s lustte Meer sportvelden deed afwerking programma’s gunstig verlopen >5 Veel geslaagden bij jeugd diploma-zwemmen 7$ aan Programma voor a.s. weekend TVog' steeds een groot tekort scheidsrechters V 1 Jaarverslag afdeling Ciowda IlLW.B. Zwemcl. De Gouwe l'!r Afscheid van G. van Tilburg Weekblad voor Waddinxveen - 9 september 1965 Pagina 2 J e ugd leiders Financiën z V a u Reeuwijk Korfbal nieuws Straf com missie 185 scheidsrechters Sportkeuring; Sporttoto schaakvereniging w.s.v. Elftallen en leden Zondagvoetbal Zaterdagvoetbal t Be Fair 5 Spirit 5, voor het komend weekend: winst in het 27 MARGUERITE LEES (wordt vervolgd) 1 1 R.C.V. 3 Spirit 6, zondagvoetbal: W’veen Haastrecht, De jeugdleiders cursus ging van start met 43 personen, waarvan er 34 examen deden. 24 daarvan behaalden het basisdiploma jeugdvoetballeider, waarvan er zes uit Waddnixveen af komstig waren en één uit Reeuwijk. Het aantal gediplomeerde jeugd leiders is hiermede gekomen in de afdeling Gouda op 81. In financieel opzicht heeft de af deling een bevredigend boekjaar ach ter de rug. Het exploitatie-overschot bedroeg 1.026,48, welk bedrag aan 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 zaterdagvoetbal: Melissant Be Fair, Be Fair 2 C.S.V.D., Boskoop 3 - W’veen 3, W.S.E. 3 Esto 4, W’veen 4 Gouda 9, JUNIOREN - afdeling A: Esto Groeneweg, W’veen Bodegraven, R.V.C. Groeneweg, W’veen Moordrecht, R.V.C. W.S.E., Gouda 2 Be Fair 2, Esto 3 W’veen 2, Afdeling B: Be Fair W’veen, Soccer Boys W.S.E., Moerkapelle N.S.V., R.V.C. G .D.S., r t i s 1 W.S.E. Zwervers, Groeneweg Boskoop, G.S.V. R.V.C., Vep 2 Be Fair 2, Gouda 3 Be Fair 3, Afdeling C: Be Fair Olympia, zien na een puntenverde- Wy kwamen in het bezit van het jaarverslag 1964-1965 van de afdeling Gouda van Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, waarvoor sportminnend Waddinxveen, Moerkapelle, Reeuwyk en Zevenhuizen ook zeker interesse zal hebben. Bij het doorbladeren van dit overzichtelyk verslag, spreekt de secretaris-competitieleider, de heer G. van Tilburg zijn vreugde uit over de ingebruikstelling van diverse nieuwe sportvelden, die de afwerking van de competitie vlotter deden verlopen. Daarnaast hebben enkele andere gemeen ten, waaronder Reeuwyk en Zevenhuizen plannen op stapel staan tot aanleg en/of uitbreiding van de speelgelegenheid. 119, vorig jaar 117 41, vorig jaar 40 185, vorig jaar 182 345, vorig jaar 339 Per 30 juni bedroeg het aantal leden 8982, waarvan 6009 senioren, 2430 ju nioren en 543 pupillen. Vorig jaar waren deze cijfers resp. 8426 leden, waarvan 5277 senioren, 2834 junioren en 315 pupillen. In totaal werden gespeeld: zondag- competitie' 910 wedstrijden, vorig jaar 867; zaterdagcompetitie 301 wedstrij den, vorig jaar 276; juniorencompe titie 1127 wedstrijden, vorig jaar 1199; promotie en beslissingswedstrijden 3, vorig jaar zes. Totaal 2341 wedstrijden, vorig jaar 2348. Wedstrijden van teruggetrok ken elftallen en ongeldig verklaarde wedstrijden zijn hierbij niet meege rekend. 4.00 uur 4.00 uur Waddinxveen R.C.V., 4.00 uur Moerkapelle W.D.S., 4.00 uur R.C.V. 2 - Zwammerd. 2, 4.00 uur Jod. Boys 3 - W’veen 2, 4.30 uur Sportlust 3 - Be Fair 3, 4.30 uur Sportlust 4 - Be Fair 4, 2.30 uur 4.30 uur Bergamb. 2 -Moerkap. 