ons de lid van Toenemende vraag naar houten speelgoederen Dertig jaar Moerkapelle s raad Wij willen dat de bejaarde zich bij ons thuisvoelt PRISMA voor Weekblad voor Waddinxveen 1 College B. W. van Muiden op bezoek Koninklijke onderscheiding raadslid Jac. de Knegt Verbreding van Wilhelminakade weer stap nabij Schoolreisje op kosten van N.S. Vakantieregeling: WADDINXVEEN Not d’ Aumerielaan wordt verbreed Afscheid H. Kobus Winkeliersver. Oranjewijk Onderwijzer naar radio-bedrijf Wijkverwarming spoedig aan Benoemingen Zevenhuizense voor televisie FRA-VA-KO's Secretaris J. Rootert Bioscopen te Gouda 20 jaar geleden: Bejaarden niet hulpbehoevend Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 9 september 1965 1 A A G E N JJ Alle gezindten Erkentelijk Beleid Rij van sprekers Dank Export Geen eetzaal Pittig Onderscheiding WARENHUIZEN (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) „Sommige mensen weten niet dat het tehuis bestemd is voor bejaarden van alle gezindten. Zet u dat vooral in de krant, want het is zeer belang- Burgemeester I. J. P. Keyzer spelt het raadslid J. de Knegt de eremedaille in goud ver bonden aan de Orde van O- ranje Nassau, op. Rechts me vrouw De Knegt. Zaterdag 11 september: Tombola Volksonderwijs, Hotel Vos, 19.00 uur. Zaterdag 18 september: Molentocht, 14.30 uur. Donderdag 23 september: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, lezing van de heer Verhoef over Joego-Slavië, Hotel Vos, 19.30 uur. Vrydag 8 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk, in Hotel Vos. Zaterdag 9 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk, in Hotel Vos. Dinsdag 14 september: Orgelconcert Piet van Egmond, in de Sint Janskerk, 20.15 uur. Woensdag 15 september: K.N.V.B. afdeling Gouda, feestavond in Schouwburg, 20.00 uur. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: „Bureau Zedenpolitie” (18 jaar); vr. 20.15 uur, zat. 15, 19, 21.15 uur, zo. 15, 17, 19, 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur: „Majoor Dundee” (14 jaar); Thalia: do. 20.15 uur, vr. 20.15 uur, za. 14.30, 19, 21.15 uur, zo. 15, 17 uur: „Incident op Cyprus” (18 jaar). Zo. 19, 21.15 uur, ma. 20.15 uur, di. 20.15 uur:’De gele Rolls Royce’(14 jr) NIEUWE SCHOUWBURG: dinsdag 14 september, 20.00 uur: Toneelgroep ’Centrum’; „Recht op moord”. (ingezonden mededeling) WADDINXVEEN Morgen zal het college van B. en W. van de Noordhollandse gemeente Muiden een bezoek brengen aan Waddinxveen om zich hier te oriënteren over de bouwactiviteiten, aanleg van sport velden, plantsoenen en andere objec ten. Het gezelschap onder leiding van burgemeester W. Jongeneel, ex-amb- tenaar ter gemeentesercetarie van Waddinxveen (vorige week pas van Waddinxveen naar Muiden verhuisd) zal worden ontvangen en rondgeleid door burgemeester C. A. van der Hooft. de één betere tafelmanieren heeft geleerd dan de ander. Als wij de mensen op die leeftijd nog andere manieren moesten gaan leren, zou den zij zich bij ons niet thuis voelen.” Het eten wordt echter wel door de centrale keuken bereid. Het zal op de kamers afzonderlijk worden ge serveerd. WADDINXVEEN De vraag naar houten speelgoederen is groter dan ooit te voren. Dat was aan de voor avond van de Utrechtse najaarsbeurs de conclusie van een der grootste fa brikanten van houten speelgoederen, OKWA Waddinxveen. Na een zekere stilstand enkele ja- ren geleden, mede als gevolg van de invloed van nieuwe materialen, zoals kunststoffen en verder door de op gang van het technische speelgoed, komt het hout nu weer in het mid delpunt van de belangstelling. De aanvankeijlke tendens, dat de detailhandel aan bepaalde houtkol- lekties voor het Sint Nicolaasseizoen kon voorbijgaan, heeft zich niet voortgezet. Integendeel zelfs zorgt de speelgoedhandel weer voor een rui me sortering in het houten speelgoed. De oorzaak van deze hernieuwde opmars van het hout zijn volgens de vaklieden Voor de hand liggend. De vormgeving bij het houten speelgoed kreeg evenals de kwaliteit de laatste jaren extra aandacht. Nog meer dan vroegre is houten speelgoed daarom Wethouder L. van der Spek sprak vervolgens namens de S.G.P.