Wie wordt de beste puzzelaar >3 R.C. Verheul overwinnaar Excelsior derby tegen Waddinxveen in Puzzel wedstrijd met GROENEWEG NIET OPGEWASSEN aantrekkelijke prijzen TEGEN STERKER WOERDEN Uitslagen: VERDIEND GELIJKSPEL VAN BE FAIR TEGEN MELISSANT (2-2) GDS bleek te zwak voor RVC (4-0) Moerkapelle sterker dan NSV (3-2) WSE op schot tegen Soccer Boys WADDINXVEEN Dat WSE ook dit seizoen bij de sterkste ploegen zal gaan behoren is jl. zondag wel gebleken. Met niet minder dan 7-0 wonnen zij de uitwedstrijd tegen Soccer Boys, dat vorig seizoen onder aan eindigde, maar in de eerste klas se werd gehandhaafd. In het begin zag het er nog niet naar uit dat WSE een grote overwinning zal gaan behalen. Maar naarmate de wed strijd vorderde, werden de aanvallen van WSE gevaar lijker en drongen de WSE-ers de gastheren in de verde diging. Voor de rust was het Theo en André Geers, die voor een 2-0 voorsprong zorgde. j|| Weekblad voor Waddinxveen - 16 september 1965 Pagina 2 DAMMEN Goed doel Extra F4 I en open voor 28 MARGUERITE LEES (wordt vervolgd) De jury is namelijk gemach tigd méér punten bij het waar deringscijfer van een bepaalde Het duurde tot vier minuten voor de rust voordat er een tegentreffer kwam en wel van de voet van een Woerden-speler, die in paniek de bal in zijn eigen heiligdom plaatste. Na de rust begon Woerden weer 2—0 2—0 2—0 1—1 0—2 0—2 2—0 0—2 Deelname aan de puzzelwed- strijd staat alléén abonné’s op ons weekblad. WADDINXVEEN Evenals vorig jaar startten de beide Waddinxveen- se eerste klassers tegen elkaar. Wad dinxveen gehandicapt doordat enke le spelers nog niet beschikbaar wa ren, begon met een aardig spelletje op de grasmat te leggen. Er ontston den al direct enkele kansen en de RCV-doelman Mijderwijk mocht van geluk spreken, toen na tien minuten de bal buiten zijn bereik tegen het houtwerk ketste. Toch stond Wad dinxveen al vlug met 2-0 achter, na dat de geel-zwarte keeper tweemaal de spekgladde bal uit zjjn handen liet glippen. Na 35 minuten spelen kreeg Wad dinxveen een verdiend tegen punt. Uit een voorzet van rechts gleed Pil- puzzel te tellen als de inzen der zich onderscheidt door ori ginaliteit of een afwijkende, maar opvallende oplossing. Een landelijke jury gaat ie dere week de puzzels beoorde len. Een jury bestaande uit bekende Nederlandse puzzel- ontwerpers. Zij kennen iedere week de punten toe en na der tien weken zal blijken, wie de beste puzzelaar is geworden. Ter aanmoediging is er bo vendien iedere week nog een langspeel-grammofoonplaat beschikbaar voor degene, die voor een oplossing het hoogste aantal extra punten verwierf. Dat Groeneweg is afgezwakt door het verlies van enkele goede spelers, was in de ontmoeting tegen Woerden duidelijk zichtbaar. De wedstrijd was pas enkele minuten uit, toen Woerden de leiding nam uit ’n goed schot van T. Paf. Zeven minuten la ter werd nummer twee in de tou wen geschoten uit een goede com binatie tussen Kruiter en Paf. Groe neweg kwam terug en kreeg ver schillende doelrijpe scoringskansen, maar liet deze echter onbenut. Zaterdagvoetbal MelissantBe Fair 2-2 Be Fair 2—CSVD 1-1 W’veenRCV 1-5 MoerkapelleWDS 0-5 RCV 2—Zw’dam 2 0-5 Jod. Boys 3W’veen 2 8-1 Sportlust 3Be Fair 3 1-5 Sportlust 4Be Fair 4 1-5 Be Fair 5Spirit 5 2-8 Bergamb. 