2, 4.00 uur 2.15 uur 4.00 uur 4.00 uur Nieuwerk. Moerkap., 4.30 uur 4.00 uur 4.30 uur 2.45 uur 2.00 uur Moordrecht - Moerkap., 4.00 uur 2.45 uur 4.00 uur 3.15 uur 2.45 uur 3.15 uur De strafcommissie behandelde 75 strafzaken (vorig jaar 66). Deze stij ging komt voornamelijk voort uit het jeugdvoetbal (21). De uitspraken van de behandelde strafzaken waren als volgt: 62 strafzaken hadden een schorsing tot gevolg, vijf strafzaken werden met een waarschuwing van de strafcommissie behandeld; aan zes strafzaken werd geen gevolg gegeven. Door de scheidsrechters werden dit seizoen 37 waarschuwingen gegeven. Bij de protestcommissie werden twee protesten ingediend, maar deze kon den niet behandeling worden geno men daar niet aan de gestelde eisen werd voldaan. Zaterdag a.s. zal de nieuw opge richt korfbalvereniging te Reeuwijk haar eerste wedstrijd spelen op het toegewezen terrein achter boerderij Van Soest. De vereniging zal met één twaalftal uitkomen in de klasse 4 A van de afdeling Zuid-Holland-noord der Chr. Korfbal Bond. Spoedig hoopt men een tweede twaalftal in het veld te kunnen brengen. Het wachten is nog op aanmelding van enkele vrouwelijke leden. (Aanmel den Groen van Prinstererlaan 39). Binnenkort hoopt de vereniging een grote donateursaktie te gaan voeren. Burgemeester Quarles van Ufford heeft toezegging gedaan als eerste burger van Reeuwijk ook eerste do nateur van deze nieuwe vereniging te zullen worden. WADDINXVEEN Zaterdag werd in het zwembad aan de Kanaaldijk diploma-zwemmen gehouden voor de jeugd. Ondanks de lage temperatuur van het water, konden vele kinderen het begeerde diploma in ontvangst nemen. Bij de uitreiking van de di ploma’s drong badmeester A. Troost, die al deze kinderen had opgeleid, er op aan om het niet bij één of twee diploma’s te laten, maar er mee door te gan. Van de zijde van de ouders, bestond er grote belangstelling. Als jurylid fungeerde de heer C. Sobbe uit Gouda. De geslaagden waren: A-diploma: Martien de Bas, Margriet den Boom, Annemieke Lemm, Mar jan van Buren, Hans de Vries, Agnes Bonte, Helma Biesheuvel, Eleentje Sliedrecht, Ansje Toor, Gert Neven, Marjan van Leeuwen, Mar ja van der Vloed, Paul van den Hoven, Marion Hoogendoorn, Ria van der Sloot, Kees Buurman, Lenette Noorlander, Tinke Kaminga, Hans Dicker, Frans Bakker, Corry Wesseling, Barrie Ta- merus, Nico van der Vloed, Chris Keijzer, Connie Sliedrecht, Erik de Ruijter, Fred de Ruijter, Dingenus Kwaak, Janneke Bronwasser, Hans van Halem, Lydia Olie, Helen Oprel, Kees Hogenelst, Frank Korver, Ro nald van As, Ar ja Oosterom, Gia Kwaak, Ad Wessels, Lisa van den Hoorn, Gerry Cameraat, Hubert Poot, Joke Roos en Adrie Moons. Drie kandidaten werden afgewezen. Voor het diploma B waren 24 deel nemers die allen slaagden, n.l.: Ellie Both, Tonnie van Gelooven, Sandra Slob, Jan van der Klei, Fennie Kui- De afdeling was iets bijzonders, niet alleen vanwege de zeer moderne uitrusting, maar omdat er aan het hoofd een manlijke „hoofdzuster” stond. Hij heette Mack en hij was een van de beste verplegers, die Gra cia kende. Als Richard een kans had, dan zouden Mack en dr. Phillips het klaarspelen. Zij trachtte er vertrou wen in te hebben. Een jong kind, dat bloedtransfusie kreeg, moest steeds gadegeslagen worden, voor het ge val hij zich bewoog en het apparaat „buiten bedrijf” kwam. Gracia zat naast het bedje van Richard en zij was niet te verjagen. Allen kenden haar toewijding voor een ziek kind; en hoewel kinderen, die verpleegd werden op een speciale afdeling, niet direct onder haar zorg vielen, was dit niet de eerste keer, dat zij een geval van begin af aan meemaakte, vanaf de opname in de brandwondenafdeling naar het „opkweken” en de physiotherapie in de kinderafdeling - en daarna naar het herstellingsoord aan zee. Zij was er dankbaar voor, dat