werking m Heden Massale brand kerstbomen Waterleidingbedrijf ’De Rijnstreek’ treedt op 1 januari 466 koopavond Watervoorziening blijft bestuur zorgen baren Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen, Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Oranjelaan spoedig open Laatste fase van koopactie „Brug” Maandag vuurzee in Groenswaard Spaarpotten leeg voor zwembad f J J Commissies Prettige jaarwisseling Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Kapitaleu „Spelregels” Bezorging, administratie aquisitie, drukkerij, zetterij en opmaak, correspondenten, redactie en directie hopen dat het nieuwe jaar voor allen die dit blad lezen alsmede voor hen die het (nog) niet lezen een goed jaar zal zijn. Moeilijkheden .y (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1068 DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 mg per (foto Sjaak Noteboom) en leverden het verrassende (Ingezonden mededeling) Vredebest 28-30 alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank jong en kijk zal WADDINXVEEN De werkzaam heden aan de Oranjelaan zijn thans nagenoeg gereed, zodat het verkeer weer vrij spel heeft op deze belang rijke verbindingsweg. Een oplossing voor hardheid van het water in deze streek is nog niet te voorzien. „De wasmiddelen in ons land zijn echter op dit water bere kend, zodat men er minder mee te kampen heeft dan vroeger,” vertelde directeur Van der Kaay. Onthar- dingsinstallaties zijn te kostbaar en kunnen slechts incidenteel worden toegepast. zal een eigen fitter komen die kleine storingen zal kunnen verhelpen. Aangezien Waddinxveen nog niet over een eigen fitter beschikt zal men storingen moeten melden bij de dienst van gemeentewerken. Verder komen er in elke van de drie distric ten (noord, midden en zuid) opzich ters. Aan Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN De winkels in Waddinxveen zullen hedenavond in plaats van morgenavond tot negen uur zyn geopend. Morgen (oudejaars dag) zuilen alle winkels om vyf uur ’s middags de deuren sluiten. De weekmarkt wordt morgen gehouden van 14.00 tot 18.00 uur. Een commissie van de Organisatie voor Drinkwatervoorziening in Zuid- Holland begon in 1958 met eet» on derzoek naar de situatie van de drinkwatervoorziening in Zuid-Hol- land ten noorden van de lyn IJssel- monde-Gouda-Woerden. Dit onder zoek was noodzakelijk geworden om dat men vreesde dat de winning van zoetwater in dit gebied in de toe komst niet meer toereikend zou bly- ken te zyn en naar ander wingebie- den zou moeten worden omgezien. Uit het rapport dat de commissie uitbracht bleek inderdaad dat er eni- Al deze plannen vergen grote ka pitalen. Het bestuur acht een verla ging van de tarieven dan ook niet verantwoord en zeker niet noodza- kelyk. Directeur A. van der Kaay verklaarde trouwens tijdens de bij eenkomst: „Water is een slechts schynbaar gemakkelijk te verkrijgen goed. Als men ziet wat er allemaal moet gebeuren voor dat het goed drinkbaar water is dan is alleen daarom de prys al te laag. Maar bo vendien: Waar krijgt men voor drie dubbeltjes een ton aan gewicht thuis bezorgd? De Nederlander zal er aan moeten wennen dat het water duur der wordt.” ge gegronde reden tot ongerustheid kon zijn. De commissie adviseerde de vorming van streekwaterleidingbe- drijven die het beheer over het drinkwater veel efficiënter zouden kunnen voeren dan tot nu toe door de gemeentelijke bedrijven het geval was geweest. Spoedig kwamen nu de besprekin gen tussen de gemeenten Alkemade, Rijnsaterwoude, Leimuiden (tezamen het waterleidingbedrijf ’De Drie Ge meenten’), Boskoop, Hazerswoude, Koudekerk aan de Rijn, Leiderdorp, Waddinxveen en Zoeterwoude op gang. Aan het Verificatiebureau voor de Nederlandse Gemeenten werd ge vraagd een rapport op te stellen over de consequenties die het samengaan van deze gemeenten in één bedrijf zou kunnen hebben. Het rapport kwam