voor voor I Grote belangstelling derde molentocht Bruidegom (77) praat en vist nog volop Bruid (7 7) kan huishonden alleen wel af Instorting Elihoevenbrug uitkomst voor gemeente Nieuwe brug op Lucasselaan komt nog deze lente klaar „Ik heb het altijd met veel plezier gedaan' Steenlegging voor consultatiebureau Bal ten bate van Blindenbond Waardevaste opstalverzekering Het is al waardevastheid wat de verzekeringsklok slaat. Een waarde vaste verzekering van opstallen is nieuw geïntroduceerd door het assu- rantieconcem Stad Rotterdam. Slagerij Gouw gaat verhuizen Expositie over Ned. industrie IJSCLUB BESTAAT VIJFENTACTIG JAAR EHBO R’wijk-dorp telt nu 48 leden Bijna 1600 voor kankerbestrij ding REEUWIJK De collecte van het Keuringen voor dienstplicht „Uit en Thuis” versterkt kas Koeien in donker op Rijksweg 12 Vergadering De Sluipers Spreekuren burgemeesters L. Braber 25 jaar ambtenaar voor Gouden bruiloft in Reeuwijk Stedelingen zoeken natuur: Bruidegom schiet eend vanuit raam Morgenavond start de zaaltraining Waardering plichtsbetrachting .1 f Weekblad voor Waddinxveen - 16 september 1965 Pagina 5 Tien kilometer Promotie Dief en leed Huizend wandelaars Nevenfunctie Vitale bruid Volontair f om Nadat hij vanaf februari 1944 in Oudelande was geweest, werd hij in juli benoemd tot tweede ambtenaar bij de gemeente Willemstad, dat tweeduizend inwoners telde. Na de bevrijding promoveerde hij tot eerste ambtenaar in dezelfde stad en hij bleef daar tot oktober 1948. Toen kwam hij naar Zevenhuizen. Hij was inmiddels ook getrouwd. Terugblikkend op de periode die achter hem ligt, zegt de jubilaris: „Er is veel meer werk gekomen. De overheidsbemoeienis is veel groter geworden, weet u.” draaien,” vertelt de heer Braber, die al spoedig naar een andere gemeente solliciteerde. altijd weer een groot feest. Jammer genoeg konden we dit jaar niet mee, omdat de vrouw zich niet helemaal fit voelde, maar het volgende jaar hopen we weer van de partij te zijn.” „Na vijftig jaar lief en leed te heb ben gedeeld zijn we nog even geluk kig als in het begin,” zegt de bruide gom en z’n vrouw is het daar volko men mee eens. Zij hebben twee kin deren, een zoon en een dochter. Ver der zijn er vier kleinkinderen. Het gouden huwelijk zal op don derdag 23 september in de woning van het echtpaar Van Dijk in de fa miliekring worden gevierd. Na zeven uur zal er gelegenheid zijn tot felici teren. Gaarna sluiten wij onze geluk wensen daarbij aan. Hotel Vos moest dit jaar als begin- en eindpunt vervallen, omdat een Rotterdamse vereniging dit hotel al geruime tijd geleden koos als eind punt van een zaterdag te verrijden sterrit. Het bestuur van Sterker door Strijd heeft inmiddels contact gehad met de organisatoren van de sterrit, om te voorkomen dat wandelaars en automobilisten elkaar te veel zullen hinderen. voor de vijftien en twintig kilometer afstanden. De verwachting bestaat, dat bur gemeester A. van ’t Verlaat, die wel iswaar nog niet in Zevenhuizen woonachtig is, die middag naar Ze venhuizen zal komen om de prijzen uit te reiken om daarmede min of meer zijn eerste officele daad in de gemeente te verrichten. GOUDA De burgemeester van Gouda, mr. R. M. van Reenen zal op dinsdag 21 september de eerste steen leggen voor het nieuwe districtscon- sultatiebureau van de provinciale Zuidhollandse verenging tot bestrij ding van tuberculose. Het consulta tiebureau zal worden gevestigd aan de Thorbeckelaan in Gouda-noord. De oorzaak van het ongeval is de breuk van een doorgeroeste schakel (één van de vele) van de spanketting, waardoor