m beter Leerschool voor Doe het zelf én doe het samen St. Nicolaas Actie 1965 Zaterdagmiddag aankomst van St. Nicolaas bij spoorwegstation Start van winkelactie met Jeugdgemeenteraad heeft kans in Waddinxveen IVOROL politiek bewustzijn aantrekkelijke prijzen w Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Afscheid ds. Smidt DEZE KRANT GELDWAARD - Wj RAIFFEISENBANK U WADDINXVEEN aas Eerste reacties bijzonder positief kwekers kantoorbedienden, modinettes... Auto fiets,speldjes Geldprijzen y DONDERDAG 11 NOVEMBER 1965 Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta I MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda I wi (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1061 (Zie verder elders in dit blad.) (Ingezonden mededeling) alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredefeest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Doe het zelf én doe het samen! C. A. van der Hooft, burgemeester. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde WADDINXVEEN De oud-predi- kant van de Geref. Kerk te Wad dinxveen ds. W. J. Smidt zal zondag a.s. om 7 uur in Naaldwijk afscheid nemen van de Geref. Kerk aldaar. De dienst wordt gehouden in de kerk aan de Anjerlaan in Naaldwijk. Ds. Smidt, die met emeritaat gaat, is in Waddinxveen achttien jaar predikant geweest. Hij vestigt zich te Voor schoten. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. Niet zo lang geleden hoorde ik iemand zeggen: „In Waddinxveen is altijd wat te doen en voor iedere actie wordt zéér veel geld bijeengebracht!” Dat is zo! Dat is echt iets van Waddinxveen. In de loop der jaren - zo van plm. het jaar 1400 af - heeft Waddinxveen zich geroerd. „Doe het zelf én doe het samen!” was het parool. Zo kan men u in Waddinxveen veel vertellen over de mannen en vrouwen, die elkaar financieel en moreel hielpen een winkelbedrijf op te bouwen. Men leende elkaar over en weer geld (zonder rente!) alleen om te helpen! Zo kwamen een kleine honderd jaar geleden de meubelfabrieken tot stand - eerst heel klein - zelfs in een klein schuurtje beginnend, maar later groter en nog veel groter! Zo kan het in Waddinxveen gebeuren, dat een werknemer-meubelmaker de oom is van de fabrikant en bij hem werkt. Je moet het je kunnen voor stellen, dat de fabrikant met een mooie auto het fabrieksterrein komt op rijden en tegen de man in de overall zegt: „Goede morgen oom!” en de man in de overall: „Morgen Cor!” Dat alles is Waddinxveen - in haar grootheid - maar ook wel eens - en wie zal het ontkennen - in zijn kleinheid. In zijn grootheid komt het weer uit, nu wij de middenstandsactie voor de bejaardenreis 1966 weer mogen inluiden. Alle winkeliers (op één na, die om principiële redenen vanwege de loterij niet mee kan doen) doen weer mee. Dat wil zeggen - nieuwe en oude inwo ners van Waddinxveen! - dat alle winkeliers enige procenten van hun winst afstaan tijdens de Sint Nicolaasactie - vanaf 13 november tot 5 december - voor de bejaarden van Waddinxveen. Van dit geld (verleden jaar was het meer dan 4000,-) maken de bejaarden - vaak meer dan vierhonderd in getal - een héérlijke reis van één dag met lekker eten en drinken en vrolijk zijn. Niet in autobussen - neen er zijn ook weer meer dan honderd automobilisten, die hun auto gratis geven om de bejaarden te vervoeren. Dat kost helemaal niets! En niemand van ons, die jaarlijks meegaan, zou deze reis willen missen! Wat een gelukkige oudjes en wat een gelukkige chauffeurs en chauffeuses zijn er die dag - en méér nog - wat een gelukkige middenstanders van Wad dinxveen, die dit mogelijk maakten. Het heeft wel even gedreigd, dat een winkelcentrum aan eigen acties de voorrang zou geven! Maar - en hier is de grootheid van Waddinxveen - alles werd aan de kant gezet, alle problemen werden overwonnen - als één man óp voor de bejaarden - die van ons allemaal zjjn - en waarvoor wij samen de verantwoordelijkheid dragen. Daarom - har telijk dank Middenstand - met hoofdletters! - van Waddinx veen - voor uw offerzin (hoe vaak komt men juist u