Afscheid G. van Sportdag voorK. W.-londs leed door regenval Tilburg als secretaris-competitieleider I b PRISMA Postduivennieuws T.O.O.S weer Groot zwemfeest Tweede plaats voor Jo Heyboer ’Waddinxveen’ tegen bedrijf steam van start Opening complex „Moerkapelle” Zevende Oranje Wandelmars Zwemcl, De Gouwe Na zevenenveertig* jaar sportkringen m Hengelsport Scholieren in aanval tegen favoriet Pim Doesburg Be Fair - nieuws Geziene figuur W.S.E. oeftende Pagina 2 Weekblad voor Waddinxveen - 26 augustus 1965 44 doelschoppen (ingezonden mededeling) 4—y 25 MARGUERITE LEES WADDINXVEEN Ondanks het slechte weer waren zaterdagmiddag on geveer 450 toeschouwers naar het voetbalveld van „Waddinxveen” in de Oranjewtfk gekomen voor de daar gehouden elfde sportmiddag ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding. Het is een boeien de sportgebeurtenis geworden, waarbjj o.m. burgemeester C. A. van der Hooft de gehele middag aanwezig was. Helaas zjjn, mede als gevolg van het slechte weer de financiële resultaten (ca. 400) voor het K.W.fonds niet al te groot geweest. ontdaan, een doelschop op zijn naam te brengen. Overigens toonde Pim Doesburg voldoende zijn meester schap. Hij had echter ook veel waar dering voor de voetbalprestaties van de scholieren, die aan het slot alle maal een foto met handtekening van hun sportfavoriet ontvingen. De plaatselijke arts, de heer C. A. de Geus, bracht aan het slot van de sportmiddag dank aan de sportdag- commissie en aan alle spelers voor hun medewerking ten bate van de kankerbestrjj ding. het ook zal mogen worden, het zal vreemd zijn in het komende seizoen de heer Van Tilburg niet meer in deze veel omvattende functie terug te zien. Oefenwedstrijd a.s. zaterdag 28 aug. Be Fair 1 Moordrecht 1, 16.00 uur Leden denkt om de algemene le denvergadering a.s. vrjjdag om 8 uur in clubgebouw Warnaarplantsoen. V Moi een rinj beii van ken H dirt doo Hoi bei< de De de mei stn toel mei bij kw Opi de ove nie var ror He pla het Jui ten in eer Va jur kei bn vei rin da; ge en ve lei eij pa ge Kr nu vo eei ga de rei gei doi lin Tr doi zoi de bh kei eei m< wa ter vo' wa tir ve wi ke A. tij de ex va Hi Di W 0—2 1—2 1—1 1—6 3— 0 4— 2 0—3 3—2 5 KM: Oranjelaan, r.a. Nesse, r.a. Kerkweg, l.a. Kanaalstraat, r.d. Ka naaldijk, l.a. Burgem. Trooststraat, l.a. Zuidkade, l.a. aJn Dorrekenskade r.a. Kanaalstraat, r.d. Juliana van Stolberglaan, r.a. Willem deZwijger- laan, r.a. Noordkade, r.d. Oranjelaan. De pauze was het ogenblik, waarop de jeugdige voetballers van de Wil lem van Oranjeschool hadden ge wacht. Het kampioenselftal van het sportweekschoolvoetbaltoernooi kreeg nu namelijk de kans doelschoppen af te vuren op Pim Doesburg uit Rot terdam, doelverdediger van Sparta en reserve van het Nederlands elftal. Niet minder dan 44 ballen kreeg hij te verwerken. Iets meer dan de helft wist hij af te weren. Ook de burge meester waagde zich aan een kracht meting met Pim Doesburg en wist, na zich van zijn paraplu te hebben WADDINXVEEN Maandagavond 6 september a.s., zal tjjdens de jaar lijkse algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond afdeling Gouda in ’Concordia’ te Gouda, de heer G. van Tilburg af scheid nemen als secretaris-compe titieleider. Ongetwijfeld zal men deze graag geziene figuur in de Goudse sport wereld node zien vertrekken. Zijn grote liefde voor de voetbalsport en zijn grote ijver maakte het hem mo gelijk, dat hij deze taak ruim zeven enveertig jaar lang op bewonderens- waardige wijze en naar grote tevre denheid van ieder kon verrichten. Een grootse huldiging zal hem op 6 september zeer