van voor Buurgemeenten op bezoek in Waddinxveen onderwijs f 33.000 Uitgaven vragen bijna Vossenjacht hoogtepunt laatste speeltuindag I i Agenda Weekblad voor Waddinxveen Lw nieuws in Onderhoud van Goudsestraatweg Vakantieregeling: Bevolkingsloop St. Joseph heeft bouwplannen Meer huurgeysers Ds. Houtzagers jubileert Geslaagd Ruitentikker Mutaties bij kleuteronderwijs NIEUWE AUTO VOOR BEDRIJVEN VERLENGING VISRECHT Erfpacht water „Elfhoeven” WACHTVERBOD IEPLAAN Schooldependances gaan verhuizen Vragen over gemeentebode en Kaagjesland REEUWIJK De heren W. Gafé-Restaurant „R 0 Y A L” ^onze krant B. W. vragen meer bevoegdheid WADDINXVEEN B. en W. vra gen de raad aan het College een enigszins groter bevoegdheid te ge ven ten aanzien van het kopen, rui len of vervreemden van gemeente- eigendommen en het verhuren, ver pachten of op ander wijze in gebruik geven van deze eigendommen. Krachtens een raadsbesluit van ja- Onbewoonbaar verklaring TURF KEREN OP KERKWEG VIJFTIENDE GOVEKA 20 jaar geleden: Bioscopen te Gouda Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 26 augustus 1965 c. 1 t CASSETTES 207 WADDINXVEEH Kleuters WADDINXVEEN op REEUWUK U M'. f j en n d ij KON. WILHELMINAPLEIN 13 - 14, TEL. 3083, WADDINXVEEN 3) 1 1 WADDINXVEEN KRUIDENIERS: 22 sept. t/m 5 okt.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. k t. een de De loop der bevolking van de ge meenten Waddinxveen, Reeuwijk, Donderdag 26 augustus: Aanvang repetities Geref. Kerkkoor in ’t Geref. Verenigingsgebouw, Sta tionsstraat, aanvang 20.00 uur. Goudse Vee- en Kaas-tentoonstelling Goveka, Veemarktterrein, Gouda. Raadsvergadering, Raadhuis, 20 uur Zaterdag 28 augustus: Opening kleuterscholen Pinkeltje en Pikelotje, Oranjewijk en Vondelwijk, aanvang 14.00 uur. Ruilbeurs De Paddestoel, in clubhuis Lijsterbesstraat, aanvang 14 uur. MOERKAPELLE Zaterdag 28 augustus: Opening clubhuis v.v. „Moercapelle”, te 14.30 uur. ZEVENHUIZEN Woensdag 1 september: Installatie nieuwe burgemeester. Vrijdag 8 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk in Hotel ’Vos’. Zaterdag 9 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk in Hotel ’Vos’. WADDINXVEEN De R.K. wo ningbouwvereniging St. Joseph heeft plannen voor de bouw van 47 galerij- woningen aan de Busken Huetlaan, op een terrein ter grootte van onge veer 1540 vierkante meter. B. en W. stellen de raad voor de benodigde grond voor de bouw van deze wonin gen te verkopen voor een bedrag van 198.340,-. De bouwkosten van het complex worden exclusief de centrale wijkverwarming geraamd op bijna één miljoen gulden. WADDINXVEEN In verband met de groei van de gemeente is het noodzakelijk dat de voorraad ge meentelijke huurgeysers wordt aan gevuld met 250 stuks. B. en W. vra gen de raad hiervoor een krediet van 46.000 beschikbaar te willen stellen. De geysers kosten 184 per stuk. ge- als REEUWIJK Ds. J. C. Huotzagers emeritus predikant van de Gerefor meerde Kerken te Driebergen zal op 13 september a.s. de dag herdenken waarop hij veertig jaar geleden pre dikant werd. Ds. Houtzagers werd op 9 septem ber 1896 te De Bilt geboren, studeer de aan de Vrije Universiteit en werd 13 september 1925 te Reeuwijk in het ambt bevestigd. Op 4 augustusu 1929 werd de jubilaris predikant in Voor schoten en 12 juni 1949 deed hij zijn intrede te Driebergen-Rijsenburg. Deze gemeente diende hij tot aan zijn emeritaat op 1 oktober 1964. De jubilaris is thans werkzaam als geestelijk verzorger van het Christe lijk Sanatorium voor Zenuwzieken te Zeist. Door uitstedigheid zal ds. Hout zagers zich aan alle feestbetoon ont trekken. >r is ie •n WADDINXVEEN Voor het prak- tijkdiploma boekhouden van de Ne derlandse Associatie voor Praktijk- examens zijn geslaagd de leerlingen van de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool te Gouda: Hans Degenhordt en Ben den Ouden te Waddinxveen. Vrijdag 10 september: Algemene ledenvergadering Kunst kring Reeuwijk, in hotel ’Elfhoeven’, aanvang 20.00 uur. Maandag 30 augustus: Raadsvergadering. Donderdag 2 september: Ledenvergadering van klaverjasclub ’Plaszicht’ in café ’Plaszicht’, ’s-Gra- venbroekseweg, aanvang 7.45 uur. Schouwburg Bioscoop: dond. 20.15 uur: „De Spullebaas” (18 jaar); vrijd. 