I over on^ejan Ds. Hegger verontrust kerkelijk leven VANDAAG Ï3W33T030ÏI Circus Boltini Wij bieden u deze week Koppensnellers en de kunst in Waddinxveen Boerenleenbank vraagt vergunning voor bouw filiaal op ouderavond Begrafenis van slachtoffers verkeersongeval 60 voor zwembad Vrachtauto rijdt in diepe wetering Raadslid Huizer stelt vragen aan college van B. en W. Vestzaktheater komt naar Reeuwijk voor Kunstkring Bedankt voor beroep Boeiende lezing over Skandinavië Eerste prijs voor heer L C. v.d. Berg medewerkers voor UH M0DE5CHnFN VERRASSEND voorren JEUGDIG die sterk willen staan Harry de Mol Paginal 1 19.90 23.90 9 TEL: 2384 c i BURGERLIJKE STAND i KERKWEG 9 Op en top charmant 1 T Moerkapelle Reeuwijk Zevenhuizen Herdenking Hervormingsdag DOKTERSDIENSTEN STOER EN STERK BIJVERDIENSTE 500 gram MAGERE PAARDELAPPEN 1000 gram DOORREGEN PAARDELAPPEN 4.00 500 gram RUNDERBORSTLAPPEN 500 gram MAGERE SPEKLAPPEN (z. z.) TiwBA Weekblad voor Waddinxveen - 28 oktober 1965 2.60 2.89 1.60 1.50 1.50 3.48 bijzonder geslaagde Vóór dames, die extra charmant voor de dag willen komen. Een elegan te pump met leuke knoopgarnering, die uw voet kleiner doet lijken WADDINXVEEN schare protestanten kerken was Ned. Herv. kerk bijeen, om door 'X (zondag 31 oktober 1965) WADDINXVEEN: dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, Waddinxveen, telefoon (01828) 2250 REEUWIJK: dokter J. van der Goot, tel. 01829-254 ZEVENHUIZEN: dokter J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon (1802) 204. Modieus, licht voetig schoentje. Origineel, zowel Sportief en modern is deze suède booty Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds heer De Vries, g.o. te Heemstede n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje (herdenking Hervorming) Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.30 uur: ds. Plomp van Gouderak woensdag 3 november: Dankdag n.m. 7.30 uur: ds. J. Kooien Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Kleermaker van Rotterdam n.m. 5.00 uur: ds. J. Kooien donderdag 4 november: Dankdag n.m. 7.30 uur: ds. J. Kooien N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. W. Balke van Bodegraven woensdag 3 november: Dankdag n.m. 7.30 uur: ds. J. Enkelaar Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn donderdag 28 oktober, n.m. 7.30 uur, in gebouw ’Rehoboth’ in de Tempel, ds. Vlietstra. Kapel a/d Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. F. D. Emous van Den Haag Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. T.-Kamper van Zoetermeer n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos woensdag 3 november: Dankdag n.m. 19.30 uur: ds. J. Bos Veren. Vrijz. Hervormde Kerk: Geen dienst. REEUWIJK Geboren: Anthonius Cornelis, z.v. J. S. de Wit en M. B. Boere. Gehuwd: Cornelis J. Dekker en G. den Ouden. genade alleen. Ook de wereldgelijk- vormigheid in de kerken is zeer verontrustend en stelt ons voor de vraag: „Waar gaat dat naar toe In een vurige peroratie wekte Ds Hegger op, om juist ook in onze tijd alleen te luisteren naar Christus als het Hoofd der Kerk en de Midde laar der verzoening. Ernstig waar schuwde de predikant geen anti papistische houding aan te nemen, maar de r.k. medemens liefdevol tegemoet te treden met het rijke Evangelie van Jezus Christus en hen te wijzen op de enige weg des behouds. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. de Koning van Gouda n.m. 7.00 uur: ds. D. Westerveld van Rotterdam - Een grote van diverse dinsdagavond in de -1- - - J-- Ds. H. J. Hegger (ex-r.k. priester) te worden ingelicht over de grote zegen van de Kerkhervorming van 1517. Ds. J. R. Cuperus spra"k een openingswoord en las de geschiede nis van Israël in 1 Samuël 8, waarin het volk een koning van Samuël af eiste, gelijk ook de andere volken, daarmee niet vertrouwend op God. Ds. Hegger haakte hierop in en wees er in zijn rede, dat de kerk van Rome ook aardse macht en glorie najaagt. In de middeleeuwen had men ook de politieke macht verkregen om „ketters” tot de dood toe te vervolgen; terwijl toch God in Zijn Woord zegt: „Niet door kracht, noch door geweld, maar door mijn Geest zal het geschieden”. Thans is er echter een kentering te bespeuren, waarvoor de protestan ten dankbaar mogen zijn; er valt nu zelfs van r.k.