zeker te beurt val len, een hulde waarnaar hij misschien niet zal verlangen, maar waar hij wel trots op mag zijn, omdat de heer Van Tilburg deze volkomen heeft verdiend. Wie zijn opvolger gaat worden is nog niet bekend. Er zijn stemmen opgegaan om deze functie te splitsen, zodat twee functionarissen ieder een taak krijgen toebedeeld. Maar wie MOERKAPELLE Tijdens de j.l. zondag in Eenrum gehouden motor crosswedstrijd is Jo Heyboer uit Moerkapelle als tweede geëindigd. Deze wedstrijd telt mee voor de na tionale titel. Tijdens de verschillende voetbal wedstrijden werden de valpartijen als gevolg van het door de regen glad geworden terrein steeds veelvuldiger. Maar niettemin bleef de stemming er in. De veteranen van „Waddinxveen” streden een vinnige partij tegen de Goudse scheidsrechtersvereniging, waarbij de Goudse voetballers aan vankelijk sterker bleken. Bij de rust hadden ze namelijk een 20 voor sprong, doch in de tweede helft kwam de gelijkmaker en tenslotte bracht een strafschop de 43 zege aan „Waddinxveen” dat daarmede tevens in het bezit kwam van de Koningin Wilhelminafonds beker, ge schonken door de Gebr. van Vliet. De voorzitter, de heer L. Rehorst reikte deze prijs met enkele waarderende woorden aan de veteranen uit. „Concordia” zorgde samen met de majorettes voor een muzikale show, waarna de elftallen van Gouda I en Hillegom I tegen elkaar in het veld kwamen. Burgemeester Van der Hooft verrichtte de aftrap. De aanvallen van de rode truidragers op het Hille- gomse doel deden een overwicht van Gouda verwachten, maar bij de rust was de stand gelijk, 1-1. In de twee de helft slaagde geen der partijen er meer in nog een doelpunt te maken, zodat strafschoppen de beslissing moesten forceren. De Gouwenaren benutten deze goed en kwamen daar door voor de vierde maal in het be zit van de Oranjevereniging wissel- beker. Zaterdag a.s. organiseert De Gou we haar jaarlijkse zwemfeest in het zwembad. Ook dit jaar is er weer een bijzonder programma samengesteld, de grootste kolder kunt u zaterdag zien. Met o.a. sprietlopen, kussenge vecht, onder water zwemmen en een fikse finale. Voor het gecostumeerd sprietlopen zijn mooie prijzen uitge loofd voor de origineelste costuums. Hiervoor kunnen zich nog enkele personen opgeven in het zwembad. Aan vang 7.30 uur. WADDINXVEEN Aannemings bedrijf Gebr. van den Berg Reeuwijk N.V. meldt dat ter gelegenheid van de oprichting van een personeelsver eniging te Waddinxveen een voetbal wedstrijd zal worden gespeeld tussen een Waddinxveen-combinatie en een team van het bedrijf. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein in de Oranjewijk en begint om 15.00 uur. WADDINXVEEN De activiteiten bij de gymnastiekvereniging T.O.O.S. zijn ook weer begonnen. In de Jan Ligthartschool zijn op maandag de lesuren voor de senioren heren van 20.00 - 21.30 uur; dinsdag van 16.00 - 22.00 uur: meisjes, adspirant meisjes, dames, senioren dames; woensdag van 16.00-22.00 uur: kleuter jongens, meisjes, adspirant meisjes, adspirant meisjes, adspirant jongens, heren; donderdag: van 16.00-19.00 uur, kleu- termeisjes, kleutermeisjes, jongens; Theo Thijssenschool: donderdag van 17.00 - 22.00 uur: jongens, dames, se nioren dames; vrijdag: v. 16.00 - 18.00 uur: kleutermeisjes, meisjes. W.S.E. 1 speelde vooral voor de rust een goede wedstrijd, v.d. Starre zorgde voor 1-0. Daarna bracht D.O. G.B. de stand op 1-1. Nog voor de rust was het weer v.d. Starre die voor 2-1 zorgde. Na de rust zorgde eerst C. van Rijn voor 3-1 en T. van Rijn voor 4-1. W.S.E. deed het daar na wat rustiger aan, maar de verde diging zorgde