Waddinxveense gemeenteraad over Extra kosten markt is subsidie aan winkeliers Nieuwe bedrijfsvestigingen zijn vijf jaar hard nodig Ez. V E R M E Y Autoverhuur W. VERSLUIS ACACIASTRAAT 6 WADDINXVEEN TELEFOON (01828)-2896 wenst alle cliënten gezellige kerstdagen VANEEUWEN Brugactie voor zwembad loopt goed Speeltuinvereniging „Oranjewjjk“ Recepties Lg.v. jaarwisseling Toilet voor de marktkooplieden VLEESWAREN (4x per week vers) Schouderham 150 gram 115 Gelderse snljworst 150 gram 95 Ossetong 100 gram 110 VAN EEUWEN GEMATIGDE REPLIEKEN VAN RAAD OP GEMEENTEBEGROTING Juwelier Horloger Hartige hapjes 11 ideaal op toast MAKREEL SALADE per cup 1.05 ZALM SALADE per cup 1.35 GARNALEN SALADE per cup 1.35 CRAB SALADE per cup 1.85 DELICATESSEN Pagina 3 Noodsituatie Brugweg Ratiobouw St. Victorwjjk Winkelbouw Minder kwetsbaar Begroting vervolg van pag. 1 onze mening echter niet worden ge sproken. Overigens zullen de nog onbebouwde terreinen in Oranjewijk, Vondelwijk en Groenswaard geschikt worden gemaakt voor vrije speelter reinen, waarvan er enkele reeds zijn ingezaaid.” Begraafplaats Oprit brug Warmteverdeling BQstandawet V erkeersverbetering en Hefbrug Wykverwarming Leefbaar WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 23 december 1965 WADDINXVEEN REEUWIJK ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE KERKWEG 207 WADDINXVEEN TELEFOON (01828)-2495 wenst u prettige kerstdagen I Wat betreft de huisvesting van de scholen verkeert Waddinxveen in moet echter eerst de medewerking voor worden verkregen van Gedepu teerde Staten, omdat de oprit van Provinciale Waterstaat is. 60 werknemers), maar beslist houtverwerkende industrieën. Zaterdag 1 januari: Nieuwjaarsreceptie, burgemeester en echtgenote, gemeentehuis, 16.30 tot 18.00 uur. Vrjjdag 24 december: Kerstconcert christelijke zangvereni ging ’Sursum Corda’, in hervormde kerk, aanvang 20.00 uur. Maandag 3 januari: Nieuwjaarsreceptie burgemeester I. J. P. Keyzer, gemeentehuis, 20.30 tot 21.30 uur. Maandag 3 januari 1966: Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. Maandag 10 januari: Jubileumavond Gereformeerde Man nenvereniging (35-jarig bestaan), in Geref. Veren.geb., aanvang 19.30 uur. Dinsdag 11 januari: Kienavond ’Gouwe Rijders’, in R.K.- verenigingsgebouw, Burgem. Troost- straat, aanvang 20.00 uur. Maandag 17 januari: Jaarvergadering CBTB, Geref. Ver enigingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Donderdag 23 december: Kerstklaver jas wedstrijd in café Plas- zicht, ’s-Gravenbroekseweg, aanvang 19.30 uur. Zuidkade 3, Waddinxveen telefoon 2105 De demping, riolering en verbre ding van de Brugweg in verband met een eventuele aansluiting op de provinciale weg van Gouda naar Boskoop en verder naar Alphen aan den Rijn, werd door G.S. in 1961 op grond van gebrek aan financiële middelen afgewezen. Het College zal de zaak opnieuw aanhangig maken. De verlaging van de Winterdijkbrug is een zaak van het polderbestuur, veel meer inwoners geholpen kunnen worden aan een mooie woning met een prachtig uitzicht over de Gouwe en polder. Ook dit zou de St. Victor- wijk ten goede komen: de R.K. Kerk en -school alsmede de middenstand zouden dan geen behoefte meer ge voelen om daar vandaan te gaan en een betere plaats te zoeken. „Alhoe wel de verwezenlijking van deze plannen nog wel enige tijd zal ver gen,” zei de heer Van der Hooft, „zullen wij hier toch enige spoed mee betrachten.” maar het College zal de wens (van de SGP/Herv. Kiesveren.) hieromtrent overbrengen aan het polderbestuur. Bij