öe Chinese Pd>peqd>M I I rfïflflT ,N HET K0RT 1 ■cj BJ BB BB de automatische stuurman K a p e en Bartimeüs vierde A. VAN DER HEIDEN I Na november geen nederlagen meer voor Gouwe-teams Omzet veiling meer dan ooit A. Verbree winnaar wisselbeker AV ’47 Kerstzangavond ging niet door Veel belangstelling bij wedstrijden van „De Reigersburgh” 50-jarig jubileum PvdA, VARA, NW vanavond bijeen Schaken Bianca was weer uitmuntend Gouwe-vrienden Drogisterij „EXCELSIOR” Kerstklaverjassen bij R.V.C. en N.K.V. Schaakclub Reeuwijk Oplossing en uitslag puzzel nr 12 (16 dec.) ‘Denk en Zet’ weer Gouds kampioen Schietwedstrijd in Moerkapelle Pagina 2 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 30 december 1965 WE 1—0 wenst U, mede namens onze medewerksters, voorspoedig 1966. 1 door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille Hoofdstuk 1 - nr. 4 5 L 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 0—1 WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van de damclub Ex celsior werden vorige week de par tijen van de zestiende ronde gespeeld. De uitslagen waren: A. Blonk-C. Blonk 2-0; B. van Eyk- C. H. Kramp 0-2T. den Ouden-J. de Heer 2-0; A. Zwanenburg-A. A. Riet veld 0-2; J. de Heer-B. van Eyk 2-0. i Se van SPREEKUUR SECRETARIS WOONRUIMTE- AD VIESCOMMISSIE REEUWIJK De secretaris van de woonruimte-adviescommissie houdt spreekuur op maandagavond ten raadhuize tussen 7 en 7.30 uur voor uitsluitend woonruimtezaken. WADDINXVEEN De bijzonder slechte weersomstandigheden vorige week donderdagavond waren er de oorzaak van, dat op het allerlaatste ogenblik toch nog moest worden be sloten de volkskerstzang op het Ko ningin Wilhelminaplein af te gelas ten. Ondanks de gestaag neervallen de regen kwamen toch nog talrijke inwoners zich zelf ter plaatse verge wissen of de bijeenkomst al dan niet door zou gaan. WADDINXVEEN De waterpolo- club „De Gouwe” heeft dit jaar goed afgesloten. Geen der zeventallen, die aan de wintercompetitie deelnemen, verloor na half november meer een wedstrijd. Laten we hopen dat dat volgend jaar ook zo blijft. Gouwe 2 (heren) won verrassend van De Zijl 2 dank zij vier treffers van Harry Weck. Het derde heren team bracht het tegen GZC 4 tot een 3-3 gelijkspel en de Gouwe-jongens wisten in een slechte wedstrijd GZC b op het nippertje met 2 - 1 te ver slaan. De doelpunten werden scoord door Wim Los en Arie Amerongen. Door doelpunten van Joke den Adel en Gonnie Verhoef kwamen de meis jes tegen GZC b nog met 2-0 voor te staan. De Goudse polosters brachten het echter nog tot een gelijkspel, het geen zeker niet nodig geweest was. De meisjes van De Gouwe namen vorige week deel aan een toernooi dat werd georganiseerd door GZC. De Waddinxveense ploeg eindigde op de laatste plaats in hun pool door twee 3-0 nederlagen tegen ZPS en GZC b. Winnaar was ZPS. WADDINXVEEN Reeds in het eerste jaar van haar vestiging in Waddinxveen heeft de groenteveiling van de Coöperatieve Tuiniersvereni- ging ’Gouda en Omstreken’ een gro tere omzet gehad dan ooit tevoren. Tijdens de veiling van vorige week woensdag maakte de heer Katwijk uit Bodegraven met zijn aankopen de zeven miljoen gulden vol. De produkten werden aangevoerd door de firma Hogerdijk en Van Sloot uit de Willens in Gouda. Het