Grote bazar Bruid en bruidegom volledig bij de tijd Bouwpastoor Saulenn wacht taak nog een zeer zware I winkelcentrum Nog niet genoeg branches in Middenstand weer bij elkaar Geslaagd Goudse bioscopen V.&A V. Waddinxveen Benoeming hoofd voor Chr. school Gereformeerde kerk steunt kerken in India en Pakistan Filmavond van Vogelvrienden Komische thriller Taloelah w Echtpaar Dodewaard 60 jaar getrouwd Spreekuur burgemeester 1 Pogina 9 Weekblad voor Waddinxveen - 7 oktober 1965 W.Z.C. De Gouwe Eerste avond Culturele Kring Groenstrook Met A.O.W. geen ruiten ingooien Weemoed Installatie Dankbaar Bruidegom 82 t (foto Sjaak Noteboom) Voorwaarts jubileerde 6—0 op i het WADDINXVEEN Het spreekuur van burgemeester C. A. van der Hooft op dinsdag 12 oktober komt te ver vallen. Dit is verplaatst naar woens dag 13 oktober (van 11 tot 12 uur). WADDINXVEEN Het zevende lustrum van de Arbeidersmuziek- vereniging „Voorwaarts” is zater dagmiddag gevierd met een feeste lijke receptie in het Geref. Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Een lange rij van vrienden en be wonderaars van „Voorwaarts” de fileerden langs het in de kleurige uniformen gestoken bestuur om hun gelukwensen, vaak vergezeld van geschenken, te kunnen aanbieden. Maar vrijwel alle beschik bare ruimte aan het Koningin Wilhelminaplein is nu bezet, zodat weinig uitbreiding meer valt te verwachten. En boven dien is het maar goed dat er altijd wat te wensen overblijft, anders zou het toch ook niet goed zijn. WADDINXVEEN Na onderling overleg tussen de organisatoren van de St. Nicolaas winkelaktie en het bestuur van het Koopcentrum Brug is alsnog besloten, dat het Koopcen trum Brug wel zal meedoen aan de gezamenlijke St. Nicolaasaktie 1965 van de Waddinxveense middenstand, waarvan de baten zijn bestemd voor de traditionele bejaardentocht in 1966. ieder geval het trottoir langs de tui nen van de noordzijde aangelegd en de groenstrook beplant. Of het oude trottoir ook daar in een parkeer- strook kan worden veranderd, hangt af van de beschikbare financiën. De enige die een werkelijke uitbreiding van het assortiment aan branches brengen zijn Boutique Elan (en dan nog maar gedeeltelijk) en de Was serette van de firma Ancora Automatic. Vooral de laatste zal voor veel Waddinxveense huisvrouwen een uitkomst zijn. „Het zou mooi zijn als er nu nog een schoenenzaak en een bloemist bij kwamen,” vertelde een winkellier ons. Een ander zei dat er grote behoefte be staat aan een zuivelwinkel en zo zijn er nog wel een paar branches te noemen die een plaats in dit winkelcentrum verdienen. De Kerkweg ondergaat thans verbeteringen Ook het gedeelte Kerkweg tussen spoorlijn en Dorpsstraat krijgt een beurt. Hier wordt op het ogenblik de groenstrook met grond aangevuld. Daarna zullen er diverse leidingen moeten worden gelegd en kan ook daar een trottoir langs de tuinen ko men. Vervolgens zal de groenstrook worden beplant. Ook hier hangt het van de beschikbare geldmiddelen af, of er een parkeerstrook langs de noordzijde kan komen op de plaats van het huidige trottoir. WADDINXVEEN Aan de chris telijke kweekschool ’De Driestar’ te Gouda zijn dezer dagen voor de hoofd-akte lager onderwijs geslaagd de heren A. Twigt en G. K. Faber uit Waddinxveen. WADDINXVEEN Voor het vak- diploma aardappelen-groente en fruit slaagde mej. A. v.d. Sluys uit Wad dinxveen. Men neme één cowboy-avontuur met daarin als hoofdrolspeler Elyis Presly, vervolgens een aantal mooie meisjes, waarvan door middel van veelkleurige bikini’s moet blijken, hoe mooi ze eigenlijk wel zijn, dan neme men een snuifje spook’story’, een eetlepel avontuur, een ons mu ziek, een liefdesverhaal compleet met intrige en tenslotte de buit, waarop moet worden jacht gemaakt door ’slechte mannen’. Als men alle ingre diënten dan bij elkaar heeft, schudde men die met vaste hand door elkaar of met de