-zijde een zekere waardering voor Maarten Luther te bespeuren. De vrijheidsstrijd van Garibaldi in Italië bracht aan de aardse macht van Rome een einde. Maar vandaag zien we steeds meer dat de Paus in Vaticaanstad ambassadeurs ontvangt en aan politiek gaat doen, alsof hij nog een machtspositie heeft. De praal en pracht van zijn reizen naar Israël en Amerika, waar hij bijna met Goddelijke eer werd ontvan gen, vormt wel een schril contrast met het optreden van Christus, die zei: „Mijn Koninkrijk is niet van deze wereld.” Dit plaatst ons voor de vraag: „Is Christus ere-voorzitter of Hoofd van Zijn Kerk Ook in de protestantse kerken zijn er tendenzen waar te nemen van devaluatie der prediking van WADDINXVEEN Voor de Stich ting Culturele Kring Waddinxveen zal de heer J. J. Baffart, hoofd van de educatieve afdeling van het Mu seum voor Land en Volkenkunde te Rotterdam volgende week vrijdag avond 5 november een voordracht houden onder de titel „Koppensnel lers en de kunst”. De lezing, die wordt toegelicht met kleurendia’s en geluidsfilms, wordt gehouden in het Geref. Verenigings gebouw, aanvang 20.30 uur. MOERKAPELLE Het bestuur van de Coöperatieve Boerenleenbank voor Zevenhuizen en Moerkapelle, gevestigd te Zevenhuizen, heeft bij het gemeentebestuur van Moerkapel le een verzoek ingediend om toeken ning van een bouwvergunning voor het aan de Nassaustraat op te richten bankgebouw met woning in de per celen bij de gemeente Moerkapelle kadastraal bekende percelen zonder sectie, nummers 1598 en 1664. Volgens het geldige uitbreidings plan ligt op die percelen een andere bestemming dan die welke de Boe renleenbank er aan wil geven. Het is namelijk de bedoeling in die panden winkels te vestigen. In feite zou dus de aangevraagde vergunning voor het bankgebouw geweigerd moeten wor den. Met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet is het ech ter mogelijk voor het gemeentebe stuur de bouwvergunning onder goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten af te geven. WADDINXVEEN Aangiften van 19 t/m 25 oktober 1965 Geboren: Ronald Riky Derk, z.v. D. Minnes en M. Deelen; Jakobus, z.v. E. Beekman en M. Kop- pejan; Pancras, z.v. N. Bakker en J. H. Mij- derwijk; Angélique Maria, d.v. F. W. Otto en W. M. M. Nieuwenhuijzen; Dominique Rosalie Maria, d.v. H. T. M. Huijstee en J. L. Roefs; Antonius Jan, z.v. N. W. de Groot en P. van Pruissen; Emiel Marcel, z.v. A. I. de Vlieger en M. E. Niezen; Maria Johanna, d.v. A. Versluis en C. A. M. Bik. Ondertrouwd: G. Boom en G. J. Hoogendoorn; H. H. Heinen en C. Verwoerd; A. Kerver en C. J. Noorlander; W. F. van der Vuurst en A. Kleijweg. Gehuwd: G. D. de Gier en A. C. van Eerbeek. Overleden: Boer, Leendert, oud 69 jaar; Lagrouw ev Vos, Dirkje Simona, oud 23 jaar; Lagrouw, Lena Maria, oud 20 jaar; de Jong, Nicolaas Leendert, oud 19 jr. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauwe muts; rood tasje met inh.; grijs-wit poesje; rode hand schoenen; bedelkettinkje; lipssleutel; vetspuit; blauw-witte portemonnaie; zilver kettinkje; zonnebril; bruine di- plomatentas met inh.; boodschappen tas; bruine teddybeer. Verloren: geruite fietstas met inh.; groene portemonnaie met inh.; wiel dop van Taunus; rode portemonnaie met inh.; broodzakje; grijs pantoffel tje; blauwe step; een blauw-groene schooltas; parelketting; grijze gereed- schapstas; bruine herenportemonnaie met inhoud; bril. REEUWIJK De bestuurder van een grote vrachtwagen beladen met een