Het nieuwe zwembad moet er komen Haagse hoofdambtenaar kwam met plezier Feestelijk welkom voor 14.000ste inwoner van Waddinxveen baiffeisenbank WADDINXVEEN Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Lw weekblad deze week Waddinxveen Puzzelwedstrijd en Kappie Tilpbi{lette Voor f 369 een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Eerste heer Spaarbankboekje, Irnit en bloemen Noodkreet timmerlieden, musici... vissers, en actie Kappie y Zwembad MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Eerste stap Fraaie plannen V I E l' X liter 8.55, i/2 liter 4.55 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Nu doen Gezamenlijk Ons dorp Op elkaar rekenen Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1965 21e JAARGANG - Nr. 1054 (Ingezonden mededeling) Waddinxveen tijd. de nieuwe uitbreiding (Ingezonden mededeling) de spaarbank Q alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28 -30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. de burge- op zwem- „Het nieuwe zwembad moet er Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. tienduizendste, want die kan mede helpen de lasten van onze gemeente verder te verlichten. Zich richtend tot het echtpaar Verhoeven zeide hij tenslotte: „U zult hier veel vinden, wat u niet had verwacht. Maar ook zullen er veel vraagtekens rijzen. Legt uw oor rustig te luisteren bij de oudere Waddinxveners. Oude en nieuwe Waddinxveners bepalen ge zamenlijk het levenspatroon. Er ont breekt nog veel, maar we hopen al len gezamenlijk Waddinxveen tot een leefbare gemeente te maken.” In zijn dankwoord merkte de heer Verhoeven op, dat het geen offer was om in Waddinxveen te komen wonen zoals de burgemeester in zijn speech had opgemerkt. Hij vondt het in te gendeel zeer plezierig te wonen in een der meest dynamische ontwikke lingsgebieden van Nederland. (zie voor interview met de 14.000ste pagina 3). De gezamenlijke winkeliers op het Koningin Wilhelmina- plein hebben ons beloofd mee te werken aan de eerste stap. Bij de opening van de nieuwe winkelgalerij op 5 oktober or ganiseren zij samen met leden van de zwemclub ’De Gouwe’ gedurende vijf dagen een fancy- fair. De baten daarvan zijn vast voor uw nieuwe zwembad. SPREEKUUR VOOR WONINGZOEKENDEN Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden gehou den op woensdag 29 september 1965 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw voor sociale zaken (achter het ge meentehuis). SPREEKUUR WOONRUIMTE- AD VIESCOMMISSIE De secretaris van de Woonruimte- adviescommissie houdt op maandag avond spreekuur ten raadhuize tus sen 7.00 en 7.30 uur voor uitsluitend woonruimtezaken. ring bood namens dit bouwteam, dat ---- -1.s van de een Wethouder S. Pille werd vorige week vijfenzestig jaar. Een ver slag van het gesprek dat we naar aanleiding van die gebeurtenis met hem hadden vindt u op pag. 2 De voetbalvereniging Moerkapelle verkeert in fianciële moeilijkhe den. Hoe de vork precies in de steel zit kimt u lezen op pagina 9 Waddinxveen telt veertienduizend inwoners. Wie die veertiendui- zendste is en wat hij van Wad dinxveen vindt, vertelt één onzer verslaggevers u op pagina 3. «w o Op voorstel van B. en W. heeft de gemeenteraad onlangs een brede strook groen langs de Sniepweg aangewezen voor een nieuw recreatieplan, waar binnen volop ruimte is voor de aanleg van een fraai openlucht- bad met zonne- en speelweiden terwijl er voorts mogelijkheden zijn voor de bouw van een be scheiden overdekt instructie- bad, zodat er ook buiten het zomerseizoen voor instructie- doeleinden mogelijkheden zijn. De eerste stappen zijn dus gezet. Er zijn fraaie plannen klaar, maar nu is het wachten. Wachten op de belangrijkste stap, de financiering. De finan ciële situatie van de gemeente Waddinxveen alsmede de be perkingen ten aanzien van de investeringen maken positieve stappen van de gemeente op dit ogenblik wat moeilijk. En toch moet dat nieuwe zwembad er komen. In Wad dinxveen kwam zowel in een ver als zeer recent verleden steeds veel tot stand. Ook daar bij waren er vele hindernissen en moeilijkheden. Maar het doel werd bereikt. Dat kan ook bij het nieuwe zwembad. Een zwembad waar onze gehele plaatselijke gemeenschap groot belang bij heeft. Vrijwel ieder gezin heeft direct of indirect belang bij dat nieuwe zwem bad. Vandaag een nieuwe strip in onze krant. Spannende avon turen van Kappie, de meester, de maat met de ’Kraak’. Span nende avonturen voor jong en oud. Iedere week vast op pa gina twee. „Kappie en de auto matische stuurman” dat is de titel van deze gezellige ver- volgstrip. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90 taxatiewaarde HOLLANDSE COGNAC W addinxveen Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. met volledige bankservice ook de bouw van het huis heer Verhoeven had verzorgd, fraaie fruitmand aan. hogere instanties van provin ciale en rijksoverheid de over tuiging geven, dat het nieuwe zwembad bij de Waddinxve ners leeft. En dan komt ook daar de actie, die nodig is voor de verdere realisering. Gaarne suggereren we hierbij de op richting van de Stichting Vrienden van het Zwembad Waddinxveen. Een stichting met een bestuur van werkers, die bereid zijn te stimuleren, coördineren en te organiseren. Die stichting heeft fondsen nodig voor de eerste stap. Gro te en kleine bedragen in con tanten, bijdragen in natura, bijdrage in de vorm van werk krachten. In Waddinxveen wo nen genoeg flinke jongelui en mannen, die bereid zijn voor zichzelf, hun gezinnen en voor anderen de schouders er let- Zij hebben zich tegen allerlei risico’s ver zekerd. Onze bank adviseerde hen daarbij. Elke dag kan er immers iets gebeuren, dat niet te voorzien is! Doe als de vissers, timmerlieden, musici en vele anderen. Verzeker u van een deskundig vèrzekerings- advies van onze bank. Verder is het woord aan alle Waddinxveners. Is het ook bij u menens. Stuur dan nog van daag een briefkaart met uw naam en adres aan burgemees ter C. A. van der Hooft (p/a gemeentehuis) of aan onze re dactie (Oranjelaan 9) met de slagzin „Het nieuwe zwembad moet er komen, wjj doen mee.” Gaarne zal de redactie van het week tijdelijk coördinerend willen optreden, totdat de Stichting Vrienden van het Zwembad er is. Een stichting die niet gaat praten maar doen! Het nieuwe zwembad moet er komen! Schrijf nu meteen die briefkaart, doe het nu Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. Als particulieren, verenigin gen, grote en kleine bedrijven gezamenlijk de handen ineen slaan, kan dat zwembad er spoedig komen. Een eerste stoot uit de eigen gemeente zal Volgende week gaat het be ginnen. Onze dertien weken durende veelzijdige puzzelwed strijd. Kansen op de prijs van 500 voor de beste puzzelaar van Nederland, 50 voor de beste puzzelaar van ons blad en nog vele andere fraaie prij zen. Een puzzel voor een goed doel. De baten bestemmen we nl. voor het Nederlands Blin dengeleidehondenfonds. Een fijne puzzelreeks voor de lan ge en donker wordende avon den. Alleen voor abonnees op ons blad. De nestor van de raad, de heer T. Ververs herinnerde aan de snelle groei die nog steeds voortgaat. Niet temin meende hij, dat er voor ge waakt moet worden, dat „ons dorp” een dorp blijft. „Wat zal al die im port ons aandoen” zo vroeg hij schertsend. De heer Ververs meende dat de liefde natuurlijk niet van één kant kan komen en dat beide groe pen door wederzijdse water in de wijn te doen naar elkaar toe zullen groeien. De gemeente groeit in tal van las ten, aldus de heer Ververs. In dat verband ben ik blij met deze veer- terlijk onder te zetten om aan dat nieuwe zwembad daadwer kelijk mee te bouwen. Een goede vrije tijdsbeste ding voor de zomeravonden en vrije zaterdagen. Een stukje gemeenschappelijke ontwikke lingshulp in eigen gemeente, komen” dat staat vast. En niet „Het nieuwe zwembad moet er over tien jaarmaar zo snel mogelijk. WADDINXVEEN „Het zwembad moet er komen”. Deze woor den klonken als een noodkreet uit de mond van burgemeester C. A. van der Hooft, toen hjj maandagavond ten gemeentehuize de veer- tienduizendste inwoner van Waddinxveen verwelkomde. „Het zwembad moet er komen.” Met die noodkreet heeft de burge meester uitgesproken wat er in de harten leeft van vele duizelden Waddinxveners. Eens had Waddinxveen aan de Kanaaldijk het mooiste openluchtzwembad van Nederland. Dat is nu historie. Dat mooie zwembad van weleer is een wat bouwvallig aandoend groen houten complex. Weliswaar wordt er nog steeds druk gezwommen, vooral door de jeugd. Maar dat is bij gebrek aan beter. De ouderen bedenken zich steeds meer en hebben voor een sportieve duik in het water graag een ritje over naar Boskoop of Alphen. Het bad Kanaaldijk is verleden komen!” Burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen overhandigt de veertienduizendste inwoner, de heer Verhoeven, een spaar bankboekje. In het midden mevrouw Verhoeven-Pauwels (boven