Raad moest kiezen tussen korfbalveld en LECTUUR BAKKEN Met aardgas blijft het goed oppassen zeer sii» plantsoen J.DEN HfifiG Fra-Va-Ko’s IVOROL I Intocht Sinterklaas J.DEN HfifiG J. F. Minnee werd winnaar van 100,- De Schipper zonder bark Burgemeester vandaag jarig P. Groeneveld overleden Roode Kruis toont films in Dorpshuis in Reeuwijk-dorp Doorgereden Sint Zaterdag in Waddinxveen 680 kinderen bij jeugdconcert Ti II St. Nicolaasactie tegen zeer lage prijzen f18.000 WARENHUIZEN Ondeskundigheid leidt tot ongelukken Gouwe-v rienden voor zwembad Dinsdag uitloting auto winkelweek Pagina 3 Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Belofte 1 A G E N A Brandbyten I Straatnamen W oningwetwoningen „Villa’s” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 2 december 1965 HHUIWIII lUIIHimiHIIIIHIIIUI kalasiris WADDINXVEEN alleenverkoop bij zegelkaarten markt 18, gouda (vervolg van pagina 1) REEUWIJK MOERKAPELLE kens. GOUDA I PONTIAC HORLOGES I Eikenlaan, leplaan, Waddinxveen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Dinsdag 21 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen in ’t Verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. WADDINXVEEN Vandaag viert burgemeester C. A. van der Hooft zijn 55ste verjaardag. Het is nu voor de achtste maal, dat hij zijn geboor tedag viert in de gemeente, waar van hij in 1958 eerste burger werd. (vervolg van pagina 1) male prestaties al moet van sommi gen gezegd worden dat zij niet erg konden overtuigen. De dubbelrol van Jean de bediende en Marko de visser kreeg een bijzonder oorspronkelijke vertolking van Nico van Veen. „De heer in ’t zwart” en ook de grootmoeder waren scherpzinnige weergaves van enerzijds het goed en anderzijds het kwaad. De bankdirec teur en de procuratiehouder vielen qua originaliteit wat tegen. Een bij zonder vakkundige prestatie leverde de vertolkster van Frieda, de vis sersweduwe. BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: Do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17 en 19 uur (géén voorstelling om 21.15 uur vanwege Sint Nicolaas), ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: ”Von Ryan’s Exprestrein” (14 jaar). REEUWIJK De heren P. Mac- daniël jr., G. Bitter en N. v. d. Werf zijn te Rotterdam geslaagd voor het landelijk aannemersdiploma. KERKWEQ189-TEL.Z077 WADDINXVEEN Donderdag 2 december: Bromfietscursus in „De Paddestoel” Lijsterbesstraat, aanvang 20.00 uur. Trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in café de Sport, Kerk straat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 3 december: Postduivententoonstelling „De Sper wer”, in zaal v.d. Water, Dorpsstraat, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 4 december: Inwisselen zegelkaarten Sint Nico laasactie tegen speldjes of loten, in Gereï. Verenigingsgebouw, van 14.30 tot 17.00 uur. Donderdag 2 december: Klaverjaswedstrijd in café Plaszicht, ’s-Gravenbroekseweg, aanv. 19.30 uur Zaterdag 4 december: Aankomst St. Nicolaas in Reeuwijk- brug, verenigingsgebouw, ca. 9.30 uur Tussen 14 en 15 uur aankomst in Reeuwij k-dorp. Vrydag 10 december: Kunstkring Reeuwijk, Jazz-ensemble Theo Loevendie uit Amsterdam, ver- enigingsgebouw-brug, aanvang 20 uur Zaterdag 11 december: Feestavond met kansspelen, Margriet verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 14 december: Ingebruikname nieuwe orgel Ich- thuskerk, concert J. J. van den Berg en Chr. Gem. Koor, aanvang 20 uur. Zaterdag 18 december: Feestavond met kansspelen, Margriet Verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Donderdag 2 december: Inleveren vakantiebonnen bouwbe drijf bij H. D. de Graaf, Noordeinde 16, van 7 tot 8 uur. WADDINXVEEN Dezer dagen is op 41-jarige leeftijd na een kort stondige ziekte vrij plotseling over leden de heer P. Groeneveld. De heer Groeneveld, die werkzaam was bij Kempkes N.V., speelde vooral een actieve rol bij de vrijwillige brand weer van Waddinxveen. Sedert 1 ja nuari 1961 maakte hij deel uit van dit korps, waarvoor hij bijzonder enthousiast was en door het behalen van verschillende diploma’s wist