K wets baarheid min der door andere branches GEHEEL GESLOTEN ZIJN /JÉF'5 VERUl Over 5 j aar heeft Waddinxveen meer kantoren en industrieën nodig UROL Marathon toespraak van burgemeester Van der Hooft I II Op 31 december a.s. zal de bank Het Bestuur Tussen Kerstmis en Nieuwjaar zal de SPAARBANK wegens afsluiting der rekeningen gesloten zijn. Voor alle andere bankzaken zijn wij normaal geopend. de jong's autohandel n.v gouda - telefoon (01820) 7122 Coop. Raiffeisenbank »WADDINXVEEN« Verkiezingen Financiën Volgend jaar winkelbouw in Vondelwijk Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen, Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Recreatieschap op komst Telefooncel in Wij zingen samen het kerstfeest in I Prettige Kerstdagen Een goede vaart in 1966 Vondelwijk J MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Urgentieplan Vergissing Reorganisatie Tekort op markt VAN EEUWEN Speelterreinen Lees verder op pag. 3 ---- N F (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 23 DECEMBER 1965 21e JAARGANG - Nr. 1067 (Ingezonden mededeling) I (foto Sjaak Noteboom) 9 (Ingezonden mededeling) en voor allen Vredebest 28 - 30 Telefoon (01820) 3856 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Met het houden van deze eerste Volkskerstzangavond hoopt het gemeentebestuur de saamhorigheidsgedachte te bevorderen en te vens tegemoet te komen aan wensen van inwoners, die hebben laten blijken een dergelijke bijeenkomst wel op prijs te stellen. Indien de weersomstandigheden van dien aard mochten zijn, dat de bijeenkomst geen doorgang kan vinden, zal dit zo nodig nog met een geluidsauto in de gemeente worden bekend gemaakt. Het gemeentebestuur hoopt, dat voor deze Kerstzangavqnd grote belangstelling zal bestaan en dat hier mogelijk een basis kan wor den gelegd voor een jaarlijks terugkerende gebeurtenis, onder het motto „Wij zingen samen het Kerstfeest in”. WADDINXVEEN Vanavond om acht uur wordt op het Konin gin Wilhelminaplein, waar een twaalf meter hoge Kerstboom al enige tijd voor een Kerstsfeer zorgt, op initiatief van het gemeente bestuur een Volkskerstzangavond gehouden. De muzikale medewerking aan deze ongeveer twintig minuten durende bijeenkomst, wordt verleend door de muziekvereniging ’Concordia’, die ook voorafgaande aan de bijeenkomst reeds enige Kerstliederen zal spelen. Op het programma staan enkele bekende Kerstliederen, terwijl voorts het Kerstevangelie zal worden gelezen. Aan alle aanwezigen zal een programma worden uitgereikt, waarin ook de teksten van de te zingen liederen zijn opgenomen. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde De verkiezingen voor de Provin ciale Staten zijn vastgesteld op 23 maart 1966. De gemeenteraadsverkie zingen vinden plaats op woensdag 1 juni 1966. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.60 per half jaar Advertentietarief: 0.13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Allereerst roerde de burgemeester de precaire budgettaire positie van de gemeente aan. Hij zei er op ver trouwen, dat van hogerhand de hel pende financiële hand zal worden geboden om uit de perikelen te ko men. Weliswaar is er over de sinds 1958 elk jaar naar Gedeputeerde Sta ten en de minister van Binnenlandse Zaken gezonden verzoeken om aan vullende bijdragen nog geen beslis sing genomen, maar dat is nog bij geen enkele andere gemeente wel gebeurd. tegen wat de huid deert! Textiel en Complete Wonin ginric hting Dorpsstraat 37, 41 - 45 Tsisfoon (01802) 238 ZEVENHUIZEN Z-H. Van socialistische zijde was het College verzocht een prioriteiten schema tot de jaren 1975 op te stel len. De burgemeester antwoordde hierop, dat de raad binnenkort een nieuw plan zal worden aangeboden voor de jaren van 1966 tot 1970. De lastenverzwarende investerin gen, waarover in de aanbiedingsnota bij de begrotingen werd gesproken, omvatten aldus de burgemeester on der meer de reconstructie van de Kerkweg en de Tweede Bloksweg, de aanleg van een begraafplaats en de bouw van een aula, de uitvoering van het saneringsplan Nesse, de uit voering van het recreatieplan Sniep- weg, de riolering en verbreding van de Brugweg, de bouw van enkele aan de marktkooplieden een subsidie te verlenen, in die vorm, dat de marktgelden in belangrijke mate (voor 1966 is een tekort van 2200,- begroot) achterblijven bij de uitga ven. Verhoging van de marktgelden op basis van de begroting - ramings- cijfers derhalve - vond de heer Van der Hooft echter niet juist. Een voor lopige becijfering voor 1965 geeft b.v. een tekort aan van 800,-. Het Col lege is namelijk van mening, dat de weekmarkt de gemeente wel acht honderd tot duizend gulden per jaar waard mag zijn. Wordt dit meer, dan moeten inderdaad de marktgeldeji worden herzien. WADDINXVEEN Zeer uitgebreid heeft burgemeester C. A. van der Hooft vorige week donderdagavond geantwoord op de algemene beschouwingen, welke een week tevoren