Vooral junioren op dreef I zeer öe chmese p&peq&dd IVOROL Manege Reigersburgh zegeviert over De Kill Expositie Vogelvrienden geslaagd ondanks matige belangstelling s g g g g g g g g I g g g B te I 1 s I g g g g g g g g g g g sSSIESSJESSE^IEElsSSI Slecht weer speelde bouwrit Gouwe Rijders parten van het Regen hield publiek thuis K Nu passend pak voor jonge mannen Bekendmakingen Excelsior eindigt op de tweede plaats Ds. J. R. Cuperus met emeritaat afgelopen weekeinde... Weer volop vis in vaart achter NKF Wintercompetitie S.V. „Reeuwijk” Gouwe-vrienden Spor tv rienden Pagina 4 Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta I FA. VAN CAMP K Uitslagen: Verloting WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 23 december 1965 Mode voor Heren KLEIWEG 6 - GOUDA door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille Hoofdstuk 1 - nr. 4 I1 (wordt vervolgd) WIJ Introduceren Jeune Style v< ve sei he ee ka de een die mannen. H ped goei tepl bep 13 t mei V van mei beh ten pro Ii de AB gav Japanse meeuwen: EK ’64/’65 G. de Heer (88). Zebravinken: EK’64/’65 G. de Knegt (86). Overige trop.: OK F. Versluis (89). Astrilde en Amadines: EK ’64/’65 F. Smeenk (86); OK H. v. Rijn (88). Tropische duiven: EK ’64/ ’65 A. v.d. Spek (84); OK F. Hanse (89). Kwartelsoorten: EK ’65 A. den Ouden (84). Bastaarden: EK ’64/’65 G. de Knegt (87). los VOl en de wo I sch me be ult- el kt 1O' w. Pt WADDINXVEEN De jaarlijkse tentoonstelling van de vogelvereniging „De Vogelvrienden”, die donderdag, vrijdag en zaterdag in het Gereformeerd Verenigingsgebouw werd gehouden, heeft minder belangstelling getrokken dan vorige jaren. De meest waarschijnlijke oorzaak van deze daling is wel het bijzonder slechte weer aan het eind van de vorige week. Toch zijn de organisatoren over het algemeen niet ontevreden over deze expositie. Het aantal inzendingen bedroeg ruim driehonderd en de kwaliteit was zeer goed. De tentoonstelling was bijzonder smaakvol en ook efficiënt ingericht. Pronken met eigen veren De weinige bezoekers hebben dan ook volop kunnen genieten van het resultaat van maandenlange, veelal zelfs jarenlange, ijver, toewijding en liefde voor de vogels, die hier pronk ten met eigen veren, maar die net zo goed de trost en het eigendom van hun respectieve eigenaars zijn. Er werd in 23 klassen om de mooi ste vogels gestreden. Tenslotte kwam het volgende resultaat uit de bus: Zang: EK ’65 M. J. Versluis (87 pun ten); EK-overjarig J. Sol (87); OK M. J. Versluis (90). Kleur roodfact.: EK ’65 C. den Hertog (89); EK-over jarig C. den Hertog (89); OK W. M. Pel (87). Kleur niet roodfact.: EK ’65 J. Fopma (88); EK-overjarig C. den Hertog (87); OK G. Kerver (88). Grasparkiet: EK ’65 A.T.C. Noorlan- der (86); EK-overjarig A. v.d. Spek (77); OK A. T. C. Noorlander (86). Grasparkiet: OK F. Hanse (88). Het is de Waddinxveense biljart vereniging Gouwe-vrienden tijdens de vorige week gespeelde wedstrij den voor de competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond beter gegaan dan de week daarvoor. Slechts het FA team leed een neder laag en dan nog wel een zeer kleine (4-5) tegen De Watertoren FB uit Boskoop. Gouwe-vrienden E boekte een ver rassende 2-7 zege op het sterke KOT E uit Gouda. Het FB-team zette zijn overwinningsreeks