r van Avondje met Leo Horn blijkt groot kassucces eenS ST ftESlgEE I Inzendingen bij expositie „De Sperwer” van;-uitstekende kwaliteit autohandel n.v. ACTIEVE MNl. EN VRL KRACHTEN HW iWtóh Moerkapelle brengt f 1400,- bijeen van het Per inwoner wordt II Kwiek 3 wint voor de eerste maal: 7-3 Zwembadrit van de Gouwe Rijders Klaver j astoernooi in café De Sport uitgegeven in 1966 367,13 Drie jubilarissen bij OKWA Dames van Be Fair vallen tegen: 3-1 „Denk en Zet” is bijna kampioen Sint Nicolaas trok door Waddinxveen Kerstavond in Gouda a Gouwevrienden GEVRAAGD: Schietwedstrijden voor St. Nicolaas Marktgelden dekken kosten Sportvrienden DAMES KOUSEN lijdt smadelijke nederlaag nog niet De Gouwe-jeugd blijft beneden verwachting VERBAKEL op 17 december a.s. W orkshop-kwartet voor Kunstkring Excelsior 3 afgelopen weekeinde... Pagina 4 GOUDA I w De.elegante verlovingsring FLUWELENSSNGEL 59a TEL. 01820-7122 Uitslagen Erkentelijk Trekpleister WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 9 december 1965 EN ANDERE KANTOORWERKZAAMHEDEN. Leeftijd 17-25 jaar. MULO-diploma en enige kantoorervaring gewenst. I IVERLOVINGS RINGEN Belangstellenden kunnen'mondeling of schriftelijk solliciteren. Mondelinge sollicitaties aleen na telefonische afspraak. o De competitiewedstrijden voor de VBU Gouda en Omstreken is voor de biljartvereniging Sportvrienden minder gunstig verlopen. Het A-team wist nog een fraaie 5-3 zege te boe ken op het sterke Sportief uit Reeu- wijk. Sportief bezette tot nu toe de tweede plaats op de ranglijst. Sportvrienden B moest zijn meer dere erkennen in Sportief B (6 - 2). P. Vink redde voor Sportief nog de eer. Het D-team ging met 2-6 ten onder tegen Boskoop D. A. van Om meren was de enige van de Wad- dinxveners die twee punten in de wacht wist te slepen. KERKWEG189-TEL:Z077 I WADDINXVEEN l Nylon Met en zonder naad in courante modekleuren. Alle maten. A Per 2 paar WADDINXVEEN Het tweede vijftal van de Waddinxveense dam vereniging „Excelsior” heeft vorige week een smadelijke nederlaag gele den tegen Damlust 3 uit Gouda. De Waddinxveners kregen klop met 7-3. De persoonlijke uitslagen luiden als volgt: G. H. v.d. Brink-C. Stolker 2-0A. Blok - J. Slappendel 1 - 1C. Roggeveen-A. A. Rietveld 2-0; A. Vos-T. Baan 1-1 en P. v.d. Ham-W. v.d. Heyden 1-1. De uitslagen van de veertiende ronde voor het clubkampioenschap luiden als volgt: J. Vermeulen - A. Blom 0-2; C. Blonk-T. Twigt 0-2; F. M. P. Jacobi - A. M. Littooy 2-0; T. Driese-C. H. Kramp 0-2; H. Boele- A. Zwanenburg 2-0; J. de Heer - B. van Eyk, afgebroken. Tijdens de vierde competitiedag van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond zijn de teams van de bil jartvereniging De Gouwevrienden met redelijke resultaten voor de dag gekomen. Het FA- en het E-team wonnen en het FB- en het D-team moesten met een nederlaag genoegen nemen. HGL-D uit Gouda zegevierde met 7-2 over Gouwe-vrienden D en de ontmoeting tussen Gouwe-vrienden FB en TOG FB uit Bodegraven werd met 4 - 5 in het voordeel van TOG beslist. Het FA-team deed het stuk ken beter. Het Bodegravense TOG FA ging tegen de Waddinxveners met 7-2 ten onder. Gouwevrienden E bracht een bezoek aan Thaliavrien- den E uit Gouda. De gasten wonnen met 5-4. WADDINXVEEN Zaterdagmid dag 18 december organiseert de M.A. B.C. „Gouwe Ryders” een puzzelrit voor ’iedereen’. De baten van deze massale rit zyn bestemd voor het bouwfonds van het nieuwe Wad dinxveense zwembad. De puzzelaars kunnen vanaf half drie starten bij het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat 4. Voor de beste puzzelaars van die middag wacht als pry's een heerlyke bout, die een zeer welkome prijs vooral voor de in zicht zijnde kerstdagen. Men behoeft beslist geen vakkun- dig puzzelaar te zijn om aan deze rit