mens Leuke Hokken Gebreide Truien V voor U.! I hiqiu* Ondergoed f met het gouden kaartje ’n Compliment aan uw vrouwzijn Geen mens verschijnt op openbare vergadering Fraai koperplastiek voor jubilerende Boonstoppel i Bliksem sloeg in op Kerkweg Kleding om vrij in te zijn Afscheid pastoor B. Emmelkamp r.Nooit Gedacht” telt 499 leden Chr. Besturenbond vergaderde Weekblad voor Waddinxveen H. Fransen spreekt bij PvdA \og éénmaal kans op een pocketboek Weekblad voor Waddinxveen - 30 september 1965 Pagina 3 dag/ L* j Echtpaar Dodewaard 60 jaar getrouwd unieke kollekties van het allernieuwste iedere Overlast beperkt Raadslid Hoogendoorn plotseling overleden REEUWIJK In de nacht van vrijdag op zaterdag van de vorige week overleed plotseling de heer Cornelis Hoogendoorn in de leeftijd van zestig jaar. De overledene, die een grote boerderij in de Platteweg had. maakte sinds februari 1964 deel uit van de Reeuwijkse gemeenteraad voor de Staatkundig Gereformeerde Partij. De heer Hoogendoorn heeft jarenlang als ouderling in de kerke- raad van de Gereformeerde Gem. van Gouda gezeten. Vuilnisstortplaats in Zevenhuizen Formeel nu geen bezwaar meer Contract opgezegd Vieiiwe koers in liet Gerei, leven Bioscopen te Gouda eelzijdige mogelijkheden ele variaties op een subliem thema Burgemeester onthult plastieken 20 jaar geleden: S;? i I aan- Wordt abonnee op de enige krant met veel nieuws uit eigen streek voor node Cocktails TEXTIELHUIS aan DOPPSSTR. 37 - TEL:2Z37-WftDDIHXVEEN REEUWIJK: 'W. C. Kraan, Kaagjesland 48; P. Verlaan-Wagemans, Doormanstraat 13; C. Vergeer, Reewal 14; A. de Nie, Roland Holstlaan 13; P. v. d. Smit, Schinkeldijk 4; A. H. W. van Leeuwen, Kerkweg 21; A. J. v.d. Valk, Schinkeldijk 10, Tempel; P. Dhont, Anne Frankstraat 27; Chr. Rupke, ’s-Gravenbroekseweg 61. MOERKAPELLE: G. J. Bakker, Oranjestraat 42; M. Heyboer-Kwakernaak, Middelweg 13; H. de Rooij, Julianastraat 10; H. Huisman, Julianastraat 27; W. Schipper, Jhr. v.d. Welstraat 50; A. v.d. Spek, Jhr. v.d. Welstraat 4; G. van Kralingen, Raadhuisstraat 51; Adr. Zalm, Jhr. v.d. Welstraat 54; J. C. Dommele, Jhr. v.d. Welstraat 16; F. J. P. Kagie, Wilhel- minastraat 1. achterkleinkinderen heeft, het feit te herdenken dat het zestig jaar ge leden in het huwelijk trad. Het feest zal uiteraard niet ongemerkt voor bijgaan. Het zal aanstaande woens dag aan de Jan Dorrekenskade nr. 17 een drukke dag worden voor de beide oudjes en hun famlieleden. Woensdag 13 oktober: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN Bijna een mensenleven lang getrouwd is het echtpaar G. J. van Dodewaard-M. C. van Dodewaard-van Hattum. Vol gende week woensdag hoopt het echtpaar, dat zes kinderen, drieën twintig kleinkinderen en een aantal Een bescheiden bedrijf, opgericht in de donkere jaren van de eerste wereldoorlog door de gebroeders A. en B. F. Boonstoppel, is in vijftig ja ren qua oppervlak vijfendertig maal zo groot geworden, zag in de laatste zes jaren de omzet verdubbelen en mag zich nu tot een der belangrijkste leveranciers rekenen voor de binnen landse markt en diverse markten in de E.E.G. Vrijdag 15 oktober: Wijkavond Gereformeerde Kerk, Oranjewijk-Vondelwijk, in het Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. Zaterdag 16 oktober: Concours van Hengelsportvereniging ’Waddinxveen’, Breevaart (Reeuwijk) Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester