Duizend kinderen naar Ouwehands Dierenpark van SPAAR Geslaagde afsluiting winkelactie Weekblad SPAAR GOED PRIMA TUINAARDE RUILBEURS RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” LH Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen in groei Reeuwijk start met zuivering rioolwater Uitnodi ging Raadsvergadering te Reeuwijk Vakantiereis met zestien autobussen Firma Z. Vermeulen Zn KRAIJESTEIJN ■T’/f DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1965 SPAAR BIJ DE MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda beheer van onroerende goederen Filmploeg Speeltuin Muzikaal welkom 600.000 iti Oh Mill W -Mc Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1050 (Ingezonden mededeling) Waddinxveen (Ingezonden mededeling) TE KOOP: Sedert enkele maanden ondergaat het Weekblad voor Waddinxveen een nogal onstuimige groei, vooral door de vergroting van het verspreidings gebied met de omliggende gemeenten Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhui zen, waar de buiteneditie „Weekblad Hollands Hart” verschijnt. Gelegenheid hiertoe zal geboden worden voor „Pinkeltje” vanaf 14.30 uur en „Pinkelotje” vanaf 16.30 uur. Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Elf jeugdige voetballers, leden van het elftal van de Willem van Oranjeschool, beleefden zaterdagmiddag het moment van hun leven. Tijdens de op het terrein van „Waddinxveen” gehouden sportdag ten bate van het Koningin Wilhelminafonds (zie ook pag. 2) moch ten zij gezamenlijk niet minder dan 44 doelschoppen af vuren op Pim Doesburg, doelverdediger van Sparta en reserve van het Ne derlands elftal. Sjaak Noteboom vereeuwigde de elf gelukkigen met Pim Doesburg in hun midden. De jonge voetballers hadden deze eer te danken aan het behalen van het kampioenschap in het school- voetbaltoernooi, dat tijdens de sportweek werd gehouden. De officiële opening van beide scholen zal geschieden door de Edelachtbare Heer C. A. van der Hooft, burgemeester van W’veen, respectievelijk om 14 en 16 uur. AANNEMINGSBEDRIJF BENTHUIZEN Telefoon 01790-3794 en 01720-4235 Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. Het bestuur van de Stichting Kleutersschool „VOLKSONDERWIJS” Secr. Stationsstraat 39, W’veen. pim. 6000 m3 (ook bij gedeelten) Levering september-oktober. Monster op aanvraag. Levering per auto. bestemd voor de ouders van de kleuters welke onze kleuterschool „PINKELTJE” in de Oranjewijk en „PINKELOTJE” in de Vondelwijk te Waddinxveen bezoeken - tot bezichtiging van onze nieuwe en vernieuwde lokalen REEUWIJK Mr. T. A. van Dij ken, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zal op vrijdag middag 3 september in Reeuwijk de rioolwaterzuiveringsinstallatie offici eel in gebruik stellen. Het betreft hier een biologische zuiveringsinstal latie, die werkt volgens het z.g. kon- takt-circulatieproces. Reeuwijk heeft met dit systeem de primeur voor Nederland. Aan een dergelijke ontwikkeling zjjn voor- en nadelen verbonden. De nadelen zijn, dat het intieme karak ter van het Weekblad enigszins is verminderd, omdat er nu ook nieuws uit de andere gemeenten, dat ons niet altijd direct raakt, in de kolom men is opgenomen. Wel willen wjj reeds nu mededelen dat wij in de loop van september starten met een dertien weken du rende puzzelcompetitie. Door samen werking met andere nieuwsbladen krijgt deze competitie naast een plaatselijk ook een landelijk karak ter. Deelname aan deze competitie zal openstaan voor alle abonnees van ons blad. REEUWIJK De Reeuwijkse ge meenteraad komt maandagavond 30 augustus bijeen voor de eerste raads vergadering na de vakanties. O.m. zal de raadsleden tijdens deze verga dering de gemeentebegroting 1966 worden aangeboden. Voorts worden behandeld de over name, beheer, onderhoud en eigen dom van een gedeelte van de straat weg Gouda-Bodegraven genaamd de Goudsestraatweg. Op basis van de gemiddelde onderhoudskosten van de laatste vijf jaren kan als afkoopsom worden gesteld 18.000,Hiermede kan het college van B. en W. zich verenigingen en wordt de raad voor gesteld genoemd gedeelte weg te ko pen voor 1,met een afkoopsom van 18.000,door