KERSTBOOM EN TAFELVERSIERING Giften voor zwembad de voor zijn aftrekbaar belasting Gouden Bruidspaar nog vitaal genoeg Begroting niet interessant voor politiek sabelgerinkel •1# -r Fra -Va-Ko’s is NUTSSPAARBANK te WADDINXVEEN vanaf 23 dec. 1965 t.e.m. 1 januari 1966 Wegens het afsluiten der rekeningen is ons kantoor GESLOTEN 66.000 voor de straatverlichting Weer slippartijen op Rijksweg nr 12 WADDINXVEEN Kort na el kaar zijn vorige week donderdag vijf auto’s betrokken geweest bij slippar tijen op rijksweg 12 ter hoogte van het viaduct over de Bredeweg. Drie auto’s liepen zware schade op. De verwondingen waren van onderge schikte aard. Flats en garages in Vondelwijk Bejaardenfeest in Verenigingsgebouw Oude zwembad kost gemeente 9500 Kerstbijeenkomst voor blinden uit Gouda en omgeving Enorme kerstboom op K.W.-pIein Kondkomen van f 14,-- per week WARENHUIZEN Zwem bad actie Reym NV opgericht Tweede wijkzuster bij Groene Kruis Dinsdag 21 dec. a.s. Programma voor kerstconcert ziet er aantrekkelijk uit Pagina 3 Wij zijn al gereed de grote toeloop op te vangen I 1 A G E N A Ij Per inwoner f 2300,- schuld In de bouw vervolg van pag. 1 donderdag 9 december 1965 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Telefoon 2468 Kanaalstraat 9 Giro 458622 dam is gekocht op een intro- ■MM Eikenlaan, leplaan, Waddinxveen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 van Beatrixlaan 5, tel. 2531 en bij C. A. v.d. Bosch, leplaan 39, tel. 2136. REEUWIJK Vrijdag 10 december: Kunstkring Reeuwijk, Jazz-ensemble Theo Loevendie uit Amsterdam, ver- enigingsgebouw-brug, aanvang 20 uur Zaterdag 11 december: Feestavond met kansspelen, Margriet verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 14 december: Ingebruikname nieuwe orgel Ich- thuskerk, concert J. J. van den Berg en Chr. Gem. Koor, aanvang 20 uur. Zaterdag 18 december: Feestavond met kansspelen, Margriet Verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Bejaardenfeest, verenigingsgebouw- brug, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 21 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen in ’t Verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. N ZEVENHUIZEN Zaterdag 11 december: Sint Nicolaasmiddag S.D.S.-jeugd, in clubgebouw Lange Zijde, 14.30 uur. Sint Nicolaasavond SDS-senioren, in clubgebouw Lange Zijde, 19.45 uur. Donderdag 16 december: Uitvoering „De Kleine Trompetter” voor de bejaarden in Hotel Vos, aan vang 20.00 uur. Vrijdag 17 december: Uitvoering „De Kleine Trompetter” voor donateurs en belangstellenden, in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 21 december: Kerstwijding Bejaardenafdeling, in Landbouwhuishoudschool, aanvang 14.00 uur. Het echtpaar kreeg tien kinderen, van wie er negen zijn getrouwd. Één zoon woont nog bij zijn ouders in. Er zijn drieëndertig klein-kinderen en drie achterkleinkinderen. Zij allen zullen aanstaande vrijdag het gouden feest meevieren. Het gouden echtpaar heeft in de crisisjaren een donkere tijd doorge maakt. Het gezin van toen al bijna twaalf mensen moest rondkomen met 14,steun. Dat gaat nu allemaal veel beter. WADDINXVEEN Belasting plichtigen kunnen gebruik maken van de aftrekregeling voor giften bij schenkingen aan de Stichting Vrien den van het Zwembad voor het bouwfonds voor dit nieuwe zwem bad, mits die schenkingen aan be paalde voorwaarden voldoen. Te gen het einde van het jaar kan een schenking er net toe bijdragen, dat Wanneer de gift persoonlijk en zonder enig zakelijk doel wordt ge daan valt men onder de zgn. giften regeling. In dat geval mag de parti culier giften aftrekken voorzover deze tezamen meer dan één procent van het inkomen en meer dan 120 beragen. De aftrek mag echter niet meer zijn dan tien procent van het inkomen. De niet-zakeljjke giften zijn voor een onder de vennootschapsbelas ting vallend lichaam aftrekbaar in dien en voorzover zij in totaal 500 teboven gaan. De aftrek bedraagt ten hoogste drie procent van de winst, nadat deze met de te ver rekenen verliezen is verminderd. 