in de CLAUDIA Acties en ideeen| voor zwembadbouw Geen grote politiek Waddinxveense raad KEUKENKRUKJES I .ii Philips Kranenburg ~1e rjruin van 50 gulden! Veel bezoek voor ZWEMBAD Circus Boltini 36 Franse boeren bezoeken bedrijf van M. P. van Tol Succes Agenda 1966 Boekh. Veldwijk Passage, Waddinxveen ..ACTIE.. WIK gaat op mars Koppensnellen en kunst bij 5e Hollandshow Sint ook in Gouda op 13 november Verkeerscursus in Waddinxveen 3.95 Het zwembad zal er komen r Installatie Stichting V oorzieningscentrum 66n bewezen voordeel PHILIPS FRA-VA-KOs WARENHUIZEN Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 4 november 1965 CONSTA «dl „Niet aan de orde” Dank Verdere aankopen Samen werking „Vuilste werk” Donateurs (Ingezonden mededeling) WADDINXVEEN (Ingezonden mededeling) eigenlijke t R.M. REEUWIJK ^er feest af te staan voor het zwembad. re- Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Vrijdag 5 november: feestelijke instuif v.v. Be Fair. Zaterdag 6 november: stroopwafelverkoop door leden van de Zwem- en Poloclub „De Gouwe”. Zaterdag 18 december: Puzzelrit „Gouwe Rijders”. Een’ i oog de verlovingsring voor moderne mensen WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het pro gramma: Woensdag 10 november: Filmavond Koopcentrum ’Brug’, Ger. Veren. Gebouw, aanvang 20.00 uur. Donderdag 11 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 12 november: Demonstratie (Beter bewegen) Plat telandsvrouwen, Geref. Verenigings gebouw, aanvang 20.00 uur. Openbare vergadering Chr. Boeren en Tuiders Bond, Geref. Verenigngs- gebouw, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 13 november: Intocht Sinterklaas, aankomst station omstreeks 14.15 uur. GOUDA Woensdag 10 november: Studiebijeenkomst Stichting Afne mers Controle op Veevoeder, in zaal Kunstmin, aanvang 10.00 uur. Donderdag 18 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 19 november: Jubileumuitvoering Muziekvereni ging „Voorwaarts”, Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 20 november: Feestavond NKV, r.k.-verenigingsge bouw, Burg. Trooststraat, 20.00 uur. Donderdag 25 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 26 november: Toneelavond Culturele Kring, Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. Donderdag 4 november: Jaarvergadering afdeling Reeuwijk P.v.d.A., ’s-Gravenbroekseweg 136, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 november: Blijspel „Betalen om 7 uur”, opge voerd door VIOS, in verenigingsge- bouw-brug, bal na, aanvang 20.00 uur Maandag 8 november: NCAB-filmmiddag voor de jeugd, in de Ichthuskerk, aanvang 15.30 uur. NCAB-filmavond, in de Ichthuskerk, aanvang 19.30 uur. Ledenvergadering Ijsclub Wilhelmi na, Hotel ’De Sport’, aanvang 20 uur. Woensdag 10 november: Bijeenkomst N.C.V.B. afdeling Reeu wijk, Ichthuskerk, aanvang 20.00 uur Woensdag 17 november: Bijeenkomst Ned. Bond van Platte landsvrouwen. lezing over kaarsen, Wapen van Reeuwijk, aanv. 20.00 uur De firma N. Vink Zn, Es- doomlaan 1, geeft nog steeds 5 procent van haar omzet op heren-, dames- en kindercon- fectie, ook wanneer dat bij een van de groothandels in Rotter dam is gekocht op een intro- duktiekaart van de fa. Vink. buismateriaal HO RL DGER - JUWELIER vuilste werk, werk dat niet meer past in deze tijd.” Hij zei een bere kening te hebben gemaakt, waaruit bleek, dat de drie stortbakken de gemeente per jaar 18.000 kosten. Daarom stelde de heer Mol, zoals hij in het verleden ook al eens heeft gedaan, voor om één dag in