er voor dat D.O.G.B. niet verder kwam dan een doelpunt, W.S.E. 2 zorgde ook voor een over winning, hier was de uitslag 5-4 na dat de rust was ingegaan met een gelijke stand 22. Hier zorgden B. Lichtenberg met twee doelpunten, J. Toor met twee en v.d. Lans met één doelpunt voor de overwinning. W.S.E. 1 speelt zondag in het War naarplantsoen aan de Sniepweg tegen een ONA-combinatie, om half drie, en W.S.E. 2 om 12.00 uur tegen een Boskoop elftal. W.S.E. 3 gaat naar Alfense Boys 4. Al het verplegend personeel deelde dezelfde eetkamer en dikwijls dezelfde tafel, met het malle onderscheid, dat de hoofdzusters servetten kregen en de gewone verpleegsters niet! Lucy hield altijd de plaats van zus ter Gracia in het oog en verlangde er dikwijls naar naast haar te gaan zitten, maar zij had nog nooit de moed gehad. Hoe vriendelijk en vol consideratie zij ook op de zaal mocht zijn, er was een muur van gereser veerdheid, die haar van allen scheen te scheiden, als zij geen dienst had. Vanavond had zij gezien, dat de plaats van de zuster leeg was. Zij verzamelde al haar moed en smeekte: „Gaat u alstublieft eten, vóór u naar de directrice gaat. U hebt het nodig. Of zal ik vragen, of ze iets voor u warm willen houden?” Zuster Gracia scheen het niet te horen. Zij praatte haastig door: „Als ik bij de directrice ben geweest moet ik regelingen treffen voor opname in de afdeling brand wonden. En dan moet ik...” Ja, zij moest erbij zijn, als de ambulance kwam, dacht zij verward. Zij liep haastig langs Lucy heen en verdween in de richting van de kamer van de directrice. De beide staf zusters aten op verschillende tijden, zo dat er altijd één van hen beide dienst had. Lucy’s hart zonk haar in de schoenen, toen zij zag dat het zuster Mawte was. Zij was in het kantoortje aan het telefo neren, toen de jonge verpleegster haastig binnen kwam en wachtte, om iets tegen haar te zeggen. Zij schrok, toen zij het gezicht van Olive Mawte zag: Het was ver trokken van nijd en woede voor zij tijd had haar ge voelens te maskeren. Zij deed dit letterlijk door een gaasmasker voor te binden en Lucy eroverheen woe dend aan te staren op een manier, die het meisje deed huiveren voor het standje, dat komen zou. Als zuster Mawte iets tegen haar zei, dan was het om te vitten! Zij snauwde nu: „Waarom ben je niet in de melk- kamer om de flessen te steriliseren, die voor de voe ding van zes uur zijn gebruikt? Of heeft de opleidings- zuster je in haar lessen de indruk gegeven, dat het het zij weer tegen deze ploeg te spelen en misschien zit er dan nog wel een overwinning in. Het eerste zevental gaf S.V.H. (1ste klasser) goed partij, na een 2—0 ach terstand namen zij nog de leiding met 32, hierna echter moesten zij toch een 47 nederlaag incasseren. PROGRAMMA Zaterdag 28 augustus: Maandag 30 augustus: 7.15 uur De Zijl - De Gouwe, jongens Woensdag 1 september: 7.15 uur Onderlinge wedstrijden, opgeven in het zwembad. Zaterdag 4 september: 2.00 uur Diploma zwemmen; tot vrij dag kan men zich hiervoor opgeven in het zwembad. 3.00 uur Z.I.O.S. De Gouwe, jeugd te Wateringen. Uitslagen vriendschappelijke wed strijden: De Gouwe 1 S.V.H. 1 De Gouwe Z.I.O.S. (jeugd) Uitslagen polotournooi res. 3e klasse: Polar Bears Het Gooi 44 Z.I.O.S. De Gouwe D.V.Z. G.Z.C. Merwede Dolfijn Het Gooi D.V.Z. De Gouwe Merwede Polar Bears G.Z.C. Dolfijn Z.I.O.S. G.Z.C. Het Gooi Merwede Z.I.O.S. D.V.Z. Polar Bears De Gouwe Dolfijn De eindstand in de poules was toen als volgt: Poule A: Polar Bears 5 punt, Het Gooi 5 punt, G.Z.C. 2 punt, D.V.Z. 0 punten. Poule B: Merwede 5 pnt, De Gou we 4 