20.15 uur, zat. 13, 17, 21.15 uur, zond. 13, 15 uur: „Dood aan de Rondkop pen” (14 jaar); zond. 19.00, 21.15 uur, ma., di., wo. 14.13, 20.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter” (18 jaar). waaraan tot dusverre weinig werd gedaan. In de Willem van Oranje- school wil men de oude zonweringen vervangen door luxaflex gordijnen. Vooral deze aanschaffingen is een bedrag van 6300 nodig. In verband met de vorming van het vierde leerjaar aan de Prof. Kohnstammschool, waarmede deze Ulo-school dan tevens is volgroeid, zullen de nodige leermiddelen ten bedrage van 7800 moeten worden aangeschaft. De Prinses Wilhelmina-Ulo moet in verband met het thans verplichte verkeersonderwijs leermiddelen aan schaffen, waarmede een bedrag van 550 is gemoeid. voegdheid beslissingen te nemen, die een bedrag van 500 niet te boven gaan. Het college meent, dat gezien de stijging van grondprijzen en hu ren, alsmede de ontwikkeling, die de gemeente Waddinxveen na 1954 heeft doorgemaakt, een verhoging van deze limiet tot 1000 aanvaardbaar is. Transacties tot aan dit bedrag, die door B. en W. worden aangegaan, zonder dat daarvoor een voorafgaan de raadsbeslissing noodzakelijk is, blijven onderworpen aan de goed keuring van Gedeputeerde Staten. Tenslotte werd nog rondgereden door de Vondelwijk en Oranjewijk, waarbij burgemeester Van der Hooft zijn gasten confronteerde met het grote aantal houten school- en kerk gebouwen, die hier noodgedwongen moesten verrijzen. In café-restaurant Royal werd het bezoek met een gezellig samenzijn besloten. Hierbij werden nog verder wederzijdse problemen besproken en bracht burgemeester Keijzer de gast heren dank voor de ontvangst van die middag. Beide burgemeesters on derstreepten nog eens nadrukkelijk de noodzaak en het belang van een geregeld kontakt en overleg tussen nabuurgemeenten, dat in feite be- langrijker is dan alle uitwisselingen in internationaal verband. Vrjjdag 24 augustus 1945: „Vele handen maken licht werk.” Onder bovenstaand motto zullen 44 jeugdige per sonen de actie voltooien, welke de t.b.c.-vereniging op touw heeft gezet, ter versterking van haar geldmiddelen. Deze jonge mensen zullen de strookjes, welke onder aan de circulaires zijn aangebracht, terughalen. Gehoopt wordt, dat deze ingevuld gereed liggen en dat de pogingen van het ver enigingsbestuur om op deze wijze wat ruimer in de finan ciën te komen, zullen slagen. De t.b.c.-bestrijding is zeer kostbaar en met de verpleging in sanatoria zijn grote bedra gen gemoeid. Laat dus niet tevergeefs een beroep op U doen!” REEUWIJK Is het baldadigheid van de jeugd of is het een opzette lijke vernieling. Dit vragen vele be woners in het uitbreidingsplan Reeu- wijk-brug zich af. Het gaat dan over het stuk gooien of inslaan van een 14-tal ruiten van de in aanbouw zijn de nieuwe woningen aan de Kenne- dysingel. In de avonduren van vrijdag 20 au gustus zijn de ruiten gesneuveld, waaronder ruiten van 90.