Onze mening Start Sint Nicolaas-actie omega! PUROL FOTO SJAAK NOTEBOOM Bfonchi letten Middenstands actie Het persoonlijke geschenk waar U blijvend ,blijmee bent Kerkweg 189 Waddinxveen Een fraai portret als St. Nicolaasgeschenk J. den Haag Telefoon 01828-2077 Het geven gaat snel Bijna f18.000 voor zwembad Spreekuur burgemeester maar het maken kost tijd Hoogste punt bejaardentehuis bereikt ONDANKS EXTRA VERDIEPING NOG VIERENTWINTIG BEDDEN TE WEINIG Culturele Kring Papoea-kunst in hoog aanzien dl ‘'Baromefero Thermo meter ^-(.ygrometeró Optiek Spreekuur secretaris Woon mini te nd viesco nim issie Speldjes Souburgh vervolg van pag. 1 Koopavonden Hoestdrank in tablutvorm.>5c* Net op tijd WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 11 NOVEMBER 1965 WADDINXVEEN MOERKAPELLE ZEVENHUIZEN GOUDA V?.1 Telefoon 01727-2147 REEUWIJK De secretaris van de woonruimte-adviescommissie houdt spreekuur op maandagavond ten raadhuize tussen 7.00 en 7.30 uur voor uitsluitend woonruimtezaken. Cursus voor ouders van schoolgaande kinderen, Groene Kruisgebouw, aan vang 20.00 uur. Dinsdag 7 december: Trekking loterij Sint Nicolaasactie in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Woensdag 17 november: Bijeenkomst Ned. Bond van Platte landsvrouwen. lezing over kaarsen, Wapen van Reeuwijk, aanv. 20.00 uur REEUWIJK Zaterdag 13 november: Balavond „Vreugd voor de Jeugd” in verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 4 december: Inwisselen zegelkaarten Sint Nico laasactie tegen speldjes of loten, in Geref. Verenigingsgebouw, van 14.30 tot 16.00 uur. Donderdag 25 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Raadsvergadering, Gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in café de Sport, Kerk straat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 26 november: Toneelavond Culturele Kring, Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. Zaterdag 27 november: Inwisselen zegelkaarten Sint Nico laasactie tegen speldjes of loten, in Geref. Verenigingsgebouw, van 14.30 tot 16.00 uur. Donderdag 11 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 12 november: Demonstratie (Beter bewegen) Plat telandsvrouwen, Geref. Verenigings gebouw, aanvang 20.00 uur. Openbare vergadering Chr. Boeren en Tuiders Bond, Geref. Verenigngs- gebouw, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 13 november: Intocht Sinterklaas, aankomst station omstreeks 14.15 uur. Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres: Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstraat 21, telefoon (01828) 2614. Dinsdag 23 november: Sint Nicolaasmiddag, winkeliersver eniging, in verenigingsgebouw Oud- Verlaat, aanvang 15.00 uur. Woensdag 24 november: Sint Nicolaasmiddag, winkeliersver eniging, Hotel Vos, aanvang 15.00 uur Donderdag 25 november: Sint Nicolaasmiddag, winkeliersver eniging, Hotel Vos, aanvang 15.00 uur Vrjjdag 26 november: Sint Nicolaasmiddag lagere scholen, in Hotel Vos, aan vang 14.00 uur. Zaterdag 27 november: Sint Nicolaasmiddag N.V.V., in Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 4 december: Sint Nicolaas-klaverjaswedstrijd, in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Laatste inwisseling zegelkaarten Sint Nicolaasactie tegen loten, in de Unie, Kerkweg, 19.00 tot 20.00 uur. -RUWE HANDEN Passage, Kerkweg 141, Waddinxveen, telefoon 2477 Dinsdag 30 november: Bejaardenmiddag, Herv. Wijkgebouw Esdoornlaan, aanvang 14.30 uur. Donderdag 2 december: Bromfietscursus in „De Paddestoel” Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in café de Sport, Kerk straat, aanvang 20.00 uur. Temidden van het bestuur van het Prot. Chr. Bejaardentehuis heeft burgemeester C. A. van der Hooft vrijdagochtend jl. de vlag gehesen op het hoogste punt van het in aanbouw zijn de bejaardencomplex. Hij werd daarbij geassisteerd door ge meentesecretaris H. Jenné. (foto Sjaak Noteboom) Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwembad voor het hele gezin Dinsdag 16 november: Bijeenkomst Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, in het Dorpshuis aanvang 19.30 uur. Zaterdag 20 november: Duivententoonstelling „De Capelle- vliegers”, in het Dorpshuis. Donderdag 25 november: Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond, in het Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. REEUWIJK De burgemeester houdt, behoudens