een fraaie ets van oud-Waddinxveen aan. WADDINXVEEN Tijdens een onweersbui dinsdagmiddag werd Waddinxveen opgeschrikt door een hevige donderslag. Het bleek dat bij een naast de begraafplaats aan de Kerkweg gelegen woning de bliksem was ingeslagen. De gevolgen bleven gelukkig beperkt tot ernstige schade aan de schoorsteen, enkele gebroken dakpannen en een in de woonkamer weggedrukte kachel. Een bij deze kachel spelend kind bleef ongedeerd. De uitgerukte brandweer behoefde niet op te treden. Bij huizen in de omgeving sloegen de stoppen door. mes. Burgemeester C. A. van der Hooft herinnerde er in een toespraak aan, dat er vijftig jaar geleden veel gebeurde in Waddinxveen. „In die pe riode zijn veel bedrijven geboren. Er was toen veel armoede,” aldus de bur gemeester, „maar dank zij het door zettingsvermogen van gewone men sen, zijn vele kleintjes uitgegroeid tot grote bedrijven, waarop menig ge meentebestuur trots zou zijn. Ook wij zijn trots en vandaag speciaal ook op Boonstoppel waarvan de naam be kend is tot ver over de grenzen.” Tot slot van zijn toespraak zei de heer Van der Hooft, dat het oud-Wad dinxveen was, dat het nieuwe maakte en daarvoor bracht hij via de firma Boonstoppel de dank over aan al die pioniers. De Knibbelwegbewoners waren vooral bang voor de komst van al lerlei ongedierte naar de huizen. Voorts zou er overlast kunnen ont staan in de vorm van een, hun in ziens, onvermijdelijke stank en ver ontreiniging van het slootwater. Voor dat laatste waren vooral de omwonende boeren en tuinders be- vreest. De heer A. Gijzenberg, gemeente secretaris zei: „We zullen ons uiter- Aandachtig luisterden de direc teuren van de N.V. Wed. Boon stoppel Zonen, vergezeld van hun dames tijdens de receptie in hotel ’Florida’ te Boskoop naar de woorden die door burgemeester Van der Hooft ter gelegenheid van het gouden jubileum van dit bedrijf werden gesproken. Op de foto van links naar rechts mevrouw Boon- stoppel-Nieuwland, de heer C. Boonstoppel, mevrouw Boonstop- pel-Tijsterman en de heer C. R. Boonstoppel. (foto Sjaak Noteboom) De heer Hoogendoorn is altijd zeer actief geweest voor zowel de burgerlijke, als kerkelijke gemeen te, ofschoon zijn bedrijf ook veel van zijn tijd in beslag nam. Hij was een prettig en behulpzaam mens, bereid om iedereen die hem daar om vroeg te steunen waar mogelijk Hoewel hij bekend stond om zijn brede opvattingen stond hij in de raad altijd voor zijn principes op de bres. Met aandacht luisterde hij altijd naar de mening van anderen. Voor datgene wat in het belang der gemeente was, heeft hij immer een open oog gehad. Zijn stoffelijk over schot is woensdagmiddag op de al gemene begraafplaats IJsselhof ter aarde besteld. ZEVENHUIZEN Dertig bewoners van de Knibbelweg hebben bij het college van Burgemeester en Wethouders van Zevenhuizen een bezwaar schrift ingediend tegen de inrichting van een vuilnisstortplaats op een stuk land van wethouder C. Kreft, dat achter de Knibbelweg gelegen is. In gevolge de Hinderwet en omdat het gemeentebestuur wel begrip had voor de bezwaren van de omwonenden belegden het gemeentebestuur dinsdag middag een openbare vergadering van B. W. om de protesterenden in de gelegenheid te stellen hun bezwaren mondeling toe te lichten. Het gemeentebestuur heeft alle inwoners van dit voornemen tijdig op de