niemand haar vroeg met welk recht zij bij het kind zat; maar hoe lang kon zij de waarheid voor hen verborgen houden? Heime lijkheid was een onmogelijke last geworden en zij werd gekweld door gevoelens van twijfel, net nu zij haar toestemming voor de adoptie gegeven en zich ermee verzoend had. Hoe kon zij hem nu terug laten gaan naar de Medways? Maar toch, hoe kon zij hem bij zich houden? Was het eerlijk hem te beroven van dat pret tige drukke gezinsleven, alleen maar vanwege dit on- 2.30 uur Woerden Groeneweg, 2.30 uur 2.30 uur 2.30 uur 2.30 uur Nieuwerk. 3 - Moerkap. 2, 12 uur Groenew. 2 - Zwervers 2, 2.30 uur Esto 2 R.V.C. 2, 2.30 uur W.S.E. 2 - Soccer Boys 2, 2.30 uur Moerkap. 3 - Nieuwerk. 6, 12 uur Groeneweg 3 - Olympia 7, 12 uur R.V.C. 3 - Nieuwkoop 4, 12 uur 2.30 uur 12 uur 12 uur Hoewel het aantal scheidsrechters van 172 tot 185 is gestegen, blijft er een beduidend tekort voor de zon- dagafdeling. De laatst gehouden cursus beves tigde weer dat de animo voor de ju nioren- en de zaterdagmiddagcompe- titie overheerst. De jaarlijkse toevoer naar de K.N.V.B. van enkele promi nente scheidsrechters (dit jaar drie) wordt het steeds moeilijker de top wedstrijden perfect te bezetten, waar tegenover staat dat een groter aantal scheidsrechters in staat wordt ge steld in een hogere afdeling te tonen wat zij waard zijn. Reeds geruime tijd bestonden lan delijke plannen om de medische sportkeuring op regelmatige tijden te doen herhalen en thans is het dan zover gekomen. Nieuwe leden moeten alvorens zij in wedstrlden uit mogen komen me disch worden goedgekeurd. De keu- ringskaarten zullen ten hoogste drie jaar geldig zijn, terwijl spelers en scheidsrechters, welke de leeftijd van 35 jaar bereikt hebben, jaarlijks een verplichte keuring moeten onder gaan. langste eind. Het was Zwervers dat met slechts 2 punten op de laatste plaats terecht kwam. Waddinxveen draaide in het begin goed mee, maar kon het toch niet bolwerken en met 19 punten behaal de zy een verdiende vierde plaats. R.C. Verheul kwam slecht voor de dag, de voorlaatste plaats was hun deel met 10 punten. Be Fair 2 legde beslag op de kam pioenstitel in de res. eerste klasse en ze zijn daarmee gepromoveerd naar de K.N.V.B. Waddinxveen 2 deelde met Boskoop in deze zelfde afdeling de laatste plaats, de hieruit ontstane beslissingswedstrijd werd door Wad dinxveen met 32 gewonnen en zij blijven daardoor in deze afdeling. In de tweede klasse A was Moer kapelle ongetwijfeld het sterkste elf tal wat resulteerde in de bezetting van de eerste plaats. Zij werden hier gevolgd door R.C. Verheul met 17 punten. Be Fair 3 stond in deze af deling boven Rijnstreek 2 die hier de laatste plaats bezette. Be Fair 4 deed het net zo slecht als hun derde elftal, met 9 punten ston den zij boven hekkesluiter Bergam bacht 2. Moerkapelle 2, Be Fair 5 en R.C. Verheul 3 zaten gezamenlijk in de derde klasse C. Moerkapelle 2 kwam hier het beste uit de bus, namelijk op de derde plaats met 26 punten. Be Fair 5 in het midden van de rang lijst met 20 punten en R.C. Verheul sloot de ranglijst met 3 punten. De sporttoto is in het seizoen 1964- 1965 in de afdeling Gouda uitzonder lijk goed verlopen. Alle vroegere om zet records werden gebroken. De to tale omzet bedroeg 519.915,90, waar 65 verenigingen aan meewerkten. Ten opzichte van het vorige sei zoen betekent dit een stijging van 20,1%. Voor de deelnemende vereni gingen bracht dit een gezamenlijk bedrag op van 114.381,50. De ge wonnen prijzen bedroegen in de Goudse streek 117.413,40. Donderdag 