clubhuis van Zevenhuizen sluit lening anderhalve ton Veel wensen in Reeuwijk bij het nieuwe schooljaar Moerkappelle’s nieuwe met veel feestgedruis geopend ■>e schoolbel luidt weer.... ij Raadsvergadering EHBO-kollekte Kankerbestrijding kollekteert Bestrijdt het leed dat kanker heet Groeneweg tegen Surinaamse profs ZEVENHUIZEN Het eerste elf tal van de voetbalvereniging Groe neweg speelt aanstaande zondag ’n vriendschappelijke wedstrijd tegen de Surinaamse club „Real Parbo” uit Rotterdam. In het Surinaamse team spelen enkele ex-profs mee, die nu een eigen vereniging hebben opgericht. De wedstrijd begint om half drie. Raadslid De Knegt viert jubileum Zevenklappers naar voUebafinterland Oponthoud op rijksweg na botsing Reeuwijkse jeugdsoos opent winterseizoen Meisjesrijwiel gevonden Moerkapelle gaat leges verhogen Visconcours ambtenaren Reeuwijkse raad gaat op reis Mutaties op de gemeentesecretarie Verzoek om meer verloven A Moeilijke situatie in Dorpsstraat blijft voorlopig Geen beslissing Schaakclub R’wijh wil meer leden Ondanks afkeuring KNVB Begroting laat klaar door gebrek aan personeel PaginalO Waddinxveen - 2 september 1965 Reeuwijk Geschenken Kerk en sport Wedstrijd Receptie Af gekeurd Lezing Weekblad voor Splitsing Schoolmelk Vriespunt Begroting Brandkranen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester houdt, behoudens onvoorziene omstandigheden spreek uur op: vrijdagmorgen 3 september en vrijdagmorgen 10 september tus sen 10 en 11 uur. SPREEKUUR SECRETARIS WOONRUIMTE- ADVIESCOMMISSIE De secretaris van de woonruimte- adviescommissie houdt spreekuur op maandagavond ten raadhuize tussen 7 en 7.30 uur voor uitsluitend woon- ruimtezaken. MOERKAPELLE Morgenavond om half acht komt de gemeenteraad van Moerkapelle bijeen. Op de agen da staan o.a. voorstellen tot aanko pen van percelen wei- en bouwland, verkoop van twee gemeentewonin- gen, het Gemeentepad aan te duiden als voetpad, een wachtverbod in te stellen voor de Jhr. Van der Wet straat, medewerking te verlenen aan het bouwen van een speellokaal en een werklokaal voor de Chr. kleuter school, een nieuwe legesverordening, enz. WADDINXVEEN De vorige week gehouden kollekte ten bate van de Vereniging Eerste Hulp bij Onge lukken E.H.B.O. heeft in totaal on gebracht 731,20. REEUWIJK De plaatselijke fe deratie van vrouwelijke vrijwillige hulpverlening zal ttót 12 september aanstaande een kollekte verzorgen ten bate van de kankerbestrijding. De federatie doet een beroep op de bevolking van. Reeuwijk er aan mee te werken de actie tot een klinkend succes te maken. subsidie zal ontvangen. Volgens de KNVB z(jn de kleedkamers te klein. Verwonderlijk is echter, dat het ge bouw wél werd goedgekeurd toen het nog in gebruik was door de voetbal club Zwervers uit Capelle aan den IJssel. De heer Slingerland bood het be stuur een bedrag onder, couvert aan. Evenals de heren Keijzer en Slinger land hadden ook alle andere sprekers bewondering voor de werklust en het enthousiasme waarmee de leden van Moerkapelle dit werk hebben verricht. ZEVENHUIZEN In de vrijdagavond jJ. te Zevenhuizen gehouden raads vergadering, onder voorzitterschap van loco-burgemeester C. Kreft, is op nieuw de verkeerssituatie in de Dorpsstraat ter sprake gekomen. Dit naar aanleiding van een van de A.N.W.B. ontvangen rapport, waarin een tweetal oplossingen wordt gegeven om het verkeer in de te smalle straat onbelem merd te doen verlopen. De door de A.N.W.B. gesuggereerde maatregelen om vatten in de Dorpsstraat in te stellen éénrichtingverkeer (alleen