de algemene beschouwingen was door diverse raadsleden aange drongen het gebruik van aardgas te bevorderen, teneinde de luchtveront reiniging te bestrijden. De burge meester deelde in zijn antwoord hierop mee, dat hij had gehoord van een - overigens niet gepubliceerd - rapport, dat ook aardgas luchtver ontreinigend werkt. Naar zijn me ning zou er in Waddinxveen nog heel wat moeten gebeuren, alvorens de inwoners last van de verontreiniging zullen hebben. De centrale wijkver- warming wordt gestookt met de lichte H.B.O. II stookolie, die weinig verontreiniging veroorzaakt. Het speet het College, dat de heer Lips (PvdA) nogmaals was terugge komen op de reserve, waarmede de fractie van zijn partij medewerking had verleend aan het rationeel wo- ningbouwplan. Graag zou het Col lege van de heer Lips vernemen, hoe hij woningwetwoningen zou willen bouwen op grond, die vijftig guldgn per vierkante meter kost. De rege ring staat als grondprijs voor wo ningwetwoningen in Waddinxveen toe 4575 per eengezinswoning en voor een flat 4220 per wooneenheid. De normale grondkosten voor een gezinswoningen bedragen in de Von- delwijk 7500, in Groenswaard zelfs 10.000 per woning. Het tekort op de grondprijzen van de woningwetwoningen moet derhal ve verhaald worden op de woningen in de vrjje sector, want ook de pre- miewoningen zijn aan een grondprijs gebonden. „De woningwetwoningen,” aldus de burgemeester, „worden dus dubbel en dwars gesubsidieerd ten laste van de vrjje sectorwoningen, waarvan de kopers toch ook geen Rothschilds zjjn, maar mensen, die het geld met hard sparen bjjeen moeten brengen. Wjj hebben na de oorlog vijfhonderd eengezinswonin gen gebouwd in de woningwetsfeer en ongeveer vijfhonderd flats. Dat is een goede verhouding.” Het College heeft aan de stede- bouwkundigen opdracht gegeven na te gaan, of er in de St. Victorwijk in plaats van 90 woningen ruim 160 woningen zouden kunnen worden gebouw. Voorts heeft het College zich afgevraagd, of de tijd nog niet aanwezig is om zoveel als mogelijk de kleine huisjes langs de Zuidkade te kopen en af te breken en er mooie flats voor in de plaats te bouwen. Dat zou het aanzien van de Zuidkade aanzienlijk verhogen en er zouden Dat er onder de middenstand de gedachte zou leven, dat er teveel winkels in Waddinxveen komen, zei de burgemeester nog nimmer zo di rect te hebben gehoord. De SGP/ Herv. Kiesver. had hierop gewezen in haar algemene beschouwingen. Wel zijn er volgens de burgemeester enkele middenstanders die zo den ken. Verkeerd, naar zijn idee. „Wil men de koopkracht in eigen dorp houden,” zei de heer Van der Hooft, „dan moeten er zeer goed bekend staande winkels komen op velerlei terrein. Er zijn in Waddinxveen nog te veel winkels, die niet meer aan de eisen des tijds voldoen. Deze zijn ge doemd te verdwijnen, hoe jammer dat voor velen ook is. Daarvoor in de plaats komen degenen, die wel de moed en durf hebben iets te begin nen; die zelf bouwen of grote verbe teringen in en aan hun bedrijven aanbrengen. Wat ons thans voor ogen staat, na melijk een winkelcentrum bij de Brug en één aan de Kerkweg lijkt ons voldoende. In Groenswaard en in de Vondelwijk komen dan nog galerijen voor de dagelijkse behoef ten of filialen van reeds gevestigde bedrijven.” De burgemeester besloot zijn rede voering met een voorstel om tele grammen en zenden aan H.M. de Koningin, Prins Bernhard en aan Prinses Beatrix en haar verloofde, waarin heil en zegen voor 1966 werd toegewenst. WADDINXVEEN De eerste prjjs van 150 van de