Weekblad Pnzzelcompetitie no. 8 Zuster '1 Pensioen in zicht, Ook astma is een volksziekte PRACHTIGE REPRODUCTIES It a p p i e en de automatische stuurman Weekblad voor Waddinxveen handig boekje vol goede suggesties 20 jaar geleden: Boekh. Veldwijk Oplossing en uitslag no. 6 (4 november Puzzelprijzen Pagino 6 i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 18 NOVEMBER 1965 V MODERNE KUNSTKAARTEN (wordt vervolgd) 30 MARGUERITE LEES Passage, Waddinxveen Niet minder dan achthonderddui zend mensen in Nederland lijden aan astmatische ziekten. Dat aantal staat geljjk met een bevolking als die van Amsterdam. En dat betekent ook, dat op iedere vijftien Nederlanders er één door deze ziekte wordt gehin derd. Daarom wordt ook in Waddinx veen tussen 18 en 24 november a.s. de kollekte gehouden van het Neder lands Astma Fonds. De opbrengst van deze inzameling komt mede ten goede aan astma-patiënten uit deze gemeente. Jaarlijks worden vele, vooral jeugdige patiënten in een in richting voor astmabestrijding be handeld. Kappie hield op dat ogenblik een taxie aan. „Naar de Lutje- wierderweg nummer 2,” zei hij, in de wagen stappend. „Is dat niet het adres van pro fessor Notterkrakr ,de uitvinder?” vroeg de chauffeur. „Ja, ja,” antwoordde Kappie on geduldig, „schiet nu maar op, en een flinke fooi als je snel bent KAPPIE 9. Blazend als een natte kat rende de Maat van het stuurrad weg. „Ik wil er uitjammerde hij, „ik wil niet meer reagerenMaar tussen al die apparaten kon hij de uitgang niet vinden en tot over maat van ramp kreeg hij van één der machines nog een electrische schok, die hem in de richting van het plafond deed springen. „Kijk,” zei Knokemeyer, terwijl hij de geplaagde man weer naar 60. koers, 64. Russ. schiereiland, 66. voorv. voor azijnzure stoffen, 68. mo- toraces, 69. gemeentelijke universi- teit, 70. Veren. Naties (afk.), 73. oude maat, 74. getij. Wie het diagram geheel heeft in gevuld mag het bovenste deel er af knippen en de hokjes van no. 22 af op een briefkaart plakken. Wie slechts een deel kan oplossen stuurt dat gedeelte in en kan daarmee nog enkele punten verwerven. Op uw in zending dient duidelijk vermeld: Abonnee op Weekblad voor Wad dinxveen (ook voor abonnees op het Weekblad Hollands Hart). Een kruiswoordraadsel oplossen? Dat is geen kunst. Een kruiswoordraadsel makendat is pas puzzelen. En dat kunt u, als u even op weg wordt ge holpen. Want alle begin is moeilijk, maar met een handleiding er bij kan iedereen meedoen. Wij geven u een leeg diagram. We zeggen er bij, dat u er 41 (eenenveertig) zwarte hokjes in moet plaatsen. En we geven u zelfs ook nog de omschrijving van de woorden die u in dit diagram kunt invullen als u de zwarte hokjes op de juiste plaatsen terecht laat komen, namelijk daar waar een woord ein digt en voor een ander woord begint. U zult zien, dat het meevaltVooral als u met 1 t/m 15 verticaal begint. Wie het diagram op tijd inzendt en volgens de voorwaarden handelt, kan ditmaal tenminste 1 en ten hoogste 8 punten verdienen, ongerekend event, extra punten voor een originele oplossing van de opgave. En wie wil er nu - in het heetst van de strijd - geen acht punten bij verdienen? Het verloop van deze competitie leert, dat er nog altijd verschuivingen plaats vinden en de standen steeds wisselen... Zelfs nieuwkomers met goede inzendingen springen er aardig in. Een aantal koplopers is teruggevallen. De strijd wordt spannend. Kies uw woorden uit andere bete kenissen of afkortingen voor: van links naar rechts: 1. fijne bakkerszaken, 16. gelijk, 17. Spaanse uitroep, 18. haaksteek, 19. Amerikaans (afk.), 20. dief, 21. elec- trotechnisch (afk.), 22. zeldzaam, 25. dwaas, 26. taal, 28. soort