelden de va kanties nog parten en troffen de Gascon-mensen de bewoners niet thuis. Aan de verzoeken om sleutels bij buren o.d. achter te laten is niet altijd voldaan. Omdat in verschei dene gevallen twee tot driemaal moest worden teruggekomen, on- Gehuwd: J. P. den Boer en M. W. de Pater; M. C. v. Willigen en M. Hogendoorn J. Kraijestein en M. Minnee. Geboren: Nunzio Ruth, z.v. U. Daluiso en I. I. M. D. Krekelaar; Cecile, d.v. J. J. van Reede en C. A. M. van Etten; Edzard Martijn, z.v. F. J. van Wer ven en R. Beers. Overleden: Lensen, Abraham Jan, oud 62 jaar; Versluis, Adrianus Martinus, oud 54 jaar; Breedijk, Trijntje, oud 34 jaar. REEUWIJK Geboren: Hilda Vicoline, d.v. J. Jansen en A. W. van Eeuwijk; Ivone Maria, d.v. A. M. Janmaat en C. M. Bron; Adrianus Paulus Laurentius Micha- ël, z.v. S. de Heij en A. G. van Leeuwen. Gehuwd: C. Slappendel en A. M. Slegt. MOERKAPELLE Geboren: Pieternella Anna Cornelia, d.v. H. C. A. de Wilde en W. van Vliet; Arie Jan, z.v. A. van der Spek en J. Cammeraat; Johanna Ilona, d.v. A. H. Lindhout en W. Bregman. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN WADDINXVEEN. Gevonden: sleutels, dameshorloge, koperen scheepsbel, gymschoen, re servewiel, damestas, hondenpenning jongenstrui, herenpolshorloge, num merbord van auto. Verloren: herentrui (groen), bruine damesportemonnee, kentekenbewijs nr EU 47-30 en belastingkaart, bank biljet 100,geel kindervest. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN REEUWIJK. Gevonden: bruin portemonneetje (inhoud 0.70), 3 bankbiljetten van 100.en één van 25,grijs damesvest, bril (zwart montuur), sleutelbos, tenen mandje, zwarte portemonnee (inhoud plm. 25, rode step, deursleutel, bruine tas, damesrjjwiel locomotief, grijs/groen, blauw-witte kano, 2 grijze regen jassen, wollen sjaal en snelbinder, goudkleurig dames armbandhorloge met bandje, enveloppe met inhoud (geld), blauwgebreide jongenstrui, zonnebril in etui, plastic portemon neetje. Verloren: polshorloge met lederen bandje, double zwart, 2 bankbiljet ten van 10,vierkant herenpols horloge met zwart bandje, zwarte zijtas van bromfiets, foto’s en dia’s in blauw-plastic doosje, basket ball schoen, witte handtas, inhoud: toi letgerei en sleutelbos, kenteken plaat HF 88-10, in map met 4 mag neten, zilveren armband met naam plaatje, meisjesslippers (maat 35), damespolshorloge met zwart bandje, wit-lederen kinderportemonneetje, bruin kinderschoentje, paraplui in hoes, chroom damespolshorloge (merk junghaus), zwart bandje en ring met safier, gouden armband- ketting, witte laars met sokken, suede kinderschoentje, licht-bruine portemonnee (inhoud 2.49), rode step, blauwe badtas met regenbroek bruine tas (inhoud diploma’s en cij ferlijsten), rechter kinderschoentje met steunzool, zilveren ring met klein zwart steentje in 8-vorm, wit te damesportemonnee (inh. 1.22), krantentas, bruinachtige regenjas, portefeuille (inh. paspoort en ver- zekeringspapieren, legertas met vis- gerei, o.a. werpmolen. Inlichtingen postbureau der rijks politie des zaterdags tussen 11 en 12 uur: John. Readeckersingel 2 te Reeuwijk, telefoon 01827-200. WADDINXVEEN Het lunapark aan de Stationsstraat is gistermid dag van start gegaan. Wethouder S. Pille zette met een openingstoe- spraakje, uitgesproken door de mi crofoon van de zweefmolen, het lu napark in beweging. Meteen na de toespraak begonnen de sirenes te gillen, de eerste klappen op ’t Hoofd van Jut vielen en de eerste lootjes werden verkocht. Daarmee was het vier dagen durende pretpark begon nen. Gezeten in een botsauto maak te wethouder Pille even later een voorzichting rondje in de autobaan. Reeds ver voor de opening ver drong de Waddinxveense jeugd zich om de attracties-in-aanbouw en de microfoniste van de autobaan moest de Waddinxveense lieverdjes zelfs manen om van de baan te gaan. Boven de gemeente cirkelde een re- clamevliegtuig, waarachter een dun doek reclame maakte voor de fes tiviteiten. „Als dit slaagt, is er wellicht vol gend jaar weer een lunapark” stel de wethouder Pille, die zei dat nu voor het eerst na de sport ook aan het spel is gedacht. Hij raadde het Het aantal deelnemers aan de 15e Goudse vee- en kaastentoonstelling de Goveka, welke 26 augustus op het Veemarktterrein te Gouda wordt gehouden, is zeer bevredigend. In totaal zijn 257 runderen ingeschre ven, meer dan vorig jaar. De ope ning van de tentoonstelling zal om tien uur plaats hebben in het Vee- marktrestaurant, door de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, dr. J. C. Derksen. Ook de afdeling paarden en pony’s is groter dan vorig jaar. De afdeling dokvarkens is eveneens groter; de aangiften dit jaar omvatten 112 nummers Gr. Y. varkens en 63 num mers Piétrainvarkens. Mede door de gunstige resultaten van de schapenfokkerij en schapen houderij, neemt het aantal schapen fokkers de laatste jaren steeds toe. Ook de Goveka moet een grotere plaats inruimen voor de schapen. Dit jaar is het aantal inschrijvingen dertig procent groter. Vierhonderd dieren zijn aangemeld. Er zal zelfs een schaap met vier lammeren te zien zijn, een zeldzaamheid. Het aantal fokrammen bedraagt 32, vo rig jaar zestien. Totaal zullen er 135 nummers voor de