1 Feestelijke openingen over zaken Streekwaterleiding van- I gang Waddinxveen ontstemd I I I er nieuwe Lancóme H, Franssen sprak voor PvdA Het zwembad komt FANCY-FAIR VOOR ZWEMBAD Fa van der Linde Grote drukte op de eerste koopdag nieuwe winkels w A. van der Heiden I Weekblad voor Waddinxveen - 7 oktober 1965 Pagina 4 ft - ’Niet door de knieën’ Sieeht te verteren Goede moed Meerderheid E KERKE BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN Tien gulden Meningsverschil Brandbestrijding bij de tijd blgven Parade Spaarboekje Vuurwerk Ir1 Genoeg financiën (Foto Sjaak Noteboom) f IU1VIR SCHIIKWOV COSMETICA Schilperoord van het Goudse kantoor, de heer W. Oosterom, die het Wad- dinxveense kantoor gaat beheren, alsmede vele andere directie-leden van de A.B.N. In de rolstoelwoning aan de Vondellaan onderhield mevr. Klaasesz zich met de bewoon ster, mevr. Bakker. Mevr, van der Hooft-Lou- rens (rechts van mevr. Klaas- sesz) luistert toe. Geheel rechts in het beeld de Sociaal werkster van de Gemeente Waddinxveen, mej. van Drimmelen. ZEVENHUIZEN Ondertrouwd: Gerrit E. Schurink en Nelly Roos. Gehuwd: J. v. Blitterswijk en J. C. Brandhorst- ATTENTIE S.V.P. Eén van onze medewerkers heeft zijn BRIL verloren (in groen etui). Mocht u hem gevonden hebben, wilt u dan even kontakt opnemen met het bureau van dit blad. Bij voorbaat onze dank MOERKAPELLE Geboren: Carla, d.v. J. Zijderhand en J. E. van Es. Dorpsstraat 38, tel. 2373 Nu ook: Kon. Wilhelminaplein 44 tel. 3124 (zondag 10 oktober 1965) WADDINXVEEN: dokter Th. G. Blom, Kon. Wilhelmina- singel 83, telefoon (01828) 2112. I „Ondanks de teleurstellingen bij ’t begin, wil ik u de raad geven goede moed te houden en vertrouwen te hebben in uw vertegenwoordigers in het bestuur van het streekbedrijf,” aldus de burgemeester, die de raad tenslotte verzocht de mededelingen van de heer Ververs voor kennisge- Komt u een» lang», wij willen u graag onze ultgebrelde collectie laten zien. In het laatste woord tot de vele honderden belangstellenden zei mr. Klaasesz tenslotte nog: „Nu zwemt U in de winkels,” maar u wilt ook zwemmen in schoon water. Daar moet u zelf aan meewerken, want dan krijgt u het nieuwe zwembad. Laat iedere inwoner vast 10 geven, zonodig vanavond nog.” Vervolgens bezichtigde het gezel schap, waarbij zich inmiddels ook de raadsleden hadden aangesloten, de nieuwe winkels en wensten zij de eigenaren persoonlijk geluk en suc ces toe, Na een kort verblijf in restaurant Royal, waar de commissaris nog en kele plaatselijke zaken met de raads leden besprak, namen de heer en mevrouw Klaasesz afscheid en keer den naar Den Haag terug, In ’Royal’ richtte burgemeester Van der Hooft zich nog met een per soonlijk woord tot de nieuwe winke liers en wenste ook hij allen veel succes en voorspoed toe. „Ik geloof, dat wanneer je deel neemt aan een gemeenschappelijke regeling, je moet neerleggen bij de ter C. A. van der Hooft zijn ant- meerderheid,” zo begon burgemees- duurder wordt en de kwaliteit soms slecht, zal dit voor onze gemeente naren slecht te verteren zijn en wel een heel moeilijke en dure start wor den van het gemeenschappelijke be drijf. Ook dit agendapunt moesten wij zonder steun van andere bestuursle den verwerken, zodat met onze stem men tegen, deze voor ons verhoogde tariefsstelling is aangenomen, aldus de heer Ververs. woord op het door de heer Ververs gestelde. Ons College heeft sinds de oprichting zijn medewerking gegeven alhoewel wij ons hebben afgevraagd, of het niet beter zou zijn geweest ons bij Gouda aan te sluiten. Maar, aldus de heer Van der Hooft, Gede puteerde Staten hebben een ernstig terbedrijf Rijn en Gouwe niet in de beroep op ons gedaan het streekwa- steek te laten. Model Bergamo 7-15 jaar Uw zoon zal zich In dit vlotte jongens- vest