de gehele constructie onder veel te grote druk kwam te staan. Als een kaartenhuis zakte de hele bovenbouw, die al geruime tijd werd gewantrouwd, in elkaar. De hamei- poort van de in 1925 gebouwde brug, bleer gelukkig overeind, Werklieden van de gemeente hebben de brug maandag verder ’ontluisterd’, zodat nu alleen nog de leuning over is. De dienst gemeentewerken neemt de gelegenheid te baat om meteen een nieuwe brug te bouwen. De plan nen om de Elfhoeven te slopen be stonden al lang, maar het gebeurde heeft de gang van zaken extra be spoedigd. De Elfhoevenbrug wordt tot duiker gedegradeerd en ongeveer tweehonderd meter verder op de Burgemeester Lucasselaan komt een ZEVENHUIZEN „Ik zie eigenlijk helemaal niet in waarom er zoveel aandacht aan moet worden besteed. Het is toch helemaal geen bijzondere prestatie,” zegt de heer L. Braber, eerste ambtenaar en waarnemend ge meentesecretaris en -ontvanger van Zevenhuizen. Zoveel aandacht is er echter niet besteed aan het vijfentwintigjarig jubileum van deze bescheiden ambtenaar, die op 1 september 1940 voor het eerst in overheidsdienst trad. De komst van de nieuwe burgemeester zal er wel de oorzaak van zijn ge weest, dat men het jubileum aanvankelijk over het hoofd had gezien. REEUWIJK Met donderend geraas stortte zondagmiddag de ’wip’ van de Elfhoevenbrug aan het eind van de Burgemeester Lucasselaan te Reeu wijk ineen, juist op het moment dat de inzittenden van een zeilboot de brug trachtten op te halen. De man, die bezig was met de handlier, waarmee de brug wordt opgedraaid, kon nog net opzij springen en daardoor de vallende contragewichten ontwijken. Er deden zich ook verder geen persoonlijke on gelukken voor. Het verkeer over de brug werd enige tijd gestremd. Het waterverkeer van de Breevaart naar de plassen en omgekeerd zal voorlopig ernstige hinder ondervinden want de brug kan niet meer worden opgehaald. Slechts roei bootjes en zeilboten met gestreken mast zullen nog via deze doorgang de plas kunnen bereiken. De grotere schepen moeten voorlopig gebruik maken van de Plasbrug bij de Wethouder Venteweg. ZEVENHUIZEN Tenminste duizend wandelaars zullen zaterdagmiddag deelnemen aan de derde Molentocht, die wordt georganiseerd door de Zeven- huizense wandelsportvereniging „Sterker door Strijd”. Vooral op inwoners van de steden Den Haag en Rotterdam heeft deze wandeltocht door het aan trekkelijke landschap rond de Rottemeren en langs de vier bekende molens grote aantrekkingskracht, temeer omdat niet overal langs gebaande wegen wordt gelopen. „Het ziet er naar uit, dat we over de duizend deelnemers krijgen”, ver telde ons de heer P. Hoogendoorn van „Sterker door Strijd”. „We heb ben nu namelijk al bijna duizend vooraanmeldingen. De ervaring heeft ons geleerd, dat er ook bij de start nogal wat mensen komen opdagen, die zich nog niet hadden opgegeven. Dat betreft vooral de individuele wandelaars. Bovendien komen wan- delverenigingen vaak met meer le den, dan aanvankelijk was opgege ven. De weersomstandigheden zijn echter bepalend,” zegt de heer Hoo gendoorn. „Zodra het namelijk re gent, blijven degenen, die niet van te voren hadden ingeschreven, thuis.” Ook uit de Kring Gouda en o.a. ook uit Reeuwijk hebben zich al heel wat wandelaars laten inschrijven. Om half drie gaan de wandelaars zaterdagmiddag van start bij de gro te loods aan de Dorpsstraat 147, waar zij muzikaal uitgeleide worden ge daan door de „Kleine Trompetters” uit Zevenhuizen en de drumband van de Haagse wandelsportvereni ging S.O.S. Naast de tijd, die hij als ambtenaar