Kwaliteit van Reeuwijks openbaar water in raad besproken Maatregelen op Kaagjesland voor verkeersveiligheid Bezoekavond voor Prot. Chr. School SALON Oranjemars had 361 deelnemers Schoolzwemmen voor 300 kinderen Bromfietsers botsten Kon. Julianaschool 210 leerlingen „MODERN” Kon. onderscheiding bij Stolker N.V. Biljarters naar Duitsland Derde Hervormde predikant Goudse bioscopen zwemmers WSE Nieuws BURGERLIJKE STAND toonaangevend met haar Breevaart voor taboe Weekblad voor Waddinxveen - 2 september 1965 Pagina 5 coiffures Moerkapelle Doktersdiensten Erfpacht Delegering Eabiel 86 woningwet woningen Geschiktheid gaf doorslag Rietmatten Onderwijs Reeuwijk Overname weg Verkeer Verkeerstelling Oplossing Politietoezicht I is steeds Namens het personeel mocht de heer Stolker ook de gelukwensen in ontvangst nemen. Op het geschenk moet hij echter wachten tot vrijdag avond, wanneer ter gelegenheid van zijn jubileum een gezellige perso- neelsavond wordt georganiseerd. Tot slot sprak de heer Stolker woorden van dank voor de onderscheiding en de geschenken. JACOB CATSLAAN 20 WADDINXVEEN TELEFOON 3148 REEUWIJK Vol spanning heeft iedereeen in de maandagavond j.l. te Reeuwijk gehouden raadsvergadering gewacht op de beantwoording van de vragen, die schriftelijk waren in gediend door de K.V.P.-raadsleden W. C. Kraan en P. A. van der Wal. In de vragen van de heer Kraan lag kritiek op het benoemen van een niet-Reeuwijker in de functie van bode-schrijver, de heer Van der Wal toonde zich ongerust over de verkeerssituatie op de weg Kaagjesland. Voorts was er de vraag van de heer Oosterwijk (PvdA) over de toestand van de openbare wateren in Reeuwijk. WADDINXVEEN Op het kruis punt Kerkweg-Kanaalstraat kwamen dinsdagmidag omstreeks 5 uur twee bromfietsers met elkaar in botsing. Een uit de Kanaalstraat komende bromfietser verleende geen voorrang aan de uit Reeuwijk afkomstige mej. Groenendijk, die met haar bromfiets over de Kerkweg reed. Zij kwam te vallen en liep daarbij een hersen schudding en verwondingen aan bei de benen op. In de functie van bode-schrijver ten gemeentehuize werd een niet- Reeuwijker benoemd, terwijl de sol licitatie van een inwoner van de ge meente werd afgewezen. Deze inwo ner had de vorige bode, de heer H. Kalkman, meerdere malen in zijn werkzaamheden geassisteerd. De heer Kraan wilde weten, welke motieven hadden geleid tot de genomen beslis sing. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. A. Boertje n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar (zondag 5 september 1965) WADDINXVEEN P. van der Linde, Kerkweg 214, Waddinxveen, telefoon (01828) 2250 REEUWIJK J. P. Hoeneveld, telefoon (01829) 227. De apotheek van dokter J. v. d. Goot zal in verband hiermede zaterdag middag 4 september a.s. na 2.00 uur gesloten zijn. WADDINXVEEN Als gevolg van het omdraaien der cijfers werd vo rige week in ons artikel „De school bel luidt weer” de Kon. Julianaschool aanzienlijk tekort gedaan. Het aantal leerlingen met ingang van het nieu we schooljaar aan de school was niet 120 maar 210. Goedkeuring werd gegeven aan een voorstel de Goudse Watersport vereniging „Elfhoeven”, die sinds ge ruime tijd water van de gemeente in huur heeft, het betrokken water in refpacht te geven. De vereniging had daarom gevraagd in verband met de wenselijkheid de havenaccommodatie De bevoegdheid tot benoemen van onderwijzers bij het openbaar onder wijs delegeerde de raad in het begin van dit jaar voor een periode van drie jaar aan het college van B. en