mogeljjk, zodra een parallelroute gereed is gekomen), of als andere mogelijkheid het instellen van een wacht- of stopverbod. MOERKAPELLE De opening van het nieuwe clubhuis van de voetbal vereniging „Moerkapelle” is niet bepaald geruisloos voorbijgegaan. Integen deel, de Moerkapellenaren hebben er zaterdagmiddag een groots feest van gemaakt. Dat het eerste elftal, versterkt met Jan van Buitenen (Hermes DVS) en trainer Janus van der Gijp, met 31 verloor van de Rotterdamse eerste klasser „De Musschen” mocht de (feest)pret niet drukken. De officiële opening werd verricht door de eigenaresse van Moerkapelle’s voetbalveld, mejuffrouw G. van der Spek. Het juniortje Wimmie Smink bood haar al huilend op een rood-fluwelen kussen-de schaar aan, waarmee zij het! lint, dat de toegang tot het terrein versperde, doorknipte. Tevoren had de muziekvereniging „De Kleine Trompetter” uit Zeven huizen een rondgang door het dorp gemaakt. Nadat burgemeester I. J. P. Keijzer in één van de masten door het gemeentebestuur aangeboden ge- meentevlag en „Moerkapelle’s” voor zitter G. Zwarteveld de verenigings- vlag in de andere mast hadden ge hesen, hield mejuffrouw G. van der Spek een korte toespraak. Zij wenste de vereniging veel succes in het ko mende seizoen en sprak de hoop uit dat de samenwerking even vrucht baar zou blijven als zij tot nu toe was geweest. WADDINXVEEN Onder boven staand motto zal ook dit jaar weer in Waddinxveen de jaarlijkse kol lekte van het Koningin Wilhelmina Fonds worden gehouden. Van vier tot vijftien september zullen de be kende busjes weer rammelen. Het doel Kankerbestrijding behoeft geen nader betoog. Ieder kent de gevrees de ziekte, waartegen (nog steeds) geen kruid gewassen is. Toch blijven de specialisten door gaan met het verrichten van onder zoekingen, die kunnen leiden tot een effectiever, of misschien wel afdoen de behandeling van deze ziekte. Het is daarvoor én voor de behandeling van de patiënten dat het KWF u ook dit jaar weer vraagt extra diep in uw beurs te tasten. In Waddinxveen zijn nog enkele kollektanten nodig. U kunt zich op geven bij de volgende adressen: -X.. Rehorst, Trompstraat 24, mej. C. C. Blonk, Mauritslaan 17 (tel. 2347), mevr. P. G. van Nielen-Mooy, Pias weg 11, mevr. J. Pbl-v.d. Heiden, Willem de Zwijgerlaan 34 en mevr. J. Kleiweg-de Waal, Piet Heinstr. 10. MOERKAPELLE Tijdens de morgenavond te houden raadsverga dering zal aandacht worden geschon ken aan het feit, dat het raadslid J. de Knegt sedert 3 september 1935 onafgebroken zitting heeft gehad in de raad van Moerkapelle. ZEVENHUIZEN De volleybal vereniging „De Zevenklappers” zal het nieuwe seizoen beginnen met een bezoek aan de interlandwedstrijd Nederland-Japan. Dat is dan meteen een nuttige theorieles want de trai ning zal dit jaar extra hard worden aangepakt onder leiding van de heer G. v.d. Wilt. De heer W. Visser, voorzitter van „De Zevenklappers” is zeer tevreden over de in het afgelopen seizoen be haalde resultaten. .’Zowel de dames als de heren zullen voor de aanvang van de nieuwe competitie enige oe fen wédstrij den spelen. Het ligt even eens in de bedoeling dit jaar enkele seniorteams voor dames en heren te vormen. Evenals vorig jaar nemen twee he ren- en één damesteam deel aan de competitie 65/66. 