zegelactie van het Koopcentrum Brug is vorige week uitgeloot aan de weduwe v.d. Ben uit de Trompstraat. Dit betekent, dat mevr. v.d. Ben tien weken gratis zal kunnen stoken tot een bedrag van 150. Voorts gingen er vijftien geld prijzen naar andere gelukkige win naars. Vanavond is de tweede trekking van deze zegelactie, waarbij de hoofdprijs inmiddels is verdubbeld tot 300 (tien weken gratis levens middelen) en ook het aantal geld prijzen van vijftien tot dertig is ver dubbeld. De trekking vindt plaats om acht uur in ’De Unie’. Bij de laatste trekking op 3 januari zal de hoofd prijs 600 bedragen en zijn er zestig geldprijzen. De winnaar van die hoofdprijs mag een vakantiereis naar keuze voor dit bedrag gaan maken. De belangstelling voor deze zwem- badzegelactie is zo groot, dat er al len al vorige week vele duizenden zegelkaarten werd ingeleverd. Het bestuur van het Koopcentrum Brug verwacht wel, dat het gestelde doel, tenminste 1000, zal worden gehaald. WADDINXVEEN Het bestuur van de speeltuinvereniging ’Oranje- wijk’ heeft tijdens haar vorige week gehouden algemene jaarvergadering besloten dat in de toekomst de speel tuin ook in de ochtenduren (van half tien tot half twaalf) geopend zal zjjn. Er zal tjjdens deze openstelling ech ter geen toezicht zjjn zodat geduren de deze tjjd het bestuur geen verant woording kan nemen voor eventuele ongevallen. Er waren tijdens de vergadering slechts acht van de 130 leden aan wezig. In zijn openingstoespraak be klaagde de voorzitter zich dan ook over de geringe belangstelling voor het doen en laten van het bestuur. Uit het verslag van de penning- meesteresse bleek dat de speeltuin vereniging een schuld heeft van 600,-, Deze schuld is ontstaan door de aanschaf van een nieuwe gras- maaimachine. Men zal volgend jaar enkele acties gaan voren, die het be nodigde bedrag op zullen moeten brengen. Enkele leden deden tijdens de bijeenkomst al goede suggesties, die nu door het bestuur nader zullen worden bestudeerd. Twee bestuursleden traden af en stelden zich niet herkiesbaar. Dat waren de heren Van Leeuwen (secre taris) en De Kater. Met algemene stemmen werden in de opengevallen plaatsen benoemd de heren Versluis en Brouwers. Het bestuur zal te zij ner tijd in onderling overleg vast stellen wie de heer Van Leeuwen als secretaris zal opvolgen. De schuld die de vereniging nu al heeft is er voor het grootste gedeelte de oorzaak van dat dit jaar geen nieuw materiaal zal worden aange schaft. Ook zullen geen nieuwe toe stellen worden gekocht. Men hoopt het speeltuinmateriaal in de maan den maart en april door eigen leden een opknapbeurt te kunnen doen geven. „Over de industrieterreinen maken de fracties van PvdA en SGP/Herv. Kiesver. zich onnodig zorgen,” vond de heer Van der Hooft. De indus triëlen in de gemeente zien er inder daad liever geen nieuwe bedrijven bijkomen in verband met het thans heersende tekort aan werkkrachten. Maar het College is van mening (mét onderschrijving van de zorgen van de fabrikanten), dat de mensen, die in Waddinxveen komen wonen, en vooral hun kinderen, hier straks ook werk moeten kunnen vinden. Er zullen industrieën bjj moeten komen, zij het dan in andere bran ches, waardoor de economische kwetsbaarheid ook minder wordt. „De industrieën en kantoren, die wij nodig denken te hebben voor onze inwoners kunnen nog wel enige ja- ren (ik denk hierbjj aan vijf jaar) wachten,” deelde de heer Van der Hooft mee. „Dit houdt tegelijkertijd in, dat de twee functies: de woon functie van de gemeente én