deel te nemen. Er is een zeer een voudige route uitgezet over goed be gaanbare wegen binnen de gemeente Waddinxveen. Deelname staat open voor bezitters van auto’s, scooters, motoren en bromfietsen en hun fa milieleden. Ook zij, die niet in het bezit zijn van een voertuig kunnen toch hun aandeel leveren in deze rit voor het gezamenlijke doel, door zich op te geven als controleur. Zij kunnen zich opgeven bij de heer C. Kool, Dorps straat 72 en R. van Kooten, leplaan 68, waar ook nadere inlichtingen over de rit zijn te verkrijgen. Het bestuur van de Gouwe Rijders hoopt dat alle inwoners van Wad dinxveen mee gaan puzzelen om daardoor het bouwfonds voor het zwembad weer een forse stoot om hoog te geven. WADDINXVEEN Slechts twee teams van de tafeltennisvereniging Kwiek hebben deze week de degens (lees: bats) moeten kruisen met een tegenstander voor de competitie. Kwiek 3 wist het voor de eerste maal tot een overwinning te brengen en versloeg Moordrecht met 7-3. Het derde team bestaat uit de heren A. Bruystens, R. Vlot en J. de Vries. Het is te hopen dat dit team er in de toekomst in zal slagen nog een paar overwinningen te boeken, want die zijn hard nodig. Kwiek 4 stelde enigszins teleur en bracht het tegen Gouda niet verder dan een 5-5 gelijkspel. De competitie wordt gedurende de maand decem ber stopgezet en zal eerst in januari worden hervat. Elke vrijdagavond worden er in de kantine van de Car- rosseriefabriek Verheul oefenwed strijden gespeeld. Belangstellenden zijn dan van harte welkom. WADDINXVEEN De belang stelling voor het vorige week vrijdag in café De Sport gehouden klaver- jastoernooi was tamelijk groot. Na dat de prijsuitreiking achter de rug was konden de organisatoren dan ook terugzien op een geslaagd toer nooi. De heer A. Hagestein uit Rot terdam werd winnaar en kon in het gelukkige bezit van een gouden he renhorloge naar huis terugkeren. De tweede prijs, een radiotoestel, werd gewonnen door de heer F. Troost uit Waddinxveen. De heer C. Zwijgers uit Waddinxveen bezette de derde plaats en won daarmee het fototoestel. J. v.d. Zwaard uit Wad dinxveen kreeg voor het behalen van de vierde prijs een grote fruitmand. H. van Dijk (mooiste oude doffer), J. de Beer (mooiste oude duivin en mooiste duif van de gehele exposi tie), C. A. Bode (mooiste jonge dof fer) en Gebr. Metselaar (mooiste jon ge duivin). WADDINXVEEN Blijkens een toelichting op de gemeentebegroting 1966 zullen in dat jaar de gemeente lijke uitgaven per inwoner 367,13 bedragen. Sedert 1955 toen de ge meente ruim negenduizend inwoners had en de uitgaven per inwoner 148,44 bedroegen, zijn deze bedra gen jaarlijks opgelopen en bereikten in 1962 een hoogtepunt met 374,55 per inwoner. In 1963 en 1964 daalde dit bedrag tot 288,85 per inwoner, maar vorig jaar schoot het ineens weer omhoog naar de 350,97, ter wijl het voor 1966 met 14.350 inwo ners dus weer hoger gaat worden. De gemeentelijke schuld wordt hoof delijk omgeslagen per 1 januari a.s. op 2287,37 per inwoner geraamd. WADDINXVEEN De volgens de gemeentebegroting 1966 geraamde opbrengst aan marktgelden van 4500 dekt niet de totale kosten, die inclu sief onderhoud, marktpersoneel en presentiegelden voor de marktcom- missie, worden geraamd op 6680, Een en ander betekent, dat de ge meente bijna 2200 bijdraagt in de kosten van de weekmarkt. I dejongs MOERKAPELLE Veertienhonderd gulden. Dat is het bedrag dat de leden van de voetbalvereniging ’Moerkapelle’ in eerste instantie hebben bijeengebracht ten bate van de actie die het tekort 15.000,-) dat is ont staan door de bouw van het nieuwe clubhuis aan de Raadhuisstraat, zal moeten dekken. De veertienhonderd gulden werden bijeengebracht met een oliebollen actie 500,-), en oud-papieractie 200,-) en een avondje met Leo Horn, dat 