voort. Deze keer moest De Watertoren FC er met 7-2 aan geloven. De overige prijzen vielen op de nummers: 4, 56, 223, 243, 262, 276, 366, 459, 470, 503, 539, 542, 543, 578, 574, 642, 668, 705, 720, 761, 811, 920, 922, 1055, 1132, 1239, 1250, 1262, 1302, De gespecificeerde uitslagen van de dressuurwedstrijden luiden als volgt: Junioren: Waddinxveen: Aart v.d. Berg (R) 105J punt, Helma van Weelden (R) 103J, Connie Glasbeek (R) 103, Hella Huyer (K) 96 en Roelie Deerendorp (R) 89 J. Leidschendam: Connie Glasbeek (R) 108, Aart v. d. Berg (R) 103, Helma van Weelden (R) 99, Roelie Deerenberg (R) 96J en Hella Huyer (K) 83. Senioren: Waddinxveen: J. G. Hek- ker (R) 99i, mej. I. Verboom (K) 99, N. v.d. Tuin (K) 94 en W. Niederber- gen (R) 86. Leidschendam: W. Nie- derbergen (R) 110, J. G. Hekker (R) 105, N. v.d. Tuin (K) 104 en mej. I. Verboom (K) 100. Ook by de springwedstryden voer den de Waddinxveense ruiters de boventoon. Aan deze wedstryd werd deelgenomen door twee gemengde teams van vyf ruiters. Tydens de ontmoeting in Waddinxveen werden de eerste twee plaatsen bezet door ruiters van De Reigersburgh, respec tievelijk W. Niederbergen en A. v.d. Breggen. Mejuffrouw I. Vermey van De Kill eindigde op de derde en N. v.d. Tuin eveneens van De Kill op de vierde plaats. De wedstrijd in Leidschendam ver liep spannender. De vier eerstge- plaatsten eindigden allen met 140 Sportvrienden A ging op bezoek bij Boskoop A. De Waddinxveners hadden er kennelijk zin in want men trok fel van leer. Vooral veteraan C. Albers verkeerde in een uitstekende vorm. Hij won zijn partij in 18 beur ten met een gemiddelde van 6,22. H. Elshof had 5 beurten meer nodig om zijn party tot een goed einde te bren gen (moyenne 3,47) en A. v. d. Berg won in 28 beurten met een gemid delde van 5,42. Slechts B. v.d. Sluis moest in zijn Boskoopse rivaal zijn meerdere erkennen (6-2). Ook Boskoop B moest het onder spit delven tegen Sportvrienden. Het verloor met dezelfde cijfers als hét A-team. Sportvrienden D 1 bracht thuis VOG uit Stolwy kersluis met maar liefst 8-0 op de knieën. W. van Ommeren en G. van Soest waren hier de uitblinkers met overwinningen in respectievelijk 24 en 23 beurten. V ster dezi Sinl prir 13. de verl mar ga j niet ook dan deel 25. 29. WADDINXVEEN De Waddinxveense manege „De Reigersburgh” heeft tydens de spring- en dressuurwedstryden die op 28 november en 12 december jongstleden tussen haar en de manege „De Kill” uit Leidschendam werden gehouden, op alle fronten gezegevierd. Vooral de junioren hebben tydens deze byzonder geslaagde ontmoetingen (de eerste in Waddinxveen, de vol gende in Leidschendam) duideiyk hun superioriteit getoond. Deze hoopgevende resultaten doen ons met optimistische verwachtingen kyken naar de wedstrijden tussen ’De Reigersburgh’ en de ruiterclub van de manege te Thai will aan het begin van het volgende jaar. Een team van de Waddinxveense manege gaat nameiyk naar Zwitserland, waar de ontmoeting met de ruiters uit Thalwlll in Zürich zal plaats hebben. punten zodat een barrage nodig werd. Deze barrage ging over drie hindernissen en werd op tijd gere den. Connie Glasbeek van ’De Rei gersburgh’ legde het parcours het snelst foutloos af. Mejuffrouw I. Ver mey (K) kwam op de tweede plaats. Derde