vracht van zes ton aan radiatoren week dinsdagmorgen op de Nieuwdorperweg bij het inhalen van een wielrijdster iets te veel uit, waardoor hij met zijn wagen naast de weg ter hoogte van de boerderij van de heer Van Dijk in de diepe wetering terecht kwam. Dat de chauffeur, de 42-jarige W. L. van Liefland, en de bijrijder G. D. Breuer-Dingeman, beiden uit Den Haag er met een nat pak en schrik vanaf kwamen is voor het overgrote deel te danken aan de bedachtzame manier van handelen van de chauffeur, die aanvankelijk met zijn been bekneld zat, toen de cabine al onder water zat. Slechts de zijkant van de wagen stak na de val nog boven het water uit. De chauffeur zag kans zijn been los te werken door zich aan het stuur op te trekken. Nadat hij met veel moeite het portier had weten te openen, konden beide mannen het vege lijf redden. Omwonenden stelden de slachtoffers droge kle ren beschikbaar. WADDINXVEEN De dinsdag avond gehouden ouderavond van de Theo Thijssenschool is in dubbel opzicht nuttig geweest. Vooraf gaande aan de vergadering konden de ouders niet minder dan 108 werkstukken, die hun kinderen maakten van een herfsttentoonstel- ling, bewonderen. Tijdens de vergadering, die werd bijgewoond door wethouder Pille, sprak voorzitter P. J. de Graaff ook nog over het nieuwe zwembad. Zijn opwekkende woorden resulteerden in een bedrag van 60,dat in een in de hal opgestelde spaarpot werd gedeponeerd alsmede een toezeg ging van een gift van honderd gul den. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredende bestuursleden mevr. Kelderman en de heer Oos- terom herkozen. Bij de herfstten- toonstelling waren voor iedere klas drie prijzen beschikbaar. Deze wer den gewonnen door: le klas: 1. Cora de Knikker; 2. Adri Angenent; 3. Formijn Plate. 2e klas: 1. Joke de Graaff; 2. Pleu- nie Baas; 3. Fred van Dijken. 3e klas: 1. Trqdie Otterspeer; 2. Ri- nie Boer; 3. Els de Graaf. 4e klas: 1. Wim Goor; 2. Robbie van Dijken; 3. Kees Bonefaas. 5e klas: 1. Annemarie Pijpers; 2. Anneke Mets; 3. Ineke Kloet. 6e klas: 1. Rita Bergsma; 2. Paula v. d. Horst; 3. Elmer Peters. WADDINXVEEN Onder over weldigende belangstelling uit alle la gen der bevolking zijn gistermiddag op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen de stoffelijke hulses ter aarde besteld van mevrouw D. S. Vos- Lagrouw, haar zuster L. M. Lagrouw en de heer N. L. de Jong, die zater dagavond jl. by het tragische auto- ongeval op de Brugweg het leven verloren. Voorafgaande aan de teraardebe stelling vond in de tot de laatste plaats bezette Gereform. Kerk aan de Kerkweg een rouwdienst plaats waarin werd voorgegaan door ds. B. Koekkoek. Na het zingen van Psalm 103 de verzen 8 en 9, het gebed en de schriftlezing, hield ds. Koekkoek zijn preek, die hij baseerde op Jesaja 55 vers 8 en 9: „Want mijn gedachten zijn niet Uw gedachten en uw wegen zijn niet mijn wegen, luidt het woord des Heren. Want zoals de hemelen hoger zijn dan de aarde, zo zijn mijn wegen hoger dan uw wegen en mijn gedachten dan uw gedachten.” Op de begraafplaats schaarden zich achter de met vele bloemstukken ge dekte baren de familie, gevolg door burgemeester C. A. van der Hooft en echtgenote, wethouder S. Pille en z’n echtgenote, deputaties van de Geref. Jeugdverenigingen en van de Pad vinders. De baar van Nico de Jong werd voorafgegaan door een door padvinders van de Pieter Maritz- groep, waarvan hij vaandrig was, ge dragen baar met bloemen. Aan de geopende groeve, waar de stoffelijke omhulsels na elkaar werden bijgezet, was het ook weer ds. Koekkoek, die als enige woorden van troost sprak. Vele honderden belangstellenden, onder wie deputaties van talrijke verenigingen, woonden de begrafe nisplechtigheid bij. (zondag 31 oktober 1965) Waddinxveen Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. J. J. Timmer van Woerden woensdag 3 november: Dankdag