en over Auto St. Nicolaasloterij viel op juiste plaats Begroting De Rijnstreek sluit met batig saldo Provinciale Staten spraken Weegje en Hefbrug Openbare vergadering in Boskoop RHC-Schutters Nieuwe orgels in Imm. en Ger. kerk Puzzelen voor fijne kerstbout Bouwrit voor het Benoemd Geslaagd wedstrijd met veel doelpunten: 8-6 Postdienst rond de feestdagen nieuwe zwembad P. Cammeraat Zuid-Hollands voor zwembad Ruim f20.500 Winnaar had hard een nieuw vervoermiddel nodig Plan Weegje alleen uitvoerbaar in groter verband jeugdkampioen O Pagina 3 AG EN A Voorstel WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 16 december 1965 ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE REEUWIJK Zaterdag 18 december: Feestavond met kansspelen, Margriet Verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Bejaardenfeest, verenigingsgebouw- brug, aanvang 14.00 uur. Maandag 20 december: Raadsvergadering Zevenhuizen, ten gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 21 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen in ’t Verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. Maandag 3 januari 1966: Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. Ij WADDINXVEEN Voor het klei ne elektronische orgel dat tot nu toe in de vorig jaar gereedgekomen Im- manuëlkerk werd gebruikt zal in ’t voorjaar van 1966 een nieuw, per manent pijporgel in de plaats ko men. Ook in de Gereformeerde kerk hoopt men medio februari een nieuw orgel in gebruik te kunnen nemen. Met glundere en tegelijk ook trotse blikken keek de heer Heeren naar zijn nieuwe ’bezit’ waarvan hij in feite al enkele dagen volkomen on bewust eigennaar was. Na de trek king van vorige week dinsdagavond had zich namelijk niemand voor de auto gemeld. De heer Heeren had wel de num mers van de loten bekeken en daar bij eigenlijk voornamelijk gelet op de prijzen van honderd gulden, om dat de auto hem niet bereikbaar leek. Vorige week donderdagavond bracht hij juist zijn oude, uit 1949 daterende Hefbrug’ Ten aanzien van de hefbrug over de Gouwe merkte het PvdA-Staten- lid Van Hofwegen op, of deze brug op de spitsuren niet voor de scheep vaart gesloten kon worden gehouden. Gedeputeerde Deerenberg betwijfel de of dit mogelijk zou zijn, omdat ook de belangen van de scheepvaart in het oog moeten worden gehouden. De heer Hofwegen sprak ook nog als zijn mening uit, dat het wenselijk zou zijn als er op de provinciale we gen ook wegenwachtpatrouilles zou den verschijnen. In hetzelfde ver band drong hij aan om de veiligheid op deze wegen de hoogste prioriteit te geven. Dinsdag 21 december: Kerstmiddag bejaarden, Dorpshuis, aanvang 15.00 uur. Kerstfeest Ned. Chr. Vrouwen Ver eniging, in het Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Kerstfeest Ned. Bond van Platte- landvrouwen, in het Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. WADDINXVEEN Per 1 januari 1966 is de heer P. Visser te Wad- dinxveen, assistent-verificateur bij het verificatiebureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, benoemd tot commies A op het ge meentesecretarie van Boskoop. WADDINXVEEN Zaterdagmid dag 18 december organiseert de M.A. B.C. „Gouwe Rijders” een puzzelrit voor ’iedereen’. De baten van deze massale rit zijn bestemd voor het bouwfonds van het nieuwe Wad- dinxveense zwembad. De puzzelaars kunnen vanaf half drie starten bjj het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat 4. Voor de beste puzzelaars van die middag wacht als pry's een heerlijke kalkoen, konijn of kip, die een zeer welkome prijs is vooral voor de in zicht zijnde kerst dagen. Men behoeft beslist geen vakkun dig puzzelaar te zijn om aan deze rit deel te nemen. Er is een zeer een voudige route uitgezet over goed be gaanbare wegen binnen de gemeente Waddinxveen. De lengte van de rit is 21 kilometer en de gemiddelde snelheid zal niet boven de twintig kilometer per uur komen. Deelname staat open voor bezitters van auto’s, scooters, motoren en bromfietsers en hun familieleden. Ook zij, die niet in het bezit zijn van een voertuig kunnen toch hun aandeel leveren in deze rit voor het gezamenlijke doel, door zich op te geven als controleur. Zij kunnen zich opgeven bij de heer