SPORT werken en kabouters Dirigent Mar. Egberts verlaat Vox Jubilans Kabouters doen wonderen I na ruim twintig jaar SINT NICOLAAS PROBLEMEN PRACHTIGE REPRODUCTIES Veroordeeld na diefstal 300 Gouds cultureel Ruiten sneuvelden Kranten worden Conditietraining voor schaatsers tijdens storm N.V. Nevena naar Borger in Drente Volkskerstzang op 23 december Brand maakt oud huis onbewoonbaar duurder De Rijnstreek vergadert Sint Nicolaas bij Paddestoeljeugd paspoort voor de jeugd Bazen gekozen in provinciaal team Waddinxveen in de zestiende eeuw Herv. zangver. op grote hoogte gebracht Uurkosten van W. Huizer naar doktersdiensten Boekh. Veldwijk Spreekuur voor woningzoekenden -—7 gemeentepersoneel Verdeling uitgaven gemeente in 1966 Noorwegen Succes agenda^ Pagina 5 DE KERKEN NODIGEN Fa.' Waddinxveen Moerkapelle Zevenhuizen Reeuwijk Voor ‘t laatst Bekendheid donderdag 9 december 1965 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART MODERNE KUNSTKAARTEN (zondag 12 december 1965) Passage, Waddinxveen WADDINXVEEN De onlangs gehouden collecte voor het Astma- fonds heeft in Waddinxveen 758,54 opgeleverd. (zondag 12 december 1965) WADDINXVEEN: dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, Waddinxveen, telefoon (01828) 2250 REEUWIJK: dokter J. van der Goot, tel. 01829-254 ZEVENHUIZEN: dokter J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleis- wijk, telefoon (01892) 500 Kapel a/d Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. v. d. Staat n.m. 7.00 uur: ds. W. F. van der Staat Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos Veren. Vrijz. Hervormde Kerk: Geen dienst. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. G. Biesbroek n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: dr. G. Huls, te Gouda n.m. 7.00 uur: ds. G. Alers van Rotterdam WADDINXVEEN Het spreekuur voor woningzoekenden zal worden gehouden op dinsdag 21 december a.s. des namiddags om 7.00 uur in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeentehuis). Vrijdag 10 december, n.m. 7.30 uur, in gebouw ’Rehoboth’ in de Tempel, eerwaarde heer De Redelijkheid. Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Van Eyk van Bergschenhoek n.m. 5.00 uur: ds. J. Kooien N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Plomp van Gouderak n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwjjk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: Zondag 7.30 - 9.00 - 10.45 u.: H. Mis. In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. WADDINXVEEN Tijdens de gisteravond in café De Sport gehou den jaarvergadering van de Wad- dinxveense ijsclub ’Nooit Gedacht’ is besloten een aanvang te maken met een schaatsconditietraining voor da mes en heren. Belangstellenden, zo wel leden als niet-leden van de ijs club kunnen zich opgeven bij de heer M. Boeren (secr.), Kerkweg 14. Uit het financieel jaaroverzicht bleek, dat de ijsclub een batig saldo heeft van 3048,28. Deze gunstige kaspositie is een gevolg van het feit dat er in het vorige winterseizoen vrijwel geen ijs is geweest. Op dit ogenblik telt „Nooit Gedacht” ca. 490 leden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. C. Boeren, G. Zwanen burg en E. J. de Jong, die aftredend waren, herkozen. WADDINXVEEN De storm van zondagmiddag heeft in Waddinx veen en omgeving op tal van plaat sen schade aangericht. Vooral in de Vondelwijk ontstonden er moei lijkheden, doordat van een flatge bouw het grind van het dak af waaide en ruiten van omliggende woningen vernielde. Verder zijn er tal van dakpannen naar beneden gekomen en in enkele gevallen werden ook daklijsten het slacht offer van de storm. Ook elders in de gemeente sneuvelden hier en daar ruiten, bomen of vlaggestok. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.30 uur: ds. Poot van Woerden Volgende week donderdag staat ’Vox Jubilans’ voor de laatste maal onder zijn dynamische leiding. Aan deze avond werken ook Feike Asma, het kinderkoor „De Zangvogels” en de Rotterdamse bas-bariton Henk Wagenaar. Feike Asma zal op het orgel de „Variaties over het gebed des Heeren” van Mendelssohn laten horen. ’Vox Jubilans’ voert samen met Feike Asma en de heer Wagenaar de indrukwekkende compositie van Ma- rinus Egberts „De dag des Heeren” uit. Ook het jeugdkoor zal enkele kerstliederen ten gehore brengen. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. A. Jorissen van Utrecht Herv. Wijkgebouw, Esdoomlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. A. Jorissen van Utrecht n.m. 5.00 uur: ds. J. R. Cuperus Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) v.m. 11.30 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: ds. J. A. H. Brok van Hulst, Zld Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 10.30 uur en n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Remonstrantse Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. G. Paardekoper van Hilversum Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag; n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Oud-Geref. Gemeente, Zuidkade 158 dinsdagavond 14 december, 7.00 uur: ds. Dumarchie van Voorthuizen, van Leersum WADDINXVEEN De N.V. In dustrie- en Handelmaatschappij ’Ne vena’ is met ingang van 1 december bij statutenwijziging gevestigd te Borger in Drente. Voordien zetelde het bedrijf in Waddinxveen. De fir ma waarvan de heren P. Radder en W. C. Radder uit Waddinxveen eige naren en directeuren zijn, zit nu in Nieuw Buinen (gemeente Borger). Het bedrijf bestond uit een handel in naaimachines en een meubelfabriek. WADDINXVEEN Op grond van de produktieve manuren worden in de begroting van de dienst van Openbare Werken voor 1966 de kos ten per manuur voor personeel van de technische dienst inclusief sociale lasten en andere bijkomende kosten berekend op 11,15 per uur. Voor de werklieden bedragen deze kosten 5,90 per uur. De kosten van de diverse auto’s van Openbare Werken variëren per uur van f 3,50 ot 15,afhankelijk van de aanschaffingswaarde, het aantal geraamde gebruiksuren, enz. Voor de uit 1962 daterende vuilnis auto worden de uurkosten b.v. ge raamd op 4,80 bij 2140 gebruiks uren. De nog nieuw aan te schaffen vuilnisauto zal bij een gebruik van 1300 uren 8,80 per uur gaan kosten. De straatveegauto, die per jaar ge middeld achthonderd produktieve uren maakt, kost 15,per uur. WADDINXVEEN Op veler ver zoek heeft de burgemeester van Waddinxveen, de heer C. A. van der Hooft, het initiatief genomen voor een volkskerstzangavond, onderbet motto: „Wij zingen samen het kerst feest in”. Deze zangavond zal wor den gehouden op donderdag 23 de cember 1965, aanvang des avonds om 9.00 uur op het Koningin Wil- helminaplein. De zang zal begeleid worden door de muziekvereniging „Concordia”. WADDINXVEEN Een schoor steenbrand in een oude woning aan de Zuidkade heeft zoveel schade toe gebracht, dat het pand onbewoon baar is geworden. Een kast met kle ren brandde geheel uit. Het pand werd bewoond door de 70-jarige me juffrouw S. Boon, van wie het meu- lair tijdig in veiligheid kon worden gebracht. Het ziet er naar uit dat de tal rijke kostenverhogende elementen in het dagbladbedrijf tot gevolg hebben dat in 1966 zal moeten wor den overgegaan tot verhoging van de abonnements- en advertentieta rieven. Over dit punt is thans over leg gaande met het ministerie van Economische Zaken. De verwach ting bestaat, dat begin 1966 de ver hogingen een feit zullen worden. Dezelfde situatie als bij de dag bladen doet zich ook voor bij de nieuwsbladen met als gevolg, dat