I in nieuwe HUMBER HILLMAN SUNBEAM SINGER Vlaggend Zevenhuizen haalde burgemeester Gemeente nam drie ambtenaren I Hout Huur v.a. ca. 25 per maand GEVESTIGD STENOTYPISTE FABRICEERT: MACHINES voor de bouwnijverheid truckmixers beton centrales en diverse CONSTRUCTIEWERK BEZORGER(S) EHBO-cursus start op 4 oktober a.s. Verkeersles voor Turken Brandweerfeest voor jeugd H POSTMA OVERLEDEN Overkantjeugd had plezierige middag WADDINXVEEN De jeugd van „de overkant” heeft zich best ver maakt tijdens de feestmiddag, die de speeltuinvereniging „De Over kant” zaterdagmiddag organiseerde. Om twee uur ging de vlag in top en een half uur later begonnen de on geveer zestig jeugdige deelnemers met groot enthousiasme aan de di verse wedstrydonderdelen. afscheid van Véél voordeliger en gemakkelijker kunt u bij Hees Co. een TV toestel huren GEMEENSCHAP BELANGRIJK II Automobielbedrijf H. de Pater AANPASSING AAN BESTAANDE Weekblad „Hollands Hart?’ Weekblad voor Waddinxveen - 2 september 1965 Pagina 4 W i' N.V. MULDER’S FABRIEK VAN ROLLEND MATERIEEL - BOSKOOP Loftrompet Veel werk Verlanglijst Recreaties Hillman IMP, winnaar Tulpenrally 1965 zoekt voor ZEVENHUIZEN Gelegenheid tot proefrijden. |Boskoop](Z.-H.) Linnaeusweg 6 .J IT 1 j I 3 c I I - .1— BURGERLIJKE STAND ZEVENHUIZEN Vraag nadere inlichtingen geheel zonder enige verplcihting aan Gehuwd: K. de Graaff en J. Jongenelen. verlaten.” De heer A. Gijzenberg zei, dat alle ambtenaren van het secretarie blij waren met de komst van de burge meester. Hij hoopte op een vrucht bare samenwerking. In het slotwoord van de heer Van ’t Verlaat bracht deze wethouder Kreft dank voor de voortreffelijke manier, waarop hij gedurende vijf achtereenvolgende maanden de taak van burgemeester had vervuld. Geboren: Clazina Maria, d.v. F. Kok en B. I. J. W. Heemsbergen. Ondertrouwd: W. Verhoef en A. C. in ’t Veld. i 2 r 5 or B< w ZEVENHUIZEN Als de eerste ontmoeting tussen de bevolking van Zevenhuizen en diens nieuwe burgemeester, de heer A. van ’t Verlaat, een afspiegeling is van het kontakt dat er tussen beiden in de toekomst zal DESGEWENST DOOR HUUR IN EIGENDOM. KLEIWEG 54 GOUDA - TEL: 2110 Tevens gevestigd te: Delft, Maassluis, Den Haag, IJmuiden, en Nijmegen de te Ir w SC m rr n U krijgt onbeperkte service en kunt keus maken uit de nieuwste typen van ERRES - PHILIPS - ARISTONA - GRUNDIG GEVRAAGD: een zelfstandig meisje niet jonger dan 17 jaar, om voor enkele uren per dag, bij voorkeur tussen 5 en 8 bij diverse werkzaamheden uur namiddags, te helpen Mevr. Blom, Kon. Wilhel- minaplein 8, Waddinxveen, telefoon 2112. E h h 1 i i 1 nc sc dé G bi VE n< bi ha co en m; m: sc: ee en is ti N h jf E n h d v r> V n n h X d o k I als HEILGYMNASTE- MASSEUSE mevrouw E. M. Kuper- Andree Wiltens Justus van Effenlaan 68 Waddinxveen Wegens huwelijk van de tegenwoordige zoeken wij op korte termijn voor onze afdeling verkoop, een Vereisten: Mulo-opleiding; Steno Nederlands en een der moderne talen. Geboden: Aantrekkelijk salaris, afhankelijk van leeftijd en bekwamheid; goede sociale voorzieningen; vergoeding van reiskosten o.a. voor Groeneweg, Wollefoppenweg en Oud-Verlaat Aanbiedingen: aan het bureau Oranjelaan 9, W’veen. De officiële installatie van de heer Van ’t Verlaat als burgemeester van Zevenhuizen had plaats gedurende een buitengewone raadsvergadering. De gemeentesecretaris, de heer A. Gijzenberg, las voor een o vervolle raadzaal het Koninklijk Besluit voor, waarbij de benoeming officiéél werd bekendgemaakt. Daarna voerde de heer C. Kreft, die gedurende vijf maanden het bur gemeesterschap heeft waargenomen, het woord. De heer Kreft toonde zich bijzonder verheugd, dat Zevenhuizen eindelijk weer een burgemeester had. „Wij willen iemand hebben, die zich bij ons thuis kan voelen,” aldus de heer Kreft, „we hopen dat u die man bent. Wij zijn nu eenmaal een platte landsgemeente.” Wethouder Kreft had ook het afscheid van de heer Van ’t Verlaat, als gemeentesecreta ris van Bergambacht bijgewoond. Te horen naar de manier waarop daar de loftrompet over de nieuwe burge meester was gestoken, kwam hij tot de conclusie: „Deze man is zo vol maakt, dat ik me afvraag of hij wel bij ons past. Wij zijn het namelijk niet.’ De heer Kreft besloot met de wens uit te spreken dat de nieuwe eerste burger van Zevenhuizen de kracht en wijsheid zou weten op te brengen om zijn zware taak tot heil van Zevenhuizen tot een goed einde te brengen. Namens de gemeenteraad verwel komde de heer C. Roos de nieuwe voorzitter van de raad. „Er staat u veel werk te wachten,” waarschuwde de heer Roos. Hii noemde Zevenhui zen een voortuin van de grote steden. Het raadslid somde enkele moeilijke kwesties op, die om een spoedige op lossing vragen. Zo moet op korte ter mijn de benarde verkeerssituatie op de Dorpsstraat worden verbeterd. De voetbalvereniging Groeneweg heeft nieuwe velden nodig, omdat ze in de toekomst van de oude velden worden verdreven door de uitbreidingsplan nen. De toren van de Nederlands Hervormde Kerk is hard aan restau ratie toe. Het raadslid A. Stofberg voerde voor de buurtschap Oud-Verlaat het woord. Hij hoopte, dat de burge meester de bevolking van die wijk als volwaardige burgers zou behan delen. De repliek van de burgemeester was: „Ik geef u de verzekering dat Van ’t Verlaat Oud-Verlaat niet zal WADDINXVEEN Hoe dikwijls is het u net als ons niet over komen. dat u niet wist hoe u het slachtoffer van een verkeersongeval moest helpen? Wat doet u als ie mand zware brandwonden oploopt? Staat u ook met uw handen in het haar bij een bewusteloze drenke ling? Hoe helpt u uw kind als het van de trap is gevallen? Als u dat allemaal niet weet, dan is er in Waddinxveen een ideale mogelijkheid om bij al dat soort van gelegenheden niet meer hulpeloos behoeven toe te kijken. De afdeling Waddinxveen van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken start op 4 oktober aanstaande met een nieuwe cursus voor beginners. De lessen, die worden gehouden in de Koningin Julianaschool aan de Kerkweg, staan onder leiding van dokter P. v. d. Linde en beginnen ’s avonds om acht uur. Mocht u be langstelling hebben, dan kunt u zich voor inlichtingen wenden tot de volgende adressen: R. H. Bezoen, Burg. Trooststraat 82; mevr. L. M. Uytewaal-Voorhout, Anna Paulownastraat 8 (tel. 3278); K. Schaart, leplaan 85, L. Roos, Ei kenlaan 104 (tel. 3341), A. Vink, Acaciastraat 61; mejuffr. M. Blonk, Kerkweg 94; W. J. Gorissen, Juli- anastraat 31, Moerkapelle. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, Parklaan 2 te Boskoop, telefoon (01727) 3341, toestel 117. hartelijkheid waarmee zij ons hebben ontvangen. Uit de grond van mijn hart kan ik zeggen, dat deze dag één van de belangrijkste in mijn leven is geworden. De vriendelijkheid waar mee we tot nog toe zijn begroet heeft niet nagelaten een onuitwisbare in druk op ons te maken.” Burgemeester Van ’t Verlaat was er zich van bewust dat er een hele verlanglijst op hem lag te wachten. Hij vroeg geduld van de gemeente raad en verklaarde zich zo spoedig mogelijk nader te zullen oriënteren. „Met elkaar zullen we dan moeten uitmaken, aan welke zaken prioriteit zal moeten worden verleend.” Aan tal van plannen zal de heer Van ’t Verlaat grote aandacht beste den. Hij noemde onder meer de plan nen voor de bouw van een bejaar dentehuis, het uitbreidingsplan aan de westkant van de Dorpsstraat, waar ruimte is voor zevenhonderd nieuwe woningen en voorzieningen voor de jeugd. Ook van de recreatie gebieden bij de Rottemeren zal rui me aandacht worden geschonken. De burgemeester zei zijn best te zullen doen het vertrouwen van de burgerij te winnen. Belangrijk vond hij de aanpassing aan de bestaande gemeenschap. „Ik wil voor iedereen, ongeacht geloofpolitieke overtuiging of maatschappelijke positie een goed burgemeseter te zijn,” aldus de heer Van ’t Verlaat. WADDINXVEEN Nu de bij de Nederl. Kabelfabrieken werkende Turkse arbeiders door koop van fietsen en bromfietsen in Waddinx veen actief aan het verkeer gaan deelnemen, wordt op initiatief van de Kabelfabrieken door wachtmees