2M’kapelle 2 1-1 RCV 3—Spirit 6 10-3 Zondagvoetbal: W’veenHaastrecht 1-0 WoerdenGroeneweg 5-1 Soccer BoysWSE 0-1 M’kapelle—NSV 3-2 RVC—GDS 4-0 N’kerk 3—M’kapelle 2 1-9 Groeneweg 2Zwervers 2 2-1 Esto 2—RVC 2 3-3 Groeneweg 3Olympia 7 1-2 Boskoop 3W’veen 3 5-3 W’veen 4Gouda 9 5-4 In samenwerking met vele andere nieuwsbladen organiseren wij gedurende het komende kwartaal een grote puzzelwedstrijd om de titels „De beste puzzelaar van Nederland” en „De beste puzzelaar van ons blad”. Vanaf 30 september kunt U dertien weken lang genieten van een serie afwisselende puzzels met een gemengde Kerstpuzzel tot besluit. Het wordt een serie, waarin iedereen zijn of haar kans krijgt. Na de thee (in de regen) een fel aanvallend Melissant, dat met lange trappen de voorhoede aan het werk zette. De meeste aanvallen werden echter te slecht afgewerkt of van te verre afstand geschoten en bleven zonder resultaat. De gelijkmaker van Melissant kwam voor Be Fair op een ongeluk kige manier tot stand. De Joode werkte in de achterhoede de bal weg kwam tegen een been aan van de toestormende speler, veranderde van richting en verdween in het doel 2-2. De achterhoede van Be Fair kreeg daarna nog handen vol wérk, maar met C. Troost aan het hoofd werd alles gekeerd. Be Fair probeerde nog verandering in de stand te brengen, maar kon toch niet meer tot scoren komen. Toen de goed leidende scheidsrech ter Sabel voor de laatste maal floot gaf een 2-2 gelijkspel de juiste ver houding aan. WADDINXVEEN Voor de rust een goed opbouwend spel van Be Fair, waarbij Melissant alle zeilen moest bjjzetten om erger te voorko men. De Melissant-spelers gingen toen de buitenspelval toepassen, waarmee zij nogal succes hadden. Voorzetten van rechtsbuiten Luitjes van Be Fair waren gevaarlijk, maar de keeper van Meilissant wist door goed ingrijpen zijn doel tot in de twintigste minuut schoon te houden. W. Bron ging er van door, passeer de de achterhoede en plaatste de bal achter de doelman (0-1). Een uitval van Melissant bracht de bal voor het Be Fair doel, waar tot ieders verba zing keeper Russcher niet ingreep en waar een Melissant-speler dankbaar gebruik van maakte (1-1). De wit- zwarten trokken weer ten aanval en vijf minuten voor de rust wist J. den Hertog, na twee man te passeren de stand op 1-2 te brengen. REEUWIJK In een hard, doch sportief duel heeft R.V.C. met niet minder dan 4-0 het Boskoopse GDS weten te kloppen. Het zag er in het begin niet naar uit dat RVC de volle winst zou bemachtigen, want de en thousiaste GDS-ploeg kwam telkens zeer gevaarlijk voor de RVC-veste. Ook de thuisclub kreeg enkele kan sen, doch het moest tot vijf minuten voor de rust duren, voorda.t den Dijker RVC de leiding kon geven 1-0 Hoewel de thuisclub in de eerste helft veel meer heeft gekregen dan haar toekwam, ging het de Reeuwij kers na de thee toch gemakkelijker af, vooral toen de Jong na tien mi nuten op fraaie wijze naar 2-0 schoot Toen den Dijker even later, na goed voorbereidend werk van Ernst, de stand op 3-0 bracht was het met de bezoekers gedaan en toen Verbakel in paniek werd gebracht knalde hij in eigen doel 4-0. worden. Zij liet de directrice uit, begerig even met haar over Richard te spreken. Toen zij het bordje ’Geen toegang’ op de draaideuren hing, kwam er weer wanhoop in haar op. Zij moest met haar staf geïsoleerd worden. Zij mocht Richard niet bezoeken om geen besmetting over te brengen naar de afdeling, waar Mack een strijd zon der pardon voerde tegen binnendringende bacillen, als St. George met de draak. En telefonisch naar