de in voor Sociale steun alleen niet liefde maar even Geen grote politiek Waddinxveense raad Belastingverhoging aanleiding tot debat I PUROL Siroopwafelenverkoop het zwembad genoeg belangrijk I Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Begrotingstekort in 196G minder Puzzelrit voor Installatie Stichting Voorzieningscentrnm Baby EE zwembadbouw Fancy-fair t.b.v. Herv. jeugdclubs brengt 2200 op Kwaliteit Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Verkeerscursus FOUT ZW EMC LUB IN ACTIE MET GOED WADDINXVEENS PRODUKT Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Bijna f 17.000 voor zwembad DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 s'l'c Voortvarendheid MAKELAARS TAXATEURS Voor a Lees verder op pag. 3 Tegenstrijdig „Durven” „Plezierig” (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1060 l» ^1 (Foto Sjaak Noteboom) (Ingezonden mededeling) J I (Ingezonden mededeling) alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28 - 30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde gens vanaf 14 jaar, die graag mee werken aan de bouw van het zwem bad door nu siroopwafels te verko pen. Ze kunnen zich opgeven bij mej. N. Rietveld, Zuidkade 90b of bij de heer A. Troost, Kerkweg 69, Wad dinxveen. in elk huis Grondaankoop Aan de lange discussie over de personele belasting was al een reeks van agendapunten vooraf gegaan. Lees verder op pag. 3 Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. die C. de POEDER - CREME - OLIE - ZEEP 1 tegen wat de huid deert! zinneleven. Deze woorden symbolise ren het streven van de Stichting de gehandicapte mens in staat te stellen zich in alle facetten van het mens zijn volledig te kunnen ontplooien). De heren Visser (links) en Mier (aan de heimachine) sloegen vorige week vrijdagmiddag de eerste paal voor het definitieve gebouw voor de Prof. Kohn- stammschool, de openbare streek-Ulo, aan de Jan Wil lem Frisoweg te Waddinxveen. Zie verder het verslag elders in ons blad. scheppen van een sfeer van liefde in het gebouw. „Men moet de gehandi capten het gevoel van thuis-zijn kun nen geven,” zei de heer Zoet, „Pas dan zal het centrum volledig in zijn opzet zijn geslaagd.” De voorzitter van de NFVLG had bijzonder grote waardering voor de voortvarendheid waarmee het Wad dinxveense gemeentebestuur, met name burgemeester C. A. van der Hooft, de zaken met betrekking tot de realisering had aangepakt. Ver volgens verklaarde hij de Stichting voor geïnstalleerd. Burgemeester Van der Hooft sprak als voorzitter een kort dankwoord uit. Daarna werd uit de Stichtings- raad een dagelijks bestuur gekozen dat zal bestaan uit: burgemeester C. A. van der Hooft (voorzitter), W. J. Zoet (vice-voorzitter), J. van Steijn (secretaris), G. Bannink (penning meester), M. Ponte (lid), G. J. Veene- mans (lid) en F. R. Worisek (lid). WADDINXVEEN De „Gouwe- Rijders” gaan op 18 december een speciale bouwrit organiseren, waar van de baten zullen worden bestemd voor de bouw van het nieuwe zwem bad. Vooruitlopend op deze rit werd tjjdens de vorige week donderdag avond gehouden jaarvergadering reeds besloten uit de verenigingskas honderd gulden beschikbaar te stel len van het zwembad-bouwfonds. Tijdens de jaarvergadering, werd gepresideerd door de heer Kool, bleek uit de stukken, dat Gouwe-Rijders een goed verenigings jaar achter de rug hadden. In verband met de vele werkzaam heden voor de verschillende te orga niseren ritten werd besloten het be stuur met twee leden uit te breiden. Thans bestaat dit bestuur uit de he ren: C. Kool, voorzitter; W. Goris- sen, secretaris; R. van