mixer. Het resultaat is: ’Tickle me’, een nieuw avontuur van Elvis Presly. Elvis Presly komt als zingende rodeo-star op een vakantie- ranch voor dochters van gefortuneer de zakenlieden. Het rodeo-seizoen is nog niet begonnen en Elvis wordt paardenknecht, hetgeen hem niet be let succes te hebben bij de meisjes. Hij wordt verliefd op gymnastiekle- rares Pam, die een schat van haar grootvader wil gaan opgraven en daarbij voortdurend wordt belaagd door een bende misdadigers, waar onder de sherrif. Elvis helpt haar en na een groot aantal avonturen volgt de in dit soort films altijd onvermij delijke bruiloft. (Schouwburg - 14 jr) Een bijzonder ongebruikelijke film is ’Muriel’ van de regisseur Alain Resnais. De veertigjarige Hélène Au- ghain heeft plotseling behoefte een oude jeugdvriend terug te zien. Zij vraagt hem per brief, naar Boulogne te komen, hetgeen hij inderdaad doet, maar hij brengt zijn vriendinnetje mee, die hij voorstelt als zijn nichtje. Hélène heeft trouwens zelf ook een vriend en bovendien woontbij haar in haar stiefzoon, die ook weer be vriend is. Uitvoerig maakt Resnais gebruik van flashbacks in de levens van de hoofdrolspelers. Hij stelt zijn publiek de vraag wat hij met zijn film bedoelt. Jaagt Hélène, na enkele weken van hartstocht met haar oude vriend een hersenschim na? Wil zjj een nieuwe toekomst bouwen op de ruïnes van het verleden Resnais tracht zelf het antwoord te geven, maar komt er ook niet geheel uit. De moeite van het gaan zien is deze film zeker waard. (Schouwburg - 18 jaar) Op de Kerkweg tussen Oranjelaan en Juliana van Stolberglaan wordt op het ogenblik een voetpad aange legd langs de hekken van de tuinen aan de noordzijde. Het oude trottoir gaat verdwijnen om plaats te maken voor een parkeerstrook, waardoor het waarschijnlijk mogelijk zal wor den het wachtverbod bij het Post kantoor voor die noordzijde op te heffen. De tussen de parkeerstrook en voetpad liggende groenstrook krijgt een weinig onderhoud vergen de maar toch wel aantrekkelijke lage struikbeplanting. Tussen Juliana van Stolberglaan en spoorlijn wordt in Uitslagen: Gouwe 3 Gouwe 4, heren, Programma: dinsdag 12 oktober: 21.00 uur: Gouwe 1 - G.Z.C. 2, dames zaterdag 16 oktober: 18.00 uur: Gouwe 1 Zwip, dames Willen de leden die één of meer avonden beschikbaar hebben deze week, ons helpen op de fancy-fair. Ook voor zaterdagmiddag kunnen we nog leden gebruiken. Inlichtingen bij de heren A. C. v.d. Bosch en A. J. Troost. Woensdag zal er wel feest worden gevierd en goed ook. Dat feest wordt dan verzorgd door de kinderen, want aan geld ontbreekt het het echtpaar Dodewaard nog steeds. Met het be scheiden AOW’tje kunnen ze zich op een redelijke manier in leven hou den, maar er kunnen nog steeds geen al te grote ruiten mee worden inge gooid. „Een echt behoorlijk stukje kleer kan je er bijna niet van kopen, zegt de bruid. En ik wil er nog net zo graag netjes uitzien als toen ik twintig was. de nieuwe pastoor veel werk te wachten staat. Hij deed een beroep op het kerkbestuur de nieuwe ziele- herder waar mogelijk te steunen in zijn nieuwe omgeving. Na de instal latie werden aan pastoor Saulenn de sleutels en miskelken van de kerk overhandigd. WADDINXVEEN De vier maan den geleden opgerichte atletiekver eniging heeft tijdens de dezer dagen gehouden vergadering besloten de naam „A.V. ’65 Waddinxveen” (Atle tiek Vereniging opgericht in 1965 Waddinxveen) vast te stellen. De met zeven leden begonnen vereniging telt nu dertig leden in de leeftijd van 10 tot 25 jaar. Op 16 oktober staat een onderlinge en tevens eerste wedstrijd op hei programma. - WADDINXVEEN Als straks het nieuwe winkelcentrum zijn poorten gaat openen is Wad dinxveen eigenlijk nog niet zo veel branches rijker geworden. Voor de meesten kan men nog slechts spreken van een ver huizing, terwjjl anderen een filiaal openden. Ondanks deze nieuwe