van nog jaar een verzekeren is een vertrouwens kwestie Twee kleuterscholen op middag geopend Bouwplannen Brugcentrum komen dit iaar van de grond Achterstand dreigt bij de woningbouw in Vondelwijk RAIFFEISENBANK Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Prot. Chr. school P olksonderwijs bereikt mijlpaal met definitief gebouw begon 1 september Goveka-prijzen Burgemeester Van der Hooft optimistisch in raadsvergadering Begraafplaats niet te groot U \zx. Xieuw doel Vervolg op pag. 3 r MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda In de war Ongerust Vervolg op pag. 3 Ijverig werken Moeilijk te verteren IVoodzakelijk V Dichtbij I Weekblad voor Waddinxveen 4 j (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1965 21e JAARGANG - Nr. 1051 en de naam (Ingezonden mededeling) I AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVECENTRALE RAIFFEISEN-BANKTE UTRECHT Kantooruren: dagelijks van 9 - 12.30 uur en van 2-4 uur, bovendiei op vrijdagavond van 7-9 uur. Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828) 2046 verzekeringen op elk gebied alle taxaties van onroerende goederen tot 90 taxatiewaarde verstrekken van hypotheken, eventueel bemiddeling bij aan- en verkoop van bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) alle onroerende goederen (woonhuizen, beheer van onroerende goederen Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank bij contract vraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN Op maandag 1 september j.l. is de nieuwe gecom bineerde prot. chr. school, tijdelijk ondergebracht in een noodschool aan de Herman Heijermanslaan, officieel gestart. Zoals bekend zijn de stich tingen voor Hervormd Onderwijs en Chr. Nationaal Onderwijs voor deze school een samenwerking aangegaan. De Eben Haëzerschool heeft aan de nieuwe school ongeveer vijftig leerlingen moeten af staan en de Wil lem van Oranjeschool ongeveer een zelfde aantal. Tevens behoort de de pendance van de Eben Haëzerschool in de Oranjewijk nu tot het verleden. WADDINXVEEN Het was zaterdagmiddag feest in de Oranjewijk en de Vondelwijk. Vlaggen wapperden, muziekkorpsen marcheerden af en aan, redevoeringen werden aan de lopende band gehouden en tal van geschenken werden overhandigd. En daar was alle reden voor. On één middag werden namelijk twee nieuwe kleuterscholen in gebruik genomen. „Ik geloof, dat er in Nederland geen enkele gemeente ons dit kan na doen,” zei burgemeester Van der Hooft bij de opening van „Pinkeltje”, de eerste definitieve kleuter school van de Stichting Kleuteronderwijs van Volksonderwijs op de hoek van de Juliana van Stolberglaan en van Mecklenburg Schwerinlaan. Twee uur later verzamelde hetzelfde gezelschap dat de opening van „Pinkeltje” bij woonde in de Vondelwijk bij het houten gebouw dat vroeger de naam Pinkeltje droeg. Na de verhuizing en opknapbeurt van dit gebouw was er alle reden voor, de feestelijke heropening gepaard te doen gaan met een nieuwe naamgeving, n.l. die van „Pinkelotje”. echtgenote van de schrijver van de Pinkeltjes-boeken samen „Pinkeltje” onthulden. Terug in de hal van het schooltje stuurde de heer Van der Hooft het programma enigszins in de war door niet zelf de opening te verrichten, maar deze daad over te laten aan de voorzitter van Volksonderwijs, de heer T. Ververs, die zich de realise ring van deze school als een van zijn levensdoelen had gesteld. Met de ’gouden’ sleutel in de hand, nam de heer Ververs het woord. In zijn toespraak bracht hij dank aan allen, die aan de totstandkoming van het gebouw hun steentjes letterlijk en figuurlrk hadden bijgedragen. Speciaal herinnerde hij ook aan de werkers en werksters van het eerste uur voor de kleuterscholen van Volksonderwijs. Vervolgens kwamen de andere sprekers aan het woord. Namens de Oudercommissies en personeel van de andere openbare lagere scholen sprak de heer P. de Graaf. De heer A. Boer, oud-burgemeester van Ze venhuizen kwam zijn gelukwensen aanbieden namens het Hoofdbestuur van Volksonderwijs en mede namens de kring Zuid-Holland. De heer Boer achtte het belangrijk, dat het Wad- dinxveense gemeentebestuur achter „De plannen voor een nieu we begraafplaats zijn in een vergevorderd stadium,” deelde wethouder S. Pille (PvdA) mee bij de behandeling van een voorstel tot wijziging van de „Verordening op de Algemene Begraafplaats der Gemeente Waddinxveen”. Deze wjjziging was nodig in verband met een nijpend tekort aan grafruim ten. De wethouder waarschuw de voorzichtig te zijn met de grootte van de nieuwe begraaf plaats, omdat crematie steeds algemener wordt. In