hogte gesteld en meteen ver meld (zoals gebruikelijk is) dat de bezwaren zouden komen te verval len indien men niet ter vergadering verscheen. Ondanks deze waarschu wing bleek er dinsdagmiddag maar dan ook niemand de moeite te heb ben willen nemen zijn bezwaren of ficieel te maken. Omdat het gemeentebestuur van Zevenhuizen naar de letter van de (Hinder)wet gehandeld heeft, is zij dus nu gerechtigd de vuilnisstort plaats in gebruik te nemen. „Het is maar goed dat er niemand is geko men.” zei wethouder Kreft na af loop van de mislukte vergadering. „We zouden gewoon niet geweten hebben waar we met het vuil naar toe moesten”. Vroeger ging het vuil van Zeven huizen altijd naar Nieuwerkerk, maar omdat die gemeente met in gang van 1 januari 1965 het con tract heeft opgezegd, moest er wor den uitgekeken naar een andere op lossing. Met smart wordt nu ge wacht op het gereedkomen van de vuilverbrandingsinstallatie van Gouda, waar men in de toekomst het vuil zal brengen. Voor de tus senliggende periode moest een op lossing worden gevonden. ste best doen de overlast zoveel mogelijk te beperken. Ik geloof niet dat de bewoners er veel nadeel van zullen ondervinden. Er komt een wal om de stortplaats heen en bo vendien zal hij helemaal worden af gedekt. En dan: de bewoners zitten er zo’n ongeveer zevenhonderd meter vandaan.” WADDINXVEEN Voor de ge spreksgroep ’Evangelie en Opdracht’ heeft ds. J. Snoey maandagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw een inleiding gehouden over het on derwerp „De nieuwe koers van het Gereformeerde leven”. Spreker haal de herinneringen op uit zijn jeugd jaren op Voorne, en wees op de fu neste invloed die toen de vrijzinnig heid in de Hervormde Kerk tot ge volg had. Bij de Geref. Kerken was er een strak vasthouden aan de belijdenis, zoals die in Afscheiding en Doleantie tot nieuw leven was gebracht. De ’strakke lijn’ was algemeen. De Kerk was meer ’statisch’ dan ’dynamisch’ en de blik naar de wereld was be perkt. Daarin is na de oorlog veran dering gekomen. Meer en meer wor den er samensprekingen op hoog ni veau gehouden en wat vroeger on denkbaar was, wordt nu werkelijk heid. Over de liturgie in de eredienst, de nieuwe psalmberijming en het ge- zangenboek is overeenstemming tus sen Hervormden en Gereformeerden bereikt. De aansluiting bij de We reldraad van Kerken is nog een punt van discussie. Gemeenschappelijke kerkdiensten en kanselruil worden overwogen. Maar naast deze sympto men van verbetering van klimaat, zijn er ook enkele dingen die veront rustend schijnen. Het individualisme neemt toe: het eerste gebod God lief te hebben bo ven alles, wordt in onze tijd vaak verdrongen door het eenzijdige pro pageren van het tweede gebod de naaste lief te hebben als onszelf. De Christelijke pers, de Christelijke po litiek en de Christelijke Vakbewe ging staan niet meer in het brand- nunt van de belangstelling en de kerkgang gaat, vooral in de grote steden, achteruit. De welvaartsstaat blijkt vaak fu nest voor de zaak van Gods Konink rijk. Een nieuwe koers is goed, maar dan een koers die niet afwijkt van de aloude, beproefde beginselen van Schrift en belijdenis, aldus ds. Snoey. Schouwburg: Do. 20.15 uur: „Foei, mademoiselle (18 jaar). Vr. 20.15 uur, za. 15, 19, 21.15 uur, zo. 15, 17 uur: „Alarm bij de Gestapo” (14 jaar). Zo. 19, £1,15 uur, ma., di„ wo. 