Waddinxveense middenstand is niet G IT Koopcentrum Brug wil St. Nicolaasactie Vondelwijkbewoners zijn bezorgd over verwarming Vragen in pamflet langer eensgezinde groep U eigen L Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Weer zwembus naar Gouda Wedstrijd voor puzzelaars Verhitte gemoederen op middenstandsvergadering Wethouder Pille i morgen 65 jaar F oorzieningscentrum Stichting thans opgericht Negatief y MAKELAARS TAXATEURS beheer van onroerende goederen Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Alle heren wacht een plezierig najaar Begrip Vrees voor breuk Traditie Mr. Opticien J. GRIT Bejaardenrit FRANS V. (AMR Eenheid Zakelijke gronden Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1053 9. ./is DESKUNDIGE VOORLICHTING (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) EJ verzekeringen op elk gebied alle taxaties van onroerende goederen tot 90% taxatiewaarde verstrekken van hypotheken, eventueel bemiddeling bij aan- en verkoop van bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) alle onroerende goederen (woonhuizen, Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. CONTACTLENZEN Van de zijde van het gemeentebe stuur werd ons medegedeeld, dat men begrip heeft voor de ongerustheid, maar dat daartoe beslist geen reden behoeft te bestaan. Het ligt in het voornemen, dat alle betrokken be woners persoonlijk worden ingelicht met betrekking tot de gerezen vra gen. Ten aanzien van de nachtverwar- ming werd ons medegedeeld, dat de ze geldt voor de periode van 11 uur ’s avonds tot zes uur de volgende ochtend. Een en ander betekent, dat om elf uur de thermostaat gaat da len, wat niet wil zeggen, dat het in de huizen onmiddellijk kouder gaat worden. De volgende ochtend om 6 uur gaat de verwarming dan weer op volle toeren branden. Bij koude - Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN In de Vondel- wjjk is een pamflet verspreid, waarin de ongerustheid van de nieuwe be woners wordt uitgesproken over het contract, dat voor de levering van warmte door de Centrale Wijkver- warming tussen de bewoners en ge meente wordt gesloten. Bewoners, die deze gevoelens deelden, werd ver zocht het pamflet te ondertekenen en terug te zenden. Met name willen de bewoners we ten, wat er wordt verstaan onder be perkte nachtverwarming, welke kos tenstijgingen zich zouden kunnen voordoen, of er ook buiten het stook- seizoen van 1 oktober tot 15 mei warmte kan worden geleverd op koude dagen en bij welke norm, en of de geraamde stookkosten van 30 permaand juist zullen zijn of dat er op een flinke navordering moet wor den gerekend. Tenslotte wordt de gemeente gevraagd of deze bereid is dit seizoen eerder te gaan stoken, teneinde de bewoners de gelegenheid te geven de verwarming te beproe ven, zodat eventuele gebreken dan nog voor 1 oktober kunnen worden hersteld. In het pamflet wordt o.m. opge merkt: „Recente ervaringen van de bewoners van de Van Maerlantstraat hebben enige ongerustheid gewekt. Deze zaak is nog niet beslist, maar geeft wel aanleiding tot waakzaam heid.” De voorzitter van de plaatselijke middenstand, de heer H. K. van der Loo had een andere mening. Hij be treurde, dat het brugcentrum al een beslissing had genomen, zonder vol doende op de hoogte te zijn van de plannen voor de gezamenlijke acties. Hij dacht dat de stap slechts door enkelen was geïnspireerd en dat ver scheidene andere winkeliers bij na der inzien zich zouden realiseren, dat er gezamenlijk meer is te bereiken dan met onderling vechten. De heer Van der Loo zei begrip te hebben voor incidentele acties, maar dat juist de Sint Nicolaasactie altijd als één geheel is opgezet om de koop kracht zoveel mogelijk binnen de ge meente te houden in de periode, dat er veel wordt gekocht. De voorzitter van de middenstandsvereniging vreesde een breuk in de middenstand met als gevolg, dat de goede samen werking, vooral met de gemeente, daardoor op losse schroeven zou ko men. „Vooral ten aanzien van de ge meente bestaat het