noot, 30. trots, 32. pluimveeprodukt, 33. klein wild, 35. goud (Fr.), 36. naam van ri vier, 38. kookgerei, 39. tegen, 41. spoorwegmij, 42. opstootje, 44. orden telijk (afk.), 45. windrichting (afk.), 47. vrouw, 48. ondervraging, 51. gra vure, 52. plaatsbepaling, 53. herhalen, 55. muzieknoot, 56. bouwval, 58. koel- wagentje, .60. vriend (Fr.), 61. in houdsmaat, 62. zuivere teelt (afk.), 63. deel v. d. Rijn, 65. luisterrijk, 67. verdieping, 70. sowjet-unie, 71. die renroep, 72. paardmensen (myth.), 75. ja (Sp. en It.), 76. armholte, 77. grond. van boven naar beneden: 1. deel van Gelderland, 2. Duitse afk. voor n.v., 3. handwerkonderwijs, 4. kamermeisje, 5. oud-nederl. maat, 6. 20ste letter, 7. kruin v. d. boom, 8. Spaanse hertog, 9. keelaandoening, 10. elfde letter, 11. oud-nederl. maat, 12. stad in Limburg, 13. koud nage recht, 14. muzieknoot, 15. schoonste, (met die 15 woorden bent u een heel eind op weg!) 23. tijdsbepaling, 24. verslagen (afk.), 26. Fries (afk.), 27. de onbekende, 29. in orde (afk.), 31. verkorte meisjesnaam, 34. zangvogel, 36. winters genoegen, 37. niet dood, 39. hechtenis, 40. belangstelling, 41. vistuig, 43. opscheppen, 44. deel v.e. klederdracht, 46. stad in N.-Brabant, 49. zangnoot, 50. tweeklank, 53. het romeinse rijk (afk.), 54. autokente- ken, 57. beschermde vogel, 59. indien, het stuurrad terugvoerde, „dat komt ervan. Blijft u nu rustig hier staan, zoals afgesproken, dan kunnen we met de proeven ver dergaan. Wat krijgen we nu, professor?” „Reacties op stormvlagen en blikseminslag,” antwoordde pro fessor Notterkrakr. De Maat sloot de ogen en wachtte in doffe be rusting af, wat hem verder zou overkomen. „Was Kappie maar hier,” kreunde hij.' o Het was niet bepaald weer om te picknicken op die dag, in december, waarop Martine Delamere haar auto bij het park deed stilstaan en met haastige, verlangende stappen over het koolaspad tussen de ijzeren hekken doorliep. De vijver was een beetje bevroren. Twee zwa nen zwommen aldoor roiid in een stukje grijs water, dat zij open hielden. Het gras was berijpt, de muur- bloemplanten zagen er armetierig uit. Er zat een jonge man, zonder hoed, met donker haar, op de bank die een boterham met veel korsten deelde met een heleboel mussen en een roodborstje. Achter hem zaten goudvinken in het bosje en een merel op het gras trachtte moed te verzamelen om deel te nemen aan het feest. Martine aarzelde net als de merel; toen vloog de vogel weg bij een geluid, dat zij maakte en de jonge man draaide zijn hoofd om. ogen. „Dat ziekenhuis werkt op je zenuwen,” zei Jim. En toen vroeg hij, terwijl hij een beetje rood werd: „Heb je nog wel eens nagedacht over - je weet wel waar over? Je hebt het maar voor het zeggen en we knijpen uit en trouwen.” „Niets daarvan,” zei Lucy flink. „Als ik trouw, dan wordt het een fatsoenlijk huwelijk met bruidsmeisjes. En dat duurt nog lang, Jim Sanders.” Haar kleine kin ging de lucht in. „Zuster Gracia stelt vertrouwen in me. Zij heeft gezegd, dat ik een goede verpleegster zal worden en ik ben van plan te tonen, dat zij gelijk heeft. Ik maak mijn opleiding af en haal mijn diploma voor ik aan trouwen denk. Wat zuster Mawte betreft, zij is de laatste dagen erg rustig en gedwee en na Kerstmis behoef ik geen orders meer van haar te krijgen, want dan heb ik drie maanden nachtdienst.” „Drie maanden,” zei Jim tragisch. „Wat zijn nu drie maanden? Ik was er vroeger bang van. Ik ben niet erg dapper in het donker en zij eten op rare tijden en slapen ook op rare tijden. Maar nu zal ik, als ik zenuwachtig ben, er aan denken, dat jij ook dienst hebt - op één van je lange nachtelijke toch ten. En dat betekent in zekere zin, dat ik altijd bij je