Drie in éen van en voor St. Nicolaas ABC SPEELGOEDEREN LEZING OVER RECLASSERING VOOR GEREF. MANNENVERENIGING Fra-Va-Ko’s een - bewezen voordeel van 50 gulden! SINT NICOLAAS WINKELACTIE IWONINGINRICKÏINOI Het persoonlijke geschenk waar U blijvendblij' mee bent Kerkweg 189 Waddinxveen J. den Haag Telefoon 01828-2077 iKleiwegzz Gouda iei.32121 Felle koude op Schiebroekveld Philips WARENHUIZEN FIT wint weer Morgen laatste dag inzenden St. Nicolaus Zwem bad actie Exclusieve KLEINMEUBELEN in stijl. J. van Schooneveldt: „Ontspoorde weer opnemen in maatschappij” letterpuzzel Pagina 3 Als U toch in onze zaak bent tegen zeer LAKE PRIJZEN Contact i vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDINGEN Tijd en geld Historie PHILIPS ^fel^smélr! Kra nenburg pde Bruin i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 18 NOVEMBER 1965 WADDINXVEEN REEUWUK St. Nicolaasgeschenken Zaterdag 18 december: Puzzelrit „Gouwe Rijders”. MOERKAPELLE ZEVENHUIZEN >er S Vonk Eikenlaan leplaan Waddinxveen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Voorts gaat van iedere bij de B.P.-pomp van de heer Rupke aan de Sniepweg getankte liter benzine nog steeds één cent naar het Zwembad. ’Zwembad- actie’ zegt een spandoek tussen twee benzinepompen. Zolang de pompen in actie zijn en de benzine uit de slangen stroomt, stromen de centen binnen voor het zwembadfonds. De firma N. Vink Zn, Es- doornlaan 1, geeft nog steeds 5 procent van haar omzet op heren-, dames- en kindercon- fectie, ook wanneer dat bij een van de groothandels in Rotter dam is gekocht op een intro- duktiekaart van de fa. Vink. WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het pro gramma: spaarkaarten gratis loterij meer een GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburgbioscoop: za. en zo. 15 en 19.30 uur, ma., di., wo. 14.30 en 20 uur: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten”. Cursus voor ouders van schoolgaande kinderen, Groene Kruisgebouw, aan vang 20.00 uur. Zaterdag 20 november: Uitvoering toneelclub O.D.I., in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Rankomst Sint Nicolaas, Zuideinde, omstreeks 15.00 uur. Vrijdag 19 november: Jubileumvergadering Ijsclub Zeven huizen (85 jaar), Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 10 december: Kunstkring Reeuwijk, Jazz-ensemble Theo Loevendie uit Amsterdam, ver- enigingsgebouw-brug, aanvang 20 uur Dinsdag 14 december: Ingebruikname nieuwe orgel Ich- thuskerk, concert J. J. van den Berg en Chr. Gem. Koor, aanvang 20 uur. Donderdag 2 december: Klaverjaswedstrijd in café Plaszicht, ’s-Gravenbroekseweg, aanv. 19.30 uur Zaterdag 4 december: Aankomst St. Nicolaas in Reeuwijk- brug, verenigingsgebouw, ca. 9.30 uur Tussen 14 en 15 uur aankomst in Reeuwij k-dorp. Zaterdag 11 december: Feestavond met kansspelen, Margriet verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Maandag 6 december: Laatste trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in de Unie, Kerk weg, aanvang 20.00 uur. Laatste inwisseling zegelkaarten Sint Nicolaasactie tegen loten, in de Unie, Kerkweg, 19.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 7 december: Trekking loterij Sint Nicolaasactie in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Zondag 28 november: Ontspanningsavond r.k. jongens, in r.k. verenigingsgebouw Burg. Troost- straat, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 30 november: Bejaardenmiddag, Herv. Wijkgebouw Esdoomlaan, aanvang 14.30 uur. Donderdag 2 december: Bromfietscursus in „De Paddestoel” Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in café de Sport, Kerk straat, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 4 december: Inwisselen zegelkaarten Sint Nico laasactie tegen speldjes of loten, in Geref. Verenigingsgebouw, van 14.30 tot 