Jubilaris: is geen SPORT voor K.N.V.B. heelt nog plaats 50 scheidsrechters Raad Moerkapelle snel door korte agenda Vervolg sportnieuws Excelsior „Meubelmaken kunst meer’’ E. Boerman eerste maar Plattelandsvrouwen Tombola voor Tennistoernooi neemt weer toe Prinses Marijke Kleuterschool Tegoed spaarders Boerenleenbank Mijlpaal bij Verheul 100ste Leyland chassis voor NS C. M. P. van Vuuren bestuurslid KNVB nog Buslichting Noordkade Bijeenkomst van plattelandsvrouwen FraVaKo 35 jaar warenhuis A.V.O. adviseert minder-validen Subsidies openen seizoen Volksonderwijs afdeling Gouda Weer aanrijding smal Kaagjesland J. de Graaf viert 25-jarig jubileum Gemeentepad” voortaan alleen voetpad Orgelconcert van Piet van Egmond Ambtsjubileum L Braber Oranjevereniging voert leden-actie bij puzzelrit in Haastrecht Aid. Gouda viert 60-jarig bestaan 40 jaar bij Stolker K. Stolker Leden van W’veense judoclub gradueren Manege Reigersburgh valt in de prijzen Schaakclub W‘veen tot de K.N.S.B. toegetreden iE Meuws Weekblad voor Waddinxveen - 9 september 1965 Pagina 5 I DAMMEN Niet altijd heeft niet altijd bij Driedaagse werkweek Geen spijt Wachtverbod Kleuteronderwijs Veel plezier Grondaankoop Hogere leges Gemeente(voet)pad 1 i E. overgrote deel ver- 9, al- Het jubileum van de heer Jac. de Knegt was er wellicht de oorzaak van, dat de gewone raadsagenda van Moerkapelle vrijdagavond in een buitengewoon hoog tempo kon wor den afgewerkt. Geen enkel voorstel van B. en W. hoefde in stemming te worden gebracht. ZEVENHUIZEN In ons artikel van twee weken geleden over de di verse scholen in Zevenhuizen ver meldden wij, dat de Chr. kleuter school Prinses Marijke veertig leer lingen telde bij het begin van het nieuwe schooljaar. Intussen is ons medegedeeld, dat dit leerlingenaantal al snel groeit en dat aan het einde van dit jaar waarschijnlijk zestig kleuters dagelijks deze school zullen bezoeken. vallen echter door gebrek aan be langstelling tijdens de cursus af. Na de eerste avond op 14 september vol gen 21 en 29 september, vervolgens 5, 12 en 19 oktober. Een week later kan dan examen worden gedaan. Kandidaten kunnen zich opgeven aan het secretariaat van de Scheidsrech- terscommsisie, Stationsstraat 39 te Waddinxveen, telef. (01828) 2468. WADDINXVEEN De brievenbus aan de Noordkade, die tot dusverre tijdens de postbestellingen werd ge licht, evenals enkele andere brieven bussen buiten het centrum van de gemeente, zal thans in de normale buslichtingsritten worden opgenomen. Een en ander als gevolg van het toe genomen postverkeer door de aan wezigheid van Turkse arbeidskrach ten bij de Nederlandse Kabelfabrie- ken aan de Noordkade. De brievenbus Noordkade zal voort aan worden gelicht op werkdagen om 5 uur, 10 uur (op zaterdag 10.45 uur) en om 18 uur (niet op zaterdag). WADDINXVEEN Maandag- dagmiddag wordt bij de N.V. Auto- Industrie Verheul een mijlpaal be reikt, wanneer daar met enig cere monieel een autobus aan de N.S. wordt afgeleverd, die is gebouwd op het duizendste Leyland-chassis voor de N.S. Zoals bekend is de N.V. Auto-Industrie Verheul destijds een dochteronderneming geworden van de wereldomvattende Leyland Mo tor Corporation Ltd. een organisatie o.a. ook met een Nederlandse ves tiging te Aalsmeer. De bijeenkomst zal o.m. worden bij gewoond door journalisten van de internationale vakpers. Het is de be doeling dat de autobus een reis naar Frankfurt zal maken naar de daar te houden automobieltentoonstelling MOERKAPELLE De afdeling Moerkappelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op dinsdag 14 september in het Dorpshuis (aanvang half acht) de eerste bijeenkomst van het seizoen. Men heeft de avond betiteld met: „Gezellig onder ons”. 