dagelijks kwijt is, vervult de heer Braber ook nog talrijke nevenfunc ties. Vanaf 1959 is hij secretaris-pen- ningmeester van de „Eendrachtspol- der”, sinds 1954 administrateur en adviseur in financiële kwesties van de woningbouwvereniging „Beter Wonen”. De heer Braber is ook al elf jaar lid van het bestuur van de Ver eniging voor Vrijzinnig Hervormden. Er blijft hem dus weinig tijd voor zijn vrouw en drie kinderen (een meisje van zes en twee jongens van tien en vijftien jaar). „Je kan wel zeggen dat ik van ’s morgens acht tot ’s avonds elf uur bezig ben, maar ik doe het met plezier.” „Ik ben er dankbaar voor dat me al die tijd een goede gezondheid is gegund geweest. Ik mag tevreden zijn,” zegt de nu vierenveertigjarige ambtenaar Braber, die vast niet van plan is Zevenhuizen ooit nog eens de rug toe te keren. BOSKOOP Ten bate van de vereniging „Vrienden van de Neder landse Blindenbond” wordt op zater dagavond 25 september een grote nonstop balavond georganiseerd met medewerking van het ballroomorkest ’The red and white stars’ en het tie- nercombo ’Les Electrons’. De van ra dio en televisie bekende Karin Kent zal als soliste optreden. Deze avond wordt gehouden in zaal Florida aan de Nesse te Boskoop. Kaarten kun nen worden verkregen bij de heer P. v.d. Nieuwendijk, Tuinstraat 83, Bos koop. Bij deze verzekering, die gesloten wordt op basis van de herbouwkos- ten van de verzekerde opstallen, wordt eenmaal per jaar een automa tische verhoging van de verzekerde bedragen aangebracht. Het Bouwcentrum te Rotterdam berekent elk jaar in mei hoe de bouwkosten zich in de afgelopen twaalf maanden hebben ontwikkeld. Het percentage waarmee deze bouw kosten zijn gestegen (of gedaald) wordt verrekend met de bestaande verzekerde som. Het aldus gevonden bedrag geldt dan voor het komende verzekeringsjaar. De premie wordt met hetzelfde percentage vermenig vuldigd. Aldus is een variabele waar devaste dekking tot stand gebracht. ZEVENHUIZEN Slagerij K. Gouw, die gedurende ongeveer acht jaren is gevestigd in een pand aan de Dorpsstraat 119 gaat de volgende week verhuizen naar een nieuwe winkel aan de Dorpsstraat 168, waar tot mei van dit jaar de drogisterij van de Wed. A. Ooms-van Leeuwen was gevestigd. Dit pand is door de firma’s Slin gerland en Hol verbouwd en her schapen in een zeer moderne slagerij. Tijdens de vakantie, die volgende week maandag begint zal het bedrijf verhuizen. Op woensdag 29 septem ber wordt een ontvangst gehouden voor genodigden, terwijl een dag la ter, op donderdag 30 september de nieuwe slagerij voor het publiek zal worden geopend. GOUDA In het voormalige zus terhuis aan de Westhaven te Gouda zal vanaf 15 september één van de onderwijstentoonstellingen van de vereniging Nederlands Fabrikaat te bezichtigen zijn. De expositie, die de naam „Nederland maakt het” draagt, geeft een uitgebreid een vooral aan trekkelijk overzicht van wat er zoal door de Nederlandse industrie wordt gepresteerd. De heer H. J. B. Zeijlstra, die als vaste leerkracht aan deze tentoon stelling is verbonden, zal de bezoe kende klassen een uur lang toelich ting geven over het geëxposeerde. De wethouder van onderwijs, de heer H. Luidens zal deze tentoonstelling openen. ZEVENHUIZEN De in novem ber 85 jaar bestaande Ijsclub Zeven huizen begint morgenavond in het nieuwe gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat weer met de trainings- avonden voor de leden. Deze schaats- training staat onder leiding van de oud-hardrijder en Nederlands kam pioen op de 500 en 1500 meter C. P. J. van der Eist. De trainingsavonden vangen aan om half acht en duren tot tien uur. Ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan op zaterdag 20 november a.s. wordt op vrijdagavond 19 november in Hotel Vos een jubileum-vergade- ring gehouden, waar de heer Verhoef kleurendia’s zal vertonen over weinig bekende delen van Joegoslavië. De dia-vertoning wordt begeleid met door de heer Verhoef zelf gecompo neerde muziek. Voorts staat ter gelegenheid van het jubileum een grote verloting op het programma, teneinde diverse aan schaffingen te kunnen betalen, o.a. een rolveger en een geluidsinstallatie. De prijzen voor deze verloting zijn een pony, een fiets, een paar Noren, zwierschaatsen, trainingspak, e.d. Indien de weersomstandigheden meewerken, hoopt het bestuur deze winter in verband met het jubileum het Nederlands kampioenschap da mes op de korte baan op de Rotte meren te kunnen laten verrijden. REEUWIJK De vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken „Reeu- wtfk-dorp” hield woensdagavond in het verenigingsgebouw in het dorp haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. Nadat de presidente, me vrouw E. Kraan-Schiebroek het gro te aantal belangstellenden, waaron der dokter J. P. Hoeneveld als me disch leider, de heer G. J. M. Verkerk als kringbestuurslid en de instruc teurs P. Holierook en H. Hoogen doorn, had verwelkomd, las de secre taresse, mejuffrouw J. Rijkenhuizen, het jaarverslag voor. Het aantal le- denis het afgelopen jaar toegenomen tot een totaal van achtenveertig. Ook het financieel overzicht over het afgelopen boekjaar van penning- meesteresse mevrouw M. Heemskerk - Overbeek zag er gunstig uit. Uit de bespreking van het winterprogram- ma bleek dat er voor het komende seizoen weer tal van activiteiten op het programma staan. De vorig seizoen gehouden pleis- teractie is mede dank zij de mede werking van verschillende belang stellenden van buiten Reeuwijk een groot succes geworden. Mejuffrouw G. M. de Bruin en de heer N. Verbey, die beiden periodiek aftredend wa ren, werden beiden met algemene stemmen herkozen. Dokter Hoeneveld reikte aan zes tien cursisten het diploma voor ge oefend EHBO’er uit. De gediplomeer den zijn de heer J. Jansen en de da mes M. J. M. Droog, J. P. de Hey- Bunnik, A. P. M. Hoogenduyn, L. Hoogendoorn, W. v.d. Louw, G. M. A. J. Rijkenhuizen-Nederhoff, C. Snel, C. Streng-van Galen. A. E. M. Ver- kley, W. Th. Verkley, C. Verlaan-de Groot, M. G. Verlaan-Snel, P. C. J. v. d. Werf, T. J. v.d. Wolf-Ouwerkerk en G. C. van Zoest. Tenslotte werd aan ieder van de medewerkers van de cursus een fraaie plant aangebo den. nieuwe ophaalbrug. Hij zal ongeveer drie meter breed worden, zodat het fiets- en wandelpad daar samen zul len gaan lopen om over de brug weer gesplitst te worden. Met het werk zal aan het eind van deze maand een aanvang worden genomen en men hoopt met het voorjaar klaar te zijn. Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft een bedrag van 1577,23 opgebracht. De collec te werd georganiseerd door de plaat selijke vereniging van vrouwelijke vrijwillige hulpverlening. De meeste belangstelling gaat vol gens de heer Hoogendoorn uit naar de tien-kilometer afstand. Daarnaast kan er echter ook worden gelopen over de afstanden vijf, vijftien en twintig kilometer. Alle deelnemers die de tocht vol brengen, ontvangen een draagme- daille met lint, terwijl er voorts groepsprijzen zijn voor groepen van tenminste elf personen. Ook zijn er extra prijzen en bekers. Vorig jaar werd ’Avendo’ uit Rot terdam bekerhouder op de vijf en tien