G< IKieiwegz? Gouda tel.32121 G. J. v. d. Burg: “Ouders grijpen vaak te hoog44 mi Oranjevereniging zal opgeheven worden Huishoudschool Swanla in de Feestavond OP GROENEWEG GEFLATTEERD Goed toneel van Vios-amateurs Geslaagd jubileum afgesloten met saldo van 13.496 IW0N1NGINRICHTINGI FOTO SJAAK NOTEBOOM I I P'. ’II OVERWINNING VAN OUDEWATER Voor de R’damse politierechter Schuldig maar geen boete Gewijzigd RVC doet het goed tegen Nieuwerkerk (2-1) De in het standaardelftal van RVC aangebrachte wyzigingen hebben de Reeuwijkers dit weekeinde bepaald geen windeieren gelegd. Integendeel, de nieuwelingen hebben zich byzon- der goed geweerd en samen met de ouderen stichtten zij heel wat ver warring in de Nieuwerkerkse achter hoede. Dat het aanvankelijk niet tot doelpunten kwam was meer het ge volg van de slechte kwaliteit van de blauw-witte schoten dan van de kwaliteit van verdedigen van de be zoekers. Doelman Timmer van Nieu werkerk niet te na gesproken. Een fraai portret als St. Nicolaasgeschenk Kippen van P. Drost zeer gewaardeerd 698.- HolL Mij Landbouw Verkoopdag levert ruim 1600,- op belangstelling Betrapte inbreker neemt de benen Lezing over het politie-apparaat Talloze bestuursvacatures Salon Modern STIJL MEUBELEN Zevenhuizenaren hebben pech Interessante lezing; over school- en beroepskeuze Het geven gaat snel maar het maken kost tijd Huldigingsavond NVV Zevenhuizen A. Dijksman”Nog zeer vee] idealen te verwezelijken” Weekblad voor Waddinxveen - 4 november 1965 Paginal Wei i\ Een r kante een si waart zowel van d wilde gaan, haddt van achte had i krege perce stellii is de valle was voor mine GESPECIALISEERD IN Hoogtepunt of liever gezegd kookpunt van de feestavond kwam met het optreden van het Haagse beat-combo Jenny and the Rascals. In het kleine zaaltje van Hotel Vos kwam de groep niet helemaal tot Weinig veranderd Te duur voor U Van 15 naar 85 pCt Kranenburg =sde gruin Opheffing absurd Niet nodig Mevrouw Gebrek aan belangstelling Geen tyd meer Belangwekkend Verschillen tussen ryk en arm Het hoogtepunt, Vonk Sinterklaasgeschenk niet te lang. Wij willen U graag op tijd een goede foto leveren. Kon. Wilhelminaplein Telefoon 3148 WADDINXVEEN (ver sc] ba E VOO ker lan< bre- en ere; niet per Sch gep aan ver wei Ho da] we gei aai ve: de de* bei VO( 19( vo ko va de ve aa Oc vo he mt ge: G het Dat en tuin taal de voc slot strj (ee het gec we eei VO( do< tei lin re< ha pa ke hij ah bit gil rij m; vu mc sto tei Er dit we da ee: sc] dit an Pk ZO' on on bil (Ingezonden mededeling) Passage, Kerkweg 141, Waddinxveen, telefoon 2477 zijn „recht”, maar dat ze bij het jon ge publiek aansloegen, lijdt geen twij fel. De ouderen, die het hele geval met angst en beven hadden zien aanko men, werden in hun verwachtingen niet teleurgesteld; het werd inder daad een hoop lawaai en weinig mu ziek, maar een zweem van herken ning van de eigen jeugd zal er toch wel uit te halen zijn geweest. OUDEWATER—GROENEWEG 4—1. Zoals verwacht heeft Groeneweg het by koploper Oudewater deze week niet tot een overwinning weten te bren gen. Als de Zevenhuizenaren echter met wat minder pech te kampen gehad zouden hebben, dan zou de nederlaag in ieder geval wat kleiner geweest zyn. De niet zo best opererende Groeneweg-ploeg stond tegenover een veel te zelfverzekerd Oudewater, dat met veel woorden maar bar weinig daden verrichtte. ONSAMENHANGEND Aanvallend legden de gastheren Groeneweg nauwelijks een strobreed in de weg en omgekeerd was het eigenlijk precies hetzelfde. Stalvord van Oudewater zag in de tiende mi nuut een gaatje en benutte dat ook meteen. Doelman Van der Weijden had het nakijken. De wedstrijd maakte een bijzonder onsamenhangende indruk. Heykoop kreeg na een half uur een penalty te nemen, omdat linksback Prins even tevoren alleen in het doel staand de bal met de hand had gekeerd. De Ze venhuizenaar wond er geen doekjes om en schoot het leder beheerst in (1-1). Dat Oudewater niet voor niets de ranglijst aanvoert werd deze middag toch wel bewezen. De gastheren leg den af en toe fraaie staaltjes op de grasmat en toen Stalvord een paar minuten voor de rust met een fraaie „V zitte: onte m2 i uitsj de f ook (zo’i opdr ter tien Lips heil niet zijn De enig bou ven, nog een kom was de f klaa Gen Van hal' 9 per kopbal de stand op 2-1 bracht, was dat volkomen verdiend. Na de hervatting bleek Oudewater net iets meer adem te hebben dan Groeneweg, dat nu byna volledig op de eigen helft werd teruggedrongen. Roelse zette in de tiende minuut zyn hoofd onder de bal, die hy kreeg van Stalvord en doelman Van der Wey den was kansloos. STALVORD Stalvord was trouwens deze mid dag levensgevaarlijk en werd veel te veel aan zijn lot overgelaten door de Zevenhuizenaren. Had hij het eerste en tweede doelpunt gemaakt, de hand gehand in de derde treffer, ook de vierde nam hij een kwartier voor het einde voor zijn rekening. Ofschoon de bezoekers nog dapper geprobeerd hebben er wat van te maken en zich nog enkele goede kan sen zagen ontglippen, was en bleef het teleurstellende eindresultaat 4-1. Conform de eis van het Openbaar Ministerie heeft de Rotterdamse po litierechter tydens de zitting van 29 oktober een 36-jarige landarbeider uit Reeuwyk veroordeeld tot een boe te van 75 gulden, subsidiair 15 dagen hechtenis wegens verduistering. De verdachte had op 16 juli van dit jaar een los-drijvende roeiboot ge vonden en deze aan zijn broer ca deau gedaan in plaats van aangifte te doen bij de politie. Toen de politie op de hoogte gesteld was, was de boot al spoedig gevonden. De eige naar heeft zijn boot inmiddels terug gekregen. Een 42-jarige veehandelaar uit Ze venhuizen werd bij verstek veroor deeld tot 30,boete, subsidiar zes dagen gevangenisstraf omdat hij schuldig werd bevonden aan beledi ging. De man had op 3 augustus van dit jaar bij een onenigheid over een over pad zijn rivaal enkele minder fraaie bewoordingen toegevoegd. De laatste had een aanklacht ingediend, daarbij gesteund door een getuige, die het gebeurde ter rechtzitting uit de doe ken deed. ?s V - s REEUWIJK Een boomkweker uit Reeuwijk werd door de Goudse kantonrechter schuldig verklaard aan de overtreding van de plaatselijke politieverordening, die niet toestaat dat des nachts omvangrijke vracht auto’s op straat blijven staan. De kantonrechter legde echter geen boe te op, omdat de boomkweker overleg had gepleegd met B. en W. van Reeu wijk, die toezegden de verordening te zullen verruimen. De kweker had na melijk een plaats aangewezen gekre gen, die naar zijn mening te ver was van zijn woning, temeer omdat hij ook ’s avonds een oogje op de onder een dekzeil geborgen lading moest kunnen houden. Daarom had hij de auto nabij zijn woning op de Eras- musweg geparkeerd. Zoals men van RVC zolangzamer- hand gewend is geraakt, moest er eerst een tegenpunt aan te pas ko men voordat de Reeuwijkers zelf op schot raakten. Het was Wijnen van Nieuwerkerk, die in de tiende minuut de knuppel in het hoenderhok gooide. Hij passeerde op tamelijk eenvoudige wijze doelman Dhondt. Lang duurde de vreugde niet. Van Leeuwen trok even later met een vrijwel identiek doelpunt de stand weer recht. RVC heeft gedu rende de gehele eerste helft de touw tjes strak in handen gehad. Het doel punt dat Den Dijker na een half uur spelen maakte (2-1) was dan ook al leszins verdiend, eigenlijk een nog te karige beloning voor het enthousias me van de gastheren. De tweede helft bracht voor het overgrote deel weinig verandering in de situatie. Met kunst en vliegwerk wisten de Nieuwer kerkers de gaten dicht te houden. De gaten die er toch vielen werden door RVC eenvoudig over het hoofd gezien en als ze al eens opgemerkt werden, dan bleef het by een schot in de ruimte zonder I een enkel gevaar. Toen de gasten tegen het eind nog even onder de Reeuwijkse druk uit probeerden te komen werd hen