2 september: uitslagen eerste ronde wintercompetitie 1965: W. van Oort P. Broer, afgebroken J. van Oort A. Versluis, 1 n J. Kleiweg W. Verstoep, P. Per dijk A. A. van Oort, W. van Vuren A. v.d. Starre, dhr. de Jong J. Kraijenstein, de rekening kapitaal 19.899,45) werd toegevoegd. De algemene reser ve is - dank zij de toto-opbrengst van 5.199,16 - gestegen tot 35.199,16. De begroting 1965-1966 sluit met een bedrag van 13.750, en vergat haar zelfs te vertellen, wat hij hier kwam doen. Ongewijzigd bleef het aantal ver enigingen n.L 43. Aan de zondagcom- petitie namen 33 verenigingen deel, waarvan 21 tevens K.N.V.B., terwijl negen verenigingen aan de zaterdag competitie deelnamen, waarvan vijf K.N.V.B. Van de zondagverenigingen K.N.V. B. komen ook zaterdagelftallen uit van de verenigingen Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Schoonhoven; van de afdelingsclubs Moerkapelle, Waddinxveen en Zwrevers. Het aantal elftallen steeg van 339 tot 345, te weten: zondagelftallen zaterdagelftallen j uniorenelf tallen totaal 3.15 uur Nieuwerkerk W.S.E., 3.15 uur 2.45 uur 2.00 uur Olympia 2 Be Fair 2, 3.15 uur Vep 3 W.S.E. 2, 4.00 uur Boskoop 3 Be Fair 3, 2.45 uur Hoofdstuk XI Gracia had het gevoel, dat zij een flinke klap had gekregen. Zij had al haar moed bijeen geraapt om David haar vertrouwen te schenken, de enige persoon, op wiens sympathie en praktische hulp zij kon rekenen. En hij had haar met harde, wrede woorden, die haar hart braken, ontvangen. Wat had zij hem gedaan? Welke ’verontschuldigingen’ had zuster Mawte voor haar gemaakt? Zij voelde zich volkomen verloren. Was er iets op de zaal gebeurd? Het was heel onge woon, dat een dokter op zo’n vroeg uur patiënten be zocht, tenzij hij dringend geroepen was. Zij vergat haar eigen zorgen door de angst voor wat zij zou aantreffen, als zij de draaideuren gepasseerd was. Een gevoel van onheil scheen massaal op haar af te komen. Zij leefde en ademde in de atmosfeer van deze zalen; het welzijn van de kinderen was zelden uit haar ge dachten en als haar dienst aanving, kon zij direct voe len of alles goed, of slecht was gegaan. Ook de nachzuster was een goede barometer. Na een rustige nacht was zij ontspannen en op haar gemak. Zij praatten dan even over ditjes en datjes. Over maaltij den bijvoorbeeld; een onderwerp waarvoor veel inte resse bestond, aangezien het zo harde lichamelijke werk hen altijd hongerig maakteEr werd voor vierentwintig uur tegelijk ingeslagen en naar aanleiding van het diner en souper, dat de nachtploeg had gehad - op de verschrikkelijke uren, waarop zij aten - kon je de maaltijden van de komende dag afleiden. Maar deze ochtend was er geen gezellig praatje, voor de nachtzuster verdween. „Het ergste is gebeurd!” was haar begroeting „Wat voor ergste?” vroeg Gracia. „Ik kan alles onder ogen zien behalve een epidemie van gastro-enteritis onder de babies.” „Ik vrees, dat dat nu juist het geval is,” zei de nacht- „Neen...! Oh neen!” Het was een kreet van zo grote wanhoop en angst, dat de nachtzuster, die zuster Gracia beschouwde als een rots van kracht, ervan schrok. Gracia’s gezicht, zo moe en bleek door de slapeloze nacht, scheen in elkaar Uitslag: Z.I.O.S. De Gouwe (jeugd) 25 Het jeugdzevental heeft dit week einde de eerste overwinning geboekt tegen het Haagse Z.I.O.S. en dan nog wel met 52 in het koude bad te Wateringen. Verder zijn er geen ploegen die gespeeld hebben, en de eerste week staat er niets op het programma. Be Fair gaat zaterdag naar Melis sant om te beslissen