16.00 uur. Donderdag 16 december: Kerstzangavond Vox Jubilans en De Zangvogels (Feike Asma, orgel), Her vormde Kerk, aanvang 19.30 uur. Waardevolle Zaterdag 20 november: Duivententoonstelling „De Capelle- vliegers”, in het Dorpshuis. Woensdag 24 november: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 25 november: Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond, in het Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. Geregeld contact en zorg voor het bestaan tijdens de gevangenschap, geven vaak weer uitzichten in het leven. En daarop is het werk van de reclassering gericht, op de terugkeer van de man, de zoon en soms zelfs van de vrouw, in het gezin en in de maatschappij. Er moet weer een baan zijn voor de gestrafte en de band met het gezin moet weer her steld. Men moet zich n&ast de gestrafte medeburger plaatsen en zijn terug keer in het leven helpen bevorderen. „De ontsporing van zovelen in onze tijd moet ons doen zoeken naar de oorzaken,” aldus de heer Van Schoo neveldt, die de belangrijkste oorzaak vond: het gebrek aan voorlichting door de ouders van opgroeiende kin deren. WADDINXVEEN Een NSU-Prinz 4 reed zaterdagmiddag j.l. mee in de kleine Sint Nicolaasstoet op de rondgang door Waddinxveen. Met eigen ogen hebben de inwoners van Waddinxveen kunnen aanschouwen, dat de hoofd prijs van de gratis loterij, verbonden aan de Sint Nicolaas-winkelactie, een echte automobiel is. afbeeldingen respectievelijk van de hefbrug, politiebureau, gemeentehuis, monument, landbouwhuishoudschool, Brugkerk, St. Victorkerk, Immanuël- kerk, Geref. Kerk en Sint Nicolaas actie. Voor de tijden en data waarop de speldjes kunnen worden af ge haald, zie de Agenda. De criminaliteit is na de Tweede Wereldoorlog sterk toegenomen en vooral veel meer jeugdige personen komen met de rechter in contact. Naarmate de welvaart toeneemt wordt de begeerte naar meer luxe groter. „De ontsporing van zovelen, ook uit onze kringen, is voor ons een roepstem om het getroffen gezin met raad en daad bij te staan,” zei de heer Van Schooneveldt. SchiebroekFit 24. Het koude weer heeft er voor gezorgd dat deze wedstrijd in een bijzonder hoog tem po werd gespeeld. Men begon pas om half vier, zodat het zonnetje, dat zaterdag nog even heeft geschenen al bjjna weer verdwenen was, toen de spelers het veld betraden. Vrij wel direct na het begin zorgde Wie- linga van Fit voor de openingstreffer met een fraai afstandsschot. Het duurde wel even voordat Wie- lenga de tweede treffer opzijn naam zou brengen. Nog voor de rust zag Schiebroek kans de stand op 1-2 te brengen. Na de ’warming-up’ van een kopje thee werd het spel hervat. In de vijfde minuut van de tweede helft vergrootte een doelpunt van Kroes de Waddinxveense voorsprong tot 31. Fit dacht nu een gewonnen wed strijd te spelen maar moest nog flink uitkjjken toen de gastheren dertien minuten voor het einde hun tweede loofde nog even echt spannend te doelpunt maakten. De wedstrijd be- worden maar P. Verheul maakte aan alle illusies een einde en zorgde voor de vierde Waddinxveense treffer van deze middag. voor [SS3S1 naar - r Donderdag 18 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 19 november: Jubileumuitvoering Muziekvereni ging „Voorwaarts”, Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in De Unie, Kerkweg, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 20 november: Feestavond NKV, r.k.