lastig vallen voor bazars, fancy-fairs en zo meer!en voor uw bereidheid tot samenwerken! Daarom - jonge en oude inwoners van Waddinxveen, nieuwe inwoners en zij, die hier al jaren wonen of geboren en getogen zijn - koopt allen bij onze winkeliers! U doet er goed werk mee voor de bejaarde inwoners! U leeft daarin mee met ons allemaal vóór ons eigen dorp! U maakt daardoor ook onze gemeente meer leefbaar! U leert daarmede ook allen beter kennen! U werkt dan ook mede om nog meer goede winkels in Waddinxveen te krijgen! Kort en goed - het parool in Waddinxveen is: Doe het zelf én doe het samen! Zelf doen: dat wil zeggen - Zelf de beslissing nemen en kopen in ons eigen dorp! Samen doen: dat is - samen zorgen, dat onze eigen oudjes weer een heer lijke dag kunnen uitgaan, omdat zij zoveel voor ons deden in him beste jaren! WADDINXVEEN Onlangs maakte de AVRO-televisie opnamen in de raadzaal van het stadhuis in Gouda, waar een zitting werd gehouden van de jeugdgemeenteraad. Klaarblijkelijk hechtte de AVRO aan deze en andere jongerenbijeenkomsten zoveel waarde dat men er een televisie-programma aan waagde. De Goudse jeugdgemeenteraad, die nu al weer enkele jaren be staat is evenals zovele andere in den lande een klinkend succes gebleken. Dat heeft ons op het idee gebracht de mogelijkheid tot de stichting van zo’n jeugdraad in Waddinxveen (wellicht in combinatie met de omringende gemeenten) eens nader te bekijken. Aan het nut van een jeugdgemeenteraad besteden wij elders in ons blad ruimschoots aandacht. Wederom werd Waddinxveen een kunstwerk rijker. Dat gebeurde j.l. zaterdag, toen mevrouw J. van der Hooft-Lourens bij de officiële inge bruikneming van de Chr. Nationale Kleuterschool „De Duiventil” aan de Staringlaan een op het schoolplein staand beeldje van een beertje onthulde. Zie voor het verslag elders in deze krant, (foto Sj. Noteboom) Deze krant is geld waard. Bewaar hem daarom goed. Drie weken lang is deze krant uw steun en toeverlaat voor al het nieuws en de gegevens over de grote Waddinxveense Sint Nicolaas winkelactie, die zaterdag a.s. begint. Deze krant vertelt u hoe een fraaie auto te winnen, hoe u aan zilveren Waddinxveen-speldjes kunt ko men of hoe u een leuke geld prijs in de wacht kunt slepen. Al dat winkel nieuws staat gespreid tussen de redactionele kolommen en ook op de adver tentiepagina’s. Bovendien ver tellen de winkeliers u op de advertentiepagina’s ook nog hün Sint Nicolaasnieuws. En deze keer twee puzzels in onze krant. Eén puzzel in de serie van de speciale landelijke competitie, waarin enkele van onze lezers aan de kop staan. De tweede puzzel geeft u de kans op een dames of heren rijwiel of een boekenbon. Het is een slagzinpuzzel. De voor die slagzin benodigde letters zijn verstopt in de advertenties. Elders in deze krant meer over al die puzzels, prijzen en acti viteiten. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Om niet geheel onbeslagen ten ijs te komen, staken we onze voelhorens uit by de diverse politieke groepe ringen in Waddinxveen. De reacties waren in eerste instantie positief, maar variërend van enthousiast tot eerst-even-aankijken. Burgemeester C. A. van der Hooft zei: „Voor alles waarmee u de jeugd op de een of andere manier activeert zijn wij als gemeentebestuur dankbaar. U kunt er vast van overtuigd zijn dat we niets zullen nalaten dit initiatief te steunen.” Ook de heer I. J. P. Keijzer, burge meester van Moerkapelle zegde zijn medewerking toe. Men hoeft maar te kijken naar het initiatief van het ge meentebestuur van Moerkapelle de jonge stemgerechtigden, die voor het eerst naar de stembus gaan, uit te nodigen voor een aantal bijeenkoms ten, tijdens welke zij zullen worden voorgelicht over een aantal politieke aspecten, om te weten dat de wind van die zijde uit de goede hoek waait. Met een jeugdgemeenteraad moet de interesse van alle jongeren (van ongeveer 18 tot 30 jaar) voor de poli tiek in het algemeen aangewakkerd worden. Zij moet geen miniatuurge- meenteraad worden met evenredige vertegenwoordiging of