ook in die sector begin volgend jaar verhogingen van de tarieven onaf wendbaar lijken. Dank zij Marinus Egberts geniet het koor nu overal in het land grote bekendheid. Nog tijdens dit jubileum jaar werden door ’Vox Jubilans’ on der directie van de heer Egberts en met begeleiding van Feike Asma een tiental concerten op verschillende plaatsen gegeven en overal boekte men grote successen. De scheidende dirigent drukte in de loop der jaren een onuitwisbaar stempel op het koor. Hij was het, die beginnelingen met grote vasthou dendheid kneedde tot ervaren zan gers. Hij wist precies hoever hij met het koor gaan kon en perste er alles uit wat er uit te halen viel. Egberts is een liefhebber van brede, machtige akkoorden. Vele verwerkte hij in zijn eigen composities, die door ’Vox Jubilans’ werden vertolkt. Primair stelde de heer Egberts bij zijn composities de tekst en de in houd van het lied. De muziek diende ter accentuering van de tekst en als zodanig gecomponeerd. Na twintig jaar neemt de dirigent afscheid. Zijn leeftijd staat hem een zo grote activiteit niet meer toe en daarom gaat hij het rustiger aan doen. Hij heeft in ieder geval genoeg grammofoonplaten van zijn koor ter beschikking om het niet te hoeven vergeten. WADDINXVEEN De viering van het twintigjarige bestaan van de Hervormde gemengde zangvereniging „Vox Jubilans” is nog maar nauwe lijks achter de rug of een andere mijlpaal, het afscheid van dirigent Mari nus Egberts, staat voor de deur. De heer Egberts die gedurende beide decennia de dirigeerstok voor Vox Jubilans heeft gehanteerd, zal op donderdag 16 december tijdens de kerst- zangavond, die zal worden gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk, afscheid nemen van het koor, zijn koor dat hij op zo eminente wijze heeft geleid en dat onder zijn leiding tot zulke ongekende successen kwam. Ds. Joh. Verwelius houdt een korte kerstmeditatie. De toegang tot deze belangwekkende bijeenkomst is vrij. Aanvang 19.30 uur. Op donderdag 23 december geeft ’Vox Jubilans’ een kerstconcert in Alblasserdam, terwijl het koor op 24 december medewerking zal verlenen aan de Evangelisatiedienst die in de Sint Janskerk te Gouda zal worden gehouden. WADDINXVEEN Hedenmiddag is in het Boskoopse gemeentehuis een openbare vergadering gehouden van het streek waterleidingbedrijf „De Rijnstreek”. Tijdens deze verga dering werd o.m. de begroting 1966 besproken. Deze begroting sluit met een bedrag van 1.080.129 aan lasten en baten waarbij een batig saldo is geraamd van 89.578. Aangezien het bedrijf nog niet be schikt over een reserve en vernieu wingsfonds stelt het bestuur voor dit batig saldo in 1966 niet uit te keren aan de deelnemende gemeenten, maar in het te vormen reserve-fonds te storten. Het verkooptarief van het water is gebaseerd op de kostprijs, verhoogd met 10 procent ten behoeve van de vorming van dit fonds. Voor Wad dinxveen werkt een en ander kosten verhogend, omdat al eerder is beslo ten, dat het nieuwe streekbedrijf met ingang van 1 januari a.s. de tarieven zal brengen op dertig cent per ku bieke meter, tot vijfduizend kubieke meter, en een vastrecht van 24, per jaar. Op het ogenblik is het vast recht in Waddinxveen 18,en de kubieke meterprijs 0,27. WADDINXVEEN Deze week organiseerde de Speeltuinvereniging De Paddestoel in haar clubgebouw aan de Lijsterbesstraat St. Nicolaas- avonden voor de leden van de di verse groepen. Dinsdagavond kwam de Sint omstreeks half acht bij de meisjes van de wandel- en hand- werkgroepen, variërend in leeftijd van 6 tot 15 jaar. Het werd een gezellige avond, waarbij alle aanwezige kinderen zelf hun presentjes bij de Sint moes ten afhalen. In de pauze kregen zij chocolademelk met speculaas. Ook de leidsters moesten op het