'Zaterdagmiddag 4 september begint de eerste training. De trainingstijden voor het komende seizoen zijn als volgt: dames: don derdagavond van half acht tot kwart voor negen, zaterdagmiddag van twee tot vier uur; heren: donderdagavond van kwart voor negen tot tien uur, zaterdagmiddag van vier tot zes uur. REEUWIJK Bij een auto-onge- luk dat zich donderdagmiddag om half een op de rijksweg Rotterdam- Den Haag in de gemeente Reeuwijk voordeed liep de bestuurder van ’n busje een lichte oog verwonding op. De materiële schade was veel groter. De bestuurder van het bus je reed plotseling in op een deel op de vluchtstrook geparkeerd staande vrachtwagen. Een truck met aan hanger, die achter het busje reed, trachtte.uit te wijken, maar kwam toch nog in botsing met het busje, waardoor hij dwars over de weg kwam te staan. Het verkeer op de rijksweg was tengevolge van dit ongeval enige uren gestremd. REEUWIJK Het bestuur van de Reeuwijkse jeugdsoos heeft voor de opening van het winterseizoen op zaterdag 4 september de heer J. B. Oosterwelder, beter bekend als Ome Jan, uitgenodigd. Het bestuur ver zoekt alle Reeuwijkse jongens en meisjes deze avond, die een succes belooft te worden, bij te wonen. Het spreekt vanzelf, dat ook oude ren en belangstellenden welkom zijn in de Ichthuskerk, waar de bijeen komst om zeven uur begint. Het doel van de soos is de Reeuwijkse jonge lui wat verstrooiing te brengen op de lege zaterdagavonden, zodat zij niet doelloos op straat behoeven te blijven zwerven. Er zijn op deze ontspanningsavon den mogelijkheden genoeg. Er is ge legenheid tot discussie, handenarbeid of spel. Na de eerste avond op 4 sep tember volgen een avond op 11 sep tember (aanvang half acht) voor jon gelui van vijftien jaar en ouder en een avond voor jongeren van 12 tot 15 jaar op 18 september (aanvang ze ven uur). Daarna is er voor elke leef tijdsgroep één avond per veertien dagen. MOERKAPELLE Nog steeds tast de Rijkspolitie te Moerkapelle in het duister over een damesrijwiel, dat enige tijd geleden is gevonden, en waarvan de eigenaresse zich nog steeds niet heeft gemeld. Voordat de fiets werd gevonden, deed een meisje bij de politie aangifte van vermissing. Het bericht over het vinden van, het rijwiel en het daarbii gepubliceerde verzoek aan het meisje zich opnieuw te melden, heeft tot dusverre geen resultaat opgeleverd. REEUWIJK Ook de Reeuwijkse scholengemeenschap heeft het nieuwe cursusjaar met frisse moed en schone lei (die al weer enkele malen beschre ven is) ingehaald. Zoals wij in ons blad van vorige week reeds aankondigden geven wij deze week een overzicht van de Situatie op de Reeuwijkse scholen. Wie zo de ronde doet langs de zes lagere en vijf kleuterscholen, die de piassengemeente telt, hoort nogal wat klachten en de daaruit voortvloeiende wensen. De krachtige groei van het inwonertal van de gemeente brengt een stijging van het aantal leerlingen met zich mee, die idoor de scholen maar met moeite kan worden opgevangen. De vaak toch al te oude schoolgebou wen raken op die manier spoedig overbevolkt. Naast Bengeltje is er in de Ber- nadottestraat ook een rooms katho lieke kleuterschool. De veertig kleu ters zijn ondergebracht in het hou ten gebouw, dat vroeger werd ge bruikt door de christelijke lagere school. Achtenvijftig kleuters krijgen les in de „Wiekslag”, een splinternieuw gebouw voor christelijk kleuteron derwijs. Terecht is mej. Rijlaars dam. hoofdleidster zeer trots op dit fraaie gebouwtje. De heer Dirk Nijs hield namens het hoofdbestuur van de KNVB een korte toespraak. Een aantal Moerka- pelse sportverenigingen kwam even eens met geschenken aandragen. Namens het zang-, muziek- en sportavond-comité deed de heer H. C. Verbeek dit en de heer P. van den Berg overhandigde uit naam van het Oranje-comité een envelop met in houd. Beide organisaties