eerste jaar van de veiling in haar splinternieuwe omgeving is dus bijzonder succesvol geweest. De jaar omzet van 1964 lag aanmerkelijk la ger 5.600.000). De directie van de veiling meent dat deze grote stijging voor een groot deel te danken is ge weest aan de hoge prijzen die voor sla en witlof werden betaald. De verhandelde groenten en fruit gingen voor zestig procent naar het buitenland. Nog niet zo lang geleden bedroeg dit percentage twintig pro cent. In het nieuwe tuinbouwcen trum, temidden waarvan de veiling haar activiteiten ontplooit, zijn reeds acht van de 22 percelen tuinbouw grond uitgegeven. SPREEKUUR BURGEMEESTER REEUWIJK De burgemeester houdt, behoudens onvoorziene om standigheden spreekuur op: vrijdag morgen 7 januari 1966 tussen 10 en 11 uur. De teams van de Waddinxveense biljartvereniging Gouwe-vrienden hebben het er vorige week in de wedstrijden voor de competitie van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond niet slecht afgebracht. Alleen het E-team keerde zonder lauweren van het slagveld bij Hotel Vos in Zevenhuizen terug. De Waddinxve- ners moesten daar met een 3-6 ne derlaag genoegen nemen. Zowel Gouwe-vrienden FA als de Gouwevrienden D kregen het op te nemen tegen teams van het sterke Centrum uit Nieuwerkerk. De beide Waddinxveense ploegen bevochten een fraaie 7-2 overwinning. Gouwe- vrienden FB blijft haar overwinnin genreeks voortzetten. Deze maal moest Excelsior uit Gouda er met 7-2 aan geloven. een gelukkig en J. Kleiweg A. A. van Gort, 01 A. Versluis J. van de Horst, i P. Broer P. Perdijk, 10 W. van Gort W. v. Vuren, afgebr. F. de Jong A. v. Woerekom, 01 A. v.d. Starre - A. Littooy jr., afgebr. A. v. Woéfëköm - J. Adriaansen, 01 K. H. Poort F. de Jong, i P. Broer A. Versluis, C. v. d. Mark J. van Oort, A. v. Woerekom W. van Oort, 01 A. Littooy jr. P. Perdijk, F. de Jong J. Kleiweg, W. van Oort A. Versluis, A. van der Starre P. Broer, WADDINXVEEN De manege „De Reigersburgh” hield op tweede kerstdag weer haar jaarlijkse onder linge wedstrijden voor amazones en ruiters. In drie klassen, beginners, gevorderden en meer gevorderden, streden vijfendertig leerlingen om de hoogste eer. De belangstelling voor dit evenement was bijzonder groot. De heer P. „Ripping uit Wa Jinx- veen beoordeelde als jurylid de afge legde dressuurproeven Bl, B2 en LI. De uitslagen luiden als volgt: Beginners: 1. Michiel ten Wolde (Moordrecht), 2. ex equo Yvonne Groen (Bleiswijk) en Erik Tjelpa (Rotterdam), 4. Heleen de Jong (Wad dinxveen), 5. Tineke Hooftman (Bos koop), 6. Annet Wittenberg (Gouda). Gevorderden: 1. Els van der Maas (Waddinxveen), 2. Hanneke Hekker (Gouda), 3. Betty de Haan (Waddinx veen), 4. Peter Hekker (Gouda) en 5. Frans de Wilde (Boskoop). Meer gevorderden: 1. Vincent van den Berg (Reeuwijk), 2. Aart van den Berg (Reeuwijk), 3. J. G. Hekker (Gouda), 4. Connie Glasbeek (Wad dinxveen). De Reigerburgh houdt op 4 januari aanstaande weer onderlinge wed strijden voor ponyruiters. „Mogelijk,” zei Eden. „Maar, nu je de paarlen hebt, Sally, moet ik iets anders zeggen. Ik wou je niet eerder ongerust maken. Vanmiddag om vier uur heeft iemand me opgebeld - Madden weer, zei hij. Maar iets in zijn stem - enfin, ik was voorzichtig. De paarlen kwamen met de ’President