afdeling geiten zijn. Gewe zen wordt op de hoge produktie van geiten. Toenemend is ook de be langstelling voor het maken van kaas uit geitemelk. Hoewel het aantal zelfkazers iets verminderd is, als gevolg van het late voorjaar, is de belangstelling voor de kaastentoonstelling groot. Tweehonderdvijftig kazen werden opgegeven. De tentoonstelling om vat drie onderdelen: de gewone Go veka kaastentoonstelling, onderver deeld in drie gewichtsklassen; de dorpen wedstrijd, waaraan twaalf dorpen meedoen en vijfenzestig in zenders; tentoonstelling van kazen bereid door leerlingen van kaas- cursussen. Een zeventiental kaasmaaksters, dat de afgelopen vijf jaar eerste soort Goudse kaas op de Goveka liet zien, zal voor deze prestatie worden gehuldigd. Voorts zullen uit alle windstre ken door veertig kaas producerende fabrieken, die het oude handwerk hebben overgenomen, per sterrit Goudse kazen ter keuring naar de kaasstad worden gebracht. Voor de beste kazen worden vanen en pre zen beschikbaar gesteld. Op het terrein is voorts een ex positie van landbouwwerktuigen ingericht. (zondag 22 augustus) Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: eerw. heer D. W. van Hoeven uit Benthuizen n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. van der Velden van Renkum n.m. 6.30 uur: eerw. heer D. W. van Hoeven uit Benthuizen Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Friso weg) v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 5.00 uur: ds. A. den Hartogh van Bodegraven Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: ds. L. Schellevis van Gouda n.m. 7.00 uur: ds. D. J. Vessers van Leiden Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 uur: ds. B. Koekkoek v.m. 10.30 uur: ds. B. Koekkoek n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Remonstrantse Kerk: v.m. 10 uur: ds. G. Ch. Duinker Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur ds. A P Verloop woensdag 25 augustus: n.m. 7.00 uur ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerk: Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerk weg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft de beide Kamers der Staten-Generaal een nieuwe publikatie aangeboden over gemeen schappelijke verenigingsgebouwen. In het voorwoord van deze uitgave over „Het dorps- of wijkcentrum in de lo kale samenleving” zeggen Minister Vro lijk en Staatssecretaris Egas o.m. het volgende: „Tot de maatschappelijke stoffe ring van een samenleving behoort een goed functionerend vereni gingsleven. Een ruimtelijke voor ziening, een doelmatig vereni gingsgebouw, is hiertoe noodzake lijk. Het rijk heeft destijds een subsidieregeling ontworpen, die het eigen initiatief van de plaat selijke belanghebbenden activeert en stimuleert en die het tenslotte ook mogelijk maakt een gebouw te zetten, dat aan gerechtvaar digde moderne verlangens vol doet. Door subsidievoorwaarden is het dorpshuis middel geworden tot samenlevingsgebouw. Allerlei groeperingen immers, die voor heen geen of weinig contact had den, komen tot overleg en samen werking. Men ontdekt elkaar, zet samen acties op touw en het dorps huis, gymnastiekzaal enz. Eikenlaan leplaan WaddinxTeen Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Sinds is 1963 beschikt de kerk over een 1» .chtvei warming. Een grote zorg .der voor de koster, die niet meer aoeft te zwoegen (tot in de nacht) om de twee grote kach els („lokomotieven” noemt de pre dikant van de gemeente, ds. W. F. van der Staat ze) aan te houden of aan te maken. De uit 1635 daterende kerk valt onder Monumentenzorg en is ook letterlijk een zorgenkind, al sinds voor de eerste plannen voor restau ratie werden geopperd. Dat was in 1954. Nu elf jaar jaar later is slechts de voormalige consistorie gerestau reerd, maar aan de kerk zelf is nog niets gebeurd. De bij de restauratie betrokken architecten, L. Roggeveen te Wad dinxveen en Alb. Essen te Voorburg hebben de plannen rond. Er is stag natie geweest; onder andere was er een geschilpunt over de indeling van het kerkschip. Daarover is al dus architect Roggeveen overeen stemming bereikt. Het grootste struikelblok schijnt nu het geld te zjjn. Monumenten zorg in Den Haag deelde desge vraagd mede dat men zich noodge dwongen voornamelijk moet bepa len tot het uitvoeren van hoogno dige reparaties, zoals het herstellen van daken, voegen van muren enz. Ondertussen wordt de Dorpskerk steeds bouwvalliger en moet de ge meente wachten met de plannen voor verbetering van het interieur. Onder andere staat een nieuwe ver lichting op het programma, ter ver vanging van de ouderwetse glazen kapjes. Maar zolang de regen door het dak sijpelt, denkt het kerkbe stuur niet aan vernieuwingen. De Zevenhuizense gemeenschap heeft veel over voor het kerkher- stel, en het lange uitblijven van de restauratie wekt dan ook bevreem ding bij de bevolking. Maandelijks wordt een collecte gehouden. En in oktober houdt de Hervormde Vrou wenvereniging „Wees getrouw” ook weer een bazar. Totaal bracht deze vrouwenvereniging al 11.000 bij een dankzij verschillende acties. Doel van de activiteiten: de nieuwe verlichting. Het restauratiefonds bevat nu

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 7