de weg versperd door spil Kraan en zijn mannen, die de bezoekers geen schijn van kans gaf. REEUWIJK By zonder grote problemen kunnen zich voordoen, wanneer ouders hun kinderen na het verlaten van de lagere school, een verkeerde opleiding laten volgen. Dat is ongeveer de strekking van de inleiding die de heer G. J. v.d. Burg verleden week woensdagavond hield voor de ouders van de leerlingen van de rooms-katholieke lagere school te Reeuwyk-dorp. De ouderavond, die plaats vond in het r.k. verenigingsgebouw, werd geopend door de voorzitter van de oudercommissie, de heer Th. C. Verkley. ten bij het bepalen van de latere op leidingsschool. De kinderen behoren een kans te krijgen. Zij moeten vol doende gelegenheid krijgen rustig te kunnen studeren. Zij mogen vooral niet uit hun concentratie worden ge bracht. „Overweeg deze punten goed, alvo rens u een beslissing neemt. Het gaat om het levensgeluk van uw kinde ren,” besloot de heer v.d. Burg zyn inleiding. Aan het eind van de by- eenkomst werd tydens de bestuurs verkiezing de heer J. C. Boere geko zen ter vervanging van de heer A. Heemskerk. De contributie werd be paald op f 2,per gezin per jaar. Wacht met het laten maken van een foto als MOERKAPELLE Tijdens de vo rige week in de Veemarkthallen te Gouda gehouden „Hart van Holland- show” heeft de heer P. Drost uit Moerkapelle enkele fraaie resultaten weten te boeken met enkele door hem ingezonden kippen. Zijn Hollandse Kriel Patrijs-hanen verwierven tweemaal het predikaat z.z.g. (uitzonderlijk goed) en eenmaal z.g. (zeer goed). De Hollandse Kriel Patrijs hennen kregen tweemaal zzg en een Blauwe Patrijs hen werd door de uiterst deskundige jury eveeneens gehonoreerd met z.z.g. In totaal werden voor deze ten toonstelling uit alle delen van het land ruim 3100 konijnen, kippen, dui ven, cavia’s, kleurmuizen, eenden en fazanten ingezonden. De expositie werd dit jaar voor de vijfde maal in successie georganieseerd door Pluim vee- en Konijnenfokkersvereniging Gouda en Oinstreken. super-a-ma tic Uit Europa's grootste fabriek van wasautomaten volautomatische wasbehandeling zes was programma's beroemde Candy-filter, uit- nèembaar, dubbel beveiligd ovale trommel afmetingen 63 x 44 cm trillingvrije centri- fugewerking. CANDY in prijzen van 698.- 898- 998— 1098- Dóórover valt toch te pratenHeel discreet en op prettige wijze wordt ditgeregeld. Kom eens bij ons langs! Ging vroeger slechts vijftien pro cent van de jeugd na het lager on derwijs naar de hogere school, tegen woordig is dit 85 De gemiddelde eindexamenresultaten liggen bij elk onderwijsinstituut weer anders. Het eindexamen aan de kweekscholen wordt door 79 met goed gevolg af gelegd. Bij het N.O. voor meisjes behaalt 68 procent het einddiploma, bij de MTS 63%, bij de LTS 59 bij de UTS 50 bij het VHMO eveneens 50% en bij het ULO 45%. Een groot percentage van de mislukkingen wordt veroorzaakt door verkeerde keuze in de opleiding, hetgeen niet alleen voor de latere maatschappe lijke positie van het kind nadelig is, maar ook een bijzonder slechte in vloed heeft op de karaktervorming. „Kinderen moeten met plezier naar school kunnen gaan,” zei de heer v.d. Burg. Hij raadde de ouders aan zich door deskundigen voor te laten lich- ZEVENHUIZEN Het bestuur van de 450 leden tellende Oranjevereniging heeft na de vorige week vrijdagavond in Hotel Vos te Zevenhuizen gehouden ledenvergadering ten einde raad besloten voor vrydag 12 november aan- ZEVENHUIZEN De jongeren afdeling van de Holl. Mij. van Land bouw organiseert op de zaterdagen 6 en 11 november in Hotel Vos een feestavond. Op het programma staat het toneelstuk „Goud Aaltje” van A. Boere, dat wordt geregiseerd door de heer Fr. van Kooten uit Waddinxveen. Beide avonden wor den besloten met een bal met mu ziek van Mamma’s Rokkelli Boys uit Bergschenhoek. Voorts is er op beide avonden een verloting. Op 6 november is de hoofdprijs een po- ny-veulen