werd Aart v.d. Berg (R) en N. v. d. Tuin (K) kwam op de vierde plaats. Dit najaar hebben wij voor het eerst een collectie kostuums, die speciaal voor Jonge mannen, zo tussen de 15 en 21, zijn gemaakt. De 'Jeune Style' kostuums. Ze zijn, wat model betreft, helemaal op het jonge slanke figuur af gestemd. Speciaal aanbe volen: donkerblauw 'Jeune Style' kostuum. Zeer geerd door jeugdige gaan mannen. (f 179,50 - f 199,50) Over beide wedstryden gerekend bezetten de junioren van De Reigers burgh by de dressuurwedstryden de eerste tot en met de vierde plaats. Connie Glasbeek vergaarde in totaal 211 punten en werd daarmee winna res van het gehele toernooL Tweede werd Aart van den Berg met 208J punt. Helma van Weelden bezette de derde plaats met 202| en de vierde plaats werd in de wacht gesleept door Roelie Deerenberg met 186 punten. De best geplaatste junior van ’De Kill’ was Hella Ruyer die overigens niet verder kwam dan 179 punten. Ook by de senioren boekte De Rei gersburgh successen. J. G. Hekker vergaarde uit beide wedstrijden 204J punt en kwam daarmee in aanmer king voor de eerste prijs. De tweede en de derde plaats werden gedeeld door Kill-ruiters, mejuffrouw I. Ver boom en N. v.d. Tuin, die beiden 199 punten behaalden. W. Niederbergen van De Reigersburgh bezette de vier de plaats met 196. De heer Niederbergen leverde de beste prestaties. Hij behaalde name ly k in de wedstryd te Leidschendam 110 punten, het hoogste aantal van dit toernooi. WADDINXVEEN Het byzonder slechte weer zaterdagmiddag is er ongetwyfeld oorzaak van geweest, dat er slechts 32 deelnemers versche nen aan de start voor de bouwrit ten bate van het nieuwe zwembad die was georganiseerd door de M.A.B.C. ’De Gouwe Ryders’. De rit begon bij het R.K. Verenigingsgebouw in de Burgem. Trooststraat, voerde langs een niet al te moeilijke route over een afstand van 21 kilometer door en om Waddinxveen. De heren Van Kooten en Gorissen, die de organi satie voor deze rit op zich hadden genomen, hebben hiervoor byzonder veel werk moeten verzetten en voor al voor deze heren was de teleurstel ling extra groot, dat er eigenlyk maar zo weinig deelnemers waren. Mogeljjk hebben ook de prijzen, overigens heerlijke kerstbout, hun invloed gehad op de belangstelling, omdat men tegenwoordig aan prijzen soms ter waarde van duizenden gul dens, is gewend. Het gemeenschap- pelyke doel, het nieuwe zwembad, heeft in dit verband het kennelijk niet kunnen winnen van een grote prijs. Uiteraard waren met zulk een ge ringe deelname de baten voor het zwembad niet al te groot, reden waarom enkele overgebleven prijzen na afloop bij opbod werden verkocht en enkele winnaars hun prijs weer beschikbaar stelden om deze ’Ameri kaans’ te verkopen. Met deze verko pen mee kon tenslotte toch nog een bedrag van 170 beschikbaar wor den gesteld voor het bouwfonds van het nieuwe zwembad. Overigens heb ben de Gouwe Rijders in korte tijd al behoorlijk meegewerkt aan dit zwembad, want al eerder werd spon taan uit de kas van de vereniging een bedrag van 100 in het bouw fonds gestort. De uitslag van de zaterdag gehou den rit was als volgt: 1 J. Koolhaas, „Ja,” zei Eden. Hy wendde zich tot Sally Jordan. „Je weet nog wel wat Madden tegen ons zei, Sally? Byna zyn laatste woorden „New York, en