700,- opleverde. Als een echte Johan Bodegraven slaagde deze erin 500,- los te peuteren voor een leren voetbal voorzien van zijn handteke ning en bovendien kwam nog 200,- aan recettes binnen. hetgeen Leo Horn voor de voetbal vereniging had gedaan en bood hem in ruil voor de voetbal een ’eveneens ronde’ kaas aan. Tenslotte werd de film, die werd vervaardigd van de indertijd ge speelde roemruchte voetbalwedstrijd Engeland-Hongarije in het Wembley stadion in Londen. Hongarije was de eerste ploeg van het continent die het presteerde de Engelsen te ver slaan en nog wel met 3-6. Na afloop van de film, die bijzon der in de smaak viel bij de voetbal liefhebbers in de zaal, voerde de heer G. Zwarteveld, voorzitter van „Moerkapelle”, nog het woord. Hij bracht de heer Horn dank voor de voortreffelijke wijze waarop deze woord had gehouden en naar Moerkapelle was gekomen, maar was vooral verheugd over de activi teiten van burgemeester Keyzer. „U hebt er uiteindelijk voor gezorgd dat de heer Horn naar Moerkapelle is gekomen,” zei de heer Zwarteveld tot Moerkapelle’s eerste burger. De diverse onderdelen van het ge varieerde programma werden muzi kaal omlijst door het ensemble van „De Snarenplukkers”. WADDINXVEEN De jaarlijkse clubtentoonstelling van de postdui venvereniging „De Sperwer”, die vorige week werd gehouden in zaal Van de Water aan de Dorpsstraat, is en groot succes geworden. De belangstel ling was evenals vorige jaren weer bijzonder groot. Het aantal inzendingen bedroeg ongeveer 270. De duiven werden aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen door keurmeester Schreuder uit Alblasserdam. Deze had een zware taak want de dieren ontliepen elkaar niet veel in kwaliteit en die was ook nu weer van hoog gehalte. De uitslagen in de diverse klassen luiden als volgt: Oude doffers (onbevlogen): 1. N. v.d. Zijden, 2. C. A. Bode, 3. A. de Bruin. Oude doffers (tot 450 km): 1. H. v.d. Willik, 2. Gebr. Slootjes en 3. H. v.d. Willik. Oude doffers (boven 450 km): 1. H. van Dijk, 2. H. v.d. Willik en 3. M. M. de Rijk. Oude duivinnen (onbevlogen): 1. J. de Beer, 2. H. van Dijk en 3. N. v.d. Zijden. Oude duivinnen (tot 450 km): 1. H. van Dijk, 2. E. J. de Jong en 3. Gebr. Metselaar. Oude duivinnen (boven 450 km): 1. D. Heeren, 2. Gebr. Metselaar en 3. W. van Berkesteyn. Jonge doffers (tot 150 km): 1. J. v. d. Zijden, 2. W. van Berkesteyn en 3. E. J. de Jong. Jonge doffers (tot 500 km): 1. C. A. Bode, 2. A. Lam en 3. Gebr. Slootjes. Jonge doffers (boven 500 km): 1. W. Heuvelman, 2. en 3. M. M. de Rijk. Jonge duivinnen (tot 150 km): l.en 2. C. A. Bode en 3. H. v.d. Willik. Jonge duivinnen (tot 500 km): 1. Gebr. Slootjes, 2. H. van Dijk en 3. E. J. de Jong. Jonge duivinnen (boven 500 km): 1. Gebr. Metselaar en 2. H. v.d. Willik. Jonge doffers (laat): 1. Gebr. Sloot jes en 2. E. J. de Jong. Jonge duivin nen (laat): 1. C. A. Bode en 2. Gebr. Slootjes. WADDINXVEEN Tydens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van de N.V. Speelgoederen en Hout- warenfabrieken G. Okkerse aan de Wilhelminakade zijn vrijdagmiddag drie jubilarissen gehuldigd. Het wa ren de heer W. van Eyk, die veertig jaar geleden bij het bedrijf in dienst trad en de heren Th. Zoethoutmaar en C. Droog, die beiden 25 dienstja ren by OKWA hadden volgemaakt. Eén der directeuren, de heer G. J. C. Okkerse sprak eerstens waarde rende woorden aan het adres van de heer Van Eijk en bood hem een ge schenk onder couvert aan en over handigde mevrouw Van Eijk een fruitmand. Daarna huldigde hij de beide andere jubilarissen, die even eens een geschenk onder couvert ontvingen, terwijl er ook voor hun dames fruitmanden waren. Namens het personeel sprak de heer A. Sevenhoven, die de heer Van Eijk een enveloppe met inhoud aan bood, omdat het geschenk