-per stuk. De schade die hierdoor is ontstaan bedraagt ruim 1000,-. Dergelijke vernielingen moeten in de toekomst worden voorkomen en daarom wordt een iedereen verzocht hieraan medewerking te verlenen. Diegenen die inlichtingen kunnen verstrekken over deze vernieling, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. REEUWIJK In verband met het ontslag van mevr. A. de Jong-Smit en mevr. G. van Soest-Vermeij resp. hoofdleidster en leidster aan de openbare kleuterschool ,,’t Bengel tje” te Reeuwijk-brug heeft het kol lege van B. en W. in tijdelijke dienst benoemd mej. I. Meijer te Apeldoorn als hoofdleidster. Aangezien de be noeming in vaste dienst tot de com petentie van de raad behoort, stelt het kollege voor beide dames in vas- ste dienst als zodanig te benoemen. De hoofdleidster van de openbare kleuterschool Reeuwijk-Dorp mej. W. Verhoef, heeft het verzoek ge daan haar ingaande 1 oktober a.s. ontslag te verlenen. Het kollege van B. en W. stelt de raad voor, het ont slag te verlenen. Burgemeester en wethouders ver zoeken de raad, het kollege van B. en W. te delegeren tot het benoe men en ontslaan van leidsters (uitge zonderd hoofdleidsters) tot en met 31 maart 1968. In zijn vergadering van 29 maart 1965 besloot de raad de benoemings- bevoegdheid van onderwijzers bij ’t openbaar lager onderwijs aan het kollege te delegeren en het kollege acht het gewenst om eenzelfde ge dragslijn te volgen ten aanzien van de kleuterleidsters en wel om dezelf de redenen. WADDINXVEEN Voor het Gas en Waterleidingbedrijf zal een nieu we bestelauto moeten worden aan geschaft ten bedrage van 7200. De thans aan te schaffen auto zal te zij ner tijd worden overgenomen door het te vormen gemeenschappelijk gasbedrijf voor deze streek. De oude bestelwagen is totaal versleten en is bovendien afgeschreven op 375 na, welk bedrag nog bij de inruil kan worden verkregen. REEUWIJK De beroepsvisser B. Boere heeft het verzoek gedaan, nu de huurtermijn is verstreken van het visrecht in de wetering gelegen ten westen van de Kerkweg, om ver lenging van de huurovereenkomst. Daartegen heeft het kollege van B. en W. geen bezwaar en het stelt de raad voor, om ingaande 1 juni 1964 tot 31 mei 1971 te verhuren het vis recht in genoemde wetering aan de heer B. Boere voor een jaarlijkse huurprijs van 5, december 1964, aldus een melding van het provinciaal blad van Zuid- Holland, als volgt: Waddinxveen: per 31 dec. 1964, 6741 mannen en 6513 vrouwen (per 31 dec. 1963: 6710 man nen en 6543 vrouwen) totaal 13.254 (31 dec. ’63: 13.253); Reeuwijk: 3193 mannen en 3025 vrouwen (’63 resp. 3318 en 3213), totaal 6218 (6531); Moerkapelle: 706 mannen en 701 vrouwen (’63 resp. 690 en 676), totaal 1407 (1366); Zevenhuizen: 1991 man nen en 1853 vrouwen (’63 resp. 1943 en 1821), totaal 3844 (3764). REEUWIJK De Goudse Water sportvereniging „Elfhoeven” aan de Platteweg huurt sedert geruime tijd water van de gemeente voor een be drag van 134,- per jaar. In dit wa ter zijn enige steigers en botenhuizen gebouwd. In verband met de stijging van het ledental van deze vereniging is het wenselijk geworden om de ha venaccommodatie uit te breiden. Het bestuur van de watersportver eniging „Elfhoeven” heeft verzocht het water thans in erfpacht temogen ontvangen, aangezien het niet moge lijk is een hypotheek te vestigen op bezittingen die zijn gebouwd in ge huurd water. Het college van B. en W. stelt de raad voor het water ter grootte van 3350 m2 met ingang van 1 januari 1965, in erfpacht te geven, tegen een jaarlijkse canon van ƒ205, waarvan de uitgifte geschiedt voor de duur van vijftig jaren. WADDINXVEEN Maandagmiddag hebben de colleges van B. en W. van Moerkapelle en Benthuizen onder leiding van burgemeester I. J. P. Keijzer een bezoek gebracht aan Waddinxveen als onderdeel van een serie oriënte- ringsbezoeken aan omliggende gemeenten. Behalve de vier wethouders van beide gemeenten bevonden zich in het gezelschap ook de gemeentesecretaris van Benthuizen, de directeur van de gezamenlijke dienst van Openbare Wer ken en een ambtenaar van de technische dienst van Moerkapelle. Het gezelschap werd op het Wad- dinxveense gemeentehuis ontvangen door burgemeester C. A. van der Hooft, die o.m. was vergezeld van de beide Waddinxveense wethouders en de waarnemend