onvoorziene om standigheden spreekuur op: vrijdag morgen 12 en 19 november tussen 10 en 11 uur. Vanaf zaterdag staat Waddinxveen weer in het teken van de Sint Nico laas. De goede Sint doet dan zijn in trede en de middenstanders maken zich klaar voor de traditionele Sin terklaasslag. Ook deze maal weer ge paard gaande met een winkelactie, die een tweeledig doel heeft. Ener zijds de koopkracht in Waddinxveen houden en anderzijds de financiering van de jaarlijkse rit voor de bejaar den. Met de zegels staan de midden standers een klein percentage van hun omzet af. Uit dat totaal bedrag worden de aantrekkelijke prijzen in deze winkelactie gefinancierd en het batig saldo, ieder jaar weer verschei dene duizenden guldens, wordt ge reserveerd voor de bejaardentocht. Het streven om de koopkracht zo veel mogelijk in eigen gemeente te houden is toe te juichen. Hogere om zetten geven de middenstanders meer mogelijkheden tot service, verdere aanpassing van hun bedrijven aan de hedendaagse eisen, enz. terwijl an derzijds die hogere omzetten ook op andere wijze de economie van onze gemeente in gunstige zin kunnen be ïnvloeden. Gaarne willen we van deze plaats nog eens een lans breken voor het kopen in de eigen gemeente. Ener zijds moet n.l. de consument op de winkelier kunnen rekenen, maar an derzijds moet die winkelier ook op de consument kunnen rekenen. In dien dit twee-richtingverkeer zich goed ontwikkelt, waarbij de consu ment natuurlijk het goed recht heeft zich ook elders te oriënteren ten aan zien van prijzen, assortiment en kwa liteit, zal dit een verdere gezonde ontwikkeling van die middenstand zowel in belang van deze groep als van de consument, alleen maar ten goede kunnen komen. BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: vr. 20.15 uur, za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: „Angelique, de weg naar Versailles” (18 jaar). Za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: „De man met de ijzeren arm” (14 jr). Vrjjdag 10 december: Kunstkring Reeuwijk, Jazz-ensemble Theo Loevendie uit Amsterdam, ver enigingsgebouw-brug, aanvang 20 uur Maandag 6 december: Laatste trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in de Unie, Kerk weg, aanvang 20.00 uur. Koor- en gemeentezangavond, Imma- nuëlkerkkoor en Woerdens Hervormd Kerkkoor, in de Immanuëlkerk, aan vang 20.00 uur. Dinsdag 16 november: Bejaardenmiddag, Herv. Wijkgebouw Esdoornlaan, aanvang 14.30 uur. Donderdag 18 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 19 november: Jubileumuitvoering Muziekvereni ging „Voorwaarts”, Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in De Unie, Kerkweg, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 20 november: Feestavond NKV, r.k.-verenigingsge- bouw, Burg. Trooststraat, 20.00 uur. Inwisselen zegelkaarten Sint Nico laasactie tegen speldjes of loten, in Geref. Verenigingsgebouw, van 14.30 tot 16.00 uur. Vrjjdag 19 november: Propaganda-avond Volksonderwijs jn verenigingsgebouw-brug, aanvang 19.30 uur. In het gemeentehuis van Moerka- pelle werd vorige week woensdag middag het huwelyk voltrokken tus sen Maria Jacoba Ram en Albert Verbeek. Afgezien van het feit dat men van een huwelijk nooit mag zeg gen dat het een alledaagse gebeurte nis is, was deze trouwdag niet alleen voor het bruidspaar een bijzondere dag. Het initiatief van burgemeester I. J. P. Keijzer de huwelijksvoltrekking door de ambtenaar van de burger lijke stand voortaan in toga te laten geschieden werd namelijk voor de eerste maal ten uitvoer gebracht. Het was de burgemeester zelf die in de nieuwe toga van grijs laken, af gezet met donkerblauw fluweel, het jonge paar in de echt verbond. De raad van Moerkapelle nam een gelukkig besluit toen zij het voorstel tot aanschaf van deze toga goedkeur de. De huwelijksdag van twee jonge, gelukkige mensen, dreigt overal te verzakelijken tot een onpersoonlijke gebeurtenis, voor een burgemeester slechts een formaliteit. Terecht be sloot burgemeester Keijzer het hu welijk door het gebruik van de toga wat meer entourage te geven. De dag waarop een mens het misschien wel gewichtigste besluit van zijn leven neemt, verkrijgt daardoor extra glans. Wie geen behoefte heeft aan de auto kan zijn geluk beproeven met de inlevering van volgeplakte zegel kaarten waarop op de avonden van 19 en 25 nov., 2 en 6 dec. steeds één prijs van 100 en iedere