-fractie: Vrijdagavond is in de gemeenteraadsvergadering te Moerkapelle het jubi leum gevierd van de heer Jac. de Knegt (Neutr. Arb. Party), die op die dag op de kop af dertig jaar zitting had in de raad. De huldiging bereikte een hoogtepunt, toen burgemeester I. J. P. Keijzer de jubilaris de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, opspeldde. WADDINXVEEN Donderdag 9 september: Slaan van eerste paal in wijk Groens- waard, 16.30 uur. Zaterdag 11 september: Puzzelrit voor auto’s, motoren, scoo ters, brommers en fietsers, ten bate van de Gereformeerde Kerkbouw. Na afloop uitblazen in ’De Soete In val’ (Geref. Verenigingsgebouw). Brandweerwedstrijd voor de jeugd, Verlengde Stationsstraat, 8.30 uur. Maandag 13 september: Gecombineerde Ledenvergadering Middenstand, in ’De Unie’. Tot 15 september: Kollekte Kankerbestrijding. 18 en 19 september: Tennistoernooi, Tennispark. Donderdag 23 september: Raadsvergadering, 20.00 uur. 25 en 26 september: Tennistoernooi senioren en jeugd- toernooi, Tennispark. Dinsdag 5 oktober: Opening winkelcentrum Oranjewijk. MOERKAPELLE Dinsdag 14 september: Openingsbijeenkomst Plattelands vrouwen (’Gezellig onder ons’), in het Dorpshuis, 7.30 uur. ZEVENHUIZEN Vrijdag 10 september: Tombola Volksonderwijs, Hotel Vos, 19.00 uur. WADDINXVEEN In het kader van de verbredingswerkzaamheden aan de Zuidkade werd dezer dagen bij notaris Van der Most de notariële acte verleden, waarbij de gemeente een grondruil is aangegaan met de fa. Gebrs. Van Stijn Co. aan de Wilhelminakade. De gemeente ver kreeg de gronden van de firma Van Stijn met de daarop staande gebou wen, die voor de verbreding van de Wilhelminakade moeten worden ge sloopt. De firma Van Stijn kreeg daarvoor in ruil een noordelijk gele gen stuk grond, waarop een nieuw bedrijfscomplex wordt gesticht. Al eerder verkreeg de gemeente ook het pand van de fa. Boonstoppel Co. Dit bedrijf werd ondergebracht in de voormalige fabriek van Mulle- man aan de Zuidkade, welk bedrijf al eerder een nieuwe fabriek betrok. Wanneer de provincie volgend jaar begint met de verbetering van de Gouwe-oever langs de Wilhelmina kade kunnen de panden van Van Stijn en Boonstoppel worden ge sloopt en kan de verbreding van de Wilhelminakade worden gerealiseerd. WADDINXVEEN De vierde klas van de openbare Jan Ligthartschool heeft onder leiding van de heer Overduin voor de provincie Zuid- Holland de eerste prijs gewonnen van de door de Nederlandse Spoor wegen georganiseerde quiz „Veilig over de overweg”. Op kosten van de Nederlandse Spoorwegen mag deze klas nu een schoolreis naar keuze maken - uiteraard wel per trein. ter naar elkaar toegroeien achtte hij toch wel noodzakelijk, in verband met de in de toekomst te nemen ’zware beslissingen’. De heer De Knegt bracht dank aan het personeel van Secretarie en Technische Dienst, dat altijd met adviezen klaar heeft gestaan, een aan de directeur van gemeentewerken, de heer H. H. Ja- link voor zijn adviezen gedurende de raadsvergaderingen. Van de heer Ja- link, die op vakantie was, ontving de heer De Knegt nog tijdens de bijeen komst een gelukstelegram. De bode van het gemeentehuis en diens echt genote werden ten slotte ook in de dank van de heer De Knegt betrok ken. rijk. Of je nu protestant, katholiek of helemaal niets bent, oud worden doen we toch allemaal?” zegt de se cretaris. En wie zijn wij om hem daar ongeljjk in te geven? Men heeft nog geen beslissing ge nomen of er in het nieuwe tehuis centraal-antenne systeem zal wor den toegepast met één televisietoe stel in de recreatiezaal of dat op de afzonderlijke kamers televisie zal worden toegestaan. Radio komt in ieder geval wél op iedere kamer. Ook is nog niet zeker of de stich ting bedden beschikbaar zal stellen, maar waarschijnlijk is dat wel. Voor hen die niet meer in staat zijn de kerkdiensten in het dorp bij te wonen bestaat de mogelijkheid de diensten via de kerktelefoon te volgen. In het bejaardentehuis, dat verrijst in de buurt van de bejaardenwonin gen in de Oranjewijk, krijgt elke zit- slaapkamer een keukentje, dat van zelfsprekend niet geschikt is om hele maaltijden te bereiden en een toilet. Buiten komt er een grote tuin met veel gazons en bomen en (hopen we maar) veel zon. KRUIDENIERS: 22 sept. t/m 5 okt.