v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 7.30 uur: ds. Joh. Verwelius Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: eerw. heer J. A. Kruit hof, van Monster Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Friso weg) v.m. 9.30 uur: dr. H. Bout van Utrecht n.m. 5.00 uur: ds. J. R. Cuperus Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: prof. dr. W. H. Beeken- kamp, van Delft Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 10.30 uur en n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek woensdag 3 november: Dankdag n.m. 8.00 uur: ds Remonstrantse Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Spijker van Den Haag Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag 3 november: Dankdag v.m. 10.00 uur en n.m. 3.00 uur: ds. A. P. Verloop (woensdagavond geen dienst) Rooms Katholieke Kerk: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis (maandag 1 november) v.m. 7.15 en 9 uur en n.m. 8.00 uur: Heilige Mis. In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis (maandag 1 november) v.m. 8.30 en 11.15 uur en n.m. 7 uur: Heilige Mis. dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie WADDINXVEEN Het was vanmorgen op het terrein bij de Jacob Catslaan een drukte van belang. De 150 auto’s grote karavaan van het circus Toni Boltini, dat voor van middag en vanavond in Wad dinxveen zijn tenten heeft op geslagen, stond her en der verspreid in de straten van de Vondelwijk. Woensdag tegen het eind van de middag arri veerden de eerste voorboden van het komende festijn met de zes grote masten. Donder dagmorgen tegen de middag stond de grote tent al over eind en kon de laatste hand worden gelegd aan het inte rieur, opdat het hooggeëerd publiek vanmiddag en van avond volop zal kunnen ge nieten van het programma dat artisten uit tien verschil lende landen hen in bonte kleur en verscheidenheid zal kunnen voorzetten. Aanvang der voorstellingen 16.15 uur en 20.00 uur. De wens van elke jongen. Een echte ski-bottine, V] sterk, vlot en waterdicht g WADDINXVEEN Namens de fracties van S.G.P. en Herv. Kiesver eniging heeft de heer H. Huizer het college van B. en W. schriftelijk ge vraagd wat er is gebeurd met de vo rig jaar aangelegde plastic transport leiding voor stadsgas van Gouda naar Boskoop. Eén en ander in verband met het feit, dat nu langs de Hene- gouwerweg weer een nieuwe gaslei ding wordt gelegd. Voorts vraagt de heer Huizer of het college niet met de beide fracties van mening is, dat de circusvoorstel ling van vandaag in verband met het vreselijke ongeluk van zaterdagavond moet worden afgelast. B. en W. hebben de heer Huizer inmiddels schriftelijk ten aanzien van de gasbuis het volgende geant woord „Voor de levering van stads gas is indertijd een P.V.C.-buis ge legd van Gouda naar Waddinxveen (Boskoop), welke leiding door Gou da is betaald. Deze P.V.C.-buis is niet geschikt voor het transport van aardgas, er treden nl. lekkages op, en wordt vervangen door een stalen buis, die na voltooiing in gebruik wordt genomen. Wat Gouda met de oude buis gaat doen is ons niet be kend. Waarschijnlijk blijft hij ter plaatse ongebruikt liggen. De aan leg van de stalen buis maakt het bouwen van een nieuwe gashouder overbodig. Bij de financiële opzet van het streekbedrijf is met het vo renstaande rekening gehouden.” Met betrekking tot het afgelasten van het circus zegt het college „Het is onmogelijk op zo korte ter mijn een circusvoorstelling af te ge lasten; daarvoor zijn de kosten van de circusexploitanten te hoog. De gemeente kan deze kosten ook niet vergoeden. Daar de circusvoorstel ling in de Vondelwijk wordt gege ven - ver van de woningen waar gerouwd wordt - lijkt het ons juis ter het gewone, dagelijkse leven door te laten gaan.” Wij vragen tegen een aantrekkelijke vergoeding voor het jaarlijks opnemen van meterstanden in de maanden juni en juli