I van en aan i Reeuwijk bieden sluitende ^begroting Bestuursleden gezocht bij Oranjevereniging PUROL 698.- Iq ƒ9.90 Prijsuitreiking Goveka 29 nov. a.s. Langspeelplaat Sint Nicolaas Grondbedrijf voor Moerkapelle Voordracht voor Hervormde jeugd Wachtverbod voor enkele straten Verbouwing van het raadhuis Bijeenkomst van N.C.V.B. Reeuwijk REEUWIJK De afdeling Reeu wijk van de Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft maandagavond een bijzonder geslaagde bijeenkomst gehouden in de Ichthuskerk. Na een korte openingstoespraak van me vrouw P. C. Enkelaar-Deur. Na het gebed en de meditatie volgde het voorlezen van de notulen van de vo rige vergadering door mevr. Brauns voerden de heer en mejuffrouw Douwstra het woord. Zij hielden een bijzonder belangwekkende inleiding over merkartikelen, waarbij zij ge bruik maakten van dia’s. Na de le zing werd een quiz gehouden, welke nogal wat aanleiding tot hilariteit gaf. Na de pauze droeg de bekende declamatrice Anne Holtrop enkele verzen voor. Mevrouw Enkelaar bracht aan het eind van de avond dank aan allen, die eraan hadden meegewerkt deze avond te doen wel slagen. Drukke dagen voor Sint Nicolaas Onderzoek naar behoefte aan bejaardenhulp Commissie voor Gezinsverzorging van de Hervormde Gemeente in Zeven huizen en Moerkapelle is bezig met een onderzoek naar de behoefte die er in beide gemeenten bestaat aan hulp aan minder valide of blijvend zeike bejaarden. Panden gesloopt Reinigingsrechten in de raad Raadsvergadering in Moerkapelle MOERKAPELLE Op woensdag avond 24 november a.s. zal de ge meenteraad van Moerkapelle om half acht vergaderen ten gemeente- huize. Op de lange raadsagenda ko men o.a. voorstellen voor tot het instellen van een grondbedrijf, een jeugdbrandweerkorps, verbouwing gemeentehuis, benoeming tweede gemeentewerkman, regeling positie gemeentegeneesheer, vaststelling reinigingsrechten, instellen van wachtverboden, verlenen van sub sidies enz. Oprichting van jeugdbrandweer Oudste inwoonster wordt zondag 93 In 1966 alleen het allernoodzakelijkste Films in Gouda Opheffing gaat niet door Goed idee! john h.hoogendoorn J. den Haag Kerkweg 189 Tel. 01828-2077 Waddinxveen ^D'XDptiek grammofoonplaten mr. opticien j. grit contactlensspecialist boortoestel practicus ófieciaaC yefadienfo AJ Pagina 2 wi - ’3 de Afdelings- manoeuvre RUWE HANDEN SCHRALE HUID BRILLEN BRILETUI'S CONTACTLENS- ETUI'S HOOR- APPARATEN oorhangers en hoorbrillen PRISMAKIJKERS MICROSCOPEN LOUPEN LEESGLAZEN BAROMETERS HYGROMETERS THERMO METERS JUNGHANS Kranenburg =^de Bruin Cijfers V erhogingen (gelukkig Te duur voor U Niet nodig Mevrouw 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 18 NOVEMBER 1965 3 6 5. 1 GEEF EEN GOUDA Kleiweg 80 ■■■•- 30 cm LP’s vanaf Gouwe 5 tel.3566 tel. (01828) 3003 REEUWIJK Tijdens een vorige week vrijdag in Rotterdam gehouden bloemschikwedstrijd heeft mejuffr. Coby Edelman uit Reeuwijk de eer ste prijs in de wacht weten te slepen. Coby Edelman werkt in een bloem- sierkunstzaak in Gouda. REEUWIJK De heer Roesoe uit de Van Goghstraat in Reeuwijk ving vorige week vrijdag in de Breevaart een snoek van 15.3 kilo. Het beestje had een lengte van 91 centimeter. ZEVENHUIZEN De onlangs ge houden collecte ten bate van de Na zorg BLO heeft 340,84 opgebracht. WADDINXVEEN De collecte, die een dezer dagen ten bate van Herwonnen Levenskracht werd ge houden, heeft 617,- opgebracht. k h P e K. TIENDEWEG 12 - GOUDA Telefoon 3033 (7 huizen vanaf de Markt) Kleiweg 108 - Tel. 6033 (naast Kleiwegbrug) ’s Maandags zijn de Opticiens de gehele dag