de gemeente Bo degraven te voldoen. Voorts zal ter tafel komen uitgifte van water in erfpacht aan de Goud se Watersportvereniging ’Elfhoeven’, alsmede het verhuren van het vis recht in de wetering, gelegen ten westen van de Kerkweg, aan de be roepsvisser B. Boere voor 5,per jaar. De woning Platteweg 27 zal onbe woonbaar moeten worden verklaard, aldus ’t voorstel van burgemeester en wethouders. Voorts wordt het voor stel gedaan om de benoemingsbe- voegdheid van kleuterleidsters te delegeren aan B. en W. Deze nadelen dragen echter een tijdelijk karakter. Nu namelijk is ge bleken, dat er voor onze krant inder daad een plaats is in de omliggende gemeenten, gaan we binnenkort oyer tot een gedeeltelijke scheiding van het nieuws uit Waddinxveen en uit de omliggende gemeenten. Dat bete kent enerzijds dat niet al het nieuws van de buitengemeenten in de Wad- dinxveense editie wordt opgenomen en anderzijds, dat het nieuws van de vier verschilende gemeenten, dat wel in beide edities komt, zoveel mogelijk per plaats zal worden gecombineerd. De uitbreiding van onze activiteiten brengt echter ook voordelen met zich mede, omdat er redactioneel meer mogelijkheden komen. Deze zullen uiteraard pas geleidelijk doorwerken en merkbaar worden. nog waargemaakt en opnieuw stroom de de regen uit de hemel. Opgetogen kwamen de kinderen thuis en voor de huismoeders waren de enthousiaste verhalen een bewijs, dat ze in ieder geval niet voor niets zeshonderd brugzegeltjes per kind voor deze vakantietocht bijeen had den gespaard. En voor de winkeliers van het brugcentrum betekende deze dag niet alleen een voldoening als reclame stunt, maar bovendien een afsluiting van een zegelactie, waarbij volgens ruwe berekeningen zeker een bedrag van zeshonderdduizend gulden moet zijn omgezet. op ZATERDAG 28 AUGUSTUS a.s. JONGE GEN EVER keuze uit 12 merken per liter vanaf 7.95 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 W addinxveen Voorafgaande aan de officiële in gebruikstelling zal in de raadzaal van het gemeentehuis een bijeen komst worden gehouden. (Ingezonden mededeling) verzekeringen op elk gebied alle taxaties van onroerende goederen tot 90 taxatiewaarde verstrekken van hypotheken, eventueel bemiddeling bij aan- en verkoop van bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) alle onroerende goederen (woonhuizen, WADDINXVEEN Zaterdagmid dag 28 augustus a.s. organiseert de speeltuinvereniging „De Paddestoel” haar maandelijkse ruilbeurs in haar clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Alle verzamelaars van binnen en buiten Waddinxveen zijn van harte welkom. Aanvang 2 uur. WADDINXVEEN Bijna duizend Waddinxveense kinderen hebben gisteren genoten van een feestelijke afsluiting van de zomervakantie. Met zestien autobussen reisden ze naar Ouwehands Dierenpark bij Rhenen, waar de verscheidenheid van dieren en de grote speeltuin voldoende ble ken, om al die jeugdige Waddinxveners bezig te houden. Het is een bij zonder succesvolle dag geworden en toen de lange colonne autobussen gisteravond om kwart over zeven in Waddinxveen terugkeerde konden de organisatoren, de gezamenlijke winkeliers van het koopcentrum „Brug”, met voldoening constateren dat zij met hun aan deze tocht voorafgaande zegelactie goed hadden gemikt. Het zag er gisterochtend aanvan kelijk bijzonder somber uit. De zwa re regenval in de vroege ochtend en de nog steeds dreigende wolkenluch ten toen de zestien bussen al voor het vertrek langs de Prinses Beatrix - laan gereed stonden, deden de orga nisatoren bedenkelijk kjjken. Boven dien was er ook nog een weinig opti mistisch weerbericht van het KNMI. De vrolijke stemming van de kinde ren had kennelijk ook invloed op het weer. Want toen de om acht uur al gereed staande bussen een uur later wegreden, brak de bewolking reeds. De meegebrachte regenjassen zijn de verdere dag niet nodig geweest. Voor het bestuur van het koopcen trum „Brug” betekende deze dag een omvangrijke organisatie. Dank zij de medewerking van een groot aantal vrijwilligers en vrijwilligsters verliep alles echter „volgens plan”. De ploeg EHBO’ers, die voor alle