Vanavond beslist raad over eerste zwembad voor Onze mening gaf f 2500 Huishoudbeurs geniet zeer grote belangstelling grondaankopen Bouwteam Groenswaard voor bouwfonds SCHEERAPPARATEN PLATENSPELERS Geslaagd Collecte Bronchi letten FRANS VAN CAMP IKleiwegz? Gouda iei.32121 Oosterscbe tapijten WONINGINRICHTING! Verkoopmiddag Bejaardenclub Raad leende 450.000 Vier hooibergen in vlammen Maquette Kranenburg Esde grain Hedenavond vergadert raad Ongeval Hoedenshow Feest week RK-kerk vrijdag afgesloten REEUWIJK Met de daverende klucht „Je moet er niet mee spelen”, vrijdagavond in het RK verenigings gebouw te Reeuwijk-dorp door het NKV-toneel opgevoerd, is de onver getelijke feestweek ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de RK- parochiekerk H.H. Petrus en Paulus afgesloten. Kranenburg E^de Bruin Meer opcenten op pers, belasting Bruto-opbrengfst f 20.000 Voorstel B. en W. Bioscopen te Gouda Waterleidingbedrijf „De Rijnstreek” Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 28 oktober 1965 Mannen! Weet wat er te koop is! TRIOTRACK PHILIPS A G E N A f 14,per inwoner E Twee ton Opbrengst Kooplust BRAUN - REMINGTON SUN BEAM Advertentie) WADDINXVEEN I (Ingezonden mededeling) kalasiris markt 18, gouda 30 uitvoeringen Van 64.tot 398.— PHILIPS LORDSON Namens het Waterleidingbedrijf „De Rijnstreek”, ir. J. P. H. Venema, secretaris.” Er zal heel wat werk moeten wor den verzet om die tweehonderddui- WADDINXVEEN Voor het di ploma A schoonheidsspecialiste is de afgelopen week te Den Haag geslaagd mejuffrouw E. A. Posthuma uit Wad dinxveen. Donderdag 18 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. MOERKAPELLE Vrijdag 29 oktober: Lezing Zendingswerk Nieuw-Guinea door D. P. Polder met dia’s, Dorps huis, aanvang 19.30 uur. De collecte die één dezer dagen ten bate van de Dierenbescherming werd gehouden heeft in Waddinxveen een bedrag van 465,64 opgebracht. In Reeuwijk zamelde men 376,06 in. Hoestdrank in tabistvarm.95ct Kleiweg 2-6 Gouda Geëtaleerd: Bijzondere collectie (Ingezonden mededeling) alleenverkoop bij WADDINXVEEN Ten behoeve van de bejaardenclub wordt op za terdagmiddag a.s. in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan een grote verkoopmiddag gehouden, ge organiseerd door de afdeling Wad dinxveen van de Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening. De verkoop middag wordt om twee uur geopend door mevrouw J. van der Hooft-Lou- rens, echtgenote van de burgemeester. bnk zend gulden bijeen te krijgen. Een onmogelijke taak is het echter niet. Waddinxveen telt ruim veertiendui- zend inwoners en nog dagelijks ves tigen zich hier nieuwe gezinnen. Om die twee ton te bereiken zal per hoofd van de bevolking gemiddeld veertien gulden bijeen moeten wor den gebracht. Als alle inwoners van Waddinx veen bij alle nog te houden acties net zo spontaan reageren als bij de veertien dagen geleden gehouden oliebollenactie en als voorts de indi viduele bedragen bljjven stromen, staat het nu al vast, dat Waddinx veen zijn zwembad beslist zal bou wen. Een zwembad met mogelijkhe den voor het gehele gezin: wedstrjjd- bassin, ondiep bad, kleuterbassin, zonne- en speelweiden, terras, vol doende parkeerruimte en zo mogeljjk nog een overdekt instructiebad voor de wintermaanden. WADDINXVEEN Tijdens een vorige week gehouden spoedeisende vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad die slechts een kwar tier duurde, werd goedkeuring ver leend aan het enige voorstel dat ter tafel kwam, namelijk de sluiting van een geldlening van 450.000 tegen