1—1 2—0 0—2 2—0 1—1 2—0 0—2 0—2 0—2 0—2 De afdeling Gouda heeft de gaten, die daardoor in de schema’s van de te spelen wedstrijden vallen, tot dus ver nog met kunst en vliegwerk we ten te stoppen, maar al diverse ma len is het gebeurd, dat voor bepaalde juniorenwedstrijden eenvoudig geen scheidsrechter beschikbaar was. Men gaat er bij de cursus, die dit jaar wordt geleid door de bekende scheidsrechter Piet Roomer, vanuit, dat de praktijk de beste leermeester is. Voor het behalen van het diploma worden zeker geen wonderen van kennis verwacht en het gebeurt maar een enkele maal dat men een kandi daat afwijst. De meeste deelnemers WADDINXVEEN De tennisver eniging Waddinxveen organiseert op het tennispark in het Warnaarplant- soen ter afsluiting van het tennis seizoen 1965 twee tennistoernooien. Voor senioren wordt een onderling toernooi gehouden op de weekeinden van 18 en 19, en 25 en 26 september en zo nodig op 2 en 3 oktober. Even als vorig jaar worden de voorronden van de enkelspelen in poules ge speeld, zodat vooral de zwakkere tennissers mer wedstrijden kunnen spelen. Dit senioren-toemooi wordt op 9 oktober besloten met een feest avond. Voor de jeugdleden wordt er op 25 en 26 september een jeugdtoemooi gehouden. De prijzen van dit toer nooi worden uitgereikt tijdens een gezellige avond op een nog nader te bepalen datum. WADDINXVEEN Voor de nieu we scheidsrechterscursus, die dit jaar op dinsdag 14 september start, heb ben zich nu zesendertig deelnemers opgegeven. Het is genoegzaam be kend, dat de afdeling Gouda van de K.N.V.B. heeft te kampen met een groot gebrek aan scheidsrechters en zij is dan ook voortdurend bezig met het werven van nieuwe deelnemers. Om aan de bestaande behoefte te kunnen voldoen zjjn vjjftig scheids rechters nodig. Aangenomen dat van de zesendertig kandidaten tjjdens de cursus ongeveer de helft zal afvallen (in het verleden is dat tot nog toe altijd zo geweest) bestaan er dus nog 32 vacatures. WADDINXVEEN De volgende leden van de Waddinxveense judo club zijn gegradueerd voor het exa men, waaraan zij deze zomer deelna men: Junioren: Gerrit Dort Kroon, André Verwey en Leo van Stein (al len gele slip). Ineke Verwey, Ever- line van Beek, Gert Kraayestein, Walter van Kessel en Martin de Wil de (allen twee gele slippen). Jean Zwanenburg, Ruud Bijkerk, Roland Weiffering en Roger v. Geerenstein (allen gele band). Joke van Hofwe gen (twee oranje slippen). Senioren: C. Kroes en J. van der Eijk (gele band). K. Bak (oranje band). WADDINXVEEN Vorige week woensdag werd bij de meubelfabriek Stolker N.V. een niet-alledaags jubileum gevierd. Het was toen namelijk veertig jaar geleden dat de heer K. Stolker als jongeman van twintig jaar bij zijn broer, de oprichter en toenmalige eigenaar van de fabriek, in dienst trad en er sindsdien onafgebroken is gebleven. „Ik heb in die veertig jaar wel zowat alle takken van het bedrijf door lopen”, vertelt de heer Stolker. „Om zo te zeggen van ruwe plank tot af- werkery. Dat komt omdat je met het bedrijf opgroeit, dan blijf je met alles op de hoogte.” O, het is in die veertig jaar niet allemaal voor de wind gegaan. Het bedrijf was net vier jaar oud toen Stolker zijn intrede deeed. Zijn broer had toen nog maar één knecht. Een jaar of vier later kwam de crisis. „Er was toen zo weinig werk, dat we maar drie dagen per week hoefden te werken. Maar je was blij dat je tenminste werk had. Toch verdiende ik minder dan mijn buurman, die van de steun trok. En bovendien kreeg die nog af en toe eens kleding. Maar je ging niet weg bij je baas, als je tenminste een beetje verant woordelijkheidsgevoel had. Boven dien was ik veel vrijer. Ik kon doen en laten waar ik zin in had en be hoefde geen dankjewel te zeggen als ik aan het eind van de week m’n geld kreeg. Ik had er toch voor ge werkt?” De jubilaris Stolker gewerkt. Op twaalfjarige leeftijd moest hij