C. Kool, Dorps straat 72, tel. (01828) 2792, de heer R. Donderdag 16 december: Uitvoering „De Kleine Trompetter” voor de bejaarden in Hotel Vos, aan vang 20.00 uur. Vrjjdag 17 december: Uitvoering „De Kleine Trompetter” voor donateurs en belangstellenden, in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 21 december: Kerstwijding Bejaardenafdeling, in Landbouwhuishoudschool, aanvang 14.00 uur. Woensdag 22 december: Raadsvergaderoing Zevenhuizen, ten gemeentehuize, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 17 december: Klaverj asavond voetbalvereniging ’Moerkapelle’, in clubhuis Raadhuis straat, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 18 december: Kerstzangavond, zangvereniging ’Asaf’, Gereformeerde Gem., aanvang 19.45 uur. v. Kooten, leplaan 68 en de heer W. Gorissen, tel. (01790) 4167 te Zoeter- meer, welke heren ook nadere in lichtingen kunnen geven. Alle deelnemers wordt verzocht tijdig naar de start te komen en de Burgemeester Trooststraat vanaf de Kanaaldijk in te rijden. Het bestuur van de Gouwe Rijders hoopt dat alle inwoners van Wad dinxveen mee gaan puzzelen om daardoor het bouwfonds voor het zwembad weer een forse stoot om hoog te geven. GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: ’Paris-champagne’ (18 jaar). Za. 15 u en zo. 15 en 17 uur: „De eenogige Indiaan” (14 jaar). Catharina Gasthuis: tot en met 30 januari: Expositie van werken van de Amsterdamse Kunstenaars Werk groep (AKW). Geopend van 10 tot 17 uur op werkdagen, van 14 tot 17 uur op zon- en feestdagen. Deze week heeft het bouw fonds voor het nieuwe zwem bad weer een forse stijging ondergaan. Met bijna vijftien honderd gulden aan bijdragen werd de twintigduizend gulden gepasseerd en steeg de stand naar 20.511,—. 1 Het waren de Amsterdamse Verwarmingsmaatschappij (verantwoordelijk voor de aan leg van de centrale wijkver- warming in de Vondelwijk) die 1000,- toezegde en het Moor- I drechtse aannemingsbedrijf J. Bos Zn (die grondwerken in Waddinxveen uitvoert) die 200,- stortte. De glazenactie i van de heer Koren leverde de afgelopen week een netto be drag van luim 280,- op. In totaal heeft de glazenactie tot dusverre 780 opgeleverd. Voorts kwam er een toezeg ging van de Katholieke Toneel vereniging, dat deze op een of andere wijze een bijdrage zal leveren. De oliehandel „De Pionier” zegde toe gedurende twee maanden van ieder verkocht flesje afwasmiddel vijf cent voor het zwembadfonds te zul len afdragen. Wederom dus een week met goede berichten en het ziet er naar uit, dat voordat de klok op oudejaarsavond twaalf uur slaat, nog belangrijke bijdra gen binnen zullen zijn geko men, waardoor de 25.000 die het bestuur van de Stichting Vrienden van het Zwembad zich voor die datum als doel had gesteld waarschijnlijk ook wel zal zijn gerealiseerd. Voor alle andere activitei- i ten verwijzen wij u naar de speciale lijst elders in deze krant. Ook vragen wij aan dacht voor het artikel met gegevens over belastingaftrek bij giften, dat ook van toepas- 1 sing is op giften voor het zwembad. Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of contante betaling aan Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen (gironr. 79138) of aan de Al- i gemene Bank Nederland te Waddinxveen (gironr. ABN - Gouda 36140) ten name van de Stichting „Vrienden van het Zwembad” is voldoende. Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstr. I 21, telefoon (01828) 2614. Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwem bad voor het hele gezin WADDINXVEEN Donderdag 16 december: Kerstzangavond Vox Jubilans en De Zangvogels (Feike Asma, orgel), Her vormde Kerk, aanvang 19.30 uur. Raadsvergadering, Gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. Tentoonstelling „Vogelvrienden”, in Ger. Ver. gebouw, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 17 december: Attractieweekmarkt, Juliana van Stolberglaan. Tentoonstelling „Vogelvrienden”, in Ger. Ver. gebouw, aanvang 10.00 uur. Zaterdag 18 december: Bouwrit Zwembad, start r.k.