bouw voor m in Begin van voor GRIT :BRIL OF CONTACTLENZEN i^T'l Vanmiddag eerste paal Groenswaard in de grond wijk met ruimte 1870 huizen 31 I Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen KL collecteert voor zieken Gras op braak liggende gronden WADDINXVEEN Op de nog braak liggende stukken bouwgrond in Oranje- en Vondelwijk wil de dienst van openbare werken na ega- lisering grof gras zaaien, zodat deze terreinen een wat beter aanzien krij gen en tegelijk geschikt worden als tijdelijke speelterreinen voor de jeugd. Door het inzaaien van grof gras wordt ook het onderhoud ver eenvoudigd. Van hefbrug gevallen STA IN DE WEG NOG NIET WEG Drukke dag voor Commissaris der Koningin Royale huizen Aanrijdingen Brandalarm op zaterdagochtend Ir Mevronw van der Hooft bezorgt Waddinxveen mijlpaal Op 5 oktober: Jul. v. Stolberglaan RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN de spaarbank met volledige bankservloe 'htobi{lette Voor f 369 een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN •*$44^ j kwekers, kantoorbedienden, modinettes... MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda i F Woningbouw- expositie I -x .d Afkeuringen Elf miljoen i i «ZTl I iö-S - - ,,;8— (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1052 DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1965 3 - s. i (Ingezonden mededeling) Waddinxveen (Ingezonden mededeling) Q m r. o p t i c i n De vorige week gehouden tentoonstelling van prentbriefkaarten uit het leven van Koningin Juliana bij Boekhandel Veldwijk in Waddinxveen heeft zeer veel belangstelling getrokken, niet alleen van de ouderen, maar ook van de jeugd. De foto werd gemaakt tijdens de opening van de expositie. Van links naar rechts: de initiatiefneemster mej. A. M. Houwing, bur gemeester C. A. van der Hooft, de heer Bakker (gemeentesecre tarie), wethouder Venema, de heer Meyer (gemeentesecretarie) en mevrouw en de heer H. K. van der Loo (voorzitter Oranje- verenigng. (Foto Sjaak Noteboom) verzekeringen op elk gebied alle taxaties van onroerende goederen tot 90% taxatiewaarde verstrekken van hypotheken, eventueel bemiddeling bij aan- en verkoop van bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) alle onroerende goederen (woonhuizen, beheer van onroerende goederen Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. ij Te Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12 - Tel. 3033 7 huizen vanaf de Markt en Kleiweg 108 - Tel. 6033 - naast Kleiwegbrug gemaakt, o.a. tegen de grondaanko pen in het noordelijke gebeid. Deze bezwaren werden echter na een in gesteld beroep door de Kroon ver worpen. Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank WADDINXVEEN— Van 16 tot h i H Bijna acht jaar geleden begonnen in Waddinxveen de grote bouwacti viteiten met het slaan op 29 januari 1958 van de eerste paal voor de Oranjewijk. In deze wijk zijn 1001 woningen gerealiseerd en er is nog ruimte voor 48 huizen, waarvan er nu negen in aanbouw zijn. Het be treft hier negen winkels met wonin gen op het Koningin Wilhelminaplein die bijna zijn voltooid en twee wo ningen in de bungalowwijk achter de Oranjelaan. Voor de Vondelwijk werd de eerste paal geslagen op 2 oktober 1962. Daar zijn nu inmiddels 360 huizen gereed gekomen en zijn er 413 in aanbouw. Onder deze 413 bevinden zich de 108 woningwetwoningen volgens het ont werp van het architectenbureau Treffers. Van deze 108 zijn dezer da gen de eerste woningen van de Chr. Woningbouwvereniging „Ons Begin” aan de Vondellaan opgeleverd en door de bewoners in gebruik geno men. Een goed teken voor alle an dere gezinnen, die wachten op een oning in dit enorme complex ten noorden van de sportvelden in de Oranjewijk. Na voltooiing van deze huizen is er in de Vondelwijk echter nog plaats voor 290 woningen. Verwacht wordt, dat binnenkort kan worden begonnen met de bouw van twee blokken van ieder 47 flats voor de R.K. Woning bouwvereniging ’St. Jozef’. aandeel kosten in de rioolwaterzui vering, alsmede een aandeel in de kosten van de nog te bouwen spoor- wegtunnel tussen de Oranjewijk en Groenswaard in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. en met 22 september houdt het plaatse lijk comité van ’Herwonnen Levens kracht’ haar jaarlijkse collecte ten bate van de zieke medemens. Her wonnen