14.30, 20.15 uur: „Strip-poker” (18 jaar). Wie van het indivuduele houdt, geeft de voorkeur Maandag 4 oktober: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Maandag 11 oktober: Bijeenkomst Platelandsvrouwen, lezing over postkoetsreis Istanboel Rotterdam, in Wapen van Reeeuwijk, aanvang 20.00 pyr. Dinsdag 12 oktober: Ledenvergadering Oranjevereniging „Reeuwijk-brug”, in Verenigingsge bouw, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 16 oktober: Trekking verloting „Uit en thuis”, daarna dansen, Verenigingsgebouw (brug), aanvang 20.00 uur. ZEVENHUIZEN Zaterdag 2 oktober: Culturele avond Volksonderwijs (De Overval), Hotel Vos, 19.30 uur. Vrjjdag 8 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk, in Hotel Vos. Zaterdag 9 oktober: Bazar voor restauratie Dorpskerk, in Hotel Vos. Opnieuw meldden zich deze week in Moerkapelle, Reeuwjjk en Zevenhuizen een groot aantal nieuwe abonnees op het Weekblad. Opnieuw waren er ook boekenbonnen voor iedere tiende nieuwe abonnee. De gelukkigen waren deze maal: REEUWIJK Voor de Gerardus Majelle-school zullen zaterdagmid dag drie plastieken van de Reeu- wijkse beeldhouwster Sonja Meyer worden onthuld door burgemeester W. H. D. Quarles van Ufford. De plastieken, die functioneel zijn (dat willen zeggen ze zullen gaan dienen als bloembakken) zullen worden „ingeleid” door de voorzitter van het Kunstcentrum Burgvliet, de heer H. A. J. Tempelman. ZEVENHUIZEN: H. J. Sleeuwenhoek, Burg. Klinkhamerweg 34; P. J. de Graaf, Ro zenstraat 40; L. de Koning, Dorpsstraat 127; W. Verwaal, Dorpsstraat 78a; E. Alkema, Rozenstraat 81; H. Boelen, Rozenstraat 43; B. J. van Leeuwen, Lange Zijde 30; H. Dimmer, Burg. Klinkhamerweg 49; H. Koster, Zuideinde 36; J. Hogenes, Dorpsstraat 152; F. W. Schotte, Lange Zijde 1; J. de Groot, Onderweg 2. De boekenbonnen ter waarde van 1,50 worden dezer dagen toe gezonden. Nog éénmaal hebt ook u kans op een gratis pocketboek. Vul nog vandaag bijgesloten rode kaart in. U kunt de kaart ongefrankeerd verzenden. REEUWIJK 1 oktober tot en met 1 november: Expositie leerlingen Rie Bouters, ex positiezaal ’s-Gravenbroekseweg 108. Zaterdag 2 oktober: Bazar „Weest een zegen”, ’s-Graven- broekseweg 154, ’s middags en ook ’s avonds. MOERKAPELLE Woensdag 6 oktober: Verkoping Zendingskrans ’Tryfosa’, Ger. Ver.geb., 's middags en ’s avonds. Verkoping Zendingskrans Tyfona, in Gereformeerd Verenigingsgebouw, 's middags en ’s avonds. WADDINXVEEN Zaterdag 2 oktober: Receptie t.g.v. 35-jarig bestaan der muziekvereniging „Voorwaarts”, in ’t Geref. Veren.gebouw, 15 - 17.30 uur. 2 en 3 oktober: Onderling Tennistoernooi, Tennis park, Wamaarplantsoen. Dinsdag 5 oktober: Bezoek Commissaris der Koningin in Zuid-Holland aan Waddinxveen. Opening Winkelcentrum K.W.-plein, 17.00 uur. Bejaardenmiddag, Hervormd Wijkge- bouw, Esdoornlaan, 14.30 uur. Openbare vergadering PvdA, in De Unie, spreker H. Franssen, 20.00 uur. Woensdag 6 oktober: Fancy-fair K.W.-plein, 15 tot 17 uur (matinée) en 19.00 uur. Donderdag 7 oktober: Bazar speeltuinvereniging De Padde stoel, Lijsterbesstraat. Fancy-fair K.W.-plein, 19.00 uur. Vrijdag 8 oktober: Toneelavond Culturele Kring (Taloe- lah), Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.30 uur. Fancy-fair K.W.-plein, 19.00 uur. Breiwolshow Van der Linde en demonstratie schoonheidsverzorging Van Mourik in fancy-fair-tent op K.W.