punt, Dolfijn 3 punt, Z.I.O.S. 0 punten. Het Gooi speelde tegen De Gouwe om de derde prijs welke na een ge lijkspel (2 2) door Het Gooi met strafworpen werd gewonnen. In de finale speelde Polar Bears (wegens een beter doelgemiddelde dan Het Gooi) tegen Merwede, welke de laatste won met 31, zodat Mer wede winnaar werd van dit polo- toernooi, 2e werd Polar Bears, 3e Het Gooi, 4e De Gouwe. De Gouwe jeugd behaalde deze week hun eerste gelijkspel in een verdienstelijke wedstrijd tegen het Haagse Z.I.O.S. Binnenkort komen P.V. „DE ZWALUW” De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw” hield een wedvlucht vanuit Creil, afstand 346 km, in con cours 54 duiven, gelost om 10 uur. Aankomst le duif: 15-56-23 uur. Aankomst 14e duif: 17-59-46 uur. De uitslag was: H. N. van Haren 1, 10, 12, 13, 14; L. W. Versluis 2, 4; T. Colla 3, 7; D. Boere 5, 8, 9;J. Heeren 6; P. Mastop 11. P.V. „DE SPERWER” De postduivenhoudersvereniging „De Sperwer” nam deel aan een wed vlucht vanuit Roosendaal, afstand 58 km, in concours 233 duiven, gelost om 10.45 uur. Aankomst le duif: 11-46-20 uur. Aankomst 81e duif: 13-38-33 uur. De uitslag was: F. Rip 1, 56; S. de Waij 2; C. P. Ne- derstigt 3, 11, 21, 35; P .Bonefaas 4; H. v.d. Willik 5, 10, 17; L. de Bruyn 6, 16, 41; J. Pellekooren 7; C. v. Rin- gelenstein 8, 34, 69; A. Lam 9, 14, 26, 58; Gebr. Metselaar 12, 32, 44, 48, 66, 74, 78 P. Vink 13, 20, 31, 43, 50, 51, 57, 59, 67; N. L. v.d. Zijden 15; Jac. de Beer 18, 24, 52; Gebr. v. Wageningen 19; L. Slootjes 22; W. v. Berkesteyn 23, 45, 46, 47, 76; A. H. Fase 25, 36; A. v.d. Graaf 27, 28, 30; W. Heuvel man 29; T. Anders 33; C. A. Bode 37; Gebr. Heeren 38, 60, 73, 75; E. J. de Jong 39, 68; P. Metselaar 40, 70, 80; N. J. v. Buren 42; T. den Ouden 49, 62, 71, 72; J. v.d. Zijden 53; H. v. Dijk 54, 55, 63; D. Verkade 61; VanRinge- lenstein-De Jong 64; C. v. Dijk 65, 79, 81; T. H. Twigt 77. MOERKAPELLE Zaterdag 14 augustus namen 117 duiven van de postduivenvereniging Kapellevliegers deel aan de wedvlucht vanuit Noyon, waar de duiven om 06.50 uur werden gelost. De afstand van 296 km werd afgelegd met een snelheid van res pectievelijk 1040 en 846 meter per minuut door de eerste duif, die om 11.35 uur aankwam, en door de laat ste duif, die om 12.40 uur aankwam. De prijzen werden behaald als volgt: W. de Knegt 1 en 7; C. I. de Wilde 2, 9, 14, 17; Beukelaars, 8, 12, 20, 22,24; J. v.d. Linde 4, 19, 28; O. Geijzen 5, 10; mevr. Verbeek 6, 11; Jac. Duiven- stein 13; C. Zweere 15, 16; G. Koole 17, 25; Brouwman 18; J. Hellemons 21, 29; S. E. Duursma 23; R. v. Rijs 26. Zaterdag j.l. is de derde wedstrijd van de competitie vervist in de Bree- vaart te Reeuwijk. Er werd door 28 leden deelgenomen aan deze viswed strijd. De vangst was redelijk, al wa ren de meeste vissen onder de maat. Er werden 351 vissen op het droge gebracht. Uitslag A-klasse: 1. J. Nieuwerf 37 punten; 2. M. Hoogerdijk 32 punten; 3. P. de Vries 30 punten. Uitslag B-klasse: 1. W. Hoogerdijk 65 punten; 2. T. Wiltenburg 61 pun ten; 3. J. Toor 43 punten; 4. P. Wie- zer23 punten; 5. P. Koster 18 punten. werk is van een leerling rond te hangen en als ver siering te dienen?” Lucy’s wangen brandden. „Ik - ik stond te wachten om u een boodschap van zuster Gracia door te geven.” „Wel?” snauwde zuster Mawte, „ik heb anders een boodschap voor haar.” Zij keek onheilspellend naar de telefoon. „Zij wil, dat u haar vervangt tot de nachtzuster om acht uur komt. Zij is opgehouden.” De dunne wenkbrauwen van zuster Mawte gingen omhoog. Zuster Gracia werd nooit ’opgehouden’. Zij had de speciale gewoonte alle bedjes