-vereni- gingsgebouw, Burgem. Trooststraat, aanvang 14.30 uur. Zaterdag 18 december: Tentoonstelling „Vogelvrienden”, in Ger. Ver. gebouw, aanvang 10.00 uur. Klaverjasavond W.S.E., r.k. vereni gingsgebouw, Burgem. Trooststraat, aanvang 20.00 uur. Kerstruilbeurs De Paddestoel, club huis Lijsterbesstraat, aanvang 11 uur Maandag 20 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen afd. Waddinxveen, Geref. Verenigingsge bouw, aanvang 20.00 uur. Kerstmiddag PvdA-vrouwen, Geref. Veren, gebouw, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 21 december: Kerstconcert door muziekvereniging ’Concordia’ en dameskoor ’Onver moeid Vooruit’ m.m.v. Ria Broer (concertpianiste), in het Geref. Ver enigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Kerstmiddag voor Bejaarden in het Hervormd Wijkgebouw Esdoomlaan, aanvang drie uur. Woensdag 22 december: Kerstavond C.P.B., in „De Rank”, aanvang 20.00 uur. Kerstavond Ned. Chr. Vrouwenbond, Hervormd Wijkgebouw Esdoomlaan, aanvang 19.30 uur. Donderdag 23 december: Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. Volkskerstzangavond op het Kon. Wilhelminaplein, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 24 december: Kerstnachtdienst in Gereformeerde kerk, aanvang 22.30 uur. Donderdag 30 december: Koopavond winkels Waddinxveen, tot 21.00 uur. Het gebeurt niet elke dag in Waddinxveen, dat het huwelijk van twee jonge mensen met méér dan de normale ophef gepaard gaat. Vorige week donderdag waren er zelfs twee huwelijken, die een beetje uit de toon vielen. Het huwelijk van Annie van der Breggen en Rein Salverda werd opgeluisterd door de aanwezigheid van dertig paarden met ama zones en ruiters van de manege ’De Reigersburgh’, waarvan tot nu toe de leiding in handen van de bruid is geweest. Het was trouwens een echte paardengelegenheid want de rit van de manege naar het gemeentehuis werd natuurlijk afgelegd in koetsjes. Ondanks de stromende regen en de harde wind was de belangstelling voor dit gebeuren bijzonder groot. Op de foto ziet u hoe mejuffrouw A. Ph. van der Breggen en de heer A. D. Salverda uit Rotterdam zich langs de erehaag van paarden naar de ingang van het gemeentehuis begeven. Het bruidspaar vestigt zich in Reeuwijk. In de rooms-katholieke kerk in de Victorwijk vond donderdag middag de kerkelijke inzegening plaats van het huwelijk tussen mejuffrouw G. A. A. Kleiweg en de heer C. T. Vermeulen uit Bos koop. Ook hier was een erehaag, namelijk van kabouters van de gidsengroep, waarvan de bruid leidster is geweest. Vanwege het slechte weer werden de vaantjes maar in het kerkgebouw omhoog gehouden in plaats van ervoor. Dit jonge paar zal in Hazerswoude gan wonen. (foto’s Sjaak Noteboom) Zonder veel strubbelingen is vorige week donderdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis in Boskoop door het Algemeen Bestuur de begroting over 1966 van het Streek waterleidingbedrijf „De Rijnstreek” aangenomen. Slechts één punt op deze begroting, die sluit met een batig saldo van bijna 90.000,leverde bij sommige der aanwezigen bezwaren op. De heer J. A. Detmers, burgemeester van Zoeterwoude, vond het vreemd dat in een tijd, waarin het waterverbruik toch al hoog is en men op alle mogelijk manieren tracht verspilling tegen te gaan, aan grootverbruikers reductie wordt gegeven. Zoals bekend krijgen verbruikers van méér dan 5000 kubieke meter vijf cent korting (van 0,30 naar 0,25) op elke kubieke meter méér verbruikt water. „We hebben toch al te weinig wa ter,” betoogde de heer Detmers, „en nu lijkt het er veel op dat wij het waterverbruik door het geven van reductie aan grote afnemers willen stimuleren.” De heer J. van den Roo- vaart uit Waddinxveen vond de re ductie wel redelijk. „Bij hoger ver bruik zjjn minder opneemmeters no dig dan gemiddeld het geval is,” zei hij, ’’Bovendien zijn de administra tiekosten aanmerkelijk geringer.” Mr. R. M. Gallas, burgemeester van Leiderdorp en voorzitter van het be stuur, zag geen aanleiding de hou ding ten opzichte van de grootver bruikers te wijzigen. „We leven bij de gratie van de grote afnemers,” zei hij. Toen indertijd de diverse water leidingbedrijven de distributie van het water in handen gingen nemen, heeft men bijzonder veel moeite moeten doen om de grote verbruikers tot klant te krijgen, aldus de heer Gallas. Hij vond het niet fair de ta rieven te verhogen nu die