de week gedurende enkele uren op een drie tal plaatsen in de gemeente een vrachtauto neer te zetten, waar het publiek tegen betaling („Voor gas en licht moeten we toch ook beta len?”) exra vuilnis kan afgeven. Als daardoor meer vuil in de sloten terecht zou komen, zou de politie, hoewel dit wat „politiestaatachtig” klinkt, maar hardhandig moeten op treden. Dergelijke maatregelen zou den, aldus de heer Mol, de begro tingstekorten van de gemeente al leen maar ten goede kunnen komen De burgemeester antwoordde, dat sinds de stortbakken er zijn het vuil in de sloten veel minder is gewor den. „Veel mensen, die huisvuil kwijt willen, kunnen ’s avonds niet meer op de gemeentelijke vuilnis belt terecht,” meende hij. Overigens voelde hij wel iets voor het plaatsen van containers, die in hun geheel kunnen worden weggehaald. Dan hoeft er niets meer te worden ge schept. De heer Van der Hooft brak vervolgens het gesprek over het vuil af met de mededeling, dat deze zaak niet aan de orde was. Wel zeg de hij toe de zaak te laten bestude ren. CLAUDIA de nieuwste creatie van de CONSTANT T fabrieken Een der mooiste ringen uit de Constant collectie De rondvraag leverde bij de vroeg eindigende vergadering geen vragen op. Alleen sprak de nestor van de raad, de heer Vervrs (PvdA) nog enkele woorden naar aanleiding van het auto-ongeval, waarbij drie Wad- dinxveners het leven verloren. Spe ciaal tot de burgemeester zei hij: „Het maakt voor u als burgemees ter een groot verschil, of u een veer- tienduizendste inwoner verwelkomt of steun moet geven aan de nabe staanden van de slachtoffers. Dat is een woord van dank waard.” Ook aan de anderen, die bij het ongeluk hulp verleenden, omstanders, poli tie en de zusters van het Groene Kruis, bracht de heer Ververs dank. Het was een groot gezelschap Fransen, dat vorige week een oriëntatiebezoek bracht aan de boerderij van de heer M. P. van Tol aan het Noordeinde te Waddinxveen. Fotograaf Sjaak Noteboom vereeuwigde de heer Van Tol (tweede van links) met ztfn gasten voor de boerderij. (Foto Sjaak Noteboom) Donderdag 4 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 5 november: Koppensnellers en de kunst (lezing met dia’s), Culturele Kring, in Geref. Verenigingsgebouw, aanv. 20.30 uur. Zaterdag 6 november: Opening Christelijk Nationale Kleu terschool, Staringlaan, 14.00 uur. Maandag 8 november: Filmavond Koopcentrum ’Brug’, Ger. Veren. Gebouw, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 9 november: Bejaardenmiddag, Hervormd Wijk- gebouw, Esdoomlaan, aanv. 14.30 uur Jaarvergadering afdeling Waddinx veen K.V.P., r.k.-verenigingsgebouw, Burg. Trooststraat, aanvang 20.00 uur Ouderavond Prof. Kohnstammschool in Geref. Verenigingsgebouw, aan vang 20.00 uur. Voorts gaat van iedere bij de B.P.-pomp van de heer Rupke aan de Sniepweg getankte liter benzine nog steeds één cent naar het Zwembad. ’Zwembad- actie’ zegt een spandoek tussen twee benzinepompen. Zolang de pompen in actie zijn en de benzine uit de slangen stroomt, stromen de centen binnen voor het zwembadfonds. «MiiMMiiiniiiuiMiiunniniiiiMUM Een krediet voteerde de raad ook voor de aankoop van enkele stuk ken grond. Het betrof percelen wei land in de Zuidplaspolder (ter ver breding van de Tweede Bloksweg en voor de realisering van het re- creatieplan Sniepweg, waarin het nieuwe zwembad is geprojecteerd), percelen weiland in de Oostpolder Schieland (waar industrieterrein is gepland) en een tweetal percelen aan de Jan Dorrekenskade. Ter