het in dustriële karakter moeten worden bevorderd. In de komende vijf jaren op de eerste plaats de woonfunctie. Daarna komt het aantrekken van nieuwe industrieën, kantoren en dienstverlenende bedrijven op grote schaal. Bij de vervolgens hoofdstuksge- wijze behandeling van de begroting kwam de kwestie van het vervangen van twee auto’s van openbare wer ken weer aan de orde. De bouwcom missie vond, bij monde van de heer Lips, dat de afschrijvingsperiode van de auto’s nogal wat ruimte liet en dat het meegenomen zou zijn, wan neer de wagens nóg een jaar zouden kunnen worden gebruikt. Maar vol gens de burgemeester zou ’Den Haag’ in dat geval zeggen, dat de gemeente maar wat langzamer zou moeten af schrijven. En dat kost geld door een verminderde uitkering uit het ge meentefonds. Alle begrotingsposten passeerden, met hier en daar een kleine opmer king, vervolgens de revue. De be groting werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, zij het dan met de aantekening, dat de heren Hui- zer en Mulder geacht werden tegen een bijdrage aan de Europese Bewe ging en tegen het schoolzwemmen in de winter te hebben gestemd. Donderdag 23 december: Trekking Brugactie Zwembad, in De Unie, aanvang 19.30 uur. Volkskerstzangavond op het Kon. Wilhelminaplein, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 24 december: Kerstnachtdienst in Gereformeerde kerk, aanvang 22.30 uur. Zaterdag 25 december: Molukse kerk, viering kerstfeest zon- dagsschooljeugd, aanvang 16.00 uur. Donderdag 30 december: Koopavond winkels Waddinxveen, tot 21.00 uur. Vrjjdag 24 december: Klaverjaswedstrijd, Hotel Vos, aan vang 20.00 uur. Zaterdag 8 januari: Uitvoering Zevenhuizens Mannen koor, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 15 januari: Uitvoering Zevenhuizens Mannen koor, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Maandag 17 januari: Bezoek raad Zevenhuizen aan com mandopost BB in Gouda. Zaterdag 22 januari: Ruiteravond „De Eendrachtsruiters”, Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Donderdag 27 januari: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 29 januari: Ruiteravond „De Eendrachtsruiters”, Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 24 december: Zangavond bij de kerstboom Reeu- wijk-brug, m.m.v. ’Crescendo’, aan vang 19.30 uur. Zaterdag 29 januari: ”Im weissen Rössl”, uitvoering door ’Uit en Thuis’, verenigingsgebouw- brug, aanvang 20.00 uur. GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: vr. 20.00 uur, za. en zo. 15.00 en 19.00 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.00 uur: „Zorba, de Griek” (18 jaar). WADDINXVEEN Een drietal raadsleden, de heren J. P. van Oosten (KVP), J. H. Mol (VVD) en H. Huizer (Herv. Kiesver.) bracht bij de replie ken op de memorie van antwoord van de burgemeester de markt ter sprake. De heer Van Oosten zei, de marktkosten niet te zien als subsidie aan de marktkooplieden, maar als een subsidie aan het kopend publiek. Naar zijn mening kunnen de markt- gelden niet ongelimiteerd worden verhoogd en moeten zij de vergelij king met de tarieven in andere ge- fractie betreft, mag de markt wel koopman niet te hoog zou zijn. De heer Huizer tenslotte bleef de extra meende, dat een verhoging van het staangeld van één gulden per markt koopman niet e hoog zou zijn. De heer Huizer en slotte bleef de extra kosten voor de markt zien als een subsidie aan de marktkooplieden, die toch ook middenstanders zijn. En de middenstand hoeft geen subsidie van de gemeente, meende hij. Volgens de