nergens anders.” „O ja, dat herinner ik me,” antwoordde zy. „Nu, hy is van besluit veranderd,” zei de juwelier, met gefronst voorhoofd. „Dat hjkt eigenlyk niets voor Madden. Vanmorgen belde hy me op vanuit zyn ranch in de woestyn, en hy wil, dat het halssnoer daar wordt geleverd.” „In de woestyn?” herhaalde zy verbaasd. „Juist. Natuurlyk was ik verwonderd. Maar zyn be velen waren nadrukkelyk, en je weet hoe liy is. Met hem redeneert men niet. Ik luisterde naar wat hy te zeggen had, en vond het goed. Maar toen hy afgebeld had, begon ik erover te denken. Wat hy die morgen op myn kantoor gezegd had, zie je. Ik vroeg me af, was het werkelyk Madden, die daar sprak? De stem had de echte klank - maar toch - ik wou geen risico lopen.” „Daar heb je ook gelyk in,” knikte Sally Jordan. „Dus belde ik weer op. Het kostte verduiveld veel tyd om zyn nummer te vinden, maar eindelyk kreeg ik het van een zakenvriend van hem hier in de stad. Eldorado 76. Ik vroeg naar P. J. Madden en kreeg hem weer. Het was Madden toch wel.” „En wat zei hy?" „Hy gaf me een pluim voor myn voorzichtigheid, maar zyn bevelen waren nog strenger dan tevoren. Hy zei, dat hy zekere dingen had gehoord, die hem denken deden, dat het gevaarlyk zou zijn om nu het halssnoer naar New York te brengen. Hij verklaarde niet, wat hy daarmee bedoelde. Maar hy voegde er aan toe, dat hy tot de slotsom was gekomen, dat de woestijn de ideale plaats voor zo’n transactie was. De laatste plek ter wereld waar iemand kon komen zoeken naar een kans om een halssnoer van een kwart miljoen te stelen. Natuurlyk zei hy dat niet allemaal, maar dat maakte ik er uit op.” „Hy heeft volkomen gelijk,” zei Victor. „Och ja, eigenlyk wel. Ik heb zelf lange tijd in de woestyn doorgebracht. Ondanks alle verhalen van schrijvers houdt men zich daar beter aan de wet dan waar ook tegenwoordig. Niemand doet er ooit de deur op slot of denkt aan dieven. Vraag de gewone rancher eens naar politiebescherming, dan kykt hy verbaasd en mompelt iets over een veldwachter verscheidene honderden mijlen ver weg. Maar niettemin...” Eden stond weer op en liep bezorgd heen en weer. „Niettemin - of eigenlyk juist daarom - staat het me helemaal niet aan. Veronderstel eens, dat iemand wer- kelyk vals spel wil spelen - wat een omgeving er voor! Ver weg in die zandoceaan, met alleen de Jozuabomen tot buren. Denk eens, dat ik Bob daarheen zend met het halssnoer, en hy loopt in de valMadden is mis schien niet op die eenzame ranch. Hy kan wel naar het oosten zijn gegaan, of zelfs naar het westen (uitdruk king voor sneuvelen, vert.), zoals ze zeiden in de oorlog. Mogelyk ligt hy in de woestyn met een kogel...” Victor lachte spottend. „Nu slaat uw verbeelding op hol,” riep hij. Eden glimlachte. „Best mogelyk,” gaf hy toe. „Het begint erop te lyken, dat ik oud word, nietwaar, Sally?” Hij haalde zyn horloge te voorschyn. „Maar waar biyft Bob? Hy moest al hier zyn. Als je er niets op tegen hebt, telefoneer ik even.” Hij belde het scheepvaartkantoor op, en kwam met nog bezorgder blik terug. „De ’President Pierce’ is al drie kwartier geleden binnen gekomen,” kondigde hy aan. „In een half uur kunnen ze hier zyn.” „Het verkeer is erg druk op dit uur,” zei Victor. „Ja, dat is zo,” erkende Eden. „Wel, Sally