langs te gaan en de kinderen op de haar eigen kalmerende wijze „wel terusten” te zeggen en zij was er altijd om de nacht zuster te ontvangen en haar persoonlijk in te lichten over elk geval, dat extra zorg of aandacht behoefde. Zij keek Lucy met samengeknepen ogen aan. „Wat bedoel je met ’opgehouden’?” Lucy wist het niet. Zij was bij de directrice en had iets gezegd over iemand ontmoeten, maar het was alle maal zo haastig gegaan. „Goed,” zei zuster Mawte en liet haar gaan. Lucy ging naar de melkkamer en begon aan de flessen, ter wijl het gevoel van naderend onheil, als een last op haar lag. Er was iets ergs gebeurd - en zij had het ge voel, dat zuster Mawte er voordeel uit zou slaan. En zij had gelijk! Het idee was al in zuster Mawte opgekomen. Dr. Halcott had net opgebeld om zuster Gracia te vragen hem een paar minuten te geven voor een „drin gende persoonlijke zaak” die avond, na haar dienst. Zuster Mawte, die woedend was over de kameraad schap, die tussen die twee was gegroeid, brandde van verlangen die boodschap door te geven, Zij was half van plan geweest het te ’vergeten’ tot het te laat was... Maar nu was de kwestie vanzelf opgelost. Zij had niets anders te doen, dan het doktershuis op te bellen en hem te vertellen, dat zuster Gracia opgehouden was. Bij nader inzien: waarom zou zij niet zelf naar hem toe gaan en zuster Gracia verontschuldigen? Je bereikte in deze wereld niets, zonder er moeite voor te doen, dacht Olive Mawte cynisch. Er waren tijden, waarop je de omstandigheden een handje moest helpen. Dit, besloot zij, was zo’n gelegenheid. Haar ogen keken boosaardig over het gaasmasker heen. Bijna koortsachtig begon zij aan de enorme lijst, die Gracia op de een of ander manier afwerkte tussen haar avond maaltijd en het ogenblik, waarop zij de dienst overgaf aan de nachtstaf. Zij viel over haar eigen voeten. Zij sloeg verschil lende dingen over, die zuster Gracia in geen geval ver waarloosd zou hebben, wierp een blik op het ’logboek’ en de lijst van operaties voor morgen, tekende voor de slaapmiddelen en deed de medicijnkast weer op slot, zei haastig goedennacht tegen de kinderen, zonder hen één voor één in te stoppen, zoals zuster Gracia gedaan zou hebben. De avond was koel en helder. Er woei een herfst wind, een aankondiging van de winter, en deed de bla deren van de bomen op het grasveld vallen met een geluid als van vogelvleugels. De droge bladeren lagen in een dikke laag op het pad. Olive Mawte had gewacht tot de nachtzuster was gearriveerd en had rondgehan gen tot de dag- en nachtstaf gewisseld had. Toen zij dacht, dat de kust veilig was, trok zij haar jas om zich heen, ging naar beneden met de automatische lift en liep door de zijdeur. De koude wind deed haar een beetje huiveren na de warme zalen. Haar hart bonsde als een heen en weer slaande deur. Zij had tijd gevon den dik en onwennig een laag poeder op haar neus te doen. Het was te wit en er kwam een blauwachtige tint doorheen. Ook haar lippenstift was een verkeerde kleur en deed de boerse plekken op haar gezicht purper schijnen. Het resultaat was grotesk en zielig. Zij hield zich voor, dat dit het ogenblik was, waarop de romantiek in haar leven zou komen. Maar zij liep niet trots en blij als een vrouw, die haar minnaar zal ontmoeten. Zij ging als een dief en haar stappen klon ken gedempt op de droge bladeren. David Halcott was aan het eind van zijn krachten. Een man kon slechts een bepaalde hoeveelheid verdra gen en deze laatste weken had Martine zijn leven tot een hel gemaakt. Dat klonk melodramatisch, maar er was geen ander woord voor. Hij