verbreding van de Wilhelminakade werd ook een pand aangekocht. Openbare werken Grote kredieten gaf de raad voor het uitvoeren van openbare werken. Dat waren 20.300 voor de water en electriciteitsvoorziening in het tuinbouwcentrum „Piasweg”; een to taal van 296.500 ten behoeve van de gas-, water- en elektriciteits voorziening in Groenswaard en ten slotte f 119.150 voor de aanleg van straatverlichting in Groenswaard (eerste gedeelte), de „Villawijk” en het tuinbouwcentrum Piasweg (2de gedeelte). Ook voor het onderwijs werd een krediet verleend, en wel een bedrag van 1.583 als bijdrage voor de aanschaf van leermiddelen door de Stichting voor Chr. ULO. Begroting Hoewel het nummer van het agen dapunt (het was nummer dertien) weinig goeds voorspelde, bleek de gemeentebegroting voor 1966, die aan de raad werd aangeboden, een verrassing in te houden. Volgens de burgemeester althans, die mee deelde, dat het tekort op de nieuwe begroting 311.191,81 bedraagt. Een vooruitgang dus in vergelijking met 1965, in welk jaar Waddinxveen volgens de begroting 438.556,70 te kort zou komen. Deze vermindering van het nadelige saldo was volgens de burgemeester te danken aan de verhoging van het inwonertal en aan de doorgevoerde bezuinigingen. Ook bij de kapitaalsdienst is een vooruitgang te bespeuren. Bedroeg het nadelig saldo over 1965 nog meer dan een miljoen, voor het vol gend jaar is dit begroot op 753.108,76. GOUDA: Markt 5, tel. (0 1820) 6465 Gouwe 5, tel. (0 1820) 3566 WADDINXVEEN Passage 133, tel. (0 1828) 3003 WADDINXVEEN Het gaat nog steeds goed met de actie voor het nieuwe zwembad. Zaterdag a.s. stroopt de Zwem- en Poloclub „De Gouwe” heel Waddinxveen af om pakjes stroopwafels ten bate van het nieuwe zwembad te verkopen. Van de M.A.B.C. „Gouwe Rijders” kwam een bedrag van hon derd gulden, welke bedrag tijdens de vorige week gehouden jaarvergadering van deze club spontaan beschikbaar werd gesteld. Bovendien werd besloten op zaterdag 18 december een aantrekkelijke puzzelrit voor automobilisten, motorrijders en bromfietsen te organiseren, waarvan de baten eveneens ten goede komen aan het zwembad. Het bestuur van de voetbalvereniging Be Fair besloot de instuif van mor genavond een wat feestelijk karakter te geven en de baten van dit spontane Het bestuur van de voetbalvereni ging Be Fair besloot de instuif van morgenavond een wat feestelijk ka rakter te geven en de baten van dit spontane feest af te staan voor het zwembad. Tijdens de maandagavond gehou den bestuursvergadering van de Stichting Vrienden van het Zwem bad werd het speciale embleem, dat door de Stichting tijdens de gehele actie als herkenningselement zal worden gevoerd, met grote instem ming aanvaard. Het vignet voorstel lende de letter Z. van zwembad met aan de onderzijde de pijlpunt, die de actie aangeeft, werd belangeloos ont worpen door de heer J. G. Bakker van de Kon. Wilhelminasingel, clame-ontwerper van beroep. De catalogusprijs van deze Philips radio is 4* |P INDERDAAD A 3 7 Voor dit toestel van zeer bijzon dere kwaliteit betaalt U nd slechts 209 van de girorekening kan worden af geschreven of die op geregelde tij den aan de deur wordt geind. De besturen van diverse Waddinx veense verenigingen en organisaties hebben de afgelopen week een brief ontvangen, waarin hen door het Stichtingsbestuur wordt gevraagd of er plannen bestaan om iets ten bate van de zwembadbouw te onderne men en op welk tijdstip. Op deze ma nier hoopt het bestuur van de stich ting