mogen voor hun jaarlijkse manifestaties gratis gébruik maken van Moerkapelle’s voetbalveld. Dominee A. Boertje, predikant van de Nederlands Hervormde Kerk, trok enige parallellen tussen de kerk en de sport. „Uw vereniging,” aldus ds. Boertje, „stelt zich ten doel de licha melijke conditie te verbeteren. De kerk, namens welke ik spreek, heeft tot taak te zorgen voor het geestelijk welzijnvan de mensen. Zegt een La tijns spreekwoord niet: Een gezonde geest in een gezond lichaam?” Scheidsrechter Leo Hom aan vaardde burgemeester Keijzer’s uitdaging. Hij verklaarde over ongeveer twee maanden naar Moerkapelle te zullen komen om de verzorging van een feestelijke avond op zich te nemen, die ho pelijk veel geld in het vereni- gingslaatje zal brengen. rapport van een graduele verbete ring) brengen zowel de invoering van een wachtverbod als een stop verbod voor enige uren per dag moeilijkheden voor de bewoners van de Dorpsstraat met zich mee. Door een wachtverbod zullen <le in de straat geparkeerde voertuigen verdreven worden, maar Zevenhui zen heeft niet de beschikking over voldoende parkeerruimte -elders in de gemeente. Een stopverbod bete kent een ernstige slag voor de mid denstand, die zich vrijwel in haar geheel om de Dorpsstraat heeft ge concentreerd. Onder de - uiteraard deskundige - leiding van scheidsrechter Leo Horn speelde Moerkapelle daarna een wedstrijd tegen De Musschen. Het werd een aantrekkelijk duel, waarin Moerkapelle zijn tegen stander goed van repliek diende. Janus van der Gijp scoorde voor Moerkapelle het enige doelpunt, maar De Musschen wisten drie maal de uitstekend werk ver richtende doelman T. Slinger land te passeren. Na afloop kregen de scheidsrech ter, de beide grensrechters (Jan de Knegt en Joop Verschoor) en de spe lers een pakje Goudse stroopwafels. Ter herinnering aan deze wedstrijd werd aan het elftal van De Musschen een beker aangeboden. In het Dorpshuis werd na de wed strijd een receptie gehouden. De heer Van Lent opende de druk bezochte bijeenkomst met het geven van een kort overzicht van de moeilijkheden die de vereniging in de loop der ja- ren had moeten overwinnen. Vanaf de oprichting in 1929 tot het begin der vijftiger jaren had men het moeten stellen met een terrein in de gemeente Zevenhuizen, vlak aan de grens met Moerkapelle. Daar na kreeg men de beschikking over de velden aan de Raadhuisstraat, waar nu het nieuwe clubhuis staat. Groot was de teleurstelling- toen de gemeenteraad een voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een ren teloos voorschot ad 10.000,— voor het nieuwe gebouw verwierp. Ook burgemeester Keijzer besteed de in zijn toespraak enige aandacht aan dit pijnlijke onderwerp. Hij vroeg de leden het raadsbesluit toch vooral sportief op te nemen. Namens de afdeling Gouda van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond voerde de voorzitter, de heer M. Slingerland het woord. Door het doortastend optreden van het huidi ge bestuur komt de naam van de vereniging de laatste jaren niet meer op het straflijstje voor. Vroeger moest Moerkapelle’s bestuur nogal eens op het matje worden geroepen. De heer Slingerland feliciteerde de vereniging met het nieuwe clubge bouw, maar moest er meteen aan toevoegen dat de KNVB haar goed keuring nog niet had gegeven. Dat betekent voor Moerkapelle dat zjj voor de nieuwe accommodatie geen MOERKAPELLE B. en W. stel len de raad voor om de leges van de gemeente Moerkapelle, die sinds 1951 onveranderd zijn gebleven, meer inJ een redelijke verhouding te brengen tot de thans geldende