Rioolwaterzuiveringsinstallatie in I Reeuwijk uniek in Nederland Bezoek zwembad leed onder het slechte zomerweer Drukke maanden voor Kerkkoor ’Vox Jubilans Sportvrienden op bezoek bij Rillardfreunde WIK en Paddestoel naar Oosterbeek Geen spreekuur ROME- REFORMATIE Geslaagd voor judo-examens Binnen een maand 8500 voor kerk Bejaardenclub naar Arnhem Eendagsrestaurant „De Soete Inval” in Ger. ver.gebouw W’veense duivin wint wedvlucht Bezinningsweekend Ger. jeugd geslaagd Winst in voetbaltoto Goudse bioscopen Nieuwsbladen krijgen meer belangstelling Pagina 10 Weekblad voor Waddinxveen - 9 september 1965 5 J BURGERLIJKE STAND ll^DE KERKEN NODIGEN DOKTERSDIENSTEN Reeuwijk Bezichtiging Moerkapelle Zevenhuizen Steun Werking BURGERLIJKE STAND MOERKAPELLE 2: Weekblad DOKTERSDIENSTEN (zondag 12 september 1965) van de ’sparjair’, zodat er nog vol doende mogelijkheid tot uitbreiding aanwezig is. Mocht de grens van de inwoner-equivalent toch overschre den worden, dan bestaat nog altijd de mogelijkheid de installatie te de monteren en te doen vervangen door een grotere. De oude zou dan ergens anders dienst kunnen doen. en en WADDINXVEEN: Th. G. Blom. Kon. Wilhelminasingel 83, Waddinxveen, telef. (01828) 2112. MOERKAPELLE De burge meester is verhinderd morgenochtend spreekuur te houden. Inlichtingen aan protestanten en rooms-katholieken omtrent het waarom der reformatie worden gaarne verstrekt door: Stichting „In de Rechte Straat” „De Wartburg", Boulevard 11, Velp (Gld), telef. 08302-4959 ABONNEERT U OP ONS MAANDBLAD 5,- pi) Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Roetman van Gouda n.m. 6.30 uur: ds. v. d. Velden van Renkum Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 5.00 uur: ds. Poot, van Woerden N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. C. A. Vreugdenhil van Den Haag n.m. 6.30 uur: ds. C. A. Vreugdenhil Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwjjk-dorp Zondag 7.30-9.00- 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: Zondag 7.30 - 9.00 - 10.45 u.: H. Mis. In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Na de explicatie van ir. Böttger reed het gezelschap per bus naar het complex, waar mr. T. A. van Dijken, staande boven het cylindervormige bouwwerk, de knop omdraaide die de machines in werking stelde. Na een korte bezichtiging van de instal latie, die zelfs van enige architecto nische schoonheid niet ontbloot is, bezocht men nog het pompgemaal (één van de twee) bij de winkelga lerij van Reeuwijk-brug. Daarna keerde men naar de raadzaal terug, waar de bijeenkomst werd besloten. REEUWIJK Op 14 oktober 1964 legde Reeuwijks burgemeester, jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford, de eerste steen voor de bouw van de ’sparjair’ rioolwaterzuiveringsinstallatie bij Reeuwijk-brug. Op vrijdag 3 september van het volgende jaar, nog geen jaar later, kon hij er zijn vreugde over uit spreken, dat deze installatie, die in zijn soort uniek is in Nederland, in ge bruik kon worden genomen. Burgemeester Quarles van Ufford hield zijn redevoering vrijdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis waar behalve de wethouders, raadsleden en aannemers, die een aandeel hebben geleverd in de totstandkoming van de installatie, ook talrijke ’professioneel geïnteresseerden’ aanwezig waren. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. A. Boertje n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar abonnees, de maar sporadisch voorgekomen. Gedurende dit zomerseizoen heeft badmeester Troost aan 236 kinderen zwemles gegeven; terwijl er in het voorseizoen ook nog lessen in het schoolzwemmen waren. In totaal werden er in het zwem bad 244 zwemdiploma’s uitgereikt. Voor de scholieren waren er 101 A en 46 B-diploma’s. Aan de overige zwemleerlingen werden 54 A, 27 B, en 8 C-diploma’s van de KNZB uit gereikt. Vorig jaar werden er in to taal 323 diploma’s behaald. WADDINXVEEN De leden van de Waddinxveense wandelsportver- eniging WIK gaan zaterdag 11 sep tember per bus naar Oosterbeek, waar zij zullen deelnemen aan de 19e Airborne wandeltocht. Er zijn in de bus nog enkele plaatsen vrij, zodat men zich nog kan opgeven bij het bestuur van WIK. Het vertrek punt is bij garage Buitelaar aan de Kerkweg, vanwaar de bus ’s mor gens om acht uur vertrekt. Woens dagavond (zeven uur) houdt WIK een algemene ledenvergadering. Ook van de speeltuinvereniging „De Paddestoel” zullen een aantal kinderen aan de tocht in Oosterbeek deelnemen. Zij zullen in particuliere auto’s naar Oosterbeek worden ge bracht. ZEVENHUIZEN: zaterdag na half één en zondag: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon (01892) 500. REEUWIJK: G. C. A. Essens, John Raedeckersin- gel 6, Reeuwijk, telefoon (01829) 966. WADDINXVEEN Voor het judo- examen, dat onlangs in Gouda werd gehouden, zijn de volgende leden van de Waddinxveense judoclub geslaagd: Senioren: J. A. G. Hertogh (oranje band). Junioren: Wim van der Wal (groene slip) en Adriaan van der Wouden (oranje slip). Voor deze oranje band slaagden voorts bij de senioren Henk Kortenhoeven Koos Kreft uit Zevenhuizen Frans Breedijk en Nico Ram uit Moerkapelle. Hans Bleeker uit Ree wijk behaalde de groene band voor junioren. WADDINXVEEN In één maand tijd is er voor de actie van de bouw van de Nederlandse Hervormde Kerk (Westerkerk) een bedrag van ruim 8500 bijeengebracht. Het in gezamelde bedrag was eind juli nog ruim veertigduizend gulden. Thans bedraagt de stand 48.523,70. De actie verloopt volgens de organisa toren geheel naar wens. WADDINXVEEN De bejaarden club heeft gisteren weer het jaarlijk se uitstapje gemaakt, georganiseerd door de Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening, afd. Waddinxveen. Met twee bussen vertrokken de 82 deel nemers gisterochtend richting Arn hem. Na een rustpauze in Leersum, waar koffie werd gedronken, werd de reis voortgezet naar het einddoel, Park Sonsbeek te Arnhem, Hier werd de koffietafel gebruikt, waarbij ook tegenwoordig waren burgemeester en mevrouw Van der Hooft. Na het park uitvoerig te hebben bekeken werd de terugreis aanvaard. Een bezoek aan de Pyramide van Austerlitz viel min of meer in het water door een plotseling opgekomen regenbui. De koffie en de krentenbol die daar werden geserveerd smaak ten echter best. Voldoende op tijd om de voetbalwedstrijd Feijenoord- Real Madrid nog op het TV-scherm te kunnen zien keerde het gezelschap in Waddinxveen terug. De jaarliikse reizen van de bejaardenclub worden bekostigd uit de opbrengsten van een verkoopmiddag van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening en bijdra gen van de bejaarden zelf. In okto ber of november wordt er weer een verkoopmiddag gehouden. WADDINXVEEN De Gerefor meerde gemeente in Waddinxveen is in deze dagen bijzonder actief. De jeugdorganisaties zijn het nieuwe seizoen begonnen met een flink aan tal festiviteiten en tegelijkertijd tracht de Gereformeerde Vrouwen vereniging nog een graantje mee te pikken ten bate van de Kerkbouw- actie. Zaterdagmiddag om twee uur be gint een grote puzzelrit voor auto mobilisten, motor- en scooterrijders, brom- en gewone fietsers. Iedereen mag mee doen. De start is bij het gereformeerd verenigingsgebouw in de Stationsstraat, waar de dames van de vrouwenvereniging een ééndags- restaurant hebben ingericht, dat de Soete Inval heet. Alcoholhoudende dranken zijn uiteraard taboe, maar verder is er van alles te koop en de opbrengst is natuurlijk voor de kerk- bouwactie. De dames hebben veel werk be steed aan het restaurant. Ze hebben zelf taarten gemaakt en cakes en koekjes gebakken. Men hoopt nu maar dat ze vlot van de hand zullen gaan. Dat