Levenskracht verleeent on der meer hulp aan tuberculose pa tiënten, zwakke en astmatische kin deren en aan chronisch zieken door middel van uitzending. De collectan ten rekenen op uw aller steun. Voorts zullen in het najaar in de Vondelwijk op daarvoor gereed ge komen gronden weer nieuwe plant- soenstroken worden aangelegd op dezelfde wijze, als al eerder in deze wijk plantsoenen to stand kwamen. WADDINXVEEN Tijdens de vorige week uitgevoerde asfalterings- werkzaamheden op het wegdek van de hefbrug is één der arbeiders, een inwoner van Moordrecht, van de brug gevallen, toen deze omhoog ging. De man had er geen erg in, dat de brug omhoog was gegaan. Toen hij achteruit liep viel hij naar bene den en kwam op het wegdek van de oprit terecht. Met een zware hoofd wond werd hij naar een Gouds zie kenhuis gebracht. WADDINXVEEN Hoewel een begin is gemaakt met de sloop van de woning, die nu nog gedeeltelijk in de Juliana van Stolberglaan bij de Kerkweg staat, zal het toch nog wel even duren voor de nauwe doorgang ter plaatse tot het verleden behoort. De betrokken woning kan pas de finitief worden gesloopt, wanneer de bewoonster van een aangrenzend pand elders onderdak heeft gevon den. Er bestaat namelijk gevaar voor instorting van dit laatste huis, wan neer het onbewoonde huis wordt ge sloopt. Overigens heeft de jeugd zich van het lege huis meester gemaakt en wordt er op die manier, zij het dan niet officieel, toch al aan de sloop gewerkt. WADDINXVEEN Voor mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in deze provincie, wordt dinsdag 5 oktober, wanneer hjj een bezoek brengt aan Waddinxveen, een drukke dag. Volgens het voorlopige program ma zijn er die dag heel wat hande lingen te verrichten, waarvan de ope ning van de tweede winkelgalerij aan het Koningin Wilhelminaplein wel het hoogtepunt belooft te worden. Na aankomst in de gemeente zal mr. Klaasesz ten gemeentehuize wor den ontvangen. Dan gaat hij de showroom van de bouwmaterialen handel Gebrs. De Waard N.V. aan de Noordkade openen. Vervolgens staat een bezoek op het programma aan het woonoord van de Turkse arbei ders van de Ned. Kabelfabriek en de daar ingerichte moskee. Zo mogelijk zal de heer Klaasesz ook nog de eer ste paal slaan voor de bouw van een nieuwe brandweergarage aan de Noordkade, waarvoor onlangs Rijks- goedkeuring werd ontvangen. Na de lunch in restaurant ’Royal’ bezoekt de Commissaris de Chr. Landbouwhuishoudschool ’De Rank’, waar een tentoonstelling zal worden ingericht over de wijze, waarop het onderwijs bij deze school wordt ge geven. Ook staat nog de opening op het programma van het vernieuwde kantoor van de Algemene Bank Ne derland (voorheen Twentse Bank) op de hoek van de Kerkweg en Oranje laan. Tot slot volgt de feestelijke en groots georganiseerde opening van het nieuwe tweede winkelcentrum aan het Kon. Wilhelminaplein. Het eerste winkelcentrum werd zes jaar geleden eveneens door mr. Klaasesz geopend. WADDINXVEEN Vanmiddag omstreeks half vijf zou de echtgenote van de burgemeester, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, de eerste paal slaan in het nieuwe uitbreidingsplan Groenswaard. Voor Waddinxveen een historische gebeurtenis. Niet zozeer omdat het voor het eerst zal zijn dat mevrouw Van der Hooft in deze gemeente de hefboom van een heistelling gaat overhalen, maar vooral omdat zij hiermede het sein geeft voor de start van de eerste bouwactiviteit in dit nu nog lege gebied, waar alleen nog maar straten in aanleg zijn. Eens zullen er in Groenswaard zeker 1870 woningen staan en tal van kerken, scholen, winkels en andere open bare voorzieningen zijn gerealiseerd. De eerste paal gaat vanmiddag in de grond op een stuk grond nabij het kruispunt van wat men nu nog moet noemen het verlengde van de Es- doomlaan en het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. In dit ge deelte van Groenswaard I maakt het Bouwkundig Ingenieursbureau P. D. Stuurman een aanvang met de eer ste honderd van een serie van 180 royale eengezinshuizen met vijf ka mers, een badkamer en ruime keu ken. In totaal is er in dit onmiddel lijk achter het westelijk gedeelte van de Kerkweg liggend gebied ruimte voor 446 woningen. In het plan Groenswaard II kunnen 824 wonin gen worden gebouwd en in het laat ste deel, in Groenswaard III, het meest