keer tal rijke prijzen van vijf, vijftien en vijf entwintig gulden zullen worden ver loot. Tenslotte is er nog de speldjesak- tie. Het winkelweekcomité heeft bij de bekende Schoonhovense zilverfa- en de architect, de heer J. A. Wen- tick uit Baarn, voor de vlotte wijze waarop het werk vordert. Het tehuis zal Souburgh gaan he ten. Aanvankelijk had men de be doeling het een bijbelse naam te ge ven, maar omdat men de naam van het voormalige landgoed langs de Gouwe aan de vergetelheid wilde ontrukken, liet men ’Souburgh’ pre valeren. den. De lange duur van de actie js vooral een gevolg van het verschijn sel, dat men steeds vroeger de Sint Nicolaasinkopen gaat doen. De aantrekkelijkheid van de actie is, dat er thans veel meer mogelijk heden zijn om met de by aankopen verkregen zegels mooie prijzen te winnen zijn. Het hoogtepunt van de ze drie-in-één-actie is de hoofdprijs van de gratis loterij, een NSU-Prinz automobiel ter waarde van 4650. In ruil voor volgeplakte zegelkaarten worden gratis loten verstrekt. De trekking van deze loterij wordt op dinsdagavond 7 december in het Ge reformeerde Verenigingsgebouw ver richt, door notaris D. B. van der Most, die dan tevens ook tien prij zen van honderd gulden zal uitloten. Zaterdag 20 november: Uitvoering toneelclub O.D.I., in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Wacht met het laten maken van een foto als Sinterklaasgeschenk niet te lang. Wij willen U graag op tijd een goede foto leveren. Vrijdag 19 november: Jubileumvergadering Ijsclub Zeven huizen (85 jaar), Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of contante betaling aan de Coöp. Raiffeisenbank ’Waddinxveen’ (gironr 79138) of aan de Algem. Bank Nederland, Waddinxveen (gironr ABN - Gouda 36140) ten name van de Stichting „Vrien den van het Zwembad” is vol doende. Vrijdag 12 november: Ledenvergadering Oranjevereniging „Opheffing Oranjevereniging Zeven huizen”, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur Zaterdag 13 november: Feestavond Jongerenafdeling Holt Mij. voor Landbouw, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. WADDINXVEEN 17.911,—, dat is op het ogenblik de stand van zaken voor het Zwembad- bouwfonds. De stroopwafel- actie van de zwem- en polo club „De Gouwe” zaterdag j.l. bracht 1136,— op. Stortingen kwamen voorts binnen van C. B. 25; W.P. 100; J.P.D. 10 en M.K. 25. Zaterdag 11 december: Feestavond met kansspelen, Margriet verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Van maandag 28 november tot en met vrijdag 3 december zijn in Wad dinxveen de winkels 's avonds tot negen uur geopend, terwijl die week de woensdagmiddagsluiting komt te vervallen. Op zaterdagmiddag 4 de cember sluiten de winkels normaal om vijf uur. De deelnemende winkeliers aan de St. Nicolaaswinkelactie zijn herken baar aan de zichtbaar voor de ramen of in de etalages aangebracht deel nemerskaart. In totaal nemen meer dan 130 middenstandsbedrijven aan de actie deel. De verwachting be staat, dat in die actie-periode een omzet zal worden gehaald, die ruim tweehonderdduizend gulden hoger zal zijn dan vorig jaar en daarmede de één miljoen gulden gaat over schrijden. De baten van de winkelactie zijn weer bestemd voor de in juni 1966 te houden dagtocht voor de Waddinx veense bejaarden. Afgelopen zomer namen meer dan driehonderd bejaar den aan deze door de middenstand georganiseerde rit deel. briek Mesker series van tien speldjes laten maken met afbeeldingen van de Waddinxveense kerken en open bare gebouwen. Het zijn zwaar ver zilverde speldjes, uniek in hun soort, degelijk en duurzaam. De win kelwaarde van deze speldjes be draagt ongeveer zestig cent. Bij in levering van ieder volgeplakte zegel kaart worden twee van deze speciale Waddinxveense speldjes verstrekt. Een veelheid dus van mogelijkhe den. Over de wijze waarop loten voor de auto kunnen worden verkre gen, de speldjes kunnen worden af gehaald en zegelkaarten kunnen wor den ingeleverd, leest U elders uit voerig in deze krant. Ook zult U nog een slagzinpuzzel aantreffen, waarvoor de hoofdprijs een dames- of herenrijwiel is, terwjjl er bovendien een groot aantal boe- kenbonnen wordt uitgeloofd. in vele soorten en modellen WADDINXVEEN Alweer een mijlpaal in de geschiedenis van het be jaardentehuis aan de Juliana van Stolberglaan, dat nu met rasse schreden de voltooiing nadert. Vrijdagmorgen