mee gaan helpen de kost te verdienen. Eerst nog niet op de fabriek, want dat mocht ook toen al niet, maar op de tuinderij van W. van Berkesteyn. Maar met z’n veertiende jaar ging Stolker naar de fabriek. Dat was bij de speelgoedfa briek van J. Mulder. Toen de rente- zegelwet uitkwam, weigerde z’n baas principieel die te plakken en zodoen de kwam Stolker bij de meubelfa briek B. Verme terecht. Daar moest hij alleen de motoren (nog met gas gevoed) bedienen. Een brand maakte een einde aan het bestaan van deze firma. Stolker trad daarna bij de speelgoedfabriek Okkerse, waar de grootvader van de huidige fabrikan ten nog de scepter zwaaide, in dienst. Dat duurde maar zes weken, waar na hij bij de pas opgerichte meubel fabriek Berkesteyn ging werken. Ondanks het feit dat hij daar de eerste knecht was, kon hij ook daar z’n draai niet vinden en in 1925 ging hij naar z’n broer, die hem goed kon gebruiken. MOERKAPELLE Het bestuur van de afdeling Zoetermeer en om streken, waartoe ook Moerkapelle behoort, van de Nederlandse Vereni ging AVO houdt in het vervolg zit ting in Kamer 3 van „Het Trefpunt” in Zoetermeer, op iedere laatste woensdag van de maand. Men kan tijdens die zittingen inlichtingen krij gen over alle mogelijke soorten van hulpverlening en bemiddeling voor minder-validen. Onder hulpverlening verstaat men onder meer de aanschaffing van in validenwagens, rolstoelen, enz. De bemiddeling bestaat uit het zoeken van een passende werkkring voor de minder-validen of adviezen omtrent mogelijkheden voor minder-valide kinderen en dergelijke. ZEVENHUIZEN In het verslag van de gemeenteraadsvergadering in onze krant van 2 september j.l. werd vermeld, dat het raadslid, de heer Herweijer zich had uitgesproken te gen een subsidie aan Volksonderwijs en aan de Landelijke Rijvereniging ’Eendrachtsruiters’. „Het betreft hier echter geen recht streekse subsidie aan beide vereni gingen zelf, maar een subsidie aan de Nederlandse Amateur Toneelunie, waarbij genoemde verenigingen ook zijn aangesloten,” aldus deelt de heer Herweijer ons mede. Volgens een mededeling van de Eendrachtsruiters is deze vereniging echter al sedert een half jaar geen lid meer van de Ned. Amateur Toneelunie. ZEVENHUIZEN De afdeling Zevenhuizen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen opent het nieuwe seizoen met een bijeen komst op donderdag 23 september aanstaande in Hotel Vos. Aanvang half acht. De heer Verhoef zal op deze avond een lezing houden over Joego-Slavië. Zijn inleiding zal muzi kaal worden begeleid. ZEVENHUIZEN Morgenavond en zaterdag wordt in Hotel Vos een tombola gehouden, waarvan de op brengst o.a. is bestemd ter bestrij ding van de hoge kosten, verbonden aan het vervoer van kinderen uit de buurtschap Oud Verlaat naar de openbare school. Het aantal leer lingen uit Oud Verlaat is namelijk net van belang om deze school de vijfde leerkracht te doen behouden. Een ander deel van de opbrengst wordt afgedragen aan de landelijke vereniging Volksonderwijs, als bij drage in het geschenk bij het 100- jarig bestaan in mei 1966. De lan delijke vereniging wil met het geld een derde schoolreisjesverblijf bij Noordgouwe op Schouwen-Duive- land realiseren. De tombola begint morgenavond om zeven uur en za terdagmiddag om half drie. WADDINXVEEN Tijdens de afgelopen maandagavond gehouden jaarvergadering van de afdeling Gouda van de KNVB is de heer C. M. P. van Vuuren uit Waddinxveen in het bestuur van de afdeling ge kozen. De heer Van Vuuren is sec retaris van de scheidsrechterscom- missie van de Goudse voetbalbond. REEUWIJK Het smalle Kaag jesland heeft voor de zoveelste maal een slachtoffer geëist. Deze keer liep het gelukkig goed af. De acht jarige Leo Nobel liep dinsdag plot seling achter een auto vandaan de weg op, juist op het ogenblik