I Onze mening V Waddinxveen wordt centrale c BeeM, Uelduufe Bouw openbare Uloschool officieel begonnen veiling voor witlof VI Grote interesse over voor UITNODIGING Meubelfabrieken uit Waddinxveen Vrijdag vlag op bejaardenhuis Siroopwafel- dag voor het zwembad Eet zaterdag siroopwafels (zes voor óén gulden) en u helpt mee aan de spoedige bouw van het zwembad I Ze worden u thuisbezorgd. Vernieuwing winkel fa. H. M. de Wilde op vakbeurs Sint Nicolaasactie te Moerkapelle Diefstal radio uit truck zendingsvelden PTT-W addinxveen had succes Bromfietser reed in aardgassleuf Gemeentebegroting GRONDLEGGERS VISSER EN MIER SLOEGEN SAMEN EERSTE PAAL voor Succes agenda's Waddinxveen zaterdag 6 november 1965 van 17 tot 18 uur Spreekuur b urgremeeister Reeuwijk Geslaagde verkoopmiddag voor bejaarden Opbrengst voor het eerst hoger dan duizend gulden \A Weekblad voor Waddinxveen - 4 november 1965 Pagina 6 Moerkapelle Zevenhuizen BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN KERKEN NODIGEN Spreekuur secretaris Woonruimte- adviescommissie Loterij Moeilijk begin Op stap WADDINXVEEN (zondag 7 november 1965) pu BURGERLIJKE STAND BURGERLIJKE STAND 8 O1 (zondag 7 november 1965) i Ouders en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Het Bestuur van de Stichting voor voor Chr. Nat. Kleuteronderwijs te Waddinxveen. gen in Den Haag. Behalve de eerder, vermelde afbeeldingen zijn op de do zen ook recepten afgedrukt, die ver schillend zijn voor de landen waar heen de witlof wordt geëxporteerd. Voor de verwerking van deze ge centraliseerde witlof-aan- en afvoer zal een aparte hal van de veiling aan de Bredeweg worden gebruikt. kon de verkoopmiddag worden afge sloten. WADDINXVEEN: dokter E. M. L. Hemminga, Dorps straat 66, W’veen, telef. (01828) 2078 ZEVENHUIZEN: W. H. Verduyn den Boer, Noordeinde 21, Zevenhuizen, telefoon (01802) 409. REEUWIJK: dokter J. P. Hoeneveld, tel. 01829-227 Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. W. Vroegindeweij van Katwijk n.m. 6.30 uur: ds. P. Bouw, van Ede Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: eerw. heer C. Vroeg indewey, van Bergambacht n.m. 6.30 uur: ds. Goedhart van Rotterdam Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem i'risoweg) v.m. 9.30 uur: ds. P. Bouw, van Ede mm. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Erisoweg) mm. 7.00 uur: ds. P. Kader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur; dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: dr. A van Haarlem Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. P. A Kou- wenhoven, van Dordrecht mm. 6.30 uur: ds. E. Warnink van Nieuwerkerk a.d. IJssel Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A P. Verloop Oud-Geref. Gemeente, Zuidkade 158 dinsdagavond 9 november, 7.00 uur: ds. Wilting, van Doetinchem Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. van Lambalgen van Vlaardingen mm. 6.30 uur: ds. J. D. van Hof van Rotterdam Gereformeerde Gemeente: van. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar Kapel a/d Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. A. Boertje van Moerkapelle Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos Veren. Vryz. Hervormde Kerk: Geen dienst. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. v. d. Staat ee hi ar w g« st m ni vc zo V< ki ze ke vo pc te in WADDINXVEEN Morgenoch tend om half elf zal burgemeester C. A. van der Hooft de vlag hijsen op het hoogste punt van het bejaarden huis aan de Prins Bernhardlaan. Daarmede komt tevens een einde aan de eerste fase van de bouw en kan nu met de verdere afwerking van het complex worden begonnen. ZATERDAG 6 NOVEMBER a.s. De zwemclub brengt ze u thuis ’m ko w< re; sti W( te he tir „I k< d< te w le d< W o] h; ei h< rr di O] It m; pe he de he ve za; mi te tot het bezichtigen van onze nieuwe kleuterschool „DE DUIVENTIL” aan de Staringlaan in de Vondelwijk te Waddinxveen, op WADDINXVEEN De afgelopen weken heeft de winkel van de firma H. M. de Wilde aan de Nesse 12 een belangrijke gedaanteverwisseling on dergaan. Door het pand aan de ach terzijde uit te bouwen kon de ver koopruimte ruim worden verdubbeld en bedraagt nu in totaal meer dan tweehonderd vierkante meter. In het oude gedeelte van de winkel dat ook werd opgeknapt en waar nieuwe toonbanken werden geplaatst is nu veel meer ruimte voor de afde lingen textiel en herenmode, die hier door konden worden uitgebreid. Het nieuwe gedeelte aan de achter zijde is speciaal bestemd voor de wo ninginrichting. Morgenochtend zal de herboren en vergrote winkel volledig in gebruik worden genomen. Ter gelegenheid hiervan heeft de firma De Wilde voor zijn klantenkring een speciale aanbieding. REEUWIJK De secretaris van de woonruimte-adviescommissie houdt spreekuur op maandagavond ten raadhuize tussen 7.00 en 7.30 uur voor uitsluitend woonruimtezaken. Booms Katholieke Kerk: Pastoor: J. A M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk SL Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.ÜÜ, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tydens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie WADDINXVEEN Maandag november opent in het jaarbeurs complex aan de Utrechtse Croeselaan de tiende vakbeurs voor meubelen en woningtextiel waaraan o.a. door vjjf Waddinxveense fabrieken wordt deelgenomen. Behalve het totale aan bod van de Nederlandse meubelin dustrie zjjn er talrijke inzendingen uit België, West-Duistland, Engeland, Frankrijk en Spanje. In totaal zijn er 400 exposanten, die gezamenlijk een ruimte van on geveer 35.000 vierkante meter bezet ten. Evenals andere jaren zijn er 2 dagen waarop ook particulieren toe gang hebben tot deze vakbeurs, die duurt tot en met zaterdag 13 novem ber. Voor particulieren gaan de poor ten open op vrijdagavond 12 novem ber en zaterdag 13 november de ge hele dag tot ’s middags vijf uur. De Waddinxveense deelnemers aan deze beurs zijn: de firma Baan, de N.V. Stoel- en Meubelfabriek H. A. van Berkesteijn, Bruwa-Meubelfa- briek, Kempes Meubelfabrieken N.V. en Meubelfabriek A Versluis. Hoewel de import van meubelen de export overtreft, exporteerde de gezamenlijke Nederlandse meubelin dustrie in 1964 voor ruim 38 miljoen gulden. In eigen land is het aantal meubeldetailzaken de laatste twee jaren belangrijk toegenomen en be draagt thans 4309. MOERKAPELLE De midden- standsvereniging is in vergadering bijeen geweest voor bespreking van de te houden Sint Nicolaas aktie ten bate van de reis voor ouden van da den. Dit jaar zal deze aktie gehouden worden van dinsdag 23 november ’65 tot en met maandag 6 december ’65 en er zullen weer, zoals vorig jaar zegels worden verstrekt welke op een opplakvel ingeleverd kunnen worden waarop prachtige prijzen te winnen zijn. Uitgebreide gegevens vindt u in de Middenstandscourant welke om streeks 18 november uitgegeven zal worden. REEUWIJK Geboren: Anita, d.v. J. S. de Wit en M. B. Boere; Wilhelmina Jacoline, d.v. T. Versluis en E. P. Boon. Gehuwd: C. M. Malingré en W. H. H. Kuster; J. Kers en H. Broer. REEUWIJK De burgemeester houdt, behoudens onvoorziene om standigheden spreekuur op: vrijdag morgen 5 en 12 november tussen 10 en 