ik heb je er alles van gezegd. Wat denk je ervan?” „Wat moeten we denken?” viel Victor in. „Madden Bergschenhoek (3 strafpnt.); 2. C. v. Kooten, Waddinxveen (43 strafpnt.); 3. E. Oskam, Waddinxveen (44 straf pnt.); 4. C. Kool, Waddinxveen (70 strafpnt.); 5. C. Mayenburg, Haas trecht (72 strafpnt.). De meeste straf- punten, n.l. 276 behaalden de dames T. J. van der Wolf en Van der Sluis, die daarmede de poedelprijs in de wacht sleepten. WADDINXVEEN Het gemeente bestuur van Waddinxveen maakt be kend dat op donderdag 6 en vrijdag 7 januari 1966 tussen 19.00 en 21.00 uur op het gemeentesecretarie afde ling Algemene Zaken gelegenheid zal bestaan tot het laten verlengen van de geldigheidsduur van werkboekjes ingevolge het Ry tijdenbesluit. Voorts geven B. en W. ter kennis geving dat bij beschikking van de minister van defensie is bepaald dat alle in 1946 geboren mannelyke Ne derlanders, die nog geen beWys van inschrijving voor de dienstplicht heb ben ontvangen verplicht zyn zich voor 1 januari van het komende jaar te melden by het gemeentesecretarie in hun woonplaats. Aanmelding kan geschieden door de betrokken personen zelf of door hun wettelijke vertegenwoordiger. Zij, die verzuimen aan deze maat regel gevolg te geven indien deze op hen van toepassing is, zijn strafbaar. Ook de laatste overwinning van de Waddinxveense damvereniging ’Ex celsior’ (12-8 op Boskoop) heeft wei nig meer toe of af kunnen doen aan het feit dat Schoonhoven kampioen is geworden van het Goudse Dam District. Excelsior maakte nog een kleine kans maar omdat Damlust 2, de laatste tegenstander van Schoonho ven, weinig weerstand bood, gingen de Waddinxveense illusies in rook op. De persoonlyke uitslagen van de ontmoeting tussen Excelsior en Dam lust zien er als volgt uit: H. Boele-D. van Wyk 1-1, C. H. Kramp-H. van Klaveren 2-0, F. M. P. Jacobi-D. v.d. Zyden 2-9, T. den Ouden-H. Glazen- borg 1-1, A. Zwanenburg-M. Vuyk 0-2, T. Driessen-T. de Bruin 1-1, J. de Heer-A. Koetsier 1-1, H. Troost- C. Keizer 2-0, A. Blom-C. A. Metse laar 1-1. Voor het clubkampioenschap van het nu zestigjarige ’Excelsior’ werd de vyftiende ronde gespeeld. De uitslagen luiden als volgt: T. Baan- B. van Eyk 2-0, W. v.d. Heyden-G. Heeren 1-1, A. M. Littooy sr.-A. A. Rietveld 2-0, A. Compeer-J. Vermeu len 0-2. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd gaat ds. J. R. Cuperus per 1 mei 1966 met eme ritaat. Dominee Cuperus is vanaf 1957 predikant van de Waddinxveen se hervormde gemeente geweest. Hy zal nu na zijn afscheid in Waddinx veen naar Hoevelaken vertrekken waar hij mee gaat werken aan de voorbereiding tot de stichting van een tweede predikantsplaats. ziclizelf heen en weer om het te bewijzen. Mogelijk uit sympathie lijd ik dezelfde kwaal.” Eden kwam naar voren. „Vergeef mij, dat ik u in de rede val - maar mijn zoon - zou u komen afhalen...” „Dat spyt mij zeer,” zei Chan, hem ernstig aanziende. „De fout moet ontwijfelbaar aan mij zijn. Wees zo goed mijn domheid niet te tellen, maar er was geen afhaler aan de haven.” „Ik begrijp het niet,” zei Eden weer. „Enige minuten ik toeven bij loopplank,” ging Chan voort. „Niemand waagt te naderen uit regenachtige avond. Daarom ik taxi roepen en haasten naar deze plaats.” „Heb je het halssnoer?” vroeg