dat een volkswagenbusje passeerde. Aangezien de weg ter plaatse zeer smal is, kon de bestuurder het ven tje niet ontwijken, waardoor de jongen tegen het wegdek werd ge slingerd. Met een bloeduitstorting en enkele ontvellingen moest het ventje naar het ziekenhuis worden gebracht. WADDINXVEEN Tijdens de Goveka heeft de manege „De Rei gersburgh” met de door haar inge zonden ponies enkele fraaie succes sen weten te boeken. Bij de New Fo rest ponies wist de manege met het merrieveulen ’Gipsy Shamrok’ en de driejarige merrie ’Black Knol Jas mijn II’ respectievelijk een eerste en een tweede prijs in de wacht te sle pen. Bij de vierjarige of oudere mer ries behaalden ’Pansy of Beechwood’ een eerste en ’Shamrok’, ’Triple Fol ly’ en ’Tree Shyla’ ieder een tweede prijs. In de afdeling paarden vielen twee eerste prijzen voor ’De Reigersburgh’. Zij werden behaald door de éénjarige merrie ’Francientje’ en de kroonmer- rie ’Reina’. De merries ’Svenia’ en ’Devise’ bleken in de rubriek land- bouwrijpaarden elk goed voor een tweede (voorgebracht aan de hand) en een eerste prijs (voorgereden on der het zadel). Stolker heeft er nog geen minuut spijt van gehad dat hij daar voorgoed is gebleven. De directie trouwens ook niet, want hij werd bedacht met een fraai televisietoestel. Namens het personeel wenste J. van Hoven hem geluk met zijn jubileum en bood hem vele cadeaus aan. „Ik was natuurlijk erg blij met de cadeaus van de di rectie en de onderscheidingen,” zegt Stolker, „maar dat het personeel zo veel voor me heeft willen doen, heeft me toch het diepst getroffen.” MOERKAPELLE Verleden jaar augustus was het vijfentwintig jaar geleden dat de heer J. de Graaf bij de firma G. Oudijk in dienst trad. Omdat dit jubileum toen door fami lieomstandigheden niet kon worden gevierd deed men dat verleden week donderdag tijdens een feestelijke bij eenkomst ten huize van de familie Oudijk. Van zijn werkgever kreeg de jubilaris en diens echtgenote een bui tenlandse reis aangeboden. Namens de Hollandse maatschappij van Land bouw boden de heren J. Paul en M. v.d. Pol hun gelukwensen aan, die vergezeld gingen van het diploma voor vijfentwintig jaar trouwe dienst en een kamerplant voor mevrouw de Graaf. de maatregel, maar zij legden zich toch bij de meerderheid van de raad, die geen bezwaren had, neer. Een tweede verkeersmaatregel, waartoe de raad besloot, was het in stellen Van een wachtverbod voor beide zijden van de Jhr. van der Welstraat. Totdat de politie er kort geleden een eind aan maakte, par keerden vele autobezitters hun wa gens in de tot plantsoenstrook be stemde ruimte tussen rijbaan en trot toir. Men was, gezien de geringe breedte van de straat (vijf meter), bang voor beschadigingen. Tot par keerterrein is nu aangewezen het terrein ten noorden van de straat, dat is bestemd voor de bouw van garages. Het wachtverbod in de Jhr. van der Welstraat gaat op 15 oktober a.s. in. Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. om op verzoek van de Ver eniging tot stichting en instandhou ding van een kleuterschool op gere formeerde grondslag in de gemeente Moerkapelle medewerking te verle nen aan de bouw van een speellokaal en een werklokaal met bijbehorende toiletten en garderobe. Het huidige schoolgebouw, met twee leslokalen, heeft een capaciteit van zestig kleu ters, terwijl het aantal toegelaten leerlingen tachtig bedraagt. Boven dien staan er nog veertig jeugdige liefhebbers op de wachtlijst. GOUDA De organist Piet van Egmond zal op dinsdag 14 september aanstaande een concert geven in de Sint Janskerk te Goud. Op het pro gramma staan werken van: Bach, Handel, Franck, Verschraegen en de organist zelf. Aanvang kwart over acht. ZEVENHUIZEN De heer L. Braber, hoofdcommies ter gemeen tesecretarie heeft vorige week het feit herdacht, dat