de koers van 100 procent en een rente van 6J °/o met een looptijd van dertig jaar. Deze lening was noodzakelijk voor diverse in uitvoering te nemen werken, o.a. de aanleg van gas-, wa ter- en elektriciteitsvoorzieningen in de Vondel wijk. De heer J. P. van Oosten (K.V.P.) wees erop, dat de gemeente nu voor het eerst het rentepercentage van 6°/o ging doorbreken. De heren J. van den Roovaart (CHU) en H. Huizer (Herv. Kiesver.) vonden het rentepercentage erg hoog. Niettemin verklaarden zij zich evenals de andere aanwezige raadsleden voor het aangaan van de lening. GOUDA Dinsdag 2 november: Paraatheidsoefening BB kring Zuid- Holland d. WADDINXVEEN In 24 uur tjjds werd de Waddinxveense brandweer deze week tweemaal te hulp geroepen bij hooibergbranden, waardoor in to taal vier hooibergen verloren gingen. Dinsdagmiddag kort na één uur werd brand ontdekt in een dubbele hooiberg op het terrein van de heer De Zwart op de hoek van de Jan Dorrekenskade en de Kanaaldijk. De brandweer die snel ter plaatse was bestreed de smeulende hooibergen met enkele stralen en men had nog tot dinsdagavond nodig voordat de smeulende massa uit elkaar was ge trokken. Door de enorme rookont wikkeling, die in vele delen van de gemeente veel hinder veroorzaakte, trok het brandje veel belangstelling. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Maandag aan het eind van de mid dag werd de Waddinxveense brand weer gealarmeerd voor een hooiberg- brand, vermoedelijk als gevolg van spelen met vuur door een kind, bij de boerderij van de heer Oudijk in Moordrecht. Omdat de Moordrechtse brandweer niet zo snel kwam, had men ook de Waddinxveense brand weer gebeld. Toen deze ter plaatse verscheen, was inmiddels ook de brandweer van Moordrecht gearri veerd. In recordtempo gaf de Wad dinxveense spuit water en daarna werd de brand verder gezamenlijk met de Moordrechtse brandweerlie den bestreden. Ook hier gingen twee hooibergen verloren. Woensdag 10 november: Studiebijeenkomst Stichting Afne mers Controle op Veevoeder, in zaal Kunstmin, aanvang ÏO.OO uur. Schouwburgbioscoop: do. 20.15 uur: „Adam en Eva” (14 jr); vr. 20.15 uur, za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur: „Liefde en Hartstocht in de Zuidzee” (14 jr); za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: „Lieve, lieve John”. En zo rolt de actie voor het nieuwe zwembad verder. De in Waddinxveen woonachtige heer J. Kelderman van het Instituut voor Stad en Landschap te Rotterdam, welke instantie alle Waddinxveense uitbreidingsplannen maakt, zegde toe er voor te zullen zorgen, dat er spoedig een maquette van het nieuwe zwembad zal komen. Daardoor zal het mogelijk zijn de plannen voor het zwembad op ver schillende plaatsen en bij diverse ge legenheden te exposeren. In navolging van de heer Rupke, die toezegde van iedere aan znn BP- pompen verkochte liter benzine ge durende één maand één cent te zul len afstaan, een centenpot die overi gens al hard groeit, kwam er ook de toezegging van de aan de Esdoorn laan 1 gevestigde gevestigde kleding- en manufacturenhandel N. Vink Zonen, dat vanaf morgen gedurende één maand van alle verkochte dames, heren en kinderconfectie vtff procent zal worden afgestaan voor het bouw fonds van het nieuwe zwembad. De aanbieding van de heer Vink geldt ook voor alle kledingaankopen die met een introduktiekaart bij een drietal Rotterdamse groothandelsbe drijven kunnen worden gedaan. Van de firma Van Dijken van de Brugweg kwam de toezegging, dat deze firma te zijner tijd gratis alle voor het nieuwe