en op 13 november is er een rijwiel als hoofdprijs. REEUWIJK Behalve ’t feit dat de feestelijkheden rondom de viering van het 75-jarig bestaan van de kerk van de rooms-katholieke parochie HH Petrus en Paulus te Reeuwyk- dorp volkomen zyn geslaagd, hebben de gevoerde actie een bedrag van maar liefst 13.496,35 opgeleverd. Dit is gebleken tydens de maandag avond gehouden slotvergadering van de commissie, welke de feestelijkhe den heeft georganiseerd. Het bovengenoemde bedrag is „schoon aan de haak”, want alle kos ten van de feestviering, inclusief ’t geschenk van de parochie aan de kerk, zijn hier al afgetrokken. Het comité gaf tijdens de bijeenkomst ui ting aan zijn bijzonder grote dank baarheid voor de voortreffelijke me dewerking die zij van iedereen heb ben mogen ontvangen. Daardoor was men in staat een programma te bren gen dat bij iedereen in de smaak zou vallen. Vooral de dag voor de zieken en de bejaarden hebben volledig aan de verwachtingen beantwoord. Het comité noemt met name pastoor J. M. de Koning, die voor alle vergade ringen gastvrijheid verleende, maar bovenal het comité volledig heeft vrijgelaten in hun beslissingen. Ook kapelaan P. H. M. Kloeg, de familie Q. A. de Bruin en de dames M. Heemskerk-Overbeek en C. den Bal- ver-van Leeuwen werden genoemd om het vele werk dat zij hebben ver zet. REEUWIJK In het verenigings gebouw Reeuwijk-brug heeft de to neelvereniging VIOS zaterdagavond een bijzonder geslaagde opvoering van het toneelstuk van de Goudse auteur Joh. P. Zonruiter, „Betalen om zeven uur” gegeven. Onder regie van de heer A. Groenendijk bleken de amateur-acteurs en -actrices tot goede prestaties in staat. De rolkennis was goed en ook de grimage en decors lieten weinig te wensen over. Het bijzonder talrijke publiek heeft zich ook na de voor stelling nog een tijd kostelijk ver maakt tijdens het bal waarvan de muziek werd verzorgd door het en semble van „Uit en Thuis”. Aanstaande zaterdagavond wordt een herhaling van het programma van vorige week gegeven. Plaats: Verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. staande opnieuw een ledenvergadering te beleggen. Op de agenda prijkt als enig punt: „Opheffing van de Oranjevereniging Zevenhuizen”. helpt dat, „zei voorzitter Dirkzwager En als er weer niemand komt, dan moeten we binnen drie weken weer een vergadering bijeenroepen. Daar hoeft dan niemand bij te zyn en dan kunnen we de vereniging geheel vol gens de statuten opheffen.” Het is te hopen dat Hotel Vos vrij dagavond over een week tot berstens toe gevuld is met bestuurskandida- ten, want het is toch een absurde situatie dat er uit een vereniging van 450 leden geen zeven mensen te ha len zijn, die een bestuursfunctie kun nen vervullen. Het huidige bestuur heeft er weinig hoop op. Men zal gaan praten met het gemeentebe stuur om tot een oplossing te komen die het leven van de vereniging kan redden. Er zullen in Zevenhuizen allicht nog wel enkele mensen te vinden zijn, die er een paar avonden in een jaar voor over hebben om de school kinderen een prettige Koninginnedag te bezorgen, dachten we. Het zou ons bijzonder tegenvallen als dat niet zo zou blijken te zijn. MOERKAPELLE De netto op brengst van de onlangs door de Zen- dingskrans ’Tryfosa’ van de Gerefor meerde gemeente van Moerkapelle georganiseerde verkoopdag, bedroeg 1658,70. Achthonderd gulden van dit bedrag wil men bestemmen voor de buitenlandse zending, 500-, gaat naar de inwendige zending. LIEVE SCHAT natuurlijk wil ik graag met je mee, maar ik ben zó moe. De hele dag héb ik staan wassen en nu U behoeft niet moe te zijn en U het genoegen van een avondje-uit te ont zeggen! Er is voor U zoveel hulp. Wat denkt U bijvoorbeeld van eén automa tische wascombinatie? ZEVENHUIZEN Vorige week hebben tal van moeders in Zeven huizen kennis kunnen maken met de gang van zaken op de huishoud school „Swanla” waar gedurende twee middagen de deuren gastvrij