tot de conclusie dat deze samenbundeling een stap in de goede richting was. Er zou veel effectiever kunnen worden gewerkt en bovendien zou het bedrijf een krachtiger positie gaan innemen. Het technisch, administratief en financi- eel-economisch beleid kwam nu in één hand hetgeen de kosten aanmer kelijk zou drukken en een welover- wogener ’zoetwaterpolitiek’ mogelijk zou maken. de toelaatbare grens (0,05 liter). Ook het probleem van het zoge naamde „zwarte water” werd nog even aangeroerd. Zwart water ont staat door een te hoog mangaange- halte. Door royaal spuien heeft men de mangaan in het buizennet van het gebied van „De Rijnstreek” echter terug weten te dringen tot beneden De omvangrijke rioleringswerk- zaamheden, waardoor deze laan ge durende verscheidene maanden voor het verkeer was afgesloten, hebben veel hinder ondervonden door de voortdurende slechte weersomstan digheden. Niettemin is men erin ge slaagd de vertraging tot een mini mum beperkt te houden. Nadat de rioleringen waren ge plaatst, zijn zowel de trottoirs als de rijbaan van de Oranjelaan belangrijk opgehoogd, terwijl de rijbaan met ongeveer tachtig centimeter werd verbreed. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde alle verbruikers zullen de Voorwaarden voor aansluiting en waterlevering van het Waterleiding bedrijf „De Rijnstreek” worden toe gezonden. Verder gelden de Alge mene Voorschriften voor Drinkwa- terinstallaties en de Regeling voor de erkenning van Waterfitter van de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Nederland. De administratie en het hoofdkan toor zullen worden gevestigd in Bos koop aan de Zuidkade 149. Admini strateur is de heer R. Everhardus. WADDINXVEEN De door het Koopcentrum Brug gehouden winkel actie ten bate van het nieuwe zwem bad wordt maandagavond 3 januari a.s. besloten met een korte bijeen komst om acht uur in café ’De Unie’ aan de Kerkweg. In aanwezigheid van burgemeester C. A. van der Hooft zal voor de laatste maal een prijs winnaar in deze actie worden be kendgemaakt, die een reis naar eigen keuze ter waarde van 600 zal kun nen gaan maken. Onmiddellijk daarna zal het ber stuur van het koopcentrum het saldo van deze winkelactie officieel over dragen aan het bestuur van de Stich ting Vrienden van het Zwembad. De gelukkige winnaar van de vo rige week was de familie v.d. Water van de Zuidkade, die tien weken gratis levensmiddelen kan kopen tot een bedrag van 300. Verder, waren er dertig geldprijzen. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.60 per half jaar Advertentietarief: 0.13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. en van de heer E.v.d.K. werd nog een bedrag van vijf gulden ontvangen. Op 3 januari zal in aanwe zigheid van burgemeester C. A. van der Hooft de opbrengst van de winkelactie van het koopcentrum Brug tijdens een korte bijeenkomst in ’De Unie’ worden overgedragen. Tenslotte verzorgt de Rooms Katholieke Toneelvereniging op zaerdag 22 januari een to neelvoorstelling met bal na in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat. De baten zijn voor het zwembad. Op het programma staat de klucht „Poespas”, geschreven door de heer A. Boere uit Wad dinxveen. Voor alle andere activitei ten verwijzen wij u naar de speciale lijst elders in deze krant. Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of contante betaling aan Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen (gironr. 79138) of aan de Al gemene Bank Nederland te Waddinxveen (gironr. ABN- Gouda 36140) ten name van de Stichting „Vrienden van het Zwembad” is voldoende. Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstr. 21, telefoon (01828) 2614. Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwem bad voor het hele gezin In overeenstemming met de Wet Gemeenschappelijke Regeling werd vervolgens door weer een andere commi.sie een aantal „spelregels” vastges /l’’ volgens welke het op te richte.