W. Het college vroeg thans om de zelfde competentie ten aanzien van het kleuteronderwijs (m.u.v. het be- noemings- en ontslagrecht van hoofdleidsters). Met de stemmen van leden van de PvdA-fractie, de heren L. Boom, N. Oosterwijk en A. J. Prins („Er is voor B. en W. ook altijd nog de mogelijkheid tot tijdelijke benoe ming over te gaan”) werd het voor stel aangenomen. REEUWIJK Het gemeen tebestuur van Reeuwijk waar schuwt ervoor dat zwemmen in de Breevaart gevaar kan opleveren voor de gezondheid. Tengevolge van het zwemmen in de Breevaart heeft zich on langs een geval van de ziekte van Weil voorgedaan. In verband met het boven staande doet het gemeentebe stuur een dringend beroep op de inwoners, en in het bijzon der die rond het plassengebied, geen vuilnis, etensresten, etc. in het water te gooien. Voorts wordt erop gewezen, dat etensresten ook op andere, voor ratten gemakkelijk be reikbare plaatsen, niet mogen worden gegooid. Indien u in de omgeving van uw woning of bedrijf ratten aantreft, wordt u verzocht zich in verbinding te stellen met de dienst van gemeentewerken (telefoon 241). „Het piaswater verkeert in een zeer labiele toestand,” antwoordde de voorzitter tijdens de rondvraag aan de heer Oosterwijk (PvdA), die wilde weten hoe het er voor staat met de kwaliteit van dat water. Vol gens de voorzitter is de controle van het water geïntensiveerd, sinds vorig jaar een duidelijke kwaliteitsver- slechtering optrad waardoor o.a. het zwembad „Elfhoeven” moest worden gesloten. Er worden frequenter en op meer plaatsen monsters getrokken. De resultaten van de onderzoekingen worden steeds ter kennis gebracht van de Inspecteur voor de Volksge zondheid. Deze heeft geadviseerd het zwemmen nog niet te verbieden, maar wel de situatie nauwlettend in het oog te houden. De voorzitter noemde de vraag van de heer Oosterwijk actueel in ver band met een geval van de ziekte Van Weil, dat zich jongstleden vrij dag heeft voorgedaan. De ziekte werd waarschijnlijk opgelopen bij het zwemmen in het Goudse deel van de Breevaart. Hoewel een zwemverbod volgens de inspectie der volksgezond heid nog niet nodig is, heeft de bur gemeester wel met alle klem het zwemmen in de Breevaart onraden! Volgens de voorzitter zal het col lege de toestand in het gehele plas sengebied binnenkort met de betrok ken instanties bespreken. Met de on derzoekingen van het water wordt doorgegaan. Verwacht wordt, dat de morgen in gebruik te nemen riool waterzuiveringsinstallatie en andere te nemen maatregelen voor volgend jaar tot een kwaliteitsverbetering van het water zullen leiden. WADDINXVEEN Gisterochtend is tijdens een bijeenkomst in de kan tine van de Meubelfabriek Stolker N.V. de 60-jarige heer K. Stolker ge huldigd in verband met zijn veertig jarig dienstverband bij het bedrijf. De heer Stolker, die werkzaam is als machinaal-houtbewerker ontving uit handen van burgemeester C. A. van der Hooft de ere-medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De burgemeester noemde veertig jaar een mooi jubileum, te meer daar het tegenwoordig niet veel meer voorkomt, dat men zo lang bij hetzelfde bedrijf werkzaam blijft. Voorts wees hij op de bijzonderheid dat het Koninklijk Besluit voor deze onderscheiding was getekend in het koninklijk vakantieverblijf te Porto Ercole in Italië. De directeur, de heer C. van der Bas sprak waerderende woorden aan het adres van de jubilaris en bood hem namens de Centrale Bond van Meubelfabrikanten de gouden speld met oorkonde aan, terwijl hij hem