burgemeester benader de de heer Huizer de ’subsidie’ aan de marktkooplieden op een geëmo tioneerde wijze. „Maar weet u aan wie het een subsidie is?” vroeg hij: „Aan de middenstanders”. De heer Van der Hooft meende, dat wanneer aan de winkeliers van het Koningin Wilhelminaplein zou worden gezegd, dat de markt naar de Dorpsstraat zou worden verplaatst, die winke liers het tekort aan marktgelden maar al te graag zelf zouden willen betalen, om de markt toch maar op zijn huidige plaats te houden. Hij was het eens met de door de KVP gelanceerde opmerking, dat de markt de koopkracht in de eigen gemeente houdt, waarvan ook de middenstan ders profiteren. Die markt mag daar om echt wel duizend gulden (maar dan ook niet meer) kosten. genen die cenrale verwarming heb ben en hun de vraag willen stellen: Hoe voelt u zich hier? „Ik dacht,” al dus de heer Van der Hooft, „dat u dan tot de ontdekking zou komen, dat die mensen zich in hun flats vei lig en warm en zeer leefbaar zouden voelen. Ik geloof, dat dan die wens naar een eengezinswoning, waar de vrouw steeds maar weer naar boven moet om de bedden op te maken, nog wel eens zou kunnen tegenval len.” WADDINXVEEN Zoals gebrui kelijk zullen burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, op nieuwjaarsdag, zaterdag 1 janu ari 1966, van half vijf tot zes uur ’s middags een nieuwjaarsreceptie houden. De bijeenkomst zal plaats vinden in de raadzaal van het ge meentehuis. MOERKAPELLE De burge meester van Moerkapelle, de heer I. J. P. Keyzer, zal ter gelegenheid van de jaarwisseling recipiëren op maandag 3 januari 1966. De ont vangst wordt gehouden in het ge meentehuis van half negen tot half tien ’s avonds. „De plannen voor aanleg van de niéuwe begraafplaats in de Vondel wijk zijn besteksklaar. Het ontwerp van de verordening op de begraaf plaats is ter bestudering en om ad vies aan de dienst van openbare werken gezonden. Het ligt in het voornemen u in één van de komende raadsvergaderingen een voorstel tot het verlenen van de benodigde kre dieten te doen toekomen.” Dit zei de burgemeester ter beantwoording van een vraag van de zijde van SGP/ Herv. Kiesver. omtrent de stand van zaken van de nieuwe begraafplaats. De naar aanleiding van verschil lende subsidies gemaakte opmerkin gen wilde het College gaarne op nieuw aan de subsidiecommissie ter beoordeling voorleggen. De burge meester zei hierbij nog gaarne ac- coord te gaan met de verhoging van de subsidie aan beide muziekkorpsen, zoals door de VVD-fractie was voor gesteld. Wat betreft de subsidie aan de Kunststichting Waddinxveen vroeg de burgemeester de raad nog even af te wachten, omdat deze stichting naar zijn mening wel weer tot nieuw leven zal komen. De heer Van Oosten vroeg of het niet mogelijk zou zijn de oprit naar de brug ook tot voorrangsweg te ma ken. Thans moet het verkeer daar nog voorrang verlenen aan verkeer dat komt uit de afrit naar de af- scheepplaats aan de Nesse en uit de oprit vanaf de Zuidkade. De burge meester antwoordde, dat het College reeds van plan was een voorstel te doen inzake het tot voorrangsweg maken van de brugoprit. Daartoe WADDINXVEEN Naast de voortzetting van de begrotingsbehan deling bevatte de raadsagenda van vorige week donderdagavond nog maar enkele andere punten. Onder meer werd besloten tot het bouwen van een toiletgebouwtje nabij de Ju liana van Stolberglaan ten behoeve van de marktkooplieden. Deze zullen daarvoor een wekelijkse bijdrage van vijftig cent betalen. De raad voteer de een krediet van 4515 voor het