ïo jtreekbedryf t~ v-erk zou moeten gaan. Het bedryf zou onder de supervisie moeten komen te staan van een algemeen bestuur dat wordt gevormd door de burgemees ter en/of wethouders van de deelne mende gemeenten. Voor elke duizend aansluitingen heeft in het bestuur één lid zitting. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de voorzitter, diens plaatsver vanger, de secretaris en de plaats vervangend secretaris. Toegevoegd wordt dan nog de directeur van het bedrijf. Volgens deze regeling werd op 12 juli 1965 het Waterleidingbe drijf „De Rijnstreek” opgericht en kon het bestuur de voorbereidingen gaan treffen om in 1966 stratklaar te zijn. Het dagelijks bestuur bestaat uit mr. R. M. Gallas, voorzitter en bur gemeester van Leiderdorp, G. W. Baron van Dedem, plaatsvervangend voorzitter en burgemeester van Bos koop, ir. J. P. H. Venema, secretaris en wethouder van Waddinxveen, B. Kammenga, plaatsvervangend secre taris en burgemeester van Leimui den en Rijnsaterwoude. De heer A. van der Kaay uit Boskoop is be noemd tot directeur van het nieuwe bedrijf. Het algemeen bestuur be staat uit twintig leden. De besluitvorming van dit bestuur is identiek aan die van de werk wijze van de gemeenteraad. Alle door het algemeen bestuur genomen besluiten zijn onderworpen aan goed keuring door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Waddinxveen heeft met bijna vier duizend aansluitingen recht op vier zetels in het bestuur en is daarmee de grootste ’fractie’. Behalve wet houder Venema maken hiervan ook de heren T. Ververs, Ph. Kroes en J. van den Roovaart deel uit. Groenswaard is te bereiken vanaf de Kerkweg over de in het verlengde van de Esdoomlaan lopende weg, of vanaf het Noordeinde via een nieuw aangelegde weg. Met deze massale verbranding wil men vooral voorkomen, dat overal in de gemeente incidentele kerstboom- brandjes worden gestookt, die vaak gevaarlijk voor de omgeving kunnen zijn. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Negen gemeenten werken samen in het streekwaterleidingbedrijf „De Rijn streek” dat per 1 januari 1966 met zijn werkzaamheden een aanvang zal nemen. De deelnemers zyn: Alkemade, Boskoop, Hazerswoude, Koudekerk aan de Ryn, Leiderdorp, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Waddinxveen en Zoe terwoude. Vorige week stelden het dagelijks bestuur en de directeur van het nieuwe bedryf zich in ’Florida’ in Boskoop aan de regionale pers voor. De leiding van „De Rijnstreek” legde tydens deze bijeenkomst een pryzens- waardige openhartigheid aan de dag. Alles duidt erop dat de waterverbrui kers de toekomst met vertrouwen tegemoet kunnen zien nu een nieuw bedrijf de waterleidingproblemen met een moderne, frisse aanpakken. Het bestuur heeft geen gemakke lijke taak op zich genomen. Het wordt steeds moeilijker goed drink water te vinden en het zoeken naar nieuwe bronnen is dan ook één van de voornaamste opdrachten die het heeft meegekregen. Het verbruik van water neemt van jaar tot jaar met sprongen toe. In 1920 werd in het gebied van ’De Rijnstreek’ nog maar 186.000 kubieke meter leidingwater verbruikt; dit jaar zal de 2,75 miljoen kubieke meter worden overschreden. Een waterleidingbedrijf is in onze moderne samenleving een niet meer weg te denken begrip. Ruim negentig procent van alle woningen en bedrij - ven in Nederland is dan ook aange sloten op het buizennet. Op deze be drijven rust dus een grote verant woordelijkheid. Daarom werd door de volksvertegenwoordiging in 1961 dan ook de Waterleidingwet aange nomen. Deze wet bepaalt dat de overheid toezicht dient te houden op de waterdistributie. Er ligt het bedrijf een hoop werk te wachten. Het bestuur verwacht volgend jaar een uitbreiding van het aantal aangeslotenen tot 17.000, ter wijl ook het verbruik weer aanzien lijk zal toenemen. Voorts wil men ter verbetering van de onderlinge