11 uur. De nummers van de loten waarop prijzen zijn gevallen, luiden als volgt 2964 (haardbankje), 2594 (rotanstoel), 952 (toiletspiegel), 334 (kussen), 821 (kussen), 2826 (tas), 2240 (naaibox), 823 (foto-album), 2438 (klokje), 2721 (boerderij), 43 (telraam), 2676 (kus sen), 1752 (strijkplankje), 917 (kegel spel), 172 (portemonnaie), 698 (kraan wagen), 2533 (nagelgarnituur), 358 (zoutdoos), 431 (plafondlamp), 224 (prullemand), 2073 (kussen), 2181 (muziekkar). Nummers van het ra den: 36 (theemuts) en 80 (sjoelbak). De prijzen kunnen worden afge haald bij A. Noteboom, Oranjelaan 26, Waddinxveen. MOERKAPELLE Uit een truck van de firma A. Bakker aan de Zijde welke op zijn terrein was geparkeerd en geheel afgesloten, is in het week einde een autoradio ontvreemd. De onverlaten hebben zich via één der ruiten toegang verschaft. De heer Mier, thans hoofd van een school in Harlingen, zeide verheugd te zijn dat hem de eer van de eerste paal voor de nieuwe Ulo was aan gedaan. De heer Visser herinnerde aan de moeilijke beginperiode van de Ulo school, toen hij, als onbevoegd on derwijzer voor het Ulo-onderwijs noodgedwongen de eerste weken les heeft moeten geven aan de eerste Ulo-leerlingen en daarvoor in plaats van enige waardering min of meer een schriftelijke schrobbering kreeg van het ministerie van Onderwijs. Aan het slot van de bijeenkomst sprak de heer H. J. Egberts, het hoofd van de Ulo-school, die consta teerde dat de school nu bjj de aan vang van de bouw eigenlijk al te klein is en dat er zeker vijf lesloka len nodig zijn in plaats van de vier die er nu komen. den aangedragen. Uit erkentelijkheid voor hun werk bood de heer Van der Hooft, die vergezeld was van zijn echtgenote, beide heren een boekenbon aan. Mier hadden verricht om deze school van de grond te krijgen. MOERKAPELLE In het Dorps huis van Moerkapelle is vorige week een uitermate belangwekkende voor lichtingsavond over de zendingsvel den van de Gereform. Gemeente ge houden. De druk bezochte bijeen komst, die georganiseerd werd door de Zendingscommissie van de Gere formeerde gemeente, stond onder leiding van de heer A. van der Knyff. De eerste spreker was de heer D. H. Rijksen, die een boeiend betoog hield over het werk van ds. Kuyt en diens vrouw in het voormalige Ne derlands Nieuw-Guinea. Tegelijker tijd werden door de heer D. P. Polder uit Rotterdam dia’s vertoond, die een duidelijk beeld gaven van de moei lijke omstandigheden waaronder de zending in dat gebied te werken heeft. Na de pauze voorzag ds. A Ver- gunst de dia’s over de zendingsvel den in Nigeria in Afrika, waar wordt gewerkt door de zusters Van Rossum en Dini Zonneveld, van commentaar. In het betrokken gebied wonen on geveer 70.000 mensen. Ds. Vergunst legde tijdens zijn uiteenzetting voor namelijk het accent op de menselijke noden van de inheemse bevolking. Het is niet alleen onze taak het Evangelie te brengen, maar we moe ten ook de zieken helpen, steun ver lenen bij de verbouw van nieuwe voedingsprodukten, de inheemse taal bestuderen, enzovoorts, aldus één van de leden van de Gereformeerde Gemeente die ook het woord voerde. Deze spreker volgt op het ogenblik een opleiding voor zendeling op de Zendingsschool in Oegstgeest. Hij deed een dringend beroep op de jon geren zich als vrijwilliger voor het zendingswerk aan te melden. WADDINXVEEN Bjj de aanvang van het cursusjaar 1966-67 zal Wad dinxveen een tweede permanente Ulo-school ryk zjjn. Vorige week vrjjdag werd de eerste paal geslagen voor de Openbare Streek-Ulo aan de Jan Wil lem Frisoweg door de heer C. M. Visser, hoofd