iets beter te worden geïnfor meerd over de talrijke plannen, waarover tot dusverre alleen maar bij geruchte werd vernomen. WADDINXVEEN De wandel- sportvereniging WIK neemt op zater dag 20 november deel aan een Sint Nicolaaswandeltocht welke in Schie dam zal worden gehouden. De wan- delliefhebbers zullen de reis naar de tweede Maasstad per bus maken. Er zijn nog plaatsen vrij. Het inschrijf geld voor de mars bedraagt voor ju nioren 0,90 en voor senioren 1,05. De eerstvolgende clubavond van WIK wordt gehouden op woensdag 10 november aanstaande. Vervolg van pagina 1 Burgemeester Van der Hooft ver klaarde de Stichtingsraad, waarin tal van deskundigen zitting hebben, zo veel als mogelijk bijeen te roepen en hen van alles op de hoogte te houden. „Het moet zeker geen raad worden, die er alleen maar is om ja te knik ken,” zei de burgemeester. Namens de Nederlandse Centrale Vereniging ter bevordering van de Revalidatie wenste de heer P. Sta- verman de nieuwe Stichting succes. Hij sprak de hoop uit, dat de sa menwerking met de NCVR bijzonder nauw zou zijn en had bewondering voor de snelle manier waarop de za ken in Waddinxveen werden aange pakt. Per bus begaf het gezelschap zich na de installatie naar de rolstoelwo- ningen aan de Vondellaan. WADDINXVEEN Tussen de Groot moerasrivier en de Kronkelrivier ligt in Zuid-west Irian het woon- en zwerfgebied van de Asmat papoea’s. Hun prachtige houtsnijwerk in de vorm van „bisj”-palen, „bisj”-prau- wen schilden e.d. heeft de laatste ja- ren grote aandacht getrokken. Mor genavond houdt de heer J. J. Buf- fart, wetenschappelijk medewerker aan het museum voor Land- en Vol kenkunde te Rotterdam een lezing over deze kunst voor de Culturele Kring in het Geref. Verenigingsge bouw. Daar de Asmatten geen kunst ver vaardigen om de kunst, wil de heer Buffart de functie van het houtsnij werk en de betekenis van de siermo tieven belichten vanuit de achter grond van hun leven en gedachten wereld. De lezing getiteld „Koppen snellen en kunst” wordt geïllustreerd met kleurendia’s en een tweetal kleu renfilms. De bijeenkomst vangt aan om half negen. ZEVENHUIZEN Zaterdag 6 november: Feestavond Jongerenafdeling HolL Mij. voor Landbouw, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 12 november: Ledenvergadering Oranjevereniging „Opheffing Oranjevereniging Zeven huizen”, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur Zaterdag 13 november: Feestavond Jongerenafdeling HolL Mij. voor Landbouw, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 19 november: Jubileum vergadering Ijsclub Zeven huizen (85 jaar), Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. „Heilloos” „Wanneer u,” zo lichtte de voor zitter verder mondeling toe, „wilt onteigenen, zult u zeker f 10 per m2 moeten betalen. Als de rechter uitspraak doet in het voordeel van de grondeigenaar, zal de gemeente ook nog eens voor de proceskosten (zo’n vierduizend gulden) moeten opdraaien. En ik geloof, dat de rech ter dat bedrag zeker nog hoger dan tien gulden zal stellen.” De heer Lips sprak desondanks nog van een heilloos voorstel. „Daar willen we niet aan meedoen. Laat die man zijn huizen maar bouwen,” vond hij. De vergadering werd vervolgens enige ogenblikken geschorst, om de bouwcommissie gelegenheid te ge ven, zich nogmaals te beraden. Maar nog bleek de commissie niet met een éénstemming oordeel te kunnen komen. De meerderheid van de raad was het er wel mee eens, zo bleek uit de gehouden stemming. Tegen ver klaarden zich