zal ook wel, want de deel nemers aan de puzzelrit zullen na een vermoeiende middag best trek hebben. Ook niet-deelnemers kunnen vrijuit de Soete Inval in en uitlopen. Het restaurant blijft tot zaterdag avond uiterlijk negen uur geopend. WADDINXVEEN Zestien leden van de Waddinxveense biljartver eniging ’Sportvrienden’ hebben het afgelopen weekeinde met hun echt genotes of verloofdes een bezoek gebracht aan Herne-Soldingen in Duitsland, waar zij de gasten waren van de Duitse biljartvereniging ’Bil- lardfreunde’. Het gezelschap werd in Herne- Soldingen allerhartelijkst ontvangen Ook het gemeentebestuur gaf blijk van zijn belangstelling. Na de offi ciële ontvangst werd in de Biljart zaal een vriendschappelijk toernooi gespeeld. „Sportvrienden” won dit toernooi met 6-8. De uitslagen waren als volgt: B. van der Sluis-G. Kipper 2-0; C. Al- blas-H. Weeke 0-2; F. Zyderhand- H. Biedeman 0-2; P. Vink-R. Glaser 2-0; F. Spek-G. Freiesleben 0-2; W. van Vliet-Ziebartn 2-0; C. Zwjjgers- W. Stopinskie 2-0. De voorzitter van de Duitse Bil jartbond, de heer Siebert, reikte de clubprijzen uit. Van 't stadsbestuur ontvingen de gasten een fraai wa penschild van de „Stadt Herne” met een begeleidend schrijven van de Ober-Burgemeister. Na de plechtigheden volgde een diner, waarna een groot feest met dans werd gehouden. Dat duurde tot diep in de nacht. Omdat het zondag morgen ook in Herne-Soldingen slecht weer was, werd de excursie Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. de Waard van Oegstgeest n.m. 7.00 uur: ds. W. F. van der Staat Kapel a/d Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. v. d. Staat Gereformeerde Kerk: v.m. 10.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. T. Kamper van Zoetermeer Veren. Vrijz. Hervormde Kerk: n.m. 6.30 uur: ds. J. van Rossum van Voorburg WADDINXVEEN Dertig jon geren hebben deze week deelgeno men aan het bezinningsweekend van de Gereformeerde jeugdvereni gingen Entre Nous en Actie in de jeugdherberg „De Waterbaan” in Reeuwijk. Uit de gesprekken kwam de behoefte naar voren wat meer naar buiten te treden om in contact te komen met andersdenkende jon geren. De Gereformeerde jeugd van Wad dinxveen zal zich in de komende tijd gaan toeleggen op het trachten in te schakelen van de jeugd, die zich nog niet heeft aangesloten bij een organisatie. Met een aantal roei boten werd gedurende het weekend een rondvaart over de plassen ge maakt. Maandagmorgen keerden de deelnemers aan dit bezinningsweek end, dat aan de verwachtingen be antwoord heeft, naar huis terug. In de afdeling Gouda werd deze week 50.000 aan prijzen uitgekeerd. Een deelnemer van de voetbalvereni ging ’Olympia’ met 12 goede uitsla gen ontvangt 46.806. Voor de derde prijs kwamen in het district Gouda twee deelnemers in aanmerking. Eén van ’Olympia’ en één van ’Spirit’ uit Ouderkerk a.d. IJsseel; zij ontvangen ieder 1650. in de omgeving van de stad, die op. het programma stond, afgelast. Be laden met geschenken keerde het gezelschap zondagavond naar Wad dinxveen terug. Men heeft besloten de Billard- freunde voor een tegenbezoek uit te nodigen. Dat zou dan moeten ge beuren in mei van het volgende jaar, als de bollenvelden in bloei staan. Men gaat zich nu reeds voor bereiden op het bezoek om de Duit sers op gelijkwaardige wijze te kun nen ontvangen. (zondag 12 september 1965) Waddinxveen Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: eerw. heer Van Galen van Arnhem n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Friso weg) v.m. 9.30 uur: ds. J. Timmer van Woerden n.m. 5.00 uur: ds. W. van Kooten Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk: van. 9.30 uur: ds. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: ds. A. J. Lamping van Leiden „Er is met de bouw van de instal latie weer een stap gedaan in de niet af latende strijd om het behouden en verdedigen van de wateren van ons land,” aldus de burgemeester, die in grote Ijjnen de geschiedenis van de tot standkoming van het proiect be schreef. In 1960 werd er voor de eer ste maal gesproken over de defini tieve maatregelen tegen de water vervuiling door middel van een zui veringsinstallatie. Nadat de ministe riële goedkeuring was afgekomen kon in 1964 een aanvang worden ge nomen met de bouw. De Amerikaanse versie van ”La belle Américaine”, genaamd ’’The Yellow Rolls Royce” draait deze week in Thalia. Het is de verfilmde trio- logie van het ’leven’ van een knal gele Rolls Royce, die de meest won derlijke avonturen beleeft. Gekocht door een Engelse markies komt hij later in handen van Italiaanse gang sters. Daarna wordt hij overgenomen door een rijke Amerikaanse, die met de Rolls verwikkeld raakt in een po litiek avontuur in Joego-Slavië. Il lustere namen als Shurley MacLaine, Rex Harrison, Omar Sharif, enz. ga randeren een lachsucces. (14 jaar). Een film vol spanning en avontuur is „Incident op Cyprus”. De officier van de Britse Inlichtingendienst (Dirk Bogarde) ontmoet een char mant Amerikaans meisje, dat het aan de stok krijgt met de in 1957 nog steeds actieve rebellen op het eiland. Een aantal trouwe vrienden van de Amerikaanse wordt neergeschoten gedurende de talrijke gevechten, maar zowel de Britse officier als het meisje worden gespaard en weten naar het buitenland te ontkomen. (Thalia, 18 jaar). De naam Charlton Heston staat in voor een bijzondere film. Ofschoon er van het verhaal van ’Mapoor Dun dee’, de film die deze week in de Schouwburg draait, dertien in een dozijn gaan, steekt hij toch met kop en schouders boven de rest uit. Men kan de intrige vanachter het waas van kruitdamp van gevechten met Indianen en Franse soldaten (uit Mexico) gemakkelijk volgen en zelfs enigszins voorspellen. Majoor Dun dee (Cahrlton Heston) neemt in zijn groep vrijwilligers, waarmee hij de Indianen wil gaan bestrijden, een vroegere krijgsgevangene op; Tyreen (Richard Harris). De twee mannen worden rivalen, maar naarmate de strijd vordert gaan ze elkaar meer waarderen. Twee voortreffelijke ka rakterrollen van Harris en Heston. Tyreen sneuvelt tenslotte. (14 jaar). Zangvogels”, beide o.l.v. Mar. Eg berts uit Rotterdam. Donderdag 16 december is de jaar lijkse kerstzangavond van Vox Ju bilans met haar Jeugdkoren in de Herv. Kerk van Waddinxven. Op 23 december wacht een concert in Al- blasserdam. Tenslotte ontving Vox Jubilans de uitnodiging dit jaar medewer king te willen verlenen aan de gro te evangelisatieavond, welke jaar lijks op de avond voor Kerst in de St. Janskerk te Gouda wordt gehou den tussen 10 en 11 uur. Vox Jubi lans heeft met inachtneming van haar eigen repertoire hieraan haar medewerking toegezegd. Alle con certen van Vox Jubilans zullen tra ditiegetrouw worden opgeluisterd door de pas in Maassluis benoemde organist Feike Asma. Al met al een druk verenigingsjaar voor dit koor, dat inmiddels in de voorgaande maanden reeds vele concerten ach ter de rug heeft. Vox Jubilans viert dit jaar haar twintig-jarig bestaan, maar zij viert dit, gezien de vele activiteiten, in hemdsmouwen. Naast de bestaande platen denkt dit koor binnen afzienbare tijd een eigen grammofoonplaat uit te ge ven, waarvan de baten bestemd zijn voor de kerkbouwactie van de plaat selijke Herv. Gemeente, Mar. Egberts die a.s. dinsdag zijn 77ste verjaardag hoopt te vieren, is nog steeds de actieve muzikale lei der van dit veel gevraagde koor. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey n.m. 5.00 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk: geen dienst. Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 donderdagavond 16 september, 7 uur: ds. Dumarchie van Voorthuizen, van Leersum Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur ds. A P Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerk: Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. Zondag 12 september: H. Mis in de St. Victorkerk voor leden en dona teurs van v.v. W.S.E. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie WADDINXVEEN Het slechte weer van de afgelopen zomer heeft zich duidelijk gemanifesteerd in de belangstelling voor het zwembad aan de Kanaaldijk. Het aantal be zoekers was belangrijk minder dan in 1964 toen er 55.000 zwemlustigen werden geteld. Deze zomer was dit aantal maar 40.750, ongeveer het zelfde als in de eveneens wat min der gunstige zomer van 1963. Het slechte weer is er tevens oorzaak van geweest, dat het zwembad deze week al is gesloten, inplaats van op 18 september, zoals andere jaren gebruikelijk is. Het gemiddelde dagbezoek aan het zwembad was 433 zwemlustigen, tegen een gemiddelde van 519 vorig jaar. Alleen waren er in 1964 25 dagen, waarop meer dan 900 bezoe kers op één dag werden geteld en dit jaar maar acht van dergeljjke dagen. De topdag was dit jaar op 28 juni met 1115 bezoekers. In 1964 werden er op de topdag 1764 geteld. De temperatuur van het water bleef ook steeds aan de lage kant en schommelde vaak tussen de 14% en 16 graden Celcius, terwijl het ge middelde toch wel 18 moet zijn. In andere zomers bereikt het water ge durende enkele weken meestal wel een temperatuur van 20 graden Cel cius en op enkele dagen zijn er wel uitschieters van 21 en 22 graden. Dagen van 20 graden zijn dit jaar Bljjkens een in het reclameblad ’Ariadne’ gepubliceerd overzicht is de belangstelling voor de nieuwsbla den als advertentie-medium in 1964 belangrijk toegenomen. In de geza menlijke Nederlandse Nieuwsbladen werd in 1963 voor 18,6 miljoen gulden geadverteerd. In 1964 was dit bedrag 25,3 miljoen gulden. Opvallend is, dat de advertentiebestedingen in de gra tis verspreide huis-aan-huis bladen een daling onderging van 19,4 mil joen gulden in 1963 naar 18 miljoen gulden in 1964. De weekbladen Weekblad voor Waddinxveen en Weekblad Hollands Hart behoren tot de groep nieuws bladen met betalende waarvoor de belangstelling bij adverteerders zoveel groeide. WADDINXVEEN Een blauw bonte duivin van de heer A. J. van Essen, lid van de postduivenvereni ging „De Zwaluw” uit Waddinx veen, heeft voor haar eigenaar de wedvlucht Parkestone (Engeland) die werd georganiseerd door de post duivenvereniging „De ^Snelheid” uit Maassluis, gewonnen. Sneller dan 3976 andere duiven vloog deze duivin een bromfiets, een fiets en een flink bedrag aan poule- geld bjj elkaar. De gemiddelde snel heid van de duivin was 1376 meter per minuut. Uiteraard kon de gemeente Reeu wijk dit „stukje van zijn plicht”, zo als de burgemeester het noemde niet alleen bekostigen. Met een subjectie ve verhoging van het gemeentefonds van 6,81 per inwoner verleende het rijk financiële bijstand. „Bijna elke dag vindt er in onze provincie wel ergens een opening of ingebruikstelling van iets plaats”, zei mr. T. A. van Dijken, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. „Het is eenvoudig onmo gelijk voor ons steeds bij al die evenementen vertegenwoordigd te zijn, maar voor dit geval hebben we graag een uitzondering ge maakt.” Mr. van Dijken wees in zijn toe spraak op het feit, dat water een van de meest elementarie levensbehoef ten van de mens is. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe zuiverings installatie blijvend grote voldoening zou schenken aan de gemeente Reeu wijk en haar inwoners. Over de werking van de ’sparjair’ vertelde ir. W. Böttger het een en ander. In zijn huidige grootte is hij geschikt voor een inwoner-equivalent van 8000. Op het ogenblik ondervin den nog maar 4200 inwoners het nut WADDINXVEEN week van 31 aug. t/m 6 sept. 1965 Geboren: Harry, z.v. P. A. van Ze- venter en J. C. van Wingerden; Johan Dirk, z.v. C. de Rooij en M. A. Hoogendoorn; Neeltje Janny, d.v. J. Both en N. Borst; Jacqueline Cecelia Maria, d.v. J. W. Verbakel en A. A. Melman; Wilma, d.v. J. Scheurwater en M. van Nieland; Monique, d.v. H. Bons en M. A. Schildmeijer; Joke Martine, d.v. H. C. Maassen en W. J. Prinselaar; Vincent, z.v. R. Boverhuis en A. J. Blokker; Sonja, d.v. A. van Delft en A. Mole naar; Johanna Maria, d.v. W. Kaptein en C. G. M. Beerepoot; Janny Maria, d.v. W. Schipper en N. S. Lamens. Ondertrouwd: H. Molenaar en J. Borg. Gehuwd: F. J. M. Rohde en F. A. M. Zoethoutmaar; C. A. de Knoop en M. T. Slaman; J. van Westerveld en A. Zaal; A. Reijm en J. M. Hoogendoorn. Overleden: Baas, Alida Johanna, oud 61 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: nylon overhemd; een rol snoer; kinderdekentje; bruine kin- derportemonnaie; kinderfietsje; ny lon handschoen; boodschappenmand- je; parelketting; zwarte glacé dames- handschoen. Verloren: kinderfiets; dameshorloge; grijze fietstas; bos sleutels; bruine damesportemonnaie; kinderporte- monnaie; bruin windjack; rode step; gele step. BURGERLIJKE STAND REEUWIJK Geboren: Peter, z.v. J. M. de Jager en J. Slappendel; Reijer Hendrik, z.v. R. H. Schrieken en M. G. Nobel; Lisette Elisabeth Johanna, d.v. H. J. Straver en J. P. Ballering; Klazina Wilhelmina, d.v. H. Goud- riaan en K. Oosterwijk; Erica Maria, d.v. H. S. A. Haverkamp en M. E. Florijn; Adriana Wilhelmina, d.v. A. M. de Knikker en S. A. den Uijl. Geboren: Martinus Comelis, z.v. M. C. van der Spek en M. van der Spek; Pieternella Anna Cornelia, d.v. H. C. A. de Wilde en W. van Vliet; Arie Jan, z.v. A. van der Spek en J. Cammeraat; Johanna Ilona, d.v. A. H. Lindhout en W. Bregman; Willemina, d.v. G. van Kralingen en W. C. Rijneveld. Ondertrouwd: H. de Pater en J. L. Lindhout. Gehuwd: A. van Rijn en M. Boevée. BURGERLIJKE STAND ZEVENHUIZEN Ondertrouwd: A. Vis en G. B. Boevé. Gehuwd: A. Mourik en F. G. van der Graaf; A. van der Wiel en H. J. Vermulm. WADDINXVEEN Zelfs tijdens de vakantiemaanden juli en augus tus, kon het koor Vox Jubilans zich weinig vrije avonden permiteren, gezien de vele concerten welke dit jaar nog wachten. Tijdens deze zo mermaanden gingen de repetities dan ook gewoon door. Woensdagavond 15 september zal het koor onder leiding van Mar. Eg berts optreden in Bodegraven in het nieuwe verenigingsgebouw, op uit nodiging van een 400-tal Ouden van Dagen en chronische zieken, die we kelijks een eigen programma via een eigen draadomroep kunnen beluis teren en die unaniem Vox Jubilans als favoriet aanwezen om hun jaar lijkse verenigingsavond op te luis teren met ’n programma van Psal men en geestelijke liederen. Dinsdagavond 21 september zal Vox Jubilans staan opgesteld tussen de dikke pilaren van de oude Barto- lomeuskerk te Schoonhoven, waar het koor gaat medewerken aan een jeugdavond, welke het startschot wil zijn voor het plaatselijk Her vormd verenigingswerk. Donderdag 30 september wacht de jaarlijkse jeugdappèlavond in de Grote of St. Janskerk te Gouda, waaraan Vox Jubilans nu voor de vijfde achtereenvolgende maal in concertvorm medewerking zal ver lenen. Een dergelijke avond bete kent altijd een volle St. Janskerk. Hier zal door het koor o.m. worden uitgevoerd „De Heer is mijn Her der” in de oorspronkelijke Engelse bewerking van Carl F. Mueller en de cantate „De Dag des Heeren” van Mar. Egberts. Van de vereniging Prot. Neder land ontving Vox Jubilans de uit nodiging om op donderdag 28 ok tober ter gelegenheid van Hervor mingsdag medewerking te willen verlenen aan een herdenkingsavond in de St. Janskerk te Gouda. Deze avond, welke een interkerkelijk ka rakter zal dragen, wordt opgeluis terd door het Mannenkoor van Vox Jubilans en het jeugdkoor „De

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 10