ter le klas van de Rijkspolitie, de heer D. Niezing een verkeerscursus voor de Turkse werknemers gehou den. De lessen worden gegeven met behulp van een tolk. WADDINXVEEN Zaterdag 11 september is het weer feest voor de Waddinxveense schooljeugd. Even als vorig jaar organiseert dan de plaatselijke brandweer in de Ver lengde Stationsstraat weer brand- weerwedstrijden voor de jongens van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen en voor jongens en meisjes van de beide Ulo-scho- len. WADDINXVEEN In de leeftijd van 56 jaar is vorige week donder dag na een langdurige ziekte over leden de heer H. Postma, oud- hoofdonderwijzer van de Kon. Juli anaschool aan de Kerkweg. De heer Postma die vele jaren in Waddinx veen werkzaam was als onderwijzer en later werd benoemd tot hoofd van de Kon. Julianaschool, moest om gezondheidsredenen destijds al met vervroegd pensioen gaan. Vele jaren was overledene ouderling van de Gereformeerde Kerk en bestuurs lid van het te bouwen Chr. Bejaar- dencentruw te Waddinxveen. Dinsdagmiddag is het stoffelijk overschot onder grote belangstelling op de algemene begraafplaats naar de laatste rustplaats gebracht. Als gevolg van het slechte weer sprak ds. J. Snoey in de aula woorden van troost tot de nabestaanden. Namens het schoolbestuur en onderwijzend personeel voerde de heer F. M. van Tol het woord. Hij memoreerde de belangrijke plaats, die de heer Post ma in de Waddinxveense gemeen schap had ingenomen. „Hij diende niet alleen de belangen van deze gemeente, maar ook het Koninkrijk Gods, gezien zijn taak bij het onder wijs” aldus de heer Van Tol. Een familielid sprak woorden van dank Onder de vele belangstellenden bevonden zich o.m. bestuursleden van de Stichting voor Chr. Natio naal Lager Onderwijs, de inspecteur voor het onderwijs de heer J. Schip per, oud-burgemeester Wamaar. De heer J. P. A. van Reeuwijk, voorzitter van het ontvangstcomité was de eerste, die de nieuwe burge meester welkom heette. Mevrouw Van ’t Verlaat en haar dochter werd een boeket bloemen aangeboden. Voorafgegaan door een wagen van de rijkspolitie en een twaalftal rui ters van de „Eendrachtsruiters” reed het burgemeestersgezin daarna in een zwarte limousine naar het dorp, waar de vlaggen in groten getale waren uitgestoken en de schoolkin deren eveneens waren voorzien van rood-wit-blauwe vlaggetjes. Geluk kig bleef het zowel bij de overschrij ding van de gemeentegrens als tij dens de aubade van circa vijfhon derd schoolkinderen voor het raad huis droog. De inauguratierede van de heer Van ’t Verlaat maakte een goede in druk. „Mijn hele gezin en ik zijn de bevolking van Zevenhuizen zeer er kentelijk voor de spontaniteit en Geschaafd en geploegd nieuw zowel als gebr. Fa. GEBR. DE WAARD Ambachtstraat, Gouda Telef. 2569 De kleinsten genoten van het blokje en matje lopen, waarbij ze ruimschoots werden voorzien van ijs en snoep. Het ringsteken bleek bijzonder moeilijk want het gelukte aan slechts enkelen de dolk door de ring te steken. Een hartelijk applaus van de talrijk aanwezige ouders was de beloning voor iedere geslaagde poging. Tot slot van de middag werd een wedstrijd hardlopen gehouden. De jeugdige atleten kregen zowaar een echt parcours, dat liep van de Trompstraat via de Piet Heinstraat en de Ruiterstraat naar de Kromme Esse. Al naar gelang de leeftijds groep liepen de deelnemertjes een, twee of drie ronden. Om vijf uur werden de prijzen die voor het grootste gedeelte door de middenstanders uit de buurt be schikbaar waren gesteld, uitgereikt. Nadat de nieuwe burgemeester de buitengewone raadszitting had geslo ten, recipiëerden hij en zijn familie in Hotel Vos. Onder de zeer vele aan wezigen bevonden zich de burge meesters van Waddinxveen en Moer kapelle, respectievelijk de heren C. A. van der Hooft en I. J. P. Keijzer. Tal van vertegenwoordigers van ver schillende organisaties voerden het woord. Oud-burgemeester A. Boer sprak als eerste zijn opvolger toe. „Ik hoop dat u met evenveel voldoe ning in Zevenhuizen zal werken als ik