Pierce’, nietwaar? Ja. De naam van de brenger? Waarom moest ik dat vertellen, vroeg ik. Nu, hij had juist kennis gekregen van enige feiten, en nu vreesde hij dat het snoer in gevaar was, en hij wou niet, dat er iets gebeurde. Hij kon helpen. Hij drong aan.dus zei ik tenslotte: „Heel goed, meneer Madden. Hang uw hoorn maar op, over tien minuten krijgt u de gewenste inlichtingen.” ,-Er was een pauze, toen hing hij de hoorn op. Maar ik telefoneerde niet naar de woestijn. In plaats daarvan liet ik het. nagaan, en bevond, dat ik was opgebeld vanuit een publieke telefooncel in een sigarenwinkel.” Eden zweeg. Hij zag, dat Charlie hem met grote be langstelling aankeek. „Begrijp je nu, dat ik me ongerust maak over Bob?” ging de juwelier'voort.” „De zaak deugt niet, ik zeg je, het staat me niet aan...” Er werd geklopt en Eden deed open. Zijn zoon kwam binnen, joviaal glimlachend. Toen hij hem zag, maakte, zoals zo dikwijls gebeurt, in zo’n geval, de angst van de bezorgde vader plaats voor hevige woede. „Jij bent me de zakenman wel,” riep hij. „Nu, vader - geen complimenten,” lachte Bob Eden. „En dat aan mij, die heel de dag door San Francisco heb gezworven in uw dienst.” „Ja, dat zal wel. Dat zul je wel weer gedaan hebben, terwijl toch je werk was meneer Chan van de boot halen.” „Het spijt mij zo afhalen aan de boot gemist te heb ben,” mompelde Chan. „Alles mijn schuld, ik weet zeker...” „Onzin,” riep de juwelier. „Zijn schuld, zoals ge woonlijk. Wanneer zul je eens verantwoordelijkheids gevoel tonen?” „Nu, vader, en verantwoordelijkheidsgevoel tonen is juist waar ik nu pas mee opgehouden ben.” „Mijn hemel, wat een taal Je hebt toch meneer Chan niet afgehaald?” „Nu ja, eigenlijk...” „Eigenlijk? Wat eigenlijk?” „Juist. Dat' is een heel verhaal, en ik zal het u ver tellen als u die ongeoorloofde aanvallen op mijn goede naam staken wilt. Ik ga er bij zitten, als dat mag. Ik ben heel wat op de been geweest, en ik ben moe.” Hij stak een sigaret op. „Toen ik zowat vijf uur uit de club kwam om naar de haven te gaan, was er niets te zien dan een gedeukte oude taxi, die betere dagen gekend had. Ik sprong er in. Toen ik aan de kade uitstapte, merkte ik, dat de chauffeur een tamelijk slecht bekend WADDINXVEEN De Duitse Herder ’Bianca’ van de heer J. G. Haan te Waddinxveen behaalde op 2e Kerstdag op de grote Duitse Her der tentoonstelling te Doetinchem de hoogste kwalificatie ’uitmuntend’. Bianca liep in een klasse van 35 con currenten. Voor Brianca was dit re sultaat opmerkelijk, omdat ze nog niet volledig in topvorm was. Ruim drie maanden geleden namelijk wierp ze tien jongen. WADDINXVEEN Clarie Ringe- nier en haar broer Wim hebben on langs in Hilversum het 50-jarig be staan mogen meevieren van Barti- mëuSj voor welke stichting ook dit jaar in Waddinxveen veel activitei ten zijn ontplooid. Helaas was het door verschillende omstandigheden niet mogelijk dat leerlingen van an dere scholen nog meegingen naar de jubileumviering in de Hilversumse Expo-hal. Daarom maakte Clarie Ringenier een opstel over het feest, dat door het Bartimëuscomité met een boe- kenbon van vijf gulden werd be loond. Enkele regels uit het verslag laten we hieronder volgen: „Bartimëus is een inrichting voor blinde, slechtziende en