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. REEUWIJK Er wordt op het ogenblik met man en macht gewerkt aan de verbreding en tegelijkertijd riolering van de Notaris d’Aumerie- laan bij Reeuwjjk-brug. Aanvanke lijk dacht men aan een riolering on der het oude wegdek, maar omdat dat veel moeilijkheden opleverde (het opbreken van het wegdek, af sluiting voor het verkeer, enz.) be sloot men de riolering in de Bree- vaart aan te leggen. Daartoe werd een beschoeiing aan gelegd, die ruim een meter van de kant af in het water staat. Tussen de kant en het water zijn nu de riool buizen gelegd. Als deze strook is afgedempt, zal worden begonnen met de aanleg van een wandelpad, dat achter de bomen die langs de Notaris d’Aumerielaan staan, door zal lopen. Men hoopt het werk nog dit jaar gereed te kunnen krijgen. De fraaie werphengel, die de heer H. Kobus ter gelegenheid va» zijn afscheid bij de dienst Openbare wer ken werd aangeboden is niet tijdens de vorige week in het gemeentehuis gehouden afscheidsbijeenkomst aan de heer Kobus uitgereikt, zoals men uit een bericht in ons blad van vo rige week zou hebben kunnen opma ken. De werphengel was namelijk een zeer persoonlijk bedoeld ge schenk van het gezamenlijk perso neel van deze dienst, dat tijdens een eerder gehouden besloten afscheids bijeenkomst was overhandigd. Aan de jubileumviering ging de normale raadsvergadering vooraf, ook al feestelijk, door de aanwezigheid van de echtgenoten der raadsleden en een overvolle publieke tribune. In zijn toespraak tot de heer De Knegt zei burgemeester Keijzer, dat er sinds 3 septembér 1935 in Moer kapelle 174 raadsvergaderingen zijn geweest. „Daarvan hebt u er maar één gemist. Dat was in 1950, toen u volgens de notulen wegens ziekte een keer hebt ’gespijbeld’,” aldus de heer Keijzer. Hij vervolgde: „Het was ove rigens niet na te gaan hoeveel maal u in al die vergaderingen het woord hebt gevoerd. Dan zou de admini stratie overbelast zijn geworden.” Over het lid zijn van een gemeen teraad zei de burgemeester, dat dit grote verantwoordelijkheid vraagt en voorts is gebaseerd op de Konink lijke woorden: „Alles doen, maar dan ook alles samen.” „Een actief beleid voeren is gezond,” meende burge meester Keiizer, „maar dat beleid moet dan wel zakelijk en snel, en vooral onbevooroordeeld zijn.” Óver de heer De Knegt zei de burgemees ter, dat deze door zijn lange periode als lid van de raad een vertrouwens positie is gaan innemen. In de dank, die hem daarvoor verschuldigd is, dient ook zijn vrouw te worden be trokken. De jubilaris werd verder nog toe gesproken door ds. A. Boertje (na mens de hervormde gemeente), door de heer C. Jongeneel (namens de N.V. Nutricia te Zoetermeer, waar de heer De Knegt achttien jaar heeft gewerkt, en waar hij 17 september a.s. wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid hoopt te nemen), door de heer A. Verweij (voorzitter van de woning bouwvereniging ’Volksbelang’) en door de heer P. de Graaf (namens de zangvereniging „Zang en Vriend schap”). Vrqdag 14 september 1945: Na een afwezigheid van circa zes jaar i s de Emmabloem weer in zicht gekomen. Was om verschillende redenen het werk der t.b.c.