Victor. „Buiten alle twijfel,” antwoordde Chan. „Reeds heb ik mij kamer verschaft in dit hotel, gedeeltelyk ont kleden om dezelve te verwijderen uit gordel om myn midden.” Hij wierp een onschuldig uitziend parelsnoer op de tafel. „Aanschouw de Phillimore paarlen aan einde der reis,” grinnikte hij. „En nu valt grote last van mijn schouders met hoogst verrukkelijke bons.” Eden, de juwelier, kwam naar voren en nam het snoer op. „Prachtig,” mompelde hij, „prachtig, Sally, we hadden ze Madden niet moeten laten voor die prijs. Ze zijn prachtig gelijk - ik heb nooit zulke...” Een ogenblik staarde hij naar de rozige gloed der paarlen, toen legde hij ze op de tafel. „Maar Bob - waar is Bob?” „O, die komt wel,” merkte Victor op. „Ze hebben elkaar misgelopen, anders niet.” „Aan mij is de fout,” drong Chan aan. „Beschaamd over mijn domheid...” Het Groene Laken had deze week voor de Waddinxveense biljartver eniging geen enkel geheim. De slechtste prestatie was het gelijkspel van het tweede D-team tegen De Doelen D uit Gouda, dat een gevaar lijke tegenstander pleegt te zyn. De drie andere teams sleepten de volle winst in de wacht. 1318, 1382, 1404, 1401, 1443, 1753, 1763, 1801, 1817, 1821, 1826, 1830, 1868, 1894, 1955, 2011, 2014, 2053, 2110, 2147, 2168, 2215, 2246, 2495, 2503, 2515, 2570, 2519, 2620, 2658, 2683, 2692, 2772, 2804, 2807, 2816, 2859, 2861, 2870, 2872, 2866, 2980, 3071, 3091, 3169, 3171, 3228, 3214, 3476, 3502, 3556, 3673, 3752, 3782, 3734, 3852, 3950, 3972. De prijzen kunnen worden af ge haald bij de heer P. Versluis, Jan Willem Frisoweg 23, Waddinxveen. heeft het halssnoer gekocht en wil het in de woestijn geleverd hebben. Het is niet aan ons zijn orders in twijfel te trekken. Als we dat doen, wordt hij misschien kwaad en doet heel de koop teniet. Neen, wy hebben de paarlen te leveren, zijn kwitantie en wachten op zijn cheque.” Zijn pafferige witte handen bewogen gretig. Eden wendde Zich tot zyn oude vriendin. „Is dat jouw mening, Sally?” „Wel ja, Alec,” zei ze. „Ik geloof, dat Victor gelijk heeft.” Zij keek trots naar haar zoon. Eden keek ook naar hem, maar met een heel andere uitdrukking. „Heel goed,” antwoordde hy. „Dan is er geen tijd te verliezen. Madden heeft grote haast, want hij wil al gauw naar New York. Ik zal Bob vanavond om elf uur laten gaan met het halssnoer - maar ik weiger beslist hem alleen te zenden.” „Ik zal meegaan,” bood Victor aan. Eden schudde het hoofd. „Neen,” wierp hij tegen, „ik heb liever iemand van de politie, zelfs al komt hij helemaal uit Honolulu, Sally, zou je deze Charlie Chan kunnen overhalen met Bob mee te gaan?” Zij knikte. „O, zeker. Charlie zou alles voor mij doen.” „In orde. Dat staat dan vast. Maar, wat duivel, waar blyven ze toch? Ik zeg je, dat ik ongerust begin te worden...” De telefoon onderbrak hem, en mevrouw Jordan ging er heen. „Hallo - Charlie,” zei ze. „Kom dadelijk boven. We zijn op de vierde verdieping - nummer 492. Ben je alleen?” Zij hing de hoorn op en kwam in de kamer terug. „Hij zegt, dat hij alleen is,” kondigde zy aan. „Alleen,” herhaalde Eden. „Wel, ik begrijp niet...” Hy zeeg neer in een stoel. Een ogenblik later keek hij belangstellend naar het dikke mannetje, dat zijn gastvrouw en haar zoon zo hartelijk begroetten. De speurder uit