I kabouters NULLEN Lezers schrijven w eenS i BROUWER 1966... KABOUTERSwerken... nette jongen heeft zin bij ons het bakkersvak te leren? NET MEISJE van phn. 15 jaar dat onzichtbaar stoppen wil leren.. Verhouding Herv.-Geref. Kwiek-prestaties zeer wisselvallig BEZORGER(S) Geslaagde zangavond Immanuëlkerkkoor WONINGSTOFFEERDER TAFELZEIL met wollen rug. Kan niet barsten! Handig en afwas- 115 cm breed Q C|^| per meter Pagina 11 Waddinxveen volgzaam lycra Boekhandel Moerkapelle VELDWIJK ook voor u KA BOUTERS- de meest gelezen advertentiés Woningruil Zevenhuizen Weekblad „Hollands Hart?’ Diversen DE KERKEN NODIGEN BURGERLIJKE STAND Huisraad, kleding enz. gevraagd en aangeboden Huizen, kamers enz. gevraagd Huishoudelijk personeel gevraagd Overig personeel gevraagd DOKTERSDIENSTEN H. G. Huizer Jeugdgeineenteraad 2 VAN VOOR Jengdgemeeiiteraad 3 Reeuwijk Jeugdgemeenteraad 1 Accuratesse WERKSTER Woninginrichting „VONK” BURGERLIJKE STAND REEUWIJK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 18 NOVEMBER 1965 A. J. Vermaat, (zondag 21 november 1965) Verkrijgbaar bij: wonderen en Oranjelaan 9 te Waddinxveen de (zondag 21 november 1965) v DE VA „Weekblad voor Waddinxveen en „Week blad Hollands Hart (voor één prijs) doet In- of verkoop, woningruil, personeel, diversen enz. Een KABOUTER in het Aanbiedingen: aan het bureau Oranjelaan 9, W’veen. of telefonisch (01828) - 2238 en 2935. Passage, Waddinxveen telefoon 2620 Nesse 32, Waddinxveen telefoon 2285 Luxe kalenders Bureaukalenders Omlegkalenders Succesagenda’s Ringagenda’s Zuidkade 11, telefoon 2354 Waddinxveen WIJ VRAGEN Aanmelden in de winkel. WELKE Wie vier dagen voor een hoog weekloon zelfstandig in de huishouding wil gaan werken, kan zich melden bij Jan Compeer, Kerkweg 190, Waddinxveen, tele foon 3287. Gevraagd: bezorger om a.s. zaterdag de kranten ”De Telegraaf’’ en „Trouw” in de Oranjewijk rond te be zorgen. Ruime beloning. Aanmelden: donderdag a.s. tussen 7-9 uur: Willem de Rijkelaan 70, W’veen. Te koop aangeboden: auto V.W. met verz. en snelwas- ser met wringer, t.e.a.b. J. de Rooy, Vondellaan 22, Waddinxveen. Te koop aangeb. kinderbox 12.50; t.v.-antenne met 20 mtr. snoer 20,autoped 7.50; nieuwe grote hon- denmand 15.honden- riem 5.45 kg honden korrels N.C.B. 15,Te bevr. Fam. Bakker, De Ge- nestetlaan 6, Waddinxveen (na 19.00 uur). Brilmonturen (ook voor kinderen). Jac. Saton, Pr. Beatrixlaan 31. Leveran cier van alle zikenfondsen Te koop: kinderwagen (engels model). Maurits- laan 63, Waddinxveen. Te koop gevraagd poppen wagen. Brieven onder nr. k-25 aan bur. v. d. bl. Gevraagd met spoed woon ruimte voor jong echtpaar. Br. onder nr. k-26 aan het bureau van dit blad. Kinderen, verras vader nu eens met zo’n mooie doos Valma incl. poetswatten, enz. voor pappa’s auto. Slechts 6.50. Kom even langs bij Hogendoorn, Am. van Solmsstraat 31 te Waddinxveen. Te koop: z.g.a.n. rolschaat sen. Burgm. Trooststraat 49, Waddinxveen. Te koop 4 kilo grote moes- appels voor één gulden bij M. Peterman, Piasweg 20, Waddinxveen. Mijnheer, dat raamventila- tor in het keukenraam. Dat is een idee 1 Wij monteren deze voor u en een rond gat in de ruit verzorgen wij erbij. Bestel dit St. Ni- colaas cadeau bij Hogen doorn, telefoon 2520. Elegant Lycra corselet met nylon-kanten cups zonder baleinen of sluiting. Een lichte, soepele founda tion, die toch een prettige steun geeft. Cups A-B-C 44,50 Ik wilde graag mijn instemming betuigen met uw initiatief tot op richting van een jeugdgemeenteraad. Zelf ben ik 21 jaar en heb wel be langstelling voor de politiek maar de drempelvrees om bij een politieke partij te gaan heeft mij altijd tegen gehouden. De vorming van ’n jeugd gemeenteraad zal de belangstelling van de jeugd voor de politiek zeker ten goede komen. Ik hoop dan ook dat de jeugdge meenteraad er zal komen en dat er veel reactiesop uw artikel zullen komen. Uitziende naar verdere acti viteiten teken ik met hoogachting, F. Leenen, J. W. Frisoweg 53. WADDINXVEEN: J. W. H. Helleman, arts, Kerkweg 222, Waddinxveen, telefoon (01828) 2979. REEUWIJK: dokter J. van der Goot, tel. 01829-254 ZEVENHUIZEN: dokter J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon (1802) 204. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. A. Boertje n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: leesdienst n.m. 6.30 uur: leesdienst DORPSTRAAT 49 - WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 32 52 Geld nodig? Hypoth eken tot 90%. Alle verzekerin gen. Boekh. en ass.kantoor Derksen. Pr. Beatrixlaan 36 Waddinxveen, tel. 2213. Gevraagd: hulp in de huis houding voor halve dagen. Mevr. Venemans, C. Huy- genslaan 22, Waddinxveen. Gevraagd: nette werkster (eenmaal per week) Mevr. Salvini, Jacob Catslaan 15, Waddinxveen. Aangeb. i.g.s.z. ”Bico mat” wascombinatie met ver warming, spoelcentrifuge en pomp (2 jaar oud). Ph. Willemstraat 16, W’veen. Te koop: .p.s.z. orgel, 2 spel 45.—. K. Ihrman, Juliana van Stolberglaan 42, Waddinxveen. Stalen Noren reeds vanaf 39.50 bij Rijwielhandel Kraijesteijn, Brugweg 1 te Waddinxveen, telef. 2068. Geef vader ’n verfschrap- per en hij zal met vreugde zelf zijn buitenwerk gaan schrappen. Geef hem ook nog ’n kwast en hij is dan zeker verrast. Bij Hogen doorn vindt u alles voor z’n schoen, dus moet vader het heus eens zelf doen. Te koop: een staal koemest bij J. Verwoerd, Bredeweg 31, Zevenhuizen. In elk jaargetij schilderen en behangen wij! Vraag advies voor uw interieur bij Schildersbedrijf Hogen doorn, telefoon 2520. Administratief thuiswerk gezocht. Br. ond. nr. k-28 aan het bur. v. d. blad. Met één flacon ’FITFRIS’ handenreiniger kunt u ge middeld 2 maanden lang lx uw e.v. vuile handen wassen. Teer, vet, olie, verf enz. verdwijnt in een wip. Even naspoelen met water en handen zijn schoon. Ook speciaal voor kwekershan- den is dit ideaal. Geef uw man of zoon dit voor Sint Nicolaas. Slechts 1.25 Bij Hogendoorn verkrijg baar. D. Baks, Reparaties half uur gereed. Tandtechnisch bedrijf. Lange Tiendeweg 32, Gouda, tel. 4778. Hypotheken tot 90% tegen lage rente. M. of z.afl. Bij overl. hyp vrij. Boegheim en Vinck. Gouwe 54. Gou da, tel. 01820-7861. Tevens bemiddeling in onroerende goederen, verzekeringen en financieringen. WADDINXVEEN Op woensdag 24 november a.s. ’s avonds om 8 uur houden de Gereform. gespreksgroep ’Evangelie en Opdracht’ en de Jonge Kerk-groep van de Herv. Immanuël- kerk een gecombineerde bijeenkomst in een der zalen van de Immanuël- kerk aan de Prinses Beatrixlaan. Het gesprek zal gaan rond het boekje uit de Carillon-reeks getiteld ’Van Ker ken tot Kerk’ (de achttien), dat han delt over de problematiek rondom de verhouding Hervormd-Gereformeerd. „Een van de grootste oecumenische problemen voor Nederland is wel licht de verhouding van de twee grootste reformatorische kerken, die eigenlijk bij elkaar behoren. In ruim een eeuw zijn de kerken uiteenge groeid. Deze vervreemding kan niet in korte tijd teniet gedaan worden. Een groep van achttien gereformeer de en hervormde predikanten trach ten deze problemen met klem onder de aandacht van kerkelijk Nederland te brengen, om daarmee een stoot te geven tot opheffing van een onduld bare gescheidenheid,’ aldus het boek je ’Van kerken tot kerk’. Auto-verzekering. Na één jaar schade-vrij rijden. 25 procent premie-korting. Van Dooijewaard-Assuran tiën, v.Beresteijnstraat 19, Reeuwijk, telefoon 01829- 662. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10 uur: ds. W. F. van der Staat Koop nu uw schaatsen bij Rijwielhandel Kraijesteijn, Brugweg 1, Waddinxveen, telefoon 2068. Gevraagd: net meisje voor dag of dag en nacht in een klein gezin. Mevr. Peters, Pr. Beatrixlaan 40, W’veen, telefoon 2249. Met instemming heb ik het artikel over een eventuele jeugdgemeente raad in Waddinxveen en omstreken gelezen. Terecht merkt u op dat er behoefte is aan jong bloed in de po litieke vergaderingen. Dat dergelijke nieuwkomers niet alleen door hun leeftijd gekwalificeerd mogen zijn, staat mijns inziens buiten kijf. Mijn waardering voor het initiatief is dus danig dat ik afzie van enige kritische opmerkingen ten aanzien van de in houd van sommige van uw opmer kingen. Ik doe tenslotte twee sug gesties. Het lijkt me gewenst dat de JGR een jongere als voorzitter krijgt. Na tuurlijk iemand met overwicht en onderscheidingsvermogen. Na zekere tijd kan men dan overgaan op het voorzitterschap bij toerbeurt. De tweede suggestie is het instel len van een bestuursorgaan, iets in de geest van Burgemeester en Wet houders. Dit college moet de op dracht hebben na het aanhoren van de discussie, de beleidsstandpunten te formuleren. Hierdoor wordt men gedwongen praktisch te blijven. Van- De in deze rubriek gepubli ceerde brieven van lezers val len buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te e- korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen worden geweigerd. Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te zijn met de volledige naam en het adres van de afzender. Anonieme brieven worden zonder meer terzijde gelegd. Kapel a/d Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. J. Pronk van Rotterdam n.m. 7.00 uur: ds. W. F. van der Staat Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. T. Kamper van Zoetermeer n.m. 6.30 uur: ds. M. Boot van Oudewater Veren. Vrjjz. Hervormde Kerk: Geen dienst. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. C. Terlouw van Lage Vuursche n.m. 6.30 uur: ds. J. Kooien Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 5.00 uur: ds. Den Hartogh van Bodegraven N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Maandag 22 november, n.m. 7.30 uur, in gebouw ’Rehoboth’ in de Tempel, ds. Wijnmaalen. Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwjjk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: Zondag 7.30 - 9.00 - 10.45 u.: H. Mis. In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Mijnheer, verras uw vrouw eens met St. Nicolaas en geef haar isolerend glas. Het bespaart uw warmte- kosten. Vraag eens prijs opgaaf voor uw raam bij: Hogendoorn. Welk leuk meisje van 16 jaar, P.G., midd.st., zoekt een vriendin om de week ends gezellig door te bren gen? Br. onder nr. k-27 aan het bur. van dit blad. Koop nog dit jaar uw rij wiel voor de lage lage prijs bij Rijwielhandel Kraije steijn, Brugweg 1, Wad dinxveen, telef. 2068. Meerijden: Waddinxveen- Rotterdam v.v. (tegen vergoeding). Telefoon 3450 Met veel belangstelling heb ik het artikel over de jeugdgemeenteraad in het Weekblad voor Waddinxveen gelezen. Hoewel ik (nog) geen lid ben van een politieke jongerengroep heb ik toch veel interesse voor de poli tiek. Graag zou ik dus aan iets als een jeugdgemeenteraad mijn mede werking verlenen. Ook in de HLJ, de Hollandse Land bouw Jongeren (afdeling Waddinx veen) leeft bij sommige leden be langstelling (ik ben voorzitter van de HLJ) en wij zouden gaarne hierom trent iets naders vernemen. Met vriendelijk groet, Jacob Bos, Noordeinde 40. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. W. Kalkman van Driebergen Herv. Wijkgebouw, Esdoomlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. G. Biesbroek van Vlaardingen n.m. 5.00 uur: ds. J. R. Cuperus Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde ImmanuëLkerk: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: ds. D. J. Vossers van Leiden De organist begeleidde zowel de trompet als de koren met grote ac curatesse. Het Zegvelds koperkwar- tet bestaande uit Jacob en Johan Burggraaf, Herman Hoogendoom, trombone en Bertus ter Steeg, bari ton gaven een prachtige bewerking van „Een vaste burcht is onze God”. De hervormde predikant van de Immanuëlkerkgemeente, dr. A. van Haarlem las afwisselend met koorzang, enkele bijbelverzen. Het programma dat om 8 uur begon was zo samengesteld dat het niet langer dan ongeveer vijf kwartier in beslag nam. De belangstelling voor deze geslaagde avond was niet bijser groot. Het Immanuëlkerkkoor dat zich na de ingebruikneming van de Im- manuëlkerk eerst goed heeft kunnen ontplooien heeft van haar grote vor deringen blijk gegeven. Het is te ho pen dat meer van dergelijke avonden worden gegeven. GEVRAAGD: om zaterdags voormiddags ons bedrijf schoon te houden. DRUKKERIJ VELDWIJK Oranjelaan 9, W’veen Gevraagd: dagelijks mee rijden Waddinxveen-Den Haag (tegen vergoeding). Aangeb.: dagelijks mee rijden Waddinxveen- Rot terdam. Telef. 01828-3422. Fantasie zelfsprekend is een roulatie tussen de leden gewenst. Hoogachtend, Kon. Wilhelminasingel 54. Ofschoon wij natuurlijk bijzonder ingenomen zijn met bovenstaande reacties hebben wij bijvoorbeeld van de politieke groeperingen in Wad dinxveen nog geen schriftelijke reac ties gekregen. Het formuleren van een standpunt voor een hele groep vergt nu eenmaal meer tijd dan de opinie van een enkeling. Voordat wij verdere stappen zullen gaan onder nemen laten wij dus eerst het woord aan de partijen, die er in de eerste plaats belang bij hebben dat de jeugdgemeenteraad er komt. Intus sen houden wij ons nog steeds aan bevolen voor individuele reacties. Naar vermogen zullen wij die voor eerst blijven plaatsen, zij het dan hier en daar beknot. Redactie. WADDINXVEEN Het heeft het eerste team van de tafeltennisver eniging Kwiek de laatste competitie wedstrijd niet meegezeten. Na aan vankelijk met 42 voorgestaan te hebben gingen de Waddinxveners in de thuiswedstrijd tegen Rosalia uit eindelijk met 46 ten onder. Kwiek 2 had weinig moeite met BOK en won met 10-0. Het is duide lijk dat dit team deze competitie een hartig woordje zal gaan meespreken in de hoogste regionen van zijn af deling. Het derde team was kansloos te gen ISS. De Waddinxveners moesten met een 2-8 nederlaag genoegen ne men. Kwiek 4 deed het veel beter tegen Gouda-Apollo. De jonge ploeg van de Gouwenaars bracht het slechts tot één overwinning (9 -1). Kwiek 5 heeft het ook niet best ge daan. GMF bleek veruit superieur en won dan ook met 8-2. Woningruil. Aangeb.: twee kamers met flinke keuken, drie slaapkamers en grote kelder. Gevr.: kleiner huis met 3 slaapkamers (liefst omg. brug of elders). Br. onder nr. k-27 aan het bur. van dit blad. Wat is twee jaar vlug om Misschien had u alweer bij de oogarts moeten zijn voor controle. Als u over- tijd bent, is deze adverten tie een herinnering die uw oogbelang beoogt. Wij ver zorgen graag uw nieuwe bril. ’Saton’, Opticien, er kend ziekenfondsleveran cier, Pr. Beatrixlaan 31 te Waddinxveen, tel. 3080. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey n.