verbrui kers afhankelijk zijn geworden van de waterleidingbedrijven. De secretaris, ir. J. P. H. Venema, zag bovendien bezwaren voor som mige fabrieken, die genoodzaakt zou den worden hun prijzen te verhogen. Met name noemde hij het melkont- vangststation Hollandia, in verband met de melkprijs. Burgemeester Det mers rekende voor de secretaris uit dat het voor ’Hollandia’ 150,- par jaar zou schelen. „Ik kan me moei lijk voorstellen dat men voor dat bedrag de prijs van de melk zou moeten verhogen,” zei hij. De heer Detmers deed het voorstel de reductie te laten vallen. De ver gadering was het echter in meerder heid (14 tegen 4, waaronder de drie afgevaardigden uit Waddinxveen) niet met hem eens en de begroting werd ongewijzigd vastgesteld. WADDINXVEEN Groot was de voldoening voor het Waddinxveense winkelweekcomité, toen vrijdagavond in de autoshowroom van de heer C. Kool aan de Dorpsstraat de gelukkige winnaar kon worden begroet van de hoofdprijs van de Sint Nicolaasloterij. Het stond al spoedig vast, dat de prijs heel goed was terechtgekomen. Winnaar werd namelijk de heer S. Heeren van de Kleikade, die in de showroom samen met zijn echtgenote en zoontje werd verwelkomd door de voorzitter van het comité, de heer H. K. v.d. Loo. auto naar de garage voor ’opnieuw’ een reparatie toen een zoon bij het nalezen van het weekblad tot de ontdekking kwam, dat de auto ’ge wonnen was’. Natuurlijk was de heer Heeren gauw op de hoogte en met de grootste spoed ging hij met zijn in eens kostbaar geworden lot naar de heer Van der Loo, die hem inder daad kon bevestigen, dat de auto voor hem was. Voor de heer Heeren een geschenk, dat als geroepen kwam. Want hoe wel hij nog dagelijks in zijn volks- wagentje naar zijn werk in Boskoop, waar hij het beroep van machine bankwerker uitoefent, reed, was een vervanging toch wel nodig. De voorzitter van het winkelweek comité, de heer Van der Loo, zei het bijzonder prettig te vinden, dat na de spanning van deze dagen, de auto in Waddinxveen en zo op de juiste plaats bij de juiste man terecht was gekomen. Het voltallige winkelcomité was aanwezig om de gelukkige winnaar te complimenteren. De letters op het nummerbord ’AF’ spreken voor zich zelf. Inderdaad is deze crèmekleu rige NSU-Prinz 4 ’af’ voor de familie Heeren, die bovendien nog te horen kreeg, dat het winkelcomitié de be lasting, die normaal op een derge lijke prijs wordt geheven, voor haar rekening heeft genomen. Aan me vrouw Heeren werd nog een boeket bloemen overhandigd, waarna deze feestelijke bijeenkomst met een drankje werd besloten. WADDINXVEEN Dezer dagen slaagde de heer J. Kelderman uit Waddinxveen te Amsterdam voor ’t diploma Stedebouwkundig Hoger Onderricht. De heer Kelderman is werkzaam bij het Instituut voor Stad en Landschap te Rotterdam en als zodanig nauw betrokken bij de advisering en opstelling van de uit breidingsplannen van de gemeente Waddinxveen. Namens het gemeentebestuur van Waddinxveen complimenteerde de heer Van den Roovaart het dagelijks bestuur met deze ’leesbare en ver zorgd opgestelde, eerste begroting van het nieuwe bedrijf’. Hij vond echter drie procent, als jaarlijkse af schrijving op het buizennet, wat laag. De buizen kunnen binnen enkele ja- ren al wel versleten zijn,” merkte hij op. Mr. Gallas verklaarde dat ook hij niet wist hoe lang het buizennet het zal uithouden. Men zal zich over de hoogte van deze afschrijving nog na der beraden. De heer T. Ververs gaf te kennen geen voorstander te zijn van halve opzichters (Waddinxveen is voor het komende dienstjaar voor de desbe treffende post begroot op een halve opzichter). De voorzitter antwoordde dat het hier een tijdelijke regeling geldt, waarbij de opzichter zijn tijd verdeelt tussen Boskoop en Wad dinxveen. De heer Ververs vroeg voorts wel ke voordelen het lidmaatschap aan de Vereniging voor Waterleidingbe drijven te bieden heeft. Mr. Gallas verklaarde dat deze vereniging een researchlaboratorium exploiteert, dat onderzoekingen verricht op het ge bied van de watervoorziening in Ne derland. „De Rijnstreek” blijft daar door op de hoogte met de nieuwste ontwikkelingen op waterleidingge bied en profiteert met de anderen van de bevindingen en