ver bindingen het 350 kilometer lange buizennet uitbreiden en verbeteren. Dit werk zal door aanemers worden verricht. In Waddinxveen zal een rijnwater- kelder worden gebouwd ter ontlas ting van het zuidelijke district (Wad dinxveen, Boskoop en Hazerswoude- dorp). Voorts staat het bestuur een vergroting van de reserve-capaciteit voor ogen. Het oprichten van dit bedryf bracht specifieke moeilijkheden met zich mee. Men moest nauwkeurig bepalen tegen welke waarde de be staande waterleidingbedrijven over genomen zouden dienen te worden, de tarieven moesten worden vastge steld, het winstdervingsprobleem kwam ter sprake en ook het vraag stuk van eventueel overtollig perso neel leek een hinderpaal. De moeilijkheden werden echter tot ieders tevredenheid opgelost. Door speciale maatregelen behoefde niemand te worden ontslagen en het tarief is vastgesteld op 0,30 per ms met een vastrecht van/24,- per jaar. Verbruikers van méér dan 5000 m’ betalen 0,25 per m3. Deze tarieven zijn niet meer bij de huur inbegre pen, terwijl de inning van het geld voortaan alleen per giro kan geschie den. Aan alle 16.250 aangeslotenen in het gebied van ’De Rijnstreek’ zal nog een circulaire worden toegezon den. De werkwijze van het nieuwe be drijf staat nog in haar kinderschoe nen. Men hoopt spoedig tot een zo economisch mogelijke opzet van per soneel te komen. In elke gemeente Weekblad voor Waddinxveen z-- Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN Met een bedrag van 762,50 is de stand van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad deze week gebracht op 26.472. Zorgden vorige week een gift van vijfduizend gulden van een onbekend gebleven inwoner en de opbrengst van de bouwrit van de Gouwe Rijders ervoor, dat de voor eind 1965 beoogde 25.000 werden bereikt, deze week werd dit streefbedrag zelfs alweer ruim schoot overschreden. De elf spaarpotten, die op initiatief van de heer S. Versloot jr. in Waddinxveen midden november werden geplaatst bij de café’s Ver sloot, Royal, ’t Sluisje, Gouwezicht, de cafetaria’s De Vos, Ververs, Zwanenburg en v.d. Water, manege Reigersburgh, Van Dijk vis- en patathandel en het clubgebouw van Be Fair, zijn deze week door de heer Versloot (op de foto rechts) in gezelschap van de heer P. de Graaff (links), secretaris van de Stichting Vrienden van het Zwem bad, voor de eerste maal geleegd bedrag van 440 op. Ook een andere grote spaar pot, namelijk de tot zodanig gepromoveerde oude archief kast bij de dienst van Open bare Werken, werd deze week leeggehaald. Hieruit kwam een bedrag van 202,-. Een schen king van 100 kwam van de veel in Waddinxveen werkza me Moordrechtse aannemer de heer De Joode, die ter gelegen heid van zijn verjaardag dit spontane gebaar maakte waar bij hij liet doorschemeren, dat dit een eerste bedrag was. Bad meester Troost stortte 15,50 WADDINXVEEN De duizenden kerstbomen, die de afgelopen weken in Waddinxveen hun diensten weer hebben bewezen, zullen op maandag avond 3 januari a.s. om zeven uur massaal worden verbrand op een terrein in Groenswaard. Alle inwoners wordt verzocht him kerstbomen zo mogeljjk vast te hou den en deze maandagochtend langs de straat te zetten. Tussen 9 en 12 uur zullen gemeentelijke vrachtauto’s de kerstbomen ophalen en naar Groenswaard transporteren. Zij die hun boom eerder kwijt wil len kunnen deze zelf naar het terrein brengen, dat kenbaar zal zijn aan een hoge mast. Verder is het mogelijk om de kerstbomen maandagavond zelf op de brandstapel te komen brengen, onder het wakende oog van de Wad- dinxveense brandweer, die er voor zal zorgen dat de verbranding in goede banen wordt geleid. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de kerstboomverbranding, die op zichzelf al een aantrekkelijk schouw spel kan zijn voor jong en oud, nog een verrassend element zal inhouden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1