gevaar,” aldus de heer Van der Loo, „dat er dan over een versnipperende middenstand wordt beslist, zonder dat deze zelf enige stem heeft kunnen laten horen.” Volgens hem waren de reacties van de niet-brugwinkeliers erg fel ge weest. Voorts zijn alle andere winke liers het er over eens, dat de rit voor In ieder geval wat hun kleding betreft. De kleding ontwerpers hebben het dit najaar bijzonder goed met de heren voorgehad. Er zijn veel verrassend nieu we kleuren, veel verbazend vlotte modellen en /eel dessins die een man in een prettig humeur bren gen. En nu, let op! Wij hebben voor 't seizoen be gint deze nieuwe kollectie voor een groot gedeelte al in huis. Wees verstandig, maak de eerste keus. Kom kijken I dagen buiten het stookseizoen kan er natuurijk warmte worden gele verd. Alleen deze zomer was dat moeilijk omdat er nog werkzaamhe den moesten worden uitgevoerd. Overigens wordt er van gemeente lijke zijde op gewezen, dat die warm te dan natuurlijk ook moet worden betaald. De geraamde stookkosten van 360 per jaar zijn volgens de opgave van de Amsterdamse Verwar- mingsmaatschappij bij normaal sto ken de maximumkosten en wie zijn verwarming met beleid gebruikt zal zeker geld terug krijgen. Ook wijst de gemeente erop, dat voor dat bedrag het gehele huis wordt verwarmd, terwijl er voldoen de gezinnen zijn, die voor het ver warmen van één vertrek per jaar al hetzelfde bedrag uitgeven. Ook acht men het van gemeente lijke zijde normaal, dat de bewoners van de huizen met de centrale wijk- verwarming nog zelf zorgen voor een of ander verwarmingsapparaat, dat kan dienen als bij verwarming indien dat bijv, ’s nachts of op koele dagen buiten het seizoen, nodig mocht zijn. In vrijwel ieder huisgezin, onafhan kelijk of men met een individuele centrale verwarming of met kachels stookt, zijn dergelijke bijverwar- mingsapparaten haast altijd aanwezig. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. CITROENGENEVER - Sevenstern zacht en toch pittig liter 7.35, l/2 liter 3.90 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Waddinxveen Over veertien dagen start in deze krant een puzzel wedstrijd die tot Kerstmis zal duren. Dit puzzelfestijn wordt georgani seerd in samenwerking met andere Nederlandse nieuws bladen. Het gaat om de titels voor de beste Nederlandse puz zelaar en de beste puzzelaar van het Weekblad. Voor de beste Nederlandse puzzelaar wacht er een prijs van 500. Voor de beste puzzelaar uit ons spreidingsgebied is er een pr|js van 50. Voorts nog vele an dere prijzen die zowel landelijk als lokaal worden toegekend. Bovendien steunt deze puzzel- competitie een goed doel, nl. het Nederlands Blindengeleide hondenfonds. Op pagina 2 leest u meer over deze puzzelwed- strijd. C ontactlensspecialist Hoortoestellenspecialist In GOUDA gevestigd: Korte Tiendeweg 12, 7 huizen vanaf de Markt Telefoon 01820-3033 Kleiweg 108, naast Kleiweg- brug, telefoon 01820-6033. Volgens dit bestuur was het een moeilijke beslissing, omdat de geza menlijke actie een traditie was ge worden. Vooral ook had men reke ning gehouden met de belangen van de bejaarden, die namelijk jaarlijks uit de baten van de Sint Nicolaas winkelactie een dagtocht krijgen aangeboden. Het bestuur van het Koopcentrum Brug heeft dan ook gesteld, dat uit de eigen actie ook gelden zullen moeten komen om toch een bijdrage in de bejaardenrit te kunnen leveren. De gevolgen van de jongste stap kon het bestuur nog niet overzien. Zij geloofden niet direct in een breuk in de middenstandsvereniging, om dat het geen actie is tegen de andere middenstanders, maar zuiver een ac tie in eigen belang. Het bestuur van het Koopcentrum Brug zei te gelo ven, dat de koopkracht juist door aantrekkelijke incidentele acties eer der nog in Waddinxveen zou kunnen worden gehouden, dan met een alge mene actie. WADDINXVEEN De heer S. Pil le, wethouder van sociale zaken en onderwijs van de gemeente Wad dinxveen, hoopt morgen zijn 65ste verjaardag te vieren. De heer Pille werd