alsmede het zo nu en dan aanbrengen van warmtemeters op radiatoren tijdens het gehele jaar, tijdelijke voor het rayon Waddinxveen In aanmerking komen accurate betrouwbare per sonen met een goed handschrift, die gemiddeld circa 20 uren per week hun vrije tijd productief wensen te maken. Leeftijd 25 - 50 jaar. Brieven te richten aan: Technische Handelmaatschappij WARMTEMETER N.V. Afdeling Personeelszaken, Postbus 179 te Schiedam. REEUWIJK De Kunstkring Reeuwijk heeft voor de opening van haar winterseizoen op woens dagavond 3 november in het ver- enigingsgebouw-brug uitgenodigd het Vestzaktheater uit Amsterdam. Deze toneelgroep zal het komische blijspel „De warhoofdige minnaar” van Nicolas Barbieri opvoeren. Het stuk staat onder regie van Wim Burkunk. Aanvang 20.00 uur. ’s Middags wordt voor de Reeu- wijkse jeugd een kindervoorstelling gegeven. Dan zal het spel „Van een koning die zo graag een clown wil de zijn” van Wim Burkunk worden opgevoerd. Deze voorstelling begint om 16.00 uur. De toegangsprijzen voor de avond- en middagvoorstel lingen bedragen resp. 4,en 0,60. MOERKAPELLE Tot vreugde der gemeente heeft ds. C. Molenaar, predikant van de Gereformeerde Ge meente alhier, bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep door de Ge-> reformeerde Gemeente van Amster- dam-centrum. 500 gram GEHAKT (half om half) 500 gram GEKRUIDE PAARDEWORST 500 gram PAARDELAPPEN vanaf REEUWIJK Talloze leden van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Reeuwijk gaven blyk van hun belangstelling voor de maan dagavond in de Ichthuskerk te Reeu- wijk-brug gehouden lezing over Skandinavië door het echtpaar Olff. Nadat de presidente, mevrouw P. C. Enkelaar-Deur de bijeenkomst met een kort welkomstwoord aan de aan wezigen had geopend, liet zij het woord aan de heer en mevrouw Olff, die op bijzonder boeiende wijze hun gehoor over volk en zeden van Skan dinavië vertelden. Zij maakten zelf enige tijd geleden een reis naar Europa’s noorden en kwamen daarvan terug met een schat aan ervaringen, vastgelegd in dia’s, verhalen en volksliedjes, die zij ook ten gehore brachten. De leden van de NCVB afdeling Reeuwijk kunnen terugzien op een bijeenkomst. Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: Zondag 7.30 - 9.00 - 10.45 u.: H. Mis. In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Verhinderd De volgende spreker, de Spaanse ex-priester E. Garcia, was verhin derd te komen. Ds. Hegger vatte in korte trekken samen wat deze had willen zeggen. Zijn worsteling naar de vrijheid en uiteindelijke blijd schap en zekerheid des geloofs, waardoor hij nu mag studeren voor predikant en hoopt terug te keren naar Spanje. Ds. J. Snoey, die een slotwoord spreken zou, was wegens ziekte ver hinderd. In zijn plaats voerde nog Ds. Cuperus het woord. Tot slot werd staande het door Maarten Luther gemaakte lied „Een vaste burght is onze God gezongen”. Deze bijeenkomst werd georgani seerd door het streekcomité „In de Rechte Straat” Gouda e.o. De ge houden collecte voor het ex-pries- terfonds bracht bijna 400 op, ter wijl velen zich opgaven voor het maandblad „In de Rechte Straat”. WADDINXVEEN De heer L. C. van de Berg, lid van de Arbeiders- muziekvereniging „Voorwaarts”, heeft een dezer dagen deelgenomen aan een nationaal solistenconcours dat in Vlaardingen werd gehouden onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekver enigingen. De heer v.d. Berg behaal de de eerste prijs in de superieure afdeling. De nieuwe saxofoons, die Voor waarts zich heeft kunnen aanschaf fen van de opbrengst van de on langs gehouden huis-aan-huis-col- lecte, zullen morgenavond (vrijdag) te zien zijn in de etalage van de firma Mulder, Herenkleding aan de Passage (Kerkweg). Nieuwe Markt 16 Gouda Telefoon (01820) - 2194 gespgarnering als door het zeer apart© hakje

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 11