zwembad benodigde spiegels zal leveren. De idee, om tijdens verjaars- en andere feestjes inzamelingen voor het zwembad te houden is ook ingeslagen. De afgelo pen week brachten twee feestjes sa men weer honderd gulden op. „Twee ton zal er nodig zijn om ook de overige financiering rond te krij gen,” dat is de mening van burge meester C. A. van der Hooft. Aan de hand van deze richtlijn werkt de Stichting „Vrienden van het Zwem bad” achter de schermen nu door aan de voorbereiding en coördinatie van acties, die op kortere of langere ter mijn moeten plaats vinden. Ook wor den er schriftelijke acties gevoerd, o.a. om buiten Waddinxveen geves tigde bedrijven, die hier regelmatig werken uitvoeren, br het bouwfonds te betrekken. Voorts zal het Stich tingsbestuur op korte termijn contact opnemen met de verenigingsbesturen teneinde de bij vele verenigingen levende plannen ten aanzien van de zwembadactie te kunnen coördineren. De opbrengst van deze Huishoud beurs bedraagt bruto ongeveer twin tigduizend gulden. Men kan dus ge voeglijk aannemen dat het netto be drag rond de zesduizend gulden zal komen te liggen. WADDINXVEEN Tijdens de vanavond ten gemeentehuize te hou den raadsvergadering staan o.m. de volgende punten op de agenda: Voor de rioleringswerkzaamheden aan de Kerkweg, en speciaal voor de als ge volg van die werkzaamheden aan te brengen hekwerken, zal het destijds door de raad beschikbaar gestelde krediet van 321.900,- met 12.660,- moeten worden verhoogd. Het bestuur van de Chr. Ulo-school vraagt de gemeente medewerking voor de aanschaffing van leerboeken ten bedrage van 1583. Deze boeken zijn dringend nodig, omdat het leer lingental in de vierde klasse thans 52 bedraagt, een aantal dat nog nim mer tevoren werd bereikt. Het vorige jaar waren er 42 leerlingen. Ten behoeve van de stroomvoor ziening en de uitbreiding van het waterleidingnet van de tuinbouwbe drijven aan de Piasweg wordt de raad een krediet gevraagd van 20.300. Voor de gas-, water- en elektriciteitsvoorziening in Groens- waard is een krediet nodig van 296.500,Tenslotte wordt de raad nog om een krediet gevraagd voor de aanleg van straatverlichting in het eerste gedeelte van Groenswaard, in de villawijk en in het tuinbouwcen trum Piasweg tot een totaalbedrag van 119.150, Tijdens de vergadering komen voorts in behandeling aankopen van gronden in Groenswaard, langs de Sniepweg en in de omgeving van de Zuidkade, alsmede de aankoop van een woning aan de Wilhelminakade in verband met de verbreding van deze weg. WADDINXVEEN Vanavond gaat de gemeenteraad beslissen over de eerste grondaankopen voor het recreatieplan Sniepweg, waarin o.a. het nieu we zwembad is geprojecteerd. Het gaat om tussen de Tweede Bloksweg en Piasweg gelegen gronden met een totale oppervlakte van ruim zes hectaren. Een tweede belangrijke gebeurtenis deze week was de toezegging van de N.V. Bouwteam Groenswaard om 2500 voor de bouw van het nieuwe zwembad beschikbaar te stellen. Naar aanleiding van onze beschou wing van vorige week over gebrek aan openbaarheid bij het nieuwe streekwaterleidingbedrijf, ontvingen we de volgende brief: „Op pagina 3 van het Weekblad voor Waddinxveen van 21 oktober jl. schrijft u in de rubriek ’Onze Mening’ iets over het Waterleidingbedrijf ’De Rijnstreek’ en de openbaarheid. U verwijt in dit artikel het bestuur van De Rijnstreek, dat het verzuimd heeft de pers in kennis te stellen van de te houden openbare vergaderingen van het Algemeen Bestuur en u trekt hieruit de conclusie, dat dit bestuur de openbaarheid