in 1933 raadslid van Waddinx veen en in 1958 volgde zijn verkie zing tot wethouder. Morgenochtend zal burgemeester Van der Hooft, vergezeld van wethuoder Venema, gemeentesecretaris H. Jenné en en kele andere ambtenaren de jarige gaan gelukwensen. Eind deze maand zal naar wordt verwacht, de heer Pille de N.V. Auto Industrie Verheul, waar hij werk zaam is met pensioen gaan verlaten. KLEIWEG 2-6 GOUDA de bejaarden zeker niet in ’t gedrang mag komen. Dit is een 35-jarige tra ditie, waarvan niet mag worden af geweken. „In ieder geval,” zo zei de heer Van der Loo, „zetten wij onze plan nen door, met of zonder brug. Wij waren er trots op, dat in Waddinx veen jaarlijks één middenstandsactie werd gehouden. Dat was uniek in Nederland en overal in de omgeving was de middenstand, wat dit betreft, jaloers op Waddinxveen.” Burgemeester C. A. van der Hooft, die vooral de bejaardenrit na aan het hart ligt, verklaarde na het be kend worden van de moeilijkheden in de middenstandskringen, dat hij iedere verdeeldheid betreurde. Ook de burgemeester zei altijd trots te zijn geweest op die eenheid van de plaatselijke winkeliers. Hij hoopte, dat men het over en weer alsnog eens zou worden. Anders vreesde hij, dat deze ontwikkeling zich verder zou voortzetten en Waddinxveen ver der af zou staan van één gezamen lijke middenstandsvereniging van alle gezindten, dan ooit tevoren. „De eenheid van de actie,” aldus de heer Van der Hooft, „heeft ieder jaar tot resultaat, dat er voor de be jaardenrit een belangrijk bedrag be schikbaar komt. Vorig jaar was er met die rit ongeveer 4500 gemoeid.” Voor zover onze informaties gaan, is op dit ogenblik niet te verwachten dat bet bestuur van het Koopcen trum Brug op de genomen beslissing zal terugkomen. Het staat dus haast wel vast, dat Waddinxveen dit jaar in de november- en decembermaand met twee winkelacties krijgt te ma ken. De verdeeldheid zal echter niet zover gaan, dat er twee St. Nicolaas- intochten gaan komen. Het lijkt bo vendien waarschijnlijk dat het Ge meentebestuur daarvoor geen ver gunning zal afgeven. WADDINXVEEN Om de zwem- lustige Waddinveners toch ook in de periode, waarin het plaatsel|jke open luchtbad is gesloten, te kunnen laten genieten van de zwemsport heeft de zwemclub De Gouwe ook dit jaar weer het initiatief genomen om op zaterdagavonden een speciale „zwem bus” naar Gouda en terug te laten rijden. Om tien voor zes ’s middags ver trekt de bus bij Garage Van Nielen aan de Kerkweg en omstreeks zes uur bij Hotel De Unie nabij de hef- brug. Voor de jongeren, tot 15 jaar be dragen de kosten van vervoer, inclu sief het zwemmen in het Goudse Spaardersbad één gulden. Personen boven de 15 jaar betalen 1,25. Leden van de zwemclub De Gou we betalen hetzelfde bedrag, maar kunnen voor hun transport ook ge bruik maken van vervoer met par ticuliere auto’s, die om half zes bij de brug vertrekken, waardoor zij in Gouda de gelegenheid hebben om van zes uur tot half zeven te trainen. Vooral voor de jeugd is dit een ideale gelegenheid om het zwemmen bij te houden, terwijl de kosten toch zo laag mogelijk kunnen worden ge houden. WADDINXVEEN Tijdens een gistermiddag ten gemeentehuize ge houden vergadering is officieel op gericht de Stichting Voorzienings- centrum voor Gehandicapten, welke stichting zich ten doel stelt in Wad dinxveen een zgn. reactiveringscen- trum te stichten, dat moet verrijzen in het uitbreidingsplan Groenswaard. In het bestuur van de nieuwe stichting hebben zitting: C. A. van der Hooft, voorzitter, Jac. van Steijn (dir. Soc. dienst), secretaris, F. Th. Brenkman, (ambtenaar der gemeen te) penningmeester, G. J. Veenemans orth. chirurg te Waddinxveen na mens de afd. Gouda van de Kon. Mij. ter Bevordering der Geneeskunst, E. Nagel, districtsschoolarts, namens de afdeling Alphen van dezelfde Maat schappij, zuster J. J. Lavoou, dis- trictsverpleegster van de Stichting Revalidatie Zuid-Holland, P. T. de Moor, contact-ambtenaar van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, M. Ponte, direc