matje komen en St. Nicolaas liedjes zin gen, voordat ze hun presentjes in ontvangst konden nemen. WADDINXVEEN Op de ge meentebegroting 1966 is de dienst Openbare Werken wel de grootste slokop van de gemeentelijke finan ciën. Met 22,19 nemen Openbare Werken bijna een kwart van de ge meentelijke uitgaven voor hun reke ning. Dicht daarop volgen de posten Onderwijs met 22,01 Volkshuis vesting met 19,05 ’/o, sociale zorg en maatschappelijk werk met 13,68 °/o en algemeen beheer met 10,78 Voor de andere posten zijn de per centages als volgt: openbare veilig heid 2,15 proc.; volksgezondheid 1,35; eigendommen, niet voor openbare meisjes van het toneelclubje van De Paddestoel. kasvoorzieningen 3,36; overige uitga ven 1,8 en onvoorzien 1,06 procent, dienst bestemd, 1,11; overige uitga ven voor onderwijs kunsten en we tenschappen 1,35; economische aan gelegenheden 0,07; belastingen 0,04; WADDINXVEEN Tot ouder ling bij de Ned. Herv. Gemeente zijn herkozen de heren J. Bregman, W. J. A. Ming en J. C. van Vliet. Voorts werden de heren J. Burger en E. van Leeuwen herkozen als diaken. WADDINXVEEN Zaterdag middag zullen heel wat ouders moeilijke ogenblikken hebben doorgemaakt om hun kinderen het geloof in Sint Nicolaas te doen behouden. Het begon om- steeks kwart voor twee f>ij het Waddinxveense station. Terwijl de wachtkamer vol zat met ou ders en kinderen, die op de trein naar Gouda wachtten, passeer de Waddinxveense Sint Nicolaas voorafgegaan door de muziek vereniging Concordia over het Stationsplein. Enthousiast wuif den de wachtenden in de stati- onskamer de goede Sint toe. Nauwelijks was deze stoet ver dwenen of er stopte voor het station een auto en daaruit stap te een Sint Nicolaas, vergezeld 1 van een Zwarte Piet. Alsof het de gewoonste zaak van de we reld was kocht dit tweetal aan het loket twee retourtjes Gouda en zette zich in de wachtkamer bij de wachtenden. Bezorgde moeders en vaders kregen nau welijks tijd voor hun kleuters een oplossing van dit vreemde gebeuren te zoeken, want toen de trein uit de richting Boskoop binnenreed bevond zich tot ie- l ders schrik en verbazing ook in die trein een Sint Nicolaas en i Zwarte Piet. Het was één van de zeven Sint Nicolazen, die de af gelopen week op alle lijnen van de N.S. de reizigers kwamen ver rassen. Met twee Sinten en twee Pieten aan boord werd de reis naar Gouda voortgezet. Ter hoogte van de spoorbrug over de Gouwe reed de Waddinx veense trein gelijk op met een uit Rotterdam komende trein. In de Rotterdamse trein wuifde ver baasde kinderen en groten naar de beide Sint Nicolazen in de Waddinxveense trein. Maar in het Waddinxvenertje wuifden nog ontstelder ouders en vertwij i felde kinderen terug naar een statig knikkende Sint in de Rot terdamse trein. i Op het station Gouda, waar men vorige week er door list in slaagde twee N.S.-Sint Nicolazen die daar tegelijkertijd met twee verschillende treinen arriveer den toch niet tegelijk op het sta tion te laten verschijnen, zal men voor het probleem van zaterdag j.l. wel geen oplossing hebben kunnen vinden. Jongeren van 15 tot en met 21 jaar uit Gouda en omliggende gemeenten kunnen dank zij een initiatief van de gemeente Gouda in het bezit ko men van een cultureel jeugdpaspoort waarmede reductie kan worden ver kregen op de toegang tot tal van muziek-, toneel-, filmvoorstellingen en lezingen, terwijl het paspoort bo vendien gratis toegang geeft tot zes tig musea in deze provincie. Het paspoort kost 2,50 per jaar (van 1 oktober tot 1 oktober). Voor het reeds nu aan de gang zijnde sei zoen is de prijs 1,50. Houders van deze jeugdpaspoorten zullen o.m. ook reduktie krijgen op de toegang bij verschillende in de Goudse Schouwburg, van de Volks universiteit en van de Kunstkring