winkels blijft er in de Vondel- en Oranje wijk behoef te bestaan aan andere zaken. De firma Asscheman is over gestoken naar het nieuwe ge deelte en in het pand dat door hem wordt verlaten komt de Raiffeisenbank, die al langer een houten noodgebouw aan het KW-plein bezat. Van Triet is ook niet nieuw ofschoon zijn zaak in vergelijking tot de vo rige natuurlijk wel een grote vooruitgang is. Hetzelfde geldt voor de firma Groeneweg en kapsalon Modern. De heer C. van der Linde opent een füiaal en kan dus ook niet nieuw noemd worden. Het bestuur van de jubilerende Arbeiders Muziekvereniging ’Voor waarts’ op de foto tijdens de receptie die vorige week in het Geref. Verenigingsgebouw werd gehouden. V.l.n.r.: G. Vis (2e seer.), A. v.d. Graaf (secr.), F. Rincheval (voorz.), J. van Reede (penningm.), J. van Eeuwen (lid), M. Theussen (lid) en M. Vink (lid). (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Door het bestuur van de Stichting voor Chr. Lager Onderwijs is per 1 januari 1966 de heer P. Voskamp benoemd tot hoofd van de onlangs geopende nieuwe christelijke lagere school aan de Heyermanslaan in de Von- delwijk. De heer Voskamp is thans nog hoofd van de School met de Bijbel in Nieuwleusen nabij Stap horst. De scholieren hebben de afgelopen weken suggesties ingezonden voor de naamgeving van de school in de Vondelwijk. Het bestuur zal hieruit een keuze maken en op korte ter mijn hierover nadere mededelingen doen. WADDINXVEEN Het is een koude, winderige herfstdag als op 6 okto ber 1965 Maria Catherina van Hattem in het gemeentehuis van Maurik (Gelderland) het ja-woord geeft aan Gerrit Jan van Dodewaard. Het jong getrouwde paar keert na de bruiloft naar huis terug om daar in de familie kring een kopje koffie tedrinkenter gelegenheid van het heulijke gebeuren. En dan is het gebeurd. Geld voor een bruiloftsfeest is er niet, trouwens „wat heeft het gewone landvolk feest te vieren. Werken zal het; daar is het nog net goed genoeg voor” zjjn de woorden van een groot landeigenaar in die dagen. Geen feest dus voor Gerrit Jan van Dodewaard op zijn bruiloft. Maar op woensdag 6 oktober 1965 zal het zestig jaar geleden zijn, dat het bejaarde echtpaar de grote stap waagde en waarvan „we tot vandaag toe nog geen minuut spijt hebben gehad, gelooft u dat maar gerust.” andere boer, Piet Oudijk en daar heeft hij tot voor drie jaar gewerkt. Met de gemoedelijke brutaliteit van de echte Gelderlander heeeft hij in de oorlog zijn gezin door het smokkelen door de Duitse controles van soms levensgrote kalveren in le ven weten te houden. WADDINXVEEN In alle Gere formeerde kerken in Nederland zal op zondag 10 oktober een bijzondere collecte worden gehouden voor de diakonale arbeid in India en Paki stan. Naar verhouding wonen bij voorbeeld in West-Pakistan veel christenen. In verscheidene dorpen daar bestaat de bevolking voor tien procent uit christenen. De moeilijkheden waarin ook de kerken daar verkeren wil de Gere formeerde kerkt trachten op te los sen door uitbreiding van steun. Er is reeds een bedrag van 75,000, overgemaakt als voorschot aan de kerken in West-Pakistan. Naast de steun aan de kerken in Pakistan en India zullen met het ingezamelde bedrag ook de kerken in Joego-Slavië geholpen worden. Door overstromingen is daar veel schade aangericht. Men schat het benodigde bedrag voor herstel op ongeveer 200.000,Voor dit werk is veel geld nodig. Op verzoek van de Generale Synode der Gerefor meerde kerken dringen de depu- taten er daarom bij de gemeente leden op aan aanstaande zondag hun vrijgevigheid te tonen. WADDINXVEEN Waddinxveen heeft zijn nieuwe pastoor vrijdagavond met gepaste vreugde verwelkomd. De nieuwe pastoor, de heer Saulenn uit Voorburg, volgde pastoor Emmelkamp op, die pas geleden naar de gemeente Katwijk is vertrokken. Pastoor Saulenn werd aan de gemeentegrens verwel komd door