hij zich het brandweervak goed eigen te maken. KLOKKEN KLASSIEK en MODERN t jweuta HonLOGie siirca I 2 Resumerend kunnen we opmerken: een goed stuk, gespeeld door een uit stekend gezelschap dat een belofte inhoudt voor de toekomst en met de keus waarvan de Culturele Kring weer een voortreffelijke beurt heeft gemaakt. Dr. Wijnand Frans hield nadat het doek voor de laatste maal gevallen was, een korte toespraak waarin hij de belangstellenden dank zegde voor hun vriendelijke aandacht voor het spel van zijn leerlingen in deze „pri mitieve schouwburg”. inniF0^® lUuU A. VOSKUILEN Vraag proefrit bij: ziïde 450 Bo.koop De filmdienst van het Nederland- sche Roode Kruis komt op dinsdag 7 december naar Moerkapelle, waar in het Dorpshuis een middag- en een avondvoorstelling zullen worden ge geven. 's Middags wordt een speciaal kinderprogramma vertoond (entree 0,50) en ’s avonds zal de film „Mrs. Miniver” te zien zijn. Als voorfilm wordt dan een documentaire over één van de taken van het Roode Kruis getoond. De toegangsprijs voor de avondvoorstelling bedraagt 1,25 per persoon, aanvang 20.00 uur. REEUWIJK In verband met de intocht van Sint Nicolaas op zater dagmiddag 4 december in Reeuwijk- dorp zullen de leerlingen van de Sint Jozefschool ’s middags om twee uur op het dorpsplein voor café „Nieuw- dorp” bijeen komen om van daar uit voorafgegaan door de Waddinxveen- se Muziekvereniging „Voorwaarts” naar de Middelburgseweg te trekken waar de goedheiligman zijn entree zal maken. Het feest zal worden voortgezet in het verenigingsgebouw. Maandag 6 december: Laatste trekking prijzen zegelkaarten Sint Nicolaasactie, in de Unie, Kerk- weg, aanvang 20.00 uur. Laatste inwisseling zegelkaarten Sint Nicolaasactie tegen loten, in ’t Geref. Verenigingsgebouw, v. 19 tot 20 uur. Sint Nicolaasfeest voor de jeugd v. zwemclub De Gouwe, Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 19.15 uur. Dinsdag 7 december: Bejaardenmiddag, Herv. Wijkgebouw Esdoornlaan, aanvang 2.30 uur. Nicolaasactie tegen loten en speldjes, in het Geref. Verenigingsgebouw, van 19.00 tot 20.00 uur. Trekking loterij Sint Nicolaasactie in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. De heer P. H. Kroes vroeg, of nu de brandbijtenverordening niet kon worden ingetrokken, nu de brand weer over een motorijszaag beschikt. Wethouder Venema kon hierop mee delen, dat het leed van de brandbij- ten wel spoedig zal zijn afgelopen. Het waterleidingbedrijf heeft name lijk een plan opgesteld om nu overal brandkranen aan te brengen, welke zijn aangesloten op het waterleiding net. Reeds volgend jaar zullen er op de gevaarlijkste plaatsen reeds kra nen aanwezig zijn. Voorts vroeg de heer Kroes of behalve de comman dant van de brandweer de andere brandweerlieden voldoende op de hoogte zijn met de plaatsen van de bestaande brandkranen, waarop door de burgemeester bevestigend werd geantwoord. R.M. WADDINXVEEN De heer J. F. Minnee van de Brugweg te Waddinxveen is de eerste gelukkige winnaar van hon derd gulden geworden uit de St. Nicolaasactie van de Wad- dinxveense middenstand. Don derdagavond werd in café „De Sport” de eerste trekking ge houden van de prijzen van de zegelkaarten. Vier geluksvogels keerden 25,rijker huis waarts. Aan 37 deelnemers werd 10,uitgereikt en 59 personen kregen vijf gulden. heer Huizer meende, dat verhoging wegens gestegen salariskosten geen argument mocht zijn, omdat de mi nister het doorberekenen van sala risverhogingen in de prijzen aan het bedrijfsleven niet toestaat. Daarom zou volgens de heer Huizer de ge meente dat ook niet mogen doen. De burgemeester, die er op wees, dat vooral de tonnen vergende verbou wing als voornaamste reden voor de verhoging moest worden beschouwd, merkte onder algemene hilariteit van de raadsleden op, dat landspolitiek toch ook tot de raad begint door te dringen (bij een vorige gelegenheid had de heer Van der Hooft nogal fel van leer getrokken tegen het bedrij ven van nationale politiek in de ge meenteraad). REEUWIJK Een 40-jarige Reeu wij kse chauffeur is door de Rotter damse politierechter veroordeeld