gesloten. c 2 c c I 5 I l I h g F v c h d x c 1 Voor NUTTIGE GESCHENKEN en andere toebehoren COMBINATIES VAN BAROMETERS - THERMOMETERS en HYGROMETERS WADDINXVEEN De heer H. A. Kraneveld uit Waddinxveen slaagde vorige week aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het doctoraal exa men diergeneeskunde. MOERKAPELLE Op advies van het Verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten stellen B. W. de raad voor over te gaan tot de instelling van een gemeentelijk grondbedrijf, waarin alle door de gemeente aan gekochte gronden of nog aan te ko pen gronden zullen worden onder gebracht. Een grondbedrijf is vooral van belang om bij een toeneming van de omvang der diverse projec ten een zuiver administratief over zicht te verkrijgen van de kosten, op grond waarvan grondprijzen moeten worden vastgesteld, enz. WADDINXVEEN De bekende voordrachtskunstenaar Jan Oosten- velder uit Amsterdam komt op za terdag 20 november naar Waddinx veen, waar hij in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan zal spreken over het onderwerp: „De achterbuurt ontwaakt”. Deze voor dracht wordt gehouden in het kader van de Hervormde jeugdmeeting. De bijeenkomsten kunnen worden be zocht door jongens en meisjes vanaf 15 jaar. Aanvang 19.45 uur. REEUWIJK De begroting van de gemeente Reeuwjjk voor het dienst jaar 1966 sluit In een tijd waarin de meeste gemeenten, die in ongeveer dezelfde positie verkeren als Reeuwijk, hebben te kampen met tekorten van tonnen, zoniet miljoenen, heeft het Reeuwijkse gemeentebestuur een kracht toer verricht met het aanbieden van deze sluitende begroting. Het college van B. en W. waarschuwt in haar toelichting echter voor al te grote verheugenis, omdat de hen toegestane middelen nauwelijks meer dan instandhouding van de bestaande en het treffen van alleen de hoogstnood zakelijke voorzieningen zullen toestaan. GOUDA Markt 5 tel. 6465 WADDINXVEEN Kerkweg 133 ZEVENHUIZEN „Het bestaan van de Oranjevereniging Zevenhuizen hangt aan een zjjden draadje” schreven we in een van de vorige nummers. Dat z(jden draadje is na de vorige week gehouden buitengewone ledenverga dering weer een dikke draad geworden, maar niet dank zij het enthousiasme van de leden. Ondanks het enige en nogal aandacht trekkende agendapunt: „Opheffing van de Oranjevereniging Zevenhuizen” gaven slechts vjjf leden acte de présènce. Niet genoeg om op te heffen en niet genoeg voor de ver vulling van zeven opengevallen bestuursfuncties. Trouwens, slechts één van de vjjf bleek bereid in het bestuur zitting te nemen. MOERKAPELLE Vanavond zal de raad van Moerkapelle beslissen over de vaststelling van de reini gingsrechten, die door B. en W. zijn voorgesteld op 16 per jaar voor de eerste emmer en 10 voor iedere volgende emmer, alsmede een bedrag van 10 per kubieke meter voor on te halen groot vuil met een minimum van 20. Voorlopig komen 315 wo ningen in Moerkapelle voor de vuil ophaaldienst in aanmerking. Tegelijkertijd komt een voorstel ter tafel om de algemene politiever ordening zodanig te wijzigen, dat daarin het verbod wordt opgenomen dat men zich niet van huisvuil mag ontdoen op andere wijze, dan door middel van de gemeentelijke reini gingsdienst. Het verbod geldt niet voor schillen of resten van levens middelen. MOERKAPELLE Tijdens de vanavond te houden raadsvergade ring van Moerkapelle zullen B. W. de raad voorstellen voor bepaal de gedeelten van enkele straten een wachtverbond in te stellen. In de Dorpsstraat wordt het ver keer vooral in het gedeelte tussen Raadhuisstraat en Moer dij kstraat