-verenigingsge- bouw, Burg. Trooststraat, 20.00 uur. Inwisselen zegelkaarten Sint Nico laasactie tegen speldjes of loten, in Geref. Verenigingsgebouw, van 14.30 tot 16.00 uur. GOUDA: Markt 5, tel. (0 1820) 6465 Gouwe 5, tel. (0 18 20) 3566 WADDINXVEEN Passage 133, tel. (0 1828) 3003 Vrijdag 19 november: Propaganda-avond Volksonderwijs in verenigingsgebouw-brug, aanvang 19.30 uur. WADDINXVEEN De heer J. van Schoonveldt, reclasseringsambtenaar uit Rotterdam, sprak maandagavond voor de Gereformeerde Mannenvereni ging over het onderwerp: „De protestants-christelyke reclassering”. Op zeer bevattelijke wijze zette de heer Van Schoonveldt in zijn causerie de werk wijze van de reclassering uiteen. Dinsdag 21 december: Kerstconcert door muziekvereniging ’Concordia’ en dameskoor ’Onver moeid Vooruit’ m.m.v. Ria Broer (concertpianiste), in het Geref. Ver enigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Vandaag is het de laatste dag, waarop u de oplossing van de Sint Nicolaas letterpuzzel uit onze krant van vorige week kunt inzenden. In de adver tenties in die krant stonden 35 letters op hun kop, die samen een slagzin van vjjf woorden vormden. Het actiecomité voor de Sint Nicolaas-winkelactie ’65 heeft voor de winnaar van deze slag- zinpuzzel een dames- of heren rijwiel als hoofdprijs beschik baar gesteld. Het Weekblad voor Waddinxveen/Weekblad Hollands Hart voegt daaraan nog een groot aantal boeken- bonnen toe in waarde varië rend van 7,50 tot 1,50. Schryf de door u uit de let ters samengestelde slagzin op een briefkaart en adresseer deze aan WEEKBLAD/PUZ- ZELKRANT, Oranjelaan 9 te Waddinxveen. Inwoners van Moerkapelle kunnen hun op lossing ook afgeven bij Boek handel Van Marie, Dorpsstraat 32 te Moerkapelle. De briefkaarten met de slag zinnen dienen uiterlijk morgen, vrjjdag 19 november in ons be zit te zijn. De uitslag en de namen van de winnaars wor den gepubliceerd in onze krant van 25 november. Deelname aan deze puzzel wedstrijd staat open voor iedereen. Op het gebied van de reclassering zijn vier instellingen werkzaam. De oudste daarvan is de Nederlandse Vereniging tot Reclassering, dan de rooms-katholieke reclasseringsver- eniging, het Leger des Heils en als laatste kwam de Protestants-Chris- telijke Reclasseringsvereniging. Na het voorlichtingsrapport komt de na zorg voor het gezin, dat vaak in gro te moeilijkheden komt te verkeren waardoor vele huwelijken dreigen te stranden. Ook aan de sexuele voorlichting mankeert in deze samenleving veel Verder noemde de spreker: de exces sen op afbetalingsgebied, die een fu neste uitwerking hebben op het evenwicht in het gezin. De reclassering kent naast de be ëdigde ambtenaren veel vrijwillige medewerkers, die in vertrouwelijk contact blijven met de voorwaarde- De catalogusprijs van deze Philips radio is 4* g INDERDAAD JE 3 7 Voor dit toestel van zeer bijzon dere kwaliteit betaalt Unöslechts 209.- Dinsdag 23 november: Sint Nicolaasmiddag, winkeliersver eniging, in verenigingsgebouw Oud- Verlaat, aanvang 15.00 uur. Woensdag 24 november Sint Nicolaasmiddag, winkeliersver eniging, Hotel Vos, aanvang 15.00 uur Donderdag 25 november: Sint Nicolaasmiddag, winkeliersver eniging, Hotel Vos, aanvang 15.00 uur Vrijdag 26 november: Sint Nicolaasmiddag lagere scholen, in Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 27 november: Sint Nicolaasmiddag N.V.V., in Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 4 december: Sint Nicolaas-klaverjaswedstrijd, in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 december: Sint Nicolaas-middag voor de jeugd van wsv SDS, in clubgebouw Lange Zijde, aanvang 14.30 uur. lijk in vrijheidgestelden en hun ge zin, zolang de proeftijd duurt. „Dit werk vraagt veel geld en veel tijd, maar het is heerlijk, wanneer een gestrafte weer wordt geaccep teerd door zijn omgeving en een nieuwe toekomst kan opbouwen met een levensles achter zich,” besloot de inleider. Vele vragen werden nog gesteld over de selectie in de gevangenissen, de levenswijze aldaar en het systeem van zogenaamde „open gevangenis sen” en over het werk van de psy chiaters. Op al deze vragen ging de heer Van Schooneveldt uitvoerig in. Bijeenkomst Hervormde