schuwt. Nu weten wij, dat het brengen van belangrijk nieuws een moeilijke be zigheid is, die van de journalisten veel activiteit vraagt. Gemakkelijker is het om als een spin in zijn web te blijven zitten wachten op de komst van een prooi, maar het is minder doeltreffend. Ook uw redactie had kennis kun nen nemen van de aankondigingen, die vóór alle openbare vergaderingen van ’De Rijnstreek’ in alle 9 gemeen ten, dus ook in Waddinxveen, zijn gedaan op de officiële plaats van aankondiging bij het gemeentehuis. Tevens hebben alle stukken ter in zage gelegen bij de gemeentesecreta rissen van de negen gemeenten! Wat is dan nu de oorzaak, dat u over ’De Rijnstreek’ in uw blad niets hebt gepubliceerd? Geen van de be stuursleden heeft ooit een schriftelijk of telefonisch verzoek uwerzijds ge kregen om u op de goede weg te hel pen. Het is dus niet onze schuld! Het bestuur van ’De Rijnstreek’ wijst dan ook elk verwijt, als zou het de open baarheid schuwen, volledig van de hand. het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. GOUDZ^IMarkt 5 tel.6465 Gouwe 5 tel.3566 WADDINXVEEN Kerkweg 133 tel. (01528) 3003 Het tragische ongeval j.l. zaterdag avond, dat aan drie jeugdige plaats genoten het leven kostte is in enkele grote dagbladen aanleiding geweest met grote koppen te vermelden, dat de Rijkspolitie felle kritiek had geuit op het publiek, dat geen hand zou hebben uitgestoken om te helpen. In enkele kranten was tussen de regels door te lezen, dat bij voldoende hulp de afloop vermoedelijk minder ern stig zou zijn geweest. Het is betreurenswaardig dat der gelijke publikaties ontstaan, alleen omdat een politieman na alle span ningen het hart lucht over de gedra gingen van enkelingen, die inderdaad geen hand uitstaken en zich gezien de omstandigheden in feite ernstig misdroegen. Hulp was er echter voldoende en snel, maar helaas kon zelfs die snelle hulp geen redding meer betekenen. Alle lof voor omwonenden, politie mannen, voorbijgangers en anderen die in de gegeven omstandigheden wel wisten wat hun taak en plicht was. J.H.M. De kooplust van het publiek was overweldigend en al spoedig togen vele huismoeders met grote tassen vol koopwaar huiswaarts. De vaders hielden zich voornamelijk bezig in de speelgoedafdeling, terwjjl de tieners hun zakgeld aan eigen interessen be steedden. Door middel van luidspre kers werden de waren aangeprezen. De eerste mededeling van belang die we hoorden was de verkoop van de eerste naaimachine. De standhou ders hebben gedurende drie dagen druk werk gehad het grote aantal klanten te helpen. De drukke, maar gemoedelijke sfeer heeft er toe bijge dragen dat niet weinig mensen zich ook na donderdag weer naar de su permarkt aan de Esdoornlaan bega ven. Niet alleen de zuivelhal en bloe menmarkt hebben voortdurend een grote drukte te verwerken gekregen, ook de theetent was steeds druk be zet en werden er overal elders goede zaken gedaan. Dominee Cuperus nodigde, optimis tisch gestemd door het succes van de supermarkt, zaterdagmiddag gedu rende zijn slotwoord de aanwezigen vast uit bij de aanvang van de bouw van de Westerkerk in Groenswaard, over een half jaar. „Er is nu overdui delijk gebleken dat men heeft begre- WADDINXVEEN Op 5 novem ber zal onze plaatsgenote, mevrouw G. A. Zwaan, in Amsterdam een gro te hoedenshow houden van een door haar ontworpen collectie dameshoe den. Mevrouw Zwaan werkt als ont werpster onder de naam Arlette. De organisatie kan terugzien op een geslaagde viering die bij alle pa rochianen lang in de herinnering zal