open stonden voor de moeders van de eerste jaars leerlingen. Door middel van een kleine ten toonstelling werd een beeld gegeven van het werk in het eerste, tweede en derde leerjaar. Voorts konden al le lokalen, waar de meisjes normaal aan het werk waren, worden bezich tigd. Terwijl de dochters de thee ser veerden kregen de moeders nog na dere uitleg over de werkwijze op de school en over de vele mogelijkheden die dit onderwijs tegenwoordig biedt voor een verdere opleiding, zoals ver pleegsters, kinderverzorgsters, in- richtings-assistente en vele andere verzorgende beroepen. Voorts ook voor kostumière, verkoopster en le rares. De Swanla-huishoudschool ver zorgt op het ogenblik voor Zeven huizen en omgeving de verkoop van de Oranje Kalenders, waarvan de opbrengst is bestemd voor Pro Ju- ventute en de Unicef-wenskaarten, waarvan de opbrengsten zijn be stemd voor het kinderfonds van de Verenigde Naties. GOUDA Markt 5 tel. 6465 Gouwe 5 tel. 3566 WADDINXVEEN Kerkweg 133 tel. (01828) 3003 Buiten het bestuur was vrijdag avond welgeteld één van de 450 le den op de vergadering aanwezig. De ze „overweldigende” belangstelling mag dan een bewijs van vertrouwen in het bestuur geweest zijn, de aan wezigheid van meer leden was voor het verloop van de vergadering on ontbeerlijk omdat er voor het bijna in zijn geheel aftredende bestuur plaatsvervangers gekozen moeten worden. Die waren er niet en omdat het bestuur weigert nog een jaar aan te blijven hangt het bestaan van de Oranjevereniging Zevenhuizen aan een zijden draadje. Over het aftreden van het bestuur hebben in Zevenhuizen de wildste geruchten de ronde gedaan. Er zou onenigheid zyn tussen de bestuursle den. Er is zelfs beweerd dat het be stuur af wilde treden vanwege de af- faire-Claus. „Niets is minder waar,” verzekerde voorzitter N. Dirkzwager, hoofd van de openbare lagere school in Zevenhuizen ons, „We zouden het graag blijven doen, maar we zien er op twee na geen kans meer toe. Van ruzie of een anti-Claus-houding is in geen enkel opzicht sprake.” Voorzitter Dirkzwager treedt af omdat hij vrijwel geen tijd meer overhoudt voor studie of gewoon vrije tijd. Hij heeft naast de Oranje vereniging nog twee andere voorzit terschappen en kan alles niet meer combineren, zonder dat daarbij be langen worden geschaad. De heer R. van Rijs, secretaris, is nu 67 en vindt het om begrijpelijke reden welletjes. Penningmeester G. Groenveld, die vanaf de oprichting in 1957 in het bestuur heeft gezeten, moet zijn functie neerleggen omdat de werkzaamheden op zijn bedrijf meer tijd gaan vragen. De heer N. Monster moet in zijn werkkring op Koninginnedag (de hoogtijdag van de Oranjevereniging) werken. De heer C. van Helden zit nu in het bestuur van de afdeling Gouda van de KNVB, is voorzitter van de voetbalvereniging Groeneweg heeft nog tal van andere functies en kan dus ook geen tijd meer vrijma ken voor de Oranjevereniging. De heer W. v. d. Plas, tot eind sep tember hoofd van de bijzondere la gere school, is naar Katwijk vertrok ken en in een in 1963 ontstane vaca ture is tot op heden nooit voorzien. Slechts de heren P. van Wensveen en C. Meyer bleken bereid en in staat hun bestuurslidmaatschap te prolongeren. Ziedaar de oorzaak van de grote Exodus. Omdat er echter geen kandidaten waren gesteld besloot het bestuur ’n vergadering tot opheffing van de vereniging te beleggen. „Misschien ZEVENHUIZEN Een tot op he den onbekend gebleven jongeman van omstreeks vijfentwintig jaar brak vrijdagavond omstreeks half tien in in het huis van de 68-jarige heer J. Verwoerd aan de Bredeweg 31 te Zevenhuizen. De inbreker, waarvan wordt vermoed dat hy uit de omgeving komt, verschafte zich toegang tot de woning door het bre ken van een ruit van het keuken raam. Gealarmeerd door het glasgerinkel ging de heer Verwoerd, die zich reeds op bed bevond, met een zak lantaarn op onderzoek uit en be trapte de ongenode gast in de