hjj 25 jaar als ambtenaar werkzaam was. In ver band met de installatie van de nieu we burgemeester was de viering van dit jubileum enigszins in de ver drukking gekomen. Dezer dagen is het jubileum alsnog in besloten kring herdacht. (Wij hopen hierop nog nader terug te komen, red.). Burgemeester Van der Hooft (rechts) speldde de heer K. Stolker (links) de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op. In het midden mevrouw Stol- ker. (foto Sjaak Noteboom) Op de Algemene Jaarvergadering van de Waddinxveense Schaakver eniging werd met algehele meerder heid besloten tot de K.N.S.B. toe te treden. De laatste jaren speelde de schaakclub in een onderbondje, n.l. de N.R.S.B. Dat dit een groot be zwaar was, werd steeds meer voel baar. Verscheidene inwoners van het steeds groeiende Waddinxveen wil den wel lid worden van onze schaak club, maar omdat deze niet bij de K.N.S.B. was aangesloten trokken de meesten zich weer terug. Door dit besluit hoopt de schaak club met het inwonertal van Wad dinxveen mee te groeien en staat er dus niets meer in de weg lid te wor den van de Waddinxveense Schaak vereniging. De vergadering besloot ook de a.s. Wintercompetitie in één poule te spelen, waardoor er een juiste speel- sterkte ontstaat. Met betrekking tot de financiële positie kon de penningmeester de verenigingskas met een batig saldo afsluiten. Tenslotte werd er besloten om voortaan op donderdagavond te spelen. REEUWIJK De Oranjevereni ging Reeuwijk’ heeft dezer dagen in de gemeente een circulaire doen verspreiden, waarin de doelstellingen Y?1} j yereniging staan omschreveh. Het doel van de circulaire is de win ning van nieuwe leden. Dinsdag 12 oktober aanstaande houdt de Oranje- verengmg een ledenvergadering in het yerenigingSgebouw aan de Du- nantlaan. Aanvang 8 uur. WADDINXVEEN De heer Boerman uit Waddnixveen heeft za terdagmiddag in Haastrecht bij de puzzelrit, die was georganiseerd door de motor- en autoclub „De Polder- pioniers”, de eerste prijs in de wacht weten te slepen. Met maar 148 straf- punten (de tweede prijswinnaar had er 227) bleek de heer Boerman verre weg de sterkste deelnemer te zijn geweest en dat leverde hem een koelkast op. Het traject, dat bijna zestig kilometer lang was, liep van Haastrecht via de Vlist, Polsbroek, Schoonhoven en Bergambacht over Ouderkerk a.d. IJssel, Berkenwoude en Stolwijk naar Haastrecht. De afdeling Gouda van de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond houdt zaterdagmiddag ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan een receptie in ’Concordia’ aan de Westhaven te Gouda. Woensdagavond a.s. is er in de Nieuwe Schouwburg een feestavond. Het programma ziet er aantrekkelijk uit. Onder meer zullen optreden: De Spelbrekers, Bueno de Mesquita, de Selvera’s, Frans Vrolijk en Les deux Pico’s. Na afloop van de feestavond is er bal in ’Kunstmin’. is iaat Soccer Boys vertrekt r vanaf het clubhuis. Op- h t bestuur of in het clubhuis n de heer Bosman. REEUWIJK Gedurende de maand augustus hebben de spaarders bij de Stichting Spaarbank van de Boenrenleenbank een bedrag van 168.274,97 ingelegd. Opgenomen werd 89.988,62, zodat het tegoed van de spaarders met ƒ78.286,35 toenam. Op het kantoor Dorpsweg nam het tegoed toe met ƒ49.312,72 en het kantoor aan de Van Heuven Goed- hartstraat nam ƒ28.973,63 voor haar rekening. Er werden in augustus twintig nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven. De nu zestigjarige machinaal hout bewerker heeft altijd met veel ple zier gewerkt. „Vroeger werkte je toch wel prettiger als tegenwoordig. Het meubelmaken was toen ook nog een echt vak. De baas ze tegen je dat je vierentwintig stoelen moest maken. Daar was je dan een week mee bezig. Daar moet je nu niet voor komen. Over een paar honderd stoelen doen ze