een hele kerel voelen. Dit zui ver wollen Jongensvestln pled de poule dessin laat zich goed combineren met zo’n sterke en modieuze nylon- stretch pantalon van Azèt ving aan te nemen. De heer Ververs merkte vervolgens op, dat zijn te leurstelling in hoofdzaak de prijzen gold. „Nog geen jaar, nadat we de prijzen hebben vastgesteld, worden die toch hoger. Daar wilde hij zich nadrukkelijk tegen verklaren. „Waddinxveen heeft toevallig een burgemeester die het vuur uit z’n sloffen loopt en soms wel eens te veel verlangt,” zei de heer Klaasesz. „We kunnen ze toch niet in alles hun zin geven, want de andere gemeenten moeten ook aan hun trekken komen.” Het was volgens mr. Klaasesz al erg genoeg dat Waddinxveen al meer kreeg dan het eindelijk zou mogen krijgen. De kritiek die burgemeester Van der Hooft onlangs uitte op het beleid van Gedeputeerde Staten zou, zei de Commissaris, wel een verzinsel van de pers zijn. Burgemeester Van der Hooft ver klaarde echter staande de bijeen komst ten stelligste, dat hij wel de gelijk krititek had gehad, hetgeen onder de aanwezigen en ook bij de heer Klaasesz grote hilariteit ver wekte. De Commissaris der Koningin maakte een eind aan de goedmoedige woordenwisseling door te zeggen dat het veel te mooi weer was om on- „We hebben bereikt, wat we in dertijd dachten dat het beste was.” verdedigde de burgemeester op de beschuldiging, dat het College door de knieën zou zijn gegaan. „We heb ben uiteindelijk ook bereikt, dat de thans door Boskoop benoemde di recteur geen verdere nevenfunctie zal mogen vervullen.” Met betrek king tot deze direkteur nog, dat het College er mee akkoord is gegaan, dat deze - overigens zeer kundige - man, tijdelijk voor twee jaar is be noemd. Tegen het eind van die pe riode zal hij zelf rapport moeten uit brengen of hij deze twee functies te gelijk zal kunnen blijven uitoefenen. De heer Van der Hooft zei zich ak koord te kunnen verklaren met het vormen van flinke reserves. „Ik wil er op wijzen,” zei h(j, dat we bar slecht drinkwater hebben, en dat de druk ook slecht is. Het streekbedrijf zal er een studie van moeten maken waar beter water kan worden ge vonden. „De burgemeester wees in dit verband op, tal van gemeenten, waar naar beter water wordt ge speurd (wat later aan de heer Lips de opmerking ontlokte, dat, nu er in heel Zuid-Holland naar beter water wordt gezocht, het streekbedrjjf Rijn en Gouwe dat moet doen met ’n half-time directeur). nen verklaren. Hij wenste de winke liers bijzonder veel succes en wekte de omstanders op hun kans te grij pen omdat volgens plakkaten op de ramen van alles gratis was te krij gen. Ten teken dat de opening een feit was, ontsta^ de Commissaris een stuk vuurwerk. Met een luide knal vloog een zwarte bal omhoog. Even later kwam daaruit een geel gekleurd spandoek te voorschijn, dat door een parachute zwevende werd gehouden. Jammer genoeg voor de organisato ren nam de wind de parachute snel mee, nog voordat het spandoek zich voldoende had ontplooid. Daardoor was niet te lezen wat er op stond. Aan mr. Klaasesz ontlokte dit de op merking: U ziet, Waddinxveen komt niet uit de plooi, maar op het doek staat ’Waddinxveen groeit’. Hieraan voegde hij toe, dat dat ook te danken is aan de burgemeester, die nooit te vreden is en die altijd nog vindt, dat hij te weinig mag doen. „Maar ik verzeker u,” aldus de Commissaris, „dat er hier veel gebeurt. U woont in een mooi en welvarend dorp.” Vervolgens was het de heer H. K. van der Loo, voorzitter van de mid- denstandsvereniging, die de winke liers veel succes wenste met hun initiatief en durf. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer Van der Linde, die namens alle winkeliers aan het echtpaar Klaasesz een fraaie fruitmand aanbood. Het volgende punt op de overvolle agenda was het storten van de eerste bak beton voor de bouw van de nieuwe brandweerkazerne van Wad dinxveen door mr. Klaasesz. De heer A. M. Zwamborn, adjunct-directeur van openbare werken en comman dant van de brandweer, vertelde in het kort het hoe en waarom van de nieuwe kazerne. Aan de hand van een perspectief tekening die ter verduidelijking op een bord was aangebracht vertelde hij de belangstellenden hoe de toe komstige brandweergarage, die tege lijkertijd ruimte zal bieden aan de wagens en machines van gemeente werken. De huidge accommodatie is, volgens de heer Zwamborn beslist onvoldoende. Mr. Klaasesz sprak er zijn vreugde over uit dat het gemeentebestuur dat tot nu toe zoveel heeft gebouwd voor bedrijven en particulieren, nu ook eindelijk eens iets voor zichzeif deed. Hij vond zo’n brandweerkazerne bij zonder nuttig omdat nog veel te vaak grote bedrijven door brand totaal werden verwoest. Het aantal brandbare produkten neemt, volgens de heer Klaasesz de laatste tjjd met sprongen toe en de methodes tot de bestrijding van brand lopen gevaar achter te blijven in die ontwikkeling. Dat men in Waddinxveen die ontwikkeling voortdurend bij trachtte te houden noemde de Commissaris bijzonder prij zenswaardig. WADDINXVEEN Het was dins dagavond groot feest op het met vlag gen versierde Koningin Wilhelmina plein. Uit alle delen van de ge meente kwam men kijken naar de in een zee van licht badende nieuwe winkels, overal stonden de deuren wijd open voor een bezich tiging, waarbij de bezoekers royaal met dranken en hapjes werden ont haald - 1 J (vervolg van pagina 1) als een dochteronderneming van de Bouwmaterialenhandel T. de Waardt N.V. Deze nieuwe zaak handelt in wand- en vloertegels en gehele keu- keninrichtingen. De heer A. de Waardt, mede-eigenaar van de zaak, verwelkomde de hoge gasten in de kleine hal voor de showroom. Daarna voerde mevrouw Klaasesz het woord. Zij vond, dat bij de bouw van keukens nog te weinig rekening werd gehouden met de vrouw. „Man nen kunnen vaak zeer onpraktisch zijn,” zei mevrouw Klaasesz, die het aanbevelenswaardig vond de moder ne keukenapparatuur wat te vereen voudigen zodat ’ook de meest onhan dige huisvader er mee overweg kan’. Met het opensnijden van een teke ning van een ouderwetse keuken, die de doorgang versperde, opende zij tenslotte de nieuwe showroom. Het gemeentebestuur werd nog verblijd met een schriftelijke toezegging van De Waardt’s Handelsmaatschappij N.V., dat dit bedrijf ten behoeve van de bouw van het nieuwe zwembad een hoeveelheid vloertegels ter waar de van duizend gulden beschikbaar stelde. Over de Noordkade werd daarna het gehele rollend materieel van de gemeente Waddinxveen ter inspectie voorgereden. Voorop reed de trots van de Waddinxveense brandweer lieden, de oude Magirus-brandweer- auto, die nog uit 1927 stamt. Daarna volgde een parade van de nieuwere wagens en de andere auto’s van de gemeente. In restaurant Royal kwam het ge zelschap tenslotte tot rust. In de feestelijk ingerichte zaal genoten de gasten, hun gastheren, alsmede een aantal genodigden, die direct bij het bezoek van de Commissaris waren betrokken, een lunch. Als ere-gast zat daarbij ook aan de geheel her stelde mevrouw F. van der Torren- Veendorp, oud-lid van Provinciale Staten en oud gemeenteraadslid voor de VVD van Waddinxveen, die en kele jaren geleden om gezondheids redenen beide functies vrij plotseling had moeten neerleggen. WADDINXVEEN Het lid van de Tweede Kamer, de heer H. Fran sen uit Assen heeft dinsdagavond in de Unie voor de afdeling Wad dinxveen van de P. v.d. A. gespro ken over het onderwerp „De an dere miljoenennota”. Na een wel komstwoord door de voorzitter A. H. van Gent belichtte de spreker in een vlotte causerie de verschillen tussen de huidige en