hees burgemeester C. A. van der Hooft de vlag op het hoogste punt van het gebouw, om daarmee uiting te geven aan de vreugde van iedereen die maar enigszins bij de bouw betrokken is. Men hoopt nu binnen 5 maanden met de afwerking gereed te kunnen komen. De voorzitter van de Stichting Be jaardencentrum, de heer P. de Bruin verwelkomde in de directiekeet de talrijke aanwezigen, onder wie de burgemeester en diens echtgenote, mevrouw J. van der Hooft-Lourens. De heer De Bruin was het gemeente bestuur dankbaar dat nog net op tijd het besluit genomen werd toestem ming te verlenen een extra-verdie- ping op het bejaardentehuis te laten bouwen, waardoor de capaciteit van 84 op 98 bedden kon worden ge bracht. De pessimistische verwachtingen van de overheid dat die derde ver dieping leeg zou blijven staan (reden waarom de vergunning nogal lang - uitbleef) zijn volkomen ongegrond gebleken. Het aantal aanvragen heeft de 140 reeds overschreden zo dat men zal moeten gaan selecteren. Nadat men de lange klim naar het dak van het gebouw had gemaakt, voerde burgemeester Van der Hooft, alvorens de vlag te hijsen, ’t woord. Deze merkte op dat het tehuns er ei genlijk al een paar jaar eerder had moeten staan. De statistieken wezen uit, dat drie verdiepingen voldoende zouden zijn, aldus de burgemeester. Wel u hebt het gezien er is zelfs met de vierde verdieping erbij nog ruim te tekort. De heer Van der Hooft had veel waardering voor het vele werk dat de leden van het uit elf mensen be staande stichtingsbestuur hebben ver zet. „U hebt het niet alleen gedaan omdat u het als christenen als uw plicht voelde, u hebt het ook gedaan met uw hele hart,” aldus burge meester Van der Hooft. „Ik heb veel respect voor de ijver, de ambitie en vooral ook de liefde waarmee u dit tot stand heeft gebracht.” Vervolgens bracht de burgemees ter dank aan de aannemer, de firma L. Gesman uit Alphen aan den Rijn WADDINXVEEN De weten schappelijke medewerker aan het Museum voor Land- en Volkenkunde te Rotterdam, de heer J. J. Buffart, heeft vrijdagavond in het Geref. Ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat een interessante en leerzame lezing met vele kleurendia’s gehouden voor een niet groot, maar wel zeer enthou siast publiek over het onderwerp „Koppensnellen en kunst”. De voorzitter van de Culturele Kring de heer Quartero leidde de spreker met een enkel woord in. Deze wist op boeiende wijze de achter gronden van de Asmatkunst met be hulp van kleurendia’s aanschouwe lijk te maken. Het begon met beelden van het modderige en moerassige woon- en zwerfgebied van de Asmat- papoea’s, waar muggen en malaria hoogtij vieren. Aan de Grootmoeras- rivier en Kronkelrivier in Zuid-West Irian, het vroegere Nieuw-Guinea, bouwen de Papoea’s hun huizen van hout en leem. Heel hun leven speelt zich af aan de oevers en op deze ri vieren. Hun voedsel van sago en vis en moeraswormen wordt door de vrouwen bereid, terwijl de mannen een wakend oog erop houden en al tijd vechtklaar in hun prauwen op en neer varen. Die prauwen zijn versierd met fraai en kunstzinnig snijwerk, dat altijd een symbolische achtergrond heeft. Maar vooral hun ’bisj’-palen en ’bisj’-hooms vertonen een rijkdom aan sculptuur, welke van diep reli gieus besef getuigen. Het koppensnellen, dat vroeger veelvuldig voorkwam, was geen ui ting van moordlust, maar een plicht van familiewraak, waarbij de herse nen van de verslagen vijand diens geestkracht overbrachten op de stam waarin het slachtoffer viel. De zoge naamde ’bisj’-palen waren feitelijk gedenkzuilen, waarop de beeltenis van de gevallenen zeer gelijkend wa ren gebeeldhouwd. Met primitieve middelen wist men de meest verras sende symbolieken weer te geven. In het hout van de ’bisj’-palen leefde de gestorvene voort en dit werd door een sprinkhaan, kunstig verweven in de beelden, aanschouwelijk gemaakt. De kunst stond bij de Papoea’s in hoog aanzien. Reeds lang voor in de Westerse wereld de kunst werd ge subsidieerd, werden in Nieuw-Guinea de bekwame houtsnijders vrijgesteld van het dagelijks werk. Zij werden door de stam onderhouden en leef den geheel voor de kunst. Na de lezing werden nog twee films vertoond, die hetgeen in de voor dracht van de heer Buffart naar voren was gekomen, nog eens met levende beelden illustreerden. IMG ZIJDE 4 BOSKOOP

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 13