het kerkbestuur, waarna men zich per auto naar het gemeente huis begaf. Door een haag van rooms-katholieke jongeren en tal van andere belang stellenden betrad pastoor Saulenn het raadhuis waar hem een ontvangst wachtte door het gemeentebestuur. Behalve burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, waren ook ter be groeting aanwezig de wethouders S. Pille en ir. J. P. H. Venema. Burgemeester Van der Hooft was de eerste die de pastoor welkom heette. „Bij het vertrek van een pas toor is men altijd weer nieuwsgierig wie de opvolger zal zijn,” zei de heer Van der Hooft. „Velen hebben naarstig geïnformeerd, maar veel wijzer zijn zij niet geworden.” Er heerste in Waddinxveen nog altijd een zekere weemoed om pastoor Emmelkamp, die hier bijzonder po pulair wa.s Niet alleen het katholieke deel van Waddinxveen was blij met de komst van de nieuwe pastoor, aldus de burgemeester, maar ook de rest van de bevolking. Als Waddinxveen over enkele jaren zal zijn uitge groeid tot een gemeente van 25.000 zielen is ongeveer 20 a 25 procent daarvan rooms-katholiek. De burgemeester voorspelde pas toor Saulenn een zware taak naast de uitbreiding van de geestelijke verzorging. Hij zal zich bezig moe ten houden met de bouw van een nieuwe rooms-katholieke kerk in Groenswaard, een pastorie, scholen, enzovoorts. „U zult Waddinxveens bouwpas toor worden”, zei de heer Van der Hooft. „En als de bisschop zoveel vertrouwen in u heeft gehad, dat hij u geschikt achtte voor deze zwa re taak, dan zal dat u ook zeker ge lukken”. Pastoor Saulenn zal kun nen vortbouwen op de fundamenten die door zijn voorganger zijn gelegd. „Het huis van de gemeente en mijn huis zullen altijd voor u open staan,” zei de burgemeester. „Ik hoop dat de pastorie altijd zal open staan voor de burgerlijke overheid.” Voorafgegaan door de drumband van de katholieke jeugdbeweging, begaf het gezelschap zich vervol gens naar de Sint Victorkerk waar de kerkelijke inauguratie van de nieuwe pastoor zou plaatshebben. In een stampvolle kerk verrichtte de deken van Gouda, mgr. G. P. Regeer de plechtige installatie. Ook deken Regeer wees erop dat Na een welkomstwoord van cere moniemeester R. Jenne gaf Adr. Bonefaas, een der medeoprichters van Voorwaarts een overzicht van de historie van de vereniging, waar bij hij tevens de toestanden in het Waddinxveen van 1930 tot 1940 schetste. Veel weerstanden moesten worden overwonnen en de financië le kant leek vaak hopeloos. Burgemeester C. A. van der Hooft die vergezeld van zijn echtgenote de gelukwensen kwam aanbieden, sprak zijn vreugde uit over het ju bileum. Volgens hem mag de ge meente blij wezen met twee mu ziekkorpsen, die vriendschappelijk met elkaar omgaan en op wie nim mer tevergeefs een beroep wordt gedaan. De heer Van der Hooft roemde de activiteiten van het be stuur en noemde de jongste aan winst, de drumband, een lust voor het oog. Voorzitter Rincheval dank te de burgemeester voor zijn woor den. Voorts werd het woord gevoerd namens de harmonie „De Pionier” uit Gouda door de heer F. M. de Graaf, die een enveloppe met in houd aanbood en namens de Unie van Muziekverenigingen door de her A. R. van Vliet, die een nieu we mars als geschenk aanbood. Na mens de Partij van de Arbeid en de Bouwvakarbeidersbond sprak de heer W. R. Hay, terwijl de heer T. Ververs de IJsclub Nooit Gedacht vertegenwoordigde. Namens Con cordia voerde de heer Bontenbal het woord en ook hij bood een en veloppe met inhoud aan. Voorzitter Rincheval bracht dank aan de Unie, aan de plaatselijke overheid en niet in het minst aan de nestor van Voorwaarts, de heer A. v.d. Berg, voor al zijn werk in de loop der jaren. De jubilerende vereniging zal op 19 november een jubileum-uitvoe- ring geven en de verwachting be staat, dat dan tevens het jubileum geschenk zal kunnen worden aan geboden, namelijk een aantal nieu we saxafoons. Om