vorige Rijks- begroting, die vrij groot zijn. Het verschil kon volgens het kamerlid worden getypeerd met: Prof. Wit- teveen vroeg wat kan er met de beschikbare middelen gebeuren en minister Vondeling zegt: Wat moet er gebeuren en daarvoor moeten de middelen bijeen worden gebracht. De heer Franssen wees op de za ken die dringend verbetering be hoeven, zoals de woningpositie, on derwijs, verkeer en recreatie. Dat alles vraagt geld en dat moet er ook voor komen. De voorgestelde verhogingen zijn nogal in discussie en verre van po pulair, maar men is het er over eens dat de meeste maatregelen zeer ur gent zijn”, aldus spreker. Door met leningen de tekorten te dekken zou het spook van de inflatie optreden en de financiële positie van de ge meenten verzwakken. Als men ech ter tegen de verzwaring van de las ten zou willen stemmen betekent dat ook te moeten aangeven, hoe het benodigde geld er dan moet komen. WADDINXVEEN Aangiften 28 sept. t/m 4 okt. 1965: Geboren: Maria Johanna Klazina, d.v. T. M. Nederhoff en M. J. van Berkesteijn; Frederik, z.v. M. van Draanen en M. A. Metselaar; Frank Jan Willem, z.v. J. Blonk en A. C. Smit; Adriana Maria Cornelia, d.v. A. van Leeuwen en C. H. Kats; Albertus Ferdinand Anthonie Maurice z.v. H. D. v. Rossum en W. Bleijenberg; Eddy, z.v. J. J. Blaazer en C. K. T. Baars. Ondertrouwd: P. van Gemeren en J. Kerver; C. van Elswijk en G. G. Sekeris. Gehuwd: J. van den Berg en H. C. Vente; K. den Ouden en C. J. van Mourik; H. P. Burghoorn en M. van Drunen. Overleden: Leent je van Schie, w.v. Marchand, oud 79 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: schroevendraaier; zwarte regencape; bankbiljet; witte dames- handschoen; 2 paar sokken. Verloren: rode Marokkaanse porte- monnaie met inh.; bruine damespor- temonnaie met inh.wit babyschoen tje; bruine damesportemonnaie met inh.; lederen sigarettenkoker; militair paspoort. Na een inleiding van de heer L. de Jong nam mr. Klaasesz het woord. Hij zei in zijn ambtsperiode al veel te hebben geopend, maar nog nim mer een bank. Hoe een bank moest worden geopend wist hr dus nog niet. Hij zei zijn toespraak te moe ten improviseren, omdat de directie had verzuimd hem van te voren do- kumentatie te zenden. Voor de bank was de bank was de Commissaris blij, dat in de folder achter de naam Waddinxveen het sterretje zou kun nen verdwijnen, ten teken dat er nu een volwaardige vestiging was, die dagelijks is geopend. Bij de aanbieding van een cheque van duizend gulden ten bate van het nieuwe Waddinxveense zwembad zei mr. Klaasesz, dat Waddinxveen al in zoveel zwemt, behalve in zuiver wa ter. Na de cheque te hebben getekend overhandigde hij deze aan de pen ningmeester van de stichting Vrien den van het Zwembad, de heer W. Oosterom. Voorts overhandigde de commissa ris namens de directie van de ABN nog een spaarbankboekje met daarop een bedrag van 250 aan de vader van Albertus van Rossum van de Juliana van Stolberglaan 84. De com missaris zei, dat het boekje was be stemd voor de op dinsdag het eerst aangegeven pasgeboren baby. Aan gezien er echter die dag geen nieuw geborene was aangegeven, werd be sloten de laatst geborene van de vo rige dag tot de gelukkige te verkla ren. De heer Van Rossum, conduc teur bij Citosa, toonde zich bijzonder verrast en dankte met enkele woor den voor het geschenk. Het sluitstuk van de voor de heer en mevrouw Klaasesz wel zeer druk ke dag voltrok zich op het Koningin Wilhelminaplein. Een grote menigte had zich hier verzameld rond het podium, waarop de voorzitter van de winkeliersverenging K.W.