Kooten, C. van Kooten, H. C. Streng, A. van Reek en C. van Es. De heer Slob (CHU) zei vóór de verhoging te zijn. Er zit in de per sonele belasting naar zijn mening iets billijks, omdat de mensen naar welstand moeten bijdragen. Lijn recht daartegenin ging het stand punt van de heer Kroes (VVD): „Dit is naar mijn mening een ver ouderde belasting. Hij wordt bere kend naar de huurwaarde. Velen wonen gedwongen in een duur huis, daarom is dit een onredelijk voor stel.” „Onze fractie steunt dit voorstel,’’ betoogde de heer Lips (PvdA), maar de heer Huizer (Herv. Gr.) vond het maar een moeilijk te verteren punt. Evenals de heer Kroes wees hij er op, dat verschillende mensen boven hun stand in een duur huis moeten wonen. Daarom zou de Herv. Gr./SGP-fractie geen steun aan het voorstel kunnen geven. De heer Van Oosten (KVP) tenslotte: „Wij zien de bezwaren, maar het inzicht prevaleert, dat deze verho ging iets onontkoombaars is.” Burgemeester Van der Hooft stak, alvorens tot stemming over te gaan, de tegenstanders van de verhoging nog een riem onder het hart: „U moet zich bewust zijn van uw ver antwoordelijkheid jegens het volk. Het is gemakkelijk genoeg tegen te zijn, wanneer u weet dat het voor stel er toch doorkomt. De gunst van een volk winnen is gemakkelijk, maar u moet ook durven te vragen. Het voorstel van B. W. het aantal opcenten op de personele belasting te verhogen van 150 tot 200, werd door de meerderheid van de raad aanvaard. Tegen stemden de heren Kroes, Huizer, Uitbeyerse, Mol en Mulder. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per half jaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. WADDINXVEEN Geen ’grote’ politiek in de gemeenteraad van Wad dinxveen, vindt burgemeester C. A. van der Hooft. Hij verklaarde dit in de vorige week donderdagavond gehouden raadsvergadering, toen een voorstel tot verhoging van het aantal opcenten op de personele belasting ter sprake kwam. De verhoging van 150 tot 200 zou de gemeente naar schatting een jaarlijks voordeel van zestienduizend gulden opleveren. De heer Mol had gezegd, dat de VVD-fractie niet met het voorstel zou kunnen instemmen. Zeker niet, nu er een landelijke verzwaring van de be lastingdruk voor de deur staat, terwijl de gemeente mag rekenen op een hogere uitkering uit het Gemeentefonds. Nogal boos reageerde de burge meester: „We spelen hier niet de grote politiek. U draagt verantwoordelijk heid voor de gemeente. En op onze begroting voor ’66 komen we 311.000, tekort. Omdat uw partij toevallig geen regeringspartij is, hoeft dat nog niet te zeggen, dat u nu maar zus of zo moet doen. ben gebracht (gaat pas in mei in), omdat hij een dergelijk voorstel te gen de verkiezingen niet verstandig had gevonden. WADDINXVEEN Deze week is de giftenstroom voor het nieuwe zwembad iets rus tiger geweest. Van de „Gouwe Rijders” kwam er 100 uit de verenigingskas. De heer D.V. stortte 25,en van de heer M.V. werd 5,- ontvangen. De totaalstand is thans 16.615, geworden. Met de stroopwafelactie van aanstaande zaterdag, te orga niseren door de zwem- en 1 polo-club „De Gouwe” in het verschiet, verwachten we vol gende week weer een wat gro ter aanwas van het bouwfonds. Wie zorgen de komende week voor nieuwe bijdragen? Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of contante betaling aan de Coöp. Raiffeisenbank ’Waddinxveen’ (gironr 79138) of aan de Algem. Bank Nederland, Waddinxveen (gironr ABN - Gouda 36140) ten name van de Stichting „Vrien den van het Zwembad” is vol doende. Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres: Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstraat 21, telefoon (01828) 2614. Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwembad voor het hele gezin De heer Zoet sprak de hoop uit dat het hoofddoel van de Stichting niet alleen de bouw van het reactiverings- centrum zou zijn, maar ook het WADDINXVEEN De fancy-fair, die vrjjdag en zaterdag ten bate van de Hervormde jeugdclubs van de Immanuëlkerk in het Gereformeerd Verenigingsgebouw werd gehouden, heeft ruim tweeëntwintighonderd gulden opgebracht. Dr. A. van Haarlem zei vrijdagavond tijdens zijn openingstoespraak geen conferancier van professie te zijn, „Hetgeen een dominee van tegen woordig eigenlijk wel moet zijn,” al dus de heer Van Haarlem. „Maar de enthousiaste medewerking van zove- len en het goede doel: werken voor de jeugd, maken veel woorden over bodig „Vele nieuwe vindingen zijn op deze fancy-fair toegepast en het is een zó aantrekkelijk geheel gewor den,” zei dr. van Haarlem, „dat ik gauw zal eindigen, om de popelende jeugd niet langer bij de stands weg te houden.” Behalve het rad van avontuur en de bussensmijterij trok oop het ,kip- penrennetje’ veel deelnemers. Bij dit laatste was het de kunst om met een stokje door het gaas het begeerde voorwerp aan te raken, zonder dat het gloeilampje ging branden. Slechts weinigen gelukte dit. Onder de vele andere attracties bevond zich ook een miniatuur Luna park, dat achter een rieten schutting was opgesteld. Hier werden alle mo gelijke kermisattributen door de heer A. Molendijk in natuurgetrouwe be weging bracht. Vooral de jeugd vond het allemaal geweldig. Zaterdagmid dag brachten ruim 500 kinderen een bezoek aan de fancy-fair. Ze doen het voor hun zwembad, maar ze doen het ook voor uw zwem bad. Stel ze niet teleur. Ze zijn en thousiast, zoals zovelen in deze ge meente, dat er eindelijk actie is om het zwembad zo spoedig mogelijk te realiseren. Een zwembad voor ons allen, en vooral voor de jeugd. Zes stroopwafels in een pakje voor één gulden (vrijwel de winkelprijs) en tien stroopwafels in een luxe-ver- pakking (ideaal St. Nicolaasgeschenk) voor 2. Over de kwaliteit behoeft eigenlijk niets te worden gezegd. Daar staat aan deze actie medewerkende firma Booy borg voor. Gouda heeft de naam voor de stroopwafels, maar het is de firma Booy, die ervoor zorgt dat er heel wat Waddinxveense wa fels onder die „Goudse” zitten. Indien de siroopwafelenactie de zelfde resultaten oplevert als de olie bollenactie enkele weken geleden, betekent dat opnieuw vijftienhon derd gulden voor het zwémbad. Om de actie in zo kort mogelijke tijd te laten verlopen, zoekt „De Gouwe” nog enkele vrijwilligers met auto’s, alsmede meisjes en jon- WADDINXVEEN Stroopwafels, de echte van de bekende Booy’s Wa- felfabriek aan de Zuidkade zullen zaterdag bij duizenden over Wad dinxveen worden uitgestrooid. Een vervroegde SinterklaasJa en nee Het is een nieuwe actie voor het zwembad. Deze keer zijn het de leden van de zwem- en polo club „De Gouwe”, die aangemoedigd door het oliebollensucces van enkele weken geleden met volgeladen auto’s straat voor straat zullen afstropen om de smakelijke wafels huis-aan- huis aan te bieden. WADDINXVEEN Vanavond wordt de eerste verkeerscursus, be stemd voor alle verkeersdeelnemers, gehouden in het clubgebouw van „De Paddestoel” aan de Lijsterbesstraat. De cursus, georganiseerd door de afd. Waddinxveen van het Verbond voor Veilig Verkeer staat onder leiding van wachtmeester D. Niezing van de Rijkspolitie. Dagelijks gebeuren er ernstige ver keersongevallen, veelal veroorzaakt door onvoldoende kennis