161.000 stijgen. Precies een kwart hiervan komt voor rekening van de verhoogde personeelslasten, hoewel de personeelsbezetting in 1966 zelfs nog één man minder zal bedragen dan dit jaar. Begrotingen voor de gemeentelijke gas-, water- en elektriciteitsbedrij ven zijn de raad niet meer aangebo den in verband met het aangaan van de gemeenschappelijke regelingen, waarbij de gemeentebedrijven over gaan naar streekbedrijven, per 1 ja nuari a.s. MOERKAPELLE Donderdag 9 december: Bestuursvergadering Gezinsverzor ging, Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 december: Oud-papieractie voetbalvereniging ’Moerkapelle’. Dinsdag 21 december: Kerstmiddag bejaarden, Dorpshuis, aanvang 15.00 uur. Kerstfeest Ned. Chr. Vrouwen Ver eniging, in het Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Kerstfeest Ned. Bond van Platte- landvrouwen, in het Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. Vraagt in die periode Brug- zegels en lever de volgeplakte kaarten (25 zegels op ’n kaart) GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: Do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, di. 14.30 en 20.15 uur, wo. 20.15 uur: „Uren van Terreur” (14 jaar). WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het programma: Zaterdag 18 december: Puzzelrit „Gouwe Rijders”. Deze bouwrit is ook geschikt voor beginners. Houdt u deze zaterdag vrij Start vanaf half drie bij het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat. WADDINXVEEN In 1966 zal de straatverlichting de Waddinxveense gemeenschap ongeveer 66.000 kos ten. Bijna de helft hiervan is be stemd voor de renten en afschrijvin gen op vroeger gedane investeringen. Het stroomverbruik van de openbare verlichting vergt niet minder dan 15.600, aldus de begroting 1966. Een auto, bestuurd door een Hage naar, raakte tengevolge van de glad heid van de helling nabij het viaduct in de middenberm, maakte een halve slag op zijn as en kwam in tegen overgestelde richting op zijn eigen rijbaan terecht. De bestuurder van een personenwagen uit Rijswijk trachtte de Hagenaar te ontwijken door af te remmen. Ook hij verloor de macht over het stuur en kwam via de vluchtstrook in benedenberm, zes meter lager, terecht. De auto werd zwaar beschadigd, de bestuur der raakte licht gewond. Kort na deze slippartij dook een andere personenauto ook van de rijksweg in de benedenberm. Deze wagen kwam op zijn kop in de sloot te liggen. Tegelijkertijd slipte op de helling de personenauto van een an dere Hagenaar. Zijn wagen kwam dwars op de weg te staaan en werd geramd door een hem achterop ko mende vrachtwagen, die niet meer kon remmen. De bestuurder van de personenauto werd licht gewond. De kinderen wonen allemaal dicht bij (de verst verwijderde woont in Rotterdam) en hebben bovendien allemaal een auto. „Nu kom je er tenminste ook nog eens uit,” zeggen de dankbare oudjes die na vijftig ja- ren lief en leed dankbaar en beschei den van een welverdiende levens avond genieten. WADDINXVEEN— In de Vondel- wfjk gan nog 240 flatwoningen en 84 garages verrijzen. De helft van deze woningen en garages wordt gebouwd in de woningwetsector. De woning bouwvereniging „Waddinxveen” neemt tachtig flats en 28 garages voor haar rekening en de R.K. Wo ningbouwvereniging ’St. Joseph’ gaat veertig van deze woningen met veer tien garages bouwen. Tijdens de van avond te houden raadsvergadering stellen B. en W. de raad voor deze gronden aan genoemde woningbouw verenigingen te verkopen voor resp. 406.000 en 203.000. De N.V. Bouwteam Groenswaard wil aan de Tollenslaan tachtig flats en 28 garages in de premiesector bouwen, waarvoor de grondkosten volgens het voorstel van B. en W. aan de raad 442.000 bedragen. De zelfde N.V. heeft tenslotte plannen om in de vrije sector nog veertig flats met veertien garages te bouwen aan de Werumeus Buninglaan, waarvoor de grondkosten ƒ221.000 gaan bedra gen. Bij al deze complexen komen de garages in de onderbouw. WADDINXVEEN De heren J. Reym, directeur van de N.V. Bouw en Handelmaatschappij „Waddinx veen” en J. Blonk, boekhouder van die vennootschap hebben onlangs de firma J. Reym N.V. opgericht. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt een half miljoen gulden in vijfhon derd aandelen van 1000,-. De Bouw- en Handelmaatschappij „Waddinxveen” van de heer Reym neemt deel voor 99 aandelen en de heer Blonk voor 1 aandeel. Alle aan delen zijn geplaatst en in contanten volgestort. De heer Reym is benoemd tot directeur. De vennootschap heeft tot doel het voor zich of voor anderen verkopen, kopen en exploiteren van onroeren de goederen en het verrichten van de daarmee in verband staande trans acties waarbij inbegrepen het aan nemen, uitvoeren of doen uitvoeren van bouwkundige werken of het ter leen verstrekken of ter leen opnemen van gelden op hypotheek, alsmede het bevorderen van de woningvoor- ziening in het belang van de volks huisvesting en het deelnemen in soortgelijke ondernemingen. WADDINXVEEN Donderdag 9 december: Raadsvergadering, Gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 10 december: Attractieweekmarkt, Juliana van Stolberglaan. Zaterdag 11 december: NKV-balavond t.b.v. Actie Wij en Zij, r.k.-verenigingsgebouw Burg. Troost straat, aanvang 20.00 uur. Maandag 13 december: Openbare vergadering AR-partij afd. Waddinxveen, Geref. Verenigingsge bouw, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 14 december: Feestavond Chr. Bestuurdersbond, In Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Onderlinge wedstrijden, jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar, aanvang 18.00 uur. Onderlinge wedstrijden dames, aanvang 20.00 uur, in het gymnastieklokaal aan de Kerkstraat. Donderdag 16 december: Kerstzangavond Vox Jubilans en De Zangvogels (Feike Asma, orgel), Her vormde Kerk, aanvang 19.30 uur. Raadsvergadering, Gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. Kerstzangavond ’Vox Jubilans’, Ned. Herv. Kerk, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 17 december: Attractieweekmarkt, Juliana van Stolberglaan. Zaterdag 18 december: Bouwrit Zwembad, start r.k.-vereni gingsgebouw, Burgem. Trooststraat, aanvang 14.30 uur. Maandag 20 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen afd. Waddinxveen, Geref. Verenigingsge bouw, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 21 december: Kerstconcert door muziekvereniging ’Concordia’ en dameskoor ’Onver moeid Vooruit’ m.m.v. Ria Broer (concertpianiste), in het Geref. Ver enigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Woensdag 22 december: Kerstavond C.P.B., in „De Rank”, aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 december: Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. Volkskerstzangavond op het Kon. Wilhelminaplein, aanvang 20.00 uur. Maandag 3 januari 1966: Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. REEUWIJK Mejuffrouw N. Domburg uit Zwammerdam is door het bestuur van „Het Groene Kruis” per 1 januari van het volgende jaar benoemd tot wijkzuster in Reeuwijk. Mejuffrouw Domburg zal dan de tweede wijkzuster van „Het Groene Kruis” in Reeuwijk zijn. REEUWIJK De Bejaarden Stich ting in Reeuwijk organiseert op za terdagmiddag 18 december in Reeu- wijk-brug een groot bejaardenfeest voor alle Reeuwijkse ouden van da gen. Het bestuur van de Stichting rekent er op dat elke bejaarde van de partij zal zijn. Zij die nog geen uitnodiging voor het feest hebben ontvangen kunnen zich nog melden bn de heren W. J. Blom en G. B. van Leeuwen. Voor bejaarden die niet in staat zijn op eigen gelegenheid te komen bestaat de mogelijkheid te worden opge haald met auto’s. Men dient zich dan wel zo spoedig mogelijk op te geven. Het feest wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Reeuwijk se brug en begint om 14.00 uur. WADDINXVEEN Het oude zwembad aan de Kanaaldijk gaat de gemeente Waddinxveen in 1966 blij kens de gemeentebegroting 9500, kosten. De totale kosten worden ge raamd op bijna 19.000,— en de in komsten op 9500, zodat een gelijk bedrag uit