de benodigde gelden (ca. 3500 bij elkaar te krij gen wordt een verloting gehouden en een beroep gedaan op de inwo ners. Voorwaarts omvat thans 55 leden, van wie er twintig deel uitmaken van de drumband en tien jeugdle den in opleiding zijn. WADDINXVEEN Op de Kerkweg is deze week een aanvang gemaakt met werkzaamheden, die een aanzienlijke verbetering van de situatie langs de gehele Kerkweg zullen inhouden. Het nog steeds midden in de Juliana van Stolberglaan staande huisje is nu eindelijk in handen van de slopers kunnen vallen, waardoor de al lang noodzakeljjke voltooiing van het kruis punt Kerkweg-Juliana van Stolberglaan-Kanaalstraat een feit kan worden. Er wordt naar getreefd deze werk zaamheden binnen drie weken klaar te hebben. Dan moet namelijk de Oranjelaan tussen Kerkweg en ga rage Boonstoppel in verband met de rioleringswerkzaamheden geruime tijd worden afgesloten. Via de dan ook voltooide nieuwe weg langs Boonstoppel door de bungalowwijk kan dan toch de Oranjelaan worden bereikt. De weg langs Boonstoppel zal namelijk tijdelijk via het voor terrein van Boonstoppel op de Oran jelaan worden aangesloten. Het echtpaar heeft nu nog zes kin deren in leven, vierentwintig klein kinderen en ongeveer twintig achter kleinkinderen („U moet het ons maar niet kwalijk nemen als we dat niet meer precies weten.”) Het is in de familie nog nooit gebeurd dat er ie mand zestig jaar getrouwd is. Aan ’t begin van de zomer vierde een broer van mevrouw Van Dodewaard nog zijn vijftigjarige bruiloft. „We zijn dankbaar dat we zo lang hebben mo gen leven en dat we nog zo gezond zijn. We weten niet waaraan we dit geluk te danken hebben.” is de me ning van het fieve bruidspaar, dat ’t nu al (een week van te voren) druk heeft met bezoekers, gelukwensen en bloemen, die hen van heinde en ver re worden toegezonden. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van ’Vogelvrienden’ organiseert dinsdag 12 oktober a.s. een film avond in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Deze avond waarop een geluidsfilm over vogels, deels in kleuren, wordt ver toond, is voor alle belangstellenden vrij toegankelijk. Deze uitspraak is een rake type ring het bejaarde echtpaar, dat nog volledig bij de tijd is, ook al vinden ze zelf van niet. De bruidegom, die in februari van het volgend jaar zijn twee en tachtigste verjaardag hoopt te vieren, werkt nog hele dagen in zijn moestuin achter het huisje aan de Jan Dorrekenskade. Als hij niet in de tuin bezig is, dan hakt hij houtjes voor de kachel of is hij een boodschap gaan doen voor „moeder de vrouw”. Drie jaar gele den (hij was toen 79) stopte hij pas met werken en vond het nog jam mer ook. „Ik werkte nog gelijk op met al die jonge kerels,” vertelt Van Dodewaard trots. Zjjn vrouw houdt haar huisje nog steeds proper op een manier waarop vele van haar jongere „lotgenoten” jaloers kunnen zijn. „Mijn stoelen en tafel zien er nog net uit als toen ik ze veertig jaar geleden heb gekocht. Die bankstellen van tegenwoordig heb ik niet nodig hoor.” Beiden moesten met hun negende jaar aan het werk. En flink hard ook. „Ik ben nooit verder gekomen dan de tweede klas van de lagere school,” bekent Van Dodewaard, die wel vlot kan lezen, maar wie het schrijven moeilijk afgaat. Zijn vrouw kan noch het een noch het ander goed. Wie kan het hen kwalijk ne men. Als kind stonden ze met gebo gen ruggen in een donkere steenfa briek dagen te maken van veertien uur of wel meer. Van Dodewaard leerde op de steen fabriek van alles en nog wat. Zijn baas bood hem aan te gaan leren om hogerop te komen. Nou, leren dat ging niet bij mij. Als je de hele dag in de fabriek had gestaan wilde je ’s avonds wel eens wat anders. En als je vrienden dan vroegen of je meeging naar het dorp dan waren de boeken al gauw vergeten.” Van die kinderarbeid is het echt paar z’n levenlang de dupe