kilometer en bemachtigde 'Mo- lenbrug’ uit Bodegraven de beker REEUWIJK Van de 58 personen, behorende tot de lichting 1966, die verleden week voor de militaire dienst werden gekeurd, werden er 26 geschikt verklaard voor het vervul len van de dienstplicht. Van veertien is de keuring aangehouden, terwijl er acht voorgoed ongeschikt werden verklaard. Zes personen komen in aanmerking voor de nieuwe broeder- dienstregeling (twee broers in dienst of in dienst geweest). Drie opgeroe- penen zijn niet verschenen en een werd tijdelijk ongeschik verklaard. De bruid, die ook 77 jaar is, mag zich eveneens verheugen in een goe de gezondheid. Zij doet nog steeds haar eigen huishouden en als er even gelegenheid is, mag zij zich ook nog graag bezighouden met een brei werkje. Voor haar huwelijk was de bruid dienstbode. Eerst vier jaar bij J. Bongers te Berkenwoude en daar na nog zeven jaar bij de familie Wij nen in Bovenkerk en Stolwijk. „We hebben elkaar op de Pinkster- kermis in Stolwijk voor het eerst ontmoet,” vertelt de bruid. „We heb ben altijd goed met elkaar kunnen opschieten. Als we het over konden doen, deden we het weer precies eender. Ons devies is: „Samen uit, samen thuis.” En de bruidegom ver telt: „De bejaardenreis is voor ons „Ik was negentien jaar toen ik van de HBS afkwam. Veel mogelijkheden waren er niet in die tijd,” zegt Bra ber, die op 1 september 1940 op het gemeentehuis in Oosterland (Zeeland) terechtkwam. „Ik kwam daar als vo lontair, onbezoldigd ambtenaar dus. Het loon dat je kreeg was de oplei ding, verder niets.” Na de gemeente Oosterland ging Braber naar Noordgouwe, een plaats je met zevenhouderdvijftig inwoners. „Ik woonde toen in Zierikzee, dus dat was dichter bij huis en ze had den daar een ziekenhuis, waar van zelfsprekend nog al eens iemand stierf. Ik heb daar overlijdensaktes leren maken.” Nog steeds volontair duurde het tot augustus 1942 voor de heer Braber een vaste aanstelling kreeg. Hij werd meteen eerste amb tenaar, maar ook de enige. Omdat de Duitsers in 1944 in een allerlaatste poging de eilanden on der wilden laten lopen, moest de be volking worden geëvacueerd. Natuur lijk werd ook het gehele bevolkings register verplaatst. Alles ging naar Oudelande: de bevolking werd on- dergebracht in Zuid-Holland of el ders. „Het beviel me daar in Oude lande niets. Er was voor ons niets te doen, want de bevolking was weg en Oudelande had z’n eigen administra tie. Ik hielp ze wel eens, maar meest al liepen we met onze duimen te REEUWIJK Het actiecomité van de mandolineclub „Uit en Thuis” or ganiseerde zaterdagavond in het ver enigingsgebouw in Reeuwijk-brug een balavond, waarvan de opbrengst was bestemd voor de kas van de ver eniging. Voor de muzikale begelei ding zorgde het uit vijf leden be staande combo ’The Boys’ uit Moor drecht. Zij oogstten vooral veel suc ces met hun vertolking van bekende dixieland-nummers. ZEVENHUIZEN Vorige week liepen ’s avonds omstreeks 10 uur twee koeien op Rijksweg 12, die uit een weiland gelegen langs deze weg waren gebroken. De dieren liepen op de noordelijke rijbaan van de Rijks weg, een inwoner van Monster met een snelheid van ongeveer 120 km naderde en op een van de dieren in reed. Een achterop komende auto kon het inmiddels gedode dier even min ontwijken. De bestuurders kwa men met de schrik vrij, doch beide voertuigen liepen vrij ernstige scha de op. Maar verleden week dinsdag was het dan toch zover. Tijdens een ge noeglijke bijeenkomst in de raadzaal van Zevenhuizens gemeentehuis werd de jubilaris toegesproken door de burgemeester