nieuws vragen was niet hetzelfde als daar bij Richard’s bedje zitten, terwijl zij zijn hand vasthield, het leven en de kracht in hem terug trachtte te brengen, voor hem bad. De stafzuster, die bezig was haar ’zuivere’ zaal op orde te brengen, stuurde Lucy Armitage om te vragen wat zij met het beddengoed moesten doen: meenemen, zoveel zij nodig hadden, of een voorraadje apart leg gen? En moesten de babies op de normale manier ge wassen worden? Het meisje kwam haastig aan met iets gewichtigs in haar houding en bleef plotseling staan toen zij zag, dat de directrice er nog was. Zij hoorde zuster Gracia op gekwelde toon zeggen: „U weet niet wat het betekent, na zo lang van mijn kleine jongen gescheiden te zijn geweest, hem nu in de steek te laten, nu hij me het meest nodig heeft!” „O, kom nou,” zei de directrice op vaste, redelijke toon. „U bent aldoor zo verstandig geweest. Die Richard van u is in uitstekende handen.” Zij had haar eigen vooroordeel terzijde moeten zetten, toen zij Mack, die een uitstekende verpleger was geweest op de mannen afdeling, de leiding gaf van die speciale zaal en zij had er nooit spijt van gehad. Zij bedacht nu, dat de man nelijke zuster hetzelfde gevecht om erkenning moest leveren als een vrouw in alle andere beroepen, met be hulp van zijn eigen verdiensten - en zij was er trots op volkomen eerlijk te zijn. „Ja,” herhaalde zij op vaste toon, „in uitstekende handen.” „Ik weet het, directrice, maar...” „U hebt hier twee babies en een kleuter, gevaarlijk ziek met gastro-enteritis. Ik vrees, dat het daarbij niet zal blijven... Heeft uw eigen kleine jongen u meer nodig?” Gracia boog haar hoofd. Zij draaide zich snel om en ging de lange zaal in, terwijl het bordje ’Verboden toe gang’ heen en weer slingerde. was geweest - en op een moment, dat zij zich erbij neergelegd had hem op te offeren! Het zou een bijzondere dag worden, want Jim San ders had midden in de week een paar dagen vrij, tus sen twee lange nachtelijke ritten in en op een bazige en vastbesloten manier had hij erop aangedrongen, dat zij de meeste tijd samen moesten doorbrengen. Na een wandeling langs de winkels zouden zij gaan eten en daarna zouden zij ’s middags naar een bijzonder goede film gaan. „Ik ben blij, dat je geen grote wandeling hebt voor gesteld!” merkte Lucy op, toen zij het menu bekeken in het kleine, rustige restaurant, dat Jim gekozen had. „De tocht langs de winkelruiten was genoeg voor mijn voeten!” „Ik wist niet, dat vrouwen winkels keken met hun voeten!” plaagde Jim en keek haar met pretlichtjes in de ogen aan. „Dan weet je het nu! En dat na een dag als gisteren...” Zij begon hem te vertellen over de epidemie, die de hele afdeling op zijn kop had gezet. „Acht babies en twee van de verpleegsters hebben het. De eerste twee gevallen waren vandaag in een kritieke toestand, zoals ik hoorde, toen ik wegging. De dokters steken de hoofden bij elkaar en hebben allerlei proeven genomen in het laboratorium. Dr. Halcott blijft bij zijn voorkeur voor Salmonella.” „Is dat zijn meisje?” vroeg Jim. Lucy keek hem wantrouwend aan. „Dat is iets voor jou om te denken. Maar het is een bacil, een heel ge mene. Nadat zij er gisteren de hele dag aan gewerkt hadden, kwamen zij gisteravond laat tot de conclusie, dat de oorzaak in de melkkamer gezocht moet worden. Een moeder, die zware ingewandstoornissen had gehad, kwam binnen met een baby, die geopereerd