de gemeentelijke kas zal moeten worden bijgepast. De vaste schuld per inwoner, in 1964 nog 1352,59, op 1 januari 1965 1917,71 wordt per 1 januari a.s. ge raamd op 2287,37. De uitgaven van de dienst van openbare werken zullen in 1966 met groeien. Iedere week een fraaie hoofdprijs en vele geld- prijzen die per week worden verdubbeld. Glazenactie: huis-aan-huis actie verkoop fraaie zgn. long-drinkglazen met gezellige afbeeldingen van diverse plaatsen. Zes stuks 1 3.50; één glas 1.Bestel lingen kunnen worden opge geven bij de initiatiefnemer deze actie H. Koren, Pr. I Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw mee aan het nieuwe zwembad van Waddinxveen” kunt u ballpoints bestellen voor 1.50 per stuk bij de initiatiefnemer Jac. Hogendoorn, A. v. Solm- straat 31, tel. 2520. Draaiorgel: Morgen staat op de week- een bepaalde grens wordt bereikt, waardoor de belastingaftrek voor de betrokkene interessant wordt. In dit verband menen wij er goed aan te doen enkele mogelijkheden onde de aandacht van onze lezers te brengen. Schenkingen aan charitatieve of instellingen van algemeen nut mo gen in mindering worden gebracht op het belastbaar inkomen of de winst. Voor de aftrek staan twee mogelijkheden open. Indien de gif ten worden gedaan uit het oogpunt van reclame of het onderhouden van relaties, kunnen zij als bedrijfs kosten worden afgetrokken. Voor de zakelijke kosten bestaat geen wettelijke limiet. Zoals dat verleden jaar al is ge beurd zal de afdeling Gouda en Om streken van de Vrienden van de Ne derlandse Blindenbond ook dit jaar voor alle blinden uit de Goudse streek een Kerst- en Oudejaarsvie- ring organiseren. Deze avond zal worden gehouden op maandag 27 de cember in het Hervormd Wijkgebouw „Het Anker” aan de Emmastraat te Gouda (aanvang 19.00 uur). Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de Vrienden van de Ne derlandse Blindenbond ook dit jaar weer de blinden te verrassen met een geschenk in de vorm van een kerst pakket (inhoud: levensmiddelen). Er zijn ongeveer 85 paketten nodig. Tij dens de bijeenkomst zal aan mejuf frouw J. Keldermans uit Zwammer dam een braille-schrijfmachine wor den aangeboden. De vereniging kan dit werk niet doen zonder uw daadwerkelijke steun. Er is veel geld nodig en dat is er niet. Het comité van aanbeveling, waarin onder meer burgemeester C. A. van der Hooft zitting heeft, vraagt u om uw steun, die er toe zal bijdra gen dat bijna honderd van onze mis schien wel ’t zwaarst gehandicapte medemensen een fijne avond krijgen en weer voor een jaar het gevoel dat ze niet vergeten zijn. U kunt uw bijdrage storten op girorekening 34435 van de Coöpera tieve Raiffeisenbank in Gouda (s.v.p. op het strookje vermelden: Kerst- actie, rek. cour. 323). WADDINXVEEN Het dames koor ’Onvermoeid Vooruit’, het fan farekorps „Concordia” en de Wad dinxveense concertpianiste Ria Broer geven gezamenlijk op dinsdag 21 de cember in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat een kerstconcert. Het programma voor deze kerstbijeenkomst is zeer gevarieerd en ziet er bijzonder aan trekkelijk uit. Ria Broer speelt op een Steinway and Sons concertvleugel de Sonate van Beethoven opus 31 nummer 3, waarvan de gedeelten allegro, scherzo, menuetto en presto con fuoco en na de pauze de gedeelten adagio soste nuto, allegretto en presto agitato uit de Mondscheinsonate van dezelfde componist opus 27 nummer 2. Na de openingssamenzang (Nu zijt wellekome, Jesu Lieve Heer), voert ’Concordia’ de parafrase over de be kende compositie ’Nearer, my God, to thee’ van E. Ruh en de Andante uit Sinfonia van Joh. Chr. Bach uit. Het dameskoor brengt voor de pauze enkele kerstliederen ten gehore en na de pauze met begeleiding van Ria Broer de Kerstcantate van Catherine van Rennes. De samenzang welke na de pauze zal worden gehouden wordt evenals de openings- en slotsamenzang bege leid door ’Concordia’. Burgemeester C. A. van der Hooft zal voor de pau ze een toespraak houden. WADDINXVEEN Teneinde het Kon. Wilhelminaplein