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerk: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Een jong echtpaar zoekt kamers in Waddinxveen of omgeving (spoed). Tele foon 01828-3250. zoekt met spoed voor bezorgen van haar weekblad in Zevenhuizen. WADDINXVEEN In de Ned. Herv. Immanuëlkerk werd door het koor van deze gemeente en het Woerdens kerkkoor en het Zegvelds koperkwartet zaterdagavond j.l. een zangavond gegeven. De Immanuël kerk leent zich uitstekend voor dit soort van evenementen. Aan het programma werkten ook mede Cock de Jeu, als solo-trompettist en de heer Arie Hardjjzer die het orgel be speelde. Het geheel stond onder lei ding van de dirigent de heer A. van Vliet, die eveneens dirigent is van het Woerdens kerkkoor. De heer Van Vliet komt alle eer toe voor deze ge slaagde zangavond. Hij wist precies wat er uit beide koren te halen viel. Kleiweg 27, GOUDA, telefoon 3212 heeft plaats voor een Het programma bevatte uitsluitend koraalmuziek van eenvoudige aard. De liederen werden bijzonder ver zorgd en correct ten gehore gebracht. De zuiverheid van de zang liet niets te wensen over en achter in de kerk kwam alles goed tot uiting en was het goed te verstaan. De dreigende eentonigheid van de koraalmuziek werd voorkomen door een trompetsolo met orgel van Han dels Adagio uit Concerto no. 3 opus 7 en het optreden van het Zegvelds koperkwartet. Bovendien werden er verschillende coupletten van de ko ralen door de aanwezigen meegezon gen. Wilt u nu eens iets exclu siefs in uw kamer op de muur? Vraag het ons! Di verse soorten grasweefsel, rollywood, suwide, rado- vinyl, behang enz. kunnen wij voor u plakken en aan brengen. Vraag advies bij Behangersbedrijf Hogen doorn, telefoon 2520. Leuk voor de kinderkamer Plak een kinderrand met versjes over het behang Uw kind zal hier plezier van hebben en bij Hogen doorn kunt u ze uitzoeken! Kabouters kosten 40 cent per gezette regel bij een minimum van vier regels, inclusief één regel vet gezet. Iedere regel vet extra 60 cent. Contractprijs op aanvraag. Brieven onder num mer 15 cent extra. Bewijsnummer 11 cent extra. Kabouters opgeven vóór dinsdagmiddag drie uur bij bet bureau van dit blad: Oranjelaan 9 te Waddinxveen, telefoon 01828-2238. WADDINXVEEN Aangiften: 9 t/m 15 november 1965 Geboren: Aldert Anne, z.v. A. A. Oomkens en T. J. van Vliet; Irma Theodora, d.v. W. T. J. Kers bergen en B. H. Opperman; Petronella Francisca Adriana Maria, d.v. F. C. T. M. van de Staak en P. A. Augustinus; Ard Jan, z.v. B. G. de Lange en C, M. Eekhof; Heico, z.v. S. T. Smit en P. Hempe- nius; Eleonora en Yvette, dochters van A. J. van Vugt en H. F. Top; Maartje Francina, d.v. W. Kobus en H. van Trigt; Aagje Johanna, d.v. D. Huurman en A. J. Sekeris. Ondertrouwd: J. W. Hoogendoom J. J. van den Akerboom; C. T. Vermeulen en G. A. A. Kleiweg Gehuwd: G. Boom en G. J. Hoogendoom. Overleden: Blonk, Pieter, oud 79 jaar; Asscheman, Corstiaan, oud 77 jaar; Bil, Cornells, oud 77 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte regenbroek; wit rek; gele stofjas; rode want; dubbele fietstassen; landmeter; blauwe want; katertje: sigarettenaansteker. Verloren: bruin suède kinderschoen- tje; blauwe glacé handschoen; zilver kinderarmbandje; kinder-portemon- naie met inhoud; damesfiets: blauwe jongenswant; rode portemonnaie met inhoud. Geboren: Wilhelmina Johanna, d.v. M. A. Boere en P. Beens. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: witte kinderwant, staaf lantaarn, ring met sleutels, blauw rode trui. Verloren: sleutels merk ’Cisa’, be- delarmbandje, kinderwant, gouden trouwring met inscriptie, tas met studieboeken, zwarte portemonnaie inhoud plm. 25 gulden. Inlichtingen postbureau te Reeu wijk, John Raedeckersingel 2, telef. (01829) 200, maandag t/m vrijdag tussen 9 en 12 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 11