ben.” „Altijd,” zei Jim en het klonk als een plechtige belofte. Ze waren nu buiten de stad en reden langs muren en kale doornstruiken. De velden waren winters, maar tussen de dode takken vertoonden zich het levendige, glanzende groen van de klimop. „In elk geval,” zei Jim, „komt je verplegerij je goed van pas, als we zelf kinderen hebben.” Lucy had zich omgedraaid om Patsy op de bosjes te wijzen. Zij zei: „Nu op het ogenblik is het ook nuttig. Stop eens gauw.” Patsy was wagenziek. Een mooi begin voor hun uit stapje. Het ’magische vierkant’ van twee weken geleden was kennelijk niet zo moeiljjk als de landelijke puzzelre- dactie zich had voorgesteld. Ruim dertig lezers van ons blad bleken een goede oplossing te hebben ingezon den en behaalden daarmede vijf punten. Aangezien het niet mogelijk is alle namen te publiceren, hebben wij het lot laten beslissen aan wie deze week een boekenbon van 1,50 ter aanmoediging zullen toezenden: F. W. de Bas, Jan Dorrekenskade 80, Waddinxveen, J. v.d. Helden, Dorps straat 20, Moerkapelle, M. Verkade- Hofman, Jan Dorrekenskade 50, te Waddinxveen en M. van Leeuwen, Bloemendaalseweg 65, Gouda. (Deze laatste inzendster behaalde door de originaliteit van de oplossing één punt extra.) De oplossing was als volgt: ageet etage; geënt tegen; gaten agent; enige genie; tenen enten. Een doelmatige bestrijding van deze volksziekte is alleen mogelijk met steun van het gehele Neder landse volk. Vaak moeten astma-pa tiënten vechten voor hun adem. Een bijdrage van anderen kan verlichting brengen. Aldus kon uit een anagram een ’magisch vierkant’ worden verkregen en wie het tovervierkant volledig in zond, volgens de voorwaarden, ver wierf de vijf uitgeloofde punten. Per fout werd één punt afgetrokken. Ongelooflijk, dat zelfs uit zo’n let- terpuzzel nog oorspronkelijke ideeën ontsproten... Er werden niet alleen zinnen en gedichten meegestuurd waarin de gevonden woorden weer werden gebruikt, maar bovendien plakten enkelen nog de ’agent’ in foto ’tegen’ de ’etage’ en wisten zij als een ’genie’ een bloem in een steel te ’enten’... „Hallo,” zei Martine. „Misschien droom ik,” zei hij voorzichtig. „Stemmen houden je voor de gek. Je denkt, dat je hoort en het is alleen je herinnering... En je bent niet dichtbij genoeg om je parfum te ruiken.” Zij kwam naderbij. „En nu „Heerlijk,” zei hij met niet geheel vaste stem. „Mis schien kun je op een punt komen, waar ook parfums je voor de gek houden.” „Ik durf nog dichterbij te komen,” zei Martine, „zodat je mijn gezicht kunt aanraken.” Zij ging op het andere eind van de bank zitten. Hij bewoog zich niet, maar na een ogenblik zei hij met rustige, zachte stem! „Zij heb ben dus in orde gemaakt, waar je zo bang voor was?” „Ik ben weer mooi,” zei Martine. Zij zei het geksche rend, en lachte en haar stem brak. „Ik wou dat ik dood was. Wat heeft het voor zin mooi te zijn, als het niet belangrijk is voor - voor een bepaalde persoon? Wat heeft het voor zin?” „Daar heb ik over nagedacht. Ik geloof, dat het geen zin behoeft te hebben. Alleen maar mooi zijn - als een bloem - in de wereld zijn, en mooi zijn, moet voldoende zijn. Vraag het niet aan mij. Vraag het aan de bloemen, die ik kan ruiken.” Martine keek naar de armoedige, door de vorst ge schonden polletjes in de border - te vroeg opgekomen en ten dode opgeschreven. Misschien was het toch de moeite waard. Zij was hier in een impuls gekomen, vol zelfbeklag. Zij moest iemand vertellen, hoe nobel zij geweest was, door een man de vrijheid terug te geven, die haar trouw was gebleven; hoewel hij niet van haar hield. Toen zij in het donker lag, helemaal in verband ge wikkeld in de kliniek in Londen, had zij veel tijd gehad over deze