dat altijd heb gedaan,” zei hij. Dominee W. F. van der Staat van de Hervormde Kerk hoopte, dat God’s zegen op het werk van de nieuwe burgemeester zou rusten. Ds. J. Bos sprak namens de Gereformeerde kerk. De volgende sprekers die de heer Van ’t Verlaat en diens familie ge lukwensten waren de heer P. Bie- mon, lid van de gemeenteraad, de heer H. H. Jalink als directeur van gemeentewerken voor Zevenhuizen, Bleiswijk, Moerkapelle en Benthui zen, de heer A. P. van der Knaap, na mens de Vereniging School met den Bijbel, de heer H. A. Dirkzwager, hoofd van de openbare lagere school, H. van der Pol namens de Raiffeisen bank, K. van Vliet, loco-burgemees- ter van Bergambacht, K. de Boer, oud-chef van de burgemeester in diens jeugdjaren, dr. W. A. de Haan als vriend, C. C. Mantz namens de kring Gouda van de vereniging van gemeentesecretarissen, burgemeester J. C. Vogelaar van Nieuwerkerk aan den IJssel, burgemeester J. Bakker van Bleiswijk, jonkheer W. A. Ge vers Deynoot, districtscommandant van de rijkspolitie en de heer B. van Gent, loco-burgemeester van Moor drecht. 's Avonds was er na de receptie voor de verenigingsbesturen (alle verenigingen gaven acte de présence) een receptie voor alle inwoners van Zevenhuizen. De muziekvereniging „De Kleine Trompetter” gaf tijdens beide druk bezochte bijeenkomsten een uitstekend concert. WADDINXVEEN Drie ambte naren hebben de gemeente verla ten. Maandagochtend werd tijdens een bijeenkomst in de raadszaal af scheid genomen van de heren H. Kobus, opzichter A bij de dienst van Openbare Werken, de heer R. de Kluijver, adjunct-commies ter sec retarie en mevrouw T. R. Visser- Bregman. De heer Kobus is benoemd tot chef van de buitendienst bij de ge meente Rhenen, terwijl de heer De Kluijver een functie bij een parti culier bedrijf gaat bekleden. Mevr. Visser verliet de gemeentedienst om zich geheel aan haar huishouden te gaan wijden. In zijn afscheidstoespraak schet ste burgemeester C. A. van der Hooft de heer Kobus als een man van de praktijk en hij sprak zijn grote waardering uit voor wat hij in het belang van de gemeente ge durende zijn diensvterband had ver richt. Wij hebben het genoegen U ervan in kennis te stellen, dat wij met ingang van 2 September zijn aangesteld tot official dealer voor de Rootes-Groep. Waardering had de burgemeester ook voor het werk van de heer De Kluijver, waarvan overigens be kend was, dat hij zich minder tot de ambtelijke sfeer voelde aange trokken. De heer Van der Hooft betreurde het vertrek van mevrouw Visser, die haar taak als telefoniste zo voor treffelijk had verricht en daarmede zorgde voor een goed visitekaartje van het gemeentehuis. Als waar dering bood hij haar een boeket bloemen aan. De waarnemend gemeentesecre taris, de heer Meuleman, sprak na- mens de secretarie tot mevrouw Visser en de heer De Klujjver. Na mens het personeel bood hij de eer ste een tinnen vaasje aan en over handigde een boek aan de heer De Kluijver. De directeur van de Dienst van Openbare Werken, de heer A. C. Kraneveld sprak namens het per soneel van deze dienst woorden van afscheid tot de heer Kobus, die een fraaie werphengel kreeg aangebo den, terwijl er voor mevrouw Ko bus een bloemstuk was. In zijn dankwoord gaf de heer Kobus nog een uiteenzetting van de reden waarom hij Waddnixveen on trouw werd en naar Rhenen ging vertrekken. Ter gelegenheid hiervan organiseren wij op Donderdag 2 September van 19.00-2200 uur en tevens op Vrijdag 3 en Zaterdag 4 September van 10.00-22.00 show, alwaar U diverse Rootes-modellen nieuwe bedrijf kunt komen bezichtigen. uur een aan ons geheel zijn, dan zal het voor Zevenhuizens nieuwe burgervader gedurende zijn ambtsperiode in deze gemeente prettig werken zijn. Woensdagmiddag werden de heer Van ’t Verlaat, diens vrouw mevrouw W. M. van ’t Ver- laat-de Vries, dochter Hanny (16 jaar) en zoon Jan (18 jaar) verwelkomd aan de gemeentegrens bij het kruispunt Rijksweg 12-Bredeweg door een deputatie van de bevolking.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 4