moest wor den voor een hazenlip. Zij zün moeilijk te voeden, weet je - het is een wonder wat voor verschil die operatie maakt - de moeder werd dus altijd aangemoedigd te komen en te helpen. Maar deze bracht ongelukkiger wijs besmetting mee. En zuster Mawte heeft haar toe gestaan de voeding zelf klaar te maken in de melkka mer, niettegenstaande het strenge verbod - en zo zie je!” Het was de dag van de schoolkliniek en David Hal cott zat alleen te lunchen aan een tafel, die voor Lucy en Jim verborgen was door een grote kapstok, over laden met jassen, hoeden en parapluies. Zijn aandacht werd getrokken door het horen van zijn eigen naam. Hij had zijn hals uitgerekt en herkende Lucy, en hij was blijven luisteren, afgeleid - op een ogenblik, waar op hij zo somber was, dat hij alles aangreep om aflei ding te hebben - door haar verslag van de epidemie. MOERKAPELLE Hier stonden twee elftallen in het veld, die ge lijkwaardig genoemd konden wor den. De vereniging met de meeste vechtlust kwam dan ook als over winnaar uit de bus en dit was Moer kapelle. Na een halfuur spelen kwamen de gasten goedkoop aan het eerste doelpunt door een fout van de Moer- kapelse keeper Slingerland. Toen een NSV speler een overtreding maakte in het berucht strafschop gebied, le verde dit geen moeilijkheden op voor G. Kieviet die feilloos inschoot (1-1). Uit een goede voorzet van Zwar- teveld was het Dekker die de stand op 2-1 bracht in het voordeel van Moerkapelle. Ook na de rust ging Moerkapelle door en het harde wer ken werd beloond met een derde doelpunt van Zwarteveld na goed aangeven van Dekker. N.S.V. schrok wakker en dreef Moerkapelle op eigen helft. Het was van Koert van N.S.V. die de achter stand verkleinde tot 3-2, maar ver der dan deze stand liet Moerkapelle het niet komen en wonnen zij deze wedstrijd verdiend. lijk nog niet hoe ernstig het is, maar er schijnen toch al drie gevallen te zijn; misschien zullen er in de vol gende paar uur nog meer komen. Misschien sluit de dokter de afdeling voor iedereen - misschien worden we hier geïsoleerd en blijven we in strenge quaran taine tot hij twee of zelfs drie negatieve proeven met elke patiënt heeft gedaan, als bewijs, dat de moeilijk heden onder de knie zijn. Of misschien staat hij toe, dat we ons vrij bewegen, zolang een strikte hygiëne gehandhaafd wordt.” Zij gaf elk lid van de staf een speciale taak in wat een krijgsplan leek tegen een heimelijke en dodelijke vijand. Zodra zij iets tastbaars te doen hadden, raakten de meisjes dat gevoel van panische schrik kwijt en gingen vlug aan het werk. De drie doktoren waren terug, druk bezig met prop jes watten en voedselmonsters, zij lieten verschillende melkbussen weghalen en ondervroegen elke verpleeg ster over kort geleden ziekteverschijnselen met ’inge wandstoornissen’. Toen staken zuster Gracia, dr. Hal cott en de directrice de hoofden bij elkaar over een volledige reorganisatie van het gehele blok. Voorlopig werden er schotten gezet om een klein zaaltje af te scheiden, dat ’zuiver’ werd gehouden voor moeders met zuigelingen, die doktershulp nodig hadden en dringende gevallen, zoals vernauwing van de maagingang, die on middellijk geopereerd moesten worden. Terwijl zij deze maatregelen bespraken hoopte Gra cia, dat de crisis haar weer nader tot David had ge bracht, dat alle misverstanden en barrières opgeruimd waren, zodat het weer was als in de oude dagen