dingen na te denken; om op een instinct te vertrouwen, dat afgestompt was door misbruik en slechts weer herleefde als je er blindelings op vertrouw de. David had erg zijn best gedaan; hij was bij haar geweest toen zij hem het meest nodig had - geduldig, beheerst, sterk, alles wat een toegewijde verloofde be hoorde te zijn. Maar hij had haar niet misleid. Zij had heel dikwijls geweten, dat zijn gedachten heimelijk in het ziekenhuis vertoefden. En toen hij terug was gegaan, had zij het uitgevoch ten - alleen. Het ziekenhuis zou altijd de eerste plaats innemen. Dat was iets, waar haar trots heftig tegen in opstand kwam. Zij moest de eerste plaats bezitten in het hart van een man. Zij had David aan zijn belofte kunnen houden. Zij hadden kunnen trouwen en voor de buitenwereld goed toneelspel te zien gegeven. Maar onder de oppervlakte zou het een hel betekenen. Deze morgen, op weg naar huis, had zij hem geschre ven, en bekend, dat zij altijd geweten had, hoe het on- (wordt vervolgd) Vrijdag 23 november 1945: Donderdag 22 november kwam de nood-gemeenteraad na een onderbreking van bijna vijf jaar in vergadering bijeen. De laatste zitting werd gehouden op 1 augustus 1941. De aanblik van deze vergadering was heel anders dan vroeger. Niet alleen omdat we met verschillende nieuwe raadsleden om de tafel geschaard zaten, maar ook de voorzitter en de secretaris zijn niet meer dezelfde als vroeger. Grote veranderingen dus. Uit de rede, die de fungerende burgemeester, Albarda, uit sprak citeren wij: „De financiële positie van deze welvarende gemeente is nog steeds gunstig te noemen, al zijn dan ook in het afgelopen dienstjaar de baten van gas en electriciteit tot nadelige sloten van respectievelijk 40.000 en 10.000 geworden. De gemeen- teschuld is te verwaarlozen. Maar wanneer aanstonds de kosten van de oorlog en die der bevrijding bekend worden, vervult het mij met de groot ste zorg, hoe de wetgever de gemeenten zogenaamd door de molen zal laten gaan en tot bezuinging zal nopen. Eenmaal was ik burgemeester van een zogenaamde gesaneerde ge meente, ik kan u verklaren het was vreselijk, dodend voor elk initiatief en ontstellend voor hen, die jarenlang de gemeente met de uiterste zuinigheid een dienst hoopten te bewijzen. Ten aanzien van de autonomie der gemeenten ben ik dan ook voor de naaste toekomst wei nig hoopvol gestemd. En laat ons eerlijk zijn het kan wel licht voorshands ook nog niet anders, maar moge het dan wel zo zijn dat wij met respect tot onze eventuele controleurs op kunnen zien. En vooral dat de bewoners van de plattelandse gemeenten niet om financiële redenen zich tekort zien ge daan in vergelijking tot de stedelingen.” I. ƒ500,- èn het landelijk kam pioenschap voor degene die in totaal het hoogste aantal punten verwerft uit ALLE opgaven. 2 t/m 10. In volgorde van het aantal punten keuze uit een draag baar radiotoestel, div. luxueuze serviezen, Delftsblauwe vazen, een dameshorloge, een herenhorloge en een fondu-pan. II. Onze speciale rayonprys, be staande uit ƒ50,- (in waardebon nen) voor de beste puzzelaar(ster) onder onze lezers. 12 t/m 25. Voorts loven wij ter aanmoediging elke week een L.P.