tjjdens de ko mende feestdagen een extra aan trekkelijk karakter te geven, zal daar dezer dagen een ongeveer twaalf me ter hoge kerstboom verrjjzen, die feestelijk zal worden verlicht. Daar voor zullen niet minder dan twee honderd witte lampjes in de boom worden aangebracht, die verder nog met sterretjes en halve maantjes wordt versierd. De boom, die wordt geplaatst op het brede trottoir voor restaurant ’Royal’, zal stormvast in de grond worden gezet en met staal draden verder op zijn plaats worden gehouden. WADDINXVEEN Twee tevreden mensen vieren morgen (vrjjdag 10 de cember) hun gouden bruiloft. Het ztfn de heer A. van Dort en mevrouw C. J. van Oort-van den Berg, die elkaar vijftig jaar geleden het jawoord gaven en daar tot op de dag van vandaag nog geen moment spijt van hebben gehad. In hun gezellige flatje op de benedenverdieping aan de Willem de Zwijger- laan hadden we een gesprek met deze twee vitale oudjes (hij: 70 en zij 71). „We zijn vooral na de oorlog erg gelukkig geweest. De verdiensten werden veel beter en je kreeg allerlei sociale voorzieningen waar voor de oorlog niet eens aan werd gedacht,” vertelt de bruidegom die pas verleden jaar ophield met werken omdat hij ziek werd. Tien jaar lang heeft hij bij het Spoor- en bouwbedrijf in Utrecht gewerkt en daarvoor een levenlang ’in de bouw’. De heer Van Oort is geboren in Ameide bij Schoonhoven en kwam pas na zijn huwelijk in Waddinxveen wonen. „Het lopen wordt een beetje moei lijk,” zegt de bruid, die verder over een uitstekende gezondheid beschikt en die men haar 71 jaren nog lang niet zou geven. r 10 tot en met 31 december: Zegelactie Koopcentrum Brug Vraagt in die periode Brug- j zegels en lever de volgeplakte kaarten (25 zegels op ’n kaart) tijdig in. U maakt dan kans op een mooie prijs, maar nog be- langrijker is, dat iedere in- geleverde zegelkaart het bouw f fonds van het zwembad doet groeien. Iedere week een g markt ter gelegenheid van de B jaarlijkse attractiemarkt een draaiorgel, dat ’s middags en ’s avonds de gezelligheid ver- hoogt. Vier meisjes, getooid met speciale sjerpen, zullen g g collecteren. Het volle opge- 1 haalde bedrag komt ten goe- i de aan het zwembadfonds. Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en S enkele andere gelegenheden zijn thans op initiatief van de J heer Versloot jr. spaarvarkens neergezet met het opschrift: „Voor het nieuwe zwembad”. Op 31 december worden deze spaarvarkens voor de eerste maal geleegd. Ze moeten dan stampvol zitten. Confectie: De firma N. Vink Zn, Es- doomlaan 1, geeft nog steeds g 5 procent van haar omzet op S heren-, dames- en kindercon- fectie, ook wanneer dat bij een j taken naar behoren te kunen ver vullen. Aan het slot van hun nota geven B. en W. nog een financieel overzicht waaruit blijkt, dat de investeringen van de algemene dienst in 1965 zijn toegenomen met tien miljoen gulden en op 1 januari a.s. ruim 34 miljoen zullen bedragen. Renten van kapi- taallasten om te slaan over de inves tering zullen in 1966 met vijftig pro cent toenemen en ruim 1,5 miljoen bedragen. Aan langlopende leningen en rijks- voorschotten voor de financiering is beschikbaar een bedrag van 32.823.774, ruim zeven miljoen meer dan in het lopende jaar. Aan renten voor deze leningen en rijksvoorschot- ten is geraamd een bedrag van bijna 1,5 miljoen tegen 1,1 miljoen dit jaar. Na aflossing van een bedrag van 1,2 mijoen zal op 31 december 1966 het schuldrestant 31,6 miljoen bedragen, waarbij nog geen rekening is gehouden met in 1966 nog te slui ten geldleningen. JUNEUERHORLOCER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z495 WADDINXVEEH f van de groothandels in Rotter- b I i duktiekaart van de fa. Vink. Benzine: De heer Rupke, houder van het BP-benzine station aan de Sniepweg, gaat door met zijn actie om voor iedere verkoch- te liter benzine één cent af te dragen voor de zwembadbouw In de eerste maand bracht z’n privé-actie al meer dan drie- honderd gulden op. 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3