meervoudig gehandicapte kinderen. Dit jaar werd het 50-jarig bestaan gevierd van Bartimëus. Hiervoor hebben wij een heleboel kaarten verkocht van „een kwartje voor Bartje.” Bij de Éxpohal in Hilversum stonden jon gens en daarvan kregen we zakjes speldjes, die we in de pauze moesten gaan ruilen. Half elf begon de kerkdienst, waar ds. De Vries over Paulus preekte. Hij heeft ook ver teld over de blinde Bartimëus. Na de preek kwamen de blinde en de slechtziende kinderen volksdansen. Na de pauze kwam het voornaamste de geldbedragen uit alle provincies, dat werd leuk gedaan. Er is erg veel opgebracht: bijna een miljoen.” staande kerel was, met een litteken over de ene wang en een lopend oor. Hij zei, dat hij op me wachten zou, hij zei het geestdriftig. Ik ging onder de overkapping. Daar lag de ’President Pierce’ in de haven te draaien om bij de wal te komen. Na een paar minuten zag ik een man naast me staan - een magere, kouwelijke kerel in een overjas, met zijn kraag op, en een zwarte bril. Ik denk, dat ik psychisch aangelegd ben - hij voorspel de niet veel goeds, vond ik. Ik weet niet waarom, maar het leek me, dat hij naar me keek van achter die be- rookte ramen. Ik ging naar de andere kant. Hij ook. Ik ging de straat op. Hij volgde. Ik weer terug naar de plank - de koukleum mee.” Bob Eden hield op en keek glimlachend rond. „Op dat ogenblik nam ik een snel besluit, net iets voor mij. Ik had de paarlen niet, maar meneer Chan wel. Waar om zou ik meneer Chan aan iedereen verraden? Dus stond ik daar hoopvol te kijken naar de menigte, die van de P.P. afkwam. Ik zag de man, die ik voor meneer Chan hield, aankomen, maar ik verroerde geen vin. Ik zag hem rondkijken, en toen de straat opgaan. Nog was de geheimzinnige meneer achter de ramen vlak op mijn hielen. Toen iedereen aan wal was, ging ik terug naar mijn taxi en betaalde de chauffeur. „Verwachtte u iemand met die boot?” vroeg hij. „Ja,” zei ik, „ik kwam de Keizerin Weduwe van China af halen, maar ze zeggen, dat ze doo.d is.” Hij keek me vuil aan. Toen ik doorliep, kwam de man met de zwarte bril aan. „Taxi, meneer,” zei het lopende oor. En de bril stapte in. Ik moest helemaal naar het station dwa len door de regen, voor ik een ander wagentje kon vin den. Juist toen ik wegreed van het station, kwam het lopende oor aan met zijn pracht equipage. Hij volgde ons heel de weg, tot aan het St. Francis hotel. Ik ging de voordeur in en op zij uit, naar de Post. Daar ging het lopende oor met zijn vrachtje langs onze winkel. Toen ik de voordeur van mijn club inging, stonden mijn dierbare vrienden aan de overkant van de straat. Ik ontsnapte door de keuken, en ben hierheen geslopen. Ik denk, dat ze nog voor de club staan - ze hadden mij lief gelijk een broeder.” Hij hield op. „En dat, vader, is de lange, maar spannende geschiedenis, waarom ik de heer Chan niet heb afgehaald.” Eden glimlachte. „Warempel, je hebt meer hersens MOERKAPELLE De afdeling Moerkapelle van de Partij van de Arbeid houdt vanavond (30 decem ber) in samenwerking met het NVV en de VARA een jaarwisselingsbij- eenkomst in het Dorpshuis te Moer kapelle. De heer J. Huurman, burge meester van Gouderak, zal tijdens deze bijeenkomst een lezing houden. Voorts zal een film worden vertoond. Aanvang 