BejaardenM Nieuwe winkels aanwinst voor nrw tja ap Dorpsstraat Handige informatiebron voor Moerkapellenaren R.H.C. blijft aan de winnende hand over Brandweercursus VVD- W addinxveen wordt actiever Filmavond voor Een abonnement Uw Weekblad op HO RL OEER JUWELIER Gratis inenting tegen D.K.T.P. Volksonderwijs Raadsvergadering verschoven Bazar voor Herv. gemeente succes Joego-Slavië Damclub had Moerkapelle zoekt tweede werkman Moerkapelle wint met grote cijfers Autobotsing bij uitrit Automobilist gaf wielrijder klap Trekking loterij verschoven Lezing over gebruik geneesmiddelen FRA-VA-KO’s Jeugdbrandweer in Moerkapelle Jongelui krijgen eigen materiaal WARENHUIZEN Loi waardig initiatief Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - 30 septemberj965 Slechts 1.40 p. kwartaal (postabonnementen 3,60 p. halfjaar) Daarna alleen voor abonné’s Weekblad Hollands Hart. Uw Weekblad. Straks wilt U het niet meer missen WADDINXVEEN TEL. (01828)2077 HO RL DEER JUWELIER Vul nog heden bijgesloten kaart in en zend deze ongefrankeerd retour. M-n-frTTTTTTTr',i VOOI* r w i e 1 e n KRAIJESTEIJN Weekblad Hollands Hart, de enige krant met veel meer nieuws en advertenties uit de streek. Weekblad Hollands Hart. Tot begin oktober nog gratis in Uw brievenbus. ■V fk Benoeming en steeds Tot 1 oktober voor iedere tiende nieuwe abonné een boekenbon voor een pocket. Wegwijs Up to Bate Motorspait (Ingezonden mededeling) (ingezonden mededeling) WADDINXVEEN brugweg k L'J WADDINXVEEN I TEL. (01828) 2077 Burgemeester van ’t Verlaat beschermheer van de ZEVENHUIZEN In het wijkge- bouw van het Groene Kruis aan de Dorpsstraat 51 te Zevenhuizen wordt op dinsdag 12 oktober om 14.00 uur een kosteloze inenting gehouden te gen difterie, kinkhoest, tetanus en pokken (DKTP). De volgende dag, woensdag 13 oktober wordt in het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Vlietkade 22a (Buurtschap Oud-Verlaat) een inenting gehouden (11.30 uur). ZEVENHUIZEN De vereniging Volksonderwijs houdt op zaterdag 2 oktober aanstaande haar jaarlijkse culturele avond in Hotel Vos. Op deze avond zal de bekende verzets- film „De Overval”, waarin onder an dere de bekende acteur Rob de Vries een hoofdrol speelt, worden getoond. Het muziekbandje van Jong Volks onderwijs zal voor en na de film voor een prettige omlijsting zorgen. Aanvang 19.30 uur. aangeboden. De burgemeester maak te na zijn benoeming met alle aan wezigen kennis, hetgeeen door de ouden van dagen bijzonder op prijs werd gesteld. WADDINXVEEN Dezer dagen begint voor een aantal leden van de Waddinxveense brandweer een cur sus brandwacht eerste klasse. Het onderricht wordt gegeven door de Haagse brandweerinstructeur de heer Taal. Bij gebrek aan een eigen club lokaal kan de brandweer voor deze cursus gebruik maken van de show room van de heer Baan aan de Zuid- kade. De heer Baan is zelf lid van de vrijwillige brandweer. REEUWIJK In verband met het onverwacht overlijden van het raads lid de heer C. Hoogendoom heeft de vastgestelde vergadering van de Reeuwijkse gemeenteraad maandag avond j.l. geen doorgang gevonden. Burgemeester Quarles van Ufford heeft deze vergadering nu bepaald op maandagavond 4 oktober. REEUWIJK De Sluipwijkse vrouwenvereniging ,Weest een zegen’ houdt zaterdagmiddag een bazar ten behoeve van de hervormde gemeente Sluipwijk in de voormalige school aan de ’s-Gravenbroekseweg 154 een bazar. De leden hebben voor deze bazar de afgelopen tijd de meest uiteenlo pende artikelen zelf vervaardigd. Voorts zal er gelegenheid zijn tot het gebruik van thee, koffie of soep en worden er oliebollen en wafels ge bakken. Jong en oud zal zich op deze