-plein, aanvang 15.00 uur. Bazar speeltuinvereniging De Padde stoel, Lijsterbesstraat. Zaterdag 9 oktober: Feestavond Tennisvereniging, vang 20.00 uur. Fancy-fair op K.W.-plein, 14.00 uur (matinee) en 19.00 uur. Bazar speeltuinvereniging De Padde stoel, Lijsterbesstraat. Puzzelrit Tennisvereniging Waddinx veen, start fabrieksterrein N.V. Ok- kerse, aanvang 15.30 uur. WADDINXVEEN In aanwezig heid van vertegenwoordigers uit alle schakeringen van het Waddinxveen- se openbare en kerkelijke leven is gisteren in het R.K. Verenigingsge bouw afscheid genomen van pastoor B. A. Emmelkamp, die is benoemd tot pastoor te Katwijk. De voorzitter van de Raad van Over leg, de heer F. v.d. Klauw herinnerde eraan, dat er vele problemen waren op te lossen ook voor de kerkelijke overheid in verband met de groei van de gemeente. Kapelaan Paardekoper roemde het werk van pastoor Emmelkamp als priester en hij bood hem een boek werk aan over de liturgievernieuwing. Namens het kerkbestuur voerde de heer Ultee het woord, die de vele vernieuwingsactiviteiten van pastoor Emmelkamp memoreerde alsmede zijn aandeel in het tot stand komen van de St. Petruskapel. Burgemeester C. A. van der Hooft bracht de pas toor namens de gemeente dank voor het werk dat hij voor de gemeente in het algemeen en voor de rooms-ka- tholieken in het bijzonder had ge daan. Voorts voerden nog het woord de heer Van Stijn namens het zang koor, de heer Zandbergen namens de St. Jozefschool en mede namens zijn collega v.d. Dool. Mevrouw Kingma de Freeze sprak namens de Katho- ieke Vrouwenbeweging. Tenslotte bood de heer Van der Klauw het parochiegeschenk aan, zijnde een enveloppe met inhoud. Pastoor Emmelkamp zei in zijn af scheidswoord, dat hij graag nog had willen blijven. Voorts hoopte hij, dat met spoed aan de plannen voor de bouw van de nieuwe kerk zou kun nen worden begonnen. WADDINXVEEN Met een fees telijke en zeer druk bezochte receptie heeft de Wed. Boonstoppel Zonen N.V. vrijdagmiddag j.l. het gouden jubileum herdacht. Bij gebrek aan voldoende zaalruimte in eigen ge meente om zoveel gasten te kunnen ontvangen was voor dat doel de gro te zaal van Florida in Boskoop afge huurd. Temidden van een schat aan bloemen, fruitmanden en andere ge schenken namen hier de beide direc teuren, de heren C. en C. R. Boon stoppel, vergezeld van hun dames, de gelukwensen in ontvangst van vrij wel het voltallige personeel en vele honderden vrienden en relaties uit het gehele land. Omstreeks half vijf nam één der oudste personeelsleden, de heer H. K. Witte het woord. Nadat hij een over zicht had gegeven van diverse ge beurtenissen en ontwikkelingen van de afgelopen vijftig jaren dankte hij de directie namens het personeel voor de vriendschap en het leider schap en bood hij een fraai koper plastiek aan ter plaatsing in de di rectiekamer. Het plastiek, naar een idee van de heer J. G. Bakker te Waddinxveen werd verder uitgewerkt en vervaar digd door de Delftse kunstenaar H. Rot. De heer S. Hutten gaf een toe lichting op het plastiek, waarbij hij op geestige wijze alle delen van het bedrijf in het kunstwerk zichtbaar wist te maken. In het geheel was nog een fraaie slingerklok ingebouwd. Na aanbieding van dit geschenk kregen de dames Boonstoppel ieder een fraai boeket bloemen, alsmede ieder een prachtige koperen fruit schaal aangeboden. Voor de heren C. en C. R. Boonstoppel, die respectie velijk dertig en veertig jaar aan het bedrijf verbonden waren, had het personeel ieder nog een gouden vul pen als persoonlijk geschenk. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook het voltallige college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, vergezeld van de da- WADDINXVEEN De ijsclub „Nooit Gedacht” heeft verleden week in café Van de Water haar jaarlijkse algemene vergadering gehouden. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer M. Donker. Uit het financieel overzicht bleek dat de vereniging beschikt over een bedrag van ruim 1900 gulden. Het jaarverslag van de secretaris zag er gunstig uit. „Nooit Gedacht” heeft op dit moment 499 leden. De vergadering besloot toe te tre den tot de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond. Uitvoerig werd ingegaan op het plan voor de aanleg van een lange ijsbaan van ongeveer 250 meter. Deze baan zal worden be stemd voor de hardrijders en het houden van wedstrijden. De heer R. Alblas stelde zich om gezondheidsredenen niet meer voor een bestuursfunctie herkiesbaar. Voor hem in de plaats werd gekozen de heer J. de Vries. WADDINXVEEN Dinsdagavond kwamen in het CNV-gebouwtje aan de Dorpsstraat de vertegenwoordi gers van de vakorganisaties, onder leiding van de heer P. v.d. Bree bij een. Het doel was regeling van de plannen voor het winterseizoen. De heer A. Molendijk had bedankt als secretaris wegens drukke bezig heden. De keuze van een opvolger als secretaris werd nog even aange houden. De datum voor de Jaar- en Propa- gandavergadering werd gesteld op 13 of 14 december a.s. Als vertegenwoordiger in de Pro testantse Spaarbank werd benoemd de heer M. van Os. Het bestuur van „Draagt Elkanders Lasten” werd weer gecomplimen teerd. Vrijdag 5 oktober 1945: Wij maken onze lezers attent op de vergadering welke zal worden gehouden -om de vroe ger bestaande Gem. Zangver eniging ’Excelsior’ weer op te richten. Deze bekende vereni ging, door verschillende om standigheden toentertijd beëin digd, zal weer moeten herrij zen. En dat zal ook kunnen, indien oud-leden en geïnteres seerden hier hun schouders weer opnieuw onderzetten. De Commissaris der Konin gin in deze nrovincie heeft, overeenkomstig het advies van de burgemeester, benoemd tot leden van het kiescollege, be doeld in artikel 3 van het be sluit Tijdelijke Voorziening Ge meenteraden, de heren: T. A. van der Hee, W. Buitelaar, A. Noorlander, F. Alblas, W. J. van der Kraats, H. Huizer, H. Ólie, P. Rehorst, J. Hofman, T. de Waardt, A. Oudijk, A. Vis, dr. D. van der Roest, A. Mul der, W. Roskam, G. Bos, G. A. Graveland, H. van den Berg, A. Bonefaas, J. Dullemeijer, H. van Egdom, K. van der Gaar den, P. Hagendijk, A. Heij, S. Pille, J. J. Slinger, M. Schou ten, S. C. J. van Tol, C. J. de Vos, J. A. Hogenelst, H. M. Doeleman, C. E. G. Okkerse, J. A. Luiten, N. E. Mulder, G. F. Haspels, J. F. Heijkoop, A. Kreupeling, J. Roobol en G. J. Wormmeester. WADDINXVEEN Het Tweede Kamerlid de heer H. Franssen komt maandagavond 5 oktober naar Wad dinxveen om voor de plaatselijke af deling tijdens een openbare bijeen komst te spreken over de ’miljoenen nota’. De bijeenkomst, die wordt ge houden in restaurant De Unie vangt aan om acht uur. zi]n onze in de mode van - W

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3