blijven, en die een waardige afslui ting was van de driekwart eeuw die de kerk in Reeuwijk-dorp er nu op heeft zitten. Met een geheel gemoderniseerd in terieur gaan de Reeuwijkse parochi anen een nieuwe periode tegemoet. Op naar het honderdjarig bestaan! Donderdag 28 oktober: Start bromfietscursus, in clubgebouw „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Circus Toni Boltini, Jacob Catslaan, aanvang 16.15 uur en 20.00 uur. Raadsvergadering, Gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 29 oktober: Fancy-fair ten bate van jeugdclubs Immanuëlkerk, Geref. Verenigings gebouw Stationsstraat. Zaterdag 30 oktober: Verkoopmiddag ten bate van de be jaardenvereniging in Hervormd wijk gebouw, Esdoornlaan. Ruilbeurs, clubhuis „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 14.00 uur. Fancy-fair ten bate van jeugdclubs Immanuëlkerk, Geref. Verenigings gebouw Stationsstraat. Donderdag 4 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 5 november: Koppensnellers en de kunst (lezing met dia’s), Culturele Kring, in Geref. Verenigingsgebouw, aanv. 20.30 uur. Zaterdag 6 november: Opening Christelijk Nationale Kleu terschool, Staringlaan, 14.00 uur. Maandag 8 november: Filmavond Koopcentrum ’Brug’, Ger. Veren. Gebouw, aanvang 20.00 uur. Woensdag 10 november: Filmavond Koopcentrum ’Brug’, Ger. Veren. Gebouw, aanvang 20.00 uur. Donderdag 11 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 12 november: Demonstratie (Beter bewegen) Plat telandsvrouwen, Geref. Verenigings gebouw, aanvang 20.00 uur. Openbare vergadering Chr. Boeren en Tuiders Bond, Geref. Verenigngs- gebouw, aanvang 19.30 uur. aanvang 20.00 uur. Zaterdag 13 november: Intocht Sinterklaas, aankomst station omstreeks 14.15 uur. contact met de pers, iets wat alge meen gebruikelijk is, o.m. om die pers te vertellen langs welke kanalen zij zich voortaan van nieuws over het nieuwe bedrijf kan voorzien. Indien het bestuur de beschuldi ging verwerpt, dat zij de openbaar heid schuwt, dan zal het bestuur het tegendeel moeten bewijzen. Onze kritiek is alleen maar in het belang van het bestuur van ’De Rijn streek’. Bestuur en directie zullen al leen maar voordeel kunnen hebben bij een voortdurend goed contact met de persorganen. Wij zullen het be stuur gaarne behulpzaam zijn om de weg te vinden, die nodig is om inder daad recht te doen aan de openbaar heid. J.H.M. Wij nodigen graag alle mannen uit die nu al wil len weten wat er dit najaar en winter te koop is oo het gebied van kleding. Wij hebben de nieuwste kos tuums - verrassend van kleur! - en de nieuwste jassen al in huls. Het zal u verbazen hoe plezierig en hoe goed u dit najaar gekleed kunt gaan. Kom genieten van de primeursl (Voor ze al weer weg zijn.) i ZEVENHUIZEN Vrjjdag 29 oktober: Vrije klaverjasavond, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Alg. Ledenvergadering Oranjeveren. in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 30 oktober: Huldiging NW, ’’Jerry and the Ras cals”, in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur Zaterdag 6 november: Feestavond Jongerenafdeling Holl. Mij. voor Landbouw, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 13 november: Feestavond Jongerenafdeling Holl. Mij. voor Landbouw, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Naschrift: Geen enkele krant zou enige levensvatbaarheid hebben, wan neer de redaktie als een spin in het web bleef zitten. Indien echter alle openbare lichamen dezelfde opvat ting zouden huldigen als het bestuur van ’De Rijnstreek’ zouden de