van hun prettige samenwerking. Hij gaf haar een vel papier, waarop hij speciale op drachten had genoteerd om de zaal te ontsmetten. Hun handen raakten elkaar bij toeval en hij trok de zijne haastig, met een blos terug. Zijn manier van doen was plotseling gedwongen en zij zag, dat zij zich vergist had: de barière was er nog steeds. Het trof haar in haar hart, dat hij zo volkomen veranderd was ten op zichte van haar. Wat had zij gezegd of gedaan om hem te beledigen? Wat had hij bedoeld, toen hij woedend zei: „Doe geen moeite, zuster Mawte heeft je al veront schuldigd?” Zij zou het wel te weten komen; maar op dit ogen blik werd haar aandacht door ontelbare dingen in be slag genomen, kostbare levens hingen van haar waak zaamheid af en het ontsmetten van de zaal moest ge beuren zelfs vóór zij de uitslag van het laboratorium vernomen hadden. Zij stelde haar tweede stafzuster en twee leerlingen aan in de ’zuivere’ zaal. Daar zouden zij hun maaltijden krijgen en geen gebruik maken van de keuken, of in aanraking komen met de rest van de staf. Lucy Armi tage was één van de meisjes, die zij hiervoor had uit gekozen. Het was een verantwoording en zij was vol vertrouwen, dat het meisje zou tonen, wat zij waard was. In geen geval mocht de nieuwe zaal ook besmet Kans op de landelijke hoofd prijs van vijfhonderd gulden, kans op prijzen bestaande uit vele luxe en huishoudelijke ar tikelen, zoals horloges, radio’s, mixers, haardrogers, serviezen enz. Bovendien kans op een prijs van vijftig gulden voor de beste puzzelaar van ons blad, alsmede vele kleinere prijzen voor andere goede puz zelaars onder onze abonné’s. Voor het clubkampioenschap werd de tweede ronde gespeeld. De uitsla gen waren als volgt: A. Zwanenburg - T. den Ouden, 02 T. Driessen - J. Vermeulen, B. van Eijk - W. v.d. Heijden, T. Baan - A. Compeer, G. v.d. Zijden - T. Twigt, A. A. Rietveld - J. Slappendel, H. C. P. Geers - G. Heeren, A. Blonk - J. de Heer, J. Hoogerbrug - T. Baan, le bal langs de RCV-doelman in het net (1-2). Met deze stand kwam ook de rust. Na de hervatting had RCV het heft in handen en dat leidde tot ge vaarlijke situaties voor het Wad- dinxveense doel. Na tien minuten te kende de RCV rechtsbinnen het der de doelpunt aan (1-3). Verheul bleef aanvallen en vijf minuten later bracht de linksbinnen de stand op 1-4. De geelzwarten vochten hard te rug, maar een goed schot kwam er niet uit. Telkens weer liep de voor hoede zich vast op de soliede RCV- defensie, of vond een goed keepende Mijderwijk op hun weg. Het werd zelfs nog 5-1 toen Radix het alleen probeerde en de Waddinxveerfse doelman met een hard schot passeer de. Zo eindigde deze derby Waddinx veen-RCV in een ietwat geflatteerde zege voor de Verheul-mannen. De nachtzuster voerde enige telefoongesprekken en hielp Gracia een klinisch overzicht te maken, toen ging zij naar bed, uitgeput door het geloop en alarm van de vroege ochtenduren. „Waaraan hebben wij dit verdiend?” vroeg zuster Mawte querulant, toen Gracia haastig haar staf bijeen riep ,.,Ik ben ervan overtuigd, dat niemand voorzich tiger kan zijn dan wij. Hoewel er altijd een sufferd is, die alles wat je haar vertelt, direct vergeet.” En zij staarde naar de leerlingen, die bleek en verschrikt bij elkaar stonden. Zuster Mawte vond het moeilijk de hoofdzuster van ochtend onder ogen te komen en zij was heimelijk blij over deze inbreuk op de normale gang van