19.30 uur. dan ik dacht. Je had groot gelijk. Maar, hoor eens, Sally, het staat me minder aan dan ooit. Dat halssnoer van je is niet heel bekend. Het is jaren in Honolulu geweest. Doodgemakkelijk van de hand te doen als het eenmaal gestolen is.Als je mijn raad volgt, zend je het niet naar de woestijn...” „Waarom niet?” onderbrak Victor. „De woestijn is er juist geschikt voor.” „Alec,” zei Sally Jordan, „wij hebben het geld nodig. Als meneer Madden in Eldorado is en om hetsnoer vraagt, laten we het hem dan onmiddellijk zenden, tegen kwitantie. Daarna - wel, dan is het zijn zaak. Ik wil er in elk geval zo gauw mogelijk van af zijn.” Eden zuchtte. „Goed dan. De beslissing is aan jou. Bob komt het om elf uur halen, zoals af gesproken. Mits, mits je de beloofde schikking treft - mits hij niet alleen gaat.” Hij keek naar Charlie Chan, die verrukt het drukke leven in de straat ver beneden hem stond te beschouwen door het raam. „Charlie,” zei mevrouw Jordan. „Ja, juffrouw Sally.” Glimlachend wendde hij zich om. „Wat zei je ook weer van de last, die van je schou ders viel De hoogst verrukkelijke bons?” „Nu begint vakantie,” zei hij. „Heel mijn leven ik grenzeloos gesmacht de wonderen van het vasteland te aanschouwen. Ogenblik nu gekomen. Vrij van zorg en gelukkig, niet als overtocht met schip. Daar rustten paarlen altijd zwaar op mijn maag, hoogst onverteer baar, gelijk zure rijst. Nu niet alzo.” Mevrouw Jordan schudde het hoofd. „Het spijt me Charlie,” zei ze. „Ik wou je vragen nog één kom zure rijst te eten. Voor mij - terwille van onze oude vriend schap.” „Ik begrijp niet volkomen bedoeling,” zei hij. Ze legde het plan uit, om hem met Bob Eden naar de woestijn te zenden. Zijn gelaatsuitdrukking onderging geen verandering. „Ik zal gaan,” beloofde hij ernstig. „Dank je, Charlie,” zei mevrouw Jordan zacht. (wordt vervolgd) wel aan, maar een tocht tussen de haaitandriffen... „Ik wil de robot toch eerst wel eens aan het werk zien,” zei hij tenslotte. „Dat zult U riep de professor stralend, „U wordt met mijn auto naar de haven teruggereden en mijn robot zal sturen.” „Mmmm... moet die mmm ma chine ons chaufferen? riep de Maat verschrikt. „Ja,” grijnsde Knokemeyer, „en hij rijdt nog sneller dan ik (wordt vervolgd) REEUWIJK De voetbalvereni ging R.V.C. organiseerde vorige week in samenwerking met het N.K.V. af deling Reeuwyk een kerstkaarttoer- nooi. De belangstelling voor dit jaar lijks terugkerende evenement was uitzonderlijk groot. De kerstbouten werden gewonnen door: RVC-klaverjassen: G. C. Schiebroek 4756 punten; J. Ernst 4474 p.; J. v d. Straaten 4451 p.; M. Stolwijk 4383 p.; C. v.d. Hoorn 4327 p.; B. Stolwijk sr. 4277 p.; B. Blonk 4271 p.; C. H. Bal- lering 4172 p.; J. G. Krul 4169 p.; J. L. Schrijvershof 4128 punten. RVC-kruisjassen: H. d enDijker 3663 p.; H. Burger 3608 p.; H. Dhondt 3605 p.; C. G. van Wijk 3594 p.; A. de Wit 3492 p.; J. Janmaat 3468 p.; H. Groe nendijk 3459 p.; Jac. v.d. Hoogen 3443 p.; C. Janmaat 3400 p.; W. C. Kraan 3390 punten. NKV-klaverjassen: C. Stolwijk 5152 p.; A. Schoonderwoerd 5072 p.; W. Verlaan 5040 p.; F. Stolwijk 4767 p.; A. Schiebroek 4735 punt.; J. Verlaan 4721 punt.; A. Snel 4707 p.; A. Droog 4581 p.; H. Nederhof 4507 p.; S. van Vliet 4427 