namens de N.V. tevens een televisie toestel aanbod. Hierbij werd de ver zekering gegeven, dat dit nog zou worden aangesloten vóór de wed strijd Feijenoord-Real Madrid. Voor mevrouw Stolker was er een fraai boeket bloemen. WADDINXVEEN Op uitnodi ging van de Deutsche Verein Bil- jartfreunde brengen leden van de Waddinxveense biljartvereniging De Sportvrienden zaterdag en zon dag een bezoek aan de Duitse plaats Herne-Sodingen, waar ze zullen deelnemen aan een toernooi te spe len in zeven partijen. Voor zondag staat er een excursie op het pro gramma. De Duitse biljarters zullen voor een tegenbezoek naar Wad dinxveen worden uitgenodigd tij dens het bollenseizoen 1966. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: damespolshorlogepad- vindersriem; damesportemonnaie m. inhoud; kinderportemonnaie m. inh.; plastic kinderschoen; herenporte- monnaie met inh.; 2 autosleuteltjes. Verloren: wieldop van Volkswagen; herensjaal; zwarte glacé dameshand- schoen; boekje bouwkunde; kente kenbewijs. WADDINXVEEN Ds. J. den Hoed uit Wijk bij Heusden is door de Hervormde Kerk te Waddinx veen beroepen voor de derde pre- dikantsplaats. Op donderdag 9 sep tember zal ds. Den Hoed Waddinx veen bezoeken. Op die dag is er voor de gemeenteleden ’s avonds gelegenheid in het wijkgebouw „Bethel” met de predikant kennis te maken. W.S.E. 1 was weer schotvaardig in haar oefenwedstrijd tegen een Ona- combinatie. B. v.d. Sluis schoot hard en onhoudbaar in na tien minuten, maar Ona schoot al direct de gelijk maker in het net, 11. C. van Rijn schoot in de twintigste minuut uit een corner ineens kogelhard in, 21, en Ph. Geers maakte nog voor rust 41 met twee goede schoten. Na de rust werd het 42 en zelfs nog 43 toen W.S.E. in eigen doel schoot, maar daarna was het W.S.E. dat door Adr. v. Vliet twee en Th. Geers één de stand op 73 wist te brengen. W.S.E. 2 wilde voor het eerste niet onder doen en won met 60 van een Boskoop-combinatie. De ruststand was reeds 50. De tweede helft was wat minder van gehalte. Éénmaal wist W.S.E. het net nog te vinden. De Boskoop-com binatie stelde daar niets tegenover. W.S.E. 3 speelde in Alphen tegen de Alfense Boys 4. Na twintig minu ten spelen was het 1—0 voor W.S.E. In de laatste minuut voor de rust werd de stand gelijk, 11. Toen de scheidsrechter floot voor het einde, moesten spil Fens en zijn mannen met een kleine nederlaag genoegen nemen. De raad ging akkoord met het be schikbaar stellen van grond- en bouwvoorschotten voor respectieve lijk 61 woningen door de Woning bouwvereniging Reeuwijk en 25 wo ningen door de R.K. Woningbouw vereniging St. Jozef. Door bouw vol gens een zgn. keuzeplan wordt een contingent van acht woningen extra verkregen. Voorts besloot de raad nog tot on bewoonbaar verklaring van de wo ning Platteweg 27 en de woningen ’s-Gravenbroekseweg. 34, 36 en 38. De tijdens de vergadering door burgemeester Quarles van Ufford aangeboden gemeentebegroting 1966 bleek met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 11.650.000 voor het eerst sinds enige jaren weer sluitend te zijn. Een en ander was gebaseerd op geraamde hogere inkomsten uit het gemeentefonds. WADDINXVEEN Maandag be ginnen in het overdekte Goudse zwembad weer de schoolzwemles- sen voor alle leerlingen van de 5de klassen van de Waddinxveense la gere scholen. Iedere maandagoch tend om de veertien dagen zal een Citosa-bus een pendeldienst tussen Waddinxveen en het zwembad on derhouden, om de ongeveer drie honderd aan deze lessen deelne mende scholieren te