lonen en prij zen. De bestaande legesverordening zal, indien de raad morgenavond met het voorstel akkoord gaat, worden ingetrokken en worden vervangen door een nieuwe aangepaste veror dening. WADDINXVEEN Het door de visclub van gemeenteambtenaren ge houden, visconcours is thans afgeslo ten. In totaal werden er in ’t Weegje op zaterdagen vijf wedstrijden ge- ■houden. De prijzen van dit concours zullen aan de winnaars worden uit gereikt tijdens een nog deze maand te houden ledenbijeenkomst, waar dan tevens afscheid wordt genomen van de voorzitter, de heer H. Kobus, die de gemeente heeft verlaten. De uitslag van het concours was: 1. J. C. Nieuwerf sr; 2. J. Nieuwerf jr; 3. J. v.d. Laak; 4. J. de Jong; 5. J. Ver boom; 6. J. Vermeulen; 7. B. Ver meulen jzn;,8.. H. Kobus; 9. J. Tame- rus 10. I. v.d. Sparrentak. Rijksweg 12 bij de Bredeweg. Hij noemde de onverlichte toestand al daar „zeer onverantwoordelijk”. Hij kreeg ten antwoord, dat de electrici- teit ter plaatse nog niet is aangeslo ten. Dat zal pas gebeuren, aldus de heer Van Tol, zodra „zé” er tijd voor hebben. R.M. REEUWIJK De .leden van de Réeuwijksê gemeenteraad maken op vrijdag 17 septemeber een excursie, waarbij zij zullen zijn vergezeld van hun dames. Via Rotterdam en de Van Brienenoordbrug gaat de reis eerst naar Gorkum. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan het landgoed De Utrecht te Esbeek. Vandaar wordt de tocht voortgezet naar Beekbergen, ■waar het gelijknamige recreatieoord met een bezoek, zal worden vereerd. Op de terugweg zal het gezelschap in Vianen het diner gebruiken. MOERKAPELLE De heer G. van Malkenhorst, adjunct-commies ter gemeentesecretarie van Moerka pelle, heeft op 31 augustus afscheid van deze gemeente genomen. Hij werd met ingang van 1 september 1965 benoemd tot commies ter secre tarie der gemeente Benthuizen. Met ingang van 1 augustus j.l. werd ter secretarie van Moerkapelle mej. C. J. Paul, klerk ter secretarie bevorderd tot klerk a. Met ingang van 1 augustus j.l. werd tot klerk ter secretarie van Moerkapelle' benoemd mejA. Mole naar. MOERKAPELLE Morgenavond zal de gemeenteraad van Moerkapel le moeten beslissen over een voorstel van B. en W. om aan H.M. de Konin gin het verzoek te richten het aantal verloven A in- deze gemeente uit te breiden. Een en ander is het gevolg van het'verzoek van de voetbalver eniging „Moerkapelle”, die een der gelijk verlof A gaarne zou zien toe gepast voor de beheerder van het nieuwe clubgebouw. Aangezien de beschikbaare verloven A reeds inge bruik zijn, kan voorlopig niet aan dat verzoek worden voldaan. ZEVENHUIZEN Op verzoek van het college van'B. en W. van Zevenhuizen heeft de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB een rapport uitgebracht met betrek king tot de moeilijke verkeerssitua tie in Zevenhuizen. Het rapport noemt de enige afdoende maatre gel om in de toekomst verkeersop stoppingen in de Dorpsstraat te voorkomen de aanleg van een pa rallelroutes geprojecteerd. Het is van het grootste belang de ze routes, of in ieder geval één eer- van zo spoedig mogelijk tot stand te brengen, aldus het ANWB-rap- port. Zolang die parallelweg er nietJ is geeft de ANWB het gemeentebe stuur van Zevenhuizen in overwe ging in de Dorpsstraat een stopver bod gedurende enige uren van de dag of een wachtverbod in te stel len, Ofschoon deze maatregel wel een vlottere doorstroming van het verkeer in de hoofdstraat zou be vorderen (de ANWB spreekt in haar Mede als gevolg van de van Gede puteerde Staten ontvangen goedkeu ring op het raadsbesluit een