noordelijk gelegen gebied, zal te zijner tijd nog ruimte zijn voor ongeveer zeshonderd woningen, ter wijl daar ook gronden worden gere serveerd voor de bouw van het al eerder beschreven reactiveringscen- trum voor deze streek. Het eerste plan voor Groenswaard dateert van 28 juni 1960, toen de raad met het uitbreidingsplan akkoord ging. Ruim een jaar later kwam van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land het afwijzende antwoord op dit plan in zijn geheel. Een door de ge meenteraad ingesteld beroep op de Kroon resulteerde in de suggestie om een z.g. deelplan te maken van het toen bij Gedeputeerde Staten inge diende plan werd door dit college alleen deel I goedgekeurd. Dit omvat het gebied begrensd door de spoorlijn, verlengde Willem de Zwijgerlaan, Kerkweg en Dorps- straat/Noordeinde. Ten aanzien van het daar noordelijk van gelegen deel Groenswaard II ging de gemeente raad in juni van het vorige jaar bij de Kroon in beroep. Dit beroepschrift is nog steeds in behandeling. De grondaankopen voor dit gehele ge bied werden al verscheidene jaren geleden verricht. Ook toen werden door Gedeputeerde Staten bezwaren (Ingezonden mededeling) Deze woningen, volgens ont werp van het Bouwkundig In genieursbureau van P. D. Stuurman, gaan in Groens waard verrijzen. In totaal worden er van dit royale type eengezinshuis veertig in de Vondelwijk en 180 in Groens waard gebouwd. Ons grote succes'! COGNAC - Sevenstern per fles 7.90 - 4.20 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 W addinxveen Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Ook zij sparen bij onze bank. Modern en veilig. Voor al hun hartewensen. Doe als de kwekers, kantoorbedienden, modinettes en vele anderen. Spaar bij onze bank. Met het bouwrijpmaken van deze nieuwe wijk is een bedrag gemoeid van ongeveer elf miljoen gulden. Dit bedrag heeft betrekking op de grond aankopen, pachtschaderegelingen, de stratenaanleg, plantsoenen, bruggen, duikers, brandkranen, verlichting, een WADDINXVEEN Een Wad- dinxveens° motorrijder kwam zater dagmiddag in de Esdoomlaan in bot sing met een auto, die op de rijbaan aan het keren was. De motorrijder liep verwondingen op en werd ter behandeling naar één der Goudse ziekenhuizen overgebracht. Op het kruispunt Kanaalstraat Stationsstraat botste zondagmiddag een uit Zevenhuizen afkomstige bromfietser tegen een bestelauto. De 15-jarige S., duopassagier van de bromfiets, eveneens uit Zevenhuizen, die achterop de bromfiets zat werd daarbij tegen het wegdek gesmakt. Hij liep een gebroken arm op en moest naar een ziekenhuis in Gouda worden vervoerd. De Zevenhuizense bromfietser had op deze voorrangs- kruising geen voorrang verleend. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar. .Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. Omdat wij niet alleen opticien maar tevens contactlens specialist zijn, kunnen wij U een objectieve voorlichting zowel voor uw BRIL als voor uw CONTACTLENZEN geven. Vraagt U geheel vrijblijvend inlichtingen of een folder aan. Gediplomeerd contactlens specialist (diploma W.-Berlijn). WADDINXVEEN Zaterdagoch tend omstreeks half negen zullen de drie wagens van de Waddinxveense brandweer uitrukken om met de be kende alarmsignalen de jeugd uit huis te lokken voor het bij wonen van de grote brandweerwedstrjjden voor de schooljeugd in het verlengde deel van de Stationsstraat. Zoveel mogelijk leden van de vrij willige brandweer zullen zich die dag weer vrij maken om de jongens van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen en de meisjes en jongens van de huishoudscholen een plezierige dag te bezorgen. De scholen zullen weer strijden om de wisselbeker, die de gemeente des tijds beschikbaar stelde. Voorts heeft geldelijke steun van verscheidene be drijven het mogelijk gemaakt voor de individuele prijzen nuttige voor werpen te kopen, zoals knutselge- reedschappen, gezelschapsspelen, e.d. Bi 3 'r in l T aMMK De eerste paal voor de wo ningbouw in Groenswaard wordt vanmiddag geslagen vlak onder de plaats, die op bovenstaande foto van het uit breidingsplan Groenswaard wordt aangegeven. (foto Sjaak Noteboom) B R ILLEN ;".T CONTACTLENZEN BOORTOESTELLEN Weekblad voor Waddinxveen «J® Wal J ff fer "V— I .inliiW; I

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1