drie uur. Meubelmaken was vroe ger een kunst. Alles ging ook nog met de hand. Ik had, geloof ik, wel vier of vijf verschillende soorten schaven. In de grote gereedschaps kist zat voor twee, driehonderd gul den aan gereedschap. Dat was voor die tijd een heel bedrag. Vandaag de dag kom je met een hamer en een schuurpapiertje al een heel eind.” En Stolker heeft gelijk. Stoelen, kasten, tafels, enz. worden nu niet meer per stuk gemaakt. Hele series komen uit de machines... klaar voor montage. Want daar draait de meubelbouw eigenlijk alleen nog maar om. Pasklaar kunnen de meubelen in een mum van tijd in elkaar worden gezet en meteen verzonden. De romantiek van het vak, zoals met bijna ieder beroep, is voor het dwenen. De uitslagen van de eerste ronde voor het clubkampioenschap, zijn als volgt: H. Boele C. H. Kramp, G. Heeren P. C. de Joode, J. Vermeulen J. Hoogerbrug, G. v.d. Zijden B. van Eijk, H. C. P. Geers J. Slappendel, A. Compeer A. A. Rietveld, H. Troost T. Twigt, T. Driessen C. Stolker, F. van Eijk A. Blonk, T. Baan A. Zwanenburg, Voor het Goudse districtstiental zijn H. Boele en C. H. Kramp uitge nodigd om te spelen tegen ’Damlust’. WADDINXVEEN Vandaag is het 35 jaar geleden, dat de heer Frans van Kooten in een winkeltje aan de Zuidkade 172 zijn bedrijf be gon, wat in de loop der jaren is uit gegroeid tot één der grootste waren huizen van Waddinxveen. Na de vol tooiing van de bomenwij k vestigde de heer Van Kooten het warenhuis Fravako aan de Eikenlaan. De thans 61-jarige heer Van Koo ten begon zijn activiteiten in Wad dinxveen met een bakfiets. Dagelijks kwam hij vanuit Gouda om zijn wa ren aan de huisdeuren te slijten. Wat later huurde hij aan de Zuidkade een keldertje als opslagruimte. „Vooral langs de weg heb ik in die tijd erg gezellig gewerkt en door dat per soonlijke contact groeide toen al spoedig een grote klantenkring”, vertelde de jubilerende Fravako- eigenaar. De raad besloot voor 200.000 grond te kopen van de heer A. van der Spek. Het betreft hier een tweetal percelen bouw- en weiland met een totale op pervlakte van 4.93.24 ha, gelegen ten noorden van het bouwterrein aan de Jhr. van der Welstraat. Het aange kochte terrein is bestemd voor de bouw van woningen. Met ingang van 1 januari a.s. wordt een nieuwe legesverordening van kracht. Hierin zijn de tarieven aan gepast aan het huidige loon- en prijs peil. Aan Hare Majesteit de Konin gin zal een verzoek worden gericht het maximum der verloven A (thans twee) te verhogen (tot vier). Dit op verzoek van het bestuur van de voet balvereniging „Moerkapelle”, omdat het door de beheerder van het club huis ingediende verzoek om een ver lof A niet kon worden ingewillgd. Beide beschikbare verloven A zijn reeds eerder uitgereikt. Voor een bewoner van de Dorps straat, wiens woning anderhalf jaar geleden onbewoonbaar werd ver klaard, is de ontruimingstermijn met één jaar verlengd, omdat hij er nog niet in was geslaagd een andere wo ning te verkrijgen. Het ’Gemeentepad’, dat eind vorig jaar reeds werd gesloten voor brom fietsen met ingeschakelde motor, zal met ingang van 1 oktober a.s. ook voor gewone rijwielen verboden zijn. Het verbod voor rijwielen met inge schakelde hulpmotor is namelijk moeilijk controleerbaar en weinig ef fectief gebleken. „Wanneer men,” al dus het rapport van de postcomman- dant van de rijkspolitie, „het pad met de wettelijk toegestane snelheid van 30 km per uur nadert en daarna, alvorens het pad op te rijden, de mo tor afzet, voldoet men wel aan het wettelijke voorschrift, doch men vormt dan toch nog een gevaar voor andere wielrijders en voetgangers. De heren J. L. van Heukelingen (Pv dA) en Jac. de Knegt (Neutr. Arb. Partij) zeiden weinig heil te zien in De 1 om 1.1 geven 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5