zaken en een excuus te vinden om te kankeren en haar gespan nen zenuwen te ontlasten. Zij keek vooral boosaardig naar Lucy Armitage, waar zij altijd de pik op scheen te hebben, als er iets verkeerd ging. „Iemand heeft vergeten haar handen te wassen, let op mijn woorden, zuster. Of anders de zuigflessen niet goed gesteriliseerd.” Zuster Gracia zei rustig: „Het is vroeg genoeg iemand de schuld te geven als we de besmette bacli vinden, zuster! Er zijn nog andere mogelijkheden behalve een onvoorzichtigheid, de hygiëne betreffende. Misschien moeten we het zoeken bij de toevoerbron van de le vensmiddelen - misschien hebben we bedorven melk gehad en ik weet, dat eieren ook wel eens een besmet ting kunnen doorgeven. Of misschien heeft een van de moeders, die een kind komt voeden en daardoor toe gang tot de keuken heeft, de besmettting verspreid; iemand, die misschien kort geleden ingewandstoornis sen heeft gehad, of misschien een ’bacillendrager’, die anderen kan besmetten zonder zelf symptomen te ver tonen.” Zij keek naar de ernstige gezichten. „Het is het werk van de dokter en de viroloog om dat uit te zoeken. Het is aan ons, elk kind zo goed mo gelijke aandacht te geven, als het ziek wordt - en te voorkomen, dat het zich verspreidt. We weten natuur- een offensief maar de verdediging van de Zevenhuizenaren hield goed stand. Wederom verzette Groeneweg de bakens. Zeer goede kansen wer den door te traag reageren om zeep gebracht en indien in de Groeneweg voorhoede een afwerker had gezeten dan zou het wedstrijd verloop een ander beeld hebben gekregen. Na twintig minuten liep Woerden verder uit door een goede kopbal van Kruiter, die uit een hoekschop van Valk een niet te missen kans kreeg. Nummer vier nam Valk zelf voor zijn rekening. Het werd zelfs 5-1 door een vlotte combinatie tus sen de gebroeders Paf. Door aan deze puzzlewed- strijd deel te nemen dient u tevens een goed doel. Op ie dere ingezonden oplossing moet een kwartje extra aan postzegels worden geplakt. Het batig saldo van de wedstrijd komt ten goede aan de Stich ting Koninklijk Nederlands Geleidenhondenfonds. Dit fonds zal het bedrag besteden voor de opleiding van geleide honden voor blinden. Nog vele nietsziende ogen wachten op een betrouwbare, geschoolde gids, die hun leidsman kan wezen. Met uw ogen en uw puzzelwerk kan dat wachten van die medemens aanzienlijk worden bekort. Lucy Armitage stond haar na te staren, alsof zij een geest had gezien. Het was een geluk, dat de directrice een lijstje had met een paar volleerde verpleegsters, die getrouwd wa ren en zo dichtbij woonden, dat zij een gedeeltelijke dagtaak in het ziekenhuis konden verrichten, als dat nodig was, hoewel de moeilijke werktijden en de eisen van haar eigen gezin haar beletten haar verpleegsters- werk weer volledig op te nemen. Lucy zegende de beide zusters, die de volgende och tend in de kinderafdeling kwamen, want dat betekende, dat zij haar vrije dag kon nemen, zoals zij van plan Drie minuten na de hervatting was het Arie van der Starre die het der de doelpunt op het scorebord bracht. Door Theo Geers werd het 4-0. Van der Sluis schoot daarna van links nummer vijf in de touwen. Van der Starre liep door op een goede pas en dat betekende 6-0. Enkele minuten voor ’t einde was het weer Geers die de eindstand op 7-0 bracht in het voordeel van de W addinx veners.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2