teur der beschutte werkplaats te Gouda, P. Hylarides, directeur Gew. Arbeidsbureau Gouda, A. M. Zwam- bom, adjunct-directeur Openbare Werken Waddinxveen, burgemeester J. Wegstapel van Haastrecht, burge meester C. G. van Dobben de Bruyn van Hazerswoude, H. A. Groeneveld, ambtenaar van het Gew. Arbeidsbu reau te Alphen, A. Hofland, direc teur van de Gem. Soc. Dienst te Al phen, S. Pille namens bestuur van het Algemeen Ziekenfonds Gouda en Omstreken, A. P. Stuivenberg, di- Zjj keerden echter terug, zonder dat er enig positief resultaat was be reikt. Wel waren de afgevaardigden wjjzer geworden ten aanzien van de beweegredenen van het Koopcentrum Brug, dat meende deze maal nu eens los van de plaatselijke actie een ei gen actie te moeten gaan voeren. Na deze voor de vergadering teleurstel lende mededeling werd eenstemmig besloten, dat de andere winkeliers gezamenlijk de actie zouden voort zetten, zij het dan in een gewijzigde vorm. Voorts werd met algemene stemmen besloten volgende week op nieuw te vergaderen om de plannen nog nader te bespreken. Het bestuur van het Koopcentrum Brug deelde ons desgevraagd mede, dat op zakelijke gronden tot een ei gen actie was besloten. De winkeliers van het Koopcentrum Brug zijn er zich van bewust, dat hun winkels zich vrij ver van de nieuwe wijken bevinden. Een actie die voor de ge hele gemeente gelijk is, zal over het algemeen niet stimulerend werken om juist in het Koopcentrum Brug de inkopen te gaan doen. Teneinde het Koopcentrum Brug ook onder de aandacht te brengen en te houden van de bewoners in de nieuwe en verder weg gelegen wijken meent het bestuur, dat een actie met een eigen gezicht daarvoor noodzakelijk is. Voor de plaatselijke actie staan wij allemaal een bepaald percentage van onze omzet af, aldus het bestuur en wij zijn ervan overtuigd daarmee niet veel extra resultaat te boeken, juist als gevolg van de eerder ge schetste omstandigheden. Een eigen actie zal beslist veel meer resultaat opleveren, temeer, daar in de ge plande actie de kopers het volle pond voor hun zegels zullen krijgen en niet alleen maar een kans. WADDINXVEEN In Waddinxveense middenstandskringen zijn deze week de gemoederen nogal verhit geraakt toen bleek, dat er ten aanzien van de jaarlijks te houden Sint Nicolaas winkelactie van alle middenstanders gezamenlijk niets zou komen. Tijdens een maandagavond gehouden vergade ring van de gezamenlijke middenstandsvereniging deelde voorzitter H. K. van der Loo namelijk mede, dat het bestuur van het Koopcentrum Brug schrifteljjk had medegedeeld af te zien van deelname aan de gezamenlijke Sint Nicolaasactie. Na voorlezing van de betrokken brief werden twee leden van het winkelactie-comité afgevaardigd naar een tegelijkertijd aan de gang zijnde bestuursvergadering van het Koopcentrum Brug, teneinde te trachten alsnog tot samenwerking te geraken. Omstreken, A. P. Stuivenberg, recteur Algemeen Ziekenfonds Al- Phen, e. Lamérus, bedrijfsarts der bedrijfsgeneeskundige dienst te Gou da, G. Bannink, oud-inspecteur voor het lager onderwijs, aangewezen door het ministerie van Onderwijs, mej. F. H. J. van Drimmelen, soc. werkster te Waddinxveen en J. Ber- gervoet, directeur van de Stichting Nieuw Unicum te Heemstede. Als adviseurs zijn aangewezen de deren W, j. 2oet te Bentveld, dr. A. ln la Ve'd, geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zuid-Hol- and en F. R. Worisek, revalidatie- arts. «a,n de Stichting Revalidatie Zuid Holland. Een mijlpaal voor Waddinxveen een eerste paal voor de echt genote van de burgemeester, mevrouw Van der Hooft-Lourens. Dat was vorige week de officiële eerste paal, die voor de eerste woning bouw in Groenswaard de grond in ging. Voor een verslag van dit gebeuren verwijzen wij U naar pagina 3. (foto Sjaak Noteboom) Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per halfjaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1965

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1