de heren Mulder, Van Gent, Lips, Huizer, Uitbeyerse en Van Schaik. B. en W. verkregen der halve het gevraagde krediet van 9500 voor de aankoop van het perceel. Vuil De kwestie tuinvuil is weer eens ter sprake gebracht bij de vaststel ling van de verordening Reinigings rechten en los- en laadgeld. Hierbij haalde de heer Mol een oud stok paardje van stal. „U moet niet den ken, dat ik in vuil handel, zo begon hij, terwijl de hilariteit van de raad als gevolg van de ernst van het pro bleem weer snel bekoelde. „Het is,” ging de heer Mol verder, „belang rijk, dat er - vooral in de zomer maanden - gelegenheid is het tuin vuil ergens kwijt te raken. Maar ik moet helaas constateren, dat de vuil- stortbakken wekelijks voller worden, terwijl het tuinvuil minder wordt. Er zijn drie bakken in de gemeente die twee maal per week moeten worden geleegd. Twee man zijn daartoe twee dagen per week met een auto in de weer.” De heer Mol schetste, hoe de stortbakken, vooral die aan de Sniepweg, aan het ver anderen zijn in openbare vuilstort plaatsen. Ook uit andere gemeenten zou men naar Waddinxveen komen, om daar allerlei vuil te brengen, onder meer oude meubelen, dode biggen, schillen, matrassen, etc. „We hebben een mooie hygiëni sche vuilnisauto,’’ betoogde de heer mol, „maar de twee mensen, die de bakken moeten legen, doen wel het WADDINXVEEN Een groep van zesendertig Franse boeren uit Bre tagne bracht vorige week donderdag in het kader van een studiereis van een week naar Nederlandse land- bouwobjecten, georganiseerd door de Volkshogeschool en de Société Inter- rêts Collectifs Agrécole (SICA), een bezoek aan het bedrjjf van de heer M. P. van Tol aan het Noordeinde te Waddinxveen. Nadat de gasten, die een gehele week in Nederland doorbrachten met de bus gearriveerd waren, trok men gezeten op een platte wagen, die getrokken werd door een tractor, het wijde land in, waar de Fransen zich bijzonder geïnteresseerd toonden in spruiten en uien. Ir. J. A. Draisma van het Rijkslandbouwconsulent- schap beantwoordde daarbij de ge stelde vragen. Ook de heer C. van Wielingen, bedrijfsvoorlichter van het consulentschap gaf enkele toe lichtingen. De heel Van Tol vertelde dat de gehele uienproduktie machinaal ver liep, omdat dat ten eerste economi scher gaat en het ten tweede nood zakelijk is geworden door gebrek aan personeel. Ir. Draisma wees op het teruglopen van de belangstelling van de arbeiders voor het werk op het land, hetgeen ook in Frankrijk het geval is. Men besprak uitvoerig de ziekte- bestrijdingsmethoden, de opbrengst per plant of per hectare, de arbeids intensiviteit van het produkt, de mo gelijkheden tot opslag en bewaring, de samenstelling van de bodem, en zovoorts. Na de rondgang over het bedrijf keerden de gasten naar hun verblijfplaats gedurende hun bezoek aan Nederland, het hotel Massy in Scheveningen, terug. Op dezelfde dag als in Waddinx veen zal Sint Nicolaas ook in Gouda zijn intocht houden, namelijk op za terdag 13 november. Vergezeld van Spaanse edelheden en talrijke Zwar te knechten zal de Sint ten stadhuize door het gemeentebestuur worden ontvangen. De stoet door de stad, die door twee muziekkorpsen wordt be geleid, zal o.a. verder worden ge vormd door de 1966-modellen van di verse automerken. De Sint zal die middag ook de drie ziekenhuizen in de stad bezoeken en de jonge patiën ten geschenken aanbieden. rsssi WADDINXVEEN „Onze tijd eist een grote kern van mensen, die weten hoe ze zich in het verkeer moeten