-vereniging als het ware lamgelegd, thans, nu we ons weer vrijelijk kunnen bewegen, is het mogelijk ge worden de arbeid der vereni ging evenals vroeger op ak- tieve wijze te ontplooien. Hier voor is echter geld, nog eens en altijd weer geld nodig, wil de vereniging aan haar doel beantwoorden. Vooral thans, nu de mensen als gevolg van de vreselijke wereldoorlog, in hevige mate verzwakt en der halve zeer vatbaar voor tuber culose zijn. Helpt daarom de tuberculose, de grootste vijand onzer volksgezondheid, te be strijden. Tooit u allen met de Emmj- bloem, die u op zaterdag 15 september a.s. zal worden aan geboden en steunt door de col lectebus goed te bedenken, de tuberculoselijders van alle ge zindten uit de plaats onzer in woning en ook de sanatoria en hospita. Door allen, voor allen. „Wij hebben veel kunnen bereiken, waaraan ook u hebt meegewerkt. Daarvoor zijn we zeer erkentelijk. Wij hopen, dat u nog lang de belan gen der gemeente zult mogen behar tigen.” Over de plezierige samenwer king in de raad met de jubilaris, werd ook gesproken door wethouder J. Hoogerdijk (AR) en het raadslid J. L. van Heukelingen (PvdA). duurzaam geworden. Duurzaam door de degelijkheid, maar ook als gevolg van de mogelijkheden om houten speelgoed zelf met eenvoudige mid delen te kunnen repareren. Daar naast echter prikkelt houten speel goed de kinderfantasie. Kleur en vormgeving spelen daarbij een be langrijke rol. Hout is bovendien een natuurprodukt met een levend ka rakter. Het is vooral dit laatste, dat extra aantrekkingskracht blijkt te hebben op het koperspubliek. De toenemende belangstelling komt het sterkst tot uitdrukking bij de Speelgoederen en Houtwarenfabrie- ken G. Okkerse N.V. (OKWA) te Waddinxveen. Tweehonderdvijftig verschillende soorten houten speel goed, van poppenkasten tot kinder meubels komen daar jaarlijks in steeds groter series van de produktie- lijn. En niet alleen voor de binnen landse markt. Ook de export is groei ende. Een van de voornaamste afne mers is de Bondsrepubliek, in feite de bakermat van het houten speel goed, waar het Waddinxveense speel goed nu als gevolg van de gunstige prijzen vaste voet aan de grond heeft kunnen krijgen. Maar ook in andere gebieden groeit de belangstelling voor poppenhuizen, garages, pakhuizen, mozaïeken, schoolborden, winkeltjes, schommels, enz. Steeds groter worden de zendin gen naar België, Zwitserland, Frank rijk, het Verre en Nabije Oosten, de Verenigde Staten en zelfs naar Nieuw Zeeland. REEUWIJK Vrydag 10 september. Algemene ledenvergadering Kunst kring Reeuwijk, Elfhoeven, 20.00 uur. GOUDA Zaterdag 11 september: Receptie afdeling Gouda K.N.V.B., in ’Concordia’ te 16.00 uur. WADDINXVEEN Nu de tweede winkelgalerij aan het Kon. Wilhel minaplein de voltooiing begint te na deren hebben de winkeliers besloten een winkeliersvereniging op te rich ten. Deze vereniging zal voornamelijk de gezamenlijke reclame-activiteiten behartigen. Eén van de eerste acties wordt de groots opgezette en feeste lijke opening van de tweede winkel galerij op 5 oktober a.s. door de Commissaris der Koningin, gevolgd door diverse activiteiten gedurende het verdere verloop van die week. WADDINXVEEN De heer D. J. oo'JHïans, onderwijzer bij de Jan Ligthartschool gaat het onderwijs X*?Tïel. zeggen. Hij heeft bij de avku in Hilversum de functie van assistent-studiochef. In de vacature bij de Jan Ligthartschool zal tijdelijk worden voorzien door mevrouw A. E. Hoekstra-Kruiskamp WADDINXVEEN Het ligt in de bedoeling de Centrale Wijkverwar ming in de Vondel wijk, indien het koele weer aanhoudt, zo spoedig mo- gelijk weer in gebruik te stellen. Verscheidene bewoners hebben vo rige week tijdens de koude dagen al geklaagd over het feit, dat de ver warming nog niet werkte. Naar ons van gemeentelijke zijde werd medegedeeld is een en ander het gevolg van de werkzaamheden, die de afgelopen zomer aan het bui zennet van deze wijkverwarming zijn verricht. Er moesten namelijk nieuwe stukken worden aangezet en zolang deze werkzaamheden niet waren vol tooid, was het onmogelijk warmte aan de bewoners te leveren. Er be staan geen plannen om de warmte- levering, zodra deze opgang is geko men, nog weer te onderbreken voor werkzaamheden. REEUWIJK Met ingang van 1 oktober is de zeventienjarige K. Goor uit Reeuwijk benoemd tot adspirant van de gemeentepolitie van Zeist. ZEVENHUIZEN Tijdens een vo rige week uitgezonden