zekerheid de reis meemaakte, heeft gelukkig geen dienst behoeven te doen, met uitzon dering van een symbolische behan deling van een paar onbeduidende schrammetjes, die een speeltuin nu eenmaal altijd oplevert. De reis werd voorts meegemaakt door een „eigen filmploeg”, die de belevenissen van die dag op het cel luloid heeft vastgelegd, met de be doeling deze film te zijner tijd aan de ouders van de jeugdige deelne mers te kunnen vertonen. Honderden ouderen stonden ’s och tends op de Beatrixlaan om hun kin deren uit te wuiven. Na het vertrek reden de uit Rotterdam afkomstige autobussen in snelle vaart door het Zuidhollandse, Utrechtse en Gelderse landschap naar Ouwehands Dieren park te Rhenen. Hier werden alle kinderen getrac- teerd op een flesje cola en kregen ze voorts ieder zes dubbeltjes, om de „persoonlijke uitgaven van die dag te dekken”. Sommigen zetten dit zak geld onmiddellijk om in ijs, chocolade of andere lekkernijen. Anderen wa ren spaarzamer en smeerden hun uit gaven uit over de verdere dag. Na het uitstappen trokken de kin deren „bus voor bus” de dierentuin binnen. Bij de ingang waren het de papegaaien, die min of meer voor Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 een welkom zorgden en met hun po vere woordenkennis heel wat hilari teit onder de kinderen veroorzaakten. Bij de zebra’s klonk al spoedig de kreet: „Ze hebben hun pyama’s nog aan”. Het aantrekkelijkste van een die rentuin zijn meestal de apen. Dat bleek ook nu weer. Langdurig geno ten de kinderen van de kunsten en streken van apen en chimpansees en vooral de groep op het „eilandje” in de vijver trok de aandacht. De wilde dieren en andere beesten kregen ook de volle aandacht. Veel belangstel ling had een der grootste en oudste olifanten, die onverzadigbaar leek en voortdurend weer zijn slurf vragend naar voren stak. Bij de nijlpaarden maakte een klei ne jongen de opmerking: „Juffrouw, ze hebben niet eens een zwembroek je aan”. Plotseling klonk de kreet „naar de speeltuin” en toen was het met de keurig bij elkaar gebleven groepen gedaan. Naar alle kanten zwermden de jongens en meisjes uit in dit jeugddorado. Er waren echter vol doende leidsters en leiders om in die speeltuin een wakend oog te houden op de door de ouders in goed ver trouwen aan hen meegegeven kinde ren. Er werd druk ezeltje gereden en de kleintjes vermaakten zich uitste kend op het mechanische hobbel paard en een dito gans. Veel te vroeg voor die duizend jeugdige Waddinxveners klonk het sein, dat ze zich voor de thuisreis moesten verzamelen. Nog eenmaal was er een flesje cola en werden de Voor f 369 een vol-automatische brommer kinderhanden voor de thuisreis ge vuld met snoepgoed. Toen begon het tellen en indelen .Ondanks het grote aantal kinderen leverde dit nauwe lijks problemen op en ook hier bleek weer de perfecte organisatie. Om kwart over zeven reed de stoet via de Hefbrug Waddinxveen weer binnen. Voor hotel „de Unie” stond ’Concordia’ gereed om de intocht een extra feestelijk karakter te geven. De majorettes ontbraken hierbij na tuurlijk evenmin. Langzaam ging het via de Kerkweg naar de Prinses Bea trix’aan, waar al vele honderden ouders hun kroost stonden op te wachten. Ze moesten echter nog even geduld hebben, want via de Willem de Zwijgerlaan en de Juliana van Stolberglaan werd eerst nog een ere rondje gemaakt, voordat de bussen op de Prinses Beatrixlaan tot stil staan kwamen en een enthousiaste kindermenigte naar buiten stroomde. De betrekkelijk smalle wegen wa ren niet op zoveel drukte berekend. Behalve de zestien bussen stonden er vele tientallen auto’s van afhalers geparkeerd en daartussendoor wron gen zich nog zware vrachtauto’s en ander verkeer richting Noordkade, dat geen gebruik kon maken van de wegens werkzaamheden afgesloten Oranjelaan. Het duurde dan ook ge ruime tijd voordat de verkeerspro blemen zich zelf hadden opgelost. Nauwelijks waren de ouders en kinderen verdwenen, of het slechte weerbericht van die dag werd toch (ingezonden mededeling) Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. I sax iite

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1