twintig jaar bij N .V .Citosa u Populaire chef technische dienst vijf en PRACHTIGE REPRODUCTIES I II Bouwfond Herv. Kerk 73.000 Bestuur van het streekenergie- bedrijf Ds. Doppenberg bedankt voor beroep I Bezwaarschrift tegen wachtverbod Stroomstoring Kruispunt nog niet ideaal Sint bezoekt N.K.F. Viering op vrijdag 10 december Film over bezoek Koningin Ongevallen Hl Films in Gouda I Zwem- badactie Boekh. Veldwijk i' OW Benoeming van onderwijzer Pagina 2 i Waddinxveen I i E KE GEI "“OOKTERSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND I I W Kranenburg asde Bruin HOOGTEZON WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 2 december 1965 1 7> 7. (zondag 5 december 1965) PHILIPS MODERNE KUNSTKAARTEN D. WADDINXVEEN I Passage, Waddinxveen I WADDINXVEEN Nog steeds is de Ned. Hervormde Kerk te Wad dinxveen er niet in geslaagd haar derde predikantsplaats vervuld te krijgen. Ds. L. Doppenberg uit Wil sum, die was beroepen, heeft inmid dels voor dit beroep bedankt. (zondag 5 december 1965) WADDINXVEEN: dokter E. M. L. Hemminga, Dorps straat 66, W’veen, telef. (01828) 2078 |HIII iiiiiin WADDINXVEEN De heer W. F. Meyer te Waddinxveen heeft bij de Raad van State een bezwaarschrift ingediend tegen het besluit van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland om langs gedeelten van de Henegou- werweg een wachtverbod in te stel len. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: eerw. hr J. A. Kruithof van Monster Herv. Wijkgebouw, Esdoomlaan: v.m. 9.30 uur: ds. Wolthers van Bunnik n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 5.00 uur: ds. W. van Kooten Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) v.m. 11.30 uur: ds. Supusupa Nog vijf dagen. Dan is er een gelukkige die vorstelijk in een NSU-Prinz 4 rondrijdt. Komt dinsdagavond om acht uur naar het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Daar wordt deze eerste prijs van de gratis winkelweeklote- rij uitgeloot. Misschien is het lot U goed gezind. WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het programma: Zaterdag 18 december: Puzzelrit „Gouwe Rijders”. Deze bouwrit is ook geschikt voor beginners. Houdt u deze zaterdag vrij 10 tot en met 31 december: Zegelactie Koopcentrum Brug Vraagt in die periode Brug- zegels en lever de volgeplakte kaarten (25 zegels op ’n kaart) tijdig in. U maakt dan kans op een mooie prijs, maar nog be- langrijker is, dat iedere in geleverde zegelkaart het bouw fonds van het zwembad doet groeien. Glazenactie: huis-aan-huis actie verkoop fraaie zgn. long-drinkglazen met gezellige afbeeldingen van diverse plaatsen. Zes stuks 3.50; één glas 1.Bestel lingen kunnen worden opge geven bij de initiatiefnemer van deze actie H. Koren, Pr. Beatrixlaan 5, tel. 2531 en bij C. A. v.d. Bosch, leplaan 39, tel. 2136. Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw mee aan het nieuwe zwembad van Waddinxveen” kunt u ballpoints bestellen voor 1.50 per stuk bij de initiatiefnemer Jac. Hogendoorn, A. v. Solm- straat 31, tel. 2520. Koffieverkoop: Éénmalig zal de heer Heij- kamp aan bedrijven ten be hoeve van kantines e.d. koffie aanbieden. De baten van deze verkoop gaan ook naar het zwembad. WADDINXVEEN Als gevolg van een plotselinge overbelasting van het elektriciteitsnet sloeg dins dagavond een hoofdzekering door, waardoor een aantal woningen, voor namelijk in de Sniepwijk, enige tijd zonder elektrische stroom zaten. De storing kon vrij spoedig worden ver holpen. Ook in de omgeving van de Zuide lijke Dwarsweg trad storing op, door dat een paal van het bovengrondse elektriciteitsnet als gevolg van de hevige storm omwaaide. Van de ontelbare oorlogsfilms die er na de laatste wereldoorlog ge maakt zijn, is ”Von Ryan’s Expres- trein” misschien wel de beste. Hij kan in