Honolulu kwam verder de kamer in, een niet opvallende gestalte in westerse kleding. Hij had dikke ronde wangen, een ivoorkleurige huid, maar wat Eden het meest trof, was de uitdrukking van zijn ogen, een heldere, scherpe blik, die de pupillen deed glanzen als zwarte knoopjes in geel licht. „Alec,” zei Sally Jordan, „hier is myn oude vriend, Charlie Chan. Charlie - meneer Eden.” Chan boog diep. De eer stapelt zich op, op dit vasteland. Eerst heb ik juffrouw Sally’s oude vriend ontmoet, nu ontmoet ik meneer Eden.” Eden stond op. „Aangenaam,” zei hij. „Een goede overtocht gehad, Charlie?” vroeg Victor. Charlie haalde de schouders op. „Al die tijd lijdt de grote Zuidzee aan scherpe pyn diep beneden, en gooien Tydens de expositie werd ook een verloting gehouden. De vier hoofd prijzen: koelkast, centrifuge, elek trisch scheerapparaat en een kooi met twee vogels, vielen respectieve lijk op de nummers: 1170, 3270, 241 en 835. WADDINXVEEN Werklieden van de dienst gemeentewerken heb ben deze maand de ringvaart die achter de gebouwen van de Neder landse Kabelfabrieken doorloopt uit gebaggerd tot een diepte van circa anderhalve meter. Voor de leden van de Hengelsport- vereniging „Waddinxveen” betekent dit een uiterst welkome verbetering, want de visstand is na het uitbagge ren weer met sprongen toegenomen. De Waddinxveense hengelsportver- eniging had dit water al enkele jaren in pacht maar door het ondiepe (en onfrisse) water en de toenemende vervuiling van de sloot hadden de vissen al enige tyd elders domicilie gekozen. Veel werd er dan ook niet meer gevist. Daar is nu verandering in geko men. Een ontelbare hoeveelheid vis uit de poldersloten heeft het schone water alweer opgezocht en door di verse leden van de vereniging zijn reeds fraaie snoeken op het droge gehaald. Het is voor niet-leden van de hen- gelsportvereniging „Waddinxveen” verboden in deze ringvaart te vissen, tenzij ze in het bezit zijn van een schriftelyke vergunning van de ver eniging. REEUWIJK De uitslagen van de vorige week dinsdagavond in het verenigingsgebouw aan de Reeuwyk- se brug gespeelde wedstryden voor de wintercompetitie van de schaak club ’Reeuwyk’ luiden als volgt: Poule A: W. Breedveld sr.-J. Kap- teyn 0-1. Deze uitslag bracht weinig verandering in de situatie aan de top van de ranglyst, waar de scepter nog steeds wordt gezwaaid door L. Bui tenhuis met 4^ uit 6. Poule B: P. Bontenbal-J. Breed veld jr. 0-1, J. Elenbaas-J. v.d. Goot afgebroken. Onbedreigd aan kop in poule B gaat de heer Breedveld met 8 uit 8. Op de tweede plaats staat P. de Vries met 4| uit 8. Poule C: A. Hazewinkel-J. van de Wolf 1-0, M. Schreuder-J. van Beek 1-0, C. v.d. Graaf-P. de Vries 0-1. Drie schakers delen in poule C de eerste plaats. Van hen maakt de heer A. Hazewinkel de meeste kans met 3 uit 3. De andere twee zyn J. Kap- teyn met 2 uit 2 en M. Schreuder met 1 uit 1. Het meeste punten heeft de heer A. Ooms met 5 uit 6. De schaakvereniging „Reeuwyk” hield op woensdagavond in het ver-- enigingsgebouw een kersttoernooi waar de schakers elkaar bekampten om een groot aantal fraaie prijzen. De sfeer was byzonder geanimeerd. De organisatoren kunnen dan ook terugzien op een geslaagd schaak evenement.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 4