Zuid-Hol- land worden drie crematoria gebouwd. „Er zullen zeker wij zigingen in de bestaande plan nen worden aangebracht,” al dus de heer Pille, die een en ander zei naar aanleiding van het aandringen van de finan ciële- en de bouw-commissie, om uitvoering te geven aan de plannen voor de nieuwe be graafplaats. De wijziging van de verordening, welke door de raad werd goedgekeurd, houdt in, dat er voortaan nog slechts drie soorten graven zijn, te we ten: le klas eigen graven, le klas algemene graven en 2e klas algemene graven. de doelstelling van Volksonderwijs staat en dat o.m. tot uitdrukking brengt door het lidmaatschap van Volksonderwijs. De heer H. J. Eg berts, sprekende namens de ouder- commissie en leerkrachten van de Prof. Kohnstammschool, zei een beet je jaloers te zijn op dit stenen ge bouw. Hij hoopte dat er voor zijn Ulo-school ook spoedig zoiets zou komen. Ook de heer Hofman, voor zitter van Hervormd Kleuteronder wijs voerde het woord. WADDINXVEEN De vijftiende Goudse vee- en kaastentoonstelling of GOVEKA is weer achter de rug. Het peil van de ingezonden kaas en dieren lag weer hoger dan voorgaan de jaren, ofschoon het aantal inzen dingen iets daalde. E. Hofman uit Waddinxveen sleep te met Jimmy een fraaie eerste prijs in de wacht bij de Piëtrainvarkens. In de ogen van de GOVEKA-jury was Jimmy het beste varken omdat hij „een massale lange droge beer met een best achterstel” is. Reserve- kampioen werd Man 107 ook van de heer E. Hofman. Op de kaastentoonstelling viel de heer J. v.d. Heuvel uit Reeuwijk in de prijzen. In de klasse A (3 - 8 kg) behaalde de heer v.d. Heuvel de ere- prüs B 99, in de klasse B (8-12 kg) de ereprijs C 98 en in de dorpenwed strijd de eerste prijs B 96. Reeuwijk werd achtste in de totaaluitslag van de dorpen wedstrijd met vijf kazen en 87,6 punten. Bij de opening van de nieuwe kleuterschool Pinkeltje in de Oranjewijk onthulden twee kleinkinderen van de voorzitter van Volksonderwijs, de heer T. Ververs een gedenksteen. Tweede voorzitter C. Rietveld overhandigde de kleuters ieder een boek over Pinkeltje (foto boven). De nieuwe doelmatig en fraai ingerichte school (foto midden) is een aanwinst voor deze wijk. In de Vondelwijk onthulde de geestelijke vader van „Pinkeltje” en „Pinkelotje” de heer Dick Laan de naam „Pinkelotje van de nieuwe kleuterschool aldaar (foto onder). (Foto Sjaak Noteboom) Vervolgens begaf het gezelschap zich naar buiten, waar mevrouw J. van der Hooft - Lourens, echtgenote van de burgemeester en mevrouw Laan, De geestelijke vader van Pinkeltje, de heer Dick Laan was er trots op nu voor een tweede maal in Wad dinxveen te mogen komen om de opening van het nu stenen „Pinkel tje” mee te kunnen maken. Hij hoop te hier nog een derde maal te mogen komen voor de opening van een de finitief gebouw voor „Pinkelotje”. De heer A. M. Zwambom, adjunct-direc- teur van openbare werken sprak en kele woorden als buurman. Ongerustheid omtrent de woning bouw in Waddinxveen bleek bjj de behandeling van het voorstel grond in de Vondelwijk en Groenswaard te verkopen aan de N.V. Bouwteam „Groenswaard”. „Wij menen, dat er •en achterstand is bij de woning bouw, speciaal ten aanzien van de rationele bouw,” aldus de financiële commissie. „Wij vrezen moeilijkhe den bij verkoop van grond voor de bouw van meer huizen. Kan het Col lege zich niet eerst nader beraden of deze N.V. wel de aangewezen onder neming is voor die bouw?” vroeg de heer Mol namens de commissie. Ge suggereerd werd zonodig het bouw team met een tweede aannemer uit te breiden, teneinde voortgang bij de bouw te verzekeren. De voorzitter geloofde niet, dat men tientallen jaren op het nieuwe raadhuis zal behoeven te wachten. „Ons College gaat nog steeds door, de architekten tekenen door, kortom er wordt nog ijverig aan de plannen gewerkt,” zei hij. Overigens zou het gebouw volgens hem niet te klein worden, omdat de administratie van het sociale werk sinds de inwerking treding van de Algemene Bijstands wet is ondergebracht bij de Secreta rie. „Zelfs als we 25.000 zielen in Waddinxveen hebben, zijn zes tot acht ambtenaren voldoende,” aldus de burgemeester. De heer Van der Hooft deelde ver volgens mede, dat een flink deel van het benodigde geld uit zogenaamde „vestzak-broekzak” bedragen zou bestaan, omdat een groot deel van het werk in eigen beheer kan wor- Het houten gebouw is verzakt ten gevolge van het bouwrjjpmaken van gronden in het plan Brugcenturm en bovendien zal het gebouw in ver band met de realisering van dit plan niet op de huidige plaats kunnen blijven staan. Namens de financiële