gedragen”. Deze woorden sprak de heer D. Niezing, wachtmees ter van de Rijkspolitie vorige week tijdens de eerste avond van de door het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Waddinxveen georganiseerde ver keerscursus in het clubgebouw van de „Paddestoel” aan de Lijsterbes straat. In de aanvang van de bijeenkomst had de heer Niezing zijn teleurstel ling uitgesproken over de geringe be langstelling, waarschijnlijk mede ’n gevolg van de aanwezigheid van het circus Boltini. Met nadruk wees cursusleider Nie zing erop, dat juist in deze tijd van toenemend verkeer op de wegen jong en oud de kennis van de verkeers regels broodnodig hebben. In dit ver band stond hij ook nog even stil bil het tragische ongeval op de Brug weg. Nadat de heer Niezing een beroep had gedaan op de Waddinxveense ge zinnen om niet afzijdig te blijven eh de drempelvrees voor de „Padde stoel” te overwinnen, gaf hij een overzicht van diverse gevaarlijke verkeerssituaties ter plaatse. Ook wees hij op het nut van de richting- pjjlen op de wegen, die zijn bedoeld om de vlotte doorstroming van het verkeer te bevorderen. Vanavond zal met de verkeerscursus voor bromfietsers, wielrijders, automobilisten en voet gangers een aanvang worden ge maakt. De cursus duurt in totaal vier donderdagavonden. Voorts werd besloten een donateur schap voor de Stichting Vrienden van het Zwembad in te stellen. Alle inwoners van Waddinxveen zullen voor dit donateurschap in een per soonlijk schrijven worden benaderd. Het bestuur stelt zich voor aan hen, die zich als donateur opgeven, een minimum bijdrage van 1,per maand te vragen, die automatisch ruime programmakeuze (FM- band, lange- en middengolf). prachtige klank door dubbelco- nus-luidspreker radiokompas voorstoringsonderdrukkingen ide ale afstemming aansluitingen voor grammofoon en extra luid spreker mooie halfmatte note- houten kast (Afm.: 24x43 x 20 cm). s en°^ ^éér! fiimuuuiuiHiuiffliiiiniiiiiiiitiHnniiiunuiuiiiiiiHuiuiuniinHiiiaiiiiüüuiiiiiuiiuiiiiiiuiiiiMiiiuuiuiiiro WADDINXVEEN Het Circus Boltini, dat vorige week donderdag één dag de tenten had opgeslagen op het openliggende terrein aan de Ja cob Catslaan heeft veel belangstel ling getrokken uit Waddinxveen en omgeving. Zowel de middag- als avondvoorstelling waren bijzonder goed bezet en de directie was bijzon der tevreden over de resultaten. In beide voorstellingen werd een bijzonder attractief programma ver toond. Voor de jongeren, die zowel ’s> middags als ’s avonds in grote aantallen op de tribunes aanwezig waren, was een van de grote trek pleisters Johnny Lion en zijn Jum ping Jewels, die tijdelijk het toneel heeft verwisseld voor de circuspiste. (vervolg van pagina 1) Een prijs van tien gulden per vier kante meter voor de aankoop van een stuk grond (875 m2) in Groens waard, vond de meerderheid van zowel de financiële commissie als van de bouwcommissie te hoog. Men wilde liever tot onteigening over gaan. In hun pre-advies aan de raad hadden B. W. verklaard een prijs van tien gulden aanvaardbaar te achten. De eigenaar van de grond had reeds in 1956 toestemming ge kregen een tweetal huizen op het perceel te bouwen. Door de vast stelling van het plan Groenswaard is de bestemming bouwterrein ver vallen. De waarde van de grond was daardoor, aldus het college, voor de eigenaar aanzienlijk ver minderd. H WADDINXVEEN 1 TEL. (01S2B) 2077 Eikenlaan leplaan Waddinxveen Telefoon 2401 b.g.g. 2184 claudia

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3