tot honderd gulden boet of twintig da gen hechtenis. De chauffeur, die bij verstek werd veroordeeld, botste op 15 september in Reeuwijk in de Wilhelminastraat met zijn auto te gen een lantaarnpaal. Hij was daar na doorgereden zonder zich bekend te hebben gemaakt. Kerstfeest Ned. Chr. Vrouwen Ver eniging, in het Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Kerstfeest Ned. Bond van Platte- landvrouwen, in het Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. zelf. Ondeskundige aansluiting, on voldoende afvoermogelijkheden, enz. houden het risico in van explosies, verstikking en brand. Indien onbevoegd aangebrachte aansluitingen worden ontdekt, wordt de gastoevoer onmiddellijk afgesloten totdat de aansluitingen door een er kend installateur in orde zijn ge bracht. De teams van de biljartvereniging De Gouwevrienden hebben vorige week tjjdens de derde competitiedag van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond alleszins bevredigende re sultaten geboekt. Slechts het FA- team stelde teleur en ging tegen Tunnel FA uit Gouda met maar liefst 9-0 ten onder. Beter deed Gouwe-vriendenD het. Met dezelfde cijfers als waarmee het FA-team verloor, zegevierde D over KOT uit Gouda. Tot ieders verba zing wist het E-team haar ontmoe ting met Zuid uit Gouda ook met goed gevolg te beëindigen. De Wad- dinxveners brachten hun tegenstan ders met 7-2 op de knieën. Het Bos- koopse Driesprong Fb moest er bij Gouwe-vrienden met 6-3 aan gelo ven. WADDINXVEEN Zaterdag zal Sint Nicolaas zich in verschillende delen van de gemeente laten zien, tenminste, wanneer de weersomstan digheden niet opnieuw roet in het eten gooien, zoals op de beide voor gaande zaterdagen. Reeds twee za terdagmiddagen heeft de jeugd van Waddinxveen-zuid tevergeefs op de Sint gewacht. Veertien dagen geleden was het de gladheid, die de Sint noodzaakte van zijn rondgang af te zien. Zaterdag middag j.l. gingen de Sint en de mu ziekvereniging ’Voorwaarts’ ondanks de regen op weg, maar al na enkele minuten maakte een stromende re gen een einde aan de rondgang. Zaterdagmiddag a.s. zal de Sint per auto de diverse winkelcentra be zoeken. De muziekvereniging „Con cordia” zal hem daarbij begeleiden. Om de weer-risico’s te verminderen zal ’Concordia’ met een autobus van winkelcentrum tot winkelcentrum worden vervoerd. Groenswaard krijgt zijn componis- tenbuurt. Er komen een Beethoven laan, Mozartlaan, Wagnerstraat, Schuberthof en Chopinlaan. De aan vankelijk nog voorgestelde naam Liszthof werd gewijzigd in Swee- lincklaan. Dit gebeurde naar aanlei ding van een voorstel van wethouder ir. J. P. H. Venema (AR) om er ook de naam van een Nederlands com ponist bij te hebben. De nieuwe weg in het tuinbouw gebied aan de Piasweg krijgt de naam van G. van Dort Kroon Weg. Wijlen de heer Van Dort Kroon was van 1910 tot 1920 burgemeester van Waddinxveen en voordien sinds 1887 gemeentesecretaris. Op de opmerking, „dat je een burgemeester toch niet zo achteraf kunt wegstoppen,” kreeg de heer Huizer ten antwoord, dat juist hierdoor de nadruk wordt ge legd op het feit, dat de heer Van Dort Kroon ook nog de functie van dijkgraaf van de Zuidplaspolder heeft vervuld en veel belangrijk werk voor deze polder heeft gedaan. WADDINXVEEN Ongeveer 680 leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen en de leer lingen van de beide Ulo-scholen, hebben maandagmiddag in het Ger. Verenigingsgebouw drie jeugdcon- certen bij gewoond. Onder auspicieën van het comité jeugdconcerten speelden een kamerorkest met de heren Hielkema (piano), Pot (viool) en Feenstra (cello) werken van Haydn en Mendelssohn. Voorafge gaan aan ieder concert werd door de heer Hielkema een toelichting gegeven. Burgemeester C. A. van der Hooft en de wethouders Pille en Venema woonden een der concerten bij. Het comité jeugdconcerten, dat op deze wjjze de jeugd dichter bij de kamermuziek wilde brengen, hoopt de komende maanden nogmaals een jeugdconcert in Waddinxveen te kunnen realiseren. KERKWEG189-1EL-.Z077 WADDINXVEEN Vrijdag 3 december: Sint Nicolaasfeest voor de lagere scholen, Dorpshuis, aanvang 