punten. NKV-kruisjassen: C. Hogenelst sr., G. Meijer, mevrouw C. Hogenelst, M. Stolwijk, H. Overdam, E. Dekker, P. de Groot, mevrouw H. Overdam, Th. Driesen, C. Hogenelst. REEUWIJK In het verenigings gebouw aan de Reeuwijkse brug werden vorige week weer wedstrij den gespeeld voor de wintercompeti tie van de Schaakclub Reeuwijk. De uitslagen waren: Poule A: J. Kapteyn - J. van Beek 1-0; M. Schreuder-C. v.d. Graaf 0-1. C. v.d. Graaf nam de leiding over van L. Buitenhuis. Hij behaalde tot nu toe vijf punten uit zeven wedstrijden. Poule B: J. v.d. Goot-P. Bontenbal 1-0. Met een score van honderd pro cent (8 uit 8) staat in poule B aan kop J. Breedveld jr. Tweede werd P. Bontenbal met 5J uit 10. Poule C: W. Breedveld sr. - P. de Vries 1-0; A. Ooms-A. Hazewinkel afgebroken. In poule C is aan de top van de ranglijst geen wijziging ge komen. Voor de wintercompetitie van de derde klasse A van de RSB speelde Schaakclub Reeuwijk een wedstrijd tegen Messemaker 3 uit Gouda. De ontmoeting werd afgebroken met 5-4 in het nadeel van Reeuwijk. Indien de heer M. Schreuedr zijn afgebro ken partij tot een goed einde weet te brengen kan Reeuwijk nog op ge lijke voet komen. De heren J. Breed veld jr., C. v.d. Graaf en G. Bakker wonnen hun partijen. P. de Vries en W. Breedveld sr. kwamen met hun respectieve tegenstanders remise overeen. WADDINXVEEN En lid van de pas opgerichte A.V. ’65 Waddinxveen, de senior A. Verbree, is winnaar ge worden van de kampioenswisselbe- ker, die ter beschikking wordt ge steld door de Boskoopse atletiekver eniging A.V. ’47. Deze zomer werd hij winnaar van de onderlinge vijfkamp van de Boskoopse vereniging. De grammofoonplaat van de week kan maar naar één adres gaan; het adres van een inzendster die niet alleen de hersenbreker feilloos op loste maar er ook nog een diagram naast plakte met een aanvaardbare nevenoplossing als anagram, waarbij bijvoorbeeld spat taps werd, kerk krek, reden neder, enzovoorts. Dat presteerde alleen mevrouw P. Hen- zen, Sluispad 1 te Weesp. Voor haar elf punten. Wie een nor male oplossing inzond zonder gebre ken boekte tien punten, voor elke fout trok de jury één punt af. Nu het einde nadert tekenen de kanshebbers zich duidelijk af. E n nog steeds zijn én mevrouw M. van Eyk uit Gouda en de heer J. Garlich uit Waddinxveen volop in de run ning. De heer Garlich ligt zeven pun ten achter op de koploper (G. van Heuvelen uit Delft met 76 punten) en mevrouw Van Eyk staat landelijk gezien op de vijfde plaats met vier punten achterstand. Dat betekent dat we er voor tachtig procent zeker van kunnen zijn dat in ieder geval één van de deelnemers uit ons rayon bij de eerste tien eindigt. Maar de grote kerstpuzzel kan nog voor grote ver rassingen zorgen. We volstaan voor de uitslag van puzzel 12 met het vermelden van de namen van de deelnemers die tien punten behaalden: mevrouw M. van Eyk, J. Garlich, een familielid van de heer Garlich, W. Groenendijk (Moer kapelle), M. van Leeuwen (Gouda), M. van Oort, C. Stolker, J. L. Vuu- rens, mejuffr. A. Sol (Moerkapelle), W. de Boer, J. van Helden (Moerka pelle), M. van Rijswijk en C. J. van Ringelenstein. water verborgen liggen.” „Tjonge,” zei Kappie bewonde rend, „dat is ja knap werk „Wel,” zei professor Notterkrakr, gevleid