vervoeren. De zwemlessen duren ongeveer een half uur. Met de reis en het aan- en uitkleden meegerekend zijn de leer lingen op die ochtenden ongeveer anderhalf uur van school. De lessen zijn zodanig ingericht, dat de scholieren klaar worden ge maakt voor het diploma-zwemmen. De kosten van de zwemlessen in Gouda worden door de ouders be taald, ca. zestig cent per les. Het busvervoer is voor rekening van de gemeente Waddinxveen. Aanvanke lijk had de gemeente alle kosten voor haar rekening willen nemen, gezien de grote waarde, die het ge meentebestuur van deze waterrijke gemeente hecht aan het bij brengen van de zwemkunst aan de kinderen. Gedeputeerde Staten konden met deze gemeentelijke gulheid echter niet akkoord gaan. Voor zover be kend heeft het zelf bekostigen van het lesgeld echter bij geen der ou ders bezwaren ontmoet. WADDINXVEEN week van 24 t/m 30 augustus 1965 Geboren: Matthijs Jacobus, z.v. M. J. Degenhardt en T. van Groningen; Antonius Bernardus Maria, z.v. J. C. C. Boekhorst en M. P. den Hollander; Johanna Elisabeth, d.v. J. A. Lelie veld en M. J. H. Borsboom; Hendrik Jan, z.v. G. Wolters en C. M. Mudde; Jacobus, z.v. W. Hagen en C. A. van Tol; Alexandra Regina Maria, d.v. A. A. Verkleij en R. M. Zaadnoordijk. Ondertrouwd: G. Ravenhorst en C. M. Verboom; T. C. Leenheer en E. J. Radder. Gehuwd: M. Oosterom en C. K. v. d. Hoeven; F. N. C. van Nielen en T. de Wit; J. van Weenen en P. A. Rupke. Overleden: Postma, Hendrik, oud 56 jaar; Pierhagen e.v. Ottevanger, Johanna Antonia, oud 26 jaar. „De betrokken Reeuwijker is met 33 andere sollicitanten opgekomen,” aldus de voorzitter, jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford in zijn beant woording, „en al deze sollicitanten zijn tegenover elkaar afgewogen. Doorslaggevend is tenslotte geweest de geschiktheid voor de functie van bode én voor die van schrijver.” De burgemeester zei niet, zoals de heer Kraan, onbehagen omtrent deze be noeming in de gemeente te hebben bespeurd, hoogstens enige spijt. Hij kon de heer Kraan verder meedelen, dat benoemingen van personeel voortaan tussentijds schriftelijk ter kennis van de raadsleden zullen wor den gebracht. WADDINXVEEN Voor de 7de Oranjemars georganiseerd door de Wandelsportvereniging „WIK”, die dinsdagavond werd gehouden, had den zich 361 deelnemers en deel neemsters laten inschrijven. De start vond plaats op het schoolplein aan de Oranjelaan, vanwaar de groepen en individuele wandelaars de verschillende routes volgden, die allemaal door Waddinxveen-Zuid voerden. De twaalf en acht-kilo- meterroutes hadden hun keerpunt nabij ’t Weegje. De vijf kilometer route had de Burgemeester Troost- straat als het verste punt. De Alphense wandelsportvereni ging Quick Steps wist bij de twaalf kilometer voor de derde achtereen volgende maal de wisselbeker in de wacht te slepen en kwam daardoor nu definitief in het bezit van deze beker. Een groep van dezelfde ver eniging werd op de acht kilometer eerste met 157 punten, gevolgd door de Trekvogels uit Woerden met 154 punten. Bij de andere groepen werd de schoolgroep van de Willem van Oranjeschool eerste met 151 punten. Tweede werd een groep van de speeltuinvereniging Oranjewijk en derde een groep van de Chr. Land- bouwhuishoudschool. Op de vijf ki lometer werd een groep van de speeltuinvereniging Oranjewijk eerste. WADDINXVEEN Dinsdagavond werd in de nieuwe Prot. Christelij ke Lagere School aan de Herman Heijermanslaan in de Vondelwijk een informele bijeenkomst gehou den voor ouders van de