vuilnis auto aan te schaffen en een vuilnis stortplaats in te richten, besloot de raad op voorstel van B. en W. een geldlening aan te gaan van 150.000, rente 6%, tegen 99’/e, looptijd 25 jaar en op te nemen per 1 oktober a.s. Van dit bedrag is behalve 62.000 voor de reinigingsdienst, ook twee maal 39.000 voor de aankoop van gronden ten behoeve van het sport terreinencomplex bestemd. Tevoren had de voorzitter nog meegedeeld, dat Gouda de omliggende gemeenten, ook Zevenhuizen, heeft gevraagd, mede gebruik te maken van de vuil verbrandingsinstallatie, welke Gouda Reeuwijk-brug heeft voor één christelijke lagere school twee ge bouwen. Die splitsing brengt zowel voor de 228 leerlingen als voor de leerkrachten moeilijkheden met zich mee. Het hoofd der school, de heer A. Nuis, heeft daarom als ideaal, één groot gebouw, waar alle leer lingen in kunnen worden onderge bracht. Het tal nog wel enkele ja ren duren voor het zover is. De heer M. van de Pol (VVD) zei, dat hij in het rapport de mogelijk heid van een „blauwe zone” (alleen parkeren met parkeerschijf) had ge mist. Hij gaf overigens toe, dat deze mogelijkheid wellicht door de ver- keers deskundigen was verworpen. Als beste oplossing zag de heer Van de Pol het instellen van een" wacht verbod van een kwartier tussen 's ochtends acht en tien, en tussen ’s avonds vier en zes uur. De voorzitter antwoordde hierop, dat men door een dergelijke maatregel de bewoners van de Dorpsstraat (met name de winke liers) ernstig zou duperen. De meer derheid van de raadsleden was dit met hem eens. Wethouder A. van Tol (PvdA) voegde daaraan toe, dat con trole op de naleving van een wacht verbod praktisch niet mogelijk zou blijken te zijn. „De politie heeft daar geen tijd voor,” meende hij. Een randweg blijft derhalve de beste op lossing, maar omdat de gemeente ook nog een- kostbaar rioolzuiveringsoro- ject zal moeten realiseren, zal een parallelroute, en daarmee een oplos sing voor het verkeersprobleem in de Dorpsstraat, voorlopig wel achter wege moeten blijven. Een definitieve beslissing werd in de vergadering niet genomen. REEUWIJK Tijdens de goed bezochte algemene jaarvergadering van de schaakvereniging „Reeu wijk”, die in het verenigingsge bouw werd gehouden is aan de heer L. Buitendijk voor het behalen van het clubkampioenschap van het seizoen 1964-1965 de wisselbeker en de bijbehorende herinneringsme daille uitgereikt. De heer 3. Breed- veld ontving de medaille voor het behalen van de tweede plaats. De boekenbon voor de winnaar in pou le C ging naar de heer P. Bonten bal. De vergadering besloot in het ver volg te spelen in twee poules. Zij die aan het eind van de competitie op de eerste of tweede plaats in ie dere poule eindigen zullen om het clubkampioenschap moeten strij den. Een voorstel om een degradatie en promotiesysteem, gebaseerd op speelsterkte, in te voeren vond in de ogen van de vergadering geen genade. De verenigingskas werd dit jaar afgesloten met een batig saldo terwijl ook de begroting voor het seizoen 65-66 er gunstig uitzag. In het jaarverslag van de gedu rende het afgelopen seizoen ge speelde wedstrijden prijkt de eer volle tweede plaats die het eerste tiental van Reeuwijk dit jaar be haalde op de ranglijst van de der de klasse C van de Rotterdamse Schaakbond. Er werd ter vergade ring tenslotte besloten een leden werfactie te gaan voeren. Er wordt op de Reeuwijkse scho len flink melk gedronken. Op de lagere scholen drinkt ruim zeven tig procent van de leerlingen zijn of haar dagelijkse kwartliter school melk. Bij de