bazar met schiettent, grabbelton etc. voor het goede doel kunnen verma ken. REEUWIJK De Reeuwijkse damclub „Denk en Zet” behaalde tij dens de eerste competitie-wedstrijd van dit seizoen tegen het Waddinx veense Excelsior II een 7-3 overwin ning. De persoonlijke uitslagen wa ren: C. Stolker - S. M. van Eijk 0-2; J. Slappendel - D. v.d. Star 0-2; A. A. Rietveld - M. v.d. Berg 1-1; T. Baan- J. van Wensveen 2-0 en W. v.d. Heij den - H. v.d. Star 0-2. t nrwiH ap Halverwege de middag arriveerde burgemeester A. van ’t Verlaat met diens echtgenote, mevrouw W. M. van ’t Verlaat-de Vries. Nadat hij door de voorzitter was voorgelicht over het werk van de Algemene Bond van bejaarden in het algemeen en de ac tiviteiten van de bejaarden in Zeven huizen in het bijzonder aanvaardde de burgemeester de benoeming tot beschermheer. Hij sprak de hoop uit, dat hij zijn taak op dezelfde manier zou kunnen verrichten als zijn voorganger, oud- burgemeester A. Boer dat altijd had gedaan. Mevrouw Van ’t Verlaat werd namens het bestuur een plant ZEVENHUIZEN Tijdens de eer ste bijeenkomst van dit seizoen van de afdeling Zevenhuizen van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen, die vorige week werd gehouden in Hotel Vos, verzorgde de heer A. Verhoef uit Zevenhuizen een lezing over Joego-Slavië. Aan de hand van een geslaagde collectie kleurendia’s nam hij de dames mee op zijn reis door een groot gedeelte van dit zo kleurrijke land. Zijn grote interesse van dit deel van Europa kwam in zijn voordracht duideliik tot uiting. Met toepasselijke muziek werd het geheel verder omlijst. Met een harte lijk applaus en een dankwoord van de presidente aan het eind van de avond, toonden de aanwezigen hun waardering voor het gebodene. MOERKAPELLE Nu de desbe treffende post op de gemeentebegro ting onlangs door de gemeenteraad werd goedgekeurd is voor het ge meentebestuur van Moerkapelle de mogelijkheid geopend een tweede gemeentewerkman aan te trekken. Ofschoon het geld er nu is, blijft de vraag hoe lang het nog zal duren voor dat iemand bereid gevonden is deze taak op zich te nemen. REEUWIJK RHC zet haar over winningenreeks nog steeds voort. Deze week stuurden de „Reeuwjjk- sen” hun collega’s van Wilton Fey- enoord uit Schiedam met een 81 nederdlaag naar huis terug. Ondanks het feit dat de Reeuwijk se dames niet compleet waren, had den zij een vrij gemakkelijke prooi aan hun Schiedamse tegenstanders. Reeds na enkele minuten nam RHC door een doelpunt van An van der Werf de leiding (1-0). De vreugde was echter van korte duur want even later herstelde Wilton Feijenoord het evenwicht door een fraaie treffer. RHC nam nu het heft geheel in han den en met de regelmaat van de klok slaagde An van der Werf erin de score tot 41 te verhogen. Nog voor de rust bracht Truus van der Werf de stand op 51. Ook in de tweede helft was RHC gedurig in de meerderheid. Nadat Jopie Brusik RHC’s voorsprong tot 61 verhoogd had, wisten ook Truus en An van der Werf ieder nog eenmaal de Schie damse doelvrouw te verschalken, 8-1. schap”. De Moerkapellenaren kunnen nu putten uit een onschatbare bron aan gegevens over de gemeentelijke instellingen, onderwijs, kerken, ver enigingen, politieke organen en tal van andere organen. Al met al mag de uitgave van „Wegwijs” een lof waardig initiatief van het gemeente bestuur van Moerkapelle worden ge noemd en een voorbeeld dat aller- wege navolging verdient. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft tijdens een vorige week gehouden ledenvergadering in restaurant De Unie besloten de komende maanden diverse activiteiten te ontplooien, vooral gericht op de nieuwe bewo ners van de Oranje- en Vondelwijk, teneinde gelijkdenkenden wat nau wer bij de werkzaamheden van de Waddinxveense afdeling te betrek ken. Voorts werd met algemene stem men besloten de heer Ph. Kroes can- didaat te stellen voor de verkiezin gen voor de Provinciale Staten in 1966. De heer Kroes is voorzitter van de afdeling Waddinxveen van de VVD en bezet één van de twee WD- zetels in de gemeenteraad. De afde ling Waddinxveen wil met deze can- didaatstelling trachten nu of in de toekomst opnieuw een ingezetene van Waddinxveen in de Provinciale Sta ten te krijgen als opvolger van me vrouw F. T. van der Torren-Veen- dorp die enkele jaren geleden haar functie om gezondheidsredenen moest neerleggen. Moerkapelle Zwervers 50 Het zag er eerst niet naar uit dat Moerkapelle met zulke grote cijfers zou gaan zegevieren. Integendeel zelfs. Zwervers trok fel van leer, of schoon de Nieuwerkerkers het niet verder wisten te brengen dan een paar hoekschoppen. Met de rug tegen de muur was Moerkapelle echter veel gevaarlijker in zjjn aanvallen. H. de Knegt werd in de vtjf-en-twintigste minuut binnen de beruchte lijnen ten val gebracht en de door Kiewit ge nomen strafschop belandde keurig in de touwen. Niet zodra was de aftrap gedaan of het was alweer 2-0 toen P. Boevée een slechte uitworp van deNieuwer- kerse doelman met een scherp af standsschot afstrafte, 2-0. De bezoe kers waren nu danig aangeslagen en trachtten met wanhopig verdedigen het doel verder dicht te houden. Dat lukte tot even na de rust. Na een snelle attacque van Moerkapelle scoorde B. Tamerus het derde doel punt voor zijn club. Zwervers zat nu danig in de ver drukking en kwam zelf zo in het nauw te zitten dat een Nieuwer- kerkse verdediger in eigen doel schoot, 40. Aan het nietig overge- blevenrestje illusies maakte Bouvée twee minuten voor het eindsignaal van de scheidsrechter een einde met een fraaie treffer. ZEVENHUIZEN De Dorpsstraat is deze week in één dag twee gemo derniseerde winkels rijker geworden. Woensdagmorgen om elf uur opende de heer J. P. A. van Reeuwijk, voor zitter van de middenstandsvereniging Zevenhuizen, de geheel vernieuwde sigarenwinkel van de heer G. Hol jr. Per 1 augustus van dit jaar nam de heer Hol het bedrijf over van de heer H. J. Keijzer. Tien dagen later werd -met de verbouwing, die woensdag met de opening nog maar net was beëindigd, een aanvang genomen. De heer Hol, die vroeger zelf timmerman is geweest, heeft de winkel samen met zijn broer en enkele anderen het ouderwetse winkeltje omgetoverd tot een smaakvol ingerichte zaak, die men hier zeker niet zou verwachten. Door een economischer indeling heeft de heer Hol veel ruimte gewon nen. Opvallend fraai is ook de grote toonbank, waaronder volop berg ruimte is. De in de winkel gebruikte pasteltinten geven de zaak een rus tige sfeer, die nog wordt vergroot door het vele licht dat via de ruime etalages naar binnen valt. Fraai in het plafond weggewerkt zijn vier kante lichtbakken, die de winkel ook ’s avonds volop in het licht zullen zetten. Woensdagmiddag opende de heer K. Gouw aan de Dorpsstraat zijn hy permoderne slagerij. In 1957 vestigde de heer Gouw zich in Zevenhuizen. Hij begon toen een slagerij in een ander pand aan de Dorpsstraat (nr. 119). In maart van dit jaar is men begonnen met de verbouwing van nr. 168, het pand dat woensdag werd geopend. De aannemers N. Hol en H. Slingerland hebben er een fraaie wipkel van gemaakt, die zich zeker kan meten met soortgelijke zaken in de stad. Op de pui aan de Dorps straat staat de naam van het bedrijf met grote neonletters aangegeven. Behalve een splinternieuwe koelkast heeft de