geweest. Niets dan armoede heeft het gekend. Maar m’n kinderen hebben nooit honger geleden hoor. Ik heb er altijd voor gezorgd dat ze met gevulde maagjes naar bed konden gaan. An ders zou ik gewoon geen rust heb ben gehad, vertelt de bruid, die in december tachtig wordt. Tien kinderen heeft ze gehad. Vier ervan zijn nu gestorven. De armoe en het leed hebben deze mensen, hoe vreemd het ook moge klinken, het geluk gebracht. Met elkaar hebben zij zich elkaar opbeurend over het verdriet heen gezet. Samen hebben zij de armoe gedeeld en samen ook genieten zij nu van een zorgeloze ou de dag. Veertig jaar geleden kwam echtpaar naar Waddinxveen omdat iemand die daar werkte en uit Mau rik kwam, had gezegd, dat het hier zo’n paradijs was. Ik ging bij de steenfabriek weg en kwam hier naar toe. Maar het was in Waddinxveen net als daar. Negen gunlden in de week kon ik verdienen zegt Van Do dewaard, die bleef omdat hij zo’n beste baas had. Dat was Piet Mole naar, de boer. Nadat hij zeven jaar aan de grote weg had gewerkt ging hij naar een WADDINXVEEN Vanavond opent burgemeester C. A. van der Hooft in het clubgebouw aan de Lijs terbesstraat de jaarlijkse grote bazar van de speeltuinvereniging De Pad- de stoel. Het belooft weer een fees telijke bazar te worden, die duurt tot en met zaterdagavond en waarvan de opbrengst volgens het altijd zeer actieve bestuur van De Paddestoel zeker 1500 moet bedragen. Vijftien honderd gulden, die nodig zijn om aan de jaarlijkse financiële verplich tingen wat betreft het clubhuis te kunnen voldoen en andere noodzake lijke uitgaven te kunnen bekostigen. Er is dan ook hard gewerkt om van die bazar weer wat aparts te maken. Het rad van avontuur onder ging een volledige vernieuwing en werkt nu met 24 knipperlichten. Ei genlijk kan het veel meer het rad van de taarten, worsten en wijn wor den genoemd, want deze artikelen zullen o.m. tot de vele aantrekkelijke prijzen behoren. Dan is er een grote loterij met kans op rijwielen en andere fraaie prijzen. De vrolijke keuken, een bal- lengooitent, hengeltent, een envelop- penkraam, een grabbelton voor de jeugd en nog tal van andere attrac ties voor jong en oud zullen er zeker toe bijdragen, dat het ’Paddestoel’- clubgebouw aan de Lijsterbesstraat vanavond, morgenavond en zaterdag middag en -avond het doel van een bezoek wordt voor vele inwoners uit de gemeente. Voor de kinderen is er zaterdagmiddag een matinee. WADDINXVEEN De Konink lijke Vereniging Litteris Sacrum uit Leiden voert morgenavond in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat de komische thriller in drie bedrijven „Taloelah’’ door Arnold Ridley en Mary Cathcart Borer ten tonele. Het is de eerste toneeluitvoering die dit seizoen on der auspiciën van de Culturele Kring Waddinxveen wordt gege ven. Het stuk speelt zich af op de avond voor Kerstmis. In de drie bedrijven komen niet minder dan tien leden van het gezelschap Lit teris Sacrum voor het voetlicht. Het zijn Bob Hageman als huisarts Martin Brentwood, Bram Harteveld als de weduwnaar Fawcett, Sjoerd de Mik als politie-arts Brownly, Herman Frentzen als Bruton, de in specteur van politie en Bram Has- selbach als rechercheur Rawlings. De vrouwelijke rollen worden vertolkt door de dames Truus-Ho- gewind-van Oortmerssen als Janet Bowering. Co Hageman-Verhagen als Ruth Prendergast, Rosien Has- selbach, Gaykema als Lavina Gold- worthy, Anny Beerbaum-Meyer als Eleonor Trellington, een kamerver- huurster en tenslotte Selma Hage- man-Oele als Mary, de stiefdochter van mevrouw Trellington. De re gie van deze thriller wordt gevoerd door B. Hageman Sr. De vertaling is van Walter Kous. De voorstelling vangt in verband met de koopavond aan om half ne gen. Kaarten a 3,zijn verkrijg baar bij boekhandel Veldwijk, Pas sage of ’s avonds aan de zaal. 1 Y k

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 9