resultaten van het onderzoek, aldus de heer Gallas. Bij de rondvraag kwam nog even de fluoridering van het drinkwater ter sprake. De voorzitter verklaarde dat men aan dit vraagstuk tot op he den nog geen aandacht had besteed. REEUWIJK Er is weinig meer over het glansrijke RHC dat aan het begin van deze competitie zulke fraaie successen boekte. De Reeu- wijkse dames gingen vorige week in de wedstrijd tegen het Rotterdamse Schutters maar liefst met 8-6 ten onder. De wedstrijd was nauwelijks be gonnen of de eerste Rotterdamse treffer lag al achter de verbouwe reerde doelvrouw Gerda Droog in de touwen. Luttele ogenblikken later bracht Truus v.d. Werf met een ach terwaartse worp de stand weer in evenwicht. Weer even later was het opnieuw de beurt van de Schutters (2-1). Na dit enerverende begin kwam er een korte rustpauze, waarin de rivalen elkaar voorzichtig aan de tand voelden. Ria v.d. Werf bracht de stand op 2-2 nadat de Rotterdam se gastvrouwen voor de derde maal hadden gescoord maakte Truus v.d. Werf op haar beurt gelijk. Voor de rust nog toonde Schutters zich duidelijk de betere ploegt Zij hepen uit tot 6-3 en door middel van Jopie Brusik werd de ruststand be paald op 6-4. Na de hervatting maak te An v.d. Werf van een gat in de Rotterdamse defensie gebruik om de vijfde Reeuwijkse treffer op ^aur naam te brengen. Een twijfelachtig doelpunt van Schutters bracht de stand op 7-5. Het werd nog even heel spannend toen An v. d. Werf weer scoorde maar in de slotfase van deze opwindende ontmoeting moest RHC toch het hoofd buigen voor het achtste Rotterdamse doelpunt. WADDINXVEEN In verband met de komende feestdagen zijn er in de postdienst enige wijzigingen. Op de vrijdagen 24 en 31 december zal het kantoor zijn geopend als op maandag tot en met donderdag, wat betekent dat men er voor geldzaken tot drie uur 's middags terecht kan. De Rijkspostspaarbank is die dagen open tot 19 uur. Aangezien er in de nachten van 24 op 25 december en 31 december op 1 januari geen nachtposttreinen rijden, zullen op 24 en 31 december de laatste lichtingen van de brieven bussen plaats vinden om 16.00 uur en de hoofdbus van het postkantoor om 16.30 uur. Na die tijd geposte corres pondentie zal pas de maandag daar op worden verzonden. WADDINXVEEN Tijdens de vorige week in Den Haag gehouden vergadering van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland is uitvoerig gesproken over het Waddinxveense Weegje en over de Hefbrug over de Gouwe. Wat betreft het Weegje moesten G.S. mededelen dat Rijkssubsidie voor dit recreatieplan nog niet kon worden toegezegd, temeer, omdat de minister het plan te zeer van lokale aard acht. Veel meer mogelijkheden zouden er zijn in het combineren van een drietal recreatiemogelijkheden in deie streek, nl. de Reeuwijkse Plas sen, de Goudse Hout en het Weegje. G.S. deelden mee, dat de gemeente besturen van deze plaatsen zich in middels bereid hebben verklaard zich hiertoe te verenigen in een zgn. Re creatieschap. Niettemin meenden G.S., dat wel tot aankoop van de gronden in het plan ’t Weegje ten bedrage van 350.000 moest worden besloten, om dat men de kans niet voorbij wil la ten gaan. G.S. willen dit bedrag nu ten laste brengen van een eerder door de Provinciale Staten goedge keurd krediet van 3,7 miljoen be stemd voor aankopen ten behoeve van of in verband met recreatieve doeleinden. MOERKAPELLE Het succes volle jonge lid van de Bleiswjjkse Dam Vereniging, P. Cammeraat, heeft vorige week het jeugdkam pioenschap van Zuid-Holland op z’n naam gebracht. Aan dit toernooi werd onder meer deelgenomen door de jeugdkampioenen van Rotterdam, Den Haag, Leiden en Dordrecht. Dit veelbelovende jonge talent was zijn twaalf rivalen in dit toernooi te vlug af. Het is overigens niet zijn eerste succes. Hij heeft al diverse kampioenschappen op zijn naam ge bracht. Zo behaalde hij onder an dere het jeugdkampioenschap van Nederland sneldammen en bracht hij het kampioenschap van de eer ste klasse van de Goudse dambond op zijn naam. Volgend jaar zal Cam meraat in de seniorenafdeling uit komen. JUNEUERMORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z495 - WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3