televisiepro gramma verscheen Mieke Sol uit Zevenhuizen op het televisiescherm. Dat gebeurde in het AVRO-program- ma ’Nieuwe Oogst’, dat werd uitge zonden vanuit het Hengelose Con certgebouw. Mieke Sol had zitting in een landelijke jury onder leiding van Ageeth Scherphuis, die de prestaties van amateur-artiesten moest beoor delen. Het jeugdige Zevenhuizense jury lid, leerlinge aan de Middelbaré Meisjesschool, bleek tijdens dit pro gramma haar mondje goed te kunnen roeren en zij wist steeds een goed gefundeerd eigen oordeel uit te spreken. De heer J. Rootert, secretaris van de protestants-christelijke stichting ’Bejaardentehuis’, met wie we een gesprek hadden, zegt: „Wij vinden het belangrijk, dat ieder weet, dat de bejaarden niet in de eerste plaats als ’hulpbehoevenden’ zullen worden be schouwd.” Aan de privacy van de bejaarden zal, indien dit niet op prijs wordt ge steld, dus zeker niet worden getornd. „Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat we iedereen maar aan z’n lot over laten,” zegt de heer Rootert. „Voor wie hulp nodig heeft staan we uiter aard altijd klaar.” Ook zij, die geen klachten hebben, zullen goed worden geobserveerd, want het is in andere tehuizen meerdere malen gebleken, dat bejaarden soms klachten plegen te verzwijgen. Aan iedereen, die nog volledig ge zond is, zal de grootst mogelijke per soonlijke vrijheid worden gelaten. Daarom heeft het stichtingsbestuur ook besloten in het nieuwe tehuis geen ruimte te reserveren voor een eetzaal. „De bejaarden kunnen dan op hun gemak en op hun eigen ma nier eten, zonder dat ze daarbij voortdurend op de vingers worden gezien door anderen,” zegt de heer Rootert. „Het is nu eenmaal zo, dat i WADDINXVEEN Als het weer meezit en er verder ook geen onvoor ziene moeilijkheden zullen optreden, zal het bejaardentehuis aan de Juliana van Stolberglaan, waarvan de bouw nu nog in volle gang is, ongeveer in april van het volgende jaar klaar zijn. Met een accommodatie voor acht-en- negentig bejaarden betekent dit tehuis voor velen een oplossing, waar ver langend naar wordt uitgezien. Bij de indeling van het fraaie gebouw is voornamelijk rekening gehouden met alleenstaanden. Het tehuis zal namelijk 82 eenpersoons-appartementen bevatten, terwijl er acht tweepersoons zit-slaapkamers zullen komen. Andere ruimten zijn de recreatiezaal, zes personeelskamers, twee kamers voor de staf, een spreekkamer, een kantoor en tenslotte de keuken. De burgemeester zei de plaats van de heer De Knegt in de afgelopen periode met genoegen bezet te heb ben gezien. Hij noemde hem een ’heerlijk pittig man’, die de dingen in hartelijke en onbevangen woorden wist te zeggen. „U zei ze op uw eigen wijze met overgave en enthousiasme.” De burgemeester hoopte, dat de jubi laris ook in de toekomst dezelfde ac tiviteit zal blijven ontplooien, zoals die hem tot nu toe heeft gekenmerkt. Na hem namens de gemeente geluk te hebben gewenst, deelde burge meester Keijzer de volkomen verras te heer De Knegt mee, dat deze bij Koninklijk Besluit van 17 augustus j.l. de eremedaille in goud, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, was toegekend. Toen hem de medail le door de burgemeester was opge speld, volgde nog een geschenk voor de heer De Knegt: een fraaie stoel, die hem door gemeentebestuur en gemeentepersoneel werd aangeboden. „Om de goede verhoudingen te on derstrepen,” besloot burgemeester Keijzer. In zijn dankwoord zei de heer De Knegt ’ondersteboven’ te zijn van de hem verleende onderscheiding. In zijn visie op de samenwerking in de raad meende de heer De Knegt, dat de vier partijen het altijd goed met elkaar hebben kunnen vinden. Hech- Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING VORMEN voor VLAAI of VRUCHTENGEBAK Eikenlaan leplaan Waddinxveen Telefoon 2401 b.g.g. 2184 JUWELIER HORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z495 - WflDDINXÏEEH JUWELIER HORLOGER KERKWEG 207 TEL:OI8Z8-Z495 - WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3