vaak gehinderd door aan twee zij den geparkeerd staande auto’s. Ten einde een vlotte doorstroming van het verkeer te bevorderen zijn B. W. van mening, dat voor dit gedeel te van de Dorpsstraat aan de oost zijde een wachtverbod van kracht moet worden. In de Wilhelminastraat en Emma- straat worden vooral op zondag zeer veel auto’s en soms aan weerszijde van de straten geparkeerd. Na af loop van de wedstrijden treedt vaak daardoor stagnatie op. In dit ver band stellen B. W. voor een wachtverbod in te stellen voor de oostzijde van de Wilhelminastraat en voor de westzijde van de Emma- straat. Bezwaren tegen deze wacht- verboden kunnen binnen dertig da gen worden ingediend in de vorm van een beroep bij de Kroon. Dat het filmpubliek van 1965 niet meer warm loopt voor bekende na men alleen, bewijst de film „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten”, die deze week draait in de Schouwburg. Het is een film vol on bekende grootheden, die ondanks de tamelijk ongelukkige titel (ook in het Engels) toch in vrij korte tijd een grote populariteit heeft weten te verwerven. Op de gehele dramatis personae komen we als bekende slechts de naam Gert Frobe tegen. Frobe speelde in de voorlaatste 007- film de rol van Goldfinger. Het is een verrukkelijke film ge worden. Niet alleen voor de liefheb bers van de aviatiek, die volop aan hun trekken komen bij de tot in de kleinste details gereconstrueerde vliegtuigen uit de beginperiode van de luchtvaart, maar ook voor de lief hebbers van goede humor. De regis seur van deze Twentieth Century Fox-productie, Ken Annakin, is erin geslaagd de bruisende, ongeremde Amerikaanse humor te mixen met de fijne, gevatte Engelse, waardoor hij iedereen voor zich heeft weten in te nemen. De luchtrace Parijs-Londen wordt uiteindelijk gewonnen door de En gelse luitenant Richard Mays, die zijn vriendinnetje Patricia, het doch tertje van de krantenmagnaat die de race heeft uitgeschreven, echter ver liest aan een andere deelnemer, de Amerikaanse cowboy Orvil Newton. Tal van andere buitenlandse deelne mers zorgen voor een Babylonische spraakverwarring en bovendien voor de nodige actie, als een groot deel van de vliegtuigen voor of tijdens de race aan een aantal kinderziektes blijkt te lijden. Na tal van avontu ren, die ook voor de nodige spanning zorgen, komt Mays eindelijk als eer ste in Parijs aan na een vlucht van 25 uur en 11 minuten. WADDINXVEEN In de veiling hallen van de groenteveiling van Waddinxveen zullen aanstaande za terdag zaterdag oefenwedstrijden worden gehouden tussen de handbal- teams van Vires et Celeritas, Dyna mo en Schutters. De heer N. Dirkzwager, voorzitter, bekende dat de opheffing eigenlijk alleen maar een afleidingsmanoeuvre is geweest. „We hebben de vereni ging nooit willen opheffen en we zullen dat ook zeker niet doen,” ver klaarde hij. Het bestuur gaat nu nogmaals en met verdubbelde ener gie op zoek naar geschikte kandida ten voor het bestuur en ook de beide wethouders C. Kreft en A. van Tol, die tijdens de vergadering aanwezig waren, zullen een goed woordje doen voor de Oranjevereniging. Naast de heren P. van Wensveen en C. Meyer heeft nu ook de heer A. Vente uit de Rozenstraat zich bereid verklaard in het bestuur zitting te nemen. Men heeft besloten het aan tal bestuursleden terug te brengen van negen op zeven, zodat er nu nog vier vacatures zijn. „We zouden graag zien dat er ook een aantal da mes in het bestuur komen,” zei de heer Dirkzwager. Hoe het ook zjj, binnen drie we ken wordt opnieuw een ledenverga dering belegd. Als het bestuur