voor mr en Drukke dag J. Klaasesz Opening 7 urks woonoord winkels hoogtepunten Eerste publicatie had veel reacties tot gevolg Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Het nieuwe zwembad moet er komen van Lw weekblad deze week Bij Kempkes gelijk resultaat verwacht Winkelsluiting MEISJE VIEL VAN BALCON Kinderlijkje uit grafje gestolen HBS moet nog wachten Goedkeuring voor bouw Ulo-school Twee zonen voor burgemeester Begrotingstekort kwart lager Stichting k rienden Zwembad heeft bestuur I< Dinsdag- 5 oktober a.s. y y Eerste bedragen voor Zwembad MAKELAARS TAXATEURS De loden jas heeft zijn gewicht verloren. beheer van onroerende goederen Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda FRANS V. CAMP r Stichting Gemeenschapszin Woonoord Brand weergarage r Ml (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG Nr. 1055 DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1965 (Ingezonden mededeling) alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Nieuws uit Reeuwijk, Ze venhuizen en Moerkapelle o.a. op pagina 12. De sport vraagt uw aan dacht op pag. 5. Over de opening van het nieuwe winkelcentrum Ko ningin Wilhelminaplein vindt u meer gegevens op pagina 9. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Vredebest 28 - 30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN De omzet over het eerste halfjaar is bij Kempkes Meubelfabrieken ongeveer tien pro cent hoger geweest dan over dezelf de periode in 1964, aldus heeft de directie van de vennootschap mede gedeeld. Wel is de winst over de eer ste zes maanden lager dan in de eer ste helft van het vorig jaar als ge volg van de sterke kostenstijgingen. Niettemin meent de directie op grond van de thans bekende gegevens, dat het resultaat over 1965 ongeveer ge lijk zal zijn aan dat in 1964. De or- derpositie wordt door de directie be vredigend genoemd. WADDINXVEEN De winke liers van het Koningin Wilhelmina plein hebben besloten een gezamen lijke winkelsluitingsregeling aan te houden. Tussen de middag zullen alle winkels zijn gesloten van half één tot half twee. Op woensdag middag zjjn alle winkels na half één gesloten. Op zaterdagmiddag sluiten de winkels om vijf uur, met uit zondering van de slager ij, die een uur eerder dichtgaat. Bovendien is de in de nieuwe winkels gevestigde manufacturenzaak ook gesloten op de maandagochtend. De praktische loden jae heeft dit najaar een reso lute verjongingskuur on dergaan. Hij is een stuk fleuriger geworden en heel wat lichter. Wij hebben dit onmisbare kledingstuk nu al verjongd en wel In huls. Als u even komt kijken, kunt u meteen die nieuwe kostuumstoffen zien. Kam- garen dat als flannel aan voelt, zo zacht. Dat zijn de wonderlijke, nieuwe ge- vouleerde stoffen. Wij ver wachten u graag. WADDINXVEEN Dinsdagoch tend is de 18-jarige huishoudelijke hulp W. Alblas uit de Dorpsstraat tijdens werkzamheden bij de firma Brouwer in de Nesse van een balkon gevallen, doordat een hek brak. Het meisje, dat een val van vijf meter maakte, moest met inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis ’De Wijk’ in Gouda worden overgebracht. REEUWIJK Verleden week vrijdagavond is omstreeks kwart over zes langs de Korssendijk in de gemeente Reeuwijk het lijkje van een pasgeboren jongetje gevonden. Een 17-jarige jongeman vond het lijkje met een wond achter het lin keroor geheel gekleed op een kus sentje liggend. Een toevallig pas serende taxichauffeur uit Gouda waarschuwde per mobilofoon on middellijk de politie. Uit de sectie, die analoog-patho- noom dr. J. Zeldenrust heeft ver richt is gebleken dat het ventje al enige weken geleden moet zjjn ge storven, vlak nadat het geboren is. Het politieonderzoek heeft uitgewe zen dat de baby onmiddellijk na het overlijden is begraven op het kerk hof IJsselhof in Gouda en daarna weer weggenomen. Omwonenden hebben in de buurt waar het lijkje werd aangetroffen een jongeman een groene auto zien wassen. Ofschoon er geen enkele aanwijzing is, dat hij de dader is, wordt nog steeds naar hem gezocht. Voor het overige is de politie nog geen stap verder gekomen, zo deel de men ons mee. De aangekondigde puzzel- competitie met fraaie prij zen begint deze week op pag. 2. Op dezelfde pagina ook het tweede deel van de vervolgstrip „Kappie”. Dinsdag 5 oktober a.s. is het feest op het Koningin Wilhelminaplein, wanneer ’s middags om vijf uur mr. J. Klaasesz, commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland de nieuwe winkelgalerij of ficieel zal openen. Sjaak Noteboom maakte een foto van het ver grote winkelcentrum, waar op dat ogenblik nog hard werd gewerkt om alles op tijd klaar te krijgen. Op pagina 9 wordt uitvoerig aan dacht geschonken aan het nieuwe winkelcentrum. Deze week werden reeds toe zeggingen voor geld ontvangen voor de bouw van het nieuwe zwembad. Deze kwamen van: Th.G.B. 25; J.B. 10; R.M. 25; J.H. 15; E.H.M. 10. Het eerste bedrag van 85 is er dus al. Zo dra het bestuur van de Stichting Vrienden van het Zwembad heeft vergaderd zal een rekening wor den geopend, waarop de toege zegde gelden kunnen worden ge stort. In deze krant zal geregeld verantwoording inzake de ont vangen bedragen worden afge legd. Goed voorbeeld doet goed volgen WADDINXVEEN Naar aan leiding van een door de gemeente Waddinxveen ingediend verzoek is van de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen bericht ont vangen, dat op de begroting 1966 nog geen gelden beschikbaar zullen worden gesteld voor een op te rich ten Hoger Burgerschool-B in Wad dinxveen. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft de mondelinge toezegging ontvangen, dat een rijks- goedkeuring zal worden afgegeven voor de bouw van een definitieve openbare Ulo-school. De school gaat verrijzen op het nog braak liggende stuk grond aan de Jan Willem Friso- weg nabij de Willem de Zwijgerlaan. Op het ogenblik staat op dit terrein nog de aardgastoonkamer. Om negen uur dinsdagochtend worden de gasten bij het gemeente huis verwacht en verwelkomd door het college van B. en W. Direct daar na vertrekt men naar de Vondellaan, waar mevrouw Klaasesz op nr. 2 de invalidewoning van het gezin Bakker zal openen. De revalidatie-arts voor Zuid-Holland, de heer F. R. Worisek zal het gezelschap in deze woning, die geheel is ingericht voor het ge bruik van een rolstoel, rondleiden. Daardoor zal mevrouw Bakker in staat zijn al haar huishoudelijk werk te verrichten. Bijdrage van particulieren, be drijven en organisaties, speciale ac tiviteiten, zoals volgende week al de fancy-fair op het Koningin Wil helminaplein kunnen een begin vor men van het bedrag van meer dan één miljoen gulden, dat voor de verwezenlijking nodig zal zijn. Als dat begin er is, komt de rest welis waar niet vanzelf, maar het zal wel veel gemakkelijker gaan. We wachten op meer reacties, toe zeggingen in geld of natura, sug gesties, enz. U kunt ze deponeren ten gemeentehuize ter attentie van Burgemeester C. A. van der Hooft, bij onze redactie Oranjelaan 9 of bij Boekhandel Veldwijk, Passage. MOERKAPELLE Het gezin van burgemeester I. J. P. Keijzer van Moerkapelle werd gisterochtend verblijd met de geboorte van een tweeling, beide jongens. De heer en mevrouw Keijzer hadden reeds één zoon. Moeder en kinderen verkeren in goede gezondheid. Namens de gemeentebesturen en het personeel van de gemeenten Moerkapelle en Benthuizen zijn gis teren reeds bloemen en fruitman den aangeboden ten huize van de nog steeds in Berkel en Roderijs woonachtige burgemeester. KLEIWEG 2-6 GOUDA Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. Zeer belangrijk bij de verdere uitbouw van de acties is natuurlijk, dat het bestuur van de Waddinx- veense Zwem- en Poloclub „De Gouwe” de volgende brief schreef: „Naar aanleiding van de publikaties in het Weekblad voor Waddinxveen d.d. 23 september jl. over het nieu we zwembad gaarne het volgende. Het bestuur van „De Gouwe” stemt volledig in met het genomen initia tief en wij zijn gaarne bereid onze medewerking aan dit zo dringende plan te geven”. Het ere-comité voor deze actie wordt gevormd door Burgemeester C. A. van der Hooft, de wethouders WADDINXVEEN De commissaris der koningin mr. J. Klaasesz, die dinsdag 5 oktober een bezoek brengt aan Waddinxveen, waarbij hij wordt vergezeld van zijn echtgenote mevrouw L. H. A. Klaasesz-de Bruijne, wacïit een bijzonder druk programma, dat duurt van negen uur ’s ochtends tot aan het begin van de vooravond. Vooral de officiële openingen zullen de Commissaris en diens echtgente aan de lopende band moeten verrichten Landbouwhuishoudschool „De Rank” op het programma, waar een door de leerlingen samengestelde tentoon stelling zal worden bezichtigd. Dit bezoek vindt plaats omstreeks drie uur ’s middags. Om tien over vier gaat mr. Klaa sesz het nieuwe kantoor van de Al gemene Bank Nederland N.V. (voor malige Twentsche Bank) op de hoek van de Kerkweg en Oranjelaan offi cieel openen. Na