gebouwtje. Op de vraag van de heer Lips, of dit toiletgebouwtje impli ceert, dat de weekmarkt definitief aan de Juliana van Stolberglaan blijft, antwoordde de burgemeester onder hilariteit van de aanwezigen: „Nee, we kunnen dat gebouwte altijd nog wel gebruiken!” Bij de rondvraag merkte de heer Mol op, dat bij diverse werken in uitvoering in Waddinxveen de beba- kening bij avond bepaald slecht is. De burgemeester zei dit zelf ook te hebben opgemerkt en beloofde er aandacht aan te besteden. De nestor van de raad, de heer T. Ververs (PvdA), bracht de burge meester als besluit van deze avond hulde voor diens uitgebreide beant woording van de algemene beschou wingen. „Wanneer,” zo zei hij, „de Waddinxveense huisvrouwen van avond hier waren geweest, en uw pleidooi voor de wijkverwarming hadden gehoord en hun was ge vraagd „Wie is de man van het jaar in Waddinxveen?, dan geloof ik dat ze gezegd hadden: „Dat is onze bur gemeester”. De centrale wijkverwarming kwam ook weer even aan de orde. De heer Mol had volgehouden, dat wanneer de afnemers van de wijkverwarming ook hun douchecellen verwarmd wil den hebben, zij daartoe toch in de gelegenheid moesten worden gesteld. De burgemeester, die beloofde alles te zullen doen om de wijkverwar ming tot een succes te maken, deelde nog mee, dat er bij de centrale wijk verwarming niet alleen wordt ge dacht aan de verwarming van hui zen, maar ook aan die van scholen, kerken, etc. Er is dan een betere warmteverdeling mogelijk, ’s Och tends vroeg stoken de huisvrouwen de verwarming hard op, om hun mannen warm de deur uit te krijgen, maar wanneer zij daarna aan het huishoudelijk werk gaan, hebben ze niet zoveel warmte meer nodig. Maar dan is er juist weer meer warmte nodig op de scholen en bedrijven. De heer Lips had naar aanleiding van de memorie van antwoord opge merkt, dat hij zich niet ongerust maakte over de bestemming van het industriterrein, maar dat hij alleen maar wilde weten, wat er mee ging gebeuren. De burgemeester moest dat toegeven en gaf daarom nog een nader toelichting. Het College denkt vooral aan dienstverlenende bedrij ven. Zo is er een bedrijf, dat moge lijk belangstelling heeft voor het vestigen van een kantoor, waar zo’n tweehonderd mensen werk zouden kunnen vinden. Verder wordt ge zocht naar kleine bedrijven (voor ca. geen Het had tot voldoening gestemd, dat er uit de raad geen kritiek was gekomen op de uitvoering van de Al gemene Bijstandswet. „Het uitvoeren van deze wet ligt in handen van B. en W. die,” aldus de burgemeester, behoefte voelen aan een commissie, welke de taak van het College kan verlichten, en waardoor tevens meer invloed uitgaat van het gevoelen van de burgerij. Het ligt in het voorne men in het komende jaar tot instel ling van zo’n bijstandscommissie over te gaan. Het College van B. en W. is zich bewust, dat tijdig maatregelen die nen te worden getroffen, om onge wenste en onhoudbare verkeerssitu aties te voorkomen en op te lossen. Binnenkort zal de dienst van open bare werken verslag uitbrengen over het interimrapport van de verkeers- commissie uit de raad, waarbij voor stellen worden overgelegd voor de uit de raad, waarbij voorstellen zul len worden overgelegd voor de uit voering van diverse verbeteringen, onder andere betreffende het Konin gin Wilhelminaplein, Juliana van Stolberglaan, kruispunt Kerkweg- Kanaalstraat-Juliana van Stolberg laan met verkeerslichten, etc. „Ten aanzien van woonstraten waarin geen parkeergelegenheid aan wezig is, kan een oplossing worden verkregen