- grammofoonplaat uit voor de in zender die het HOOGSTE aantal EXTRA punten verwerft voor een enkele oplossing van de opgave voor die week, alsmede enkele kleinere prijzen. Ook d’ ouderdom biedt levensvreugd Zjj ’t weer een and’re dan de jeugd ’t Is niet over d’ avondschemering verdwijnt Dat ons de sterrenflonkering verschijnt. Met deze strofe uit een gedicht van een Amerikaanse poëet adviseert het Gezins Begrotings Instituut uit Rotterdam in haar uitgave: ’Pensioen in Zicht’, een boekje dat onlangs verscheen, de volwassen Nederlan ders voor wie het pensioen al in zicht komt, vooral niet tegen ouder dom op te zien. Het G.B.I. schrijft: „In vroeger tijden was de ouder dom voor vele mensen een heel wat triester zaak dan nu. Er zijn nu veel meer pensioenregelingen en er is voor allen het AOW-pensioen. Er wordt steeds meer voor bejaarden gedaan: voor hun huisvesting, voor passende bezigheden, voor dienstver leningen, voor him medische verzor ging. Nog lang niet alles is volmaakt, maar er wordt hard aan gewerkt. Het is een prettig vooruitzicht voor diegenen die al wel eens denken aan de tijd dat zij gepensioneerd zullen zjjn. Het is goed aan die pensione ring te denken, niet als een schrik beeld, maar als een fase in het leven, die de nodige voorbereiding vraagt.” Met de uitgave van „Pensioen in Zicht” heeft het G.B.I. een handje willen helpen bij het maken van die voorbereidingen. Als financieel voor- lichtingsinstituut (het GBI werd door de gezamenlijke bondsspaarbanken opgericht) besteedt zij in het boekje uiteraard de meeste aandacht aan de materiële zijde de van het met pen sioen gaan. Voor velen brengt de 65-jarige leeftijd een vermindering van finan ciële mogelijkheden met zich mee. Het boekje doet om die terugslag zo goed mogelijk op te kunnen vangen enkele bijzonder goede suggesties aan de hand. ’Pensioen in Zicht’ is verkrijgbaar aan de loketten van de Bondsspaar banken voor 75 cent. „Ik zal het natuurlijk met mijn neef moeten bespre ken. De straf van de ouderdom is, dat een of andere jongeman zonder enig begrip van zaken zich altijd ge roepen voelt dingen voor je te regelen... En het heeft geen zin erop te wijzen, dat hij zichzelf helemaal in de moeilijkheden heeft gewerkt...! Ik neem aan, dat u di rect kunt komen?” Gracia greep de gelegenheid dankbaar aan. Zij legde uit, dat zij met een maand moest opzeggen. Juffrouw Finchley was helemaal niet uit het veld geslagen. Wat was nu een maand? Zij had het al zeventien jaar met Ellis uitgehouden... „Ik zal haar de rest van mijn leven moeten slikken. Zij kent de inhoud van mijn testament en niets zal haar ertoe brengen ontslag te nemen.” Weer die ver bijsterende glinstering in de slimme, ingezonken oude ogen. „Maar we werken op eikaars zenuwen, Ellis en ik en het wordt tijd, dat ik een verpleegster krijg, die haar op haar plaats zet. En die mij op mijn plaats zet!” Toen Gracia een vraag over haar huidige werkkring beantwoordde, werd de oude dame plotseling zwijg zaam. Haar ogen waren zeer onderzoekend en zeer nieuwsgierig. „Ik veronderstel, dat de directrice u een getuigschrift zal geven!” „O, ja,” zei Gracia snel. „Maar... Wel, u begrijpt, dat ik niet naar haar toe wil gaan voor ik zeker ben van een betrekking. Ik denk, dat dit dom klinkt. Maar het was zo’n heerlijke baan en de directrice vertrouwt op mij...” „Dan is het dus gewoonweg ondankbaar haar te ver laten,” zei jufrouw Finchley, wier manier van doen veranderd was, nadat zij het ziekenhuis genoemd had. „Weet u wel goed, wat u doet?” „Ik móét Richard een tehuis geven.” „Weet u zeker, dat dat de enige reden is? Geen moei- VOORWAARDEN VOOR DEELNEMING PUZZELCOMPETITIE NEDERLAND 1. Alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar de prijzen en de titel „beste puzzelaar(ster) van Nederland”. 2. Elk meedingend gezinslid is per inzending 25 cent inleggeld verschuldigd. 3. Het volledig uitgeknipte diagram of invulstrookje met code letters en oplossing moet op een blanco briefkaart worden geplakt, te adresseren aan Perspuzzelcompetitie, postbus 35 te Utrecht. 4. Onduidelijke invulling of veranderingen maken een inzending ongeldig. 5. Oplossingen die na a.s. woensdag 19 uur n.m. in bezit van de centrale jury komen, dingen die week niet meer mee in de punten telling. 