voelde zich verplicht al zijn beschikbare tijd bij haar door te brengen, maar hij begon deze bezoeken te vrezen en kwam ervan terug zo zenuwachtig gespannen en zo diep terneergeslagen over de toekomst, dat hij op een schaduw van zichzelf begon te lijken. Hü wist, dat Martine haar verpleegsters het leven zuur maakte met haar grillen en nukken. Zij was niet te voldoen, zij volgde orders niet op en vroeg om de gekste dingen. Dan, in een andere stemming, overlaadde zij de een of andere zuster met kostbare geschenken, die het meisje bijna niet durfde aan te nemen - maar niet kon weigeren uit angst de dochter van Lucas J. Delamere te beledigen. Op deze manier gaf Martine een gewatteerde satijnen housecoat weg, omdat de kleur haar plotseling niet meer beviel; en een avond tasje met een kostbare, met juwelen bezette sluiting. De tijdschriften, bloemen, fruit, langspeelplaten van Nan en Brian en andere vrienden werden met over dreven dankbetuigingen ontvangen en terzijde gegooid, zodra de gever verdwenen was. „Ik haat het, als een invalide behandeld te worden!” raasde zij. „Als iemand me nog eens druiven of perzi ken stuurt, gooi ik ze het raam uit.” Haar moeder, die al jaren leed onder haar eigenzin nige dochter en half bang voor haar was, stelde voor zichtig voor: „Waarom stuur je ze niet naar de kinder- MOERKAPELLE Zaterdag zul len er van het nieuwe clubgebouw van de voetbalvereniging „Moerca- pelle” twee vlaggen feestelijk wap peren, n.l. de verenigingsvlag blauw wit en de gemeentevlag (blauw-goud) van Moerkapelle, want er is dan feest, in de eerste plaats om de opening van het nieuwe gebouw en in de tweede plaats om het weer in ge bruik nemen van het verbeterde veld. Alles ziet er keurig verzorgd uit, tot het gazon en de bloemperkjes naast het gebouw. Reeds eerder hebben wij in deze kolommen aandacht aan deze aange legenheid besteed en is er verslag uitgebracht over de werkzaamheden door de eigen leden van de voetbal vereniging „Moercapelle”, welke nu gereed zijn gekomen. Om half drie ’s middags zal mej. G. van der Spek, eigenaresse van het terrein, het sportveld officieel her openen. Burgemeester I. J. P. Keijzer van Moerkapelle zal de gemeentevlag hijssen, terwijl de voorzitter van de voetbalvereniging, de heer G. Zwar- teveld, de verenigingsvlag zal hijsen. Om drie uur wordt er een wed strijd gespeeld door het met enkele bekende gastspelers versterkte „Moercapelle” tegen „De Mussen”. Deze wedstrijd zal worden geleid door de nationaal en internationaal bekende scheidsrechter Leo Hom. Na afloop van de wedstrijd vindt er om vijf uur een bijeenkomst plaats in het Dorpshuis aan de Dorpsstraat te Moerkapelle. Het fanfarekorps „De Kleine Trom petter” uit Zevenhuizen zal muzikale medewerking verlenen, o.m. met een rondmars door het dorp. afdeling? Dat zou David aardig vinden.” „O, ja, ik veronderstel, dat ik eraan zal moeten den ken, wat David aardig zou vinden.” „Ja natuurlijk, lieverd,” zei mevrouw Delamere met een zekere heftigheid. „En geen meisje zou een atten ter verloofde kunnen hebben. Je vader en ik zijn ont roerd door de zorg, die hij voor je heeft. Deze kwestie heeft hem een klap gegeven, hij ziet er ouder uit. Hij zal het altijd op zijn geweten hebben.” „O, ga weg!” Martine bedekte haar mismaakte ge zicht met haar handen en gaf zich over aan een harts tochtelijke huilbui. Zij deed, of zij zich niets van het ongeluk kon herinneren, maar zij had het al die tijd geweten. Zij wist heel goed, dat zij het alleen aan haar zelf te wijten had. Zij had te veel gedronken. Zij was niet dronken, maar ’aangeschoten’ zoals