keu ken. Deze zocht een snel heenkomen via de weg waarlangs hij gekomen was. De heer Verwoerd moest van ach tervolging afzien, omdat hij in nacht kledij gestoken was, maar waar schuwde wel de politie. Uit het on derzoek dat de Rijkspolitie van Ze venhuizen onmiddellijk instelde bleek dat er niets ontvreemd was. De rijkspolitie heeft de hulp ingeroe pen van de Technische Recherche te Den Haag. REEUWIJK Het Rooms-katho- liek Vrouwengilde, afdeling Reeuwyk is verleden week vrijdagavond heel wat interessante zaken over ’t werk van de rijkspolitie te weten geko men. De heren v. d. Vlekkert uit Lei den en Goor uit Reeuwyk waren met een filmapparaat naar het r.k. ver enigingsgebouw te Reeuwyk-dorp ge komen om zoals het werd genoemd een steentje bij te dragen in het stre ven de afstand tussen publiek en po litie te verkleinen. De dames kregen een bijzonder goede indruk van de manier waarop het politie-apparaat werkt. Er werd vooral de nadruk gelegd op het feit dat het publiek vooral bij ongevallen de politie tot grote steun kan zijn door op de juiste manier van zijn me deleven blijk te geven. Naast de bijzonder verhelderende films sprak ook het duidelijke beto.og van de beide politiemannen bijzon der aan. De bijeenkomst is in ieder geval in zijn opzet, wat meer begrip te kweken volkomen geslaagd. Nadat de gebruikelijke agenda was afgewerkt, was het woord aan de heer Van de Burg die een bijzonder belangwekkend betoog hield over de verantwoorde school- en beroeps keuze. „Vele ouders pakken het vraagstuk: Waar moet ik mijn kind naar toe sturen? verkeerd aan,” zei de heer v.d. Burg, „Men wil vaak te hoog grijpen, waardoor de gevolgen vooral voor het kind funest kunnen zijn.” De heer v.d. Burg vond het begrij pelijk dat vele ouders hun kind het hoogste onderwijs willen laten vol gen en dat daarbij te weinig rekening wordt gehouden met de capaciteiten en het karakter van het kind. „Na de lagere school wordt immers alles an ders en begint eigenlijk reeds de eer ste splitsing voor de latere levens staat,” aldus de heer v.d. Burg. Hij vertelde dat het kind tot onge veer elf jaar beschikt over de zoge naamde fantasiekeuze, de periode van elf tot zeventien jaar wordt de aftastingskeuze genoemd en na het zeventiende jaar kan men gaan spre ken van de beroepskeuze. ZEVENHUIZEN In samenwerking met de afdelingen Bleiswyk, Berg schenhoek en Moerkapelle organiseerde de NVV-Bestuurdersbond afdeling Zevenhuizen zaterdagavond in Hotel Vos te Zevenhuizen een huldigings avond, die werd gehouden voor de jubilarissen A. Zalm uit Moerkapelle, 40 jaar lid van de ANB en J. W. de Groot, 25 jaar lid van de ANB. Aan de huldiging ging vooraf een toespraak van de heer A. Dijksman van de ANB uit Rotterdam. De heer Dijksman schilderde uitvoerig de omstandigheden waarin de ar beiders zo’n dertig jaar geleden nog moesten leven. Dank zij de vakbonden was er gelukkig veel tot stand gekomen. De heer Dijksman zei dat er nog veel werk te wachten stond, omdat nog veel idealen nog lang niet verwezen lijkt zijn. De verschillen tussen rijk en arm zijn in onze wereld nog veel te groot, aldus de heer Dijksman, die na zijn toespraak de beide jubilarissen het zilveren, resp. gouden NVV-insigne op de revers speldde. De beide echt genotes, die toch ook een flink aan deel hebben geleverd in het bereiken van zo’n respectabele aantal jaren, werden niet vergeten. Zij werden ver rast met een fraaie plant. Na het officiële gedeelte volgde het showprogramma waarvan de hoogte punten waren: het optreden van de Rinanca’s, twee lieftallige meiskes die bijzonder goed met het accor deon overweg konden, de Vineta’s, die de beschikking hadden over een uitgebreide sortering mondharmoni ca’s en de jongleer-act van de Wi- do’s. De muzikale clowns bleken een flop. Zij slaagden er nauwelijks in het publiek meer dan uit beleefdheid te laten lachen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2