dat men voor hem had willen kopen, niet voorradig was. De heren Zoethout maar en Droog ontvingen uit handen van de heer Sevenhoven persoonlijke geschenken. Aan de dames werden namens het personeel planten aan geboden. WADDINXVEEN Het jeugd- zevental van de waterpoloclub „De Gouwe” is tydens het Kring-jeugd- polotoernooi dat vorige week in het Spaardersbad te Gouda werd gehou den beneden de verwachtingen ge bleven ondanks het feit dat het team niet in zyn traditionele opstel ling uitkwam is wel gebleken dat een wat intensiever training dit ze vental op een hoger plan zal kunnen brengen. De resultaten zullen in ieder geval iets beter worden. Van de drie te genstanders van De Gouwe wisten de Waddinxveense junioren het slechts tegen BZ en PC tot een 1-1 gelijkspel te brengen. Tegen GZC gingen zij met 0-2 ten onder en van De Zijl werd zelfs met 5-0 verloren. Op dinsdag 14 december speelt het derde team van de heren een uit wedstrijd tegen GZC 3 (aanvang 21.30 uur). Een week later word om 20.00 uur de wedstrijd Gouwe (meis- jes)-GZC b gespeeld en om 20.30 uur krijgen de jongens van De Gouwe het op te nemen tegen GZC b. Om 21.00 uur volgt dan de ontmoeting tussen Gouwe 2 (heren) en Zijl 2. WADDINXVEEN De dames teams van de volleybal-afdeling van Be Fair hebben het vorige week niet best gedaan. Be Fair 1 ging in de wedstrijd tegen Vires et Celeritas uit Gouda kansloos ten onder (3-1). Het tweede team moest tegen Meteor uit Hazerswoude eveneens met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. De dames van het eerste team speelden met twee invalsters en wa ren zodoende zwaar gehandicapt. Al in de eerste set bleek duidelijk de superioriteit van de Goudse dames, die dan ook met 15-11 wonnen. Een offensief leverde de Waddinxveense dames ook een gewonnen set op (11 - 15), maar daarna maakte Vires er spoedig een eind aan (15 - 7 en 15 - 9). Het was een sportieve ont moeting, waarin helaas nogal eens foutief werd geserveerd. Er werden ook te weinig uitgewerkte set-ups gecreëerd. Be Fair 2 had het vorige week vrijdag bijzonder moeilijk tegen Me teoor in Hazerswoude. De zaal is daar tamelijk laag en daardoor kwa men er nogal wat ballen in aanra king met het plafond. De eerste set werd door de gastvrouwen met 15-8 en de tweede met 15-4 gewonnen. In de derde set slaagden de zwakke Waddinxveense dames er toch nog in een zege op hun naam te brengen, al ging dat niet zonder moeite, 16-14. De vierde set werd weer een over winning voor Meteoor (15-9). REEUWIJK Door de 82 over winning die de Reeuwykse damver eniging „Denk en Zet” vorige week in het kader van de competitie van het Goudse Damdistrict op het Oude- waterse ODC 2 behaalde, is DEZ nog slechts twee punten van het kam pioenschap in haar afdeling verwij derd. Als alles meezit kan deze week het kampioenschap van het Reeuwijkse damteam al gevierd worden. De overwinning op ODC werd al een bijzonder gemakkelijke. De bezoekers toonden zich duidelijk een klasse minder en bovendien was er een spe ler niet opgekomen, hetgeen DEZ al bij de aanvang twee punten in de schoot wierp. De persoonlijke uitslagen luiden als volgt: S. M. van Eijk-niet opgekomen 2-0, D. v.d. Star - W. Verwoerd 2-0, M. v.d. Berg-M. Hoogendoom 0-2, L. Goor-Th. Bode 2 - 0 en H. v.d. Star- J. J. Schinkel 2-0. MOERKAPELLE De wedstrij den, die de schietvereniging „Moer- kapelle” elk jaar organiseert vlak voor de Sint Nicoiaasviering, zyn ook deze maai weer een succes geworden. De deelname was redelijk. De* Sint Nicolaas-surprices werden uitgereikt aan de volgende prijswin naars: Ere-afdeling: 1. H. Breedijk 5 x 36; 2. E. Breedijk Hzn. 4 x 36; 3. C. Uit hol 3 x 36 - 7 x 35; 4. H. Wondergem 3 x 36 - 1 x 35 en 5. M. Wondergem A-afdeling: 1. A. v. Oosterbrugge 5 x 36; 2. J. Verschoor 3 x 36 - 