door aan één zijde het trottoir geheel of gedeeltelijk op te offeren en daarvan parkeerstroken te maken,” zei de burgemeester. Hij vervolgde: „Daarbij willen wij echter wel aantekenen, dat de par keerproblemen soms wel wat over dreven worden voorgesteld. Vaak komt het namelijk voor, dat het pu bliek de auto alleen precies voor de deur wil parkeren, en niet bereid is hun auto wat verderop neer te zet ten en enkele meters te lopen.” Bij herhaling hebben B. en W. de provincie gevraagd maatregelen te treffen ten aanzien van de steeds moeilijker wordende situatie rond de Hefbrug, onder meer door het plaat sen van verkeerslichten. Het veel vuldig openen van de brug ten be hoeve van de scheepvaart, soms voor een enkel klein schip, berust op de overweging, dat het verkeer te land gemakkelijker is stil te leggen dan het scheepvaartverkeer. „Dat een tweede oeververbinding dringend noodzakelijkis, zal wel niemand meer willen betwisten,” aldus burgemees ter Van der Hooft, die daar aan toe voegde, dat het College hierop bij herhaling heeft aangedrongen en bij de hogere autoriteiten gehoor heeft gevonden. een noodsituatie. Omdat er geen rijksgoedkeuringen af komen voor permanente scholen, is de gemeente gedwongen steeds opniëuw houten noodlokalen te plaatsen. Volgend jaar zullen wellicht opnieuw houten lokalen moeten worden geplaatst, daar de rijksgoedkeuring voor de bouw van een 6-klassige prot-chr. school eerst in het eerste kwartaal van 1966 wordt verwacht. De school kan derhalve in septemeber niet ge reed zijn. Met de bouw van de open bare Ulo is een aanvang gemaakt. Men hoopt de school in september van het volgend jaar gereed te heb ben. Met het aantal gymnastiekloka len staat Waddinxveen er niet zo ongunstig voor. Er zijn er vier, en dat betekent één lokaal op iedere zeshonderd leerlingen. De landelijke norm is één lokaal op vijfhonderd scholieren, maar in de grotere ge meenten wordt één gymlokaal vaak door tweeduizend leerlingen ge bruikt! Het College acht de kans groot, dat in 1966 een gymnastieklo kaal aan Waddinxveen zal worden toegewezen. Op een schrijven van het gemeen tebestuur heeft de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen ge antwoord, dat een Hogere Burger School vooralsnog niet op de begro ting van 1966 voor Waddinxveen kon worden geplaatst. Kritiek en onbehagen omtrent de centrale wijkverwarming vond de burgemeester vreemd, want ieder wist naar zijn mening uit de teke ningen wat hij kocht en hoe het huis verwarmd zou zijn. Verwarming van de douchcellen vond de burgemees ter billijk, maar hij vroeg zich af - gezien de korte tijd, die de gezinsle den daarin doorbrengen - of electri- sche verwarming toch niet economi scher zou zijn. Overigens zal na af loop van het stookseizoen een een voudige enquête worden gehouden onder de afnemers van de wijkver warming. Tenslotte wilde de heer Van der Hooft nog iets zeggen tot de heer Lips en allen die het met hem eens zijn, wanneer zij zeggen dat de woonruimteadviescommissie de erva ring heeft, dat de mensen een aversie hebben tegen een flat. „Welke erva ring met flats kan men hebben?” zo vroeg de burgemeester zich af. „Want ze zijn er amper twee jaar.” Daarom zou hjj graag, op een later tijdstip eens een enquête houden on der de flatbewoners (vooral bjj die- Rookvlees 100 gram 75 Boterhamworst ..100 gram 45 Kelzerjachtworst (Noack) Hausmacher (Noack) Paté (Noack) Prima rookworst (Noack) Zuidkade 3, Waddinxveen telefoon 2105

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3