dan nog niet compleet is, zal het huidige bestuur althans voor een gedeelte MOERKAPELLE De postdui venvereniging „De Kapellevliegers” houdt op zaterdag 20 november aan staande in het Dorpshuis te Moer kapelle een tentoonstelling van post duiven. De keuring zal in de och tenduren plaats vinden. Het tekort aan financieringsmid delen bedoerg in 1965 190.000. Voor 1966 heeft men dit bedrag geraamd op ruim 600.000. Men heeft deze verbetering van bijna 67 procent we ten te bereiken door de nog te reali seren verkoop van gronden, die B. en W. een opbrengst van 1.020.000 doen verwachten. De gewone uitgaven voor de alge mene dienst bedragen voor 1966 bij na 2| miljoen, ongeveer hetzelfde bedrag als voor 1965 het geval was. De gewone inkomsten voor 1966 wor den geschat op 2..438.000 ruim twee honderdduizend gulden méér dan 1965. MOERKAPELLE B. W. vra gen de raad vanavond tijdens de te houden vergadering in principe een krediet van 250.000 te voteren voor de verbouwing en uitbreiding van het gemeentehuis, die in twee etap pes zal geschieden. In de eerste fase zal het gemeente huis aan de oostzijde gelijkvloers met 4.75 worden verbreed en er aan de noordzijde een ruimte ter grootte van 12.60 x 16.80 meter bijkrijgen, waarbij tevens een ondergronds ar chief en een ruimte voor een onder grondse bestuurspost in oorlogstijd. In een tweede fase zal het raad huis zelf inwendig een verbouwing ondergaan. Met de eerste fase is 170.000 ge- meoid, terwijl de verbouwing on geveer 80.000 gaat kosten. WADDINXVEEN Eén dezer da gen werden de resultaten bekend van de op 26 augustus jongstleden gehouden Goveka-tentoonstelling in Gouda. De prijzen zullen op 29 no vember worden uitgereikt in zaal Kunstmin aan de Boelekade te Gou da, aanvang 19.30 uur. Voor de afde ling Jongeren zullen de pryzen wor den overhandigd door mevrouw R. Vis-de Joode uit Waddinxveen. Wisselbekers werden onder meer aangeboden door de heer Ph. A. v.d. Breggen uit Waddinxveen voor de kampioen fokmerrie van het Gelder se type en door de afdeling Zeven huizen en Moerkapelle van de Hol landse Maatschappij van Landbouw voor de kampioenzeug Groot York shire en de kampioensgroep (groep van drie ooien, stammend van één vader). Prijswinnaars uit ons rayon zijn: J. v.d. Heuvel te Reeuwijk met Alie 31 als beste pink; G. Hofman uit Waddinxveen met een kampioenzeug Piétrain en een kampioen beer van hetzelfde ras. Bij de handwerkwed- strijden won mevrouw B. R. Vis-de Joode uit Waddinxveen in de afde ling vrij borduren een tweede prijs. Mevrouw W. M. van ’t Verlaat - de Vries uit Zevenhuizen werd winna res van een tweede prijs in de afde ling jongenspakjes. De wedstrijd in het maken van kaassaté’s en kaas- dips werd gewonnen door mejuf frouw H. Slappendel uit Reeuwijk. Mejuffrouw B. Ruitenburg uit Reeu wijk bleek een expert in het herken nen van klederdrachten (mutsen en kappen) en wist uit het veld van 38 deelneemsters de eerste prijs in de wacht te slepen. onderhoud van wegen, piasoevers, plantsoenen, sloten, enzovoorts weer grote offers vergen. aanblijven, maar van enige activiteit buiten het organiseren van de kin derfeesten op de koninklijke feest dagen kan dan geen sprake meer zjjn. De Zevenhuizenaren zullen het aan zichzelf te wijten hebben als er voor hen in de toekomst geen be hoorlijk georganiseerd koninginne- feest meer te vieren valt. De goede Sint gaat een drukke tijd tegemoet. Op zijn overbezette programma heeft hij echter nog wel tijd kunnen vrijmaken voor een be zoek aan de gemeente in ons rayon. Zevenhuizen is het eerste aan de