wie het sterkst is. Wij zijn niet pessimistisch als we zeggen dat Be Fair een niet gemak kelijke wedstrijd tegemoet gaat. Maar een gelijkspel zal toch wel te behalen zijn. Waddinxveen-zondag krijgt thuis bezoek van Haastrecht. Wij geloven, dat Waddinxveen als nieuwe vierde klasser deze wedstrijd tot een goed einde weet te brengen, en voorspel len dan ook een kleine overwinning. Groeneweg moet dit weekeinde in Woerden haar krachten gaan tonen de ploeg van die naam; dit is een ge duchte tegenstander voor de Zeven huizenaren, maar we zware strijd toch een ling. Voor W.S.E. ligt er verschiet, want zij gaan op bezoek bij Soccer Boys, die vorig jaar met de rode lantaarn genoegen moest ne men. W.S.E. zal naar wij verwachten daar de eerste punten voor zich op eisen. Moerkapelle-zondag zal moeten la ten zien dat de hoge eindklassering van vorig jaar geen vergissing is ge weest; tegen N.S.V. zullen zij a.s. zondag volgens ons bewijzen dat deze ploeg wel degelijk van plan is deze competitie mee te gaan tellen. Dus een overwinning. R.C.V. uit Reeuwijk gaat ook een overwinning tegemoet; volgens ons zal G.D.S. uit Boskoop hun geen moeilijkheden opleveren. Moerkapelle-zaterdag zal bezoek ontvangen van W.D.S., dit is een las tige klip die moeilijk te omzeilen valt. Maar met de vechtlust die dit elftal het vorige seizoen op kon brengen, zal de halve winst behaald kunnen worden. De belangrijkste ontmoeting in dit weekend wordt wel de plaatselijke derby Waddinxveen-zaterdag R.C. Verheul. Voor beide betekent dit de eerste competitie-wedstrijd en beide ploegen zijn dus belust de eerste klap uit te delen, welke in de voetballerij ook altijd nog heel wat waard is. Toch geloven wij in een kleine zege voor de Waddinxveense geel-zwarten. te schrompelen. Haar ogen hadden een opgejaagde blik. Zij zag in een flits, wat een epidemie kon betekenen: de afdeling gesloten, de staf geïsoleerd, geen mogelijk heid bij de kleine jongen te komen, die daar in de an dere afdeling tussen leven en dood zweefde. Het was de laatste, ondragelijke slag... „Ben je wel in orde?” vroeg de nachtzuster bezorgd. „Waar staat de cognac?” „Ja, natuurlijk ben ik in orde.” Met bevende hand streek Gracia over haar gezicht; spande zij zich tot het uiterste in om haar eigen zorgen naar de achtergrond te dringen, zoals zij altijd had gedaan. „Je had me eer der moeten waarschuwen.” „Dat heb ik gedaan. Maar ik hoorde, dat je laat was thuisgekomen en sliep, zodat ik het niet over mijn hart kon verkrijgen je uit bed te halen... Er was in elk ge val niets aan de hand voor vier of vijf uur. Toen begon één van de kleintjes te huilen van pijn door koliek en de temperatuur begon merkbaar op te lopen. Wij zijn vlug langs alle bedden gegaan en ontdekten, dat twee babies al diarrhee hadden en braakten, zodat we wisten hoe de zaken stonden.” Gracia rechtte haar schouders. „Het was heel goed, dat je dr. Halcott zou gauw mogelijk hebt laten komen. Wil jij rapport uitbrengen aan de directrice, of zal ik het doen?” Toen haar geest helder werd, zette zij zich schrap tegen alle eisen, die aan haar handigheid, kunde en geduld gesteld zouden worden. Dr. Halcott zou terug komen met zijn assistent. Zij zouden bij allen, de staf en de patiënten, proeven nemen en deze onder de mi croscoop onderzoeken om de bacil te vinden, die voor deze uitbarsting verantwoordelijk was. Alles, wat door de kinderen gebruikt werd, vooral de gereedschappen in de melkkamer en de keuken, zouden zorgvuldig on derzocht worden en men zou monsters van het