14 uur. Vrije klaverjasavond, Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 7 december: Roode Kruis filmvoorstelling, in het Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. Woensdag 8 december: Vergadering ter bevordering van de zondagsrust en zondagsheiliging, in het Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Prijsuitreiking Winkelweekactie, in het Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Donderdag 9 december: Bestuursvergadering Gezinsverzor ging, Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 december: Oud-papieractie voetbalvereniging ’Moerkapelle’. Dinsdag 21 december: Kerstmiddag bejaarden, Dorpshuis, aanvang 15.00 uur. Donderdag 16 december: Kerstzangavond Vox Jubilans en De Zangvogels (Feike Asma, orgel), Her vormde Kerk, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 21 december: Kerstconcert door muziekvereniging ’Concordia’ en dameskoor ’Onver moeid Vooruit’ m.m.v. Ria Broer (concertpianiste), in het Geref. Ver enigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Woensdag 22 december: Kerstavond C.P.B., in „De Rank”, aanvang 20.00 uur. Woensdag 8 december: Diplomaturnen K.N.G.V., jongens en meisjes van 8 tot en met 12 jaar, in gymnastieklokaal Kerkstraat, aan vang 16.00 uur. Zaterdag 11 december: NKV-balavond t.b.v. Actie Wij en Zij, r.k.-verenigingsgebouw Burg. Troost- straat, aanvang 20.00 uur. Maandag 13 december: Openbare vergadering AR-partij afd. Waddinxveen, Geref. Verenigingsge bouw, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 14 december: Feestavond Chr. Bestuurdersbond, in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Onderlinge wedstrijden, jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar, aanvang 18.00 uur. Onderlinge wedstrijden dames, aanvang 20.00 uur, in het gymnastieklokaal aan de Kerkstraat. Gezien het explosiegevaar, vooral van aardgas, is het voorts goed er nog eens op te wijzen, dat ’s avonds voor het naar bed gaan of bij afwe zigheid alle gaskranen moet afslui ten. Storingen in de gasoevoer zijn alijd mogelijk. Indien daardoor de waakvlammen b.v. van geysers uit gaan, kan bij het herstel van de gas toevoer het explosieve aardgas vrije lijk in de betrokken ruimte stromen. Gas is bijzonder gemakkeljjk en in onze samenleving niet meer weg te denken. Maar niettemin vraagt het onze voortdurende waakzaamheid. Nonchalance, ondeugdelijke appara tuur en aansluitingen kunnen ern stige gevolgen hebben. het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. Het gaat er om spannen. Dinsdagavond 7 december om acht uur zal het lot aanwijzen, wie de gelukkige winnaar wordt van de fraaie NSU- Prinz 4 automobiel ter waarde van 4650,—. Notaris D. B. van der Most zal het lot trekken en onmiddelltfk daarna zal met een geluidswagen in Waddinxveen bekend worden gemaakt op welk lot de auto is ge vallen. Daardoor hoopt het Sint Nicolaaswinkelcomité in staat te zjjn de auto nog dinsdagavond op feestelijke wijze aan de winnaar of de winnares te kunnen overdragen. Dinsdagavond worden bovendien nog de tien geldprijzen ten bedrage van honderd gulden ieder uitgeloot. Nog driemaal is er gelegenheid om in het bezit te komen van de gratis loten voor deze unieke Sint Nicolaaslpterij. Morgenavond van zeven tot negen uur kunnen in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat zegelkaarten tegen gratis loten worden ingewisseld. Het zelfde is mogelijk zaterdagmiddag van half drie tot vijf uur en op maandagavond 6 december voor het laatst van half zeven tot acht uur eveneens in het Geref. Verenigingsgebouw. Voor iedere volgeplakte zegelkaart één gratis lot. Speldjes (twee speldjes voor één kaart) kunnen zaterdagmiddag en maandagavond op dezelfde tijd en dezelfde plaats worden af gehaald. In de door het vertrek van de heer W. Jongeneel ontstane vacature werd benoemd als ambtenaar van de bur gerlijke stand de heer C. Schipper. In verband met de uitbreiding van de gemeente werd nóg een ambte naar van de burgerlijke stand be noemd, en wel mejuffrouw C. M. Buitelaar. De rondvraag bracht een vraag van de heer Huizer, die wilde