gemeentesecretaris. De heer Van der Hooft belichtte in de raadzaal de historie van de ge meente en schetste aan de hand van structuur- en uitbreidingsplannen de toekomstige ontwikkeling van de ge meente. Ook het kassengebied, waar bij beide gemeenten belang hebben, kwam ter sprake. De directeur van Openbare Werken van Waddinxveen, de heer A. C. Kraneveld gaf nog een overzicht van de plannen voor de nieuwe begraafplaats ten noorden van de Vondelwijk. Vervolgens werd per auto een rondrit door de gemeente gemaakt. Het eerste doel was het Wamaar- plantsoen, waar de hertenkamp en het tennispark werden bezichtigd. Juist toen het gezelschap zich bij de tennisbanen bevond, barstte de regen in alle hevigheid los en moest men een schuilplaats zoeken in de cantine. Van die gelegenheid maakte de ad- junct-directeur van Openbare Wer ken, de heer A. M. Zwambom ge bruik om de gasten een en ander te vertellen over de rioolwaterzuive ringsinstallatie, die later op de mid dag nog werd bezocht. Weer terug in de auto’s werd o.m. een rondrit door de bomen Wijk ge-, maakt. Vandaar werd naar Groens- waard gereden, waar al enkele stra ten gereed zijn. In de Oranjewijk volgde toen een bezoek aan de riool waterzuivering, waar een uiteenzet ting over de werkwijze werd gege ven. De werking van de centrale wijkverwarming werd in één van de ketelhuizen toegelicht door de heer A. M. Zwamborn. WADDINXVEEN Het tijdelijke wachtverbod voor de zuidzijde van de leplaan tussen Dorpstraat en Es- doornlaan heeft aan de verwachting voldaan. Thans stellen B. en W. aan de raad voor tot instelling van een definitief wachtverbod voor dit ge deelte van de leplaan. Het wacht verbod was een gevolg van klachten van de N.V. Citosa. De bussen van deze maatschappij ondervonden ge regeld ernstige hinder van de aan twee zijden van de rijbaan gepar keerde auto’s in deze betrekkelijk smalle straat. REEUWIJK Met de gemeente Bodegraven is overeenstemming be reikt, inzake de overname in eigen dom, beheer en onderhoud van een gedeelte van de straatweg Gouda Bodegraven, genaamd de Goudse straatweg, aldus schrijft het college van burgemeester en wethouders de raad. Uit een rapport was gebleken, dat de basis van de gemiddelde onder houdskosten van de laatste vijf jaren .(I960 t.e.m. 1964) kan worden gesteld op 18.000,-. Ter oriëntatie deelt het college de raad nog mede, dat het ge noemde weggedeelte voorkomt op de lijst van wegen, voorkomend op het Tertiair Wegenplan 1957 Z.H., het geen inhoudt, dat jaarlijks een bij drage in de kosten van verbetering en onderhoudt wordt verstrekt van 75% van de in de verdelingsverorde- ning uitkering tertiaire wegen 1938 omschreven kosten. Het college stelt de raad voor om met ingang van 1 januari 1965 van de gemeente Bodegraven in eigen dom, beheer en onderhoud over te nemen het gedeelte straatweg (Goud sestraatweg ter lengte van circa 610 meter, voor de prijs van 1,De gemeente Bodegraven betaalt aan de gemeente Reeuwijk, wegens afkoop som van het onderhoud een bedrag van 18.000,-. De kosten van deze transactie zijn voor gezamenlijke re kening. WADDINXVEEN B. en W. stel len de raad voor tegen een bedrag van 11.425,- per jaar het door de Stichting voor Prot. Chr. Wijkwerk aan de Herman Heijermanslaan te huren teneinde hierin de twee klas sen van de dependance van de Eben Haëzerschool en een klas van de de pendance van de Willem van Oranje- school te kunnen onderbrengen. Bei de dependances waren tot dusverre resp. gevestigd in de noodschool aan de Mauritslaan en in het gebouw van de heer Reijm aan de Jan Willem Frisoweg. Deze lokaliteiten zijn thans echter nodig voor het openbaar Ulo en Chr. Nationaal Kleuteronderwijs. WADDINXVEEN De derde en de laatste van een serie speeltuinda- gen, georganiseerd door de gezamen lijke Waddinxveense speeltuinvereni gingen, werd