voedsel nemen, dat mogelijk de infectie verspreid had. De di rectrice en de geneesheer-directeur zouden zeker ook komen; want een epedemie van dit soort was iets, waar elk ziekenhuis bang voor was en het was veel gevaar lijker onder babies en jonge kinderen, dan onder vol wassenen. ken, Annie Wilschut, Jan van der Laan, Jos van Oosten, Dick Koster, Grad Koster, Martien de Wilde, Lenie Broer, Cokkie Koster, Joke Ver hoef, Freddy Vink, Bert Marchand, Andrea de Jong, Hans de Leeuw, Onno Dicker, Joke Kok, Arno Cup per, Fred Oprel, Arie Boonstoppel, Nelleke Brouwer. Voor diploma C waren zes deelne mers, waarvan er één werd afgewe zen. Geslaagd zijn: Gert van Dijk, Dick Rusner, Lenny Broer, Joke Verhoef en Eddy Schook. Het diploma D werd behaald door Henny Kloet en Joke den Adel. Voor het zwemvaardigheidsdiploma III (diploma E) slaagden alle drie de kandidaten, n.l. Piet Kloet, Henk van Erk en Joke van Hofwegen. Voor wat betreft het competitie- verloop, zegt het jaarverslag, dat de zondagcompetitie in de eerste klasse een zekere spanning geeft, wie het zal gelukken de stap naar de grote K.N.V.B. te wagen. Vrij spoedig had zich een kop- en staartgroep gevormd, die praktisch de gehele competitie aan een weinig schommeling onderhevig was. Uiteindelyk ging het tussen Wad dinxveen en Nieuwkoop, waarbij Waddinxveen de meest constante ploeg bleek te bezitten en met vyf punten voorsprong en met een doel- gemiddelde van 71 voor en 12 tegen kampioen werd. De staartgroep werd gevormd door G.D.S., Groot-Ammers, R.V.C. en Soccer Boys, er was weinig krachts verschil in deze elftallen, waarbij Soccer Boys tenslotte aan het kortste eind trok en de onderste plaats be zette met 10 punten. W.S.E. was wel een geduchte te genstander, maar moest toch spoedig lossen van de kopgroep en eindigde op de vijfde plaats met 27 punten. Moerkapelle dat toch wel over een behoorlijk team beschikt startte ook dit jaar weer te laat om in aanmer king te komen voor de begeerde titel. Met 29 punten eindigde zy op de vierde plaats. Waddinxveen 2 bezette in de twee de klasse de laatste plaats met 11 punten. Moerkapelle 2 en Groeneweg 2 verging het in deze afdeling niet veel beter en eindigde boven Wad dinxveen 2 met respectievelijk 12 en 13 punten. R.V.C. stond in de derde klasse A in het midden van de ranglijst en behaalde 14 punten. In de derde klasse B was het Moerkapelle 3 die op de laatste plaats terecht kwam. Uit de 13 wed strijden wisten zij geen enkele punt te veroveren. W.S.E. 2 kwam in de vierde klasse A goed voor de dag en bezette de tweede plaats met 20 punten achter Soccer Boys 2. In dezelfde afdeling speelde ook R.V.C. 3, die met 9 pun ten op de voorlaatste plaats terecht kwam. Groeneweg 3 stond daar net boven met 10 punten. W.S.E. 3 ging het niet zo best af in de vierde klasse B, met 8 punten konden zij alleen G.D.S. onder zich laten. Waddinxveen 3 en Groeneweg 4 kwamen beide uit in de vierde klasse C. Waddinxveen 3 eindigde op de derde plaats met 20 punten terwijl Groeneweg 4 met 5 punten de rode- lantaarndrager werd. Bij het zaterdagvoetbal trok Rijn streek in de eerste klasse aan het gelukkige voorval? „We zijn er zelfs niet zeker van, of hij het zal overleven,” hield zij zich voor en haar ogen brandden van onvergoten, wanhopige tranen. Gedurende deze droevige nachtelijke uren gingen haar gedachten vele malen naar de enige man, die het zou kunnen begrijpen - David. Zou zij hem in vertrou wen durven nemen, zijn advies en hulp vragen? Tegen de ochtend had zij hiertoe besloten, en