ste foto). Namens de middenstand boden de heren Ringelenstein en Van Mourik een feestelijke mand aan (foto onder). In dit verband wilde meester vooral de nadruk leggen de noodzaak van het nieuwe zwem bad. „Het rapport over het seizoen 1965 van de badmeester bevat op ie dere bladzijde tussen de regels door klachten over de toestand van het WADDINXVEEN De veertienduizend zijn vol. Opnieuw een mijlpaal in de ontwikkeling van Waddinxveen. Eind vorige week begon het bij de afde ling bevolking van het gemeentehuis al te spannen. Maandagochtend brak die spanning toen de heer W. F. Meijer, chef van de afdeling het sein gaf: „De veertienduizend zijn vol”. Deze keer geen nieuwe wereldburger, maar een nieuwe ingezetene: drs. W. R. Verhoeven, hoofdambtenaar van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Den Haag. Maandagavond was er daarom feest op het gemeentehuis. Een bescheiden feest weliswaar, maar de stem ming was er niet minder om, toen burgemeester C. A. van der Hooft verge zeld van zijn echtgenote de veertienduizendste inwoner van Waddinxveen, de heer W. R. Verhoeven en diens echtgenote, mevrouw S. F. M. Verhoeven- Pauwels de raadzaal van het gemeentehuis binnen leidde, waar een schare genodigden ter verwelkoming applaudisseerde. oude bad,” zo zeide hij. De burgemeester deed een beroep op allen om zich voor dat nieuwe zwembad tot het uiterste in te span nen. Indien de Waddinxveners iets van plan zijn, komt het er ook. Namens het gemeentebestuur over handigde de burgemeester aan drs. Verhoeven het traditionele spaar bankboekje, waarop per inwoner 1 cent was bijgeschreven. „Ik doe dit overigens met schaamrood op de ka ken” aldus de heer Van der Hooft”.' Wij behoeven U namelijk geen spaar zin bij te brengen. Want een jong ge zin met drie kinderen dat zelf een huis koopt, weet heus wel wat spa ren is. Hij stelde het gezin Verhoe ven als voorbeeld aan andere jonge Nederlanders. Tenslotte overhandigde de burge meester aan mevrouw Verhoeven- Pauwels als 13.999ste inwoonster een boeket rode rozen. Namens de plaatselijke midden stand voerde de heer H. K. van der Loo het woord. Eerst bracht hij dank aan burgemeester, gemeentebestuur, en de ambtenaren, die zo hard wer ken voor de groei van de gemeente, waarvan ook de middenstand de voordelen plukt. Vervolgens heette hij het echtpaar Verhoeven welkom. Hij zei, dat zij ook op de midden stand de op familie Verhoeven zou kunnen rekenen. Namens die midden stand werd een feestelijke mand met tal van artikelen uit diverse bran ches afkomstig, overhandigd. De directeur van de N.V. Bouw team Groenswaard, de heer Meije- In zijn toespraak herinnerde bur gemeester Van der Hooft aan de snelle groei van Waddinxveen, na dat op 25 juli 1958 de tienduizendste inwoner werd genoteerd. De elfdui zendste meldde zich op 27 september 1960, het volgende duizendtal werd bereikt op 21 april 1962. Anderhalf jaar later, op 18 decem ber 1963 werd de dertienduizendste geboren en na precies twee jaar, op 20 september 1965 is de veertiendui zendste binnengekomen. En dat on danks het feit, dat we op 1 januari van het vorige jaar 670 goede inwo ners aan Gouda verloren, dat zo hard gronden nodig had van Wad dinxveen, waarop overigens aller minst hard wordt gebouwd, aldus de burgemeester. Hij noemde het plezie rig, dat er nu voor de eerste maal ’n heer de gelukkige was. Opvallend was volgens de heer Van der Hooft ook de vlotte aangifte van de geboor ten van het weekeinde. Niet minder dan vijf nieuwgeborenen volgenden onmiddellijk op de veertienduizend ste. Omdat de ouders van die babies misschien ook op die veertiendui zend hadden gehoopt, had het colle ge van B. en W. maandag bij al die moeders een bloemetje laten bezor gen. Ook vond de burgemeester het prettig, dat in de persoon van drs. Verhoeven nu ook de aandacht viel op de forensen in deze gemeente. „Weliswaar bewoont de heer Ver hoeven het meeste noordelijke huis van de Vondelwijk. maar het is daar nog niet het laatste”, aldus de heer Van der Hooft. „Het zal nog twee jaar duren, voordat de Vondelwijk geheel is volgebouwd en ondertus sen zijn we dus alweer begonnen aan de nieuwe uitbreiding in Groens waard. „Waddinxveen is nog lang niet voltooid” zo ging hij verder. „Het was een dorp en wil een dorp blijven, ook al zijn er ruime uitbrei dingsplannen. De nieuwe bewoners zoeken ook scholen en vele andere voorzieningen.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1