zaterdag verzorgd door de speeltuinvereniging „De Padde stoel”. Met veel verrassende elemen ten en met nieuwe initiatieven werd ervoor gezorgd, dat de jeugd van deze dag kon genieten. De jongens en meisjes, gesierd met oranje, groene en blauwe kentekenen werden verdeeld in drie groepen, die op de ’vossenjacht’ gingen. Voor elke groep was er een afgebakend gebied, waarbinnen de ’vossen’ moesten wor den opgespoord. Tussen Eikenlaan en Vijverlaan met Sniepweg kon men „Gijsbert en Rita” ontdekken. Lijs terbesstraat, leplaan tot Meidoorn- straat was het ’werkterrein’ om ,Rei- nier en Peggie’ op te sporen. En van Esdoomlaan tot Sniepweg en Pru nusstraat kon men zoeken naar ’Elsje en Pieter’. Dit laatste tweetal werd het eerst opgespoord reeds een half uur na het startsein. In een bakfiets van een ’bakker’ werd Elsje’ ontdekt voortgeduwd door .Pieter’. Gijsbert en Rita’ bezig met hegknippen wer den in de Eikenlaan ontmaskerd. Als laatsten vond men het echtpaar Reinier en Peggie’ in de buurt van het winkelcentrum. De le prijs was voor Bart v. Wiggen, 2e Willy Mon ster, 3e Gerda Groenendijk, 4e Jelis van Kooten, 5e Nico Romein en 6e Kokkie Koster. Kraan en P. A. van der Wal, hebben als leden van de Raad, aan het col lege van burgemeester en wethou ders schriftelijk vragen gesteld res pectievelijk over de benoeming van de gemeentebode en de verkeerssitu atie po het Kaagjesland. Burgemeester en wethouders heb ben naar aanleiding van deze vragen de leden van de raad medegedeeld, dat zij het op prijs stellen deze vra gen mondeling te beantwoorden in de vergadering van de raad maandag 30 augustus a.s. Het waren luxe voorwerpen, die de gelukkige vossenjagers als prijs ten deel vielen. Voor de jeeugd van 4 en 5 jaar wer den in de speeltuin spelletjes koek- happen en eierlopen georganiseerd. Met eierlopen wonnen Jan Rupke, Anita avn Buren en Petra Koster de le, 2e en 3e prijs. Voor koekhappen JUNEUER HORLOBER KERKWEG TEL0I828-Z495 - waren het Willy Koster, Marian Schipper en Martin Koster die met de prijzen gingen strijken. De kinderen van 6 tot 8 jaar kon den met bordprikken en ballengooien hun vaardigheid tonen. In het bord prikken was Peter Vlasveld de baas, gevolgd door Toon Versluis en Betty van Beek. Bij het ballengooien was le Betty van Beek, 2e Jan Verlaan en 3e Roland Vink. De vrees van het bestuur, dat het minder gunstige weer en de concur rentie van het Lunapark afbreuk zouden doen aan het succes van deze laatste speeltuinmiddag bleek geluk kig ongegrond. nuari 1954 hebben B. en W. de be- Moerkapelle en Zevenhuizen was per REEUWIJK De leegstaande wo ning Platteweg 27, waarvan de lig ging van de begane grondvloer ten opzichte van het aansluitend erf, laag is en onvoldoende gelegenheid voor luchtverversing en doorstro ming biedt, alsmede onvoldoende daglicht heeft, met ernstige mate van vochtigheid en doorslaande gevels, wil het kollege van B. en W. onbe woonbaar verklaren. De woning kan niet door het aan brengen van verbeteringen in be woonbare staat worden gebracht. Uw nieuws in onze krant. Dat zeggen we gaarne tegen de besturen van verenigingen en organisaties, tegen schoolhoof den, directies van bedrijven en alle anderen, die geregeld nieuws hebben te melden. Uw nieuws in onze krant. Dat kan alleen, indien U zelf een bescheiden medewerking verleent. Stelt U ons steeds tij dig op de hoogte van bijeen komsten, jubilea, vergaderin gen en andere gebeurtenissen. Wij zorgen dat Uw nieuws in onze krant (o.a. ook in de week agenda) wordt opgenomen. Publiciteit over uw activitei ten en plannen in deze krant kan positieve gevolgen hebben. Meer belangstelling voor b.v. toneelavonden, meer leden, of nieuwe initiatieven enz. Meest al is dat een gevolg van tijdige berichtgeving in plaatselijke krant. Maakt zoveel mogelijk bruik van dit Weekblad