leerlingen en belangstellenden, teneinde een indruk van deze school te kunnen opdoen en kennis te kunnen maken met de nieuwe onderwijskrachten en leden van het bestuur. Ook bur gemeester C. A. van der Hooft en echtgenote gaven van hun belang stelling blijk. Zoals bekend zijn de Stichtingen voor Hervormd Onderwijs en Chr. Nationaal Onderwijs in deze ge meente voor deze nieuwe 6-klassige school, die tijdelijk in een houten gebouw is ondergebracht, een sa menwerking aangegaan. Een hoofd van de school is tot dusverre nog niet benoemd. Het bestuur hoopt spoedig in de bestaande vacature te kunnen voorzien. De functie wordt tijdelijk waargenomen door de heer M. Monster. „Spel der driften” heet een nieu we film van Jean-Paul Belmondo. Het is weer precies wat we zo lang zamerhand van Belmondo gewend zijn geraakt. Vriendinnetjes in over vloed en tegelijkertijd een spannend avontuur dat eindigt in een dave rende schietpartij met de politie. ,,’s Nachts in Saint Tropez” is een film van jongelui en vakantie. Een zekere Jean-Paul (niet de Belmon do) heeft een avontuurtje in de villa of |in het jacht van een rijke me vrouw, maar keert uiteindelijk toch weer terug naar zijn Anne-Marie. Een tweede vraag van de heer Oosterwijk betrof de rietmatten, die steeds meer bij huizen langs de plas sen worden geplaatst om de bewo ners wat meer privacy te geven. De heer Oosterwijk vroeg of daaraan geen paal en perk moest worden ge steld, omdat de rietmatten het land- schap niet bepaald verfraaien. De voorzitter antwoordde hierop, dat optreden tegen deze toestand wel mogelijk is binnen de bebouwde kom, waar ten aanzien van deze zaken een politieverordening van kracht is. Daarbuiten is dat echter moeilijker, meende hij. R.M. Met alle stemmen voor benoemde de raad in vaste dienst mej. I. Meijer uit Apeldoorn als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool ,,’t Ben geltje” te Reeuwijk-brug en mej. W. C. Molenaar uit Utrecht, als leidster aan dezelfde school. Beide dames waren tijdens het zomerreces van de raad reeds door B. en W. in tijdelijke dienst benoemd. Eervol ontslag werd verleend aan mej. W. Verhoef, hoofd leidster aan de openbare kleuter school te Reeuwijk-dorp. In haar plaats benoemde de raad, die keus had twee kandidaten, mejuffrouw L. A. van Reeden te Amersfoort. (zondag 5 september 1965) Waddinxveen Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. J. den Hoed te Wijk bij Heusden Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. W. Balke van Bodegraven n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: dhr J. Henzen n.m. 5.00 uur: ds. W. Vroegindewey van Katwijk Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: ds. H. M. Cnossen van Amsterdam n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 uur: ds. A. C. Scherpenisse van Scheveningen v.m. 10.30 uur: ds. A. C. Scherpenisse n.m. 6.30 uur: ds. A. C. Scherpenisse Remonstrantse Kerk: vm. 10.00 uur: ds. Van Holle - Meyer Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur ds. A P Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerk: Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.45 uur: ds. J. Kooien Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Vos, van Gouda n.m. 5.00 uur: ds. J. Kooien N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. E. S. Lint van Lienden n.m. 6.30 uur: ds. E. S. Lint Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur :ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30- 9.00- 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: Zondag 7.30 - 9.00 - 10.45 u.: H. Mis. In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. lance mogelijk is. Aan het beantwoorden van deze vragen ging een reeks van raadsbe sluiten op voorstellen van B. en W. vooraf. De raad ging accoord met de overname in eigendom, beheer en onderhoud van een deel van de Goudsestraatweg. De gemeente Bo degraven betaalt Reeuwijk daarvoor een afkoopsom van 18.000. De heer K. Schulting (VVD) merkte nog op, dat hij de naam van de betrokken weg, gezien de ligging, onlogisch vond. Hij suggereerde de naam Via- duktweg. uit te breiden. Erfpacht was nodig, omdat op in gehuurd water gebouw de eigendommen geen hypotheek kan worden gevestigd. Evenmin beston den er bezwaren tegen de verlenging van een huurovereenkomst met de heer B. Boere inzake het visrecht in de wetering, ten westen van de Kerkweg. De heer Van der Wal had gevraagd naar de oorzaken van twee erinstige verkeersongevallen op het Kaagjes land, welke maatregelen B. en W. overwogen ter verbetering van de verkeerssituatie en volgens het Col lege het politie-toezicht in Reeuwijk Dorp wel voldoende was. De burgemeester had een onder zoek laten instellen naar het aantal ongelukken op het Kaagjesland. Hieruit bleek, dat daar sinds 1963 tien ongelukken zijn gebeurd op een totaal van 428 voor de gehele ge meente. „Strikt genomen,” aldus de voorzitter, „zou men kunnen conclu deren, dat het Kaagjesland één der veiligste wegen in het dorp is, alhoe- uit wil gaan. Wel van belang is het wel ons College daar toch niet van soort ongevallen.” Volgens de burgemeester zijn de ongevallen niet alleen aan een te hoge snelheid toe te schrijven. Bij een onlangs gehouden verkeerstel ling bleek, dat tussen ’s middags vier uur en kwart voor zes 86 vierwielige, 2 tweewielige motorvoertuigen, 154 bromfietsen en 160 fietsen het Kaag jesland passeerden. Daarvan reden slechs negen brommers boven de toe gelaten snelheidsgrens. Van de twee ernstige ongevallen had het ene als oorzaak het uitwijken naar links door een wielrijder, die door een auto werd gegrepen. Het andere ongeluk was veroorzaakt, doordat een auto na het inhalen van een wielrijder te snel naar rechts was gegaan. De burgemeester zag geen oplos sing in het opheffen van het eenzij dige wachtverbod oji het Kaagjes land en nog minder in het instellen van een wachtverbod voor beide zij den, omdat „een schone weg slechts tot hard rijden verlokt.” Een verdere snelheidsbeperking is alleen moge lijk op wegen met een zeer intensief verkeer. Wel zag de voorzitter moge lijkheden tot een oplossing in het rooien van bomen bij het kruispunt met de v.d. Veldestraat (dit ter ver betering van het zicht) en voorts het instellen van een Voorrangskruising aldaar. Indien nodig zouden ook an dere bomen van het smalle trottoir moeten verdwijnen. Overigens meende de voorzitter, dat de oorzaken van de ongelukken waarop de vragen van de heer Van der Wal betrekking hadden, moeilijk hadden kunnen worden bestreden. Wat betreft het onvoldoende politie toezicht zei de voorzitter, dat dit toe zicht nergens in de gemeente vol doende is. Dit wegens de te geringe bezetting in het korps, dat op het ogenblik slechts vier man omvat, waardoor er nagenoeg geen surveil- Er heerste een feestelijke stemming in Ouwehand’s Dierenpark te Rhenen, toen daar vorige week bijna duizend jeugdige Wad- dinxveners genoten van een dagtocht, georganiseerd door het Winkelcentrum Brug. (Foto De Rooy.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5