door Kappies bewonde ring, „voelt U er iets voor om Uw schip beschikbaar te stellen voor een vaart tussen de haaitandrif fen Met deze stuurman aan boord loopt Uw schip geen ge vaar. En als wij de Ducata-prijs daarmee winnen krijgt U natuur lijk ook Uw deel.” Kappie weifelde; het trok hem REEUWIJK Door een eclatante 10-0 overwinning op Boskoop 2 heeft de Reeuwtfkse damclub Denk en Zet voor de tweede achtereenvolgende maal beslag weten te leggen op het kampioenschap van de eerste klasse van het Goudse Dam District. J. van Wensveen zorgde voor de eerste winstpunten door een damzet. De Reeuwijkse kampioen, de hegr S. M. van Evk had weinig moeite met zijn jeugdige tegenstander, wel- ke toch niet onverdienstelijk partij gaf. De Boskopenaar C. A. Metselaar hield het langst stand maar moest tenslotte ook het hoofd buigen voor de Reeuwijkse oppermacht. Hier was het L. Goor die profiteerde van een vergissing van zijn tegenstander. De persoonlijke uitslagen luiden als volgt: C. Boer-S. M. van Eyk 0-2; W. A. van Otterloo-D. v.d. Star 0-2; W. van Rijswijk-M. v.d. Berg 0-2; C. A. Metselaar-L. Goor 0 - 2 en D. W. v.d. Zeeuw-J? van Wensveen 0 - 2. wel nieuwsgierig geworden naar de automatische stuurman. „Dus,” vroeg hij, de robot aandachtig be kijkend, „deze machine kan een schip tussen de haaitandriffen loodsen?” „Beter dan een stuurman van vlees en bloed,” antwoordde de geleerde trots, „hij heeft radar - ogen; hij ziet niet alleen over het water maar ook door het water. Hij kan op de millimeter nauw keurig klippen omzeilen, die onder Waddinxveense Schaak Vereniging Iedere donderdag clubavond van 7.45 uur tot en met 11.15 uur. Aktieve schakers van Waddinxveen, meldt U nog heden aan als lid van de Wad dinxveense Schaakvereniging. Deze vereniging kan goede versterking te allen tijde gebruiken. Komt en laat u van uw beste zijde zien door u te melden bij de. wedstrijdleider, de heer W. van Gort. Het eerste tiental van de W.S.V. heeft de wedstrijd tegen Charlois uit Rotterdam gewonnen en hier volgen de uitslagen: W.S.V. Charlois P. Broer L. Neleman, J. van Oort M. W. Gerritsen, P. Perdijk-D. Hoogstad, W. v. Oort - P. M. Jeurtschenka, 10 C. van der Mark J. Hauke, 01 A. y. d. Starre - Th. C. Huyden, 01 J. v.d. Horst L. J. Vervoorn, J A. A. v. Oort - H. J. v. Gorkum, 01 A. Versluis P. H. van Dijk, Th. Verbree F, Wij kstra, totaal 5141 Hier volgen de uitslagen van de Huishoudelijke competitie 1965-1966: J. van Oort-C. v. d. Mark, J. Kleiweg A. A. van Oort, MOERKAPELLE De Schietver eniging „Moerkapelle” organiseerde vorige week haar jaarlijkse kerst toernooi. De uitslagen luiden als volgt: Ere-afdelingf 1. C. M. Uithol 11 x 36; 2. E. Breedijk 6 x 36; 3. H. Breedijk 5 x 36; 4. M. Wondergem 3 x 36; 5. H. Wondergem 5 x 35, 3 x 36, 4 x 35. Afdeling A: 1. J. Verschoor 5 x 36; 2. A. van Oosterbrugge; 3. M. Overbee- ke 3 x 36, 3 x 35; 4. J. J. Uithol 2 x 36, 2 x 35; 5. B. Hertog 2 x 36, 1 x 35; 6. W. Koole 1 x 36. Afdeling B: 1. G. derGraaf 2 x 36, 6 x 35; 2. P. Wisse 2 x 36, 5 x 35; 3. B. Breedijk 2 x 36, 4 x 55; 4. T. van Helden 1 x 36, 5 x 55; 5. P. Hertog 1 x 36; 6. W. Boevée 4 x 35. Afdeling C: N. Breedijk 1 x 36. s I I c s I J I yiiui S, 15. was nu toch

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2