kleuters ligt dat per centage maar liefst op negentig procent. De rooms-katholieke Sint Jozef school waarvan de heer J. H. Jong man het hoofd is, telt 190 leerlin gen. De school, die in Reeuwijk- dorp staat, heeft de beschikking over gebrekkig meubilair en mate riaal. De rooms-katholieke kleuter school op Reeuwijk-dorp moet haar 52 kleuters onderbrengen in het oude Zusterhuis Het gebouw doet z’n naam eer aan en is met „onge schikt” het best gekwalificeerd. Ook in het dorp is de openbare lagere John F. Kennedyschool ge vestigd (hoofd J. A. Hoogeveen). Het aantal leerlingen is tamelijk constant en slingert nu alweer een aantal jaren om de negentig. De openbare kleuterschool in het dorp wordt door dertig kleuters be zocht. Helaas verlaat mej. W. Ver hoef, hoofdleidster, de school per 1 oktober. Van de wensen is een stenen in plaats van een houten ge bouw de meest belangrijke. In het vijf lokalen bevattend ge bouw in Reeuwijk-brug is onderge- bracht de openbare lagere Anne Frankschool. De 167 leerlingen krij gen les in lokalen, waarvan de temperatuur 's winters niet ver bo ven het vriespunt ligt en waar het ’s zomers bijna niet om uit te hou den is. Hartewens: Ook hier een stenen gebouw, maar dan meteen een gymnastiekzaal. „Bengeltje” is tevreden met haar huisvesting. De ze openbare kleuterschool aan de Bernadottestraat (58 kinderen) kan trots zijn op haar prachtige, zij het dan houten gebouw. Alles gaat naar wens en er zijn geen klachten, zegt de heer J. W. van Beek, hoofd van de lagere, rooms katholieke Gerardus Majel- laschool in Reeuwijk-brug. De school heeft 95 leerlingen. Maar, zegt de heer van Beek (niets men selijks is hem vreemd) het zou toch wel fijn zijn als we een handenar- beidlokaal kregen. voornemens is te bouwen. Unaniem ging de raad accoord met' het voorstel van B. en W. de heer A. van ’t Verlaat (van wiens benoeming tot burgemeester van Zevenhuizen,, ten tijde van de raadsvergadering nog geen Koninklijk Besluit was af gekomen) te benoemen tot ambte naar van de burgerlijke stand. Voor de behandeling van de Be groting van inkomsten en uitgaven 1965 (laat klaar wegens personeels gebrek), zei de heer Kreft te ver wachten, dat deze begroting, die hij vergeleek met een huishoudboekje, gezien de financiële toestand van de gemeente weinig reden tot discussie zou geven. Er werden dan ook nau welijks aanmerkingen gemaakt. De heer K. Herweyer (S.G.P.) ver klaarde zich tegen subsidies aan het Humanistisch Thuisfront, aan Volks onderwijs afd. Zevenhuizen, aan de Landelijke Rijvereniging „De Een- drachtsruiters” en aan de Europese Beweging en de Stichting Culturele Raad Zuid-Hölland. Evenmin ging hij accoord met de kosten van school voorstellingen op het terrein van to neel en ballet. Voorts had hij be zwaar tegen het opnemen van de na men van hen, die ingevolge de Alge mene Bijstandswet uitkeringen ont vangen, in een openbaar stuk als de gemeentebegroting. Enigszins verontrust vroeg de heer C. Roos (PvdA) namens de begro tingscommissie naar de toestand van de brandkranen in het dorp. De voorzitter gaf toe, dat die toestand niet rooskleurig kon worden ge noemd. Bij een brand die hij onlangs had gezien, leek de waterstraal uit de brandkraan volgens hem meer pp een glas water, dat werd leeggegoten. Hij zegde toe een en ander te zullen bespreken. Bij de rondvraag vroeg de heer G. D. van de Broek (VVD) opnieuw hoe het stond met de lichtpaal, die in sa menwerking met Waddinxveen zou worden geplaatst bij de afrit van

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 10