van de openbare lagere Klaas de Vriesschool en de heer Mier, oud-onderwyzer te Waddinxveen. Het was burgemeester C. A. van der Hooft, die vertelde, waarom juist deze twee onderwijskrachten de eer van die eerste paal te beurt vieL Zy waren het namelyk geweest, die in feite de eerste leerlingen voor deze streek-ulo had- WADDINXVEEN Met ingang van 10 november ars. wordt de op Waddinxveens grondgebied gelegen veiling van de Coöp. Tuiniersvereni- ging Gouda en Omstreken de cen trale veiling voor de eerste soort wit lof. In een speciale kartonnen ver pakking en voorzien van de opdruk ’Holland* en ’Witlof’ met daarbjj een gezellige afbeelding van witlof met een meisjesfiguur zal dan de eerste ’merk’-witlof worden geveild. Een twintigtal tuinders uit de Zuidplas- polder, die in deze periode van het jaar gezamenlijk ongeveer twintig duizend kilogram witlof aanvoeren zal nog worden aangevuld met onge veer dertig tuinders van elders, die hun eerste soort witlof ook naar Waddinxveen gaan brengen. Door deze centralisatie is een begin gemaakt met de gedachten bij de veilingen om ook in deze sector merkartikelen in de handel te gaan brengen. Eén en ander is ook gevolg van de toenemende verkoop van groenten inde zelfbedieningswinkels. De concentratie maakt het ook mo gelijk de marktsituatie beter te over zien mede in verband met de leve ringsverplichtingen. De nieuwe verpakking voor het witlof werd dezer dagen getoond op het bureau van het Centraal Bureau van de Nederlandse Tuinbouwveilin- Aangiften 26 okt. t/m 1 nov. 1965 Geboren: Clementina Leonardo Maria, d.v. W. D. van Vuuren en C. C. Segers; Eelco Eric, z.v. L. F. van Geerenstein en A. van Bedaf; Jolanda, d.v. W. J. G. J. de Laat en A. C. van Goor; Robert Clemens, z.v. A. J. Schone- veld en M. A Blonk; Willemina Johanna Elisabeth, d.v. A. J. Vermaat en G. van den Bom; Ivonne, d.v. T. Driesse en M. van ’t Zand; Jentje Sigrit, d.v. G. H. Mulder en M. Neugebauer; Maria Johanna, d.v. G. J. van der Hoorn en P. J. de Jong; Ingrid Cornelia Maria, d.v. J. J. M. van Rijen en C. M. Vogelzang. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: C. D. Schildt en C. W. C. Harkes; H. P. van Leeuwe en C. van Vliet; H. HL Heinen en C. Verwoerd. Overleden: geen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauw kindervestje; een blauwe want; een grijs kinderwantje; bruine glacé handschoen; zwembroek badhanddoek; blauwe handschoen; een paar zwarte dameshandschoenen; blauwe nylon want; groene kinder- portemonnaie; gouden munt. Verloren: 2 sleutels; zakje geld; rode kinderpantoffel; zilver dobbelsteen tje; geruite boodschappentas; rood driewielerfietsje; heren polshorloge; blauwe muts; blauwe step; groene paraplu; grijze bromfietstas met inh; bril; zwarte portemonnaie met inh.; bruine tas met boeken; nylon wind jack. MOERKAPELLE Geboren: Hendrik Jacobus, z.v. H. Smaal en L. Krijgsman; Nelly, d.v. I. v. d. Knijff en N. Bock; Eliza Maria, d.v. W. Huurman en J. Looren de Jong; Bastiana, d.v. J. de Graaff en J. Ver sluis; Bernardus Jo Jacques, z.v. J. J. van der Knaap en A. Dijkdrent. Ondertrouwd: A. Verbeek en M. J. Ram. Gehuwd: Joh. van der Wel en M. T. Bakker; J. van der Knijff en A. de Graaff. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: van. 9.30 uur: ds. H. Stolk van Scheveningen n.m. 6.30 uur: ds. Poot, van Woerden Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Poot, van Woerden n.m. 5.00 uur: ds. Den Hartogh van Bodegraven N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. J. Zwijnenburg Gereformeerde Kerk: van. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwyk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwjjk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: Zondag 7.30 - 9.00 - 10.45 u.: H. Mis. In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 e© 19.30 uur. WADDINXVEEN Tijdens de jl. zaterdag in Den Haag gehouden ge westelijke reddingsdienstwedstrijden van de Bedrijfszelfbeschermingsploe- gen van de PTT werd een ploeg van het Waddinxveense postkantoor 2de. In totaal namen tien ploegen deel, die op de jaarlijkse wedstrijd op de eerste en tweede plaats eindigden. De Waddinxveense ploeg werd ge vormd door de heren J. C. Adriaan- sen (ploegleider) E. J. van Beek en D. Immerzeel. Na enige instructie door de heer De Pater was het de heer Mier, die met grote vaardigheid de eerste klap pen op de paal gat. De voltooiing van cut heiwerk was voor rekening van de heer Visser. En dat alles gpr oeurae onaer ae wakende ogen van wetnouaer Pilie, gemeentesecretaris H. Jenne, enkele raadsleden, de in specteur voor net uio-onaerwys, de neer ötorteoeker, het hootd van de uio-scnooi de heer H. J. Egberts en net verdere onderwijzend personeel, oe neer A. C. Kraneveid, oirekteur van upenoare Wemen, diens plaats vervanger, de heer A. M. Zwamborn en de neer T. W. Verweij van het axcmtectenoureau Stuurman. Tijdens een daarop volgende korte bijeenkomst in het nabijgelegen restaurant Royal bracht burgemees ter C. A van oer Hooit de geluk wensen over van de inspecteur van net lager onderwijs, de neer Schip per, me aanvankelijk de Waddinx veense plannen voor deze school met pessimisme had bezien en toen niet veel medewerking had willen geven. WADDINXVEEN In het tot n gezellig winkelbedrijf omgetoyerde Hervormd Wijkgebouw aan de Es doornlaan werd zaterdagmiddag de jaarlijkse verkoopmiddag van de be jaardenclub gehouden. De presiden te van de Federatie voor Vrouwelij ke Vrijwillige Hulpverlening afde ling Waddinxveen, mevrouw H. E. L. Haspels-Byl, hield een korte ope ningstoespraak, waarin zy onder meer burgemeester C. A van der Hooft, diens echtgenote en wethou der S. Pilie en echtgenote verwel komde. Mevrouw Haspels bracht dank aan allen die er aan hadden meegewerkt dat alles er nu zo voortreffelijk uit zag. Mevrouw J. van der Hooft-Lou- rens verrichtte vervolgens de offi ciële opening. Zij had bijzonder gro te waardering voor het bestuur van de bejaardenvereniging, dat voortdu rend op de bres stond voor de ont spanning van de ouden van dagen op alle mogelijke manieren. De echtgenote van de burgemees ter sprak de hoop uit dat deze ver koopmiddag ter versterking van de financiële positie van de bejaarden kas volledig zou slagen en riep ten slotte de aanwezigen op eraan mee te werken dat het beoogde doel zou worden bereikt. Geslaagd is de middag zeker. Voor het eerst in de geschiedenis van de verkoopmiddag is er meer dan dui zend gulden verdiend. Het precieze bedrag is 1057,18. Vorig jaar was de opbrengst 978. De lotery heeft 750 gulden opgebracht Tegen vyf uur waren alle stands uitverkocht en WADDINXVEEN Als gevolg van het slechte weer is zaterdagavond de 17-jarige C. J. Verwey uit Boskoop op de Henegouwerweg misleid en met zijn bromfiets in een sleuf ge reden, die daar was gemaakt in ver band met de aanleg van een aard gasleiding. Hij is daarbij vermoede- lijk over de kop geslagen en heeft de bromfiets boven op zich gekregen. De jongeman liep zeer ernstige ver wondingen op, o.a. een schedelbasis- fractuur, verwondingen aan de borst en een kaakfractuur. Per ziekenauto werd hij naar het Goudse van Iterson ziekenhuis overgebracht. De