deze opening wordt in deze bank een ontvangst gehou den. Als laatste officiële daad van die dag verricht de commissaris om vijf uur de opening van de nieuwe win kelgalerij aan het Koningin Wilhel minaplein, daarmede een traditie op bouwend, want zes jaar geleden opende de heer Klaasesz de winkel galerij aan de oostzijde van het plein. WADDINXVEEN Het tekort op de Waddinxveense gemeentebe groting, dat bijna 440.000 gulden bedroeg kan met ruim een kwart worden teruggebracht, aldus blijkt uit een schrijven van B. W. aan de raad. Het voordelige verschil van 118.474 kon worden bereikt, door dat tal van inkomsten hoger werden dan was geraamd, terwijl voorts be paalde werken nog niet werden uit gevoerd. S. Pille en ir. J. P. H. Venema, no taris D. B. van der Most, gemeente secretaris H. Jenné en de heer T. Ververs, nestor van de gemeente raad. De dames D. Heij en N. Rietveld en de heren Ph. G. Blom (arts), C. Boonstoppel, A. P. de Graaff, L. D. Labohm, J. H. Mol, C. van Mourik en D. C. M. Ottevanger hebben zich bereid verklaard zitting te nemen in een voorlopig stichtingsbestuur dat spoedig een vergadering zal houden en een werkplan gaat opstellen. Het zwembad leeft bij alle lagen van de Waddinxveense bevolking. Dat bleek uit de schriftelijke, tele fonische en mondelinge reacties. Het zwembad leeft bij de vele hon derden volwassen zwemmers en zwemsters, maar leeft misschien nog meer bij de ouders van de dui zenden kinderen in onze gemeente, voor wie een goed zwembad in de toekomst zowel voor instructie als recreatie een dringende noodzake lijkheid is. Het zwembad raakt ons allen. Daarom alleen al moet heel Wad dinxveen de schouders zetten onder een actie, waarvan oud en jong in een naar wij hopen zeer nabije toe komst ten volle kunnen profiteren, pen stukje gemeenschapszin, waar- in oud en nieuw Waddinxveen el kaar kunnen vinden Dat kan het nieuwe zwembad worden. WADDINXVEEN Het initiatief dat het Weekblad vorige week nam om een actie voor een spoedige bouw van het zo noodzakelijke nieu we zwembad op gang te brengen, heeft veel weerklank gevonden. Tal van spontane reacties bereikten bur gemeester Van der Hooft en onze redactie. Het resultaat van de eerste week is, dat reeds een voorlopig bestuur voor de op te richten Stiphting „Vrienden van het zwembad” kon worden gevormd, welk bestuur de morele steun zal ontvangen van een inmiddels ook al gevormd ere-comi té. Bovendien zegden tal van par ticulieren daadwerkelijke steun toe en werden zelfs al enkele geldsbe dragen toegezegd. Weekblad voor Waddinxveen Omstreeks tien uur arriveert het gezelschap op het terrein van de N.V. Nederlandse Kabelfabrieken. Hier zal de Turkse ambassadeur in ons land, Zijne Exellentie Resat Erhan een speciaal voor de Turkse werknemers van dit bedrjjf gebouwd woonoord openen, dat aan zeer hoge eisen vol doet. In dit woonoord vinden ongeveer 175 arbeiders hun huisvesting. Op een kleine groep na zijn de meesten van hen tewerkgesteld bij het Delftse bedrijf van de Kabelfabrieken, waar heen ze dagelijks met bussen worden vervoerd. De Turkse arbeiders wonen hier in groepjes van acht. Iedere groep heeft een eigen slaapzaal en woonkamer ter beschikking, terwijl de recreatie- en eetruimten zijn ondergebracht in de voormalige kantine van de fa briek. Verwacht wordt, dat door de komst van nog een kleine groep Tur ken tegen het eind van het jaar het woonoord volledig zal zijn bevolkt en dan tweehonderd bewoners zal tellen. Na de opening door de Turkse am bassadeur zal de Commissaris der Koningin de naam van het woonoord onthullen. Het woonoord, de moskee en de fabrieksruimten van de N.V. Nederlandse Papiergarenfabriek en de N.V. Nederlandse Kabelfabrieken zullen tenslotte door het gezelschap worden bezichtigd. In de onmiddellijke nabijheid van dit fabriekscomplex opent mevrouw Klaasesz om half twaalf een show room voor keukens en tegels van De Waardt’s Handelsmaatschappij N.V. aan de Noordkade. Aan diezelfde Noordkade gaat de heer Klaasesz drie kwartier later de eerste bak be ton storten voor de fundering van de gemeentelijke brandweergarage. De leden van de vrijwillige brandweer en personeelsleden van de dienst openbare werken zullen met het rij dende materieel daarna voor de hoge gasten defileren. Na de lunch in restaurant ’Royal’ staat een bezoek aan de Christelijke Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. $'■4?'*' - z

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1