zij het noemde en zij had getracht een dronkemansscène te maken... En het was waanzin te doen, wat zij gedaan had in een snelle auto op een weg, die glad was van de regen... Zij hield die wetenschap voor David verborgen, maar het was altijd in haar gedachten om haar te kwellen. Buien van koortsachtige vrolijkheid volgden op zwarte wanhoop, toen de weken langzaam verstreken en er nog altijd gepraat werd over huidtransplantatie, plas tische chirurgie, tandheelkunde, terwijl zij te lijden had van het ongemak van een zilveren staafje in de gebro ken kaak en een voortdurende zenuwhoofdpijn bij haar kwellende geweten kwam. Haar vader stelde voor een tocht naar Westindië te maken voor haar herstel, als de chirurg met haar klaar was. Martine wilde er een huwelijksreis van maken. David moest verlof vragen - twee, drie maanden, of zelfs langer. Zij hoefden toch niet aan geld te denken. Zij had ontdekt, hoeveel hij verdiende en wat er werd afgetrokken voor ’emolumenten’ en het bedrag kwam haar belachelijk voor na al die jaren studie en zieken- huis-ervaring. Zij schakelde het volkomen uit, als zij over hun huwelijksleven dacht. In de ene stemming was zij voor een rustig huwelijk in een of andere plaats buiten, waar niemand commen taar kon geven op haar geruïneerde schoonheid. Dan weer besloot zij tot een uitgebreide plechtigheid, com pleet met een sleep bruidsmeisjes en maakte uren zoek met het arrangeren van de ceremonie en haar uitzet. Als David haar daarna kwam bezoeken, lag zij in mok kende wanhoop terneer. Zij trouwde tenslotte helemaal niet met hem. Hoe kón zij leven met die lidtekens? David kon dat niet negeren. Hij zei streng, dat zij niet zo’n onzin moest praten. „Het leven is te kostbaar om weg te gooien. Hier brengen wij ons leven door, terwijl we trachten levens te redden.” Martine zei bitter: „En ik veronderstel, dat je je daarom erg nobel en goed voelt... Al goed, maar ik ben geen heilige, zoals je zuster Gracia.” (wordt vervolgd) WADDINXVEEN De Waddinx- veense wandelsportvereniging „Wil len Is Kunnen” houdt 31 augustus de Zevende Oranje Wandelmars over vijf, acht en twaalf kilometer. De start is op het schoolplein van de Willem van Oranjeschool in de Oranjelaan te Waddinxveen, van 18.30 tot 19.00 uur. De inschrijvingskosten bedragen tot 14 jaar 0,85, 15 jaar en ouder 1,-. Inschrijvingen bij: C. v. d. Hoorn, Zuidkade 217, L. C. ’t Hart, Lijster besstraat 53, mevr. Van Nielen, Pias weg 11, A. van Elswjjk, J. W. Friso- weg 33 te Waddinxveen en P. van Elswijk, Reijerskoop 177 te Boskoop. Inschrijving is ook mogelijk van 16- 17 uur aan de start, de prijs zal dan met 10 cent worden verhoogd. Deelname staat open voor indivi duele groepen, wandelsport-, gym nastiek-, bedrijfs-, school-, speeltuin-, padvindersgroepen en voetbalvereni gingen. Men dient zelf te zorgen voor goede verlichting. ROUTE 12 KM: start Oranjelaan, r.a. Nesse r.a. Kerkweg, l.a. Kanaalstraat, r.d. Kanaaldijk, l.a. ’t Weegje, koolaspad volgen tot aan Gouwe, l.a. Stoofkade, r.d. Wilhelminakade, r.d. Zuidkade, l.a. Jan Dorrekenskade, r.a. Kanaal straat, r.d. Juliana van Stolberglaan, r.a. Willem de Zwijgerlaan, r.a. Noordkade, r.d. Oranjelaan. 8 KM: Oranjelaan, r.a. Nesse, r.a. Kerkweg, l.a. Kanaalstraat, r.d. Ka naaldijk, l.a. ’t Weegje, koolaspad volgen tot pijl daarna l.a. weiland door, l.a. Stoofkade, r.d. Wilhelmina kade, r.d. Zuidkade, r.d. Nesse, l.a. Oranjelaan. Dit parcours kan gewijzigd worden maar als dit zo is, wordt het goed aangegeven. ÏUNELIERHORLOGCR KERKWEG 207 TEL0I828 Z495 WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2