reeds scheen zij nieuwe kracht te putten uit de gedachte haar zorgen te delen met de man, die zij liefhad. Zij sliep enkele uren; en hoewel zij overal pijn had, toen zij wakker werd en het kleine dienstmeisje, Jenny, van haar bleke gezicht schrok, voelde zij zich in staat als gewoonlijk naar de afdeling te gaan, na eerst opge beld en gehoord te hebben, dat „Richard’s toestand on veranderd was, misschien iets zwakker”. Zij zou naar hem toegaan, zo gauw zij een onderbreking van haar schema had. In de gang van het ziekenhuis stond zij opeens van aangezicht tot aangezicht tegenover David. Het ver baasde haar hem zo vroeg te zien. Zij besefte, dat hij voor een dringend geval geroepen was. De specialist werd opgetrommeld, op elk uur van de dag of de nacht, als de verantwoordelijkheid te zwaar was voor de jonge assistent of de zuster. „Kijk eens,” begon David, klaarblijkelijk om haar te vertellen, wat er zich had voorgedaan. Toen brak hij zijn zin af, aangezien hij zag, hoe moe en bleek zij eruit zag. „Je ziet er uit alsof je niet naar bed bent geweest.” „O, ik heb een paar uur geslapen.” Zij streek met haar hand langs haar pijnlijke hoofd en zei met de schaduw van een glimlach: „De beste medicijn voor dit soort kater is veel werk.” David bloosde en wendde zijn blik af. Zij kon er nog grapjes over maken! Toen keek ze hem met wanhopige ernst aan. „Ik hoopte je te zien. Ik ben op een punt gekomen, waar ik iemand in vertrouwen moet nemen. Gisteravond kreeg ik een telefonische oproep...” Hij legde haar het zwijgen op. „Doe geen moeite,” zei hij woedend. „Zuster Mawte heeft je verontschuldigd. Zullen we het daarbij maar laten?” Hij beende weg door de gang, woedend en geërgerd GOUDA Met een snel treinvaart heeft men de agen da van de jaarvergadering van de afdeling Gouda van de K.N. V.B., die vrijdagavond in ’Con cordia’ aan de Westhaven te Gouda werd gehouden, afge werkt om daarna afscheid te kunnen nemen van de heer G(oof) van Tilburg, die gedu rende zevenenveertig jaar se cretaris-competitieleider van de afdeling is geweest. Voorzitter M. Slingerland zei in zijn toe spraak tot de scheidende voet- balveteraan: „We wisten niet wat we je geven moesten, want alle onderscheidingen die er in de bond zijn te verdienen heb je al.” De heer M. Slingerland stelde voor om met het afde lingsbestuur nog eens tijdens een intieme bijeenkomst af scheid te nemen van de heer Van Tilburg. Die ontmoeting zou dan na de feestelijkheden rondom het zestigjarig bestaan van de afdeling moeten plaats hebben. „Ik heb het echt altijd voor m’n genoegen gedaan,” zei de heer Van Tilburg in zijn dank woord. „Ik zou het nooit zover gebracht hebben als de vereni gingen niet altijd hun mede werking hadden verleeend. Zij hebben mij uiteindelijk al die jaren weer herkozen in het be stuur zonder een tegenkandi daat te stellen.” Namens de verenigingen over handigde de heer M. J. J. van der Molen, voorzitter van de jubileumcommissie, aan de scheidende secretaris een gou den horloge met inscriptie. „Moge de periode dat u secre taris van de afdeling bent ge weest het fundament zijn waar op de jeugd straks zal kunnen voortbouwen.” De heer J. T. Kroon bood namens de scheids- rechtersvereniging een woor denboek aan. Tot slot dankte de heer Van Tilburg de aanwezigen voor de hem bewezen hulde. „Ik had wel verwacht dat ik in het zonnetje gezet zou worden,” zei hij, „maar dat het op deze wijze zou gebeuren, had ik niet durven en mogen ver wachten.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2