beurt. Vergezeld van één van zijn Zwarte Pieten zal de goedheilig man aanstaande zaterdag 20 novem ber zijn entree maken in Zeven huizen. De Sint komt omstreeks drie uur per boot aan. Hij zal afmeren aan het Zuideinde. waar het fanfare corps De Kleine Trompetter klaar staat om hem met een serenade te verwelkomen, waarna de tocht naar het dorp zal worden aangevangen. Een week later, op zaterdag 27 november, komt Sinterklaas in Moerkapelle. Ook daar zal dan de Spaanse bisschop met het nodige eerbetoon worden ontvangen. De burgemeester in hoogsteigen per soon zal hem op het gemeentehuis ontvangen. Reeuwijk tenslotte zal Sint Nico laas op 4 december verwelkomen, ’s Morgens is er een ontvangst in het verenigingsgebouw door Vreugd voor de jeugd. Omdat de Sint na tuurlijk niet alleen voor de grote mensen komt, wordt in de eerste plaats een massale opkomst van de jeugd verwacht. ’s Middags brengt de goedheilig man een bezoek aan Reeuwjjk-dorp. Voorafgegaan door de muziekver eniging „Voorwaarts” uit Waddinx veen trekt de stoet naar het ver enigingsgebouw waar het feest zal worden voortgezet. stemd met betrekking tot de toe komstige rijksregelingen, die de ge meenten een - wat ruimere armslag zullen geven. Reeuwijk hoopt hier van in de toekomst ook een graantje mee te pikken. We hoeven ons overigens niet blind te staren op de prachtige be groting. De burgerjj zal aan de hand van de verhogingen van een flink aantal tarieven de gevolgen hiervan wel ondervinden. Aan de andere kant staan weer tal van noodzake- Ijjke collectieve voorzieningen op het programma. Kortgeleden werd met de bouw van 97 woningen een aanvang geno men. 220 krotwoningen staan op de nominatie om te verdwijnen, er is een nieuw plan voor de grond gele gen ten oosten van de Breevaart, er bestaat behoefte aan een zevenklas- sige christelijke school, een rooms katholieke en een openbare kleuter school. Het ontbreken van een gymnas- tiekaccommodatie is een handicap, die verbetering behoeft en verdiend. Zoals ieder jaar zal ook dit jaar het B. enW. van Reeuwjjk prijzen zich gelukkig als bestuurderen van een gemeente met haar relatief groot wegennet, de moeilijke bodemge steldheid en haar regionale taak op recreatief gebied totch een sluitende begroting te kunnen aanbieden. „Een sluitende begroting is in de huidige tijdsomstandigheden en on der de thans geldende regelingen de meest gunstige mogelijkheid om het minst gehandicapt te kunnen wer ken,” aldus B. en W. De gemeente lijke buikriem is behoorlijk aange snoerd geworden, zonder dat daarbij sprake behoefde te zijn van een ver keerde zuinigheid, die zich eventueel later zou kunnen wreken. Ook in de vorige jaren is gebleken dat een sluitende begroting wat meer armslag geeft. Zo dreigde de begro ting voor 1964 de goedkeuring van Gedeputeerde Staten te worden ont houden van wege een nadelig saldo van 160.000. Door een besnoeiing in de uitgaven en het opvoeren van de inkomsten kwam men tenslotte met een ’winst’ van negenhonderd gulden uit de bus. De gemeente is optimistisch ge- Indien er voldoende belangstelling bestaat hoopt de commissie hulp te kunnen gaan verlenen aan hen, die door ouderdom (tenminste 65 jaar) niet zelf meer in staat zijn voor zich zelf te zorgen. Het ligt niet in de bedoeling dat de hulp permanent is. Men kan bij voorbeeld 1 of 2 maal in de week voor hele of halve dagen hulp krij gen. Het is natuurlijk wel zo dat ge val voorgeval op urgentie wordt be keken en dat men pas dan besluit hoe frequent de hulp zal zijn. Het zal misschien nodig blijken een be jaardenhelpster aan te trekken. Bejaarden, die eventueel van deze hulp gebruik willen maken kunnen zich opgeven bij de heer C. van Erk, Dorpsstraat 18 te Zevenhuizen. super-a-matic Uit Europa’s grootste fabriek van wasautomaten volautomatische wasbehandeling zes was programma's beroemde Candy-filter, uit- nëembaar, dubbel beveiligd ovale trommel afmetingen 63 x 44 cm trillingvrije centri- fugewerking. CANDY In prijzen van 698.