commissie zei de heer J. M. Mol (VVD), dat het voorstel van B. en W. de commissie niet bepaald in een hoerastemming had gebracht. Men vond de kosten voor het verrollen 40.000) door de fa. Smit en Zn. te Gouda veel te hoog in verhouding met de waarde van het gebouw. De commissie zag deze kwestie liever nog eens opgeno men met een plaatselijk bedrijf. De bouwcommissie, voor welke de heer P. Lips (PvdA) als rapporteur optrad, was dezelfde mening toege daan. De commisie, die begreep dat er aan de verzakking in ieder geval iets moest worden gedaan, had ook nog even gedacht aan de mogelijk heid het gebouw tegelijkertijd uit te breiden. Dit in verband met een mo gelijke vergroting van het ambtena renkorps in de toekomst. Er komt weliswaar een nieuw gemeentehuis, maar, zo vroeg de heer Lips zich af, hoe lang duurt dat nog? Hij kende wel gemeenten waar iets dergelijks vijfentwintig jaar had geduurd. Al met al vond de bouwcommissie het door B. en W. gevraagde krediet een „moeilijk te verteren bedrag”. De voorziter begon de beantwoor ding van de naar voren gebrachte vragen met het uitspreken van zijn spijt, dat hij de raad in het preadvies niet uitvoeriger had ingelicht. „De verplaatsing van het gebouw is nood zakelijk,” zo zei hij, „omdat naar mijn idee het plan Brugcentrum nog 1 Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven -xen v00r tekstadvertenties op aan- Wie zich verzekert wil zich in de eerste plaats verzekeren van een 3 goed advies. Hij vraagt om des- L kundige voorlichting, om raad in alle assurantiedetails. Geef uw verzekerings-vertrouwen aan onze bank. Vraag onze specia- fa listen wat voor uw geval de juiste J| oplossing is. Assurantie is een vak. Wij verstaan dat vak èn wij voelen S» ons verantwoordelijk voor uw finan ciële zekerheid, voor uw veilige toekomst en voor die van uw gezin. den uitgevoerd. Voor het verplaatsen van het gebouw meende de voorzit ter, dat geen plaatselijk bedrijf daar voor zou kunnen worden gevonden, en indien dat wel het geval zou zijn, zou het geheel nog duurder worden. „Moet sociale zaken beslist dicht bij het raadhuis zitten?” vroeg de heer P. H. Kroes (VVD). „Anders kunnen we net zo goed een nieuw huis in de Vondelwijk voor dit doel kopen. Dat houdt ook nog zijn waarde.” „Ónmogelijk,” zei de voorzitter. „Sociale zaken heeft het gemeente bestuur voortdurend nodig. Vandaag alleen al is de sociaal werkster drie keer bij mij geweest voor adviezen in zaken, die niet telefonisch konden worden besproken.” En dat is dan ook de reden, dat sociale zaken niet kan intrekken in de leegkomende ge bouwen van het gasbedrijf aan de andere zijde van de Gouwe. De raad stond B. en W. het gevraagde krediet tenslotte zonder hoofdelijke stem ming toe. WADDINXVEEN Het plan Brugcentrum komt naar de mening van burgemeester C. A. van der Hooft nog dit jaar van de grond. In de vorige week donderdag gehouden raadsvergadering zei hij, dat er reeds zeven lief hebbers zjjn, wier namen en aard der bedrijven hij niet wilde noemen („Er zijn ook Waddinxveners bij”). De burgemeester sprak hierover naar aanlei ding van een voorstel van B. en W. een krediet van bijna vijftigduizend gul den ter beschikking te stellen voor het verplaatsen van het gebouw voor sociale zaken. In „Pinkeltje” was het burgemees ter C. A. van der Hooft, die de rij van sprekers opende. Hij vroeg zich af, wie er met de nieuwe scholen blijer was, het gemeentebestuur of Volksonderwijs, welke stichting zich zoveel inspanning heeft getroost om dit resultaat te bereiken. Hij roemde het bestuur om de grote ijver en her innerde aan de diverse „brandbrie ven”. Waarderende woorden sprak de burgemeester ook aan het adres van de heer Har Sanders, die de buitenmuur van het fraaie kleuter schooltje met zo’n passend plastiek had gesierd, namelijk de paarde bloem, waarvan de pluisjes uitzwe ven. De heer Van der Hooft greep deze gelegenheid aan om zijn spijt uit te drukken voor het vertrek van de fa milie Sanders uit Waddinxveen naar het Brabantse Stiphout. Maar hij zei wel volledig begrip te hebben voor het besluit van de heer Sanders die daar in alle rust zijn creatief werk zal kunnen uitvoeren. dit jaar van de grond komt. Het daarbij behorende parkeerterrein zal zelfs spoedig moeten worden aange legd.” Tegen een opmerking van de financiële commissie, dat het ge bouwtje indertijd op de verkeerde plaats was neergezet, verdedigde hij zich met te zeggen, dat het plan Brugcentrum nog geen jaar oud is, dus jonger dan het gewraakte ge bouw. F F - L s’ '-~-K 'Z

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1