heer Gouw nu ook een koel- toonbank, waarin hij diepvrieskippen en -groenten gaat verkopen. Voorts heeft hij nu ook de beschikking over een ruime sortering blikgroenten. De nieuwe winkel voldoet volledig aan de eisen des tijds. Alle wanden zijn betegeld, zodat het schoonhouden een kwestie van waterspuiten is ge worden. ZEVENHUIZEN Doordat dins dagmorgen de bestuurder van een vrachtauto A.v.d.E. uit Vlaardingen niet voldoende uitkeek bij het verla ten van het erf van de boerderij van de heer M. v.d. Pol aan het Noord- einde te Zevenhuizen, kwam hij in botsing met een van rechts komende personenauto, bestuurd door de 21- jarige P.V. uit Apeldoorn. De perso nenauto werd zwaar beschadigd. De bestuurder van deze wagen wist door snel te reageren nog te voorkomen, dat hij met zijn auto in de langs ,het Noordeinde gelegen vaart terecht kwam. ZEVENHUIZEN Vrijdagmiddag heeft de heer H. Metselaar een klap moeten incasseren van een ongedul dige automobilist. Rijdend in de Dorpsstraat verleende hij beleefd heidshalve voorrang aan een van rechts komende zwaarbeladen hand kar, die werd geduwd door loodgieter W. v.d. Haak. Een automobilist die door het wachten van de heer Metselaar werd gedwongen te stoppen duurde dit kennelijk te lang. Hij stapte uit zijn auto, liep op de heer Metselaar toe en gaf hem een rake klap op het hoofd. Daarna reed de automobilist snel weg. De heer Metselaar wist echter nog het nummer te noteren en deed aangifte bij de politie, die de automobilist zal opsporen. REEUWIJK De trekking van de grote verloting van het aktie-comité „Uit en Thuis” zal niet worden ge houden op zaterdag 2 oktober a.s. maar op zaterdagavond 16 oktober in het verenigingsgebouw bij de brug. Het ensemble „Uit en Thuis” zal de muzikale omlijsting verzorgen, terwijl er gelegenheid is tot dansen. Loten zijn nog verkrijgbaar bij J. den Hartog, Zoutmansweg 10. De prijzen zijn te bezichtigen in de showroom van de firma J. P. Achterberg aan de Kon. Wilhelminastraat. De trekking is verschoven in verband met een aantrekkelijk programma voor de televisie. REEUWIJK Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Reeuwijk in het ’Wapen van Reeuwijk’ werd o.m. de viering van het 10-jarig bestaan van de afdeling in maart 1966 besproken. De heer Paris, apotheker uit Gou da hield een lezing over het gebruik en misbruik van geneesmiddelen. De heer Paris was van mening dat het vooral de reclame is, die het mis bruik stimuleert. Hij waarschuwde echter voorzichtig te zijn met genees middelen omdat deze toch heel vaak schadelijke bijwerking kunnen heb ben. Voorts beantwoordde de heer Paris tal van vragen. Aan het slot van deze avond, die stond onder voorzitterschap van me vrouw H. v.d. Goot-Drooge, werd nog het programma voor de komende maanden besproken. ZEVENHUIZEN Tijdens de eer ste sociëteitsmiddag van bet seizoen van de afdeling Zevenhuizen van de Algemene Bond van Bejaarden, die verleden week woensdagmiddag werd gehouden in het verenigingslokaal aan de Burgemeester Klinkhamer- weg, is burgemeester A. van ’t Ver laat benoemd tot beschermheer van de afdeling Zevenhuizen. Deze druk bezochte middag werd geopend door de heer G. Hoogeveen, voorzitter van de Zevenhuizense afdeling. Hij richt te een speciaal woord van welkom tot de dames Wigmans en Beuvery, respectievelijk sociaal werkster en heilgymnaste-masseuse. Na de openingstoespraak van de heer Hoogeveen voerde mejuffrouw Beuvery het woord. Zij achtte het van van bijzonder groot belang dat ook ouden van dagen nog aan gym nastiek zouden blijven doen. Of schoon de oefeningen natuurlijk niet te zwaar moeten zijn, blijft u door regelmatig gebruik van de spieren door lichte oefeningen fitter dan an ders, aldus mejuffrouw Beuvery. Twaalf bejaarden gaven zich voor de gymnastiekcursus op, die eens in de maand gegeven zal worden. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING KOP en SGHOTELS porselein, pracht decor 2 stuks voor f 2.50 Eikenlaan leplaan Waddinxveen Telefoon 2401 b.g.g. 2184 MOERKAPELLE In navolging van tal van andere (veel grotere) ge meenten heeft Moerkapelle deze maand in samenwerking met de gemeente Benthuizen een inlichtingenboekje doen verschijnen dat volledige informa tie verstrekt over het gehele maatschappelijke leven in Moerkapelle. Voor een kleine gemeente als Moerkapelle is een dergelijke uitgave uniek, maar er bestaat over het algemeen wel behoefte aan; „Want,” zegt burge meester I. J. P. Keijzer in zijn voorwoord, „Men is wel geneigd er van uit te gaan, dat in kleine gemeenten alle inwoners elkaar kennen en precies van eikaars doen en laten op de hoogte zijn, maar wanneer echter op deze ge dachte wordt afgegaan blijkt eerst hoe schromelijk wij ons hierin kunnen vergissen en is het vaak bijzonder tijdrovend alvorens de werkelijke feiten of gegevens zijn achterhaald.” „Wegwijs”, zo heet het informatie- boekje, is een bijzonder overzichteliik en aantrekkelijk werkje geworden, dat voor zover het Moerkapelle be treft is samengesteld door de heer G. van Malkenhorst. De gemeenten Moerkapelle en Benthuizen hebben elk evenveel ruimte gekregen en het boekje is zo ingedeeld dat beide dor pen een titelblad hebben. In het midden zijn twee plattegrondjes van de gemeente aangebracht. Het gemeentebestuur van Moerka pelle heeft de bedoeling dit boekje, dat huis aan huis wordt verspreid, jaarlijks te doen uitkomen, zodat de gegevens up to date bljjven. Som mige van deze uitgaven schitteren enige jaren door afwezigheid en dan moet men het soms met verouderde gegevens doen, die in feite dezelfde moeilijkheden scheppen als waarover burgemeester Keijzer het in zijn voorwoord had. De heer Keijzer ziet het boekje échter niet alleen als een handige inlichtingenbron, doch ook als een „belangrijk bindingselement in onze actieve en zeer leefbare gemeen- MOERKAPELLE Op initiatief van de heer R. Dewald, hoofd van de openbare lagere school in Moerka pelle, is onlangs een jeugdbrandweer in het leven geroepen. Men stelt zich voor jonge vrijwilligers van dertien tot en met achttien jaar een brand weer opleiding te laten volgen. De oefeningen zullen dan éénmaal in de veertien dagen plaats hebben, terwijl het in de bedoeling ligt na verloop van tijd deel te gaan nemen aan de jeugdbrandweerwedstrijden. De op richters stellen er prijs op te laten weten, dat de jeugdbrandweer noch aan een vereniging, noch aan een bepaalde richting is verbonden. Naast een theoretische opleiding zullen de jongelui zich ook praktisch in het brandweeryak moeten gaan bekwamen. Daarvoor zal eigen mate- Voor de jongelui zal het werken met riaal ter beschikking worden gesteld, eigen ’spullen’ veel aantrekkelijker zijn. Men doet nu reeds pogingen om een motorspuit voor de jeugdbrand weer te bemachtigen. Ofschoon de middelen tot nog toe ontbreken, wil men in de toekomst alle jeugd-’brandweerlieden’ van een volledige uitrusting voorzien. De vrijwillige jeugdbrandweer zal ook deel gaan nemen aan allerlei excur sies naar tentoonstellingen en evene menten met betrekking tot de brand bestrijding. Jongens, die zich voor de jeugdbrandweer interesseren kunnen zich opgeven of nadere inlichingen krijgen bij de heer Dewald, Nassau- straat 2 te Moerkapelle (telef. 472).

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 13