werk zaamheden ter plaatse zijn met waar schuwingsborden en verlichting af gebakend. Vervolgens schetste de burgemees ter, hoe de heren Visser en Mier avond aan avond op stap waren ge weest, niet alleen in Waddinxveen, maar ook in Moerkapelle en Zeven huizen en Reeuwyk om voldoende leerlingen voor de school byeen te krygen. Hy sprak er zyn vreugde over uit, dat Waddinxveen deze streekfunctie kan vervullen, temeer ook, omdat men als gemeentebestuur een plicht heeft tegenover de jeugd. De hees Stortebeker, die voor het eerst in Waddinxveen optrad als in specteur voor het Ulo-onderwijs, her innerde aan de grote veranderingen, die zich in het onderwijs als gevolg van de mammoewet gaan voltrekken. „Als aparte inspecteur voor het Ulo- onderwijs wordt het mijn taak het Ulo te begeleiden naar het Mavo”, zo zeide de heer Stortebeker, die be sloot met de woorden: „Het gaat niet om het gebonw, maar het gebrdik van dat gebouw, waarin levend on derwijs kan worden gegeven, staat op de voorgrond”. De voorzitter van Volksonderwijs, het raadslid T. Ververs herinnerde eraan, hoe hij zes jaar geleden in de raad pleitte voor een openbare Ulo school. Hij was blij, dat reeds nu de eerste paal voor het definitieve ge bouw kon worden geslagen. De heer Ververs sprak daarbij de hoop uit, dat er later misschien een nog wat „hogere” school bij zou kunnen ko men. Ook hij bracht dank aan het vele werk, dat de heren Visser en De waaainxveense gemeenteoegro- tuig zal in isuo opnieuw een teuort ver ionen, iviaar in tegenstelling tot wat we ue laatste jaren gewend wa ren, is net tes-ort met groter gewor den, maal' aanziennjK. aiemer. Vol gens ne vorige weeit ooor ouigemees- cer van oer nooit in oe gemeente raad geuane meueueimgen wordt net leaori vool' lauu geraamd op ruim j oir.uuu, num izi.uuu mmuer dan net voor iöuu geraamue tenort. ne Kapitaaldienst van ue gemeente ver toont eem.en.ue oiitwnmemig. net teaort voor rsuo van ruim een mil joen guiuen is voor raou een nwaïl umjocxi mmuer. np zicnzeu. is net natuurlijk een weuug gmistige situatie, waimeer een gemeemenjae uuisuuuuiug met te nor ten moet wernen, maar wauuinx- veen is ue laatste jaren in ae uitzon- aerujne positie nomen te verneren, uat ais gevoig van ue sneue groei van ue gemeente reeus nu uitgaven moeten woruen geuaan, die pas later üun voue renueinent zuuen aiwer- pen, wanneer net bevoiningsaantal van twintig tot vyientwinuguuizenü is genaaid. niettemin drukken de lasten voor die toeKomst zeer zwaar op de inwo ners van nu. De gemeentelijke belas tingen zyn de laatste jaren noodge dwongen reeds tot een maximum op gevoerd. In aUe gevallen heelt de ge meenteraad eenstemmig begrip ge toond voor de noodzaak van die ver hogingen, met uitzondering van vo rige week, toen de verhoging van de opcenten voor de personele belasting aan de orde kwam en dit voorstel weliswaar werd aangenomen, maar zonder de instemming van een vijftal raadsleden. Men kan echter niet onbeperkt doorgaan met verzwaring van de lo kale belastingdruk, vooral nu ook de landelijke belastingdruk weer zwaar der gaat worden. Hoewel wij aller minst voorstander zijn van een steeds grotere afhankelijkheid van de rijks overheid en lokale belastingen prefe reren boven landelijke, geloven we, dat gemeenten als Waddinxveen waarvan de inwoners nu eenmaal evenredig bijdragen in de landelijke belastingen, thans ook mag rekenen op een extra steun van de rijksover heid voor die tijdelijke groeiperiode, waarin de lokale uitgaven hoger zijn dan de inkomsten. J.H.M.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 4