ieder geval wel op één lijn gesteld worden met ’’The great esca pe”, een andere film over, de naam zegt het al. een grote ontsnapping. Von Ryan (Frank Sinatra) is een Amerikaanse kolonel die tijdens de strijd in Italië in een Duits krijgsge vangenenkamp terecht komt. De Ge allieerden dringen op en het kamp moet worden ontruimd. De gevange nen komen in een goederentrein te recht, die naar Oostenrijk gaat. On der leiding van Von Ryan slagen de geallieerde soldaten erin de Duitse treinbewaking te overmeesteren en iiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiin De heer Meyer had vooral bezwaar gemaakt tegen het feit, dat G.S. ver keersmaatregelen nemen, zonder dat belanghebbenden daar bezwaar te gen kunnen maken omdat ze er pas kennis van nemen wanneer de bor den verschijnen. Bij een gemeentelijk besluit kunnen de belanghebbenden van tevoren uit de pers vernemen wat de plannen zijn en dan hun be zwaren indienen. De heer Meyer, die overtuigd is van de noodzaak van bedoelde verkeersmaatregel, grondt zijn bezwaar op het feit, dat G.S. de beslissingen nemen, zonder naar middelen te zoeken om benadeelden enige oplossing te bieden. Het wachtverbod dupeert tal van bewoners, vooral ten noorden van de Hefbrug, omdat die hun eventuele auto’s alleen op erven van anderen kwijt kunnen raken. Volgens de heer Meijer heeft men de consequenties van deze maatregel niet voldoende overzien. Voor som mige delen van de Henegouwerweg geldt zelfs een stopverbod. Aan de Citosa is inmiddels ontheffing ver leend bij de halteplaatsen. Verder zijn melkophalers en leveranciers op praktische gronden gedwongen het stopverbod te negeren, omdat ze vrijwel geen andere mogelijkheden hebben. Daar komt nog bij, dat de politie gezien de omstandigheden ook een soepele houding aanneemt. Door dit alles heeft een stopverbod vol gens de heer Meijer helemaal geen zin meer en is het eerder een gevaar geworden omdat andere verkeers deelnemers niet verwachten dat er auto’s züllen stoppen. Dinsdag werd het bezwaarschrift van de héér Meijer door de Raad van State behandeld. Onder meer werd daarbij door de raad geïnformeerd naar de kosten van het aanleggen van een parkeerterrein. Een uit spraak zal te zijner tijd volgen. WADDINXVEEN De verruiming die op het kruispunt Kerkweg - Jul. van Stolberglaan - Kanaalstraat tot stand is gekomen door de aanleg van in- en uitvoegstroken op de Kerkweg heeft nog niet in alle opzichten tot het gewenste resultaat geleid. Nog te veel worden de stroken, en vooral de zgn. uitvoegstrook voor het uit de Juliana van Stolberglaan komende verkeer dat rechtsaf slaat, gebruikt om te parkeren. Op grond van het wegenverkeersreglement is dit ech ter niet toegestaan. Bij donker is de situatie evenmin erg gelukkig. Al het uit de Oranje- wijk komende autoverkeer verblindt dan met de lampen het uit de tegen overgestelde richting door de Ka naalstraat naderende verkeer. Zowel de oprit van de Juliana van Stol berglaan als een vlak voor de Kerk weg in de Juliana van Stolberglaan liggende ’drempel’ zijn daar oorzaak van. WADDINXVEEN De kinderen van de personeelsleden van de Ne derlandse Kabelfabrieken in Wad dinxveen waren zaterdagmiddag in de kantine van de fabriek bijeen om de verjaardag van Sint Nicolaas te vieren. Voor de komst van de goede Sint werden enkele leuke filmpjes vertoond. Nadat de kleintjes de chocolade melk en de speculaaspop verorberd hadden werd het „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht” ingezet en spoedig daarna trad de goedhei- ligman vergezeld van twee Zwarte Pieten de kantine binnen. Een derde Piet arriveerde via de schoorsteen met zakken vol geschenken. Nadat de Spaanse bisschop wel kom was geheten brak het grote ogenblik aan dat hij het grote boek opensloeg en een