waren gehouden. In een meer dan anderhalf uur durende rede ging hij zo diep in op alle door de raad naar voren gebrachte vragen, dat de replieken weinig wedervragen opleverden. De rede van heer Van der Hooft werd - vrij ongebruikelijk - met een applausje beloond. bijzondere en openbare scholen en de bouw van het raadhuis. De burgemeester noemde het be zwaar van de WD-fractie tegen de post representatie een vergissing. Die post 9000,-) is niet alleen bestemd voor optreden naar buiten, maar ook voor alle zakelijke besprekingen, za- kenlunches en alle vergaderingen en bijeenkomsten ten stadhuize. „Eer lijk gezegd,” aldus de heer Van der Hooft, „zouden wij veel meer moeten doen voor het optreden naar buiten, maar dit zou alleen maar kostenver hogend werken.” Een reorganisatie van de dienst openbare werken, waarover vragen waren gesteld, is iets, wat niet in één handomdraai tot stand komt’ meende de burgemeester. Het gaat daarbij niet alleen om de personeels leden, maar ook om de materialen en machines. Als voorbeeld noemde hij de plantsoendienst, welke sinds kort over de benodigde maaimachi- nes beschikt, en nu met het zelfde aantal mensen als vorig jaar, ook - en tot ieders tevredenheid - de Von- delwijk onderhoudt. De burgemeester was het met de WD-fractie eens, dat het onjuist is elk huis Kaas specialiteiten Camembert - Brie Roquefort - Danish Blue Kernhemse - Emmentaler ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Waddinxveen De opschorting van de vervanging van een vuilnisauto en een vracht auto bij de dienst openbare werken, zou volgens de burgemeester van een slecht financieel beheer getuigen. Storing bij het materieel, bijvoor beeld van de vuilophaaldienst, zou grote stagnatie geven. Daarbij moet ook rekening worden gehouden met de lange levertijden voor vracht auto’s met speciale bovenbouw. Over de vrtfe speelterreinen voor de jeugd, waarvoor van liberale zjjde was gepleit, zei de heer Van der Hooft: „In overleg met de tuin- en landschapsarchitect is in de Oranje- wjjk een vrij speelterrein ontworpen op het dijkweiland langs de ring vaart. Ook voor de Vondclwjjk en Groenswaard worden plannen voor dergelijke terreinen bestudeerd. In de Bomenwijk is een vrij speel terrein aan de Puttelaan aanwezig, terwijl bij de speeltuin in de Oranje- wijk en „de Overkant” trapveldjes zijn aangelegd. Van veelvuldig ge bruik van deze terreintjes kan naar Bij de rondvraag aan het eind van de raadsvergadering vroeg de heer H. Huizer naar de mogelijkheid van een telefooncel in de Vondelwijk. ,jZodra de materialen er zijn, komt die telefooncel er” kon de burge meester daarop antwoorden. Over de situatie rond de telefoonaansluitin gen in die wijk zei hij verder: „Hoe triest het ook is, moet ik u toch mee delen, dat de moeilijkheden in de nieuwe wijken voor aansluiting op de telefoon toch nog wel bijna een jaar zullen duren. Eerder zal de daar voor benodigde grote centrale, die langs de Jan Dorrekenskade in aan bouw is, niet gereed zijn." WADDINXVEEN De verwach ting is gewettigd, dat in de loop van het komende jaar in de Vondelwijk een aanvang kan worden gemaakt met de bouw van de winkelgalerij langs de Brederolaan. Zoals bekend zullen de winkels die hier komen ty pisch het karakter dragen van wijk winkels. Boven deze winkels komen in totaal 22 premiewoningen. Voorts worden de plannen voor de bouw van bejaarden en/of vrijgezel lenwoningen boven garageblokjes in de Vondelwijk op het ogenblik her zien, omdat de vergunning voor de garagebouw waarschijnlijk moeilijk zal zijn te realiseren. Thans wordt bestudeerd of er niet een ander genre woning voor bejaarden en vrijgezel len kan worden gerealiseerd. alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied WADDINXVEEN De burge meesters van Waddinxveen, Reeu- wyk en Gouda hebben dinsdagoch tend een bezoek gebracht aan de provinciale autoriteiten in Den Haag om daar officieel mede te delen, dat de colleges van B. en W. van deze drie gemeenten in principe bereid zijn een intergemeentelijke samen werking aan te gaan op het gebied van de recreatievoorzieningen Te zijner tijd zal hiervoor een zgn. re creatieschap moeten worden ge vormd in welk verband de ontwik keling van een drietal recreatiege bieden in deze streek ter hand kan worden genomen. Het grootste ge bied is uiteraard dat van Reeuwijk. De beide andere gebieden betreft de toekomstige Goudse Hout en het Weegje te Waddinxveen. Vooral wat betreft dit laatste pro ject bleek een rijkssubsidie moeilijk te realiseren gezien de beperktheid van dit geheel. Ondergebracht in groter verband wordt de situatie echter anders en valt te verwachten dat de minister bereid zal zijn ook aan de uitvoering van de plannen voor het Weegje financiële medewer king te verlenen. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Weekblad voor Waddinxveen t* Mi

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1