weten, waarom de bewoners van een veer tigtal nieuwe huizen in de Vondel- wijk per week 39,25 huur moeten betalen, terwijl de voorlopige huur prijs in een vroeger stadium werd vastgesteld op 26,-. De burgemees ter wees erop, dat van die hogere huurprijs eerst nog de kosten voor de centrale verwarming moesten worden afgetrokken, zodat een huur bedrag van 32,50 (vastgesteld door de minister) per week overbleef. „Dit is voor niets,” zei de heer Van der Hooft, die de betrokken woningwet woningen ’villa’s’ noemde in verge lijking tot vele flats, die een bijna even hoge huur opbrengen. „En,” zei hij, „denkt u eens aan de mensen, die zelf een huis hebben gekocht, die niet tegen de overheid aanleunen en die veel hogere kosten hebben. „Die spaarders betalen 350 per maand, tegen deze mensen in deze woning wetwoningen maar 120,” besloot hij. De heer J. H. Mol (VVD) voegde daar nog aan toe, dat die spaarders door een hogere grondprijs voor hun koopwoningen ook die woningwet woningen nog eens subsidiëren, waar voor de grondprijzen dan lager zijn. WADDINXVEEN Veel mensen realiseren zich nog steeds niet de gevaren, die verbonden kunnen zijn aan het ondeskundig installeren van gastoestellen in de woning. Elders in deze krant wordt een waarschuwing gepubliceerd van het gemeentelijk gasbedrijf, waarin op vele gevaren wordt gewezen. Het is bij de gemeente de laatste tijd namelijk herhaaldelijk gebleken, dat gasverbruikers gaskachels, gey sers, fornuizen e.d. aanschaffen en deze zelf of door onbevoegden op de binnenleiding laten aansluiten. Bij de gemeentebedrijven blijft men van deze veranderingen onkundig, omdat in die gevallen niet de z.g. keurings- aanvragen en installatiekaarten wor den ingezonden. Aansluiten van gas toestellen is namelijk alleen toege staan aan de erkende installateurs, die zorgdragen voor het inzenden van bedoelde kaarten. In die geval len is het de gemeentebedrijven dus mogelijk de aansluitingen eventueel te controleren. De door ondeskundi- gen verrichte aansluitingen worden alleen bekend, wanneer er storingen, explosies, o.d. optreden. Bij de omschakeling op aardgas heeft de gemeente zich enorme in vesteringen getroost om alle binnen leidingen, gasmeters, gastoestellen, e.d. grondig te inspecteren. Al deze kosten hebben weinig zin, wanneer gasverbruikers zich bij aansluitingen niet aan de voorschriften houden. Die voorschriften zjjn er overigens in het belang van de verbruikers De eerste resultaten van de glazenactie voor het nieuwe zwembad en een particuliere gift van 10 van mevr. B.D. hebben de week de stand van het bouwfonds gebracht op 18.500. De spaarpotten die op verschillende plaatsen in Waddinxveen staan doen het goed. Het staat vast dat er tientjes en rijksdaalders ir/ gestopt worden. De gymnas tiekvereniging T.O.O.S. deel de het bestuur van de Stich ting Vrienden van het Zwem bad mee in principe mee te gaan doen aan de zwembad- actie. Over de wijze waarop zal T.O.O.S. zich nog beraden. Het enthousiasme blijft leven. Elders in deze krant vindt u de lijst met activiteiten. De puzzelrit van de Gouwe-Rij- ders op 18 december a.s. waar over wij volgende week uit voerig zullen berichten, een marktactie op vrijdag 10 de cember, glazen- en balpennen verkoop, de op 10 december startende actie van het Koop centrum Brug, de spaarvar- confectie-, koffie- en benzineacties, enz. Steeds meer Waddinxveners ontdekken dat de zwembad- actie geen hersenschim is, maar een serieuze zaak van de gehele bevolking. Bijdra gen van alle inwoners zal die actie tot een succes kunnen maken. Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of I contante betaling aan Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen (gironr. 79138) of aan de Al- J gemene Bank Nederland te j Waddinxveen (gironr. ABN - Gouda 36140) ten name van de I Stichting „Vrienden van het A Zwembad” is voldoende. Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstr. 21, telefoon (01828) 2614. Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwem bad voor het hele gezin I III

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3