aantal kinderen bij zich riep. Nadat elk kind zijn ge schenk van de Sint in ontvangst had mogen nemen vertrok de hoge gast weer naar het volgende adres. De NKF-kinderen gingen spoedig daar na voorzien van een zak snoep vol daan naar huis terug. Benzine: De heer Rupke, houder van het BP-benzine station aan de f Sniepweg, gaat door met zijn actie om voor iedere verkoch- te liter benzine één cent af te j dragen voor de zwembadbouw In de eerste maand bracht z’n privé-actie al meer dan drie- i honderd gulden op. iiiiiiitiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiitiianiiiuuiiiiuinmiiiiiiiiiiiiiununiiuuuiiiiiiiiinnniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiw WADDINXVEEN Het netto re sultaat van de onlangs gehouden huishoudbeurs ten bate van de bouw van de Westerkerk in Groenswaard bedraagt 8600. Hierdoor is de stand van het bouwfonds voor deze kerk gekomen op ruim 73.000. Wij nemen aan dat de bijeenkomst 'een Desloten karakter droeg aange zien de plaatselijke pers geen uitno diging voor de vertoning had ont- tvangen. Helaas moeten wij daarom ‘met dit summiere verslag volstaan. hij bovendien nog een voorraadje van 400 liter benzine bleek te bezit ten. Het eind van de oorlog betekende echter geenszins het eind van de im- provisatieperiode. Er kwamen zeven nieuwe Fords, die omgebouwd moes ten worden, Dodge vrachtauto’s, Austin bestelwagens, Whites en Crossley-opleggers. Al deze wagens hadden hun eigen onvolkomenheden, hun nukken, hun problemen, welke door de chef-monteur en zijn mensen opgelost dienden te worden. Voor het vlotte verloop van de reparaties fun geerde de heer De Kooter wel eens als een menselijke cric bij het om hoog tillen van de motoren van de autobussen. Nu het ’experimentele’ stadium achter de rug is en het bedrijf gaan deweg meer geautomatiseerd en in een betere omgeving beland is, vindt de jubilaris de grootste voldoening in het besturen van de kort na de oorlog aangeschafte kraanwagens, waarmee gestrande bussen worden opgehaald. In 1963 werd de Citosa- kraanwagen-sneeuwploeg uitbundig ontvangen door de bevolking van Reeuwijk-brug die tijdens de felle winter geïsoleerd raakte. WADDINXVEEN De heer Schriere uit Boskoop is benoemd tot onderwijzer aan de Openbare lagere Jan Ligthartschool. toenmalige chef-monteur P. van De heer mr. J. W. Blankert uit Gouda is door B. en W. van Gouda aangewezen als voorzitter van de al gemene raad en het college van be heer van het te vormen gemeen schappelijk energiebedrijf Gouda en omstreken, waaraan ook Waddinx veen en Reeuwijk deelnemen. Tijdens de vorige week in Wad dinxveen gehouden raadsvergade ring ging de raad akkoord met een voorstel om namens Waddinxveen burgemeester C. A. van der Hooft af te vaardigen in de raad van het energiebedrijf. Tot zijn plaatsver vanger werd aangewezen ir. J. P. H. Venema. Burgemeester Van der Hooft deel de de raad nog mede, dat Waddinx veen wat betreft de afname van dit energiebedrijf op het ogenblik al dicht het punt begint te naderen, waarbij Waddinxveen het recht krijgt op een tweede zetel in de raad voor dit streekbedrijf. wordt een ontsnappingspoging ge waagd. Dat zij daar tenslotte in sla gen is niet in de laatste plaats te danken aan de scherpzinnigheid van Von Ryan. De ene keer gelukt het hen met gefalsificeerde marsorders door de scherpe Duitse controle te komen, een andere maal gaat dat met hevige vuurgevechten gepaard. Achtervolgd door de Duitse troepen en vliegtui gen bereikt men tenslotte de Zwit serse grens, waar nog een massaal vuurgevecht plaats heeft. Von Ryan sneuvelt, maar zijn mannen bereiken hun doel. Dit pakkende verhaal is onder regie van Mark Robson uit stekend vastgelegd op het celluloid. Al met al een film om te gaan zien. WADDINXVEEN Maandag avond