Jeugdmeet- ing, Hervormd Wijkgebouw, Esdoorn- laan, aanvang 19.45 uur. Woensdag 24 november: Bijeenkomst Vrijzinnig-Protestantse Vrouwengroep, „Efficiëncy in de huishouding”, Prinses Beatrixlaan 50, aanvang 20.00 uur. Gecombineerde bijeenkomst van de Geref. gespreksgroep „Evangelie en Opdracht” en de Jonge Kerk-groep Tmmanuëlkerk’, in de Immanuëlkerk Pr. Beatrixlaan, aanvang 20.00 uur. Donderdag 25 november: Bromfietscursus in „De Paddestoel”, Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Raadsvergadering, Gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in café de Sport, Kerk straat, aanvang 20.00 uur. Vrydag 26 november: Toneelavond Culturele Kring, Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. Zaterdag 27 november: Inwisselen zegelkaarten Sint Nico laasactie tegen speldjes of loten, in Geref. Verenigingsgebouw, van 14.30 tot 16.00 uur. loog eoj- Bij aankopen wordt voor iedere gulden één winkelactie-zegel ver strekt. Spaarkaarten voor de winkelactie gratis verkrijgbaar bij alle deel nemende winkeliers. Op iedere kaart gaan 25 zegels. Inwisselen van de spaarkaarten voor speldjes (twee speldjes voor iedere volgeplakte kaart) op za terdagen 20 november (overmor gen), 27 november en 4 december van 14.30 tot 16 uur in het Geref. Verenigingsgebouw, tionsstraat. B Inwisselen van de voor loten voor de (hoofdprijs een auto) op dezelfde data en uren, alsmede op maan dagavond 6 december van 19 tot 20 uur in De Unie aan de Kerk weg. B Inlevering van spaarkaarten (met naam en adres) voor kleine geld prijzen voor de trekking diezelfde avond op 19 (morgenavond) en 25 november, 2 en 6 december, vóór 6 uur ’s avonds afgeven bij de firma’s Van der Linde, Dorps straat 38, Van Mourik, Kon. Wil- helminaplein 9, Den Haag v.h. Sa- ton, Kerkweg 189, Van Pinxteren, Zuidkade 157 en Ringelenstein, leplaan 71 - 73. B Géén zegels worden gegeven op brood, melk en benzine. Op ta baksartikelen alleen van 29 no vember tot en met 4 december. B Koopavonden van 29 november tot en met 3 december tot 21 uur. Woensdagmiddag 1 december zijn alle winkels open. aan de Sta- Hij wijdde uit over de historie van het werk der reclassering, dat eigen lijk eerst na 1945 goed op gang kwam. „Nu wordt niemand veroordeeld, zonder dat eerst voorlichtingsrapport over de achter gronden van een vermogensdelict of een zedenmisdrijf bij de rechtbank is uitgebracht,” aldus de heer Van Schooneveldt. Om mee te doen aan die loterij be hoeven op bepaalde zaterdagmidda gen (zie Agenda) alleen maar volge plakte zegelkaarten met de zegels van de St. Nicolaaswinkelactie wor den ingeleverd. Voor iedere zegel- kaart één lot. Op 7 december weet u dan, of u de gelukkige winnaar bent van deze auto ter waarde van 4650 of van één der tien geldprijzen van honderd gulden. Wie minder risico wil nemen, kan ook meedingen naar de kleinere prij zen van vijf, vijftien en vijfentwintig gulden, alsmede één prijs van hon derd grilden, die op vier verschillen de avonden worden uitgeloot. Voor de eerste maal is dat morgenavond. Mits u de volgeplakte zegelkaarten voorzien van uw naam en adres maar vóór zes uur hebt ingeleverd bij een van de adressen, die u elders in deze krant in het rubriekje „Sint Nicolaas winkelactie” vermeld vindt. Tenslotte is er nog de mogelijkheid om de volgeplakte zegelkaarten in te wisselen tegen de zwaar verzilverde en unieke Waddinxveen-speldjes. Voor iedere zegelkaart twee speldjes naar keuze uit de serie van tien met ruime programmakeuze (FM- band, lange- en middengolf). prachtige klank door dubbelco- nus-luidspreker radiokompas voorsforingsonderdrukkingen ide ale afstemming aansluitingen voor grammofoon en extra luid spreker mooie halfmatte note- houten kast (Afm.24 x 43 x 20 cm). naar v ■K wis

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3