Reeuwijk. De gemeente Gouda heeft de gemeentebesturen van de omlig gende plaatsen schriftelijk van dit initiatief in kennis gesteld. WADDINXVEEN W. Huizer, lid van de atletiekafdeling van de voet balvereniging „Waddinxveen” heeft van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond een uitnodi ging ontvangen om deel uit te maken van de kernploeg van schaatsenrij ders om uitgezonden te worden naar Noorwegen. Voor de nog jonge afdeling atletiek van de vereniging ’Waddinxveen’ een goed stimulans en een eerste succes reeds op internationaal niveau. ZEVENHUIZEN De heer Bazen uit Zevenhuizen is door de techni sche commissie Zuid-Holland van de Kon. Ned. Schaatsrijdersbond aangewezen als een van de vijf rij ders voor het provinciale team, dat overmorgen in Deventer op de kunstijsbaan zal deelnemen aan de provinciale ploegen wedstrijd over 500 en 1500 meter. In de uitgave: „Oudheden en ge stichten van Rhynland anno 1719” door Heussen en Van Rijn, wordt ’Waddingsveen’ gedeeld in ’Noord- Waddingsveen’ en ’Zuid-Waddings veen’. Vrouw van ’Noord-Waddingsveen’ was Maria van Tienes, Gravin van Warfusé, vrouw van Goudriaan van de Zyl bij Leiden. ’Zuid-Waddings veen’ komt de ’Graaffelijkheid’ toe en behoort onder het Baljuwschap van ’Rhijnland’. De Parochiekerk van Waddings veen - aldus de beschrijving - waar onder zekere buurt, de Goudkaai ge naamd, ook behoort, is ingewijdt op den naam van den heiligen Victor. Deze gansche streek wierd even na het opkoomen der Reformaatzie door eenige Priesters uyt de Geestelijk- heit bedient; dewelke ter Gouda woonende, deze plaatzen van tijd tot tijd bezochten. Vooral heeft meester Adriaan Bogaart zijnen ijver daar in getoont. Doch de eerste Pastoor, die ter plaatse van zijne Pastory woonde, is geweest Kornelis de Jager, uyt een aanzienlijk geslagt ter Gouda geboo- ren, wiens vader Griffier op het stadhuis aldaar was geweest. Wanneer dan de Pastory van Wad dingsveen den voornoemden Kornelis de Jager door de oversten toege schikt was, en zijn vader ten dien einde een kerk onder Waddingsveen begon op te bouwen, is Kornelis daarop gevangen genomen en naar Leiden gevoert; en de vader, om zij nen zoon ontslagen te krijgen, heeft 1500 gulden moeten opbrengen. Kor nelis, weder in zijne Patory aange komen, heeft, om zijn Godvruchtig voomeemen uyt te voeren, een kerk je met een Pastoorshuis aan de Goudkaai getimmert. Alle de men- schen daar omstreeks weeten noch van de heiligheid en deugdzaamheid van dezen Pastoor te spreeken. Ein delijk is hij, nadat hij daar lange jaaren gestaan had, overleden den derden January 1673. Hij wierd in zijne bedieninge opgevolgt door Adriaan van der Goes, een Hagenaar, dewelke op den 24 van December overleden is, en tot nazaat heeft ge- kreegen Johannes Petrus van den Velde, een Bosschenaar. E.v.E. WADDINXVEEN De Rotter damse politierechter heeft een 24- jarige electro-monteur uit Boskoop veroordeeld tot zeven dagen gevan genisstraf voor diefstal van 300. De monteur had het geld uit een woning te Waddinxveen ontvreemd, toen hij daar een TV-toestel moest plaatsen. Bij zijn aanhouding had hij het geld nog in zijn bezit. Tegenover de politierechter ver klaarde hij met dit geld een tweede- handsauto te hebben willen a/be- talen. Aanvankelijk was tegen hem achttien dagen gevangenisstraf ge ëist. Hij werd ter zitting gevangen genomen. Rooms Katholieke Kerk: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur H. Mis In de week 8.15 uur H. Mis. St. Petruskapel, J.W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehova’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie JUNEUER HORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-2495 - WflODINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5