heeft de heer Van der Zwaard in de raadzaal van het gemeentehuis voor een kleine groep genodigden een ongeveer twaalf minuten durend filmpje gedraaid, dat door hem was opgenomen tijdens het Koninklijk Bezoek begin dit jaar. Het zeer ver dienstelijke kleurenfilmpje speelde zich af op het terrein van Kempkes, waar de Koningin een binnen- en buitenexpositie bezocht. Voorts draaide hij ook nog een goed geslaagd filmpje van de op Ko- jninginnedag gehouden grote optocht. I De bijeenkomst werd o.m. bjjge- 'woond door burgemeester C. A. van !der Hooft en echtgenote, alsmede wethouder S. Pille. Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en enkele andere gelegenheden zijn thans op initiatief van de heer Versloot jr. spaarvarkens neergezet met het opschrift: „Voor het nieuwe zwembad”. Op 31 december worden deze spaarvarkens voor de eerste maal geleegd. Ze moeten dan stampvol zitten. Confectie: De firma N. Vink Zn, Es- doornlaan 1, geeft nog steeds 5 procent van haar omzet op heren-, dames- en kindercon- fectie, ook wanneer dat bij een van de groothandels in Rotter dam is gekocht op een intro- duktiekaart van de fa. Vink. WADDINXVEEN De afgelopen week zijn er tal van kleine ongeval len in Waddinxveen gebeurd. Maan dagochtend gleed op de noordelijke afrit van de Rijksweg bij de Hene gouwerweg een bestelauto bij het remmen door. De wagen botste daar door tegen een met naar achteren uitstekende stalen balken geladen vrachtauto, die voor voorrang heb bend verkeer stond te wachten. Hoe wel de ijzeren balken de bestelwagen binnendrongen en deze flink bescha digde, bleef de besuurder de heer W. A.B. uit Utrecht ongedeerd. Vermoedelijk door het slechte weer waardoor het zicht werd beperkt, botste zondagavond de heer S.A.P. uit Rotterdam tegen de muur van de oprit naar de Hefbrug nabij de Juli- anastraat. De auto werd zeer zwaar beschadigd. De bestuurder en een passagier liepen lichte verwondingen op. Vorige week donderdag was de gladheid er oorzaak van dat op de Rijksweg 12 nabij de Bredeweg een viertal auto’s slipten. Alle auto’s ge raakten van de weg en liepen scha de op. Een grote meubelauto kwam op z’n kant op het naast de Rijksweg lopende fietspad terecht. De inzitten den van de auto’s liepen geen of slechts lichte verwondingen op. Op dezelfde dag werden op de He negouwerweg bij de Hefbrug twee auto’s beschadigd, omdat een inwo ner van Boskoop verzuimde voorrang te verlenen aan een inwoner uit Waddinxveen, die met zijn auto van rechts naderde. Op ongeveer dezelfde plaats gleed maandagochtend een auto door bij het remmen, waardoor een in een file wachtende auto van de heer A. H.D. uit Alphen aan den Rijn zwaar werd beschadigd. Groningen. De Kooter ging altijd mee bij deze ritten. Tijdens een van de tochten bleef een bus met kapotte zuigers in Gro ningen staan. Te voet ging De Koo ter toen naar Hoogezand, waar hij met veel moeite veroverde zuigers op een draaibank met de hand heeft afgedraaid. Ook de terugtocht naar Groningen werd te voet gemaakt. Bij een temperatuur die ver onder het nulpunt lag heeft men toen met ge brekkig gereedschap de bus gerepa reerd en kon de terugreis worden aanvaard. STOMVERBAASD Op de dag van de bevrijding stond iedereen stomverbaasd toen de jubi laris ’s middags alweer een bus had omgebouwd voor benzineverbruik en WADDINXVEEN In het november-nummer van Citosa- nieuws, een uitgave voor het personeel van de Autobusdienst- onderneming ’Citosa’ nv, wordt uitgebreid aandacht besteed aan het jubileum van de heer C. de Kooter, chef van de technische dienst, die vijfentwintig jaar ge leden bij het bedrijf in dienst trad. Op vrijdag 10 december a.s. zal het jubileum van dit popu laire personeelslid in etappes worden gevierd. In de ochtend uren is er een ontvangst op