6. Op elke briefkaart moet het verschuldigde porto (10 cent voor binnenland) en het extra porto van 25 cent per oplossing rechts boven aan de adreszijde worden geplakt. Inzendingen die eventueel niet door de PTT zijn afgestempeld, zijn ongeldig. 7. Voor elke goede inzending verwerft de deelnemer een aantal punten, in verhouding tot de zwaarte van de opgave. Extra punten kunnen worden gegeven voor opvallende of originele oplossingen. Winnaars zijn degenen die in deze competitie het hoogste aantal punten in totaal verwerven. 8. Wij dragen geen verantwoordelijkheid voor zoekraken, bescha diging of vertraging. 9. Een deskundige jury van Nederlandse puzzelontwerpers beslist over geldigheid en waardering der inzendingen. Over opgaven, op lossingen en toekenning der punten is geen correspondentie mogelijk. 10. Door inzending verklaart men zich akkoord met deze voor waarden en met de beslissingen van de jury. lijkheden met de medische staf? Geen andere onzin?” „Neen,” loog Gracia dapper. Kon zij dan niets voor deze verschrikkelijke vrouw verborgen houden Zij wilde gauw weg. Miss Finchley zou er met haar neef over spreken en „het haar laten weten”. „Ook een ma nier om te zeggen, dat ze me niet wil hebben,” dacht Gracia, niet zonder opluchting. Zij zei tot zichzelf, dat zij dit huis niet meer wilde betreden. Toch, toen zij door het kralen gordijn ging onderaan de trap, had zij een warm gevoel voor een magere oude vrouw, die haar schatten om zich heen hield en het leven nog hu moristisch bekeek, zelfs als een stijve, bedillerige neef er op stond haar zaken voor haar te regelen. Ellis, de dienstbode liet haar uit. Op het allerlaatste moment zei zij: „Zij kort inderdaad alles wat ik breek, zoals zij zei. Dan geeft ze mij aan het eind van de maand alles terug als „gratificatie voor goed gedrag”, zoals zij dat noemt.” „Schandelijk!” dacht Gracia, die bijna hollend ver trok. Maar toch moest zij lachen. Toen verdween haar glimlach. Zii was nog geen stap nader gekomen. En als men referenties vroeg, dan kon zij het niet langer uitstellen met de directrice te spre ken. Het zou zo veel gemakkelijker zijn, dacht zij, als je niet heimelijk je hart had gezet op een onmogelijke droom, die nooit werkelijkheid kon worden. Het was een dag met scherpe winterse zonneschijn en Jim en Lucy namen Patsy mee voor het beloofde uitstapje. Toen Jim haar in zijn armen naar de lift droeg en vervolgens naar de kleine Austin, die voor het ziekenhuis wachtte, leek zij zo’n nietig klein ding, alleen ogen, haar beentje met het verband er om recht naar voren. Lucy knielde in de auto en zette haar ge makkelijk neer. „Voorzichtig bij de wegherstelling om de hoek,” waar schuwde Lucy, toen zij op weg gingen. „Patsy is eier- schaal-porcelein! Ik had niet gedacht, dat zuster Gracia haar ons zou toevertrouwen, op het laatste moment...! Zag je hoe Patsy aan haar hals hing en haar zoende Kinderen zijn niet slechts ziektegevallen voor zuster Gracia. Zij houdt van allemaal. Alsof...” Nu sprak zij moeilijk: „Alsof zij in iéder kind iets ziet van haar kleine Richard, die zijn leven bij vreemden moet door brengen.” „Weer huilen!” zei Jim streng en gaf haar een grote zakdoek, terwijl hij een voorzichtig oog op het verkeer hield. „Hoe gaat het met hem?” „Hij is in het herstellingsoord, dat het ziekenhuis aan zee heeft. Daarom schijnt zuster Gracia zo - zo verlóren deze laatste dagen, denk ik. Het is te merken aan .de manier, waarop zij tegen de kinderen lacht; het is haar eigen warme glimlach, maar er ligt droefheid in, alsof zij afscheid neemt.” Zij bette zonder schaamte haar

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 6