4 x 35 3. J. Uithol 3 x 36 - 2 x 35 - 3 x 34; 4. B. Hertog Pzn. 3 x 36 - 2 x 35 - 1 x 34; 5. M. Overbeeke 1 x 36 - 4 x 35 en 6. W. Koole 1 x 36 - 1 x 35. B-afdeling: 1. T. v. Helden 2 x 36; 2. W. Boevée 1 x 36 - 1 x 35 en 3. P. Hertog 1 x 36 - 4 x 35. C-afdeling: N. Breedijk 1 x 35. Het zag er even naar uit dat de donkere wolken die zich samenpak ten boven de organisatie van de jaarlijkse ’Kerstavond bij Kaarslicht’ in Gouda tenslotte zouden resulteren in een stortbui die de kaarsjes dreig de te doven. Maar gelukkig is de he mel boven dit evenement, dat dit jaar voor de tiende maal zal worden gehouden, weer geheel opgeklaard. Lang voordat we de echte zon weer zullen zien hebben de duizenden kaarsjes de Markt in Gouda met hun vlammetjes weer de onvergefelijke aanblik geboden, die ieder jaar dui zenden belangstellenden naar de kaarsenstad trekt. Dit jaar zal het grootse gebeuren plaats hebben op vrijdag 17 decem ber. Dan zullen de lichtjes in de door de Noorse stad Kongsberg aangebo den kerstboom in aanwezigheid van de burgemeester van die stad en (misschien) de Noorse ambassadeur worden ontstoken, waarna ook de kaarsjes voor de ramen van de be woners van de Markt worden aan gestoken. Een koor zal de luisterrijke sfeer nog verhogen met een aantal kerstliederen. REEUWIJK In het verenigings gebouw aan de Reeuwijkse brug wordt aanstaande vrijdagavond door het Workshop-kwartet onder leiding van Theo Loeven die een jazz-avond gehouden, tijdens welke meteen be spreking en uitleg van de te spelen nummers zal worden gegeven. Het Workshop-kwartet is in Reeuwijk op uitnodiging van de Kunstkring Reeuwijk. WADDINXVEEN Zaterdagmid dag zijn de steeds door het slechte weer uitgestelde bezoeken van Sint Nicolaas aan diverse Waddinxveense wijken een feit geworden. Staande in een open auto en geflankeerd door enkele pepernoten strooiende Zwarte Pieten reed de Sint door vele wijken daarbij voorafgegaan door ’Concor dia’ met de majorettes. J VOOR ONZE ADMINISTRATIE Burgemeester Keyzer zei by zonder erkentelijk en dankbaar te zijn voor JUHELIERHORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z495 WADDINXVEEN Leo Horn bleek een grote trek pleister. Zoals men zolangzamerhand van deze populaire fluitist gewend is geraakt, deed hij ook deze avond weer met enkele krasse uitspraken. Voor de pauze hield Horn een in leiding, waarin hij op bijzondere a- musante wijze uit zijn rijke ervaring als arbiter putte en het verhaal van zijn carrière deed. Na de pauze be stond gelegenheid tot het stellen van vragen, van welke kans velen in de geheel gevulde zaal van het Dorps huis gretig gebruik maakten. Een van de aanwezigen vroeg Leo Horn naar zijn opinie over de presta ties van het Nederlandse elftal. Die zijn niet zo best, maar dat komt ook doordat de meeste spelers te oud zijn aldus de heer Horn. „Tachtig procent kan veel beter vervangen worden,” zei hij,” Geef ze maar AOW. Er zijn voldoende talent volle spelers in de leeftijd van 20 tot en met 22 jaar.” Spelers, die al zo’n twaalf jaar meelopen, kunnen in de meeste ge vallen niet meer mee, vond Horn, die er echter meteen aan toevoegde dat er ook uitzonderingen (Ferenc Puskas) zijn. Na zijn inleiding verkocht Leo Hom op Amerikaanse wijze de door hem ter beschikking gestelde voet bal. De heer A. Verbeek Mzn. werd tenslotte de gelukkige eigenaar voor 500,—. Scheidsrechter Horn bood de heer Verbeek tegelijkertijd een gratis reis voor twee personen naar London aan, waar hij de wereldkampioen schappen zal kunnen bij wonen. Onder de aanwezigen bevonden zich ook burgemeester I. J. P. Key zer en de heer D. Nijs, bestuurslid van de landelijke KNVB. Beiden voerden na afloop van de spraakwa terval van Horn het woord. 1’1

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 4