het directiekantoor, waarbij behalve de bedrijfsleiding ook de staf en de ondernemingsraad aanwezig zullen zijn. In de kantine bestaat ’s morgens om half elf en ’s mid dags om kwart over twee gele genheid voor de ploegen om de jubilaris geluk te wensen. WAARDERING Ook voor de personeelsvereniging heeft de heer De Kooter altijd klaar gestaan. Hij is ook bij zijn personeel bijzonder populair en wordt bijzon der gewaardeerd. De waardering is trouwens weder zijds, want over zijn mensen zegt de jubilaris op zijn eigen bescheiden wijze: „Ik heb een stel prima vak mensen tot mijn beschikking. De meesten van hen zijn al heel lang bij ons in dienst (gemiddeld zestien jaar) en ze kunnen het onderling ook goed vinden. Dat zij elkaar wel eens een poets bakken vind ik een heel ge zond verschijnsel en het is juist een bewijs van goede verstandhouding. Wanneer wij complimenten krijgen dat onze bussen er altijd keurig ver zorgd uitzien en technisch zo goed in orde zijn, dan komt hen daarvoor de eer toe.” GEZOND GEBRUIND DOOR ■J 11111J-1 Zijn prijs volledig waard: 159, (Maleise dienst) Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: ds. W. L. Heymans van Boskoop Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. C. J. Hagen, van Rotterdam n.m. 6.30 uur: ds. G. J. Terlaak van Krimpen aan den IJssel Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop mm. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerk: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Op herhaaldelijk aandringen van GOUDA Markt 5 tel. 6465 Gouwe 5 tel. 3566 WADDINXVEEN Kerkweg 133 tel. (01828) 3003 de Halderen trad de heer C. de Kooter in het begin van de oorlog bij Citosa in dienst, nadat hij gedurende twaalf jaar werkzaam was geweest bij de garage Westerman in Zoetermeer. Hij ging er qua werktijd toen flink op vooruit want in plaats van de 70 a 80-urige werkweek die hij gewend was, hoefde hij bij de Citosa ’maar’ 55 uur te werken. Na enkele weken stelde men reeds zoveel vertrouwen in De Kooter dat men hem de garage- dienst tijdens de Kerstdagen alleen liet waarnemen. IMPROVISEREN De heer De Kooter kwam precies bij de Citosa in een tijd, waarin het nogal eens improviseren geblazen was. Naarmate de vloeibare brand stof schaarser werd ging men er langzaam toe over generatoren te gebruiken. Citosa bouwde haar ’gas dollies’ zelf, hetgeen een van de ta ken van De Kooter werd. Na het vertrek van chef-monteur Van Hal deren, volgde de jubilaris hem in die functie op. De oorlog bracht vele moeilijkhe den met zich mee. De bussen raak ten versleten en nieuwe onderdelen werden steeds moeilijker te krijgen. Toen de lijndiensten na Dolle Dins dag stil kwamen te liggen werd een tweetal bussen gebruikt voor het halen van voedsel uit Friesland en Geboren: Andy Patrick, z.v. A. P. Lucardie en Y. J. Mulder; Ronaldus Willibrordus Jacobus, z.v. J. C. Urbanus en E. M. Spetter; Joke, d.v. J. H. van der Welle en A. W. Vreugdenhil; Silvia, d.v. M. Vink en M. P. C. Ver- hoeff; Sandra Johanna Maria, d.v. J. M. van der Drift en H. Broekema; Elisabeth Hendrika Josephine, d.v. J. L. Kortekaas en H. P. van Eijk. Ondertrouwd: R. D. Salverda en A. E. v.d. Breggen; D. C. Zwijnenburg en J. A. Groen. Gehuwd: C. van Eek en K. Vink; J. W. Hoogendoorn en J. J. van den Akerboom. Overleden: Slappendel e.v. Heeren, Dirkje, oud 69 jaar; Moerman, Iman Jacobus, oud 59 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: grijze glacé handschoen; doublé horloge, gele sjaal; bruine portemonnaie met inhoud; blauwe nylon regenjas; wit fietspompje; een zwarte handschoen. Verloren: blauwe want; grijze muts; zwarte portemonnaie met inhoud; 1 wit handschoentje; zwart schaap; sleutelbos; groene schoudertas.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2