redak- ties van de Nederlandse nieuwsorga- nen hun bezetting wel mogen ver dubbelen om alle aankondigingen op de borden bij de gemeentehuizen da gelijks af te lopen en alle gemeente secretarissen steeds op te bellen. Het gaat echter om heel iets anders, maar dat heeft het bestuur van ’De Rijn streek’ nog steeds niet begrepen. Dit bestuur draagt namelijk verantwoor delijkheid over alle inwoners van het verzorgingsgebied: Het zijn deze in woners, die het recht hebben om on gehinderd te worden geïnformeerd over de gang van zaken bij dit inter gemeentelijke bedrijf. Het bestuur heeft naar onze me ning toch wel een beperkte opvatting over het begrip openbaarheid, wan- P?.e j men verwacht dat de inwoners bij de raadhuizen zullen gaan nakij- dert wanneer ’^e Rijnstreek’ verga- Het bestuur geeft bovendien blijk weinig inzicht te hebben in de ver- houdingen die er tussen overheids organen en de pers, die de schakel vormt met het publiek, tegenwoordig bestaan. Het gaat er in dit geval namelijk met om dat onze krant het nieuws thuisbezorgd’ wil krijgen. Het gaat er ons om, dat dit nieuwe streekbe- dnjf gelijk vrijwel alle andere open- „af? j chamen> de persorganen in dit gebied langs de normaal gebruikelij ke wegen op de hoogte stelt, teneinde langs die weg het publiek te infor meren De Rijnstreek’ heeft zich tot op heden echter nog op geen enkele wijze een initiatief genomen tot een WADDINXVEEN B. en W. van Waddinxveen stellen de raad, mede als gevolg van een suggestie van Ge deputeerde Staten voor, de opcenten op de personele belasting ten behoe ve van de gemeente van 150 op 200 te verhogen, teneinde de inkomsten van de gemeente nog niet verder achterop te laten geraken. Volgens B. en W. zal deze verhoging de gemente een voordeel opleveren van ongeveer 16.000,- per jaar. REEUWIJK tot 1 november: Expositie leerlingen van Rie Bouters, atelier ’s-Gravenbroekseweg 108. Zaterdag 30 oktober: Blijspel „Betalen om 7 uur”, opge voerd door VIOS, in verenigingsge- bouw-brug, bal na, aanvang 20.00 uur Woensdag 3 november: Vestzaktheater voor de jeugd „Van de koning, die zo graag een clown wilde zijn”, verenigingsgebouw, aan vang 16.00 uur. Vestzaktheater „De warhoofdige min naar”, Kunstkring Reeuwijk, veren, gebouw, aanvang 20.00 uur. Kunstkring Reeuwijk, Verenigings gebouw, optreden Vestzaktheater Amsterdam, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 november: Blijspel „Betalen om 7 uur”, opge voerd door VIOS, in verenigingsge- bouw-brug, bal na, aanvang 20.00 uur WADDINXVEEN Een groot spandoek over de Kerkweg (een novum voor Waddinxveen) met verwijzing naar het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan trok verleden week donderdagavond grote drommen voetgan gers, fietsers en automobilisten naar de enorme Oosters aandoende super markt, die op bijzonder fraaie wjjze was ingericht in de kerkzaal. Het gebouw was vrijwel tot de nok toe gevuld met belangstellenden toen ds. J. R. Guperus daar zijn openingstoespraak hield. Dominee Cuperus had bijzonder veel waardering voor de activiteit die ook voor deze actie weer ten toon was gespreid. Hij sprak de hoop uit dat de supermarkt weer vele stenen voor de bouw van de kerk in Groenswaard zou opleveren. pen dat een stad zonder tempel in deze tijd niet denkbaar is,” zei ds. Cuperus. Hij bracht de medewerkers aan deze Huishoudbeurs hartelijk dank voor hun spontane hulpvaar digheid. GOUDA Markt 5 tel. 6465 Gouwe 5 tel. 3566 WADDINXVEEN Kerkweg 133 tel. (01828) 3003

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3