een bijeen komst waar wordt gesmeten met be ginselprogramma’s. Het zijn de jon geren die hun stem zullen moeten la ten horen en zij behoeven het niet persé eens te zijn met het eigen par tijstandpunt. We willen ten enenmale voorkomen dat de jeugdgemeente- WADDINXVEEN Zaterdagmiddag gaat het beginnen. Om tien minuten voor twee wordt Sint Nicolaas met zijn gevolg per trein op het Waddinx veense spoorwegstation verwacht. De aankomst van Sint Nicolaas betekent tevens het startsein voor de traditionele Sint Nicolaas-winkelactie van de Waddinxveense middenstand, die dit jaar drie volle weken gaat duren. Een winkelactie met vele aantrekkelijke mogelijkheden en prijzen, variërend van speciaal verzilverde Waddinxveen-speldjes tot een complete automobiel. Na aankomst en verwelkoming door het St. Nicolaascomité zal de Sint zijn schimmel bestijgen en be geleid door de muziekverenigingen Concordia en Voorwaarts gaat de stoet dan door de Stationsstraat, Ju- lianastraat, Jan Dorrekenskade en Zuidkade naar het gemeentehuis, waar het college van B. en W. de Sint zal opwachten voor een officië le verwelkoming. Hier zullen door de muziek ook verscheidene Sint Ni- colaasliedjes worden gespeeld. de spaarbank met volledige bankservice Oranjelaan 42 telefoon (01828) 2265 Bijkant: W. de Zwijgerlaan 57 tel. 2046 Kantooruren dagelijks van 9- 12.30 uur en van 2 - 4 uur, bovendien op vrijdag- avond van 7 - 9 uur. Ook zij sparen bij onze bank. Modern en veilig. Voor al hun hartewensen. Doe als de kwekers, kantoorbedienden, modinet tes en vele anderen. Spaar bij onze bank. raad de spreekbuis van de „grote” partijen zal worden. De jongeren maken de raad en doen meteen goede ervaringen op. De eerste reacties waren positief, we verwachten er nog veel meer. Het zal misschien aandacht verdienen een commissie te vormen die zich met de bestudering van deze plannen zal be zighouden. Deze commissie zal moe ten bestaan uit vertegenwoordigers van de politieke partijen, van het gemeentebestuur en enkele andere belanghebbenden. Een jeugdgemeenteraad kan goede diensten bewijzen bij het peilen van de mening van de jongeren. Het zal de besluitvorming bij het nemen van belangrijke stappen, waarmee ook de belangen van de jeugd gemoeid zijn, voor de ouderen vergemakkelijken. Reacties worden gaarne tegemoet ge zien aan ons redactie-adres. Vol ver wachting klopt ons hart Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen f 3,60 per half jaar. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. Bonte intocht Daarna begint de rondgang door de gemeente. De Sint te paard, daar omheen de met gulle hand peperno ten rondstrooiende Zwarte Pieten, de beide muziekkorpsen en de wa gen, waarop de hoofdprijs van de St. Nicolaas loterij, de NSU-Prinz auto staat opgesteld, vormen de stoet, die een groot deel van de gemeente zal doortrekken. De route vanaf het gemeentehuis is als volgt: Oprit hefbrug, Kerkweg, Puttelaan, Vijverlaan, Sniepweg, Lij sterbesstraat, leplaan, Dorpsstraat, Kerkweg, Prinses Beatrixlaan, Prins Bernhardlaan, Juliana van Stolberg- laan, Kon. Wilhelminaplein, Anna v. Burenstraat, Willem de Rijkelaan, Kon. Wilhelminasingel. Vondellaan, P.O. Hooftstraat, Bilderdijklaan, C. Huygensstraat, Da Costaweg, Nassau laan, Kon. Wilhelminasingel en Kon. Wilhelminaplein. Hier wordt de stoet ontbonden. Tijdens de rondgang zullen de Pie ten zeker honderdduizend peperno ten met royale hand over de kinder hoofden uitstrooien. Het zal overi gens niet de enige maal zijn, dat Waddinxveen de Sint krijgt te zien. Ook op de zaterdagen 20 en 27 no vember en 4 december zal de Sint verschillende delen van Waddinx veen bezoeken. Dat gebeurt dan met een open auto. Ook hierbij zullen de plaatselijke muziekkorpsen weer bij toerbeurt hun medewerking verle nen. De winkelactie duurt dit jaar niet alleen langer dan anders, maar is bovendien veel attractiever gewor- vervolg op pag. dl Weekblad voor Waddinxveen Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. - JÉ-

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1