communicatiemiddel om ande ren voor uw activiteiten te in teresseren. Een kort briefje redaktie is moeten wij dat altijd duidelijk naam WADDINXVEEN Tijdens de vanavond te houden gemeenteraads vergadering zal de raad moeten be slissen over een uitgave van 32.949,94 voor inrichtingen, aanschaf van leer middelen en het treffen van voorzie ningen ten behoeve van zes scholen. Alle uitgaven zullen op grond van de onderwijswet door de gemeente moe ten worden gefinancierd. Voor de inrichting van de in aan bouw zijnde kleuterschool van de Stichting voor Chr. Nationaal Kleu teronderwijs aan de Staringlaan is een bedrag nodig van 11.325,60. Voor de aanschaf van leermiddelen voor handenarbeid, leerlingensets en de aanvulling van lesmateriaal voor de Willem van Oranjeschool is een bedrag van ruim 4700 nodig. Aan de Eben Haëzerschool wordt een nieuwe rekenmethode ingevoerd, waarvoor de oude boekjes moeten worden vervangen. Voorts zijn leer middelen nodig voor de Rehoboth- school voor het verkeersonderwijs en wil men de methode voor milieu verkenning invoeren. De hieraan voor beide scholen verbonden kosten be dragen 2250. Op de Kon. Julianaschool wil men de lesmethode „Op weg door de we reld” ten behoeve van het zogenaamd organisch onderwijs invoeren. Voorts is er dringend behoefte aan mate rialen voor het vak handenarbeid, woont, was toen acht jaar en hij woonde op de Kerkweg, in die tijd een landelijke zandweg. Er werd nog turf gekeerd. De heer Groeneveld heeft dat ook nog gedaan, zijn va der was veenbaas. Het Raadhuis heeft hij nog gekend aan de Kromme Esse. Op zestienjarige leeftijd verliet de heer Groeneveld Waddinxveen. Hij werkte acht jaar bij een broer in Den Haag. In 1919 begon hij een schildersbedrijf op Kaagjesland te Reeuwijk. Tot zijn tachtigste jaar heeft hij nog actief gewerkt in zijn later naar Moerkapelle verplaatste bedrijf, waarin zijn zoon hem is op gevolgd. aan onze voldoende. Wel erop aandringen, --?n en adres van de afzender worden vermeld, alsmede zo mogelijk een telefoonnummer, waaron der de afzender is te bereiken. In het komende winterseizoen dus ook Uw nieuws in onze krant MOERKAPELLE In de Stations straat te Waddinxveen werd onlangs een lunapark gehouden. Vroeger heette dat kermis. En er zijn ver schilpunten. Eén ding is zeker ver anderd: een directeur geeft niet meer, zoals jaren geleden nog wel gebeurde, zijn personeel een vrije dag of middag om kermis te vieren. De 88-jarige heer W. Groeneveld, oud-inwoner van Waddinxveen en nu inwoner van Moerkapelle, weet zich nog te herinneren dat hij vrij kreeg van zijn baas om naar de ker mis te gaan. „De kramen stonden langs de Gouwe” zegt hij. Met een kwartje gingen de jongelui toen de kermis op. Dat was genoeg voor een dolle middag. Een kwartje verdiende de heer Groeneveld ook bij zijn eerste baas in Waddinxveen. Over dat Waddinxveen van zeven tig tot tachtig jaar geleden weet de heer Groeneveld zich nog veel tot in de finesses te herinneren. De komst van een uit Duitsland geïmporteer de fiets was een gebeurtenis waar over het hele dorp praatte. De heer Groeneveld die nu in de Oranjestraat 24 te Moerkapelle „De Goveka 1965 zal onder meer de vraag beantwoorden hoe het Zuid- hollandse platteland zich economisch handhaaft; persoonlijk ben ik er van overtuigd dat in het totale beeld de vitaliteit zal overheersen”. Dit schrijft mr. R. M. van Reenen, bur gemeester van Gouda in het voor woord van de catalogus van de Goudse Vee- en Kaastentoonstelling. Morgen om 10.00 uur wordt de ten toonstelling geopend door de voor zitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Gouda Omstreken, dr. J. C. Derksen. De tentoonstelling op het Vee marktterrein omvat inzendingen van rundvee, paarden, varkens, schapen, geiten en zuivel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3