van ver keersregels. Een betere kennis van die regels en een ruimer inzicht in de verkeersproblemen verhogen uw eigen veiligheid en die van anderen. Een preventieve verzekering, zo is die cursus op vier donderdagavon den te beschouwen. Laat de kans niet voorbijgaan. „Ik bind u op het hart,” zo ging de burgemeester verder, „hiermee niet in de gemeenteraad te begin, nen. Dan word ik kwaad en houd ik er mee op! Ik vind het fout, als ik er eerst op moet letten welke heren in de regering zitten en welke niet,’’ besloot de heer Van der Hooft, die, zo leek het, verbluft scheen te zijn door zijn eigen woorden. Een aan zwellend geroezemoes uit de kring van de raadsleden bewees, dat die het met de visie van hun voorzitter niet eens waren. De heer Lips (Pv dA) zei onomwonden, dat men, wanneer men een partij aanhangt, daarmee ook op gemeentelijk ni veau rekening houdt, zonder daarbij evenwel het verantwoordelijkheids gevoel ten opzichte van de gemeen te te verliezen. De voorzitter verdedigde zijn stand- pun nog verder met te zeggen, dat men in een grote stad als Rotter dam de landelijke politiek ook ge scheiden houdt van gemeentebe langen. Met de opmerking: „Maar daar zijn ze nog chauvinistischer dan wij,” maakte de heer Van Schaik (KVP) humoristisch een eind aan de wat gespannen sfeer. Tevoren had de voorzitter ver klaard, dat de verhoging nodig was om straks verantwoord te zijn te genover Gedeputeerde Staten bij het aanbieden van de gemeente begroting voor 1966. „In vele ge meenten zijn de opcenten al om hoog gegaan (veelal op verzoek van G.S.),” zei hij. „Voorts heeft de Mi nister gezegd, dat wanneer je wat bereiken wilt, je er ook iets voor moet doen. Belastingverhoging is niet altijd prettig,” ging hij voort, „maar een verhoging van de Per sonele belasting is toch wel het neest plezierig. Die gaat naar draag kracht en je kunt hem in termijnen betalen.” De burgemeester zei, de verhoging nu al ten berde te heb- I Weekblad voor Waddinxveen Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN „Nu we de nieuwe Algemene Bijstandswet hebben en de Arbeidsongeschiktheidswet en de Wet Zware Lichamelijke Risico’s op stapel staan, kunnen we zeggen dat ons pakket sociale voorzieningen rond is. Minister Veldkamp heeft eens gezegd dat hij voor een volgende periode geen minister van Sociale Zaken meer zou behoeven te zijn, omdat er dan geen werk meer voor hem is. Dat klinkt allemaal erg mooi en het is ook allemaal erg mooi, maar ik vraag me af of de afstand tussen het individu en de hel pende instituten niet te groot aan het worden is. De grote Albert Schweitzer met al zijn kennis heeft het begrepen. Hij trok de rimboe in om hulp te bieden uit liefde voor zijn medemens}. Eerbied voor het leven was zijn motto. Het is mooi dat de mens van vandaag in het stoffelijke vlak van het nodige wordt voorzien, maar we mogen het élement van liefde, dat de belangrijkste rol in ons leven moet spelen, nooit uit het oog verliezen. Wij moeten waken voor de steeds groter wordende eenzaamheid van het individu in onze samenleving.” Deze woorden sprak dinsdagmid dag de heer W. J. Zoet, voorzitter van de Nederlandse Federatie van Voorzieningscentra voor Lichamelijk Gehandicapten, tijdens zjjn rede ter gelegenheid van de officiële instal latie van de Stichting Voorzienings- centrum voor Lichamelijk Gehandi capten, genaamd DAK (afgeleid van de Hindische woorden Dharma geestelijk leven, Artha maatschap pelijk en stoffelijk leven en Karna FRANSE LANDWIJN rood of wit per Literfles 2.25 SLIJTER» EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1