A. van ’t Verlaat. Of schoon deze z’n eerste ambtenaar nog maar kort kende, had hij toch de in druk gekregen dat de heer Braber een plichtsgetrouw man is. De gemeentesecretaris, de heer A. Gijzenberg herinnerde eraan dat de heer Braber hem gedurende een lang durige ziekte op voortreffelijke wijze had vervangen. Oud-burgemeester A. Boer, waarmee de jubilaris het langst heeft samengewerkt, sprak woorden van grote waardering voor de rustige manier waarop Braber altijd zijn werk heeft verricht. Vervolgens voer de wethouder C. Kreft het woord. Deze had respect voor de activiteit die Braber ook na diensttijd altijd ten toon heeft gespreid. Behalve een halve maand salaris, de gebruikelijke beloning van over heidswege voor een dergelijk jubi leum, kreeg de heer Braber van het gemeentepersoneel een ge schenkenbon en voor mevrouw Braber, die er per slot van reke ning ook een groot aandeel in heeft gehad, dat haar echtgenoot dit ju bileum kon vieren, was er een bloemstukje. REEUWIJK Toen op 23 september 1915 het jongverloofde paar Evert van Dijk-Cornelia Pauwlina Molenaar zich in de trouwzaal van Lekkerkerk bevond om zich in de echt te laten verbinden, zei een onverbiddelijke amb tenaar van de burgerlijke stand: „Het spijt me, maar het feest gaat niet door.” En toen het stomverbaasde paartje vroeg waarom dat dan wel niet doorging, kreeg het te horen dat de gemeente Reeuwijk de stukken niet had toegezonden. De bruidegom, die voor z’n nummer in militaire dienst lag en voor deze gelegenheid verlof had gekregen, aarzelde geen moment. In zijn trouwkos- tuum reed hij in volle vaart op een geleende fiets naar Reeuwijk, haalde de stukken op het gemeentehuis en reed zo mogelijk nog harder terug naar Lekkerkerk. Daar kon het huwelijk dan eindelijk worden voltrokken. REEUWIJK Maandagavond 27 september houdt de tennisclub De Sluipers een ledenvergadering in ’t Verenigingsgebouw te Reeuwijk- Brug. De bijeenkomst vangt aan om 8 uur. De burgemeester van Reeuwijk houdt morgenochtend geen spreek uur. Het eerstvolgende spreekuur vindt plaats op vrijdagochtend 27 september. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat hij iedere vrij dagochtend van 11 uur tot half een ten raadhuize te spreken zal zijn. Voor bezoeken op andere tijdstippen is het wenselijk van te voren een af spraak te maken. „Met deze hindernis zijn we ons huwelijk begonnen,” zegt de ’gouden’ bruidegom, die met een tevreden glimlach voor zich heen kijkt in het gezellige woninkje aan de Ree nr 40. Door het raam, dat uitkijkt op de plas ’Nieuwenbroek’ heeft de nu 77- jarige krasse echtgenoot nog verle den week een eendebout geschoten met het geweer dat naast zijn stoel staat. Als rasechte Sluipwijker zat hij reeds met z’n elfde jaar in de roeiboot van vader, die visser was. Gevist heeft Evert van Dijk ook tot aan z’n negenendertigste jaar. Het vissen leverde daarna niet meer genoeg op en noodgedwongen trad de bruidegom toen maar in loondienst. Ruim tweeëntwintig jaar heeft hij gewerkt bij de heer A. van Wijnen van de Producent. Na een half jaar kazen poetsen, kwam hij in de maalderij terecht en daar heeft hij met veel plezier tienduizenden kilo’s kaas gemalen. Op 61-jarige leeftijd moest hij gezondheidsredenen zijn werk neer leggen. Zoon Piet volgde hem op en Evert van Dijk vatte zijn oude be roep weer op. Nog steeds is hij volop aan het vissen, vinken en jagen. Dan zijn er ook nog de fruitbomen en de moestuin, die om het huisje heen lig gen en die volop de aandacht vragen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 9