- 898,- 998.- 1098.- Dóórover valt toch te pratenHeel discreet en op prettige wijze wordt ditgeregeld. Kom eens bij ons langs! ZEVENHUIZEN Nauwelij ks drie weken geleden maakte burgemeester A. van ’t Verlaat in de raad bekend dat zou worden overgegaan tot sloop van de panden Dorpsstraat 85 en 87 en reeds deze week werden beide oude huizen met de grond gelijk ge maakt. Als het weer het toelaat zal het niet lang meer duren voordat men de lege plek geschikt heeft ge maakt voor een parkeerplaats, die 3e verkeerszorgen in de vaak overvolle Dorpsstraat weer een beetje zal hel pen verlichten. n.v. fovea centralis MOERKAPELLE B. en W. vra gen de raad om een krediet van 270 voor de bestrijding van de eerste kosten voor een op te richten jeugd brandweerkorps. Aan een dergeljjk korps hecht het college grote waarde, enerzjjds als voorportaal tot de vrij willige brandweer en anderzijds als jeugdwerk. B. en W. schrijven de raad, dat het vaak moeilijk is nieuwe leden voor de vrijwillige brandweer te vinden. Een jeugdbrandweerkorps kan de toetreding tot de vrijwillige brandweer op 19-jarige leeftijd sti muleren. Bovendien is een dergelijk korps ook van betekenis voor de stimule ring van het iets zelf doen en de ontwikkeling van het verantwoorde lijkheidsgevoel en het aankweken van een zekere teamgeest. De gemeente zal bij de oprichting moeten zorgen voor de nodige ver zekeringen, voor de kleding, uitrus ting en oefengelegenheid. Het hoofd van openbare lagere school, de heer R. Dewald heeft zich bereid verklaard als commandant van de jeugdbrandweer te gaan op treden. Hij heeft reeds enige cursus sen op het terrein der brandbestrij ding gevolgd. Voorts is het hem ge lukt hier en daar kleding en over tollige uitrusting tegen zeer lage prijzen te bekomen tot een totaalbe drag van 270. B. en W. verwachten verder dat de overige gemeentelijke uitgaven voor dit korps per jaar ongeveer 250,- zullen bedragen. LIEVE SCHAT natuurlijk wil ik graag met je mee, maar ik ben zó moe. De hele dag héb ik staan wassen en nu U behoeft niet moe te zijn en U het genoegen van een avondje-uit te ont zeggen I Er is voor U zoveel hulp. Wat denkt U bi jvoorbeeldvan eén automa tische wascombinatie? LX' REEUWIJK De oudste vrouwe- Ijjke inwoner van Reeuwjjk, me vrouw L. Boogaards-Blom, zal aan staande zondag 21 november, haar drieënnegentigste verjaardag vieren. Mevrouw Blom geniet een voortref felijke gezondheid en woont nog steeds in haar huis aan de Oud- Reeuwjjkseweg. Zij werd op 21 no vember 1872 in Nieuwkoop geboren. De oudste mannelijke inwoner van Reeuwijk is ook 93. Dat is de boom kweker Jan Edelman, geboren op 27 maart 1872 te Zwammerdam. Hij is het grootste gedeelte van zijn leven voor zichzelf werkzaam geweest en heeft nog steeds een eigen boom kweker sbedrijf aan de Schinkeldijk. De oude, krasse baas heeft nog altijd weinig moeite met het onderhouden van zijn grote tuin. Hij kweekt planten en bomen, wiedt onkruid en repareert wat er te repareren valt allemaal zelf en ziet nog geen enkele aanleiding er bin nenkort mee op te houden. te A j

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2