-plein, de heer C. van Mourik de Commissaris met enkele woorden inleidde. Mr. Klaasesz herinnerde aan zes jaar geleden, toen hij de eerste ga lerij had geopend en was blij nu de tweede galerij voor geopend te kun- Binnenkort zijn er op het Ko ningin Wilhelminaplein nog meer opening te verwachten. De Coöp. Raiffeisenbank gaat haar tweede definitieve kantoor te Waddinxveen inrichten in het door de verhuizing van de Spar vrijgekomen fraaie pand op de hoek van het plein en de Willem de Zwijgerlaan, waar door de bank de tijdelijke behuizing in het noodgebouw op dit plein kan ontruimen. Daardoor hebben de be woners van de nieuwe wijken niet alleen een grote verscheidenheid aan winkels, maar zelfs een bank kantoor vrijwel naast de deur. Be langrijk is tenslotte nog de ope ning van de wasserette van de fir ma Ancora, die nog moet worden ingericht. Na het kijken dinsdagavond be gon woensdagochtend vroeg al het kopen en wat deze betreft was de belangstelling die eerste kopdag al Het is de bedoeling geweest dat concentratie voordelig zou zijn, zo meende de heer Ververs, doch op de ze manier werkt het kostenverho gend. Voor Waddinxveen komt de gemeenschappelijke regeling wel zeer duur te staan. De kubieke me ter prijs van 27 ct. wordt 30 ct. (meer dan 10 pCt. verhoging) en het vast- rechttarief gaat van 18,naar 24,(een verhoging van 33 pCt.) Wanneer alleen al voor Waddinx veen voor een gemiddeld gebruiker de prijs van het water plm. 20 pCt. (vervolg van pagina 3) onvoorziene uitgaven en kostprijs- verhogende tendenzen en er boven dien bij de tariefstelling op is gewe zen dat er een mogelijkheid bestaat op tariefsverlaging, is het toch wel zeer ongerijmd, als ondanks het feit dat de reserve al verhoogd is, het tarief van vastrecht met 3,per aansluiting of wel met plm. 14 pCt. wordt verhoogd en het kubieke me ter tarief met plm. 3J pCt. Een to tale verhoging van de opbrengst van 64.260.—. De aanvankelijke geraamde reser ve komt dan van 6 pCt. op 10 pCt. rekening houdend met kostenstijgin gen maar geen rekening houdend met kostenverlagingen (salaris direc teur) en opbrengstvermeerderingen. (Meer aansluitingen en meer ver bruik). enigheid te hebben en dat hij het fijn vond te mogen verklaren dat Waddinxveen in ieder geval een ge meente is, waar leven in zit. Vervolgens goot hij een kruiwagen met beton in de zojuist gereedgeko men bekisting en onthulde hij een gedenkplaat van het gebeuren. Deze plaat zal in de ontvangsthal van het eenmaal gereedgekomen gebouw worden aangebracht. BURGERLIJKE STAND REEUWIJK Geboren: Merel Joanna, d.v. F. X. A. Drilling en Th. Boland; Wilhelmina Maria Johanna, d.v. J. J. Wentink en W. M. S. Blom; Wiecher Willem, z.v. J. W. van Veen en C. den Hollander; Hugo, z.v. H. Hermenet en A. van Nieuwkoop; Patricia Diana, d.v. A. Benschop en A. van Veen. zodanig, dat het voor de nieuwe en oude zaken op dit plein goede be loften voor de toekomst inhoudt. In grote hoeveelheden .werden de Fan cy-Fair bonnen uitgegeven, waar mede men op de naast de nieuwe winkelgalerij in een tent onderge bracht fancy-fair het geluk kan be proeven met een kans op leuke en fraaie prijzen. Die fancy-fair, mogelijk gemaakt door de winkeliers en draaiende ge houden door leden van de zwem- club De. Gouwe is tot vanavond, morgenavond en zaterdagmiddag en avond geopend. De baten zijn be stemd voor één gemeenschappelijk doel waar heel Waddinxveen thans over spreekt: Het nieuwe zwembad. Dinsdagavond was het de muziek vereniging Voorwaarts die geruime tijd de feestvreugde op het plein kwam verhogen en morgenavond zal Concordia op verzoek van win keliers en marktkooplieden geza menlijk ter ere van het openings feest een rondgang komen maken. Op zichzelf heeft het door de Rot terdamse aannemers Sipkema Kloos en de Jong gebouwde winkelpand een fraai aanzien. Het schilderwerk werd verzorgd door het Waddinx veense bedrijf van de fa P. W. Kloet terwijl Ancora Electric voor de elek trische installatie zorgdroeg. (zondag 10 oktober 1965) Waddinxveen Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. G. Biesbroek van Vlaardingen Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. L. Klootwijk van Ede n.m. 5.00 uur: ds. J. R. Cuperus Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkork: v.m. 9.30 uur: ds. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: ds. H. M. Cnossen van Amsterdam Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey n.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerk: Pastoor Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15. 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel. J.W. Frisoweg: zondag 8.30. 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerk weg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie (vervolg van pagina 1) Ook wees de burgemeester op de betekenis van het nieuwe zwembad voor de gemeenten Moerkapelle en Zevenhuizen, voor welke gemeenten het zwembad ook bijzonder gunstig komt te liggen. Hij hoopte dat het stichtingsbe stuur het werk met heel het hart zou doen en dat er uiterlijk in 1970 weer net zo’n groot feest zou kun nen zijn als in 1928 toen het nu ver ouderde bad werd geopend als het mooiste Nederlandse buitenbad. Na deze installatietoespraak wer den met algemene stemmen enkele bestuursfuncties verdeeld. Tot voor zitter werd benoemd de heer J. H. Mol. Als secretaris gaat optreden de heer A. P. de Graaf, geassisteerd door de dames D. Hey en N. Riet veld terwijl de heer W. Oosterom als penningmeester gaat fungeren. Voorts hebben in dit bestuur zitting de heren Ph. G. Blom, C. Boonstop- pel, L. D. Labohm, C. van Mourik en D. C. M. Ottevanger. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit bestuur nog met enkele le den zal worden uitgebreid. Op a.s. donderdag 14 oktober zal het be stuur de eerste werkvergadering houden teneinde aan de plannen vorm te geven. Ook zal het bestuur dan vaststellen op welke wijze en bij welke instellingen geldelijke bij dragen voor het nieuwe zwembad kunnen worden gestort. Tjjdens die lunch greep burge meester Van der Hooft nog de kans aan om naar aanleiding van hetgeen de Commissaris bij de plechtigheid by de brandweergarage had opge merkt, te zeggen dat het toch eigen lijk zo moest zijn, dat een gemeente genoeg financiën moest hebben om de taken uit te voeren. In dat ver band noemde hij het heffen van ge meentelijke belastingen. Naar zijn mening moeten Gedupeteerde Staten zich wel bedenken dat er voor voor zieningen als rioolwaterzuivering, spoorwegtunnel en andere objecten vele miljoenen nodig zijn. Maar deze uitgaven zijn in feite bestemd voor een plaats van 25.000 inwoners. Aan de ene kant ontvangen we grote contingenten voor de woning bouw van de provincie en de minis ter geeft daarop nog extra contin genten toe in verband met onze acti viteiten. Maar aan de andere kant wordt die bouw volgens de burge meester afgeremd door planologische bezwaren en investeringsbeperkingen. Na de lunch vertrok de stoet glan zende auto’s, met daarin de Commis saris en diens echtgenote en verge zeld van de in het zwart geklede gastheren naar de Chr. Landbouw- huishoudschool „De Rank” aan de leplaan, waar de voorzitter van het schoolbestuur en de directrice hun gasten voor een rondleiding door de school opwachtten. Met grote belang stelling volgde mr. Klaasesz en voor al diens echtgenote delen van de les sen, die normaal doorgang vonden. Daarna ging het, onderweg toege wuifd door kinderen van kleuter scholen, naar de hoek van de Kerk- weg en Oranjelaan, naar het ver nieuwde kantoor van de Algemene Bank Nederland. De hoge gasten werden hier verwelkomd door mr. Herman Vlug, lid van de hoofddirec tie van deze bank, de heer L. de Jong van de districtsdirectie, de heer

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 4